ASPIRIN De Duitsch-Oostenrijksche besprekingen. Overeenkomst van 11 Juli goede basis voor verdere samenwerking geacht. „Restauratie een Oostenrijksche kwestie." Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld Engeland en de „Botsing der Ideeën". WOENSDAG 24 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Over de besprekingen van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, Von Neu rath, met de Oostenrijksche minister is giste ren te Weenen het volgende officieele commu- niqueé verspreid De rijksminister van buitenlandsche zaken, baron Von Neurath, heeft in antwoord op het bezoek van den staatssecretaris van buiten landsche zaken dr. Guido Schmidt te Berlijn op 22 en 23 Februari een bezoek gebracht aan de Oostenrijksche bondsregeering. Het tweedaagsche verblijf te Weenen van den rijksminister heeft den er bij betrokken staatslieden: bondskanselier dr. Kurt von Schuschnigg, staatssecretaris van buitenland sche zaken, dr. Guido Schmidt en rijksminister baron Von Neurath de gelegenheid geboden tot diepgaande besprekingen, welke zich heb ben ontwikkeld in een volkomen vriendschap pelijke atmosfeer. Deze besprekingen betroffen in de eerste plaats de betrekkingen tusschen de beide Duitische staten. Met voldoening kon worden geconstateerd, dat het verdrag van 11 Juli 1936 een geschikte basis is gebleken voor het herstel van een ver trouwelijke en vriendschappelijke betrekking en geschikt schijnt om een verdere succesrijke samenwerking in dezen zin te waarborgen. In dit verband werd ook gewezen op het slui ten van de laatste economische overeenkomst van 27 Januari van dit jaar en daarbij uitdruk king gegeven aan de verwachting, dat de hier door bereikte voorbereiding van een levendi ger goederen- en vreemdelingenverkeer guns tig zal uitwerken op de algemeene ontwikke ling van de tegenwoordige betrekkingen. In cultuur-politiek opzicht worden de afzon derlijke urgente kwesties van het wederzijd- sche cuHbureele verkeer breedvoerig besproken en de reeds tea- gelegenheid van het bezoek van staatssecretaris dr. Guido Schmidt aan Berlijn in het vooruitzicht gestelde commissie voor cultureeLe betrekkingen tusschen Oosten rijk en Dui'tschland aangewezen. Deze com missie zal reeds 25 dezer haar werkzaamheden aanvangen. Hieraan sloten natuurlijk ook besprekingen aan over de thans in het middenpunt van de algemeene belangstelling staande kwestie der Europeesche en vooral Mid den-Europeesche politiek, waarbij de buitenlandsche politiek 'van beide regeeringen ten grondslag liggende overeenkomende bedoelingen tot handhaving en duurzame verzekering van den algemeenen vrede. Uit de Weensche kringen, die in het alge meen goed ingelicht zijn, meen men volgens Havas te weten, dat Von Neurath bij de be sprekingen met de Oostenrijksche staatslie den de kwestie der restauratie van de Habsbur- gers heeft aangeroerd Er bestaat geen twijfel over het feit, zoo meldde dit perbureau gis teren dat. het Oostenrijksche standpunt in deze aangelegenheid, n.l. dat het vaststellen van den regeieringsvorm een strikt Oosten rijksche zaak is, gedurende de besprekingen met alle kraeth zal worden gehandhaafd. De wenscheen, zoo vaak geuit in de Duitsche bla den, die een actieve deelneming der groot- Duitscheirs aan het bestuur van Oostenrijk verlangen, schijnen in het geheel geen rol te spelen. „Een nieuwe étappe". De Duitsche gezant te Weenen, Von Papen heeft tegenover een verslaggever van het „Berliner Tageblatt" verklaard, dat het be zoek van Von Neurath aan Weenen een nieuwe étappe kenmerkte in de periode, die op 11 Juli is. aangevangen. Het Duitsch-Oos tenrijksche accoord heeft niet slechts de normale betrekkingen geregeld, doch het vormde tevens de uitdrukking van den loyaien wensch der beide partijen, dat de nog bestaande spanningen, geleidelijk worden overwonnen. Het accoord van 11 