Elftallen voor Nederland—Zwitserland samengesteld. VRIJDAG 26 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 De testmatches in Australië; Groot verschil tusschen een Engelsch en Australisch wicket; De invoering van den nieuwen I. b. w.-regel in ons land Hoogere stumps Hevige spanning in de Engelsche bekerwedstrijden Goede kansen der Londensche clubs Een zwarte Zondag voor de Haar- lemsche voetbalclubs Ernstige verwondingen komen in elke sport voor. De cricket-testmatches in Australië heb ben vanzelfsprekend ook in ons land aanlei ding gegeven tot talrijke min of meer des kundige beschouwingen over spel en spelers en over den grooten invloed, dien de weers omstandigheden en de toestand van het wicket op het verloop en het resultaat van deze wedstrijden kunnen hebben. Zoo heeft men kunnen lezen, dat de pitch te Adelaide zich, vooral op de laatste dagen van de match, bijzonder voor spinbowlen leende, doch dat men daarentegen te Mel bourne een wicket verwacht. waarop de fastbowlers successen zullen behalen. De ge middelde Hollandsche cricket-enthousiast zal zich ongetwijfeld hebben afgevraagd, ge wend als hij is aan de bekende bruine of groene cocosmat, waarop in ons land ge speeld wordt, hoe men "hier over de moei lijkheden. die de Australische pitches ople veren. kan oordeelen Laat ons daarom eer lijk zijn en bekennen, dat we ons daarvan slechts een zeer flauwe voorstelling kunnen maken en dat we zelfs bij benadering niet weten, hoe zulk een wicket er uitziet. Met ..we" zijn dan al diegenen bedoeld, en ook schrijver dezes, die in de afgeloopen weken over deze testmatches hebben geschreven en waaronder er velen zijn, die cricketwedstrij den in Engeland hebben bijgewoond, waar, zooals men weet, eveneens op graswickets gespeeld wordt. Het veelomstreden critieke moment in den bokswedstrijd Marcel ThilLou Brouillard, om den wereldtitel middengewicht. Brouillard heeft zoo juist den verboden slag gegeven, waarvoor hij zal worden gediskivalificeerd. Engeland is echter nog lang geen Austra lië en dat we in de gelegenheid waren, bij zonderheden over de testmatches te vermel den, danken wij aan het initiatief van de Engelsche kranten, die, in verband met de groote belangstelling voor cricket in dat land. speciale en deskundige verslaggevers naar het terrein van den strijd uitzonden. Hoe zeer de spelcondities in Engeland en Australië wel verschillen, moge blijken uit hetgeen Neville Cardus in de „Evening Standard" daarover schrijft. Hij zegt het volgende: ..Zij. die nooit een Australisch cricketveld hebben gezien, zullen nauwelijks begrijpen, waarom het Adelaide-wicket op den vijfden en zesden speeldag uitsluitend geschikt was voor slow of medium spinbowlen. Men moet. daarbij het Engelsch idee van een taaie, harde, min of meer groene grasoppervlakte laten varen. Dit wicket (te Adelaide) ziet er uit als een strook gebakken modder, met de lichtbruine kleur van een landweg, maar dan volkomen glad en effen. Het gras is on der de oppervlakte begraven en fastbowlers. die niet opzettelijk korte ballen gooien, kun nen den bal niet hooger dan de lengte der stumps laten stuiten". Intusschen is de belangstelling voor de vijfde testmatch zóó groot, dat alle hotels in Melbourne reeds volgeboekt zijn en toegangs kaarten van anderhalf pond sterling voor 5 pond van de hand worden gedaan. Op den openingsdag zal voor deze tickets ongetwij feld het dubbele van laatstgenoemd bedrag worden geboden. Wij hebben reeds vermeld, dat het 42 jaar geleden is, dat de laatste testmatch in Australië de beslissing moest brengen. Destijds in 1895 wonnen de Aussies den toss en scoorden in de eerste innings het fraaie totaal van 414. waarop Engeland, mede door een prachtige 120 van MacLaren. met 385 antwoordde. Australië maakte ver volgens 267. waarbij Richardson 6 voor 104 bowlde, zoodat de Engelschen derhalve 307 runs nood ia hadden om te winnen. Inder daad slaagden zij daarin voor het verlies van vier wickets, want J. T. Brown scoorde niet minder dan 140 runs en zoo behaalde Engeland een onverwachte overwinning met 6 wickets. Naar verluidt, heeft de Nederlandsche Cricket Bond besloten, in het komende sei zoen den nieuwen „leg before wicket"-regel in te voeren, zulks in navolging van Enge land. terwijl tevens met grootere stumps zal worden gespeeld. De Engelschen zijn eenigen tijd geleden tot uitbreiding van den l.b.w.