DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE VOETBALNIEUWS WORSTELEN. DAMMEN TAFELTENNIS HANDBAL BILJARTEN MAANDAG 22 FEBRUAR I 1937 HAARLEM'S DAGBLAD B. F. C.Bloemendaal (61) De Bloemendalers verschenen in het Sport park te Bussum in een eenigszins vreemde opstelling. Hartman kon niet spelen en Ch. de Bock bezette thans de rechtsbuitennlaats. Een experiment - dat echter niet slaagde, omdat De Bock lang niet genoeg in het spel werd betrokken. Veel fraais heeft Bloemendaal niet te zien gegeven. Dat eenige spelers het kalm aan deden laat zich begrijpen, maar er werden tactisch en technisch zooveel fouten ge maakt, dat het niet verwonderde, dat het uitstekend spelende B.F.C. een groote over winning kon behalen. Aanvankelijk waren de witten iets sterker, maar gevaarlijk waren de aanvallen niet. Na 10 minuten gaf G-orel met een verras send schot aan B.F.C. de leiding. De Bloemendaal-voorhoede liet enkele kansen onbenut; verder bleef B.F.C. door goed veldspel sterker. Beugelaar en Boerhout wisten vóór rust den stand op 30 te bren gen. Na de hervatting had Bloemendaal haar opstelling weer gewijzigd; het ging nu iets beter, Een strafschop tegen B.F.C. werd door Tullenaar in handen- van den doelverdedi- ger geschoten. Beugelaar vergrootte den voorsprong voor de thuisclub tot 4—0. De spanning was er natuurlijk al lang uit, nadat v. d. Hulst voor B.F.C. de score tot 50 had opgevoerd, kreeg v. d. Bragt, die na rust voor Resting was ingevallen, een niet te missen kans, welke hij dan ook niet liet voorbijgaan (5—1). Kort voor het einde passeerde Beugelaar de Bloemendaal-verdediging en bracht den eindstand op 61. Het Bloemendaal-elftal was als volgt sa mengesteld: De Haas, IJfs, v d. Meij, Hartendorp, Beijk, Leemhuis, De Bock, Resting, Immer, Tullenaar, Noordhof. HillinenGouda (31) Het spel is nauwelijks eenige minuten aan den gang, als het tegen den wind in spelende Gouda door den middenvoor de leiding neemt CO—1). Het schijnt echter dat de Goudenaren zich sparen voor de aanstaande promotie-wedstrij den, want veel kracht gaat er niet van hen uit. Na 20 minuten maakt E. Scholten uit een strafschop gelijk (11). Gouda kamt dan even los en laat een mooi sluitend spel zien, maar het is toch Hillinen dat eenige minuten later de leiding neemt door een hoekschop van De Water, dien de keeper eenigszins onfortuinlijk behandelt (2—1). Na de rust is het ook weder Hillinen dat do mineert; na 5 minuten vergroot zij den voor sprong, als Van Braam goed is doorgebroken en langs den uitgeloopen keeper nummer drie in een ledig doel deponeert (31). Langzaam gaat het initiatief dan naar Gouda; nu wordt het Hillinen-doel ingeslo ten, waarbij Thomas op fraaie wijze een strafschop stopt. Er komt in den stand geen verandering meer. HelderKïnheim (14) Kimheim trapt tegen den w-iind -af. Toen Hel der er direct een flink tempo inzette en al direct een fraaie kans miste, zag het er niet naar uit dat Kinheim een overwinning zou be halen. Helder zat er flink op, doch Rozemeyer en Druyven wisten scoren te voorkomen. Toen ook KinJheim er wat heter in kwam, bleek het al spoedig dat de wing KuilenburgEllen in goeden vorm was. Na 12 minuten gaf Stals een goeden center aan Ellen, die onhoudbaar inschoot (01). Even later trapte Stals een mooien voorzet van Kuilenburg ha, dien een back uit het doel sloeg. De penalty benutte Stals onberispelijk .