f39 De Rallye naar Monte Carlo. AUTOMOBILISME. Uitreiking der prijzen door de K.N.A.C. Kleermakerij J, van Dam RECLAME COSTUUM N. MAAT 75 VRIJDAG 26 FEBRUARI 1937 HA ARE EM'S DAG BE AD De heer G-atsonides na zijn thuiskomst. Gelijk ieder jaar, heeft ook thans de K. N. A. C. eereprijzen uitgereikt aan de beste Nederlandsche deelnemers van de Rallye naar Monte Carlo. Gewoonlijk geschiedt dit tijdens de R. A. I.-tentoonstelling te Amster dam, doch nu die in 1937 niet georganiseerd wordt, had de plechtigheid ditmaal plaats in kasteel Oud Wassenaar, te Wassenaar. De voorzitter van de K. N. A. C., mr. J. Linthorst Homan, heeft daarbij eerst het groote leedwezen van het Nederlandsche automobilisme geuit over het niet-doorgaan van de R. A. I.-tentoonstelling in 193T, welke met de Rallye naar Monte Carlo steeds het begin van het nieuwe seizoen aanduidt. Hij ging daarbij in op den teruggang van het personenautomobilisme in Nederland en op het z.i. economisch onjuiste belemmeren van dat automobilisme door te hooge lasten: Naai de meening van de K. N. A. C. ware het te wenschen, dat men den noodzakelijken overgangstijd van oud op modern verkeer ook in ons land zoo snel mogelijk doormaak te. in plaats van dien kunstmatig te rekken. Met groote erkentelijkheid gewaagde de voorzitter van de sportieve volharding en de prestaties der Nederlandsche deelnemers aan den sterrit, waardoor ten overvloede is aangetoond dat de automobiel onder goede besturing praktisch alle moeilijkheden van seizoen en klimaat heeft overwonnen waar door tevens de uitstekende naam van Ne derland op sportgebied weer krachtige beves tiging heeft gekregen. Het zal misschien mogelijk zijn, ook nog eens in een dergelijke gebeurtenis de Neder landsche reputatie als ontvangend land te vestigen, de ideëele en ook economische waarde daarvan is hooger, dan buitenstaan ders wel denken. Hierna ging de voorzitter over tot de uit reiking der bekers namens de K. N. A. C. en namens de verschillende andere schenkers van die prijzen, waarbij hij telkens èn den aanbieder van de prijzen dankte èn den win naar of de winnaresse huldigde. Zoo hadden de volgende prijsuitreikingen plaats: 1. K. N. A. C.-beker voor den Nederland- schen deelnemer, lid der K N. A. C.. het best geclasseerd in de eerste categorie gewon nen door den heer M. Jacobs (équipe Jaobs- De Boer) met Buick, startplaats Stavai ger. 2. K. N. A. C. bekeh-ïoor den Nederland- schen deelnemer, lid der K. N. A. C., het best geclasseerd in de tweede categorie, gewon nen door den heer M. Gatsonides te Heem stede (équipe Gatsonides-Sanders)met Hill- man-Minx, startplaats Umea. 3. Wisselbeker uitgeloofd door de sport- commissie der K.N.A.C. voor den best geclas seerd efi deelnemer, ongeacht zijn nationali teit, startplaats Amsterdam, gewonnen door mr. J. C. S. Nyenbandring de Boer met Lin coln Zephyr. 4. Ford-beker voor den Nederlandschen deelnemer, met Ford. Lincoln of Lincoln Ze phyr, het best geclasseerd, ongeacht de route, gewonnen door den heer J. A. van Beeck Cal- koen met Lincoln Zephyr. 