Zweden's economische positie. BREEMEN Prinselijk Paar nu te Weenen. Per auto uit Boedapest vertrokken. Eind Juni ter stembus? BRONCHITIS Voorstellen voor Grondwets herziening aanvaard. Twee ontwerpen hebben in nieuwe Kamer weinig kans. Verbetering van den uitvoer ging samen met algemeene verbetering. HAARLEM V R TT DAG 12 FEBRUARI 1937 H A A R L E M'S. D A GKLAÜ 3 Prinses en Prins chauffeerden beurtelings. Het verblijf van Prinses Juliana en Prins Bernhard te Boedapest is van korten duur geweest. Donderdagmid dag is het Prinselijk Paar, dat Woens dagavond het diner gebruikt had met aartshertog Joseph Franz van Habs- burg, uit de Hongaarsche hoofdstad naar Weenen vertrokken, waar het gisteravond is aangekomen. De prinses en de Prins zijn vroeger te Weenen aangekomen dan men verwacht had, hetgeen er op wijst, dat zij den tocht van Boedapest af met vrij groote snelheid heb ben afgelegd. Om kwart voor twee Donder dagmiddag waren zij uit Boedapest vertrok ken en reeds om tien minuten over half zes reden zij voor aan den ingang van hotel „Bristol" aan de Ringstrasse. te Weenen. waar niemand wist, dat het hooge gezelschap voor nemens was daar zijn intrek te nemen, en waar het evenmin kamers had laten be spreken. Op den weg tusschen Boedapest en Weenen hebben Prinses Juliana en Prins Bernhard beurtelings gechauf feerd. Bij het vertrek uit Boedapest en bij de aankomst te Weenen zat de prins aan het stuurrad. Op de plaats van bestemming aangekomen, sprong de Prins fluks uit den kleinen sport wagen en nog voor de portier of een der chausseurs van het hotel gelegenheid had gehad toe' te snellen, hielp hij zijn gade ga lant bij het uitstappen. Het gevolg kwam in twee auto's aan. De Prinses was gekleed In donkerbruine bontjas en getooid met 'n donkeren hoed met voile. De Prins droeg een donkere auto-pels jas en had een pet en een auto-bril op. Het jonge paar nam zijn intrek in een vier tal kamers in het nieuwe gedeelte van het hotel en wel op de vierde verdieping, waar eertijds de hertog van Windsor als Koning van Engeland logeerde. De vertrekken lig gen op den hoek van de Ringstrasze en de Kaernerstrasze, vanwaar het een schitterend uitzicht heeft op de opera. Dit is een der drukste punten van Weenen. In hetzelfde hotel worden steeds eenige kamers ter beschikking gehouden van den hertog van Windsor, waarin deze dikwijls zijn maaltijden gebruikt, wanneer hij te Weenen vertoeft. Op het oogenblik wonen in het ho tel twee maharadja's uit Britsch-Indië, die op weg zijn naar Engeland om er de kro ningsfeesten van Koning George VI bij te wonen. De Prins en de Prinses begaven zich on middellijk naar hun vertrekken, waar zij zich verfrischten na den vermoeienden auto tocht Vermoedelijk zullen de Prins en de Prinses eenige dagen te Weenen blij ven en zich vandaar naar Zeil am See begeven, waar, zooals bekend, de Koningin op het oogenblik verblijft. DE UIT DE TRAMWAGEN GESTOLEN GELDKIST. Nog twee vonnissen. De Rotterdamsche rechtbank heeft Donder dag uitspraak gedaan in nog twee strafzaken tegen twee mannen, die worden verdacht, be trokken te zijn geweest bij den op 1 October 1936 op klaarlichten"'dag gepleegden diefstal van een kist met bijna zevenduizend gulden uit den goederenwagen van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij, welke stond op het ter rein van de Gemeentelijke Handelsinrichtin gen aan de Rosestraat te Rotterdam. Het geld was bestemd voor de coöperatieve suikerfabriek te Puttershoek en afkomstig van de Incassobank te Rotterdam, de benadeelde. Veroordeeld zijn nu J. J. E. van BI., 35 jaar. los werkman en de spoorlijnarbeider A. van der E.. 34 jaar. wegens diefstal in vereeniging tot- twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De derde verdachte is, zooals men zich zal herin neren. veroordeeld tot anderhalf