Juli is een uitgangspunt, dat niuwén vorm kan geven aan de Duitsch-Oostenrijksche betrekkingen en bijgevolg aan den toestand in Midden- Europa. Men heeft steeds ingezien, dat de weg, dien de beide landen in Europa moeten bewan delen, hen niet van elkaar mag verwijde ren. 1-Iet moet een gemeenschappelijke weg zijn. De wil tot het volgen van een gemeen schappelijke politiek is opnieuw bevestigd tijdens dit bezoek van Von Neurath, dat heeft aangetoond, dat het accoord van 11 Juli en zijn geestelijke verdieping een dei- grondslagen is van de Europeesche orde. Dr. Sclunidt tevreden. De staatssecretaris van buitenlandsche zaken, dr. Schmidt, verklaarde tegenover den Weenschen correspondent van het Duitsche nieuwsbureau, dat tijdens de met Von Neurath gevoerde besprekingen in alle kwesties, die de verhouding tusschen Duitschland en Oosten rijk betreffen, een volkomen eensgezindheid van opvatting en voornemens aan den dag is getreden. Het resultaat der besprekingen heeft volgens dr. Schmidt aan alle verwach tingen voldaan. Het bezoek van Von Neurath is geëindigd met een gela-diner. dat Von Papen had aan- Executies in Abessynië. Na den aanslag op Graziani. Uit Addis Abeba meldt Reuter dat van de tweeduizend personen, die ge arresteerd werden na den aanslag op Graziani allen, die in het bezit van wapenen waren, gefusilleerd zijn. Ver scheidene honderden, wier onschuld was gebleken, zijn vrijgelaten. Nieuwe recordpoging ParijsTokio. Franschc vliegers van Le Bourget vertrokken. geboden. Tot de aanzittenden behoorden o.a. Schuschnigg, Guido Schmidt en de gezanten van Italië en Hongarije. Het diner werd gevolgd door een bal, waar op talrijke vooraanstaande persoonlijkheden en het diplomatieke corps waren genoodigd. De Duitsche minister vertrok gisteravond om 11 uur naar Berlijn. Aan het station werd hij uitgeleide gedaan door Schuschnigg, Schmidt, verschillende leden der regeering en de gezanten van Italië en Hongarije.Op weg naar het station werden de Duitsche gasten begroet door leden van hei Vaderlandsche front, die over een afstand van verscheidene kilometers in dichte massa's opeengepakt stonden, en ,.leve Von Neurath, leve Schusch nigg, leve het Vaderlandsche front en leve Oostenrijk" riepen. Huissleutels ter beschikking van den luchtbeschermings dienst. De maatregel der Duitsche politie Bevoegde Duitsche kringen verklaren, dat de inlevering der huissleutels bij den com missaris van politie van de betreffende wijk een maatregel is met het oog op bescherming tegen aanvallen uit de lucht. Deze sleutels zullen ter beschikking wor den gesteld van den luchtbeschermingsdienst om de leden in de gelegenheid te stellen op ieder gewenscht oogenblik de huizen bin nen te gaan. Hoog water in West- Duitschland. Tengevolge van de zware regens blijft het water van den Rijn en de rijrivieren stij gen. Op de Main ligt de scheepvaart geheel stil. De bewoners hebben overal maatrege len genomen voor het geval van overstroo mingen. In geheel West-Duitschland heeft de hooge waterstand ernstige schade veroorzaakt. De streek tusschen Frankfort en Nauhehn is in een geweldig meer herschapen. In de dorpen langs de Lidda en de Lahn heeft men in den nacht op Dinsdag kerkklokken geluid om de aandacht te vestigen op het bestaande gevaar. De bewoners hadden nog juist tijd om hun huizen te verlaten en zich met hun vee te redden. Het peil van de Main stijgt 2 c.M. per uur. Haile Selassie uitgenoodigd voor de Engelsche Kroningsfeesten. Zoojuist nog zon. Nu weer regen. Straks mis schien sneeuw. Echt weer om kou te vatten. Neem hij de (bayer) eerste verkoudlieids- verschijnselen (Adv. Ingez. Med.) Elfjarige dreef een geheimen handel Om naar de bioscoop te gaan. De kinderrechtbank te Eccles (E.) had de zer dagen een merkwaardig geval te behande len. De ouders van een 11-jarigen knaap hadden zich te verantwoorden