(0—2). Dit was Helder te bar; zij kwam flink opzet ten, doch laaax aanvallen aren te doorzich tig. Toen Stals een bal goed kreeg toegespeeld, passeerde hij een back en schoot daarna on houdbaar in (03) Kort hierna bracht de. Helder-midvoor den stand op 13. Na de rust is Helder steeds in de meerder heid geweest; de Kinheimers met Druyven en Rozemeyer aan het hoofd verdedigden echter stug. Helder probeerde alles; zij had enkele malen pech. Toeai Raaijmakers 15 min. voor het einde een goeden voorzet gaf, schoet Kuilenburg dezen onhoudbaar in (14). De tegenstand was nu gebroken. De laatste minuten verliepen zonder spanning. Kinheim behaalde een geflatteerde overwinning. Jari HanzenkwartierZeemeeuwen (1-3) Zeemeeuwen speelt voor de rust met den wind mee en is voortdurend sterker. Door te lang wachten met schieten, wordt er voor de rust eenmaal gescoord. Een hard schot met veel effect van W. Keur was den keeper te machtig; de bal vliegt over zijn hoofd in het net (01). Na de rust maakt de thuisclub spoedig gelijk. Als de keeper een ibal niet in zijn macht kan krijgen, schiet de linksbinnen van dichtbij in (1—1). Dat is voor Zeemeeuwen het sein om aan te pakken. Zij laten het korte spel varen en pro- beeren het met open spel. Hiertegen heeft de verdediging van J. H. K. niet veel in te bren gen. Weldra geeft W. Keur zijn club de leiding (1—2). Met een mooien kopbal van denzelfden spe ler wordt de eindstand 31. ZandvoortS. D. Z. (51) Reeds spoedig na het begin geeft die mid denvoor van SjD.Z. zijn club de leiding (01). Met inspanning van alle krachten tracht zij de leiding te behouden, doch H. Luiting zorgt weldra voor den gelijkmaker. Bij een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied ontstaat een scrimmage voor het doel; tus- schen vele beenen door schiet A. Molenaar in (2—1). Na de rust schijnt Zandvoort zich er op toe te leggen SJD.Z. door zuiver samenspel af te matten. Dit gelukt goed. Na mooi samenspel tussehen H. Luiting, A. Weber en A. Molenaar vergroot de laatste den voorsprong tot 31 en vervolgens tot 4l. Tenslotte gaat A. Molenaar er alleen met den bal van door en brengt den stand met een mooi schot op 51. SpaarnevogelsAvanti (42) De laatste thuiswedstrijd is verdiend door Spaarnevogels gewonnen daar zij doorloopend in de meerderheid is geweest. Spaarnevogels wist al spoedig de leiding te nemen door N. Tan germ an. Steeds weer zwerft zij voor het Avanti-doel: het is W. Spoor die den voor sprong vergroot. Nu willen enkele Spaarne- vogelsspelers het te mooi doen, waarvan Avanti profiteert; zij weet te scoren. Wat nog gespeeld moet worden. Door de clubs uit Haarlem en Omstreken. HAARLEM: Uit: tegen Sparta. R. C. H.: Thuis: tegen Excelsior. STORMVOGELS: Uit: tegen Blauw Wit. V. S. V.: Thuistegen K. F. C. H. F. C.: Uit: tegen Bloemendaal. E. D. O.: Thuis: tegen De Kennemers. BLOEMENDAAL: Thuis: tegen H. F. C. DE KENNEMERS: Uit: tegen E. D. O. Na de thee zet Spaarnevogels er weer een flink tempo op. W. Spoor maakt er 31 van, Wel komt Avanti opzetten, maar zij heeft niet veel in te brengen. Als Spaarnevogels weer ten aanval