jaar gevan genisstraf. Havenmeester te Doesburg heeft gefraudeerd. Te Doesburg is gebleken, dat de 65-jarige M„ die op 1 Januari jl. eervol ontslag had gekregen als havenmeester en controleur op de inning van bruggelden, zich aan fraude bij de uitoefening van zijn dienstbetrekking heeft schuldig gemaakt. Hij heeft de ge meente voor eenige honderden guldens be nadeeld. Be man heeft bekend deze gelden wel te hebben ontvangen, doch ze ten eigen bate te hebben aangewend. Motie van wantrouwen tegen een wethouder. Wegens onregelmatigheden. In een Donderdagavond gehouden verga dering van den gemeenteraad van Venlo is met op één algemeene stemmen en één ont houding een motie van wantrouwen aange nomen tegen den wethouder van sociale aan gelegenheden. den heer M Verbaarschot Het indienen van de motie vindt zijn oor zaak in de administratieve onregelmatighe den. welke geconstateerd werden bij het plaatselijk crisis comité, waarvan de wet houder voorzitter was. en zijn weigering om in verband daarmede zijn wethouderschap neer te leggen. Een cl aar on volgend voorstel om naast de drie wethouders nog een vierden wethouder te benoemen, en de op de begrooting uitge trokken post „salarissen" zijnde 4500 gul den over de vier wethouders gelijk te ver- deelen, werd aangehouden, aangezien voor deze financieele regeling nadere tee=temmmpr van de Kroon en van Gedeputeerde Staten noodig is. Gevaarlijke reclame voor geneesmiddelen. Men zij voorzichtig Het departement van Sociale Zaken deelt mede: Onder de vele vormen van reclame waarmede geneesmiddelen aan het publiek worden aanbevolen komt ook de huis-aan-huisbezorging voor, waar bij monsters geneesmiddelen via de brievenbus aan de inwoners worden verstrekt. Afgezien van het gevaar, dat in het algemeen aan het ongecontro leerd gebruik van geneesmiddelen ver bonden is, is een waarschuwend woord hier in het bijzonder op zijn plaats, daar zulke monsters gemakkelijk in handen van kinderen kunnen komen en door dezen, wanneer de genees middelen er smakelijk uitzien, bv. als chocolaadjes, in een hoeveelheid wor den opgegeten, die gevaarlijk kan zijn hetgeen trouwens ook reeds is voor gekomen. Daarom wordt aangeraden er op te letten, dat aan huis bezorgde monsters geneesmiddelen niet in ver keerde handen komen, in het bijzon der, dat ze niet door kinderen worden gesnoept. Tot heden is nog geen datum vast gesteld voor de verkiezingen der Twee de Kamer. De Tel. meent echter te weten, dat zij waarschijnlijk in de tweede helft van Juli zullen worden gehouden. Evenals bij vorige gelegenheden zullen de Kamers op termijn ontbon den worden, waardoor de zitting 1936 1937 gesloten kan worden den dag voordat de nieuwe Kamers bijeenko men. Aldus is ons land in geval van buitengewone omstandigheden niet eenigen tijd zonder parlement. Begin Juli wordt dan waarschijn lijk de nieuwe zitting, 1937, geopend welke dan weer gesloten wordt op den gebruikelijken datum, dat is de Za terdag voor den derden Dinsdag in September. Op Prinsjesdag opent H.M. de Koningin vervolgens de zitting 1937'38,waarna de parlementaire mo len weer gewoon kan malen. De zitting 1937 zal hoofdzakelijk, zoo niet vrijwel uitsluitend, dienen voor de tweede behandeling van de Grond wetsherziening. Wrijf keel en borst voor_ het slapen gaan^ v met WERKTDOP 2 MANIEREN TEGELIJK (Adv. Ingez wed.) Welke tunnel krijgt Rotter dam? Is er van een kleine een groote te maken? Tot nu toe is nog geen beslissing genomen welken tunnel Rotterdam zal krijgen: één tunnellichaam, met twee kokers, één van acht en één van zes meter. resp. voor auto- mobielverkeer en voor voetgangers en wiel rijders, of een tunnel met drie banen, twee van zes en één van vijf meter. Het prijsver schil tusschen beide driehondervijftig dui zend gulden acht men niet zoo groot, dat men daardoor het