Jalouzie oorzaak K.L.M. heeft grootsche plannen. Hei Beiok^tiikste van drama. DADER EN VROUW ZWAAR GEWOND. Een jarige. Koningin morgen in ons land Ook luchtlijn naar Zuid Afrika? Een rosarium te Haarlem? Over Bloemendaal. 54e .Jaargang No. 16462 Verschijnt dageliilcs. KeKalve op Zon- en Feestdagen Maandag 22 FeKruari 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV PEERDBOOM UITGAVE LOUKENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-DITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N V Hoofdredacteur: ROBERT PtEKLBUUM Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOUKENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 7 1.10. per 3 maanden ƒ3.25, franco per post /3.55, losse nrs ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. 0.65. franco p. post ƒ0.7254 Bureaux: Groote Houtstraat 93 9 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 v Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels 11.75, elke regel meer 1 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ600.overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim f 100.—één lid duim ƒ50.alle leden wijsvinger J 60. één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger f 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbx-euk ƒ15.—. polsbreuk ƒ15.—. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. 1 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN Moordaanslag op vrouw gepleegd. Jalouzie heeft Zondagavond geleid tot een moordaanslag, welke mis schien aan twee menschen het leven zal kosten. Een 47-jarige boer uit Bodegraven heeft n.l. in een trap portaal van een perceel in de Wage- naarstraat te Amsterdam uit een revolver enkele schoten op een 57- jarige vrouw gelost, welke alle doel troffen. Daarna heeft de man het wapen op zichzelf gericht. Zoowel de man als de vrouw zijn zeer zwaar gewond. De man, die reeds des morgens bij de vrouw was gekomen, had den heelen dag ruzie met haar gemaakt en haar bedreigd. De twist was somtijds reeds zoo hoog geloopen, dat buren er over dachten de politie te waar schuwen. Gisteravond werd het zoo erg, dat de vrouw de straat op is geloopen. De man volgde haar en begon met moord te dreigen. Uit angst is de vrouw een woning in de Wage- naarstraat binnen gegaan en de trap opge- loopen.' De man riep de vrouw terug en deze heeft daaraan voldaan. Toen zij beneden kwam, zag zij dat de man een revolver uit een foudraal haalde en het wapen op haar richtte. Terstond vielen de schoten, die haar in hoofd en hals troffen. Na zijn daad verricht te hebben, richtte de man het wapen op zich zelf en werd zeer ernstig door een schot in het hoofd gewond. Beide slachtoffers zijn naar het Onze Lieve Vrouwen Gasthuis over gebracht. De man was gehuwd, de vrouw leefde gescheiden van haar man. De oorzaak van het drama is een lk «es-conflict Conversieleening Amsterdam, groot 19.600.000. Inschrijvingen toegewezen. Naar wij vernemen, worden de in schrijvingen op de Z'/ pCt. conversie leening Amsterdam, groot 19.600.000 waarop Vrijdag 19 Februari de in schrijving tegen 98 3/4 pCt. openstond ten volle toegewezen. Haarlemsche Gemeenteraad. De begrootingszitting. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 3 Maant des namiddags en des avonds, op Don derdag 4 Maart des middags en op Vrijdag .5 Maart des middags en des avonds. Aan de oxide zal worden gesteld: 1. Mededieelinigen en ingekomen stukken. 2. Aflossing geldleeniinigen en aangaan nieu we geidleening. 