wegens het verwaarloozen van het ouderlijk gezag over den jongen, die geregeld van school weg bleef en dam dein geheeien dag diootr die sitad rond zwierf om 's avonds de verschillende bios copen te bezoeken. Het geld voor die bioscoopbezoeken kreeg hij, door een handeltje in sinaasappel-kisten, die hij voor vijf cent aan de pakhuizen kocht, en voor een kwartje aan meubelmakers lever de. De jongen kwam geregeld 's avonds laat pas thuis en afstraffing door de ouders en den onderwijzer hadden geen uitwerking op hem. Om hem te beletten, uit te gaan. sloten de ouders den jongen in zijn kamer op, doch daai verlieit hij deze diaor een dakraam, waarbij hij langs een afvoerpijp omlaag klom. De jongein kwam udit een gezin vam negen kinderen en vertelde, dat zijn oudere broers hem geregeld mishandelden. Hij wilde dan ook liever niet naar huis terug. Toen de president hem uitlegde, dat hij naar een opvoedingsge sticht zou worden gezonden, waar hij een vak zou kunnen leeren, veirklaarde hij: ..Ik zou wel graag politieagent willen worden." Luchtbombardementen aan de Spaansche fronten. Regeeringsoffensief aan de Jarama voortgezet. De opvatting te Rome. De legatie van Abessynië te Londen be vestigt, dat de Negus de uitnoodiging heeft ontvangen zich bij de kroningsplechtigheden te laten vertegenwoordigen. De naam van dezen vertegenwoordiger zal later worden be kend gemaakt. Te Rome hebben de berichten over de uitnoodiging aan Haile Selassie groot opzien Men wacht thans op nadere bijzonder heden betreffende de bedoelingen der Brit- sche regeering. Het staat vast, dat Rome er geen bezwaar tegen zou hebben, dat Haile Selassie als particulier zou deelnemen aan de plechtigheden, maar wanneer de uitnoodiging de regeering van Abessynië zou betreffen, zou Rome dit kunnen beschouwen als een onvriendschappelijke daad. Het is dan ook de vraag, of Italië zich zal kunnen doen ver tegenwoordigen door een „prins van het ko ninklijke huis", die naast den ex-keizer van Abessynië zou verschijnen. De verdedigingsraad van Madri'd deelt mede, dat in den sector Guadarrama geen wijziging in den toestand is gekomen, niettegenstaande het hevig artillerievuur. Vroeg in den ochtend ondernamen de rëgeeringstroepen kleinere aanvallen, die allen slaagden. Aan het Jarama-front zetten de regeerings- troepen hun offensief voort en rukten zij lang zaam op. niettegenstaande den tegenstand van den vijand. De vliegtuigen der regeering in de provincie Avila hebben de vijandelijke concentraties in het dorp Arenas Sanpedro met bommen beT stookt. Negen jachttoestellen der troepen van Franco vielen de regeeringsvliegtuigen aan, maar zij werden verdreven. Tevens wordt gemeld, dat de regeerings- luchtmaeht met succes het door de opstande lingen bezette vliegveld van Talavera del Tajo heeft gebombardeerd. Uit Burgos: Het radiostation van Burgos meldt, dat de vliegtuigen der strijdmacht van Franco gedurende zes uren de vijandelijke stel lingen in het gebied van Albacete hebben ge bombardeerd. De aangerichte schade is aan zienlijk. Onder de regeeringstroepen zijn der tig manschappen doof bommen gedood. Ook heeft de luchtmacht der opstandelingen de stad Andujar gebombardeerd en verschei dene woonhuizen vernield. Een driemotorig toestel moest een noodlanding verrichten, waarbij drie leden der bemanning om het leven kwamen. De vierde inzittende, een Duitsch vliegtuigbestuurder, werd in hechte nis genomen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Naar Havas meldt zijn de vliegers Libert en Denis, die zullen trachten in minder dan 100 uur van Parijs naar Tokio te vliegen, gisteravond om 10.05 uur van Le Bourget opgestegen. Nadat Thijs en Slechtbedeeld een tijdje langs het bergpad hadden geloopen, kwamen zij in een bosch aan. Daar konden ze tenminste fijn uitrusten van den vermoeienden tocht, wat wel noodig was, want