nadeel van de kleinere tunnel moei hebben en daarvoor bestudeert men volgens de tel. nog de mogelijkheid het tunnellichamen van het eerstgenoemde plan iets breeder te maken, zoodat men toch nog ruimte voor drie banen zal krijgen. Rotterdam converteert. De gemeenteraad van Rotterdam heeft Don derdagmiddag een aantal leeningsvoorstellen aangenomen tot een totaal bedrag van f 43.800.000 gulden. Daarvan is een bedrag van f 21.800.000, dat tegen 3'/2 pet. ondershands beleend wordt, o.a. voor 11.200.000 gulden bij de Rijkspostspaarbank en voor f 5.000.000 bij de Rij ksverzekeringsbank. Een bedrag van 22.000.000 gulden tegen 3% pet. is aangeboden door een bankiersconsor tium, onder leiding van de Rotterdamsche Bankvereeniging. Deze leeningen dienen ter converteevmg van 4V2 pet. leeningen tot een bedrag van 38.830.000 gulden. Gedeelte van huis ingestort. Kind onder puin bedolven, doch tijdig' gered. Te Leembout, nabij Tegelen, is de achter- bouw van een bewoonde woning ingestort. De bewoner bevond zich met zijn driejarig zoon tje juist op het tijdstip van de instorting bij den achterbouw. De man werd door de neer vallende brokstukken aan het hoofd gewond, het kind werd onder het puin bedolven. On middellijk toegeschoten hulp wist het kind vrij spoedig onder de puinhoopen uit te halen. Het had verschillende verwondingen opgeloo- pen, doch deze waren niet van levensgevaar lijken aard. TWEEDE KAMER Weer: herberekening Indische pensioenen. DEN HAAG Donderdag. De eindstemmingen over de verschillende wetsontwerpen tot Grondwetsherziening le verden Minister De Wilde twee bedenkelijke „overwinningen" op. Want het voorstel, dat uitsluiting van revolutionair optredenden uit vertegenwoordigende lichamen mogelijk wil maken ging er slechts met 6036, en het zgn. verzamel-ontwerp, waarin o.m. de bepaling tot gedeeltelijke opheffing der parlementaire onschendbaarheid voorkomt met 5640 door. In het eerste geval vormden de sociaal-demo craten, communisten, vrijzinnig-democraten alsmede de eenlingen Westerman (wild nat.), Duys (wild soc.), (v. Houten (chr. dem.). Sneevliet (rev. soc.) en Arts (R. K. D.) de op positie, terwijl zich bij de beslissing over het verzamel-voorstel hier nog bij voegden de Staatkundig Gereformeerden plus Ds. Ling- beek (Herv. H.). Het zou dus wel heel vreemd bij de komende verkiezingen moeten loopen, wil er straks in de nieuwe Kamer, waai' dan een meerderheid van 2/3. noodig is, niet meer dan 1/3 verwerping dezer beide ontwerpen veroorzaken. Voor de rest dreigen er geen moeilijkheden. Met 915 en 924 nam de Kamer de ont werpen betreffende het inkomen van de Kroon en aangaande de parlementaire schadeloos stelling en pensioenen aan: in het laatste ge val deed de rev. soc. Sneevliet die overigens van wege heit z.i. reactionair karakter der her- zieningsvoorstellen tegen alles stemde niet. mee met de opponeerende communisten. Het ontwerp i.z. de mogelijkheid om Minis ters zonder portefeuille te benoemen, ont moette bovendien tegenstand bij de Staatk. Gereformeerden, Ds. Lingbeek (Herv. Ger.'t. Mr. Duys (ex-soc.), Mr. Arts (R. K. D.) en Mr. Westerman (ex-nat. herstel) zoodat het er met 8412 doorging, waarna deze oppositie tot 15 aangroeide, dank zij den chr. dem. v. Houten en de liberalen Mr. Coops en Dr. Vos, toen het ontwerp i.z. „ruimer armslag" op het stuk der evenredige vertegenwoordiging kwam. Iets anders was het verzets-gezelschap, samenge steld met betrekking tot het ontwerp betref fende het instellen van openbare lichamen v. beroep en bedrijf. De 15 tegenstemmers be stonden hier uit de communisten, de Staatk. Gereformeerden, Ds. Lingbeek, den heer Snee vliet ende liberalen. Tenslotte nam de Kamer, die schitterend bezet was (96 van de 100 op 't appel, terwijl van 2 der afwezigen bekend was dat ziekte hen verhinderde op te