Ballonnen als verdediging Terugroeping der vrijwilligers? tegen luchtaanvallen Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld VRIJDAG 26 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. Voorstel der Fransche regeering. Yvon Delbos, de minister van buitenland- sche zaken, heeft in de Kamer, toen hem ge vraagd werd naar de doeltreffendheid der controle op de niet-inmenging- in Spanje met name ten aanzien van het voorstel der com missie van Londen, verklaard: „Wij zijn vast besloten al onze pogingen voort te zetten om deze vredestichtende daad te vergemakke lijken, in de hoop een einde te maken aan het conflict in Spanje door een bemiddeling, die het Spaansche volk in staat zal stellen zelve zijn wil te bevestigen, (applaus). De andere landen moeten bezield worden met dezelfde zorg der niet-inmenging om aldus een einde aan den oorlog te maken. Ik heb onzen vertegenwoordiger te Londen instructies gegeven, vervolgde'de minister, de commissie te vragen de vrijwilligers terug te roepen (applaus). Het huidige initiatief der Fransche re geering moet met' dezelfde gevoelens van wederkeerigheid worden begroet, opdat nie mand den oorlog gaande houdt. Frankrijk is bereid in dit opzicht alles te doen op voor waarde, dat het niet eenzijdig zij, want dat zou het tegendeel van niet-inmenging zijn". Delbos besloot: „Ik hoop, dat onze ziens wijze zal zegevieren. Het is de waarheid, die. naar ik hoop, door allen zal worden be grepen, daar Spanje en Spanje alleen over zijn eigen lot heeft te beslissen. Onze rol moet niet zijn deel te nemen aan de burgeroorlog, doch daarentegen er het einde van bespoedigen en te trachten het lijden, dat hij medebrengt, zooveel mogelijk te verminderen" (applaus). Ook Denemarken verbiedt het vertrek der vrijwilligers. De rijksdag heeft bijna eenstemmig het door de regeering ingediende wetsontwerp, waarbij het vertrek van vrijwilligers naar Spanje wordt verboden, aangenomen. Spaansche regeeringstroepen rukken Maranosa binnen. De eerste patrouilles van de regeeringstroe pen zijn gisteren de straten .van Maranosa binnengerukt. De plaats is bijna geheel ver laten, alleen enkele mitrailleur- en mortier nesten van de opstandelingen worden nog door enkele mannen verdedigd, aldus meldt Havas uit Madrid. Bij Morata de Tajuna werd een tegenaan val van de'opstandelingen afgeslagen. In de universiteits-wijk is gisterochtend een mijn tot ontploffing gebracht, waardoor verscheidene huizen zijn ingestort. De re geeringstroepen maakten gebruik van de verwarring, welke hierdoor ontstond en ver overden eenige loopgraven. In den middag lieten de regeeringstroepen bij Carabanchel Bajo een sterke mijn ont ploffen, waardoor eenige door de opstande lingen bezette huizen instortten. De regee ringstroepen gingen onmiddellijk tot den aanval over en nestelden zich in de trech ters, welke door de ontploffingen waren ontstaan. Tweeduizend projectielen op de Madrileensche universi- teitswïjk. Een speciale correspondent van Havas meldde heden uit Naval Carnera: Bij het offensief der regeeringstroepen van eergisteren in alle Madrileensche sectoren zijn omvangrijke troepenmachten in den strijd geworpen,, de verliezen bedroegen ruim tweeduizend man. De unïversiteitswijk vorm de het voornaamste doel. Zij werd gebom bardeerd van vijf uur in den morgen af. waarbij ruim twee duizend granaten en luchtbommen geworpen werden. Ook de luchtstrijdkrachten der regeering nemen aan den aanval deel. Zij lieten