3. Kohier schoolgelden. Middelbaar- en Voorbereidend Hooger Onderwijs cursus 1936 37. 4. Onitwei-p-begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor dein dienst van 1937. Het Nationale Geschenk. Zeer mooi resultaat van de Noordhollandsche inzameling. Ruim 61000. Het Provinciaal Comité voor de inzameling- van gelden voor het Nationale Geschenk aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard heeft Zaterdag zijn slotvergadering gehouden in het Gouvernementsgebouw, on der presidium van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Zooals men weet waren de inzamelingexx voor deze provincie bij dit co mité gecentraliseerd, met uitzondering van die van de gemeente Amsterdam. Uit de door den penningmeester, den heer J. A. Fontein, medegedeelde eindresultaten bleek dat de Noordhollandsche resultaten uit stekend zijn ook in verhouding tot die In an dere provincies. Noord-Holland-buiten-Amsterdam heeft een totaal bedx'ag van 61.135.05 aan giften bij gedragen en men heeft dit bijna geheel kun nen afdragen aan het Nationale Comité, want de door het Provinciaal Comité gemaakte on kosten bedroegen nog geen honderd gulden. Ter vergadering werd voldoening over het bereikte resultaat uitgesproken, waarna het Provinciaal Comité ontbonden werd met korte toespraken van den voorzitter en van den eerevoorzïtter, den Commissaris der Koningin Jhr. Dr. A. Röell, waarin den leden dank voor hun medewerking werd betuigd. Een schriftelijke dankbetuiging zal aan de burgemeesters in de provincie Noord-Holland woi-den toegezonden voor de door de gemeen tebesturen betoonde activiteit. (Op 11 Maart zal het 10 jaar ge leden zijn dat de Phohi-zender voor de eerste maal uitzond.) De Phohi-zender zal in Maart verjaren, Ook hij heeft dan alweer tien jaar bestaan, U kent hem wel, al is hij, als het ware, Wat over ons en langs ons heen gegaan. Hij is niet afgestemd op onze ooren, Zijn korte golf blijft velen onbekend, Millioenen echter zitten stil te hooren. Wanneer de Phohi him zijn klanken zendt. In Oost en West is hij voor landgenooten Al jaren lang een verre groote vriend, In andre landen heeft hij ook een groote Bekendheid door zijn kranig werk verdiend. Zij mag nog kort zijn, deze Phohistorie, Zij is een .story" vol van romantiek, Van moeilijk werk, dat werd bekroond met glorie, Van een gedurfden opzet vol muziek. Wanneer wij straks nu die tien jaren viex-en, Dan is 't omdat de Phohi in zijn trant, Ook is geslaagd in moeilijk pionieren, En eer bracht aan den naam van Nederland. Ook hier is weer een mooi succes bevochten, Geen ander land, hoe groot ook, dee 't ons na Dus worde straks een lauwerkrans gevlochten En uitgereikt met Phohiep-hiep-hoera! P. GASUS. wee brill e n één voor veraf één voor lezen Steeds wisselen? Waarom toch? KEIP helpl U beier. Gr. Houisliaal naast Luxor Hedenmorgen uit Zeil am See ver trokken. De Koningin met haar gevolg is hedenmox-gen om 9.40 uur met den gewonen trein, waaraan een gereser veerd rijtuig was gehaakt, uit Zeil am See, naar ons land verti-okken. De reis gaat via Basel, waar een slaapwagen gereed staat. De Koningin wordt Dinsdag op het „Loo" verwacht en zal Woensdagmiddag daarvandaan naar Den Haag vertrekken. Prins Bernhard licht verkouden. Prins Bernhard was Zondag licht verkou den, zoodat hij thuis moest blijven. De Prins was op toen de Koningin Zondagmiddag van twee tot zes op bezoek in het kasteel was. Hij zat bij haar in de hall, doch na het vertrek van H. M. zocht hij onmiddellijk het bed op. Op verzoek van den dokter zou Prins Bern hard ook heden nog binnenshuis blijven. Prinses Juliana soupeex-de zonder haar gemaal in de eetzaal. Prins Aschwin zal Dinsdag op bezoek komen, wanneer Prins Bernhard waarschijnlijk geheel hersteld zal zijn. Des avonds zal dan op het kasteel een nitiem feestje plaats vinden Oslostaten 3 Maart bijeen? Voorstel der Nederlandsche regeering. 