Een prins werd geboren. Von Neurath's bezoek aan Weenen. Nationaal-socialisten betoogen. PUROL«3> Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld DINSDAG 23 FEBRUARI 1937 H AA R TT K M'S DAGBEAD I Voor hotel Imperial te Weenen stond gister middag een groote menschenmenigte om rijksminister Von Neurath te verwelkomen. De politie drong de menschen echter naar de omliggende straten terug. Daarbij is het op de Schwarzenbergerplatz en bij de Opera tot botsingen gekomen. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau ontstonden de incidenten, die een tamelijk ernstig karakter droegen in hoofdzaak, doordat leden van het Vader- landsche front in de ovaties naar het schijnt een uitdaging zagen. Als gevolg daarvan is het tot vechtpartijen gekomen. Vooral voor de universiteit, voor het gebouw van het Va- derlandsche Pront, in de buurt van de opera en bij het parlement. Verscheiden personen werden gewond, van wie eenige ernstig. De commentaren in de Weensche bladen geven een afspiegeling van het onbehaag lijke gevoel, dat door de betoogingen ont staan is, en doen volgens Havas verwachten, dat een nieuw tijdperk van reacties tegen het nationaal socialistische optreden aan breekt. De officieuze „Reichspost" stelt de kwestie als volgt: ,.Er zijn organisatoren geweest en er is geld geweest. Men moet de geheime kanalen ontdekken, waarlangs deze manoeuvres tot ons gekomen zijn. Het gaat om het belang van den staat. De openbare zaak in heel haar belang staat op het spel. Zoo niet, dan zal ons politieke leven in zijn gezondste deelen worden aangetast." Het „Neue Wiener Tageblatt" schrijft ook, dat men verwachten moet, dat de incidenten een doeltreffender reactie zullen opwekken van den kant der politieke leiders. Het blad voegt hieraan echter tO£i ..Men moet echter niet de politieke draagwijdte overdrijven van de uitspattingen van gisteren, want men kon constateeren, dat het grootste deel der be- toogers verdachte individuen waren, meeren- deels werkloozen, die de straat zijn opge stuurd om een verkeerden indruk te wekken ten aanzien van den volkswil." De staatssecretaris van buitenlandsche zaken, Schmidt, heeft ter eere van Von Neurath een noenmaal aangeboden, waaraan ook de Duit sche ambassadeur Van Papen, de gezanten van Italië en Hongarij, vicekanselier Huel- gerth, de president der bank van Oostenrijk en de Oostenrijksche gezant te Berlijn aan zaten. Schmidt hield een toespraak, waarin hij zeide, dat de weg, dien men in Juli 1936 heeft ingeslagen, de beste blijkt te zijn. Hij leidt niet naar luchtkasteelen. maar wat van veel meer belang is, hij leidt veilig tusschen de gevaren van een onzekeren tijd door. Schmidt gaf uiting aan de hoop. dat het bezoek van Von Neurath een nieuwe mijlpaal op den weg van de geestelijke en economische samenwerking tusschen Duitschland en Oostenrijk zal zijn. Von Neurath antwooordde, dat de hartelijke belangstelling, die ook de bevolking der over oude Duitsche tad, der Oostenrijksche hoofd stad, voor zijn bezoek heeft, het beste bewijst, dat het initiatief, dat Hitier en Schusschnigg in Juli hebben genomen, beantwoordt aan een hartewensch van het geheele Duitsche volk. De verzoening tusschen beide staten en de verklaring der Oostenrijksche regeering, vol gens welke zij haar politiek baseert op het in zicht, dat Oostenrijk een Duitsche staat is. zijn een belangrijke factor van den Europeeschen vrede geworden. De ervaring doet verwachten, dat ook bij vraagstukken, welker behandeling op het eerste gezicht moeilijk zou kunnen lijken, een oplossing kan worden gevonden, die beide partijen bevredigt. Bondskanselier dr. Schuschnigg heeft des avonds in het kasteel belvedere ter eere van den Duitsehen minister een galadiner aange boden, waaraan o.a. ook aanzaten mevr. von Neurath, de Duitsche gezant Von Papen, de Engelsch militair vliegtuig verongelukt. Twee dooden en twee zwaar gewonden. Maandagavond is tusschen Dover en Fol kestone een militair vliegtuig neergestort. Twee soldaten werden gedood. Een officier en een sergeant werden zwaar gewond. ZOON VAN KROONPRINS