pakken handgra naten op de opstandelingen vallen. Twee internationale brigades en een gemengde brigade, in totaal ongeveer 8.000 man, voor afgegaan door tanks, voerden het offensief uit. Na een strijd van ruim twee uur sloe gen de regulares de regeeringstroepen terug. Gelijke aanvallen in het Westerpark, te Ca rabanchel en Villa Nueva del Pardillo zijn eveneens afgeslagen. Italië Restauratie niet actueel en gevaarlijk. De diplomatieke redacteur van Stefani ver neemt van bevoegde Italiaansche zijde, naar aanleiding van de berichten, die den laatsten tijd in het buitenland verspreid zijn over het standpunt van Italië ten aanzien van het vraagstuk der restauratie van de Habsbur- gers in Oostenrijk, dat dit vraagstuk als niet actueel en als gevaarlijk voor den interna tionalen toestand moet worden beschouwd. Engeland Tusschentijdsche verkiezing levert geen verandering op. Bij de tusschentij dsche parlements ver kiezing in Richmond heeft de conservatieve afgevaardigde 20.546 en de arbeidersafge vaardigde 7.709 stemmen verkregen. Er vindt derhalve geen verandering plaats. Lagerhuis keurt de defensie- credieten opnieuw goed. Het Brit-sche Lagerhuis heeft giste ren het wetsontwerp inzake de crediie- ten voor de landsverdediging in twee de lezing met 307 tegen 132 sbemmen aangenomen. Rusland Nationaal-socialisten uit gewezen. Tien van de 45 Duitschers, die sinds Octo ber jl. gevangen zitten, beschuldigd van spionnage en nationaaï-socialistische pro paganda, zullen 'naar Reuter verneemt over de grens worden gezet en naar Duitsch- land worden gezonden. De overige gevallen worden verder onder zocht. Het is nog niet bekend, wanneer de zaak in openbare behandeling zal komen. België Degrelle gearresteerd en weer vrijgelaten. Worden thans officieel als overleden beschouwd. Het Centrale Bureau voor oorlogsdooden en -graven te Berlijn heeft medegedeeld, dat het lot van pl.m. 95.000 Duitsche soldaten, die in den wereldoorlog hebben gevoohten, nooit bekend is geworden. Bij het einde van den strijd werden 300.000 soldaten vermist. Een nauwkeurig onderzoek bracht licht in ruim 200.000 gevallen: Het bleek, dat de aneeste vermisten gestorven waren, Van de andere werd echter geen spoor gevonden. Om de wettelijke positie van verwanten en na bestaanden vast te stellen, heeft men thans besloten officieel mede te deelen, dat deze vermisten overleden zijn. Daarbij wordt aan genomen, dat 10 Januari 1920 de sterfdag is geweest. POSTHUME EERBEWIJZEN VOOR DE OMGEKOMEN BELGISCHE MILITAIREN. ANTWERPEN, 25 Februari. De officier Young, een der ernstig gewonden bij de ont ploffingsramp in het legerkamp van Bras- schaet, verkeert in levensgevaar. Behalve de reeds direct overleden slachtoffers, zijn geen dooden te betreuren. Luitenant-generaal Nuyten, de chef van den generalen staf, heeft namens den koning, die naar Stockholm moest vertrekken, een bezoek gebracht aan de rouwkamer, waar de lijken der zeven slachtoffers staan opgebaard en op de kisten het ridderkruis van de Leopolds orde gelegd. Hetzelfde eerbewijs is ook den zeer ernstig gewonden officier Young ten deel gevallen. Verscheiden leden van het diplomatieke corps hebebn namens hun regeering condo- lantiebezoeken gebracht. Streicher en zijn Italiaansche geestverwanten. Bezoek te Neurenberg. •De vijf meest op de voorgrond tredende anti-semieten van Italië zoo deelt de cor respondent van de Morning Post aan zijn blad mede zijn te Neurenberg voor een verblijf van tien