trekt, is het weer W. Spoor, die den stand op 41 brengt. Vijf minuten voor het einde weet Avanti den stand op 4—2 te brengen. Stormvogels 2R. C. H. 2 (40) De ontmasltiing tussehen de reserve-elftallen van R. C. H. en Stormvogels levende een flinke overwinning voor de thuisclub op. De Haarlemsche ploeg viel erg tegen. Vooral de voorhoede presteer-de tegen de hechte Stormvogels-verdediging niet veel. Ondanks het feit, dat Bloemink c.s. voor de rust tegen den wind in speelden, hadden zij na het verstrijken van de eerste helft, toch reeds een 1—0 voorsprong, dank zij Schild wacht, die een goede partij speelde. Na de rust zijn de R. C. H'ers maar zelden over de helft geweest. In den regel brachten zij het niet verder dan tot de IJmuiaer middenlinie. Door het giroote overwicht der thuisclub was heft voor het R. C. H.-doel vaak een opeenhoo- ping v-an sp&lers, zoodart het lastig schieten was. Toch z-ag de IJmuider voorhoede kans, nog driemaal te doelpunten door Schildwacht (die dezen middag drie goals voor zijn reke ning nam) en Woudenberg. R. C. H. 2 kreeg nog een fraaie gelegenheid om althans de eer te red-den, toen Groen bin nen de beruchte lijnen een overtreding beging, doch Van Eek schoot meters naast, zoo dat Stormvogels met 40 won. E. D. O. 2Blauw Wit 2 (22) Blauw Wit scoort eerst. Kelder weet eerst na goed combineeren te scoren, waarna J. Steffens E,D.O. H de ei- ding geeft. De snelle Blauw Wit-aanvallen zijn zeer gevaarlijk, nog voor de rust is de stand gelijk. In de tweede helft blijven de verdedigin gen steeds de baas. Weliswaar heeft de E.D.O. voorhoede eenige fraaie kansen, maar door treuzelen gaan deze verloren. Het werd ten slotte een 22 gelijk spel. Ajax 2Haarlem 2 (20) Haarlem 2 heeft tegen de kampioenen goed partij gegeven. Daar ook Ajax een goed spel ten beste gaf werd het een aantrekkelijke wed strijd. Haarlem 2 had de volgende opstelling: Mulder, Stammes. Van Duyn, Hartog, Urban, Vreeken, Geerlings, Van Daalen, Kornmann, Goedhart, Visser. De Haarlemmers loopen hard van stapel en al spoedig doen zich eenige kansen voor. die echter alle gemist worden. Vooral Geerlings, hoe ijverig overigens, is niet gelukkig. Na een half uur krijgt de middenvoor van Ajax na een through pass den bal te pakken en daar de Haarlem-backs niet ingrijpen, ligt de bal weldra achter Mulder (10). Onmiddellijk valt Haarlem weer aan. Visser schiet hard in; keeper Wepner kan ternauwer nood stoppen, waardoor de bal weer bij Visser komt. die nu tegen den paal schiet. De rust komt met 10 voor Ajax. Ook in de tweede helft is de wedstrijd inte ressant. Ongeveer 20 minuten loopt Ten Have snel naar binnen; hij geeft over aan Distel brink, die met een hard schot den stand op 20 brengt. Nog eenige fanatieke aanvallen van Haar lem volgen, maar die brengen niet het ge- wenschte resultaat, zoodat Ajax tenslotte met 20 wint. RESERVE TWEEDE KLASSE Blauw Wit 3—H. F. C. 2 (3—1) Ook ditmaal hebben de H. F. C.-reserves een wadieaiiaag- getedien. Het elftal was als volgt: Lips, Wittebol, Van Baasbank, Kuyk, Beets, Lamp, Van Zwijnidregt, N. N., Duintoer, Zur Müihlen, Hoef lake. H. F. C. spee-lfc eerst met den wind in den rug. Blauw Wit wordt in de verdediging ge drongen. Door de schotloosheid der H. F. C.