OLAF ZAL HARALD HEETEN OSLO, 22 Febr. (Havas) De koning heeft den ministerraad medegedeeld, dat de zoon van den kroonprins Harald gedoopt zal wor den. LINDBERGH UIT JODPOER VERTROKKEN. Kolonel Lindbergh is gisteren, met onbeken de bestemming uit Jodpoer vertrokken. Zooals bekend, is Lindbergh van plan met zijn vrouw een tocht boven Indië te maken om geschikte Landingsterreinen te zoeken voor een wereldluchtverbinding. GEWONDEN TE ADDIS ABEBA MAKEN HET BETER. ADDIS ABEBA, 22 Februari. De gezond heidstoestand dergenen, die bij den aanslag te Addis Abeba gewond werden, blijft verbe teren. Ook in den toestand van generaal Liotta is verbetering gekomen. MERKWAARDIG GETUIGSCHRIFT VAN GOETHE OVER ZIJN DIENSTMEISJE. De K.W.P. bericht uit Berlijn: Dezer dagen is een manuscript van zeer bij- zonderen aard aan het daglicht gekomen en wel een getuigschrift, dat Goethe eens over zijn dienstmeisje gegeven heeft. Het luidt aldus: „Charlotte Hoyer is twee jaar bij mij als dienstmeisje in betrekking geweest. Tot ern stige berispingen heeft zij nooit aanleiding gegeven. Er waren tijden, dat ik over haar oplettendheid, voorkomendheid en dienstijver tevreden kon zijn. Doch dikwijls ook was ze onuitstaanbaar. Dan bekommerde zij zich niet om de keuken en deed ze precies wat ze wilde. Ze was twistziek en stelde er een vermaak in, mij woedend te maken. Soms was ze zelfs kwaadaardig, keek met verachting op het overige personeel neer en maakte hun het leven zeer. Ze is nieuwsgierig van aard en staat graag te luisteren". Als men van dit getuigschrift kennis neemt, v' men zich ongetwijfeld af, hoever een dienstbode in die dagen kon gaan, om wel een ernstige berisping op te loopen. Charlotte Hoyer moet aks keukenprinses be paald over een heel bijzondere vakkennis heb ben beschikt, anders is het volkomen onbe grijpelijk, dat Goethe het met haar twee volle Jaren heeft uitgehouden. leden der bondsregeering, alsmede tal van an dere vooraanstaande persoonlijkheden. Schuschnigg zeide in zijn korte tafelrede, dat hij zich één wist met de Duitsche regee ring in den wil, in het belang der beide vol ken iedere tegenstelling te overwinnen, ten einde in harmonie te kunnen leven. In zijn antwoord verklaarde Von Neurath er eveneens van overtuigd te zijn. dat men al hetgeen de beide volken in de laatste jaren had gescheiden, kon goedmaken. „Het accoord van 11 Juli 1936 zal de banden, die de beide volken moeten verbinden, nog meer verstevi gen. De banden, die in den wereldoorlog zijn aangeknoopt, laten zich niet verbreken, zelfs wanneer zij moeilijkheden opleveren. Wij zul len deze gemakkelijk te boven komen, mits wij het willen." Na het diner vond een groote ontvangst plaats, waarop het diplomatieke corps en tal rijke burgerlijke en militaire autoriteiten aan wezig waren. China Protest bij de Italiaansche ambassade. De Chineesche minister van Buitenland sche Zaken heeft bij de Italiaansche ambas sade geprotesteerd tegen den overval van Italiaansche matrozen op de bioscoop waar een Russische film werd vertoond. De minis ter eischte, dat de film, welke door de Italia nen werd meegenomen, onmiddellijk zal wor den teruggegeven, dat een schadelosstelling zal worden betaald aan de gewonden en dat de leider van den overval gestraft zal wor den. Spaansche regeeringstroepen in het offensief. Aan het front van de Jarama. Havas meldt uit Madrid, dat de regeerings troepen aan de Jarama gistermiddag nog in den aanval waren. De omsingeling van Lama- ronasa wordt voortgezet. Het schijnt, dat de opstandelingen zich hieruit teruggetrokken hebben en alleen nog enkele stukken geschut hebben achtergelaten om den terugtocht te dekken. De troepen van Franco zijn voor Penales del Rio. dit is meer naar het noorden, weder om tot den aanval overgegaan, doch deze aan val werd evenals die van gisteren afgesla gen. Tusschen San Martin de la Vega en Morata de Taguna is de strijd in hevigheid afgeno men, doch de regeerings troepen blijven den tegenstander, die door den strijd van giste ren vermoeid is, lastigvallen. Generaal Pozas, die de operaties in