dagen uitgenoodigd. Na een feest- voorstelling in de Neurenbergsche Opera vond een ontvangst plaats, waarbij Julius Streicher in- een hooggestemde toespraak de Italianen begroette als „broeders van het zelfde ras en het zelfde bloed". Het Joodsche vraagstuk zoo zei hij moet ook in Italië aan de orde worden gesteld; wij allen zijn soldaten in dezen grootsten aller oorlogen. De Italiaansche gasten keken eenigszins vreemd op toen Streicher voortging: „Wanneer men mij yraagt, of ik de Italianen werkelijk vertrouw, antwoord ik: of wij Willen of niet, wij moe ten elkaar vertrouwen. Of wij staan tezamen óf wij gaan samen: ten gronde" De Italiaansche correspondent van de Mor ning Post bericht ïh verband met het boven staande aan zijn blad, dat de anti-semietische uitspraken te Neurenberg in Italië geen weer klank vinden! Het anti-semitisme in Duitschland. Gordel van „ballons captifs" zou Londen moeten beschermen Ras Desta's dood bevestigd. Gevangen genomen en gefusilleerd. Stefani meldt thans uit Addis Abeba, dat ras Desta, de aanvoerder der Abes- syniërs in het merengebied, door de Italiaansche troepen gevangen geno men en gefusilleerd is. In een verslag aan den Duce heeft maar schalk Graziani bijzonderheden over de ge vechten, die zich hebben voorgedaan in de weken voorafgegaan aan de gevangenneming en terechtstelling van ras Desta. Hij zegt daarin, dat ras Desta een voorge voel had van het gevaar, waarin hij verkeerde en verscheidene malen door afgezanten zijn onderwerping heeft aangeboden, voorgevende dat zijn strijdkrachten verminderd en bijna zonder wapens waren. Hij ging evenwel voort zoo veel mogelijk strijdkrachten te verzamelen om verzet te bieden. „Daar gij den indruk had", aldus vervolgt Graziani in zijn verslag aan Mussolini, „dat hij. probeerde tijd te winnen, hebt gij mij be volen aan deze manoeuvre een einde te maken door ras Desta zeven dagen gelegenheid te geven zich aan te melden". Ras Desta zeide, dat dit bevel niet aan zijn verwachting beantwoordde. Aan het einde der zeven dagen is de maarschalk naar bet merengebied vertrokken. Hij geeft dan een overzicht van de gevechten, die op 20, 24 en 22 Januari j.l. werden geleverd in de buurt van Arbagon Naehevena, waarbij den op standelingen een nederlaag werd toegebracht. Zij moesten vier stukken geschut, dertig mi trailleurs en 5000 geweren achterlaten. Direct daarop keerden 15.000 personen in bun land terug. Ras Desta vluchtte naar het onherbergzame gebied van Dallo, waar hij den steun kreeg van Beiene Merid, die naar dit gebied was uit geweken na zijn nederlaag in Bale. De opstandelingen waren geconcen treerd te Garache en Gambata op 250 K.M. van Addis Abeba. Op 19 Februari kwam het te Goggetti tot gevechten, die twee dagen hebben geduurd. Beiene Merid werd gevangen genomen en doodgeschoten, terwijl Dedzjas Gabre Mariana bij de gevechten sneu velde. Ras Desta vluchtte, doch hij werd op 24 Februari ingehaald door een af- deeling krijgers uit Tigre van Dedzjas Tocloe. die onder bevel stonden van kapitein Tucci. Ras Desta werd ge vangen genomen en direct gefusil leerd. Graziani eindigt zijn rapport met de vol gende woorden: Ik ben er trotsch op u de volledige over winning te kunnen melden, die ons zal ver oorloven ons zonder bezorgdheid te wijden aan den opbouw van liet keizerrijk". Gisteravond zou de premier Van Zeeland voor de leden van de Gentsche Kamer van Koophandel een voordracht houden. De bij eenkomst was belegd in het gebouw