Vlammende Schoonheid Ook het Noordelijk deel yan Frankrijk heeft van over stroomingen te lijden. In de omgeving van Armentières kunnen de bewoners nog slechts per boot hun huizen bereiken Zou het zoo worden? Een triest beeld aan den Oostelijken oever van het IJsselmeer, waar het nieuwe .kuil'-verbod een strook van 20 K.M. langs de kust bestrijken zal Het wereldvermaarde Canadeesche ijshockey-team, dat Donderdagavond op de Amsterdamsche kunstijsbaan een wedstrijd speelde tegen de-BlauweZes" In het geheel gerestaureerde raadhuis van Stavoren is Donderdag een borstbeeld van H. M. de Koningin onthuld. V.l.n.r. burgemeester mr. S. M. van Haersma D,ima, de commissaris der Koningin in Friesland mr. P. A. V. Harinxma thoe Slooten f n ie bee d ouwst. r mej. Van Beek Calcoen Een prachtig exemplaar op de inter» nationale hondententoonstelling in Royal Agricultural Hall te Londen Vele boerderijen in de omgeving van Denekamp (O.) zijn tengevolge van de overstroomingen nagenoeg geïsoleerd, tot groot ongerief voor de bewoners en leveranciers In Bandoeng is een Volkenbondsconferentie gehouden voor de behandeling van verschillende onderwerpen, als: economische en financieele vraagstukken, de strijd tegen den handel in gevaarlijke verdoovende middelen, gezondheidsproblemen enz. De werkzaamheden aan den westelijken toegang tot Westminster Abbey te Londen in verband met da aanstaande plechtigheden ter gelegenheid van de kroning van Koning George VI FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 5) De gedachte aan hun verwante idealen bracht hen nader tot elkaar. Terwijl het slan ke wagentje voortvloog, vertelden zij elkaar van hun toekomstdroomen. De wind zong om hun ooren. Vóór ze het wisten hadden ze de baai bereikt. Mary Lee liet de auto stoppen en keek over het water. Wat een kleuren! Zullen we hier gaan zitten? Zij stapten uit. Rickey spreidde de plaid uit en arrangeerde de kussens, terwijl Mary Lee het feestmaal uitpakte. Rickey had nog nooit zoo'n pic-nic-koffertje gezien. Het was van fijn, blauw leer en voorzien van al het be- noodigde. zoowel servies als linnen. Verder bevatte het een flinken voorraad sandwiches, een kreeftensalade, beschuitjes en kaas. fruit een flesch koffie en voor dessert een doos bon bons. Rickey at met smaak en glimlachte van te vredenheid. Het meisje was alleraardigst. Hij vergat haar Schotschen mantel en het feit dat ze een beetje te dik was. Zij was vroolijk, overmoedig, geestig. Misschien een beetje te vrijgevochten, maar in ieder geval amuseer de'hij zich best met haar. Hij vergat zelfs het visioen van Marty van Duyne in het zeer reëele gezelschap van Mary Lee Logan. Mary Lee zelf was even tevreden over haar pic-nic als hij. Je kwam niet lederen dag zoo'n jongen tegen zoo knap en poëtisch en onbe dorven. Zij bracht het gesprek op zijn boek. Ben je er al aan begonnen. - Nee. Als de heele boel verkocht is, gaan Ginny en ik naar New York. Daar zal ik pas kunnen werken. Het was hier geen omgeving voor mij. HU vertelde haar over zichzelf. Hoe hij al tijd als het ware Idem was gehouden, zooals dat meer gebeurt, als je een vader hebt, die niet met zijn tijd meegaat. 1-Iij wilde, dat ik werd, zooals de man nen uit zijn tijd, zie je. Alles wat ik deed was verkeerd. Hij wil niet hebben, dat ik schrijf, omdat zijn eigen werk een misluk king is geworden en omdat hij het land heeft aan alle uitgevers en critici. Maar ik heb het toch wèl gedaan en ik weet wat ik kan. Ginny weet het ook. Zij heeft mij ertoe aangezet om mijn schetsen te publïceeren en niet den moed te verliezen als ze gewei gerd werden. Een paar keer hebben ze toch al een verhaal van me opgenomen en ik heb er een aardig honorarium voor gekregen. Daarom willen we nu ook samen naar New York, zie je. Ik geloof zeker, dat het wat zal worden, 't Zal in het begin wel heel vreemd zijn, we zijn nog nooit van huis geweest. Maar ik zal daar juist alles vinden, wat ik noodig heb, contact met anderen enzoo. Hij zweeg en Mary Lee staarde over het blauwe water. Je praat over vrijheid, zei ze even later. Maar ik vraag me af of je zuster je niet een beetje onder den duim houdt. Rickey hief verontwaardigd zijn hoofd op. Mii onder den duim Neem nu bijvoorbeeld het geval met die kandelaars. Jij zult ze niet verkoopen, als zij het niet. hebben wil. Zij zweeg en liet dat bezinken. Even later zei Rickey, een beetje beschaamd: O, maar je moet niet denken, dat het met alles zoo gaat of dat ik bang voor haar ben Zij keek hem verrast aan. Bang ben je zeker niet, maar ik zou het bewijs wel eens van je willen zien. Zij lachte ondeugend. Waarom zou je het niet doen? Je doet er mij een plezier mee en jezelf en alles is in orde. Rickey lachte nu ook. Ja, waarom eigenlijk niet? Ik zal het tegen Grogan zeggen, als we