's-GRAVENHAGE, 22 Februari. De regeeringspersdienst meldt, dat de Nederlandsche regeering aan de re- geexdngen der z.g. Oslo-Staten heeft voorgesteld de conferentie van experts op 3 Maart a.s. te 's-Gravenhage te doen aanvangen. In verband met het bovenstaande bericht van den regeeringspersdienst vernemen wij, dat nog niet vaststaat, waar de besprekingen zullen worden gehouden. Wellicht zullen de vertegenwoordigers des Öslo-landen samen komen in het departement van Buitenland- sche Zaken. Het ligt voox-ts in ae bedoeling, dat de minister-president dr. Colijn de eex-ste bijeenkomst zal openen. Vei*wacht wordt, dat de eerste conferentie vier of vijf dagen zal duren. Onzerzijds zul len vertegenwoordigers van de departemen ten van Buitenlandsche Zaken, van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, van Landbouw en Visscherij, van Financiën en van Koloniën aan de besprekingen deelnemen. W.-Indiëkrijgt verbinding met Columbia. Onlangs hebben wij gemeld, dat de K. L. M. plannen had om via de Kaap Verdische eilanden een transatlanti sche luchtverbinding met West Indië tot stand te brengen, waartoe te Lis sabon besprekingen werden gevoerd. Thans vernemen wij echter, dat er nog veel meer plannen zijn, en dat er ook gesproken is over een K. L. M.- lijn in de richting van Zuïd-Afrika naar de Portugeesche kolonie Angola aan de Westkust van Afrika. De vertegenwoordigers der K. L. M., de hee- ren Bouxhan en Reyex-s, zijn te Lissebon zeer hartelijk ontvangen en de Portugeesche auto riteiten zijn zeer meegaand gebleken bij de verschillende onderhandelingen. Ook voor een luchtlijn naar Zuid Afrika voelde men zeer veel in Lissabon, daar Portugal eenigszins af zijdig ligt van de groote luchtlijnen. In K. L. M.-kringen weet men echter zeer goed, dat voor een rendabele verbinding doortrek kingen naar de Zuid-Afrikaansche Unie nood zakelijk is en daarvoor moet men vergunning van de Britsche autoriteiten hebben. En of deze vlug zal afkomen, staat zeer te bezien, want men denke maar eens hoelang men nu reeds bezig is vergunning te krijgen voor door trekking van onze Indië-lijn naar Australië. Dat is al een kwestie van jaren. Dat de K. L. M. zoovele plannen heeft en op zooveel fronten onderhandelingen voert, is een gevolg van het feit, dat tal van landen luchtvaart-concessies trachten te krijgen en daaraan een monopolistisch karakter geven. Nu wil onze Nederlandsche maatschappij er Het moet voor stadgenoot en vreemdeling een attractie worden. In de memorie van antwoord op het afdee- lingsvex-slag van den Haariemschen raad over de begrooting voor 1937 is met een simpel regeltje aangekondigd, dat de mogelijkheid om te Haarlem een Rosarium- aan te leggen door B. en W. wordt onderzocht. Wij zijn naar den directeur van den Hout en de Plantsoenen, den heer J. L. Bouwer, ge stapt om daarover nadere bijzonderheden te vernemen. Veel positiefs kon hij ons nog niet mededeelen, want alles is nog in een stadium van voorbereiding en studie. Moet het een groot Rosarium worden? zoo vroegen wij. Op drie vraag werd geantwoord: Ik ben van meening, dat als Haarlem overgaat tot