zij wisten immers niet wat hen nu weer te wachten stond. „Zeg, Thijs," zei de prins, „jij denkt nu wel, dat deze daad ook zoo gemakkelijk te volvoeren is als de eerste, maar weet je wel, dat de booze dwergen dag en nacht over den vogel moeten waken? Als zij een of ander mensch zien, dan stoppen zij het dier weg, dus moet je je in ieder geval vermommen." „Welnu," antwoordde Thijs na een poos, waarin hij zwaar had zitten peinzen, „dan mogen wij er wel dubbel goed voor zorgen, dat zij ons niet zien. Dit is wel een moeilijke opgave, maarwie weet, vinden we er wel wat op." Sir Herbert Samuel: In dit artikel omschrijft Sir Herbert Samuelleider der Liberale Partij in het Lagerhuis en oud-Britsch minister van binnenlandsche zaken, het standpunt der Britsche open bare meening tegenover de huidige stroomingen in de wereldpolitiek en haar onderlinge conflicten. Het groote gevaar van onzen tijd ontstaat vooral door de botsing der ideeën. De burger oorlog in Spanje is veer eerder een conflict van ideeën dan van belangen. De leiders van Duitschland gebruiken een zoo vijandig mo gelijke taal tegenover Rusland; niet zoo zeggen zij als gevolg van een antipathie op de rassenkwestie betrekking hebbende of van een botsing van territoriale of economi sche belangen, maar omdat zij tegen de prin cipes van het bolsjewisme zijn en gelooven, dat Duitschland en geheel Europa bedreigd worden door de communistische ambitie deze Sir Herbert Samuel. principes over de wereld te verspreiden. Wij zien hoe bepaalde volken zich maken of laten maken tot geweldige en destructieve machines van ideeën. Wij zien. hoe geleide lijk een oriënteering der naties naar Links en naar Rechts mogelijk wordt. En het is niet uitgesloten, dat die oriënteering door de een of andere gebeurtenis plotseling een definitief en krijgszuchtig karakter zal krij gen met vernietiging als resultaat. De overweldigende meerderheid der Brit sche opinie is van oordeel, dat zoowel het Communisme als het Fascisme waaraan het Nationaal Socialisme verwant is als verwerpelijk beschouwd moet worden. Niet één van de honderd Britsche kiezers op een totaal van dertig millioen aanvaardt één dier politieke overtuigingen misschien niet één per duizend. In het Lagerhuis, dat uit 615 leden bestaat, heeft slechts één communist zitting en geen enkele fascist. In politiek opzicht is het fascisme gegrondvest op de Hegeliaansche opvatting van den Staat de Staat als een levend individu, van supreme waarde en recht hebbend op abso lute heerschappij. Ook deze idee is den Brit volkomen antipathiek. Hij is de overtuiging toegedaan, dat de Staat niets anders is dan een aantal mannen en vrouwen, dat voor be paalde alledaagsche doeleinden bijeenge bracht is. De Staat als een individu, iets mystieks en metaphysisch is een pure mythe. Het Staatsapparaat moet het volk dienen, niet het volk den Staat. De Engelschman is van oordeel, dat het een zaak van het groot ste gewicht is de geesten, de karakters, het verantwoordelijkheidsgevoel en het zelfver trouwen der individuen afzonderlijk te ont wikkelen en dat een groote Staat zonder groote burgers niet denkbaar is. Ten derde gelooft de nazi-fascistische school in het persoonlijke leiderschap, in den heldencultus; zij verwerpt de democratie als nutteloos. Het Britsche volk belijdt dé tegen overgestelde opvatting. Toegegeven zij, dat een systeem van per soonlijk leiderschap zekere voordeelen kan hebben in het begin althans wat betreft snelheid, activiteit en zakelijkheid in de uit voering; maar er zijn ook factoren aan den anderen kant. Van tijd tot tijd rijzen verschil len over de juiste wijze van handelen. Als die niet geregeld kunnen worden door discus sies in vergaderingen en bij verkiezingen moet het op andere wijze geschieden. Onder de dictatuur worden zij geregeld volgens de opvatting van den dictator en zijn