der Ka mer aan den Kouter. Toen de heer Van Zeeland op het podium verscheen naast'hem hadden de ministers De Schrijver en Lippens, de gouverneur van West-Vlaanderen, Ingenbleek en de burge meester van Gent, Van der Stegen, plaats genomen steeg een helsch kabaal op, dat veroorzaakt werd door Rexisten, die zich onder de luisteraars hadden gemengd. Men riep: „aftreden", „er uit", en vervol gens: „Degrelle"" Degrelle". De leider der Rexisten, die zich persoonlijk onder do aanwezigen bevond wilde op het spreekgestoelte klimmen. Anderen 'trachtten hean dit te beletten. Er ontstond een hand gemeen, waarop de politie ingreep. Een twintigtal ordeverstoorders werd op gebracht en opgesloten in de brandwaclit onder den Kon. Franschen schouwburg. Tot de gearresteerden behoorde Degrelle. Tijdens de vechtpartij werden verscheiden personen licht gewond. Na afloop van de redevoering van Van Zeeland zijn Degrelle en éen twintigtal zij ner aanhangers weer op vrije voeten ge steld. De Duitsche vermisten uit den wereldoorlog. „Familie van Joodsche afstamming is geen familie." De „S.A.-Mann", het orgaan der S.A.- leiding, wijst zijn lezers erop, dat de „ont- joodsching van de Duitsche ziel radicaal moet zijn". Heeft iemand het ongeluk, dat bijv. de broer van zijn vader of zelfs zijn eigen broer of iemand anders van zijn familie met een Jodin is getrouwd, of Joden in zijn stam boom heeft, dan behoort hij met deze per sonen geen verkeer te onderhouden. Jopdsch bloed aldus het blad maakt eens' voor altijd aan de vei*wantsc'hap een eind LORD BROWNLOW NAAR ENZESFELD. Lord Brownlow, de vroegere kamerheer van den hertog van Widsor, die mevrouw Simpson naar Cannes heeft vergezeld voor he't aftreden van koning Ed'uard VII, is uit Londen naar Oostenrijk vertrokken, waar hij op het kasteel Enzesfeld de gast zal zijn van den hertog. Onze Londensche correspondent schrijft' ons: De verdediging van dicht bevolkt gebied tegen luchtaanvallen geeft de Engelsche re- ge ering op het oogenblik haar grootste zorg. Men voelt zich hier uiterst kwetsbaar. Het is een gevoel, dat voor de komst van lucht strijdkrachten niet kon bestaan. De zee en een sterke vloot hielden de vijanden op veiligen afstand. De bevoorrechte geografi sche positie van voorheen is er niet meer. En de betrekkelijke onaantastbaarheid van den Britschen grond is verdwenen. Andere Europeesche landen met hun landgrenzen hebben zich nooit heeiemaal veilig kunnen voelen. Vijandelijke legers konden de grenzen overschrijden. De bedreiging uit de lucht is er bij gekomen. Maar voor de Engelschen is de bedreiging uit de lucht de eerste reeht- streeksche bedreiging. Vandaar dat men haar zoo sterk voelt. Vandaar dat de re geering vóór alles op versterking van de luchtmacht is bedacht en op maatregelen op den grond, die het verdedigend en vergeldend werk van de luchtmacht kunnen aanvullen. Er wordt druk gedacht en gepraat over een ballonscherrn om vijandelijke vliegers te be letten boven Londen te verschijnen. Van alle steden is wellicht Londen de meest kwets bare, omdat vliegers den weg' er heen zoo gemakkelijk kunnen vinden, dank zij de diensten als wegwijzer die de Theems ver richt. Een versperring, opgehouden door kabelballons, wordt een doeltreffend en practiscla middel geacht om vijandelijke, vliegeskaders tegen te houden. Het is tot heden niet duidelijk geworden, of de re geering een oplossing heeft gevonden voor de technische moeilijkheden. Als ze die had gevonden, dan