GELD BESCHIKBAAR GRATIS behang De Scheldemusch. De Haarlemsche politie Haarlemmer in Den Haag vermoord. Hei Befauftijksle 54e Jaargang No. 16467 Verschijnt dagelijks, UeKalve öp Zon-èn Feestdagen Zaterdag 27 Februari 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOUKENS OUSTER MAATSCHAPPIJ VOOR „nBPBT pffRKROOM. en ROBERT PEEREBOOM- COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V Hoofdredacteur. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 7 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week f 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post f 0.7254 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ600.—, overlijden 7 400.—. verlies van hand, voet of oog 7 200.— beide leden duim 7 100.—, één lid duim 7 50.—alle leden wijsvinger 7 60.—, één of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 7 30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk 7 15. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. AD VERTENTIëN 15 regels 7 1.75, elke regel meer 7 0.35. Reclames 7 0.60 per regel Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 7 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN HAARLEM, 27 Februari. Openbare Vijand nr. 1. Waarschijnlijk hebt u het wel gelezen: „Te Armonk, in den staat New-York, heeft men gisteren Merle van den Bush gearresteerd, terwijl hij poogde, zich uit de voeten te maken na een bankdiefstal. die hem een buit van 20.000 dollars zou hebben opgeleverd. Hij werd gezocht wegens ontvoering en roof in Michigan en gold den laatsten tijd als „Public Enemy no. 1". De nieuwste Public Enemy nr. 1 (Open bare Vijand nr. 1) is dus alweer afgetreden ■uit zijn actieve functie. Voor onze nationale trots is het aange naam dat deze man weldra, na afloop van zijn proces, uit de luidruchtige Amerikaan- sche publiciteit verdwijnen zal want de naam Merle van den Bush wekt sterke ver moedens omtrent Nederlandsche afstam ming. Maar erg belangrijk is dat overigens niet. Wel vraag ik mij, als nieuwsverspreider, af wien de Amerikanen nu weer tot Open bare Vijand nr. 1 izullen benoemen en waar om zij eigenlijk dit onderscheidingssysteem toepassen; Er lijkt namelijk alles tegen te zijn, en ïxiets vóór. Dat de sensatielust van het publiek met de instelling van zoo'n kam pioenschap-der-misdaad plezierig gestreeld wordt is toch zeker geen voordeel. Dat de kampioen zelf er mee in een soort heldenrol wordt geplaatst, en ongetwijfeld er door aan gemoedigd om zijn wandaden voort te zetten en aldixs „zijn titel te verdedigen" schijnt een bepaald nadeel. De historie van de misdaad heeft nu toch al wel voldoende bewezen, dat beroepsmisdadigers uitermate gevoelig zijn voor hetgeen zij, in hun abnormalen geest, als een glorie opvatten. Niet alleen in Amerika maar ook in Europa zijn er trou wens gevallen voorgekomen waarin de hou ding van sommige lieden tegenover een der- gelijken booswicht sprekend op heldenver- eering leek. Dat dit niet alleen, op den man zelf imaar bovendien ook op zijn „vakgenoo- iten" een verkeerde uitwerking moet hebben is logisch. Zij worden er door aangemoedigd. En als hij een beetje geluk heeft in het ontsnappen aan de politie weeft zich langza merhand een legende om den persoon van „Openbare Vijand nr. 1", die hem steeds ge vaarlijker maakt en hem bovendien verheft tot zooïets als een .lichtend foorbeeld" voor andere misdadigers. De zucht naar sen satie is bij vele menschen sterk ontwikkeld, vooral bij onevenwichtigen die op het pad der misdaad belanden. Zij komen in den regel uit de onderste lagen van de bevolking van een of andere wereldstad New-York, Chicago, Londen, Parijs, Berlijn in hun omgeving heeft niemand het ooit tot be kendheid nog minder tot roem gebracht, hun verstandelijke ontwikkeling is miniem en hun geest niet in evenwichtzoodat zij prachtige objecten zijn om totaal in de war gebracht te worden door zoo'n averechtschen heldencultus. Meer dan één hunner is met een trotschen glimlach voor