5. Ford-beker voor de Nederlandsche deel neemster met Ford. Lincoln of Lincoln Ze phyr, het best geclasseerd. ongeacht de route, gewonnen door jonkvrouwe A. van Vreden- burch met Ford. DAMMEN. SÜYK SIMULTANEERT TE SANTPOORT Onder zeer groote belangstelling heeft de nieuwe 16-jarige meester C. Suyk te Sant poort een simultaanséance gegeven voor de leden en genoodigden der Damclub ..Stabiel" aldaar. Door 23 damspelers werd aan deze séance deelgenomen, waarvan de jeugdige si- multaanspeler 18 partijen won. 3 partijen verloor, o.a. van een 15-jarig lid van ..Sta biel" en 2 partijen remise speelde. Duur der séance gemiddeld 6V2 minuut per partij. OM DE PERSOONLIJKE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN HAARLEM. Wij brengen nog in herinnering dat de in schrijving voor de in April a.s. te houden wedstrijden om de persoonlijke kampioen schappen van Haarlem sluit op 2 Maart a s. Aan deze wedstrijden kunnen deelnemen de leden van de verecnigingen. welke hebben deelgenomen aan de Haarlemsche competi tie van den districtsbond ..Noord-Holland". DAMCLUB HAARLEM. Hieronder laten wij de resultaten volgen van de Woensdagavond jl. gespeelde partijen van de wedstriiden om het clubkampioen schap 19361937 van de Damclub Haarlem. Hoof dklasse A. P. de Zwart—H. W. Zitman 1—1 G. P. Heck—P. Mollema Sr. 1—1 J. J. P Kraaijer—C v. d. Werff 20 G. P. Heck—G. P. Roet 0—2 P. Mollema Sr.— J. J. P. Kraaijer 11 H. A. van AbsP. Mollema Jr. 11 Th van WamelC. v d Werff 20 Tweede klasse: H. J RozijnH W. de Mol 11 R. Groos— H. J. Rozijn 02 J. Har telL. P. Hu ges 11 A. EisingF. H. Terpoorten 20 6. Prijs Bakker Schut de Beaufort voor den tweeden rijder van de Nederlandsche équipe, het best geclasseerd, ongeacht de route. Ge wonnen door den heer Tj. de Boer met Buick. 7. Beker, uitgeloofd door de Official Ford dealers in Noord-Brabant voor den Nederland schen deelnemer met Ford. Lincoln of Lin coln Zephyr, het best geclasseerd, startplaats Amsterdam, gewonnen door mr. J. C. S. Nyen bandring de Boer met Lincoln Zephyr. De heer Gatsonides behaalde de volgende prijzen: Tweede prijs in de tweede categorie: Rallye-plaquette met geldprijs; best geclas- seerde Nederlander in de tweede categorie: zilveren K. N. A. C.-beker; voor de best ge- classeerde Engelsche auto in het groote klas sement (groote zoowel als kleine auto's): zil veren beker van „The Barclays Bank Ltd.". Tevens haalde de heer Gatsonides in het aan deze rit verbonden „Concours de Photografie" den eersten prijs (een zilveren beker) voor de meest interessante en origineelste foto's, tijdens den wedstrijd gemaakt. De heer Van Beeck Calkoen bracht hulde aan zijn mede-in zitten den. mr. Lamberts Hurrelbrinck en den heer Tom. Zijn prijs stelde hij ter beschikking van de Ford-direc tie. die hem op haar beurt ter beschikking van de K. N. A. C. stelde voor de volgende rallye naar Monte Carlo en die ook een dames beker voor het volgende jaar uitloofde. De heer Westerman huldigde de K. N. A. C. en den enthousiasten sport-commissaris, den heer van Wickevoort Crommelin en loofde een beker uit. Ook de heeren Van Kalman van Keulen en Habnit deden dit. De voorzitter dankte hartelijk voor woord en daad. BILJARTEN. NED. KAMPIOENSCHAP EERSTE KLASSE DRIEBANDEN. Donderdagmiddag is in „d'IJsbreecker" te Amsterdam een begin gemaakt met het bil- jarttournooi om het Nederlandsch kampioen schap driebanden, dat door de B. C. „Rem brandt" wordt georganiseerd. Na een kort openingswoord van den voor zitter van Rembrandt den heer Van Deen. werd reeds te half twee met de partijen De Foeljaeger en Sweering en Petersen-Drukker begonnen. De uitslagen luidden: pnt. brt. h.s. gem. Sweering 50 82 3 0.610 De Foeljaeger 37 82 5 0.451 Petersen 50 81 6 0.617 Drukker 25 81 3 0.309 Sengers 50 56 4 0.897 Geestman 32 56 3 0.571 Koopman 33 