- voorhoe.de komen er -geen doelpunten. Duinker en Zur Mühlen lossen eenigie goede schoton, maar d:e Blauw Wit-keeper is in goeden vorm. Door een misverstand ontstaat het eerste doelpunt voor de thuisclub, even iaber gevolgd door een tweede doelpunt van den midden voor (20). Wel is H. F. C. in het veld sterker, maar toch komt de ruist met on veranderden stand. Na de hervatting wegen de partij en goed tegen elkaar op. Weer is het de Blauw Wit-mid den voor, die den voorsprong vergroot (3—0). Na een goeden aanval weet Duinker een voorzet van Hoeflake in een doelpunt om te zetten (31). Ondanks vele goede aanvallen van H. F. C. ondergaat de stand geen verandering meer. Clubavond van H. F. C. Het was een goede gedachte van het H. F. C.-bestuur de heeren Meerum Terwogt en K. J. J. Lotsy, die beiden midden in de sportwe reld staan, eens uit te noodigen iets van hun ervaringen te vertellen. De heer Meerum Terwogt, een der oudste sportjournalisten, schetste de beteekenis van het oude H. F. C. Vooral de figuur van den heer Muiier, den nestor van ons tegenwoordig voetbal, deed hij goed uitkomen: door hem is H. F. C. de club geworden, waaruit zooveel an dere groote krachten voor het Nederlandsche voetbal voortgekomen zijn. Mannen als Van der Meulen. Mannus Francken en Karei Lot sy zijn met lof in de annalen van den K. N. V. B. beschreven. Ook als scheidsrechter heeft de heer Mee rum Terwogt enkele zeer amusante herinne ringen verteld. Zijn geestige woorden vonden een goed onthaal bij de H. F. C.-leden. Het eere-lid Karei Lotsy hield vervolgens een causerie over de Olympische Spelen in Berlijn. Nadat hij eerst de beteekenis van een Olym piade in het algemeen gegeven had, ging hij over tot de bespreking van zijn taak als chef- de mission. En dat dit niet zoo heel eenvoudig is, bleek wel uit de vele moeilijke gevallen, die hij tot oplossing heeft moeten brengen. Gelukkig gaven alle deelnemers en leiders hem den gewenschten steun; mede door een serieuse voorbereiding was het kleine Neder land in staat geweest groote successen te boe ken. De heer Lotsy wees er ook nog op, dat men nu reeds met de voorbereidingen voor de spe len in Tokio moest beginnen. Ook bij deze vlotte causerie ontbrak de vroolijke noot niet; op de hem eigen prettige wijze haalde hij eenige vermakelijke histories uit het Olympische Dorp op. Tenslotte dankte hij leiders, deelnemers en alle anderen, die daadwerkelijk meegewerkt hadden aan de successen in Berlijn. Dr. Spoelder bracht namens de H. F. C. dank aan beide sprekers; een langdurig ap plaus bewees, dat beide lezingen de H. F. C.'ers zeer geboeid hadden. Feestavond van E. H. S. De voetbalvereeniging .Eendracht Houdt Stand" vierde Zaterdag haar 20-jarig bestaan Ds middags werd in het gebouw van den H. K. B. een receptie gehouden, waar veel leden en genoodigden het bestuur kwamen, compli menteeren. Het H.V.B.