zou ze haar trouwens niet, om begrijpelijke redenen aan de groote klok hangen. Wel is bekend, dat de regeering orders iieeft geplaatst voor een groot aantal kabelballons. Maar zulke ballons zijn in elk geval altijd noodig voor observatie. Het ballonscherrn is het eerst gebruikt in den grooten oorlog voor de bescherming van Parijs en Londen. De bommenwerpers uit dien tijd konden niet hooger rijzen dan een 3000 M. Dat Was hun „plafond". Thans is het drie maal zoo hoog. Een ballonscherrn, dat doeltreffend wil zijn, moet dus zoowat 9 K.M. hoog reiken. De vraag is dus gerezen of een kabelballon zoo hog kan stijgen met een kabel van 9 K.M. lang en dik genoeg om een vliegtuigvleugel, die er op in stort met een vaart van om en nabij 350 K.M., te breken. Er is reden te veronderstellen, dat de re geering hier deze vraag alsnog niet goed onder de oogen heeft gezien. In'Frankrijk is men op dit gebied verder, getuige de mede- deelingen dezer dagen van een Lagerhuis- lid. Volgens deze mededelingen waren Fran sche ingenieurs ei" in geslaagd kabelballons tot een hoogte van bijna 8 K.M. te doen stijgen. Professor F. A. Lindemann, van de Universiteit in Oxford, heeft berekend dat 4000 kabelballons voldoende zouden zijn om nagenoeg de gansche zuid-oost en oost kust (van het eiland Wight tot Newcastle, een afstand van ongeveer 650 K.M.) tegen den intocht van vliegtuigen te beschermen. De 10 kabelballons per mijl, rekening houden de met een breedte of vlucht van 30 M. voor het vliegtuig, maken de kans, dat een vij andelijk vlieger door het door de kabels- gevormde net slipt 1 tegen 2Vfe. Engelsch schip loopt op een mijn. Aan de Spaansche kust. Het Engelsche stoomschip Landovery Castle van de Union Castle lijn heeft gistermiddag draadloos medegedeeld, dat het in aanraking is gekomen met een mijn, die op twee mijlen ten Z.W. van Kaap Creus (het Oosteinde der Pyreneeën) dreef, in aanraking is gekomen. Het schip is later met twee ruimen vol water te Port Vendres binnengeloopen. ACTIE TEGEN BIJGELOOF IN CtHINA. Stefani meldt uit Sjanghai: Ter bestrijding van het bijgeloof, dat bevorderd wordt door het bestaan van zeer vele tempels en tem peltjes gewijd aan alle mogelijke godheden, hebben de autoriteiten van het Chineesche district Zuid-Kwangtoeng door de troepen ongeveer duizend afgodsbeelden uit het land laten verzamelen en doen overbrengen naar een grooten tempel, den eenigen die voor den godsdienst opengesteld zal blijven. ALARMEERENDE BERICHTEN OYER DEN PAUS TEGENGESPROKEN. VATICAANSTAD, 25 Februari. Volgens in- liöhtinigen uit zeer goedie bron worden de be richten over een inzinking in den toestand van den Paus beslist tegengesproken. Zelfs melidit men, dat de Paus voorbereidingen treft om op 7 Maart 'de gouden i*oos, die hij aan die koningin van Italië heeft geschonken, te ze genen. Deze plechtigheid, zal geschieden in het verbrek, waar de Paus thans ontvangt. De audiënties zullen intusschen gewoon doorgang vinden. (Stefani). ZELFS DE ESKIMO'S DANSEN RUMBA De Lettisohe natuurvorscher George Petrov is na meer dan een jaar op het eiland Wrangel doorgebracht te hebben, in zijn vaderland teruggekeerd en heeft te Riga zijn eerste groote voordracht gehouden over dit eiland en zijn bewoners, die tot den stam der Eskimo's behooren. Bij de beschrijving van het leven en de gewoonten van dit van de beschaafde wereld zoo goed als geheel afgezonderd le vende volk, trok het bijzonder de aandacht, hoe snel de Europeesche