79 3 0.417 Gobits 50 79 3 0.632 Sengers 50 66 6 0.757 Petersen 38 66 4 0.575 Geestman 50 72 6 0.694 De Foeljaeger 31 72 4 0.430 Drukker 50 86 3 0.581 Koopman 48 86 4 0.558 Gobits 45 104 5 0.432 Kleerekooper 50 104 4 0.480 HOCKEY. DE TRAINING VOOR HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Op 3 Maart begint, in verband met de a.s. internationale wedstrijden, de training van de nationale hockeyploeg en tevens voor het Nederlandsch B-elftal. De volgende 25 spe lers zijn uitgenoodigd aan de oefeningen deel te nemen: Doelverdedigers: Haitink (H.H.IJ.C.) en Anjema (Togo). Achterspelers: De Waal (Amsterdam), Westerkamp (H.D.M.). Everwijn (H.H.IJ.C.), Wibbens Togo) en Overing (Amsterdam). Middenspelers: De Looper (Hilversum), Berghuis (Amsterdam). Elink Schuurman iH.H.IJ.C Groenendijk (Amsterdam), Sten vers (Deventer). Cuperus (S.C.H.C.) en Keip (Gooi). Voorspelers: Van den Berg (Amsterdam), Schnitger (P.W.), Caviet iGooi). De Roos (B.M.H.C.)Gunning (B.M.H.C Rodenburgh (Amsterdam). Van der Haar (H.H.IJ.C.). Spa renberg (Hilversum). Van der Doll (H.D.M.). Bromberg (H.H.IJ.C.) en 'Steinz (Baarn) TAFELTENNIS. NEDERLAND—BELGIë. Voor den tafeltennis-landenwedstrijd Ne derlandBelgië die op 27 Februari te Rot terdam za1 worden gespeeld heeft de keuze- commissie van den N T. T. B. de volgende ploeg samengesteldH F. Clausen, A. Thun- nissen C du Buy -eserve W Groenendijk. België zal met de spelers Lejeune, Staf en Dardinne uitkomen. CRICKET IN AUSTRALIë. DE 5DE TESTMATCH. Australië scoort 3423. Bradman 165 not out. Mc. Cabe 112. MELBOURNE, 26 Februari, Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Bradman den toss gewonnen. Het was zeer warm weer; meer dan 50.000 toeschouwers waren reeds aanwezig' toen Fingleton en Rigg naar de wickets trokken om de eerste aanval len van Allen en Fames te weerstaan. Brad man had Nash in zijn team en Brown en Sie- vers uitgelaten. Voor Engeland speelde Fames en was Robins uitgelaten. Fingleton gaf onmiddellijk aan leg een ge makkelijke kans weg aan Allen op een snel- opkomenden bal van Fames. Met de score op 10 nam Voce den bal van Allen over. Na 3.0 minuten waren er 18 runs op het scoringbord gebracht. Rigg had er goed het oog in en scoor_ de zijn runs all round the wicket. Hammond vervangt op 30 Fames. De runs komen in een traag tempo. Op 42 boekt Farnes zijn eerste succes door een mooie vang van Ames achter het wicket, een oogenschijnlijk onbereikbare bal, aan off. Rigg ging c. Ames b. Farnes voor een solide 28. Bradman komt nu in en bij de lunchpauze is het totaal met 12 runs ver hoogd. Te 2.15 uur begint Allen met Farnes en Voce. De tweede bal van Farnes speelt Fingleton in de slips waar Voce geen fout maakt. Fingleton c. Voce b. Farnes 17. Mc. Cabe is no. 4. Onder een brandende zon spannen de Engelschen zich thans tot heit uiterste in om de 2 sterkste Australische batsmen te scheiden. Wederom is Farnes niet gelukkig als Allen op short leg ook Mc. Cabe mist een fout, die duur blijkt te zijn, want zoowel Bradman als Mc. Cabe worden den Engelschen aanval volkomen meester. Allen wisselt zijn aanval voortdurend, doch ook Verity, Worthingtom en Leyland weten voor de theepauze geen scheiding te bewerken. Zonder wicketverlies is het totaal tot 2002 gestegen. Mc Cabe 61 en Bradman 90 not out. Kort na de hervatting scoort Bradman on der geweldig enthousiasme van de thans eivolle tribunes zijn derde century in deze testserie: in