het maken van een Rosarium, dit er een moet worden dat niet alleen voor den Haarlem mer, maar ook voor den vreemdeling een at tractie zal zijn. Het moet een flink park wor den met wandelwegen doorsneden, waarin 'net- publiek een verzameling van de mooiste rozen- soorten kan bewonderen. Ik zou er het meest voor gevoelen als het. Rosarium (in tegenstel ling met zulke inrichtingen elders) geheel kos teloos te bezichtigen zou zijn. Alleen zal het misschien noodig zijn een omrastering te maken om het 's avonds te kunnen afsluiten. Is er al een terrein op het oog? Daarop antwoordde de directeur: Neen zoover is het nog niet. Natuurlijk is in het centrum van de stad geen terrein beschik baar dat groot genoeg is. Wij moeten dus wat buiten het centrum zoeken. Ik heb er wel eens aan gedacht maar meer dan een gedachte is het niet om het groote terrein voor het Paviljoen in den Hout voor een Rosarium te bestemmen. Dit heeft vol doende oppervlakte en is voor ieder zeer ge makkelijk te bereiken Maar nu wordt dit terrein, behalve voor demonstraties, ook als speelveld voor de jeugd gebruikt. Er zou pas aan gedacht kunnen worden om dit veld als speelterrein aan de jeugd te ontnemen als de nieuwe speelterreinen, die aan het Zuider Buiten Spaarne bij de Buitenx-ustbrug ge maakt worden, klaar zijn. Maar natuurlijk zullen ook nog wel andere terreinen, die voor de vestiging van een Rosarium in aanmer king komen, bekeken worden. Er is ook nog wel even tijd. Deze winter is reeds te ver verstreken om nu nog met den aanleg te beginnen. De zo mer moet gebruikt worden om alles voor te bereiden, dan kan het Rosarium in den ko menden winter worden aangelegd het is een mooi object voor wex-kverschaffing opdat het in den zomer van 1938 zal kunnen wox-den opengesteld. Tot zoover wat wij over de aanvankelijke voorbereiding van deze plamien vernamen. Ongetwijfeld zal dit denkbeeld in den Raad en ook daarbuiten met sympathie be- gx-oet worden. Haarlem heeft een naam als Bloemenstad en alles wat gedaan kan worden om dien roem te bevestigen, is dit toe te jui- ehen. Bovendien zal het velen aanlokken, dat het gemeentebestuur zich beijvert om de aantrekkelijkheid van Haarlem te bevorde ren. tijdig bij zijn om voor de toekomst de noodige expansiemogelijkheden te houden. Men heeft thans ook van de Colom- biaansche regeering toestemming ge kregen om de luchtlijn CuracaoAru ba—Maracaibo door te trekken naar Barabquilla, een stad in Noord- Columbia. Barabquilla is een belang rijk knooppunt van luchtlijnen, zoo dat de K. L. M. een grootere plaats gaat innemen in het Midden-Ameri- kaansche luchtverkeer. Be K. L. M. heeft voor de toekomst van haar luchtlijnen in West-Indië hooggestemde verwachtingen. Een opmerkelijke bevolkings structuur. De invloed van het Prov. Ziekenhuis daarop. Bij de schriftelijke gedachtenwisseling over de Haax-lemsche gemeentebegrooting voor 1937 is opnieuw een eventueele annexatie ter sprake gekomen. Zonder op deze kwestie zelve hier in te gaan, is het v-a;n belang, toegelicht door enkele cijfers, te doen uitkomen, hoe de ont wikkeling van Heemstede en Bloemendaal se dert de annexatie van Mei 1927 is vex-loopen. Het zal daarbij noodig zijn, beide gemeenten afzonderlijk te bezien, omdat ze in wezen al leen de eigenschap, een x-andgemeente van Haarlem te zijn, gemeen hebben, maar overi gens èn wat karakter der gemeente, èn wM struotuur der bevolking, èn wat ontwikkelings gang m de verstreken tien jaren betreft, een onderling garvsch