Rechtschen blijven successen melden. Ook Almeria spoedig in hun handen. Een etmaal keizerin, nu straatarm. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld Oostersch leven in een Weensch hotel. ifJJ V R IJ DAG 12 FEBRUARI 1937 FT A A RLE M'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. Madrileensche openbare meening eischt algemeenen dienstplicht. Gisteravond werd in het hoofdkwartier der Spaansche Nationalisten medegedeeld, dat de rechtsche strijdkrachten aan het Madrileen sche front belangrijke vorderingen hebben ge maakt in Oostelijke richting. Zij zijn de Jara- ma overgestoken en hebben him tegenstanders uit hun stellingen verdreven. De regeerings- troepen lieten een honderdtal dooden achter, twee aanvalswagens, en vier tanks, die on- buikbaar geworden waren. De Zuidelijke legers hebben volgens deze mededeeling den opmarsch voortgezet in de provincie Malaga, waarbij zij de dorpen Coin, Alofama, Munda, aluarin El Grande en Alau- rin de la Torre bezetten. De Nationalisten hebben voorts Motril bezet zonder tegenstand te ontmoeten. Vandaar zijn zij vijf kilometer in de richting van Almeria opgerukt. Zij verwachten deze stad tegen het einde der week te bereiken. Aan het front van Motril werden twee regeeringsvliegtuigen neer geschoten. Volgens de radioclub van Teneriffe zouden zich onder de krijgsgevangenen, die de recht sche troepen in Malaga gemaakt hebben. 1500 Russen bevinden. Naar Havas uit Madrid meldt, houdt de regeeringsartillerie de stellingen der opstan delingen aan de verschillende Madrileensche fronten voortdurend onder vuur. Gisteren te gen den avond verminderde de intensiteit van het bombardement, In de hoofdstad heeft men meer en meer den indruk, dat een militaire actie op groote schaal wordt voorbereid. Alle militietroepen staan gereed tot de actie over te gaan. Vliegtuigen der opstandelingen hebben gis teravond om 8 uur een vlucht boven de stad gemaakt. Zij wierpen geen bommen neer. Een optocht van jongemannen en meisjes is gisteren door de straten van Madrid getrok ken. Zij droegen spreuken mede, waarin mi litaire dienstplicht wordt geëischt, teneinde den strijd tegen de opstandelingen feller te kunnen voeren Een Reuterbericht uit Barcelona meldt, dat gisteren aan het front in Malaga (provincie) vijf vliegtuigen der rechtschen neergeschoten zijn. Het Madrileensche blad „Politica" meldt, dat de Duitsche oorlogsschepen „Admiral Scheer" en „Koeln" zich in gezelschap heb ben bevonden van de rechtsche oorlogssche pen. die deelnamen aan den aanval op Mala ga. Op de rechtsche schepen zou door tal van Duitschers dienst zijn gedaan. Het blad voegt hieraan toe: „Het heeft geen zin te gelooven, dat wij kunnen standhouden tegen de ver- eenigde macht van Duitschland en Italië. Niettemin zullen wij tot den dood blijven volhouden, omdat wij behoefte hebben noch aan een ge ïmporteerd noch aan een binnen- landsche fascisme." Verscheidene Madrileensche avondbladen stellen dten val van Malaga in het licht en eischen een algemeene mobilisatie. „Alleen deze", aldus schrijft „El Syndicalista", „zal onontkoombaar naar de overwinning leiden". De „Heraldo de Madrid" stelt bovendien den elsch. dat eenheid gebracht wordt in het op perbevel. aangezien eenheid dringend en volstrekt noodzakelijk is. „Ahora" eischt, dat een onderzoek zal wor den ingesteld naar de verantwoordelijkheid voor „den vlucht uit Malaga". Het blad schrijft: De vlucht van Malaga zal niet den vlucht beteekenèn van het volksleger. Het zal een ervaring voor ons zijn, die ons in staat zal stellen de definitieve overwinning te behalen". Zu id- Ameri ka Revolutionaire beweging in Honduras Naar uit Managua gemeld wordt is in Honduras een revolutie uitgebroken. De revolutionaire generaals Mendoza en- Almendares zijn tezamen met-vooraanstaande politici te Tegucigalpa gearresteerd, na oor logsmateriaal te hebben verborgen en plan nen te hebben gesmeed voor de verwoesting van de loodsen op het vliegveld. Aan de Atlantische zeekust heeft de revo