steeds sneller tempo komen de runs. Op 272 davert voor de tweede maal het applaus langs de boundaries als Mc. Cabe zijn honderd haalt. De 300 gaan op, de Engelschen vechten tegen deze 2 Australiërs niet alleen maar ook tegen de hitte. Verity heeft dan eindelijk suc ces, wanneer hij Mc. Cabe voor een zij het niet kanslooze 112 door Farnes gevangen krijgt. Bradman is weer de meester, de match win ner; hij werd wij wel geen momen t in moeilijk heden gebracht. Het waren alleen Verity en Farnes, die zijn tempo wisten te drukken. Op het eind van den eersten dag was de groote Australiër met 165 uit 3423 nog onge slagen. Badcock staat op 12. Men kan veilig zeggen dat het raar zal moe ten loopen indien Australië deze beslissende testmatch niet wint, gelet op het resultaat van dezen eersten dag die in dubbele beteeke- nis een slechte voor Allen geweest is. lederen morgen hevige hoofd pijnen. Nu is zij een ander mensch. „Zeven jaren leed ik aan hoofdpijnen, die in den morgen zoo hevig waren, dat ik bijna niet op kon staan. Ik probeerde alle mogelijke middelen, doch niets hielp afdoende. Sinds ik echter Kruschen Salts nam. waren de pijnen verdwenen en ben ik op het oogenblik al zeven weken vrij van pijn.". Mevr. J. A. Chronische hoofdpijnen, rheumatische pijnen etc. ontstaan meestal wanneer Uw organisme verontreinigd wordt door opge hoopte afvalstoffen. Kruschen Salts spoort de afvoerorganen aan tot actievere werking, waardoor alle afvalstoffen snel en volkomen worden verwijderd, zoodat de oorzaak van Uw klachten wordt weggenomen en de pij nen dan ook weldra geheel verdwenen zullen zijn. De ..kleine dagelijksche dosis" zorgt er voor, dat deze niet meer kunnen optreden en houdt U frisch, jong en ge zond. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drosisten a f 0.40, f 0.75 en f 1-60 per fla- conT Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A'dam voorkomt. (Adv. Inqez. Med.i HAARL. KORFBALBOND De wedstrijden voor Zondag. De eenïge wedstrijd in de eerste klasse is Aurora 1—Palvu 1, die voor de gasten een zeer belangrijke is. Wint Palvu, dan is het kampioenschap voor haar. Spanning zal niet ontbreken! In de tweede klasse zijn vastgesteld: D.S.V. 1 Meerlebosch 1. Aurora 3—Haarlem 4, Alw. Readv 2—O.K. 4 en Flora 2—Aurora 2. Een gelijk spel bij de eerste ontmoeting is heel best mogelijk. Aurora 3 kan winnen van Haarlem 4. O.K. 4 is sterker dan Ready 2. Flora 2—Aurora 2 is een wedstrijd van gelijke krachten 3A geeft: T.H.B. 3—O.K. 5; de gasten win nen. Aurora 4 moet winnen van Meerlebosch 3. 3B: Palvu 2Always Ready 3 ontloopen el kaar heel weinig. Haarlem 5 zal wel kans zien, Aurora 5 te kloppen. Adspiranten-afdeelmg. Afdeeling A: Animo (Haarlem)Flora. Af deeling B: Zwaluwen a—Oosthoek. Oosterkwartier a—Haarlem a. Afdeeling C: S.V. a—O.K. b. Haarlem bMeerlebosch b. Meerlebosch cS.V. b. AuroraHaarlem c. 78 GED. OUDE GRACHT 78 brengt uitsluitend deze maand'n Ziet verder onze uitgebreide collectie prima ENGELSCHE STOFFEN in onze étalages. in 50 verschill. dessins H.T.T.C. 3—T.O.G. 1. Na een spannenden wedstrijd, behaalde H.T.T.C. met 64 de overwinning. Hierdoor nam ze met één punt voorsprong op T.O.G. de leiding. IJSHOCKEY. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Donderdag is men te Londen begonnen met de wedstrijden in de groep der finalis ten van het ijshockey-toumooi om het we reld- en Europeesch kampioenschap. In het Haringay-stadion konden 9000 toe schouwers genieten van het fraaie spel der Canadeezen, die tegen Duitschland uitkwa men. Duitschland werd overspeeld; telkens weer kwam de Canadeesche aanval tot voor het Duitsche doel. Met 5—0 won Canada. In het Wembley-stadion leverde Zwitser land een fraaie prestatie door zich eerst na twee verlengingen tegen de wereldkampioe nen gewonnen te geven. De Zwitsers speel den een mooie partij en wisten den geheelen wedstrijd de score blank te hoxiden. Ook de eerste verlenging bracht nog niet de over winning voor Engeland, maar tenslotte moest de Zwitsersche doelman in de tweede verlenging voor twee doelpunten van Brench- ley en Davey zwichten, zoodat Engeland het trëtsche record van geen enkel doelpunt te hebben laten tegenscoren, kon handhaven ROEIEN. VERGADERING R. Z. V. IIET SPAARNE. De Roei- en Zeilvereeniging Het Spaarne hield Donderdagavond haar jaarlijksche al- gemeene vergadering, die door een dertigtal leden bijgewoond werd, onder leiding van den voorzitter prof. dr. A. D Fokker. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van den secretaris, den heer W. P. van den Berg, en den penningmeester, den heer L. Molijn. onder dankbetuiging. De toestand van de vereeniging is zeer gezond. Bij de bestuursverkiezing werden inplaats van de heeren W. P. van den Berg en Mi'. P. Fuhri Snethlage. die geen herbenoeming wenschten, benoemd de heeren Mr. F. van Blerkom (secretaris) en W. Bogtman (com missaris). Aan de afgetreden bestuursleden- werd door den voorzitter hartelijk dank be tuigd voor het vele door hen voor de ver eeniging gedaan. De overige vijf aftredende bestuursleden werden herkozen zoodat het bestuur thans bestaat uit: Prof A. D. Fokker (voorzitter), Mr. F. van Blerkom (secretaris). L. Molijn (penningmeester). Mevr. G. H. Peereboom-Chambers. Mej. T. Selle. W. Bogt man en Ir C. Meyers (commissarissen). Een aantal herzieningen van het huishou delijk reglement werd vastgesteld. Medege- deeld werd dat de stichting van een jeugd- afdeeling. waardoor jongeren aan tot dus ver de roeisport zullen kunnen leeren en beoefenen, bij het bestuur in voorbereiding is. GYMNASTIEK. Uitvoering van den N. A. S. B. te Velsen. Donderdagavond gaf de gymnastiekvereni ging van den N. A. S. B.. afdeeling IJmuiden, onder leiding van den heer J. Kraak een uit voering in de bioscoopzaal „De Pont" te Velsen. Op het programma stonden zestien num mers, waarvan het grootste gedeelte voorna melijk vóór de pauze door de jeugd werd ver zorgd. Ook trad de dames-seniores-afdeeling op. Haar werk was zeer zeker van propagan distische waarde. In Velsen bestaat blijkbaar veel belangstelling voor turnen door oudere dames, want de N. A .S. B. was deze maand in Velsen reeds de derde vereeniging, die met dames-seniores in het openbaar verscheen. De IJmuider afdeeling kenmerkt zich vooral door haar groote adspiranten-afdeelingen. en door den ook Donderdag getoonden wil, iets boven de middelmaat te bereiken. Natuurlijk verdient dit streven allen lof, maar er steekt voor een jonge vereeniging een gevaar in, en ook deze uitvoering ontkwam daar niet aan: er werd vaak te zwaar en daardoor onbe- heerscht geturnd. Vooral bleek dit in de wei nige toestelnummers, zelfs bij de dames. Toch was vooral in haar hoogbrug-nummer te be speuren, dat er goed materiaal in de vereeni ging aanwezig is. Ruim de helft van het programma werd in genomen door vrije oefeningen e.d. Daarin werd veel aandacht gewijd