-bestuur werd vertegenwoordigd door den heeren A. v. d. Aart, B. Kluit en Chr. Boeree. De heer v. d. Aart zei, dat er voor E.H.S. alle reden was om feest te vieren. Hij me moreerde, dat, als het E.H.S. goed gaat, het den H.V.B. ook goed gaat; 10 of 12 jaar ge leden had hij niet durven denken, dat E.H.S. haar 4e lustrum zou halen. Een krachtige leiding hééft het echter mogelijk gemaakt, dat E.H.S. weer een kern gezonde vereeniging is geworden en dit waardeert het bondsbe- stuur. De heer v. d. Aart eindigde zijn toespraak met te zeggen dat het bondsbestuur met- be langstelling de verrichtingen van E.H. S. volgt; hij complimenteerde het bestuur, welke felicitatie vergezeld ging van een bloemen hulde. Verder waren er afgevaardigden van Rip- perda, Spaarnevogels, D.OA., Heemstede, Schoten en de Scheidsrechtersvereeniging, welke met hun toespraken bloemen aanboden, ook T.H.B. had bloemen gezonden. Telegra fische en schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen van Haarlem. R.C.H.. H.F.C., E.D.O.D.I.O.. D.S.K., Droste, Damiaten, Honk balclub D.E.V.W.O. Des avonds vereenigden leden, begunstigers en genoodigden zich andermaal in het ge bouw van den H.K.B. waar een feest werd gegeven; hier kwam wel duidelijk tot uiting dat E.H.S. weer een kerngezonde vereeniging is. De zaal was geheel gevuld met een pret tig gestemd publiek, toen de E.H.S.-voorzit- ter, de heer J. -van Zijtveld, met een korte toespraak dit feest opende. De heer F. Pigge kwam als consul namens den K.N.V.B. E.H.S. gelukwenschen. Daarna werd een programma afgewerkt, dat bij de talrijke aanwezigen zeer is inge slagen. Het salon-orkest „The Dutch Players" met den leider A. Gerritsen, had hier een groot aandeel in. De leider zelf had met eenige liedjes veel succes Mr. Larette hield ook de aanwezigen aangenaam bezig. Een ge zellig bal was het slot van een uitstekend ge slaagd feest. Jaarvergadering D. E. V. Zaterdag hield D. E. V. haar jaarvergade ring in het gebouw „De Nijverheid". Na ope ning door den voorzitter werden de jaarver slagen van secretaris en penningmeester on- den dankzegging goedgekeurd. Daar de heer J. C. van Brussel niet meer ais secretaris be schikbaar is. werd het bestuur als volgt samen gesteld: J. C. van Brussel, voorzitter, H. v. Dusschoten, secretaris, Keizerstraat 2, Haar lem; J. H. Andree, penningmeester; A. Leurz en H. F. Hoyer, commissarissen. De negentalcommissie wordt gevormd door de heeren van Dusschoten, Hoyer, W. A. Hooghwinkel en J. C. Lit. Ook in heit komende seizoen zal het terrein van E. H. S. aan den Vergierdeweg bespeeld worden en wel op Zaterdag, en Zondagmiddag. Te Harderwijk mag op Zondag niet gevoetbald worden. Gedeputeerde Staten van Gelderland heb ben goedgekeurd het raadsbesluit der ge meente Harderwijk, waarbij het verboden werd, op Zondag voetbalwedstrijden te orga- niseeren. Heden Wedstrijden om het kampioen schap van Nederland. Gisteren zijin in Heit Wapen van Velsen de wedstrijden begonnen om het kampioenschap van Nederland worstelen, uitgeschreven door den Nederl. Krachtsportbond. De organisatie was bij de Krachteportvereendging Hercules alhier in goede handen. De wedstrijden blegionnen te 12 uur en wa ren door het groot aantal deelnemers (72) eerst half negen geëindigd. Gedurende all dien tijd was er veel belangstelling en vele partijen verdienden deze belangstelling ten zeerste. De uitslagen luiden als volgt: Extra vedergewicht, 4 deelnemers: 1. C. Kriek, Achilles, Wormerveer; 2. R. Idskes, V. D. O., Groningen3. D. Schoen, Sandow, Zaan dam. Vedergewicht 2e afd., 14 deelnemers: 1. J. van OQst, Hercules, den