meening wordt gevormd onder die persoonlijke invloe den, die op hem uitgeoefend kunnen worden. Niemand is het toegestaan vrijuit te spre ken. Als iemand van meening verschilt loopt hij gevaar uit zijn ambt ontslagen, gevangen genomen, verbannen of -gedood te worden. Kiemen van verzet worden met geweld onder drukt. De intrige komt in de plaats van het open debat en de beslissende stemming. De ware proefneming van het systeem dei- dictatuur komt met het ouder worden van den dictator; en nog meer met de opvolging door den tweede en den derde. Zelfs een Na poleon de Groote heeft zijn Waterloo ge had; zijn erfgenaam was een Napoleon de Kleine met zijn Sedan. Slechts één geval kennen we uit de dikke geschiedenisboeken der groote staten, waarbij de opvolgers onder een persoonlijk leiderschap een sterk en ver standig bewind bleven voeren gedurende een periode van tachtig jaar; en het betrekkelijk gunstige tijdperk, dat het Romeinsche Kei zerrijk van Nerva tot Marcus Aurelius be leefde, werd gevolgd door een volledige ineen storting. Bovendien is de levensbeschouwing der die- tatuur militaristisch. Zij gelooft in strijd, ge weld en zoo noodig oorlog. Zoowel Mussolini als Hitier hebben herhaaldelijk verklaard, dat een wereld zonder oorlog een vervallen we reld zou zijn. In Engeland beschouwt men dit beginsel als barbaarsch en immoreel. Wij weten al te goed, dat ooi-log de vloek en de schande der beschaving is. Het Marxistische systeem, zooals dat uitge oefend wordt in Rusland, heeft eenige eigen schappen gemeen met het nationaal socialis me en het fascisme. Het is eveneens een stel sel van geweld, onvex-draagzaamheid en dwang. Het staat vijandig tegenover iederen vorm van godsdienst en bestrijdt zijn tegen standers met een wreedheid, die lijnrecht in gaat tegen de Britsche algemeene opinie. In Engeland verwerpen we de gedachte, dat de keuze der menschheid tusschen deze beide vijandig tegenover elkaar staande ideologieën beperkt is. Zonder twijfel willen zoowel de fascisten als de communisten laten voorko men, dat het wel zoo is. Want elk der partijen behaalt haar aanhang voornamelijk als ge volg der vijandelijkheden van de ander, Zon der communisten zouden er vermoedelijk wei nig nationaal-socialisten of fascisten zijn zonder nazi's en fascisten weinig communis ten in elk geval buiten de grenzen van Rusland. Groot Brittannië wenscht geen van beiden. Als iemand in enkele zinnen het alternatie! zou willen samenvatten, dat wij prefereeren, zou dit als volgt geschieden: Erkenning van het feit. dat overtuiging als heerschend beginsel vóór heit geweld gaat en handhaving, door de vredelievende landen, van een macht om dit beginsel te beveiligen. Erkenning van de volgende drie principes als noodzakelijk voor de welvaart van de we reld; alle landen, groot en klein, hebben een zelfde recht op onafhankelijkheid en vrijwa ring voor iedere agressie; geen land dient zich in te laten met de binnenlandsche aangele genheden van andere volken of toe te staan, dat anderen zich met zijn zaken bemoeien; de nakoming van uit vrijen wil onderteekende verdragen is de eerste voorwaarde voor de sta biliteit van de wereld. Verwijdering van de oorzaken der sociale ontevredenheid, niet door een plotselinge, funidamenteele verandering in het beheer van alle eigendommen ter wereld, maar door een geleidelijke niet met opzet langzame transformatie langs parallel loopende lijnen van hervorming.; evenals uitroeiing van ernstige economische kwalen en de algemeen verspreide onrechtvaardigheid, die met het moderne industrieele systeem gepaard gaan. Handhaving van de Vrijheid in al haar vor men nationaal, constitutioneel, persoonlijk en economisch. Te trachten de oorzaken, die tot den oorlog leiden, uit te bannen en in het bijzonder een algemeene Europeesche regeling te helpen be vorderen. Als zekere offers