aan arm- en been bewegingen, maar goed doorgezette rompoefe ningen misten we in sommige nummers te veel. Het rhythmisch werk bleek de dames goed te liggen in haar knotszwaaien. In deze uit voering spande overigens de dames-afdeeling zeker de kroon. Dat de jongens niet voor een kleintje ver vaard zijn, bleek wel uit hun springen over den hoogen bok. De meisjes zetten haar eerste schreden op het moeilijke pad van de rhyth- mische gymnastiek. Dat de heeren met hun hoogrek-turnen een dankbaar onthaal von den. spreekt vanzelf. Voor deze uitvoering bestond een groote be langstelling. BEGIN VAN BRAND. Door een waker van den Nachtveiligheids dienst werd in den afgeloopen nacht te twe* uur een begin van brand ontdekt in perceel Wagenweg 112, waarin een bloemenwinkel ge vestigd i§, Het bleek te zijn in een kast in een achfer der. winkel gelegen kamer. De waker heeft de vlammen met een emmer water gebluscht. Eenige rollen goed en wat waschgoed zijn verbrand. De geringe schade is door verzekering gedekt. De bewoner was te half één thuis gekomen: hij ging even naar die kast. terwijl hij een sigaret rookte. Dit 's vermoedelijk de oorzaak geweest. Er waren twee brandweerlieden aanwezig, maar die be hoefden geen dienst te doen. Vergadering van petroleum- bezorgers. De opzegging bij de Mij. „Purfina". Op Initiatief van den Centrales Bond van Transportarbeiders werd Donderdagavond in het Bondslokaal aan de Turfmarkt een druk bezochte vergadering van petroleumbezorgers gehouden, waar de heer A. Mars verslag uit bracht van de tweede conferentie met de Directie der A.P.C. (De Automaat en Petroli- fère) inzake de loonen en arbeidsvoorwaar den. Met groote voldoening kon worden vast gesteld dat de directie voor een belangrijk deel aan de wenschen van de bezorgers tegemoet was gekomen en via de organisatie een rege ling had voorgesteld waardoor tot 1 October a_s. de provisie en bijslag werden overeenge komen en waarbij ook de sociale rechten on verkort gehandhaafd blijven. Met algemeene stemmen besloot de vergadering dit voorstel te aanvaarden, daar het een belangrijke ver betering is in vergelijking met het vorige voor stel, waarbij geen bijslag werd gegeven. De Mij. „Purfina?. Hierna kwam de opzegging van de maat schappij „Purfina" aan de orde. welke maat schappij het vast in dienst zijnde personeel tegen Zaterdag a.s. de dienstbetrekking heeft opgezegd, doch met de mondelinge toezegging dat zij wel als eigen verkooper de olie kunnen betrekken tegen 2 1/4 cent provisie, doch ver der geen enkel sociaal recht als ziekengeld enz. meer zullen hebben, evenmin als loon. Dat deze opzegging geschiedt nadat de men- schen gebonden waren aan een contract, in welke overeenkomst hun op boete van f 50 per dag verboden wordt in de petroleumbranche werkzaam te zijn drie maanden na verbreking van het dienstverband verwekte op deze ver gadering groote ontstemming, evenals de borgstorting van honderd gulden waarvan geen rente wordt verstrekt en welke men ook pas drie maanden na het dienstverband terug kan krijgen, doch dan onder verschillende voorwaarden. Besloten werd het bestuur te verzoeken, in het belang van het betrokken personeel op te treden, waar het mogelijk is, terwijl vrij mandaat werd verleend betreffende de middelen hiertoe. SCHOOLTUINEN HAARLEMHEEMSTEDE. De school- en werktuinen te Haarlem en Heemstede hebben de inschrijving voor het school tuinwerk in het komende voorjaar en den zomer