verschillend beeld te zietn geven. Wij beginnen met Bloemendaal. Wat oppervlakte betreft, is Bloemend-aal met haar 3846 H.A. niet alleen veel girooter dam Heemstede, dat slechts 946 H.A. groot is, maar ook zelfs van Haaxlem, dat 2452 H_A. meet. Op Bloemendaal's grondgebied woonden op 1 Januari j.l. 15.905 ingezetenen. Het eerste kalenderjaar na de annexatie van 1 Mei 1927 ging de gemeente in met 12.336 inwonex-s; de vermeerdering in negen kalenderjaren bedroeg dus 28,9 pet. Deze vermeerdering is zeker niet gering te noemen, maar toch mag niet uit het oog veiiox-en worden, dat ook de geheele Ne- derlaaidsche bevolking in dien tijd niet on aanzienlijk is toegenomen, evenals ook die der provincie Noord-Holland. Om zich van den groei van Bloemendaal een juist oordeel te vormen, moet die gesteld worden naast die van geheel Nederland, van Noord-Holland en van Haaxiem. Nu zijn de cijfers der Nederlandsche en Noord-Hollandsche bevolking per 1 Januax-i j.l. nog niet bekend. Stellen wij daarom de toe neming over het tijdvak 1 Januari 1928 1 Januax-i 1936 naast elkaar, dan komen wij voor Bloemendaal tot 28,7 pet.. Nederland 11,1 pet., Noord-Holland 12 pet., Haaxiem 15,8 pet. Er blijkt nu, dat de groei van méér dan een kwart in 8 jaren voor ongeveer de helft daar van als „bijzondere" groei kan worden aange merkt, maar tevens valt het op, dat de bevol kingstoeneming, die wij hierboven voor 9 jaren op 28,9 pet. becijferden, voor 8 jaren reeds 28,9 pet. bedroeg. De toeneming in het laatste jaar- moet dus wel héél gering geweest zijn. Zoo is het inderdaad, en dit geldt niet alleen voor 1936, maar ook in de daaraan voorafgaande jaren nam de jaarlijksche toeneming zfender- oogen af. Uitgedrukt in procenten van het zie lental per 1 Januari 1928 bedroeg de jaarlijksche vooruitgang van Bloemen daal respect. 4,6 5,3 4,1 2,9 4,4 4,1 1,8 1,1 cn 0,2 pet.' De gx-oei der bevolking is dus prac- tisch tot stilstand gekomen: over 1936 bedroeg de netto-stijging slechts 25 zielen. De bevolkingscijfer-s van Bloemendaal wor den sterk beïnvloed en in menig opzicht heel ongustig beïnvloed door de aanwezigheid binnen de gemeente van het Provinciale Zie,-v kenhu-Ls, de groote inrichting voor geestesziek ken. Eenigszins geflatteerd worden door deze inrichting de cijfex-s van de vestigingen en de vestigingsoverschotten van Bloemendaal. Over 1930 tot en met 1935 wax-en de totale vestigings overschotten resp. 603 435 592 517 250 en 180. Elimineer-en wij de gestichtsbevol king. dat- blijken de vestigingsoverschotten al dus te zijn: 571 321 531 456 170 en "1. De laatste jaren blijkt de vestiging te Bloe mendaal dus heel sterk te zijn teruggeloopen. Dit komt natuurlijk voor een groot deel door het gebrek aan bouwterreinen te Bloe mendaal. Een der meest in het oog vallende eigen aardigheden van Bloemendaal's bevolkings opbouw is het zeer groote vrouwenoverschot. Tegenover 1000 mannen varieerde het aantal vrouwen van ruim 1450 tot bijna 1600! Ook dit wordt voor een deel door het Provinciaal Ziekenhuis veroorzaakt. Het aantal vrouwe lijke patiënten in deze inrichting is vee! grooter dan dat der mannen, terwijl boven dien ook het personeel hoofdzakelijk uit vrouwen bestaat. Begin 1936 was de verhou- I Het woord is aan Comtesse de Talleyrand: Niets kalmeert zoo als een genomen besluit. ding tusschen mannen- en vrouwengroep in Bloemendaal 1000 tot 1459. Schakelen wij het Provinciaal Ziekenhuis uit, dan blijkt de ver houding op dat moment geweest te zijn 1000 tot 