gebracht moeten worden, bijvoorbeeld wat betreft de koloniën, om dit doel te bereiken, zal een steeds grooter deel der openbare meening in Engeland be reid zijn die in overweging te nemen. Niet in de laatste plaats te strijden tegen het geloof in een „on vermij delij ken ooi-log" een geloof, dat, indien het veld wint, zich- zefl naar de verwezenlijking toehelpt. Laat ons liever trachten de botsing der ideologieën te verhinderen en zoo de wereld van het ernstige gevaar te redden, (Nadruk verboden). FELLE BRAND IN AMERIKAANSCH HAVENSTADJE. SEATTLE (Washington) 23 Februari, r— De 'kleine haven van Douglas (Alaska) werd in minder dan drie uur tijd zoo goed als ge heel door brand verwoest. De brandweer is het vuur nog niet meester. PROGRAMMA DONDERDAG 25 FEBRUARI. HILVERSUM 1, 1875 M. AVRO-uitzending 8.00 Gram. pl. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Om roeporkest mmv. solist en declamatie. 12.30 Gram. pl. 1.30 AVRO-Dansorkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Orgelspel. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram. pl. 4.05 Voor zieken en thuiszittenden. 4.35 Gram. pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Ko- vacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Orgelconcert 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP Meededeelingen. Gram. pl. 8.15 Concertgebouw-orkest en solist. In de pauze: Pianorecital. 10.30 Gram. pl. 11.00 Be richten A.N.P. Hierna tot 12.00 AVRO-Dans- HILVERSÜM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.15 3.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.30 Gram. pl. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. weekover zicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Kinderkoor W.I.K., De Haagsche Melodisten en solisten. 9.00 Causerie „Geweldspolitiek of Rechtsorde". 9.30 vervolg van 8.15. 10.15 Be richten ANP. 10.2011.30 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. DROITW1CH, 1500 M. 11.05 „At home today", causerie. 11.1511.50 Gram. pl. 12.10 BBC-Welschorkest en solist. 1.05 De BBC-Zangers. 1.35—2.20 Medvedeff's Balalaika orkest en solisten. 3.10 „Men tal king", causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth mmv. soliste. 5.05 Gram. pl. 5.35 BBC-Dansor- kest. 6.20 Berichten. 6.40 „This way out", cau serie. 7.00 BBC-orkest. 7.35 Radiotooneel. 8.25 BBC-Dansorkest. 9.20 Berichten. 9.40 Decla matie. 10.00 Pianorecital. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Theater-orkest. en solist. 11.35 Billy Cotton en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr. pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35Omroeporkest 1.35 Zang. 1.50 Vervolg orkestconcert. 3.05 Zang. 3.35 Gram. pl. 4.50 Radiotooneel. 8.20 Zang. 9.05 Omroepkwartet en zang. 10.05 Se lectie u. d. operette „Moineau". KEULEN, 456 M. 5.50 Donath-orkest. 7.50 E. Börschel's orkest. 8.50 Gram. pl. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Omroepkleinorkest. 12.35 Theaterorkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Solistenconcert. 5.20 Or kestconcert. 6.20 Gram. pl. 7.30 „Cosi fan tutte", opera. 10.0011.20 Omroeporkest en Vocaal Sextet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Cabaret. 1.00 Salon orkest. 1.30 Omroeporkest. 1.50 Cabaret 2.00 2.20 Gram. pl. 5.20 Klemorkest. 6.50 Gram. pl. 7.20 Salonorkest. 8.20 Nationaal orkest. 9.20 Nat. orkest en het omroepkoor. 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 2.20 Gram. pl. 5.20 Pianorecital. 6.35 Klein- orkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Omroeporkest en soliste. 10.30 Viool en piano. 10.5511.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Zang en piano. 7.50 Het omroeporkest en solist. 9.29 Berichten. 9.40 Sportnieuws. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek (Gr. pl.).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6