Haag; 2. A. Bakker, de Halter, Zaandam; 3. S. Schut, S. S. S., Alk maar; 4. R. Wagenaar, K. D O., Amsterdam. Lichtgewicht 2e afd., 15 deelnemers: 1. C. Waage, H. K. V., Haarlem; 2. B. Warbroek, Achilles, Arnhem; 3. P. van Wijngaarden, S. D. O., Culemborg; 4 C. Murmekes, S. S. S., Amsterdam. Midden-lichtgewicht, 2e afd., 22 deelnemers: 1. J. P. Weitner, Hercules, Amsterdam: 2. A. Hartman, Ursus, Amsterdam; 3. D. J. Olivier, Hercules, Amsterdam; 4. C. W. Wilson, Her cules, den Haag. Middengewicht 2e afd., 11 deelnemers: 1. W. Hagen, de Halter, Zaandam; 2. G. A. de Haan, D. O. S., Rotterdam; 3. L. Sandbergen, K. D. O., Amsterdam. Midden-zwaargewicht 2e afd., 4 deelnemers: 1. M. Rietveld, de Halter, Utrecht; 2. A. Bootsman, D. O. H, Beverwijk; 3. J. Blommers, Hercules, den Haag. Zwaargewicht 2e afd., 2 deelnemers: 1. A. v. d. Horst, de Halter, Zaandam. De jury bestond uit de heeren W. F. Eek- hardt. L. Speijer, H. J. Zoetman en J. van Maanen, wedstrijdcontroleurs waren de hee ren W. J. Leloux en J. C. G. Scheffex. 53 KCII1AL NED. KORFBALBOND Overzicht. Een schrale oogst voor de Haarlemsche N.KJB.-twaalftallen. Van de drie wedstrijden wist alleen onze tweede-klasser Oosterkwar tier 1 te winnen en wel van Volharding uit Amsterdam, dat met 52 verloor. Haarlem 2 en Watervliet 1 leden flinke ne derlagen. D.V.D. 2 won van de Haarlemmers met 103, Watervliet verloor van D.T.V. 2 met 1—11. De Uitslagen. Westelijke Eerste klasse1 Luto—Blauw Wit 4—4 DVD—Sportief 6—5 SwiftKattenburg 3—3 Deetos—DKC 12—0 Ons EibernestHet Zuiden 2—3 Tweede klasse: KVDNieuwendammerham 2—5 HerculesKoog Zaandijk n 6—2 DEDRohd'a 3—1 OosterkwartierVolharding 5—2 Derde klasse: Oosterpark HZKV H 2—1 D.T.V. II—Watervliet 11—1 DVD HHaarlem 10—3 OosterkwartierVolharding (52) Na 8 minuten neemt Oosterkwartier de leiding door H. Hommers (10). Ofschoon Volharding flink verdedigt, weet N. Struikenkamp na 20 minuten van dichtbij te doelen (20). Na de vakverwisseling is Volharding's tweede aanval gevaarlijker. Door goed verdedigen weet Oosterkwartier voorloopig doelen te voorkomen. Met onge- wijzigden stand komt rust (20). Na rust aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. Na een kwartier weet C. Nagelkerker voor Vol harding te doelen (21). Als er 20 minuten gespeeld is, weet C. Nagel kerker den gelijkmaker te maken (22). Oosterkwartier's derde aanval is produc tiever. Vijf minuten na den gelijkmaker her geeft J. Vondeling met een goed schot aain Oosterkwartier de leiding (32). Kort hierna vergroot zij dezen voorsprong met een mooi schot van Th. Poelgeest (42). Tien minuten voor het eind weet mej. W. de Korte met een mooi schot den stand op 52 te brengen. D. V. D. 2—Haarlem 2 (10—3) Direct na den uitgooi nam D.V.D. de leiding. Het tweede doelpunt ontstond na een straf- worp. Als D.V.D. 30 heeft, weet mej. M. Kalf tegen te scoren (31). Het regelmatige tusschenpoozen voert D. V. D. den stand op tot 6—1. Ook na de hervatting behoudt de wedstrijd zijn eenzijdig karakter. D. V. D. weet nog vier maal te doelpunten waartegen Haarlem er sléchts 2 stelt, gescoord door B. Weldink en H. Fabel. Einde komt alzoo met 103. HAARL. KORFBALBOND D. s. V. Secretariaat: Romolenstraat II. Gespeeld: D.SV. Aurora 3 3—2 Te spelen op Zondag 23 Februari te 2 uur: D.S.V. 1Meerlebosch 1 (Nachtegaalstraat). Vertrek om 1.20 uur van het Nagtzaamplein. Bestuursvergadering Dinsdag 23 Februari te 8.15 uur Van Beresteijnstraat 26. Voor D.S.V. 2 is een vriendschappelijke wed strijd aangevraagd. T. H. B. Secretaris P. Uljee, Amsterdamstraat 76 Op 21 Februari gespeeld: T. H. B. 2—Flora 2 0—3 Te speien Zondag 28 Februari: T.H.B. 3Oosterkwartier 5 om 10 uur op het T.H.B.