lutionaire generaal José d'Avila nabij Pro- greso een personentrein aangevallen en tot ontsporing gebracht. Hij heeft getracht zich meester te maken van een bedrag van 50.000 dollar bestemd voor uitbetaling van loonen aan de arbeiders van de United Fruit Com pany. Hij werd evenwel door de regeerings- troepen teruggedreven en vluchtte in de bergen. Rusland Stalin en Worosjilof. Het feit, dat Stalin de Poesjkin-herdenking in het Bolsjoi-theater heeft bijgewoond, in ge zelschap van Worosjilof en de maarschalken Jegorof en Boedenny, wordt hier beschouwd als een bewijs te meer, dat er geen enkeel on- eenigheid tusschen Stalin en het leger be staat. Tragedie van Czaar Nicolaas' schoonzuster. Verloren proces tegen den Poolschen Staat. Vliegtuig viel brandend in Berlijnsche straat. Voorbijgangers door brandende benzine ernstig gewond. Nederlandsch schip uit de veertiende eeuw gevonden? Vondst van Italiaansche bergingsvaartuigen. De Italiaansche bergingsvaartuigen „Ram- pino" en „Artiglio", die in de Straat van Mes sina naar twee tijdens den wereldoorlog ge zonken schepen zoeken, hebben naar Stefani meldt op den bodem der zee het wrak van een zeer oud schip, dat Nederlandsch of Portu- geesch zou zijn, gevonden. Men is er in ge slaagd vier bronzen kanonnen uit de veertien de eeuw te bergen. FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een militair vliegtuig is niet ver van het vliegveld Istres in Frankrijk in de hoo rnen gevlogen en brandend neergestort. Twee officieren kwamen in de vlammen om. Reuter meldt dat het in Noord - Berlijn gevallen vliegtuig een militair toestel was. Tijdens de vlucht deed zich een ontploffing voor, het toestel botste tegen een hoogspanningskabel en viel brandend neer in de drukke Seestrasse. Brandende benzine kwam terecht op eenige voorbijgangers, die ernstig gewond werden. Zooals bekend zijn vijf personen bij dit ongeluk om gekomen. EXPLOITATIE VAN ITALIë'S BODEM SCHATTEN. Naar gemeld wordt heeft het Italiaansche genootschap „Azienda Minerali Metallici Ita- liani" een plan opgesteld tot het opsporen van bodemschatten in Italië, waardoor een gron dig wetenschappelijk onderzoek zal worden ingesteld van Piemont tot aan de uiterste punt van Calabrië. Voor de exploitatie van de vastgestelde nik kelerts-lagen in Piemont is reeds een bijzon dere maatschappij gesticht. Voortaan zal de „Ammi" zich bezighouden met de „ontsluiting" van de koperertsgebieden des lands, zoo zou o.a. in Calabrië in de provincie Cosenza de aanwezigheid van uitgestrekte koperertslagen definitief zijn vastgesteld. (Van onzen Weenschen correspondent) Voor den Hoogen Raad te Warschau heeft dezer dagen een eigenaardig proces plaats gehad, dat door een arme. oude vrouw, die vroeger betere dagen gekend had, tegen den Poolschen staat gevoerd werd. De vrouw kon geen advocaat betalen, zoodat men kosteloos een verdediger tot haar beschikking heeft gesteld. Deze vrouw is vroeger enorm rijk geweest en heeft in de allervoornaamste kringen van het Oosten van Europa een bijzonder voor name rol gespeeld. Zij was een schoonzuster van den Czaar aller Russen, echtgenoote van een Romanow en is zelfs gedurende een et maal zelf keizerin van Rusland geweest. Natalja Sergejewna gravin Brassow zoo luidt de naam van de beklagenswaardige, thans geheel verarmde vrouw was als dochter van een advocaat te Moskou ter we reld gekomen. Haar eerste echtgenoot was een rijke koopman, Mamont geheet-en. Dit huwelijk was niet gelukkig. Na drie jaren werd het ontbonden. Toen ontbrandde een officier van de keizerlijke garde in liefde voor de schoone vrouw, met wie hij betrek kingen aanknoopte en vervolgens trok zij de aandacht van den commandant van het gar deregiment, grootvorst Michael Alexandro- witsj, een broeder van Czaar Nikolaas. Natalja Mamont wilde echter niet de min nares van den grootvorst worden, maar wel zijn wettelijke echtgenoote. In Rusland zou het sluiten van zulk een echtverbintenis zonder d-e toestemming en zelfs tegen den wil van den