komen), de wijzigingen in de redactioneele artikelen ook hier als tegenstanders be schouwd wenschten te worden. Hierna kan het debat over de Indische ont werpen voortgang vinden, waarbij de heer Ter Laan (s.d.) zich vierkant tegen het voorstel ler Laao (8.D.A.PJ i.z. de herberekening der Indische pensioe nen verklaarde, wat daarentegen Mr. Rut gers v. Rozenburg (c.h.), zij het ook met eenig voorbehoud ver moedelijk wel zal aan vaarden, ook al heeft hij toch wel groote be zwaren. De heer Van Dijk (a.r.) kan in het algemeen de maatrege len der Regeering be wonderen: zij verdien de den dank der Indi sche bevolking. Nadat Mr. Kortenhorst (r.k.) verkon digd had, dat in verband met de gewenschte economische samenwerking tusschen moeder land en Indië, betere voorlichting van het buitenland, en bevordering van industrialisa tie nagestreefd moest worden en dat er tus schen de beide gebiedsdeelen geen sprake mocht zijn van een do-ut-des-politiek, ver klaarde Jhr. Mr. de Geer (c.h.), dat hij het extra-uitvoerrecht ad 290 ais overbruggings maatregel wel kon aanvaarden. Tenslotte vroeg Dr. Mo 11 er (R.K.), waarom de Minister door slechts 2 in plaats van 4% extra-uitvoerrecht te laten heffen veel meer millioenen' prijs gaf, dan heel de herberekening der pensioenen zou opleveren. Toen kon Minister C o 1 ij n de verdediging zijner voorstellen aanvangen waarbij hij be gon met de verheuging der Regeering uit te spreken, dat de verschillende Indische vorsten van hun meeleven ter gelegenheid van het huwelijk der Prinses blijk hadden gegeven, hetzij door persoonlijk, hetzij door middel van afvaardigingen de feesten hier te lande bij te wonen. Tegenover den hierdoor bezwaarden rev. soc. Sneevliet betoogde Dr. Colijn. dat diens jongste redevoering wel 't. duidelijkste bewijs had geleverd, hoe noodzakelijk in Indië de handhaving der exorbitante rechten is; anders zou deze afgevaardigde daar 'n dergelijke rede voering kunnen uitspreken, wat met 't oog op de rust onder de bevolking allesbehalve ge- wensc-ht ware. Er bestaat reden om te vertrouwen, dat de defensie in Indië voldoende is om eventueel stand te houden tot te verwachten hulp zal opdagen. Aldus de Minister, die Mr. Wester- man prees wegens diens gisteren aan den dag gelegd zeer helder inzicht omtrent den finan- cieelen toestand in Indië. toen hij waarschuw de tegen sommiger neiging om weer zeer royaal met 's lands gelden om te springen. Dit ver maan was bestemd voor den heer ter Laan (s.d.), die heden een lang en duur verlanglijstje had voorgedragen. Men moest bedenken, dat bij een goed financie-wezen het werkelijk te kort eigenlijk toch nog 70 millioen bedraagt. Er is wel eenige verbetering merkbaar, maar we zijn nog heel ver van het punt waarop van een gezonde financieele basis sprake zou kunnen zijn. 's Ministers rede zou zich verder concentree- ren op 3 hoofdpunten, te weten: le de be stuurswisseling. 2e. de financieele en economi sche situatie, 3e de algemeene politieke toe stand. Hierover zal hij Vrijdag het zijne zeggen. E. v. R. De economische positie van Zweden trekt algemeene belangstelling. Dat is volkomen be grijpelijk. Volgens de ons ter beschikking staande gegevens verkeert dit land in een pe riode van hoogconjunctuur. En hoewel men de noodige reserves bij het maken van ver gelijkingen in acht moet nemen, toch blijft het van groot belang na te gaan, welke fac toren hebben medegewerkt om dien opbloei te verklaren. In het verslag der Zweedsche Kamer van Koophandel over het tweede kwartaal van 1936 werd er op gewezen, dat een belangrijke verbetering was vast te stellen van de industrieele bedrijvigheid en met- name in deexportindustrie. Gepaard daaraan is de werkloosheid zeer beduidend verminderd. Per ultimo Maart was het aantal werkloozen minder dan in Juni 1935. Teneinde zich een