-regel overge gaan. ten einde te voorkomen, dat voorzich tige batsmen te veel van hun beenen en ..pads" gebruik zouden maken, om ballen, die buiten de off-stump pitchen. uit hun wicket te houden. Volgens den nieuwen re gel kan men derhalve ook l.b.w. zijn, als een bal. die buiten de off-stump stuit, de bee nen van den batsman raakt en deze bal vol gens het oordeel van den umpire zonder dit beletsel het wicket zou hebben getroffen Deze nieuwigheid zoowel als de hoogere stumps beteekenen dus een voordeel voor den bowler en het is beleend, dat juist, het bowlen de zwakke zijde van het Holland sche cricket is. Het is natuurlijk toe te juichen, dat de N. C. B. de spelregels geheel in overeenstem ming wil brengen met de in Engeland gel dende. zoodat toestanden, als destijds in onze hockey-wereld heerschten, voorkomen wor den. Toen toch speelden onze hockey'ers met de bekende .sinaasappel", terwijl men in Engeland een kleineren bal en een ander reglement had. Hoewel men dus over de voortvarendheid van het N.C.B.-bestuur in dezen verheugd mag zijn, mede doordat de nieuwe regel den bowlers behulpzaam kan zijn, een volkomen verdedigend spelend batting-team. zooals b.v. V.V V-. sneller uit te gooien, mag men aan den anderen kant het gevaar niet on derschatten. dat thans het leg-break bowlen nog meer dan tot nu toe in het vergeetboek zal raken. Er zijn in ons land slechts enkele bowlers van naam, die de leg-break beheerschen. omdat deze nu eenmaal moeilijker te gooien 'is (althans voor een rechtshandig bowler) dan de „natuurlijke" off-break. Slechts ..left handers" zooals Posthuma Sr.. Coops en Max Jansen verstonden de kunst beide breaks af te wisselen. Het is daarom duidelijk, dat bij het voortdurend gebrek aan voldoende coaches, de jeugdige spelers er onder den nieuwen l.b.w.-regel nog eerder toe over zul len gaan. zich in het off-break bowlen 'te bekwamen, omdat dit ten eex-ste gemakke lijker voor hen is en hen voorts oogenschijn- lijk de kans op het veroveren van meerdere wickets biedt. Of de hoogere stumps extra-moeilijkheden voor de batsmen zullen opleveren, meenen we te moeten betwijfelen. Op onze matting- wickets toch komt de, zelfs door een fast- bowler geworpen bal. slechts zelden boven de tot nu toe geldende stump-hoogte op. Mo gelijk is echter, dat de batsmen in het ver volg eerder geneigd zal zijn een ..bumper" of te kort gepitchteh bal door de slips te spelen, wat den daar geposteerden fielders dan weer meer vangkansen geef't. De acht wedstrijden voor de vijfde Engel sche voetbal bekerronde hebben niet minder dan 36 doelpunten opgeleverd, waarvan de bezoekende clubs, die drie overwinningen behaalden, er 21 scoorden. Arsenal speelde op het terrein van Burnley een prachtige partij voetbal en Drake kreeg zooveel sco ringskansen van den weder in eere herstel den linkervleugel Bastin en Alec James, dat hij vier goals tot de 71 overwinning bij droeg. In de match tegen Manchester City werd een Bolton-speler uit het veld gezonden; mede daardoor verloren de Wanderers kans loos met 50. evenals het zwakke Swansea van Sunderland (3-O). De overige vier wed strijden waren zeer rijk aan spanning. Ever- ton en Tottenham streden .te Liverpool een verwoeden kamp, waarin de stand tot en kele minuten voor het einde puntloos bleef. Toen kreeg Everton een strafschop, die