Czaar onmogelijk zijn en daarom ging zij met haar Michael Alexandrowitsj naar het -buitenland. Het paar reisde naar Oostenrijk-Hongarije en in 1913 heeft te Weenen in alle stilte het huwelijk plaats gehad- Czaar Nikolaas was woedend en ontnam zijn broeder al zijn titels en waardigheden. Bovendien verbood hij hem ooit weer den Russchen bodem te 'betreden. Doch de jaren gingen voorbij en de Czaar werd milder en vergeeflijker jegens zijn broeder gestemd. Een keizerlijk decreet hief de gedwongen ballingschap op. Michael mocht naar Rus land terugkeeren en zijn vrouw werd in den adelstand verheven. Zij kreeg den titel van gravin Brassow. Het paar toog nu naar St. Petersburg en de Czaar, bekoord door de schoonheid en de charme van zijn burgerlijke schoonzuster en door haar vroolijkheid uitstralend wezen, was nu geheel met haar en met zijn broer ver zoend. Lang duurde deze toestand helaas niet. De bloedige revolutie brak uit, men kent het ongelukkige uiteinde van het'Cza- ristische gezin. In Maart 19.17 abdiceerde Czaar Nikolaas ten gunste van zijn broeder Michael. Deze onderhandelde nu met Ke renski, die 'hem den raad gaf ook maar af te treden, hetgeen hij dan ook deed, maar vier- en-twintig uren toch is grootvorst Michael Alexandrowitsj keizer oftewel Czaar geweest en was zijn echtgenoote Czarina. Zij was niet tegenwoordig -geweest bij de besprekingen van haar man met Kerenski. Ware dit wel het geval geweest, zoo zeide indertijd de Fransche gezant in Rusland, dan was het resultaat daarvan anders geweest. De regeering van Kerenski stuurde Michael Alexandrowitsj. den ééndags-keizer. in ver banning naar Siberië, waar hij nog in het zelfde jaar, in Juni 1917. vermoord wend. Na talja was naar Polen gevlucht. Op den 9en November 1918 werd daar de Poolsehe repu bliek uitgeroepen. Deze nieuwe staat onteigende alle bezittin gen van de Romanows, waartoe ook de lan derijen van grootvorst Michael bij Czensto- chau gerekend werden. Natalja wilde deze nu terug hebben, want, zoo redeneerde zij, zij waren niet meer in het beat van een Ro manow, toen zij door den staat onteigend werden, maar haar persoonlijk eigendom. Grootvorst Michael was reeds dood. toen de Poolsehe republiek uitgeroepen werd. en zij gravin Brassow, van burgerlijke afkomst, was nooit een Romanow. geweest! De onteigening was derhalve onrechtmatig -en onrechtvaar dig geweest! Helaas dachten de rechters -er anders over. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Heilig tapijt op weg naar Mekka. Feest en parade bij het vertrek uit Kaïro. •Het A. N. P. verneemt uit Kaïro. dat het beroemde Egyptische „heilige tapijt" Woens- dage onder reusachtige belangstelling uit alle deelen van 't land zijn reis naar Mekka is be gonnen. Vóór 1926 werd dit tapijt ieder jaar naar de heilige stad gezonden, doch in dat jaar deed zich een ernstige botsing voor tus schen het Egyptische militaire geleide en Wahabieten, die op het standpunt stonden, dat in de plechtigheid veel afgoderij school. Sindsdien werd de reis naar Mekka niet meer gemaakt. Thans echter is een overeenkomst tusschen de regeeringen van Egypte en Saoedië-Arabië tot stand gekomen, als ge volg waarvan het tapijt weer e'k jaar zal worden gezonden, doch zonder militair ge leide. In Egypte zelf is deze dag intusschen als een groote feestdag gevierd. Door het geheele garnizoen van Kaïro is een parade gehouden: 5 bataljons infan terie, 2 regimenten cavalerie en een bat terij stonden opgesteld bij het vertrek van het tapijt. Het tapijt bestaat uit een zwart brocaat- iwecfsel, waarop in goud en zilver teksten uit den Koran zijn aangebracht. De leider der bedevaart zal tevens een boodschap van ko ning ï'aroek naar Makka overbrengen. De bange kok bracht Thijs en Slechtbedeeld naar binnen en nu moest dus de tandarts aan het werk. Met een rood flanellen lap om zijn hoofd keek de booze toovenaar, die door zijn kiespijn in een erg slecht humeur was gekomen, de jongens aan. „Hé," schreeuwde hij naar Thijs, „wat kom jij hier