denkbeeld te kunnen vormen om trent den gang van zaken, zij herinnerd aan den koers, welken omstreeks 1929 werd inge slagen, welke neerkwam op de bekende aan passingspolitiek. Verlaging der rijksuitgaven, vermindering der productiekosten, een beeld, dat ons allen bekend is. Tegen deze gedrags lijn ontstond reeds spoedig oppositie, omdat bleek, dat de uitvoer sterk verminderde. Het gevolg was een geldcrïsis in 1931. De buiten- Tandsche deposito's werden opgevraagd: tus schen Juni en Augustus van dat jaar werden 217 millioen Zweedsche kronen terugbetaald. Een vlucht uit het Zweedsche betaalmiddel kon niet achterwege blijven. Wel werd het dis conto verdubbeld en van 3 op 6 procent ge bracht, doch dit middel baatte niet en toen Engeland op 21 September 1931 den gouden standaard den rug toekeerde, werd een week later in Zweden dezelfde weg bewandeld. De gouden standaard werd verlaten, het land kreeg een vrije valuta en sloot zich dus aan bij de landen van het sterlingblok. Een nieuwe monetaire politiek deed haar intrede. Hand having van de koopkracht van het betaalmid del op de binnenlandsche markt werd het richtsnoer; stabiliseering van het binnen- landsch prijsniveau voor de consumptie artikelen, verhooging van het peil der groot- handelsprijzen binnen de grenzen, die door de stabilisatie van de prijzen der consumptie goederen op de binnenlandsche markt waren gesteld. Het bleek een proces van langen adem te zijn. Eerst in den zomer van 1933 had voor den kleinhandel de omslag plaats van daling naar stijging, terwijl voor de landbouwartike- len, dank zij invoerbeperking, exportpremies enz., prijsdaling kon worden voorkomen. Na het dieptepunt der crisis in 1932 trad verbete ring in. Geleidelijk verliep dit proces. Lang zamerhand werd het aantal lichtpunten grooter. Verbeterde export. In de tweede helft van 1S33 trad een be langrijke verbetering in bij de exportcijfers, een wending, die zich in 1934 voortzette. Het tempo in laatst genoemd jaar was sneller dan in 1933. Vele bedrijfstakken ondervonden ge leidelijk den gunstigen invloed van de zich verbeterende conjunctuur. Maar daarbij worde niet uit het oog verloren, dat dit her stel in Zweden als het ware voortgekomen is uit een zich uitbreidenden export. Juist daarin ligt ongetwijfeld een vingerwijzing, in 't bijzonder voor ons land. Ook voor Neder land geldt, dat herstel van onze buiteraland- schen handel een levenskwestie is. De bijzon dere positie, welke ons land inneemt, eener- zijds arm aan grondstoffen, anderzijds rijk aan kwaliteitsproducten, welke uiterst ge- eigend zijn voor export noopt ons meer dan bijzondere aandacht te besteden aan de mo gelijkheden op buitenlandsche markten. Voor Zweden is in ieder geval een gunstiger tijd aangebroken, nadat een zeker herstel den uit voerhandel kenmerkte. Daarnaast is de ge voerde regeeringspolitiek natuurlijk ook van invloed geweest. Het ondernemen van groote werken heeft een gunstige uitwerking gehad op de conjunctuur. Daaraan paarde zich een begrootingspolitiek, welke niet heeft nagela ten het hare tot verbetering van den toestand bij te dragen. Wat is n.l. het gewal geweest? Het in Zweden geldende beginsel, dat de ka pitaalsuitgaven ten laste worden gebracht van de gewone begrooting. voor zoover zij geen inkomen opleveren, dat groot genoeg is om den rentelast te bestrijden, is overboord Vermindering der Rijn- scheepvaart? Hamburg dringt er op aan. In verband met gebrek aan deviezen. HAMBURG, 11 Febr. (Havas-ANP.) De vermindering, die de buitenland- sche handel van Duitschland de laat ste jaren heeft ondergaan, en het ge brek aan deviezen in Duitschland, hebben geleid tot 'een verscherping van den concurrentiestrijd tusschen de zeehavens en de Rijnscheepvaart. In Hamburgsche kringen verklaart men, dat de scheepvaart via de