tot teleurstelling van het 57,000 koppige publiek door Dixie Dean gemist werd. Onmiddellijk daarop scoorde McCormick voor de Spurs; reeds waande men de thuisclub verloren, doch vlak voor het eindsignaal maakte Coul ter geliik. Inmiddels hebben beide clubs elkaar reeds Maandagmiddag (de vroege sluitingsmiddag in dat deef der Engelsche hoofdstad) te Londen voor de replay ont moet en ofschoon Everton kort na de pauze met 31 de leiding had, slaagden de Spurs er door enthousiast spel in, met 43 te zege vieren. N^ast Arsenal en Tottenham, behoort ook de de-de klasser Millwall tot het drietal Lon- de" che clubs, dat de laatste acht en daar mede de zesde ronde bereikte. Begunstigd door de loting, die in drie achtereenvolgende ronden voor een thuiswedstrijd zorgde, wist de sterke Zuid-Londensche vereeniging Ful- ham. Chelsea en thans de favoriet Derbv County uit te schakelen. Aanvankelijk zag het er allerminst naar uit, dat Millwall zou zegevieren, want de spelers waren te zeer onder den indruk van het gebeuren. De County nam de leiding, toen de verde digers der thuisclub een vrijen schop van het middenveld uit voor elkander lieten gaan en de bal in het doel verdween. Mangnall maakte gelijk, doch in de tweede helft was Derby ster ker. vooral door het uitstekende spel van den ex-Aston Villa middenvoor Astley. De Schot- sche international „Daily" Duncan miste ech ter voor open doel een kans en daarna zette Millwall alles op den aanval. Vijf minuten voor het einde werd een doelpunt van Smith geannuleerd wegens buitenspel en reeds waan de Derby zich voorloopig met een gelijk spel veilig, toen in de voorlaatste minuut McCart ney een voorzet van rechts ineens in den bo venhoek knalde en daarmede de Londensche overwinning tot een feit maakte. Millwall's klassegenoot Exeter City, die op de ranglijst op één na onderaan staat, heeft te Preston fel van zich afgebeten. De City volgde de juiste tactiek om door een hoog aanvals- tempo de eerste klassers uit hun spel te brengen en na een overrompelende attaque nam Exeter reeds in de eerste minuut de lei ding. Toen Preston kort voor de pauze twee doelpunten maakte, achtte men het lot van de City bezegeld, doch het kwam wel heel anders uit. Evenals in de eerste helft leverde de eer ste minuut een doelpunt op. onmiddellijk door een goal van denzelfden speler gevolgd en de derde-klasser had wederom met 3—2 de lei ding. Preston moest tenslotte alle krachten inspannen om met 5—3 de volgende ronde te bereiken. Deze wordt op 6 Maart verspeeld en de loting had het volgende resultaat: Totten- ham tegen Preston North End, Grimsby of Wolverhampton tegen Sunderland, Millwall tegen Manchester City en West Bromwich Al bion tegen Arsenal. Millwall heeft dus wederom een thuismatch geloot, terwijl Arsenal daarentegen opnieuw op reis moet. Zooals de zaken thans staan, hebben de volgende vier clubs de beste kansen om de semi-finale te bereiken: Tottenham, Wolverhampton, Manchester City en Arsenal, ofschoon de wedstrijd van de bekerhouders te Birmingham tegen West Brom lang niet ge makkelijk is en de kans op een verrassende nederlaag niet uitsluit. De afgeloopen Zondag is voor de Haarlem- sche voetbalclubs wel zeer ongunstig geweest; in de eerste plaats zal R. C. H. thans haar eersteklasseschap tegen 't Gooi en waar schijnlijk Hilversum hebben te verdedigen, voorwaar een formidabele opgave onder de gegeven omstandigheden, minstens even zwaar als Bloemendaal's taak tegen Volewijckers. om H.V.C. 'Amersfoort) maar buiten beschouwing te laten. Voorts struikelde E.D.O. bij de laat ste schrede naar het kampioenschap, wel een groote tegenvaller voor de jubileerende rood zwarten, bij wie Zandstra volgens de alge- meene opinie van hen. die den wedstrijd ge zien hebben, buitengewoon goed moet hebben gespeeld. Boekten zoowel R.C.H. als E.D.O. dus teleur stellende resultaten, veel erger was het ge beurde op het Haarlem-veld, waar de veelbe lovende rcodbroek Cornet door een noodlott-i- gen samenloop van omstandigheden een ge compliceerde beenbreuk opliep. Soortgelijke ongevallen troffen Zondag 1.1. den N.O.A.D.