terugkomen. Zij keek op haar horloge, uiterlijk kalm, maar innerlijk zegevierend, Het wordt tijd, dat we opstappen. Hij hielp haar met opruimen en toen hij naast haar in de auto zat, zei hij 't Is eigenlijk een goeie mop! Mary Lee voelde een oogenblik wroeging. Misschien wel meer dan een mop, zei ze ernstig, maar meteen weer met haar oude zorgeloosheid: Enfin, doe precies, zooals je zelf wilt en draag de gevolgen, dat is mijn levensleus! Toen Grogan de nieuwe instructies ontving, vroeg hij Weet uw zuster ervan? Wetend, dat Mary Lee naar hem keek. ant woordde Fickey: Neen, maar ik heb ertoe besloten. De venduhouder begreep onmiddellijk den toestand. Hebt u er een oogje op, miss Logan? Ja. als de prijs niet te hoog loopt, wil ik ze hebben. Maar de prijs liep te hoog. Want vóórdat de kandelaars aan de Peurt waren, kwam Michael McMillan den tuin in met Marty van Duyne. En het was Michael, die met de kan delaars ging strijken, al was het dan ook voor een prijs, die ver boven zijn budget ging. Doch het was niet alleen om hun historische waarde, dat hij er zoo fel op was, maai* omdat zij van Virginia waren. Het verwonderde hem, dat Grogan ze te koop aanbood. Hij vroeg zich af,of Virginia hiervan op de hoogte was. Zoo niet, dan zou hij ze haar teruggeven. Toen Max*ty met- Michael naar huis lien zag Rickey haar. Hij stond in de deur en toen zijn oog op haar viel. verdween al het andere. Mary Lee was vergeten, alles was vergeten, voor hem bestond alleen nog maar dat glan zende. zilvergrijze figuurtje. Marty was gewend aan bewondering, maar toen zij den blik van dien jongen zag. voelde zij, dat dit meer dan de gewone bewondering was. Wie is dat? vroeg ze zachtjes aan Michael. De broer van Virginia Farquhar. Ken je hem? Ik heb hem daarstraks gesproken, als je dat bedoelt. Ik zou hem wel willen leeren kennen. Michael stelde hen achteloos aan elkaar voor en Marty zei: Hoe kunt u afstand doen van al die mooie, oude dingen. Omdat ik op zoek ben naar nieuwe din gen, die nóg mooier zijn. Zij keek hem vragend aan. Wat bedoelt u? Wel. dat ik het leven wil leeren kennen. Hier in dit oude stadje, leef je niet, je bestaat hier alleen maar. Zij voelde zich ontroerd door de emotie en de opwinding in zijn stem. Verwacht niet te veel van het leven. Waarom niet? Het geeft ons nooit wat wij verlangen. O, maar. ikzal het dwingen. Wéér voelde zij een vreemde ontroering, maar zij zweeg. Even later liep zij door met Michael. Toen zij het hek bereikt had. keek zij om. Rickey's blik was nog steeds op haar gericht. Hij is anders, dacht zij, anders dan alle andere mannen, die ik ken. Rickey voelde plotseling een tikje op zijn arm. Toen hij zich omdraaide, zag hij Mary Lee. Wie is dat meisje? vroeg zij. Welk meisje? Waar je de laatste tien minuten naar hebt staan staren. Rickey scheen uit een droom te ontwaken. Heb ik heusch staan staren? Ja. Wie is zij? Miss van Duyne uit New York. Hoelang ken je haar al? Ongeveer tien minuten. Tien minuten! Jij kunt het gauw.... Rickey's gezicht betrok. Wat bedoel je? O, dat je smoor verliefd op haar bent. Hij draaide zich boos om, maar zij hield hem tegen. Ik heb je niet willen kwetsen. Dat denk ik ook niet. Zij stak hem haar hand toe. Als ik je niet meer zie kom je me in New York dan eens opzoeken? Ga je al weg? Vanavond. Er lag een schaduw over haar, zij was niet meer zoo vroolijk en overmoedig als daarstraks. Zij gaf Rickey haar adres. Hij noteerde het, schudde haar de hand en was haar oogenblik- kelijk vergeten. Grogan kwam met een stalen doos naar hem toe. Voor ik het vergeet, mr. Farquhar, zei hij, ik heb hier een massa contanten. Ik zal u die maar meteen overhandigen, de chèques krijgt u morgen uitbetaald. Hij telde de bankbiljetten na, de som liep over de duizend dollar. Berg het veilig weg, waarschuwde hij. Rickey lachte. Maak u maar niet bezorgd ik kan er wel op passen. Hij stak het geld in zijn binnenzak en sprong van het podium. Een man, die klaar blijkelijk op hem had staan wachten, sprak hem aan, een lang. een vreemd individu. Kom vanavond in de schuur, Farquhar. 't Zal er vroolijk toegaan. Vanavond kan ik niet, Lute. Morgen dan? Ik zal nog wel eens zien. IV. Virginia beantiooordt een beleediging. Het kleine restaurant, waar mrs. Bleecker haar gasten heen bracht, was een gezellige gelegenheid en de lunch was uitstekend. Virginia zat naast mrs. Bleecker, met Michael aan haar linkerhand. Daarnaast Marty en daarnaast Tony Bleecker. Eigenlijk had me vrouw Bleecker haar zoon niet naast zich mogen plaatsen, maar zij had hem instinctief van Virginia gescheiden. Jane handelde altijd naar haar instinct. De maanden, die volgden zouden bewijzen, dat het haar ook ditmaal niet misleid had! (Wordt vervolgd,*

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9