Ne- derlandsche havens per jaar 150 mil lioen mark aan deviezen kost. Men stelt daarom voor het vervoer via den Rijn in te perken om het Duitsche zeeverkeer te doen toenemen. Hoog water belemmert de scheepvaart. Brug te Blerick moeilijk te passeeren. Ten gevolge van het steeds wassen de Maaswater is de vaart voor sche pen, welke hoog boven het watervlak liggen te Blerick gestremd. Schepen met hooger stand dan zes meter boven het watervlak dat zijn vooral de Lijnschepen, welke lading hebben inge nomen aan de kolentip te Born kunnen niet meer door de brug te Blerick varen. Enkele schepen moes ten Donderdagmddag reeds ten Noor den van de brug voor anker gaan. Het water stijgt nog steeds. geworpen. Men aanvaardde daardoor de moge lijkheid van tijdelijke, misschien hooge, be grotingstekorten, maar deinsde daarvoor niet terug en stelde zich op het standpunt dat deze tekorten in een periode van hoog conjunctuur ingehaald zouden worden. De voor dit doel geleende gelden wenschte men later terug te betalen uit de opbrengst van speciale belastingen. Onverwijld is men be gonnen maatregelen te treffen om die terug betaling mogelijk te maken. Tezamen met de middelen, die in het begrotingsjaar 1936 1937 zullen worden opgebracht, zal voor deze aflossing een som beschikbaar zijn van in totaal 220 millioen kronen. Dit bedrag komt overeen met het bedrag, dat sedert 1933 aan de uitvoering van werken van niet-productie- ven aard ten koste is gelegd. Het behoeft wel geen betoog, dat deze gevoerde politiek ver trouwen schept. Maar daarbij moge niet uit het oog verloren worden, dat deze financieele maatregelen eerst hun invloed hebben kunnen doen gelden, toen het herstel zijn intrede reeds had gedaan. Van primaire be teekenis zijn deze geld-maatregelen dus niet geweest; wei hebben zij het herstel mede helpen be vorderen. Men zal met belangstelling den gang van zaken in Zweden blijven volgen. Men wake er voor zonder meer te beweren, dat wat ginds mogelijk was dus ook hier kan plaats heb- ben. Maar dat neemt niet weg. dat Zweden in ieder geval kan wijzen op een conjunctuur omslag, waarop vele andere landen ongetwij feld afgunstig zijn MOLLERUS. HH TVERVOLG MIJN BRAND STOFFEN TE BESTELLEN BIK SCHOUWTJESLAAN - TEL. 10070 (Adv. Ingez. Med.) De „Kertosono" te Lissabon. Het s.s. „Kertosono" van den Rot- terdamschen Lloyd, dat Zondag j.l. bij Oporto in aanvating is geweest met het Britsche slagschip „Malaya" is'Donderdag te Lissabon aangekomen Zooals men weet, werd het schip door de „Seefalke" en „Zwarte Zee" naar Lissabon gesleept. De „Kertosono" heeft aanzienlijke schade opgeloopen, de voorsteven is geheel ingedrukt en in den bodem is een groot gat gestooten. De „Malaya" is inmiddels te Spithead aan gekomen. Het schip wordt vandaag te Ports mouth verwacht, waar het in het dok zal worden opgenomen om een onderzoek in te stellen naar de schade, die liet schip bij de botsing heeft opgeloopen. Vrijwillige opkomst onder de wapenen. Ir. Albania trekt initiatiefvoorstel in. Nu de Tweede Kamer op 9 Februari jl„ niet heeft aangenomen een amendement van den heer Albarda om in artikel 187 der Grond wet te bepalen, dat ook bij vrijwillige op komst op groote schaal van dienstplichtigen een wetsontwerp zal moeten worden inge diend om het onder de wapenen blijven dier dienstplichtigen zooveel noodig te bepalen, heeft- de heer Albarda zijn voorstel van wet, ingediend op 15 Januari 1932 tot nadere re geling van de vrijwillige opkomst onder de wapenen van dienstplichtigen en reserve- personeel, ingetrokken. DE LYOKLAMABOSSCHEN OPENGESTELD. De z.g.n. Lycklamabosschen, gelegen in de gemeente Gaasterland, zijn 'bij beschikking van de ministers van Landbouw en Visscherij en van Financiën, onder de natuunsohoonwet 1928 gerangschikt.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5