doen?" „Ik kom om Uw vreeselijke pijn wat te verlichten," zei deze, „Uw kok, dien we toevallig tegenkwamen, heeft ons hier gebracht. Ik ben tandarts en kan U zeker van de pijn verlossen." „Nu, dan moet je maar gauw aan het trekken gaan," sprak Scheel- verkniezen, terwijl hij met een kwaad gezicht naar Thijs keek. „maar denk er om, je blijft van mijn gouden tanden af! Hoor je me?" „Goud of geen goud ik trek eiken tand of kies er uit, al waren het er zeven," antwoordde Thijs. Een paar dagen iang duurt het proces, een paar dagen lang herleefden de tijden van vroegeren rijkdom en van vervlogen macht voor het geestesoog van alle aanwezigen. Toen werd het vonnis uitgesproken. De staat gaf de goederen niet terug. Een arme, ge broken vrouw verliet droevig de zaal Haar illusies zijn vervlogen en zij zal wel altijd arm moeten blijven W M BEKAAR. WEER EEN LIJK AAN DE FRANSCHE KUST AANGESPOELD. Havas meldt, dat aan de Fransche Westkust weer een lijk is aangespoeld, thans aan het strand van Lege bij Arcachon. Het lijk ver keerde in verregaanden staat van ontbinding- Van het touw, waarmede het lichaam blijkbaar gebonden is geweest, waren nog stukken zicht baar. De maharadja van Alwar en zijn 5500 K. G. bagage. Cetulbande dienaren bewaken zijn achttien vertrekken. (Van onzen Weenschen correspondent.) Onze Weensche correspondent schrijft ons Weenen herbergt vaak hooggeplaatste per soonlijkheden. De Weeners vinden het al bijna heelemaal niets bijzonders meer, wan neer ex-koning Alfonso XIII van Spanje in hotel Imperial logeert en zijn auto daar voortdurend voor de deur' staat of wanneer de hertog van Windsor, ex-koning Edward van Engeland, des namiddags in de straten van de binnenstad aan het winkelen is of alleen maar met een wit lendenschortje be kleed in de met warme lucht en met stoom gevulde kamers van de stoombadafdeeling in het Dianabad rondwandelt, midden tus schen alle andere, op dezelfde wijze uitge doste badgasten. Shri Ray Ridshi en zijn gevolg. Maar een van de eigenaardigste en zeer zeker meest exotische gas ten, die wel aller aandacht trekt, is de maharadja van Alwar, Shri Ray Ridshi geheeten, die Zondagavond met een groot gevolg in de Donau- stad is aangekomen. Een extra-trein bracht den vreemden heerscher hier heen. Hij wordt vergezeld van zijn zoon, den kroonprins, die naar den schoonen naam van Kumarvikram Singh luistert, een lijfgarde van vijf officieren, een lijfarts, een hof- en staatsadvocaat, vijf dienaren, een kok, een opperschenker, een gezel schapsdame en een andere dame. Toen hij uit den slaapwagen van zijn ex tra-trein steeg, had hij een blauwe jas aan, die met zwart bont gevoerd was, een nauw sluitende donkerblauwe broek en met goud geborduurde vilten pantoffels. Op het hoofd droeg hij een slappen bruinen hoed met een bont lint eromheen. Een reusachtige bruine dienaar liep achter hem aan met des maha- radja's ebbenhouten wandelstok met een gouden knop, die bezet was met schitterende diamanten. Omringd door de officieren van zijn lijfwacht, die op eenigen afstand van hem bleven, daalde de Oostersche vorst de hooge trappen van het Siidbahn-station af om van het perron op de straat te komen. Het was een romantisch schouwspel. Intusschen werd de bagage van den maha radja uitgepakt. Hij had lieft 265 stuks bij zich. Houten kisten en linnen zakken, ijzeren koffers en blikken doozen, heele rollen Oos tersche tapijten, een divan op gummi-wie len, een schrijftafel, bamboe-stoelen, lam pen, champagne-emmers, tafels met geschil derde schaakborden erop, tafelzilver enzoo- voorts. Alle voorwerpen waren van een vlag getje van Alwar voorzien. Alles tezamen had een gewicht van niet minder dan 5500 K.G. Eigen badkuip en eigen oven. De maharadja heeft zijn intrek genomen in een achttiental kamers in hotel Bristol. Twee kamers werd geheel leeg gemaakt. Daar wer den al de Indische meubelen van den vorst in neergezet. Het inrichten van die vertrekken duurde den geheelen nacht. Ook werd er een aparte badkamer