cultuur in de póol- streken doordringt. De inboorlingen dragen er tricot-ondergoed; krullen hun haar met fri- seertangen en houden er van zich „chic" te kleeden. De grootste verrassing beleefde Petrov evenwel ter gelegenheid van een dorpsfeest, toen hij een uitgelaten gezelschap de foxtrot en de rumba zag dansen. De professor werd vriendelijk uitgenoodigd aan de dansvreugde deel te nemen. Het verwekte een uitbundige hilariteit onder de Eskimo's, toen de geleerde man met een blos van verlegenheid verklaarde, dat hij het in moderniteit bij hen cnoest af leggen. .(K. 5V. PJ, De professor houdt ook rekening met het feit, dat het vliegtuig twee maal het net moet passeeren, vóórdat het zich van zijn bommenlast heeft ontdaan en er na. De redeneering van den professor is, dat geen vijandelijke luchtmacht een aanval kan wa gen door een ballonscherrn met de wiskun stige zekerheid, dat drie van de vijf toestel len verloren zullen gaan. Professor Linde mann, die proefondervindelijke wijsbegeerte doceert, wordt nochtans geacht een lucht- vaartdeskundige te zijn, omdat hij zich in een vroegere periode van zijn leven proef ondervindelijk met de gedragingen van ka belballons heeft beziggehouden. Hij is juist onafhankelijk Conservatief candidaat ge worden voor een parlementaire verkiezing voor zijn universiteit en zijn aanhangers ver tellen, dat hij als technicus en geleerde in de Lagerhuis-beraadslagingen over de lucht verdediging van onschatbare waarde zal zijn. De professor is niet erg tevreden over de manier, waarop de regeering de zaak aan pakt, waaruit men mag concludeeren, dat zijn advies of zijn medewerking nog niet is gevraagd. Trouwens de professor heeft met zooveel woorden te kennen gegeven, dat hij zelf nog niet weet, hoe men een tien K.M. hoog net van stalen kabels aan ballons cap tifs kan ophangen. De algemeene indruk, dien men van deze zaak krijgt, is dat ze niet in letterlijken maar in figuurlijken zin in de lucht hangt en er in dien zin wel zal blijven hangen. Wel mag worden verondersteld, dat aan het ballon- scherm in bescheiden afmetingen een be scheiden aandeel .zal worden gegeven in de bescherming van Londen. EEN OLIFANT ALS VERKEERSOBSTAKEL. In. den omtrek van Calcutta was de eige naar van een olifant bezig met behulp van het dier verschillende vrachten te vervoeren. Tijdens een rustpooze was de kolos aan een dikken boom vastgelegd. Plotseling werd het dier woedend, rukte den boom uit den grond en vluchtte een nabijgelegen spoorbaan op. Even later kwam een lokaaltrein in die rich ting. Op het. gezicht van de stampende en rookende machine werd het losgebroken beest nog wilder en stormde in volle vaart op de machine los. De botsing was zoo hevig, dat de machine ontspoorde en verschillende passa giers kwetsuren opliepen. Ook de olifant werd zwaar gehavend doch kon zich nog in het naastgelegen bosch aan zijn vervolgers ont trekken. (K.W.P.) ZATERDAG 27 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00* Gram.,pl. 10.00 Mmgeinwijdtag. 10.20 Orgelspel, declamatie en giram.pl, 12.001.45 Gram.pl. 2,00 Flirnpraatje 2.15 „Les Méné- triers" en gram.pl. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 VARA-Orkest. 4.05 „De organisatie van de jonge arbeiders", causerie. 4.15 Vervolg con cert. 4.45 „De geschiedenis der Russische revo lutie", causerie. 5.00 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie. 6.00 ODigelspel m.m.v. soliste. 6.30 „Filmland". 7.00 Limburgsche uitzending. 