-terrein. Het eerste en tweede elftal spelen van 10 tot 12 uur een oefenwedstrijd op het T.H.B .-ter rein. Aller opkomst gewenscht. De H.K.B. heeft op het verzoek, om op de beide Pinksterdagen serie-wedstrijden te houden, afwijzend beschikt. Oosterkwartier. Secretaris: A. Engberink, Busken Huetstraat 14. Gespeeld Zaterdag 20 Februari: Adsp. OosthoekOosterkwartier A 012 Oosterkwartier B—Sport Vereent B afgelast Zondag'21 Februari: Vriendsch. Oosterkw. comb.Flora 22 Ooster kwartier 1Volharding 1 52 Oosterkwartier 3Sport Vereent 2 afgelast Meerlebosch 1Oosterkwartier 4 na 15 min. spelen door scheidsrechter gestaakt wegens terrein omstandigheden. Te spelen Zaterdag 27 Februari: Oosterkwartier AHaarlem A 3 uur Sport Vereent AOosterkwartier B 3 uur Zondag 28 Februari: Alw. Ready 2Oosterkwartier 4 2.15 uur T.H.B. 3Oosterkwartier 5 10 uur. Ie, 2e, en 3e 12-tal vrij. Haarlem 3Aurora 1 (21) Aurora telt een invalster. Het met 4 inval lers uitkomende Haarlem-twaalftal is iets sterker, wat zij na een kwartier in een doel punt van D. v. d. Velden weet uit te drukken. Spoedig echter maakt Aurora gelijk. De stand blijft tot rust ongewijzigd. Met wind meespelend is Aurora na de rust iets sterker, doch zij weet dit niet in doel punten uit. te drukken. Als mej. C. Hulsbergen ongeveer een kwar tier voor 't einde van een fout in de Aurora- veraediging weet te profiteeren, gooien de bezoekers er nog een schepje op. doch zonder verder resultaat. Clubkampioenschappen Haarl. Damclub. Blijkens den stand van den wedstrijd om het derde klasse clubkampioenschap 1936 1937 der Haarlemsche Damclub promoveert J. A. E. Eist- geest naar de tweede klas. Haarl. Tafeltennisbond Secretariaat: Oranje Nassaulaan 169, Overveen. Haarlemsche Prikkers. Voor de goede orde herinneren we de leden aan den eersten trai ningsavond, die 23 Februari a.s. gehouden wordt in het gebouw ..Olympia" aan den Kin derhuissingel. Aanvang acht uur. I W eds tr ij dpro gramma van den N.T.T.B., afd. Haarlem. Dit luidt: Heeren eerste klasse: H.T.T.C. 3—T.O.G. 1 25 Febr. Heeren tweede klasse' T.O.G. 3—Shot 2 22 Febr. Shot 2—Hillegom l 24 Febr. Shot 3—T.O.G. 4 24 Febr. Heeren derde klasse: Barna 4— T.O.G. 6 22 Febr. Damesklasse: Barna 3—H.T.T.C. 3 22 Febr. Hillegom 1Hillegom 2 22 Febr. Conipetitie-idtslagen Nederlandsche Tafel tennisbond, afd. Haarlem. Heeren eerste klasse: T.O.G. 1—Victoria 1 7—3 Barna 1—H.T.T.C. 4 3—7 H.T.T.C. 4—T.O.G. 1 1—9 Victoria 1Barna 1 100 Heeren tweede klasse: T.O.G. 4—Victoria 2 3—7 Shot 2Barna 2 37 Heeren derde klasse: Barna 3Shot 4 64 Damesklasse: Barna 1Hillegom 2 82 Hillegom 1Barna 2 73 H.T.T.C. 2—H.T.T.C. 3 10—0 H. T. T. C. 4—T. O. G. (Heeren). H.T.T.C. 4 kon het tegen T.O.G. niet winnen. Bos (H.T.T.C.) speelde weer goed. Hij won van Beck in twee sets en scoorde daarmede het eenige winstpunt voor H.T.T.C. Tegen v. Abbevé won hij de eerste set. verloor de tweede met gering verschil en de beslissende set met niet minder dan 21—11. Tegen Wille verloor hij in twee sets (2118 en 2117). Van der Werf en Smit (H.T.T.C.) verloren beiden hun partijen. Het- dubbelspel werd ge wonnen door v. Abbevé en Wille van v. d. Werf en Bos. Ranglijstjes. Heeren eerste klasse: gesp. gew. gel. verl pnt. v.