-middenvoor Poels en een D.E.C.- speler, wat den in onze stad woonachtigen K.N.V.B.-scheidsrechter A A. Peterse aanlei ding heeft gegeven, ons te verzoeken, eens aandacht te besteden aan de wijze, waarop veelal over dergelijke ongelukken gesproken en geschreven wordt. Dikwijls, aldus de heer Peterse, neemt men een ernstige verwonding te baat om te klagen over de ruwheid van het voetbalspel en om te wijzen op het gevaar, dat men loopt bij het deelnemen aan wedstrijden. Men tracht daardoor onze mooie wintersport in discrediet te brengen, hoewel het een ieder duidelijk zal zijn, dat in 99 van de 100 gevallen dergelijke kwetsuren het gevolg van een on geluk en van een noodlottig toeval zijn. Van moedwil is vanzelfsprekend geen sprake, even min als men daaraan denken zou wanneer een geroutineerd zwemmer of een geoefend roeier verdrinkt dan' wel een kampioen-tennisspeler een bal op het oog krijgt en daardoor het licht uit dat oog moet missen. Wij voldoen gaarne aan het verzoek van den heer Peterse, omdat ook wij overtuigd zijn, dat ongevallen als hierboven vermeld, zelden of nooit aan een opzettelijke handeling van te genstanders of onvoorzichtigheid van het slachtoffer zelf te wijten zijn (met uitzonde ring van het zwemmen in zee onder ongunsti ge omstandigheden). Voetbal De vertegenwoordigende elftallen van Nederland en Zwitserland, die op Zondag 7 Maart te Amsterdam tegen elkaar zullen spelen, zijn als volgt samen gesteld NEDERLAND: Halle, Wilders, Caldenhove, Paauwe, Anderiesen, Van Heel, Wels, Van Spaendonck, Bakhuys, Vrauwdeunt, Van Nellen. ZWITSERLAND: Georg Aebi, Abegglen, Rupf, Paul Aebi, Bickei, Loertscher, Vernati, Guinchard, Gobet, Minelli, Schlegel. Weber en Smit kunnen dus niet meespelen. Reserve-doelman voor Nederland: Van Male. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Zaterdag werden wederom eenige terreinen afgekeurd. Niettemin kon thans een groot ge deelte van het programma worden afgewerkt. In Af deeling A verraste Telefonia wederom door een goede prestatie, want het bezoekende V.V.IJ. moest zich met een 2—2 gelijk spel te vreden stellen. Met dezen uitslag was Kenne merland, dat zelf met 42 van SIZO won, het meeste gebaat. De leiders hebben thans vier verliespunten minder dan V.V.IJ. Kenne- merland kan zich echter nog lang geen kam pioen noemen, want van de vijf nog te spelen ontmoetingen moeten er niet minder dan vier op het terrein der tegenpartij gespeeld worden en één thuis. De uitwedstrijden tegen V.V.IJ. 1, V.V.IJ. 2 en Telefonia kunnen nog moeilijk heden genoeg opleveren. Het wisselvallig spelende Tweede Jeugd speelde tegen V.J B. heel goed; met 50 werd van de Velsenaren gewonnen. De ontmoeting V.V.IJ. 2—V.G.S. kon geen doorgang vinden, omdat het V.V.IJ.-terrein voor de vierde maal in successie afgekeurd werd. In totaal moeten er nog 10 wedstrijden op het V.V.IJ.-terrein gespeeld worden, zoodat de competitie-leider over enkele weken wel twee ontmoetingen per middag zal vaststellen. Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: A WIJ 1—Tw. Jeugd. 3.15 uur, Chr. Klerk. SIZO—WIJ 2. 3.15 uur, W. v. Loenen. VGS—Telefonia, 3 uur. G. H. Hesselink Jr. B VEW—WRA, 3 uur, J. v. d. Wereld. Kennemerland 2ZSV, 3.15 u.. H. J. Boeree Kennemerland 3Johez. 3.15 A. Wildschut. C ZSV 2Johez 2. 