1373. Voorts zijn er nog enkele kloosters in de gemeente, die op deze cijfers hun in vloed doen gelden. Maar ook bij uitschake ling van al dergelijke bijzondere factoren be houdt Bloemendaal een stevig vrouwenover schot als begeleidend verschijnsel van een grooten gemiddelden welstand der burgerij, die met veel vrouwelijk dienstpersoneel ge paard pleegt te gaan. Dat Bloemendaal, met zulk een bevolkings structuur, groote gestichtsbevolking, ver pleegsters, kloosterbewoners, talrijke dienst boden slechts een laag geboortecijfer kan boeken, ligt voor de hand. Voor Nedexiand bedroeg het gemiddelde geboortecijfer over 1928—1936 per jaar 21.9 per 1000 inwoners. Voor Bloemendaal was het, met inbegrip van 1936, gemiddeld per jaar 10.7, wat dus nog niet ten volle de helft van lxet rijks gemiddelde is. Terwijl echter dit rijksge middelde reeds sedert 1930 een daling te zien geeft (van 23.1 tot 20.2) heeft Bloemendaal althans de laatste drie jaren een stijgend ge boortecijfer (respect. 9.6. 10.4 en 10.5 per 1000 inwoners.) De veronderstelling dringt zich t naar voren, dat dit een symptoom ervan moet zijn, dat de uitzonderlijke groepen (zooals de gestichtsbevolking> op het totaal-beeld der gemeentelijke bevolking geleidelijk van geringe beteekenis worden. Deze veronderrtel ling vindt bevestiging in een becijfering van het percentage, dat de gestichtsbewoners uit maken van het geheel der Bïoemendaalsche bevolking. Sedert 1928 daalde dit percentage n.l. geleidelijk en regelmatig van 11.7 tot 9.2 pet. Cijfei's kunnen een duidelijke taal spreken. Zooals deze In 1934: 41841 Groentjes in In 1935: 43326 Haarlem's In 1936: 45303 Dagblad. Zulk een groei kan alleen het gevolg zijn van succes. En de conclusie is: Plaats een Groentje. De Spaansehe regeering meldt vorderingen aan de Jarama. pag. 4 De opmerkelijke bevolkingsstructuur van Bloemendaal. De toeneming der bevolking vrijwel tot staan gekomen. pag. 1 Plannen om te Haarlem een Rosarium te stichten. pag. 1 De K. L. M. heeft grootsche plannen: ook een luchtlijn naar Zuid-Afrika? pag- 1 Zondagavond is te Amsterdam een moord aanslag op een vrouw gepleegd; de dader heeft getracht de hand aan zichzelf te slaan. pag. 1 De Nederlandsche regeering heeft voorge steld de conferentie der Oslo Staten op 3 Maart te doen beginnen. pag. 1 De opbrengst van de inzameling in Noord- Holland voor het Nationale Huwelijksge schenk is ruim f 61,000. pag. 1 De Koningin komt moi-gen in ons land terug. pag. 1 In sommige gemeenten wox'dt een proef ge nomen met verstrekking van groenten in blik aan werkloozen. pag. 3 Vele Tweede Kamerleden achten versterking van onze defensie noodig. pag. 3 Op 1 Maart 1937 neemt dr. A. van Voorthuy- sen afscheid als inspecteur van het buiten gewoon lager onderwijs. pag. De directe actie voor steun aan „Haarlem's Bloei" is begonnen. pag. Geen zes-, maar een driedaagsche behandefing der Haarlemsche gemeentebegrooting? pag. 13 Uitvoer van bloembollen in 1936. pag. 13 Het Nederlandsch Dameshoekeyelftal heeft met 31 van Duitschland gewonnen, pag. 5 ARTIKELEN. ENZ. Van een Berlijnschcn medewerker: De strijd der Evangelische Kerk in Duitschland. pag. 4 J. B. Schuil over Macbeth. pa.£ 2 K. de Jong: Concert der H. O. V. pae. 2 K. de Jong: De Haarlemsche Postfanfare J. H. de Bois; J. Gabrielse en M. HeynS§ex- poseeren bij Reeker. pag 2 H. D. Vertelling: Frans wordt een maiv De Burgerlijke Stand van Haarlem ^opge nomen op pag. 12.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1