weder opengesteld voor leerlingen van alle openbare en bijzondere scholen in beide gemeenten. Met dezen tuinarbeid zal 21 April een begin worden gemaakt. Vorige jaren was de be langstelling zoo groot, dat niet alle liefhebbers konden worden toegelaten. Men wachte daar om niet lang met zich op te geven; bij alle hoofden van scholen kan de opgave gedaan worden. Op de Heemsteedschen tuin zijn aan het einde van het vorige seizoen de prijzen voor de best verzorgde tuintjes reeds aan de jon gens en meisjes uitgereikt. In Haarlem vond deze uitreiking nog niet plaats. Ze zal nu ge schieden op een binnenkort te houden film- feestavond, waar de deelnemers uit beide ge meenten toegang hebben, en waar behalve de prijzen ook nog de noodige versnaperingen zullen worden uitgereikt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 23 v. Glasgow. Beemsterdijk, 24 v. Baltimore te Rott. Spaarndam, Philadelphia n. Rott. 24 te Chester. Statendam, 24 v. Cristobal te N.-York. HOLLAND —AUSTRALIë LIJN. Aludra (uitr.) 25 te Bombay. Meliskerk (uitr.) 25 te Newcastle. HALCYON «LIJN. Stad Zwolle, Vlaardingen n. Bagnoli p. 24 Dungeness. Rozenburg, Vlaardingen n. Malta p. 24 Dun geness. Vredenburg, 25 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Schiedam. 24 v. Huil te Dunston. Stad Haarlem, 25 v. Bona n. Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 24 v. Mombassa. Jagersfontein (uitr.) 24 te Pt. Natal vertr. 26 Bloemfontein (uitr.) 25 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 24 v. Colombo. Serooskerk, 25 v. Antwerpen te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 25 v. Amst. te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop, Chili n. Amst. via Hamburg 25 v. Rott. Ajax, 24 v. Barcelona n. Marseille. Colombia, 24 v. Cristobal n. Cartagena. Costa Rica, Amst. naar West-Indië p. 24 Pta. Delgada. Juno, 24 v. Catania n. Messina. Mars, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Orion, 24 van Danzig n. Kopenhagen. Orpheus, 24 v. Kopenhagen n. Stettin. Poseidon. 24 v. Valencia t.e Rotterdam. Stella, 25 v. Amst. te Hamburg. Venezuela, 24 v. Barbados te Curasao. Venus, 24 v. Venetië n. Flume. Vesta, 24 v. Kopenhagen n. Gdynia. Aurora, 25 v. Genua te Palermo. Helder, 23 v. Callao te Valparaiso. Telamon, 25 van Beirouth n. Candia. Hermes, 25 v. Limni tie Izmir. Ganymedes, 25 van Stamboul naar Bourgas. Ulysses, Constantza n. Amst. 25 (2 n.m.) 270 mijl ZW. van Ouessant. Calypso, 22 van Amst n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone. 25 v. Rott. te Hamburg. Alwaki (thuisr.) 23 v. Victoria (Br.) ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisr.) 24 v. Port Said. Kota Nopan, 24 v. Vlaardingen te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benavon, Otaru n. Rott. 23 v. Kohsichang. Hector, 25 v. Dairen te Rott. Glenshiel, Dairen n. Rott. p. 24 Gibraltar. Menesthèus. Japan n. Rott. 24 van Mar seille. Benlawers. Otaru n. Rott. 24 te Suez. Alcinous. Amst. n. Java 25 te Port Said. Meriones. Rott. n. Japan 25 te Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (thuisr.) via Londen 24 (l.l n.m.) 240 mijl ZZW v Land's End. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 25 to Southampton. Simaloer (thuisr.) 24 te Marseille. Poelau Tello (thuisr.) 25 v. Suez. Poelau Laut (uitr.) 24 v. Sabang. Bintang (uitr.) p. 24 Gibraltar. Poelau Bras (uitr.) p. 23 Gibraltar,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 15