geïnstalleerd. De maharadja reist nooit zonder zijn eigen badkuip. Zijn Indi sche kok kookt op 'n eigenaardig soort kachel Rijst en groenten en fruit had het gezelschap zelf meegebracht. Weldra zweefden er welrie kende etensgeuren door de gangen van het hotel. De maharadja eet nooit vleesch. Hij heeft een afkeer van alles „wat van doode dieren komt". Dat gaat zelfs zoo ver, dat hij nooit in een auto wil rijden, waarvan de banken met leer bekleed zijn. Op de spoor wegen is het net zoo. De maharadja is er niet toe te bewegen in een wagen te stappen, waarin leerèn zittingen in de coupé's zijn. De directies der spoorwegmaatschappijen moeten steeds voor wagens zorgen met stofbekleeding. Ook draagt hij nooit leeren schoeisel. Muzikaal heerscher. Op den avond na zijn aankomst nog speelde de maharadja, na gegeten te hebben, op zijn harmonium, dat hij ook al meegebracht had. Zijn vijf gardeofficieren zongen erbij. Shri Ray Ridshi is een waar virtuoos op het har monium, hij is bijzonder muzikaal, maar houdt niet van Europeesche muziek en gaat nooit naar een opera toe, noch naar een ope rette, noch naar een schouwburg of een goed cabaret. Maar waar hij wél van houdt? Hij is een geestdriftige circusbezoeker en hij ziet ook wel graag een variétévoorstelling. Wachters met tulbanden op het hoofd en met lange blauwe jassen aan staan voor de deuren van zijn vertrekken, af en toe loopen dienaren voorbij met over de borst gekruiste armen. Men hoort hen bijna niet, zoo voor zichtig zetten zij hun voeten neer. Bij elke kamerdeur staat een groote kom met water. Iedereen, die de vertrekken van den Indischen vorst wil betreden, moet hierin zijn voeten wasschen. Ook de kellners, zoo dezen al in het heiligdom worden binnengelaten. Een van de kamers is als gebedtempel in gericht. De maharadja heeft op den eersten dag van zijn verblijf te Weenen zijn hotel niet verlaten. Hij speelde kaart met zijn officieren, schaakte wat en speelde patience. Af en toe stond hij voor de ramen om het drukke ver keer bij den hoek voor de opera gade te slaan. Hij zal waarschijnlijk acht weken te Weenen blijven. Hij leed aan een maagkwaal en heeft Bezetting der Amerikaansche automobiel fabrieken opgeheven. Alle arbeiders worden weer in dienst genomen. Staking kostte de partijen 84 millioen dollar. Havas meldt uit Detroit 11 Februari: De directie van de General Motors en de Bond van arbeiders in de automobielindustrie heb ben een overeenkomst onderteekend, waardoor een einde komt aan de staking. In groote trekken luidt de overeen komst als volgt: le: de 2000 stakers zullen de drie fabrieken te Flint, welke zij bezet hou den, verlaten. 2e: De General Motors zullen de ge- rechterlijke vervolging tegen hen. die hebben deelgenomen aan de .staking met gekruiste armen", staken. 3e: De eischen van den bond inzake een collectief contract, worden bij een compromis geregeld, volgens hetwelk de bond voor den tijd van een half jaar zal worden erkend. Alleen de ver tegenwoordiger van den bond kan met de directie onderhandelen namens de arbeiders. In 20 fabrieken namens alle arbeiders, aangesloten bij den bond of niet, in de 49 overige fabrieken alleen namens de leden van den bond. 4e: Demobilisatie van de nationale garde zal worden verzocht. Alleen een klein contingent zal onder de wapenen worden gehouden om op alles voorbe reid te zijn. 5eDe General Motors zal alle arbei ders zonder discriminatie weer in dienst nemen en met ingang van 15 Februari worden de loonen met vijf procent verhoogd. Deze verhooging beteekent voor de maatschappij een jaarlijksche uitgave van 25 millioen dollar. Het hooge personeel van de General Motors verklaart, dat hoewel het werk onmiddellijk wordt hervat, het toch nog twee weken zal duren, eer de productie weer op het normale peil zal zijn gebracht. De staking heeft heide partijen twee millioen dollar per dag of in totaal 84 millioen dollar gekost. Fabrieksgebouwen ontruimd. Tengevolge van de gistermiddag door ver tegenwoordigers van de General Motors en der United Automobile Workers ondertee- kende overeenkomst, zijn de stakers des avonds laat begonnen met de ontruiming der fabrieksgebouwen MIJNEN DRIJVEN AF NAAR DE FRANSCHE KUST. Sedert eenigen tijd ziet men op drift geraakte mijnen, waarschijnlijk afkomstig van de Spaansche kusten nabij Rochefort sur Mer verschijnen. De laatste werd opge merkt tusschen de eilanden Oleron en Ré. De Fransche marine heeft maatregelden geno men om de mijnen op te visschen en te ver nietigen. RADIO PROGRAMMA ZATERDAG 13 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voordracht en gram.pl. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gram.pl. 3.15 Schaak praatje. 3.30 De Ramblers. 4.05 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „Film land". 7.00 Groningsche uitzending. 7.30 Bij belvertellingen. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Be richten A.N.P. en VARA-Varia. 8.15 R'damsch Philh. Orkest en R'damsch Philh. koor. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Be richten A.N.P. 10.05 Toespraak. 10.15 VARA-Sa- lonorkest. 11.10 Berichten. 11.1512.00 Gra- mofoonpl. HILVERSUM n. 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melo- disten en gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 230 KRO-orkest 300 Kinderuur. 4.05 KRO-Kamer- orkest m.m.v. solisten. 4.45 Gram.pl. 5.00 KRO- orkest. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekover zicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. R.V.U. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berich ten A.N.P. Mede deelingen. 8.10 Overpeinzing met muzik. omlijsting. 8.30 KRO-orkest. 8.50 Gram.pl. 9.10 KRO-orkest. 9.30 Gram.pl. 10.30 Beirchten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.55 12.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.05 Causerie „Going to school again". 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Pirani-Trio. 12.50 Gram.pl. I.20 Het Commodore Grand-orkest. 2.20 Gra- mofoonpl. 2.55 Sportreportages. 5.15 Gram.pl. .35 Oscar Rabin en zijn Band. 6.20 Berichten. .35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Louis Levy's Film-orkest. 8.50 Quatre mains. 9.20 Berichten. 9.40 Variété-programma. 10.40 De clamatie. 11.00 BBC-Theater-orkest m.m.v. solist. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Henry Hall's Music Makers. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.50 Orkestconcert, Posnaud-koor en soliste. 11.20 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 3.20 Zang. 3.35 Gram.pl. 5.50 Goldy-dansorkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Orkestconcert m.m.v. Raugelkoor en soliste. KEULEN, 456 M. 5.50 West-Duitsch Kamerorkest. 7.50 Blaas- concert. 11.20 Theaterorkestconcert. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinorkest en solisten. 25 Omroepkwintet. 6.20 Koorconcert. 7.30 Vroolijk programma. 9.5511.20 Omroepdans- orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 J. Sehnyders' orkest. 2.23 Gram.pl. 2.50 Gram.pl. 20 Vioolrecital. 4.55 Zang. 5.20 Radiotooneel. 20 Vioolrecital. 6.35 Gram.pl. 6.50 Vioolrecital. 20 Piano-recital. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroep- symphonieorkest. 10.30 Omroepdansorkest. II.20—12.20 Gram,pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 J. Schnijders' orkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Max Alexys' orkest. 3.05 Accordeonmmuziek. 3.20 Max Alexys' orkest. 20 Gram.pl. 5.35 en 6.35 Dito. 8.20 Omroep orkest. 8.40 Gram.pl. 8.50 Radiotooneel. 9.50 tt*Cabaret 10.30 Gram.pl. 11.25 Waalsche Gala- zich te Bombay laten opereeren. Hij is met avond. 12.10—12.20 Gram pl erg tevreden met het resultaat en wil nu hier DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. Ieen bekenden Weenschen geneeskundige con- I Ge var. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Cel- sulteeren. lo en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 W. M. BEKAAR 1 Erich Börschel's orkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6