den sector Guadalajara ten zuiden van de Taag leidt, verklaarde aan een vertegenwoordiger van Havas, dat in de sectoren van San Martin de la Vega en Arganda de toestand voor de regeeringstroepen aanmerkelijk verbeterd is. Op een vraag van den journalist of hij den op- marsch in den sector Avila kon bevestigen, antwoordde de generaal: „Wij hebben Robledo de Chavela bezet, doch het is niet juist, dat wij Cebr'eros hebben ingenomen." Ten aanzien van den toestand bezuiden de Taag zeide de generaal, dat de regeerings troepen in de nabijheid van Talavera del Tajo zijn gekomen. De regeeringstroepen liggen op den eenen oever en de opstandelingen op den anderen. De generaal wees verder op de waarde van de luchtmacht, die vooral bleek aan het front aan de Jarama. Tenslotte vroeg de vertegenwoordiger van Havas wat generaalt Pozas dacht van het eenhoofdig commando, waarop de generaal antwoordde: „Dit was absoluut noodzakelijk, heigeen binnenkort bewezen zal worden." Inzake het verbod van het zenden van vrij willigers zeide generaal Pozas nog, dat in dien dit verbod volgens de letter wordt uitge voerd de regeeringstroepen, die grooter in aantal zijn, zeker de overwinning zal doen be halen. Volgens de Nationalisten duizenden dooden bij de tegenstanders. Uit Salamanca wordt gemeld, dat aan het front van de vijfde divisie in den sector Cala- mocha de rechtschen hun tegenstanders heb ben verdreven uit een sterke stelling, waarbij zij hun zware verliezen toebrachten. Aan het front van de achtste divisie hebben de regee ringstroepen na eergisteren geleverde gevech ten ruim 4000 dooden achtergelaten. Gisteren hebben de regeeringstroepen hevige aanvallen gericht op Escamplero en Rybelles. Zij werden echter teruggeslagen en lieten hon derden dooden achter. Aan het front van Motril hebben internationale troepen getracht een aanval te doen op La Garnatilla. Na een feilen tegenaanval der rechtschen echter, be zetten dezen een nieuwe, vooruitgeschoven po sitie en versterkten daarbij hun stellingen. Bombardement op Alcala de Henares. In den afgeloopen nacht om een uur werd bekend, dat rechtsche vliegtuigen Alcala de Henares hebben gebombardeerd. Tegen mid dernacht wierpen zij er vijftien bommen neer. Men weet nog niet, hoe groot de schade is en hoeveel slachtoffers zijn gevallen. Generaal Queipo de Llano heeft medege deeld, dat broeder Marcelino Domingo door een volksrechtbank ter dood veroordeeld en terechtgesteld is. Wat de krijgsverrichtingen betreft, deelde de generaal mede, dat de aanvallen der re geeringstroepen tusschen Grados en Oviedo afgeslagen zijn en dat de loyalen verschei dene duizenden dooden op het slachtveld heb ben achtergelaten. De strijd om Oviedo. De zender van de C.N.T. te Valencia heeft in den afgeloopen nacht medegedeeld, dat de berichten van het front van Oviedo bijzonder bevredigend zijn. De regeeringstroep>en blijven vorderingen maken binnen de stad. In den sector van Roblas en aan de lijn van Fuenfer- raba en Vivel del Rio zijn aanvallen der op standelingen afgeslagen, terwijl rechtsche con centraties uiteengedreven werden. Het raadslid voor de defensie van de Cata- laansche regeering heeft in den loop van den avond een communiqué uitgegeven, waarin hij mededeelt, dat in den sector van Portal Rubio aan het zuidelijk Aragoneesche front de opstandelingen voortgaan hevig aan te vallen. Geen kunstmatige zul maar de natuurlijke char me van een gave, gezon- de huid, donk zij de ge- iU regelde behandeling met de heilzame, genees krachtige PUROl. Deze voedt, versterkten zuivert de huidweefsels en houdt handen en gelaat zacht als fluweel. Naast goud gele is thans ook witte Purol verkrijgbaar. Deze wrijft onzicht baar uit en is daarom voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzor ging van handen en gelaat. zuivert - verzacht - geneest (Adv. Ingez. Med.j De regeeringstroepen hebben echter weer stand geboden en zijn tot den tegenaanval overgegaan. Havas verneemt van nationalistische zijde, dat de Spaansche Phalanx een nieu wen radiozender aan het front van Oviedo in werking heeft