Vlammende Schoonheid De Delflsche Studenten Caroussel Vereeniging hield Vrijdag ter gelegenheid van haar dies-viering een rallye van den Haag naar Delft. Eenige deelnemers onderweg Hoog water in Mid den Limburg. Een avondopname van de thans onzicht bare samenvloei- ïng van Maas en Roer Dr. A. van Voorthuysen, die binnen kort afscheid neemt als rijksinspecteur Yan het Buitengewoon Onderwijs 4 s H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard verlaten het hotel te Budapest, vanwaar het Prinselijk Paar naar Weenen reisde Pijnenburg en Slaafs hebben den Zesdaagsche te Ant werpen gewonnen. Het winnende koppel in de bloemen West-Friesche charme in een kunstmatig verwarmden boomgaard te Zwaag (N.-H.), waar de pruimeboomen reeds in vollen bloei staan Terug naar huis. Het meerendeel der Britsche troepen, die naar Palestina waren gezonden, om er de orde te herstellen, is thans naar het vaderland teruggeroepen. De inscheping der soldaten FEUILLETON Kaar het Engelsch van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 6) Marty was op haar best tusschen de twee mannen. Zij leidde het gesprek in een richting die absoluut buiten het wereldje van Virginia lag. Zij praatte over Sport in Florida en in Engeland, over de laatste tooneelstukken en revues, over de menschen, die zij had ontvan gen en die haar hadden ontvangen. Virginia zat maar glimlachend en vol belang stelling te luisteren. Michael vond haar aller liefst zoo, en Tony had geen oogen voor Marty Het was Michael, die de conversatie ten slotte in banen leidde, zoodat Virginia eraan kon deelnemen. Op een goeden dag kom ik naai- Derek- dale om uw oud-Hollandsche lepels te stelen, zei hij tegen de gastvrouw. Komen moet u zeker, maar niet om te stelen. Jane bemerkte tot haar verbazing dat zij Michael wel mocht. Ernstige mannen hadden over het algemeen haar sympathie niet. Zij besloot hem van naderbij te leeren kennen van daar de invitatie. En hoe is nu de historie van die lepels? vroeg Michael aan Virginia, want een historie hebben ze toch. Is 't niet? Ja. zeker. Ik weet niet. of het -heelemaal waar is. zooals het tot ons is gekomen, maar het is wel aardig. Zietu. er was eens een zekere Richard Farquhar Vertel het ons zóó, dat we het allemaal kunnen verstaan, onderbrak Jane Bleecker haar. Virginia vertelde het verhaal en zij vertelde het goed. ■i Het ging over een voorvader, die aan het spel verslaafd was, Richard Farquhar. Op zeke ren nacht, dat hij alles bij het spel verloren had, kwam hij zonder geld voor logies in een kleine herberg. Door zijn geest en zijn galant optreden lokte hij echter een invitatie van een jonge, Hollandsche dame uit, om met haar te soupeeren. Deze buitenlandsche schoonheid werd aan een apart tafeltje door haar eigen meisje bediend, ook het linnen en het tafel zilver waren haar eigendom. Toen de jonge Richard mee aanzat, gaf men hem een zwaren zilveren lepel om zijn soep mee te eten. Eén van die lepels die u hebt mrs. Bleecker. verklaarde Virginia. Hij kende de waarde ervan,en wist, dat hij er zijn nachtrust mee zou kunnen betalen. Hij vroeg om een pen en schreef een gedicht, dat hij de jongedame aanbood, in ruil voor den lepel, dien hij, naar hij zeide. als een souvenir aan haar schoonheid wilde bewaren. Zij las het vers. bloosde, gaf hem den lepel ten geschenke en zette haai- reis voort. Richard sliep dien nacht heerlijk, en gaf den waard den volgenden morgen den lepel, als borg voor wat hij hem schuldig wasDaarna galop peerde hij naar een vriend, leende een soms gelds en had dien avond geluk bij het spel. zoo dat hij terugwon wat hij verloren had en den lepel kon inlossen. Later trouwde hij met de jonge Hollandsche schoonheid en aan haar was het bruinroode haar in de familie te danken. Er is een heel dozijn van die lepels, be sloot Virginia, maar niemand weet welke pre cies de bewuste is. Zij had een kleur en was een beetje buiten adem, maar even mooi als de schoone dame. van wie ze haar bruinroode haar had gekre gen. Michael glimlachte haar toe. - Ik hoop. dat ze daarna lang en gelukkig hebben geleefd, zei hij. - Volgens de overlevering bedronk hij zich iederen avond en is ook aan zijn onmatigheid gestorven. En sindsdien is er in ieder geslacht van de Farquhars één geweest, die speelde en dronk Allen lachten. Maar Michael voelde, dat Vir ginia dat niet zoomaar gezegd had, doch dat het voor haar een bittere waarheid was. Bestaat er misschien nog een copie van het vers, dat ridder Richard schreef? vroeg mrs. Bleecker. Ja. Wij hebben nog een merklap waar het vers met den kruissteek op geborduurd staat. De Hollandsche schoonheid heeft dien waarschijnlijk in den eersten gelukkigen tijd van haar huwelijk gemaakt. Zoudt u het graag willen hooren? Ze zei het allerliefst op, haar kin een beetje in de hoogte, en haar wangen brandend dooi de ongekende prettige emotie het middelpunt te zijn van een gezelschap. „Al