3 uur, A. Zomer Jr. Kennemerland 5VEW 2, 3 uur, J. Kramer. V.V.IJ. ontvangt Tweede Jeugd. De IJmuide- naren moeten deze ontmoeting beslist winnen om in de running te blijven. Gemakkelijk krijgt de thuisclub het niet, want Tweede Jeugd is op het oogenblik weer goed op dreef; de 50 zege, welke vorige week op V.J.B. werd be haald. zegt genoeg. Trouwens in de eerste ont moeting. welke op 3 October gespeeld werd, won Tweede Jeugd met 42. SIZO speelt thuis tegen V.V.IJ. 2 en heeft een goede kans op de eerste overwinning. In Van Gelder's Sportpark te Velsen bindt V.G.S. den strijd aan tegen Telefonia. De bezoekers zijn in 1937 nog Een kunstrijdster kan maar niet ov de gebruikelijke nuchtere ma nier haar prijs in ontvangst nemen of den volke toonen. Daarom deed Cecilia Colledge dit ook geheel ir stijl, toen zij naast den Europee schen titel ook het Engelsch' kampioenschap had behaald. niet geslagen; het komt ons voor, dat de Velser ploeg er niet in zal slagen, het record van de telefoonmenschen te breken. De belangrijkste ontmoeting in de B-afdee- ling is die tusschen Kennemerland 3 en Johez, welke aan de Ramplaan wordt gespeeld. Beide elftallen hebben uitstekend gespeeld tot dusver, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat ze nog on geslagen zijn. Johez staat er iets gunstiger voor, omdat dit team twee keer gelijk speelde tegen Kennemerland drie maal. De wedstrijd van morgen gaat om de bezetting van de bo venste plaats. Alleen wanneer de thuisclub wint, wordt Johez van deze plaats verdrongen. Slagen de bezoekers er evenwel in, te zegevie ren, dan zijn ze vrijwel van het kampioenschap verzekerd. Het zal aan spanning niet ont breken. Z.S.V., dat langen tijd de twee bovengenoem de teams heeft bedreigd, heeft theoretisch nog een kans op den eere-titél. De Halfwegsche ploeg zal zich deze kans niet laten ontsnappen door den uitwedstrijd tegen Kennemerland 2 te verliezen. V.E.W., dat verzekerd is van de vierde plaats, kan het tegen V.V.R.A. kalmpjes opnemen. Dat wordt de elfde nederlaag dei- ambtenaren. Op het Kennemerland-terrein spelen niet alleen de nummers één en twee der B afdeeling tegen elkaar, maar ook de twee hoogst geplaatste elftallen der C afdeeling bin den den strijd aan. V.E.W. 2 komt n.l. op bezoek bij Kennemerland 5. Er hangt van deze ont moeting echter niet veel af. want V.E.W. 2 be hoeft uit de drie wedstrijden, die nog restee- ren, slechts één punt te halen om kampioen te zijn. De Heemstedenaren kunnen zich de luxe permitteeren, van de Kennemerland- veteranen te verliezen. Wij veronderstellen echter, dat zij morgen reeds „binnen" zullen zijn. Afdeeling A; gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Kennemerland 9 8 1 0 17 34—10 1.89 V.V.IJ. I 10 7 1 2 15 35—22 1.50 V.V.IJ. II 10 6 0 4 12 30—24 1.20 Telefonia 9 4 1 4 9 19—23 1.00 Tweede Jeugd 12 5 1 6 11 29—29 0.92 V.J.B. 11 4 1 9 2029 9.82 V.G.S. 11 3 2 6 8 23—33 0.73 SIZO 10 0 1 9 1 15—35 0.10 Afdeeling B: Johez 10 8 2 0 18 59—17 1.80 Kennemerl. 3 10 7 3 0 17 46—21 1.70 Z.S.V. 10 6 3 1 15 37—17 1.50 V.E.W. 9 5 1 3 11 39—34 1.22 Kennemerl. 2 12 5 2 5 12 37—38 1.00 V.V.B. 12 2 0 10 4 28—59 0.33 SIZO 2 9 1 1 7 3 30—37 0.33 V.V.R.A. 12 2 0 10 4 26—69 0.33 KORFBAL. NED KORFBALBOND Het programma voor Zondag. Haarlem speelt thuis in het Noorder Sport park tegen Amstelodamum, waarin de Haar lemmers wel sterker zullen blijken te zijn. In dezelfde afdeeling ontmoet Blauw Wit 4 het tweede van D.T.V. Sport Vereent, reeds kampioene harer af deeling gaat naar Hercules 2; de gasten zul len hun puntenaantal wel vermeerderen. De andere ontmoeting is D.V.D. 2Lu to 2. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het K.N.G.V.