gesteld. Via dezen zender zijn de berichten tegengesproken, die door de re- geeringszenders verspreid zijn over de ge vechten, die op het oogenlblik aan het Asturi- sche front geleverd worden. Berlijnsche politie verlangt de huissleutels. Om ten allen tijde toegang tot de woningen te hebben. De Berlijnsche huiseigenaars hebben, naar Havas verneemt, van de politie de uit-noo- diging ontvangen de sleutels van hun huizen in te leveren op het commissariaat van poli- tie van hun woonwijk. Deze maatregel zal de politie de gelegen heid geven de huizen op ieder uur van den dag of den nacht binnen te gaan. DE HERTOG VAN WINDSOR NAAR KARINTHIë. Uit Weenen, 22 Febr. De hertog van Wind sor heeft zich heden per spoor naar Karin- thlë begeven, waar hij een bezoek zal brengen aan graaf Paul Muenster op kasteel Moetsch. Hij wordt Woensdag op Enzesfeld terug verwacht. Werkgever bezet zijn kantoor. Voorbeeld der arbeiders gevolgd. Te Detroit ós een werkgever, de eigenaar van een autobekleedingfabriek, in staking gegaan. Hij heeft zijn intrek genomen in zijn kantoor, blijft hier slapen en laat zich, even als de arbeiders die de werkplaatsen bezet hebben, door zijn familie eten brengen. Hij verklaarde zijn kantoor niet eerder te zullen verlaten, dan wanneer de arbeidsters in zijn fabriek, die een „staking met ge kruiste armen" zijn begonnen, deze zullen hebben opgegeven. Nog steeds gevechten in Abessynië. Abessynisch legeraanvoerder gesneuveld, andere hoofden terechtgesteld. Naar Stefani uit Addis Abeba imeldt is bij de gevechten, die de laatste dagen in het merengebied zijn gevoerd, de Abessynische legeraanvoerder Dedjas Gabre QVEariam, die de Abessyniërs in dit gebied commandeerde, gesneuveld. Dedjas Berene Merid en andere Abessyni-, sche hoofden, die in de gevechten gevangen werden genomen, zijn onmiddelijk terecht gesteld. Het Italiaansche kroonprinselijk paar en zijn kinderen. w ver de geheele wereld ging het bericht: „De Italiaansche kroonprinses, Marie José van Piemont, heeft in het Konink lijk Paleis het leven geschonken aan een zoon". Met een onbeschrijfelijke vreugde heeft het Italiaansche volk deze mededeeling vernomen. Reeds eenige oogenblikken na de bekend making werden in Rome. Napels, en in andere steden en dorpen van Italië de vlaggen uitgestoken. Langs de vensters van de huizen had men kleine lampjes aangebracht, die on middellijk ontstoken werden, om aan de algemeene vreugde uiting te geven. De nieuw geboren prins zal eens, als opvol ger van zijn vader, kroonprins Umberto, de kroon van Italië dragen en de troon van de monarchie van het huis Savoy bestijgen. Het kroonprinselijk paar had tot nu slechts een dochtertje, prinses Maria Pia, die in November 1934 geboren werd. Daarom zag men nu met des te grooter spanning de geboorte van dit kind tegemoet. Maar nu is toch de wensch van het volk, om een kroonprinsje te hebben in vervulling ge gaan. 101 schoten weerklonken. De bevolking van Napels, die natuurlijk een zeer levendige belangstelling voor deze ge beurtenis betoont en de prins reeds als één van hen beschouwt, stroomde tegen den mid dag tezamen voor het koninklijk paleis, dat over de prachtige Golf van Napels uitziet. Men wist, dat de doktoren reeds in het Paleis aan wezig waren en dat ook koningin Helena daar heen op weg was. En plotseling om drie uur ongeveer, weerklonken de schoten. Men telde in spanning 49. 50. 51 en toen brak een geweldig gejubel los, want ook hoorde men het 52ste schot. Dit gaf den doorslag. Voor een prinses worden slechts 51 schoten gelost, voor een prins 101. Bij het 52ste schot had men dus zekerheid gekregen, dat de groote wensch in vervulling gegaan was. Reeds spoedig na de geboorte werd door een dienaar het witte lint aan het portaal van het kasteel bevestigd, als bewijs, dat het inderdaad een prins was. Door dit oeroude gebruik, dat in geheel Italië bekend is, noemt men de geboorte van een prins: „Nastro Bianco", wat wit lint betee- kent. De kleine prins zal naar zijn grootvader, den thans regeerenden vorst, genoemd worden. De tegenwoordige kroonprins is