7.30 Bijbel vertellingen8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA- Orkest en gram.pl. 8.50 Toespraak. 9.00 De Ramblers, The Blue Rhythm Singers en so listen. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA- orkest. 11.00 Berichten. 11.1012.00 Gram.pl. HILVERSUM n, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Medo- disten. 1.00 Gram.pl. 1.20 KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.05 Gram.pl. 4.15 KRO-Kamerorkest. 4.45 Graim.pl. 5.00 KRO-onkest. 5.30 Esperanitonieuws. 5.45 Voor Karbh. Padvinders. 6.15 Graan,pil. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Be richten. 7.15 Kaïth. RVU. 7.35 Aotueele aether- flitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Meditatie. 8.30 KRO-Melioddsten en solis ten. 9.30 Gram.pl, 10.00 Declamatie met mu zikale omlijsting. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Flimpraatje. 10.5512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Kookpraatjie.. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Bronkhurst Trio. 12.50 Gram.pl. 1.20 Sport- reportage. 1.40 Het Commodore Grand-orkest. 2.20 Zang en piano. 3.10 Sportrepoutage. 4.55 Deolaanatie. 5.15 Gram.pl. 5.35 Roy Fox en zijn Banid. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welscih intermezzo'. 7.05 BBC-orkest. 7.50 Ra diojournaal.. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 Sportreportages. 10.20 BBC-Theater-orkest m. m. v. solist. 11.30 Heniry Hall's Hour. 11.50 Be richten. 12,0012.20 Henry's Hall's Music Makers. RADIO PARIS, 1648 M. 8.20 en 8.20 Gram.pl. 9.50 Orkest concert. 11.50 Gram.pi. 1.35 Zang. 1.50 en 3,20 Gram.pl, 5.50 Jazzorkest 8.20 Zang en viool. 9.05 Omroepor- kost en Raugedikoor. KEULEN, 456 M. 5.50 W. Noack's orkest en mandolinekwintet. 7.50 SA-Orkest. 11.20 Silez. Philh. orkest en so listen. 1.35 Granupl. 3.20 Omroepkleinorkest, -koor en solisten. 5.25 Omroep kwintet. 7.30 Vroohjk programma. 10.0511.20 Omroepdans- orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdursorkest. 1.30 Klein orkest. 1.502.20 en 2.23 Gram.pl. 2.50 Conservatoriumconcert. 4.20 en 4.50 Gram.pl. 5.20 Russisch orkest. 6.35 Gram.pl. 7.20 Piano recital. 8.20 Cabaret. 9.20 Symphomieconcert. 10.50 Gram.pl. 11.3512.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 A. Felle- miani's orkest. 3.20 Zang. 3.35 Vervolg A. Felle- man's orkest. 4,20 „Franeisous", oratorium. 7.30 Gram.pl. 8.20 Zang- en piano-recital 8.50 Radootooneel met muziek. 9.40 Zang. 9.55 Omroeporkest. 10,30 Omroepdaansorkest. 11.20 —12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma uit Lübeck m. m. v. solisten en orkesten. 9.20 Berichten. 9.40 Sport nieuws. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dans* muziek dooor W. Glaihe's orkest en solisten. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Slechtbedeeld begreep niet direct wat er bij het zien van dezen ouden boomstam in het hoofd van Thijs opgekomen was. Maar, het werd hem al gauw duidelijk. Thijs pakte de stronk beet en kroop er, zoo goed en zoo kwaad als dat ging, in. Zijn armen stak hij door een paar gaten en toen sprak hij: „Zoo ben ik dus als boom vermomd en geen dwerg zal het in zijn hoofd halen ook maar de minste aandacht aan mij te schenken! Nu ik in dit pakje gekleed ben, zal het mij ook best gelukken den vogel Ozonstralen te pakken te krijgen. Ga jij je nu verstoppen, want dan zal ik eens zien, wat ik kan doen."

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6