—t. T.O.G. 1 10 9 1 0 19 86—14 H.T.T.C. 3 9 8 0 1 16 72—18 Victoria 12 8 1 3 17 82—38 T.O.G. 2 12 7 0 5 14 70—50 Barna 1 12 3 0 9 6 33—87 H.T.T.C. 4 11 1 1 9 3 21—89 Shot 12 1 1 10 3 26—94 Heeren tweede klasse: Victoria 2 12 11 1 0 23 92—28 T.O.G. 3 11 8 0 3 16 76—34 Barna 2 12 8 1 3 17 71—49 Shot 2 10 4 1 5 9 46—54 T.O.G. 4 11 2 3 6 7 45—65 Shot 3 11 1 1 9 3 36—74 Hillegom 11 1 1 9 3 27—83 Heeren derde klasse: Victoria 3 9 9 0 0 18 72—18 T.O.G. 5 9 5 2 2 12 55—35 Barna 3 10 6 1 3 13 53—47 T.O.G. 6 9 1 4 4 6 39—51 Barna 4 8 1 1 6 3 31—49 Shot 4 9 0 2 7 2 20—70 Haarl. Tafeltennis Club H. T. T. C. De A. T. T. B.-uitslagen van de afgeloopen week luiden als volgt: Dames KI. II: Woensdag 17 Febr. 1937: K. K. K. Ill—H. T. T. C. I 1—9 Donderdag 18 Febr. 1937: H. T. T. C. I—D. T. S. 10—0 Heeren KI. II B: Vrijdag 19 Febr. 1937: Animo II—H. T. T. C. H 5—5 Het eerste team der heeren heeft vrijaf tot 11 Maart. Op dien datum moeten ze een wed strijd spelen tegen Excelsior II. Zou dit een revanche worden van den thuiswedstrijd? RapiditasNiloc (115) Hoofdklasse West (Heeren). Vóór rust was de wedstrijd het aanzien nog wel waard, zelfs had Rapiditas enkele goede scoringkansen, maar na de rust speelde de voorhoede zóó onsamenhangend, dat ook ae achterhoede de kluts kwijt raakte. Niloc maakte hiervan handig gebruik. Met rust was de stand 0—6. Na rust gaf Niloc geheel den toon aan; zij kon, ondanks goed werken van keeper Van Beek, den stand tot 015 opvoeren. Een klei ne omzetting in de Rap.-voorhoede werd neg geprobeerd. Pal redde voor Raoiditas de eer (1—15) ConcordiaLijnden 2 (112) Westelijke 1ste klasse. Reeds spoedig opende Kuyten voor Con cordia de score (10). Vooral de snelle ren nen van J. Duyff vielen op; successievelijk voerden deze speler en J. Kuyten den stand tot 70 op, waarna Lijnden tegen scoorde (71) Ook -na rust -bleek Concordia sterker. Lijnden weet al spoedig weer te scoren. J. Duyff en J. Kuyten scoren nog eenige malen, waarmee de stand op 112 gebracht wordt. De Wereldkampioenschappen vrijspel. VAN VLIET UITGESCHAKELD De partijen voor het wereldkampioenschap vrijspel zijn Zaterdag voortgezet met voor onzen landgenoot Van Vliet ongustige resul taten. Hij verloor n.l. van Gaimiche (50095) en Inaebinit (500186) zoodat hij in zijn groep uitgeschakeld werd. De eindstanden in de beide groepen waren: Groep A: 1. Butron (Spanje) 10 punten. 2. Joachim (Duitschland) 8 punten. 3. Fauconnier (België), 4 punten. 4. Baltus (België) 4 punten Uitgeschakeld Bovril (Spanje), 4 punten en Cabra (Spanje) 0 punten. Groep B: 1. Reicher (Oostenrijk) 10 punten. 2. Cote (Frankrijk) 6 punten. 3. Gaimiche (Frankrijk) 6 punten. 4. Loeb (Zwitserland). 4 punten. Uitgeschakeld Van Vliet (Nederland), 2 punten en inaebinit (Zwitserland), 2 punten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11