eveneens naar zijn grootvader, Umberto genoemd en zal eens als Umberto n den Italiaanschen troon bestijgen. Zijn zoon zal dan opvolgen als Victor Emanuel IV, De laatste beslissing over den naam, dien de erfgenaam van den troon zal krijgen, berust bij den regeerenden koning en Victor Emanuel gaf direct de toestemming, dat de prins naar hem genoemd mocht worden. Tevens be noemde hij hem tot „prins van Napels". In het geheel ontvangt de kleine prins twaalf namen. Vittorio, Emanuele, Carlo, Umberto, Amedeo, naar zijn beroemde voorvaders op den troon, Teodoro, naar den vader van prin ses Jolanda, Bonifacius naar den graaf van Savoye, die in de dertiende eeuw aartsbis schop van Canterbury werd, Gennaro, naar den schutspatroon van Napels, en tenslotte Berardino, Damiano, Maria, naar den heilige van den dag en naar zijn moeder. De moeder van den prins, prinses Marie José van Piemont, de zuster van den Koning van België, is in Italië, wegens haar weldadigheid en haar vriendelijk karakter, buitengewoon bemind. Thans, door de geboorte van een toekomstigen troonopvolger, is de vereering van het Italiaansche volk voor de kroonprin ses nog toegenomen. Daarvan getuigen dan ook de geweldige massa's geschenken, en de prachtige bloemen, die uit alle deelen van het land naar het Koninklijk Paleis ge zonden worden. Reeds voor de geboorte van den erfprins ging het in het Koninklijk Paleis zeer levendig toe, want reeds waren er drie kleine prinses jes, die de jongste generatie van de konink lijke familie vormden. Maria Pia, het zuster tje van den thans geboren erfprins, was echter door de „Salische wetgeving" die in het huis Savoye bestaat, van de troonopvolging uitge sloten, evenals haar nichtjes Maria Christina en Margherita van Savoye-Aosta. Wanneer de kroonprins van Italië geen mannelijke na komeling gekregen had, dan had de vader van deze beide meisjes, Amadeo, Hertog van Aosta, moeten opvolgen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zooals je op het vorig plaatje zag, stonden Thijs en Slechtbedeeld daar voor een rotsenwand. Slechtbedeeld had niet véél hoop om daar ooit overheen te komen, maar hij moest het toch probeeren! Thijs zou voorop loopen en voetje voor voetje ging het nu naar boven. Na twee uur geklommen te hebben waren zij er eindelijk en bevonden zich in een bergland. „Kijk," riep Thijs uit, „daar heb je een bergpad! Laten we dat maar eens volgen, dan komen we misschien wel iemand tegen, die ons den weg kan wijzen naar de kooi van den vogel Ozonstralen." Geheel Italië verkeert in een fees telijke stemming, nadat door hon derd en één schoten de geboorte van een prins en erfopvolger van den Italiaanschen troon, aange kondigd is. Uit alle deelen van het land kioamen geschenken en prachtige bloemen naar het ko ninklijk slot aan de Golf van Napels, als be wijvan innige vreugde, dat de langgekoesterde wensch thans in vervulling ge gaan is. In de eerste jaren van zijn leven zal de nieuwe prins volgens dezelfde beginselen als zijn zuster opgevoed worden. Den winter zal hij doorbrengen in het kasteel van Napels, dat destijds door de Bourbons gebouwd werd, en waar ook zijn grootvader 70 jaar geleden het levenslicht. Deze zachte wintermaanden aan de Golf van Napels zal hij bijna den geheelen dag In de buitenlucht doorbrengen; in het heerlijke park van de villa Rosebery speelt ook zijn zusje met haar poppen en zijn moeder maakt er groote wandelingen, 's Zomers zal hij genieten van de zuivere berglucht op het kasteel Sarre in de vallei van Aosta. terwijl hij de herfst zal doorbrengen op kasteel Racco- nigi, dat temidden van de heuvels in Midden- Italië ligt, en waar zijn vader geboren werd. De kinderen van het Italiaansche koningshuis zullen zooveel mogelijk in de buitenlucht ver toeven en hun geheele opvoeding zal er op gebaseerd zijn, dat ze van de natuur gaan houden. Maria Pia en het kalfje, Prinses Maria Pia is een liefhebbende pop- penmoeder, die haar poppen op alle tochten meeneemt. Ook houdt ze erg veel van bloemen en dieren. Bij haar eerste „officieele optreden" bracht ze de heele