trek ik Oost- of Westwaarts, Naar 't Noorden of naar 't Zuid, Het glanzen van dit zilv'ren ding blijft steeds in mijn herinnering; maar meer dan 't beeld erin gegrift, het lief gezicht, dat eens dit zilver ving." Prachtig! applaudisseerde Tony, maar Michael vroeg alleen: Zoudt u het nog eens voor mij willen op zeggen, dat ik het kan opschrijven? Hij haalde een notitieboekje en zijn vulpen voor den dag en zij herhaalde de regels lang zaam, haar hoofd naar zijn schouder buigend. Michael stond op. Ik moet nu maken, dat ik weer bij de veiling terug kom. Er is nog een stel antieke wandborden. Had u die ook op het oog. mrs. Bleecker? Ik bezit al meer wandborden dan mij lief is, dank u. En ik wilde graag nog een paar andere dingen van miss Farquhar vernemen. Ik ga met Michael mee, verklaarde Marty. Ga jij ook maar, Tony, ste. "e zijn moe der voor. Dan kunnen miss Farquhar en ik gezellig samen praten. Veel te gezellig Midget. Neen, ik blijf hier. om ervoor te zorgen dat jij miss Farqu har niet ompraat om je dien merklap te ver- koopen. Ik ken al je trucs. Tony bleeef dus met zijn moeder en Virginia op de oude sofa bij den open haard zitten. Hoe meer Virginia praatte, des te meer werd mrs. Bleecker zich bewust van haar charme en zij zag ook heel goed, hoezeer Tony ervan onder den indruk was. Hij scheen niets liever te willen dan in haar gezelschap te zijn. En mrs. Bleecker wilde niet, dat hij liever in het gezelschap was van iemand anders dan van haarzelve. Ja, later was het nog tijd genoeg om zijn millioenen te vereenigen met die van een vrouw, even gefortuneerd als hijzelf, Marty van Duyne bijvoorbeeld. Maar niet voor dat zij het hem in den mond gaf. Als hij een maal getrouwd was, zou hij aooit meer haar attente cavalier zijn, in dien .zin als hij het nu was en die gedachte was haar voorloopig onverdraaglijk. En nu gaf hij zich zonder slag of stoot ge wonnen aan dit mooie meisje in haar kale, groene jumper en haar ouderwetsche hoedje! Er was geen twijfel mogelijk. Tony, de anders zoo geblaseerde en verveelde Tony, deed zijn uiterste best om zich aangenaam te maken in de oogen van Virginia Farquhar. Wat bent u van plan te gaan doen, als u uw huis verkocht hebt? vroeg hij. Wij gaan in' New York wonen mijn broei en ik. Hij wil een boek schrijven. Meent u het heusch? Daar moet u met McMillan over spreken, hij is uitgever. Tony noemde den naam van het tijdschrift. Virginia kleurde diep. Uitgever, o. wat heerlijkl Tony lachte. Dat mag u niet zoo zeggen, anders word ik jaloersch. McMillan is maar een heel ge woon mensch, net als ik en de rest. Hij wendde zich tot zijn moeder. Midget, hoor je het, miss Farquhar gaat in New York wonen. Wij moeten haar vast eens op Derekdale inviteeren, om haar te laten zien hoe haar eigendommen daar tot hun recht komen. Ik weet nog niet, of ik ze naar Derekdale zal laten opsturen. O, waarom niet? Ik zal het wel tegen Grogan zeggen. Ik zal u wel komen halen met de auto voor een week-end, dan kunt u nog eens met uw eigen lepens eten, miss Farquhar. Zijn moeder herhaalde de invitatie niet. Zij keek op haar polshorloge. Tony, 't is al over drieën. En we dineeren in Baltimore. Zij stond op en stak Virginia haar hand toe. U neemt het ons toch niet kwalijk als wij nu afscheid van u nemen? Virginia begreep, dat dit het sein was om te vertrekken. Op mrs. Bleecker oefende Virginia niet de minste aantrekkingskracht uit. En als een gewenschte gast scheen zij haar ook niet te beschouwen. En wie waren de Bleeckers eigenlijk? Rijkge- worden burgers, meer niet. Neen. dan konden de Farquhars er beter zijn, met hun grafelijk' devies op hun wapen! Virginia hief haar hoofd fier op. Zij voelde een onbedwingbaren lust om mevrouw Blee cker te toonen, dat zij zich niet op die manier liet behandelen. Maar Anthony was haar nog vóór, met zijn moeder een lesje te geven. Ik wandel met miss Farquhar terug, moe der. Toen beging mrs. Bleecker een misslag, die haar later berouwde. Maar ik wou je hier houden, Tony. Het spijt mij wel, moeder. En hij opende de deur voor Virginia alsof zij een koningin was. Mrs. Bleecker bleef roerloos staan, toen de twee vertrokken waren. Er glommen scherpe lichtjes in haar oogen. En vreemd, zooals zij daar stond, leek zij heelemaal niet klein. Zij scheen te groeien met haar woede. Het was de eerste maal van zijn leven, dat Anthony haar wenschen in den wind sloeg voor die van een ander! Ik moet u nog eens terugzien, zei Tony intusschen tegen Virginia. Vindt u dat noodig? Ja. Wanneer? Virginia's hart klopte sneller. Zij wist zeker, dat zij niet naar een tweede ontmoeting ver langde, zij wist niet eens of ze hem eigenlijk wel aardig vond. Maar het zou een prachtige wraak zijn op de arrogante houding van zijn moeder! Hij zou haar bezoeken in haar armoe- dig, oud huis en dankbaar zijn, dat zij hem dat toestond! XWord.t vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 16