-Handbalprogramma luidt: Hoofdklasse-West: Dames: NilocCarna 1.30 uur. RapiditasConcordia (Haarlem) 2 uur. Heeren: NilocConcordia (Zandam) AalsmeerRapiditas 2 uur. Westelijke Klassen: Dames: Concordia 2Rapiditas 2 9 uur. OdinZaanland 9.30 uur. Heeren: OdinZaanland 11 uur. Olympia 2S.S.S. 10.30 uur. In Haarlem dus een interessante dames ontmoeting tusschen Concordia en Rapiditas, 's middags 2 uur aan de Van Oosten de Bruynstraat. Niloc zal Carna wel weten te slaan en daarmee deze club tot het spelen van degra datie-wedstrijden dwingen. Bij de heeren gaat Rapiditas een zwaren uitwedstrijd tegemoet tegen Aalsmeer, vooral daar de Haarlemmers nog niet volledig kun nen uitkomen. Niloc zal Concordia eveneens wel met een flinke nederlaag huiswaarts zen den en hiermede haar kansen op een her nieuwd kampioenschap houden. Voor de Westelijke eerst klasse spelen de dames van Concordia 2 tegen de Rapiditas- reserves, die een kleine kans maken, eenige punten te verzamelen. Het Halfwegsche S.S.S. maakt een mooie kans op een overwinning tegen de Olympia reserves. RAPIDITAS. Op de laatste bestuursvergadering van Rapiditas werd besloten, de Handbaltraining (speciaal voor de heeren) onder leiding van een handbaltrainer reeds per 1 April a.s. te beginnen en wel op Zaterdagmiddag van 25 uur WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE ROTTERDAM. Mislukte strijd. Op den laatsten avond slechts zeven koppels op de baan. De Belgen Billiet en Buysse winnen. Toen er nog enfoelie uren te rijden waren, bleken er moig slechts zeven koppels in den strijd te zijn. Dertien waren er vertrokken. Onder hen waaen ook Piet en Jan van Kem pen. Donderdiagimiididag gaf ook Van der Ruit op. Wij zijn van meening aldus het A. N. P. dat het einde van deze twee de Rotterdamsche zesdaagsche voor loopig ook het einde van alle 145 uur wedstrijden in Nederland beteekent. De zesdaagschë wielerwedstrijden in Nederland zijn dood, financieel en sportief. En de ware liefhebber van de wielersport zal er misschien niet eens rouwig om zijn. Gedurende 'deze zesdaagisclhe is er zeer wleü- nig publiek geweest. Hat gevolg was, diait zich al spoedig geldelijke moeilijkheden voordeden, zoowel met renners, diie bevreesd waren voor hun gages, als met hen, ddie op een andere wijze zakelijk met de inrichting te maken hadden. Buysse. Billiet. Sportief is er ook weinig te genieten ge weest. Zeker, er is af en toe strijd geweest, in korte perioden zelfs felle strijd, maar waar waren de uien van lange jachten, waar zijn de verbeten sprintjes geweest, wie heeft ook maar één moment spanning in dit veld ge voeld? Integendeel, als het even kon, namen de renners er hun gemak van. De zesdaagsche verloor door uitvallen van de Van Kempens een der weinige koppels, die den strijl nog tot het laatst interessant zou hebben kunnen maken. Amsterdam heeft het vier jaar- volgehouden, Rotterdam slechts tweemaal. Voorloopig zal men in Nederland wel niet tot het organisee- ren van een nieuwe zesdaagsche komen. Te ruim half tien Donderdagavond ontstond een felle jacht, die ongeveer vijf minuten duur de en waarin Buysse en Billiet hun ronde ach terstand terugnamen. Het veld werd daardoor onrustig, immers de uitslag was nu geheel open gekomen, doordat Buysse—Billiet en SchönPellenaars te zamen nu aan den kop kwamen, waarbij de Belgen de beste kansen kregen door het grootere punten aantal. Op een gegeven moment vielen Heslinga en Kremers kort achter elkaar. Het veld was toen even tot vijf koppels gedund. Zoo kwam langzamerhand het laatste uur van deze zes daagsche, waarbij om de vier ronden een sprint zou wordien verreden. Te elf uur begonnen de sprints ineit dubbele puntentelling. Na deze sprints waren veertig minuten van het laatste uur verloopen en nog steeds had geen enkel koppel een poging gedaan, uit te loopen. Tijdens de twintigste sprint, die niet geheel volledig verreden werd, viel het laatste schot van de zesdaagsche. Buysse en Billiet waren dus de winnaars. De eindstand luidde: Winnaars: BillietBuysse 477 pnt.; 2. Schön Pellenaars 231 pnt. Op een ronde: 3. Van SchijndelVan den Broek 234 pnt.; 4. ZimsKuester 190 pnt. Op twee ronden5. Falck Hansen en Grun- dahlHansen 468 pnt. Op vier ronden6. Matena—Heslinga 136 punten. Op negen ronden: 7. Bakker—Kremers 200 punten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14