plechtigheid in de war. omdat ze onder de geschenken ook een levend kalfje zag, dat ze beslist in haar armen wilde nemen. Met de grootste moeite kon men haar kalmeeren. De opvoeding van de beide kin deren zal zeer eenvoudig zijn. Ze behoeven niet aan officieele ontvangsten deel te nemen en worden slechts opgevoed door een kinder meisje en een gouvernante, terwijl ze den meesten tijd bij hun moeder doorbrengen. Hun dagindeeling zal volgens de regelen der hygiëne vastgesteld worden, zooals die voor alle gewone babies gelden. M. V. (Nadruk verboden). WOENSDAG ?A FEBRUARI 1937. HILVERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending' 10.0010.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. platen. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 De Flierefluiters en solist. In de pauze: Literaire causerie. 11.30 Causerie „Mensch en machine"/' 12.001.45 VARA-orkest en Gram. platen. 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Melody Cir cle. 6.00 Orgelspel en mandoline- en guitaar- solie. 6.30 De Ramblers. 7.00 Vocaal concert. 7.30 Causerie „Christelijk Humanisme". 8.00 SOS-berichten. Berichten ANP en VARA- varia. 8.15 Zang en piano. 8.30 Gram. platen. 8.55 Zang en piano. 9.10 Jubileum-uitzending. 9.30 Radio-tooneel. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-grootorkest en solist. 11.00 Cau serie „Huwelijksverhoudingen". 11,3012.00 Gram .platen. HILVERSUM II 302 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. Gewijde mu ziek (Gr. platen). 8.30—9.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Orgelspel. 12.00 Be richten. 12.15 Gram. platen. 12.30 De Gooi- landers. 2.00 Z^ng en piano. 3.00 Declamatie. 3.303.45 Gram. platen. 4.00 Pianorecital. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Cau serie over het Binnenaanvarinsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbe spreking. 7.45 Reportages. 8,00 Berichten ANP. 8,15 Geref. Evangelisatie-zangkoren, Muziekcorpsen, In de pauze: Causerie „Ar- tisten van het 10-snarig instrument". 10.00 Berichten ANP. 10.05 Schaakcursus. 10.20— 11,30 Gram. platen. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11,05 Orgelspel. 11.35 Gram. platen. 12.05 BBC-Schotsch orkest en soliste. 12.50 Gram. platen. 1,202.20 Birminghamsch Hippo- drome-orkest. 3.10 Het Northern Ireland Fan fare-orkest. 3.50 Piano-recital. 4.20 Vesper. 5.05 Het MacArthur kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 BBC-zangers. 7.35 Pianorecital. 8.05 Van Phillips en zijn 2 orkesten. 8.35 BBC-Sympho- nie-orkest en solist. 9.30 Berichten. 9.50 Ver volg concert. 10.40 Het Bridgewater kwintet. 11.20 Harry Evans en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr. platen. 12.20 Ge var, con cert. 1,35 Zang. 1.50 Vervolg concert. 2.50 Or kestconcert. 4.50 Zang. 5.05 en 5.50 dito. 6.05 Pianorecital. 8.20 Vioolrecital. 8.50 Opera „Car men". Hierna concert. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Gram. platen. 11.20 Omroeporkest en solisten. 12.35 W. Wende's orkest. 1.35 Gevar. concert. 3.50 Westmark orkest. 5.45 Trioconcert. 6.20 Man nenkoor. 8.05 Fr. Hauck's orkest en solisten. 9.50 Declamatie, zang en pianospel. 10.30— 11.20 Willi Martini's orkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. platen. 12,50 Salon orkest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram. pl, 6.20 Salonorkest. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Klein1 orkest. 9.05 Literair programma. 9.20 Gram. platen. 9.35 Omroepsymphonieorkest. 10.30— 11.20 Gram. platen. 484 M.: 12.20 Gram. platen. 12.50 Klein orkest. 1.30 Salon-orkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.25 Omroeporkest. 6.35 Orkestconcert m.m.v. solisten. 8.20 Omroepsymphonieorkest. 9.35 Klein orkest. 10.3011.20 Rob. de Kers' dans- DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Pianorecital. 8.05 „Denkmaler des Kampfes" Rijksuitzending. 8.35 Het Kyffhau- ser-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Sportnieuws. 10.05 Weerbericht. 10.20—11,20 Will Galhe'« Dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6