zijn rechters verschenen, zichzelf kennelijk beschouwend als een soort held. Dit soort dingen te sti- muleei-en is eigenlijk niet alleen dom maar bovendien roekeloos: het gebrek aan psycho logisch inzicht ligt er dik bovenop. Iemand als deze Merle van den Bush is geen held maar een misdadiger. Misschien hoort hij in een krankzinnigengesticht thuis en dan is hij hoogstens te beklagen. Meer dan dat komt hem zeker niet toe. Behalve dit vind ik de aanduiding „Open bare Vijand nr. 1", met al het goedkoope la waai eromheen, verschrikkelijk vulgair. De Amerikaansche geest is kinderlijker dan de Europeesche, hetgeen zijn voordeelen voor de Amerikanen heeft, maar ook zijn nadeelen. En de laatste niet alleen voor hen. Europeesche lust tot het na-apen van Amerikaansche mal ligheden zou er licht toe kunnen leiden dat wij vandaag of morgen ook met dezen akeli- gen onzin beginnen. Daarom wil ik er bij voor baat tegen waarschuwen. Het is belachelijk ook. Waarom gaat men nog niet wat verdel en stelt men niet een ranglijst vast, met de Openbare Vijanden nr. 1 tot en met 10 in de „eerste klasse afdeeling" en dan een tweede en derde en vierde klasse eronder, net als bij voetbal? Er zouden promoties en degradaties ook bij kunnen plaats hebben Jasses! R. P. Een luchthaven voor water vliegtuigen. Men seint ons uit Leiden: Wij vernemen uit zeer beti-ouwbare bron, dat thans bespi-ekingen worden gevoerd over het aanleggen van een luchthaven voor watervliégtuigen in de nabijheid van Schiphol. Men onderhandelt thans over een project dat inhoud, dat deze haven in de om geving van Aalsmeer zou komen. De groot- sche plannen van de K. L. M. tot uitbrei ding van het luchtnet, zullen hieraan waar schijnlijk niet vreemd zijn. (Het Toekende kleine vliegtuigtype Scheldemuschheeft dezer dagen zijn luchtwaardigheidspapieren verkregen en het eerste toestel is afgeleverd.) Luchtwaardig is de Scheldemusch, De vrucht van arbeid is geplukt, 't Diploma is behaald en dus Hoera voor 't Nederlandsëh product. Ik wensch het graag een wijdsche vlucht. Staag groeiend tot een grootsche vloot Als de kwajongens van de lucht, Zooals op straat zijn naamgenoot. 't Eischt naast het statig luchtkasteel, Luid keffend naast het bromgeluid, Nu ook van 't firmament zijn deel, En vliegt brutaal parmantig uit. Wat d' echte musch wel denken zal. Als hij dit jongste broertje ziet. Hoog boven hem in elk geval En ook veel grooter, weet ik niet. Maar bij zijn ras-brutaliteit Komt het waarschijnlijk hierop neer, Daar gaat nou zijn Luchtwaardigheid, Met veel geschreeuw en weinig veer. P. GASUS. EEN VEILIGE TRAP IS GOUD WAARD en kost slechts enkele zilverlingen in de Klompen Centrale, op 't Pleintje, Reitzstr. 1, Dr. Leydsstraat 10, Telefoon 11784. Levert overal heen, franco thuis. (Adv. Ingez. Med.) Een oproepdienst voor de agenten en sirenes voor luchtaanvallen. In de memorie van antwoord op het afdee- iingsversLt^ van den raad, waarin de be grooting voor 1937 besproken werd, is dooi den burgemeester op vragen of het politie corps groot genoeg is om haar taak naar be- hoonen te vervullen, geantwoord: „De sterkte is te gering. Uitbreiding naar behoefte zou echter een jaarlijksche uitgaaf van f 100.000 vorderen, waardoor het effectief nog slechts met 12 man per ploeg verhoogd zou worden. Met het college van B. en W. is de burgemees ter van oordeel, dat in dezen tijd een derge lijke uitgaaf de begrooting al te zeer ver zwaart. Door zeer oordeelkundige verdeeling en uitbreiding van hulpmiddelen wordt het beschikbare aantal agenten zoo efficiënt mo gelijk aangewend." Wat de hulpmiddelen betreft weet men, dat de raad reeds eenige weken geleden een cre- diet beschikbaar gesteld heeft om twee mo tor-rijwielen aan te schaffen. Die zullen ge bruikt worden voor het surveilleeren in de buitenwijken, waardoor de agenten in uitge breide wijken vaker in de verschillende stra ten komen dan nu per rijwiel mogelijk is. De motorrijwielen krijgen geen zijspan. Verder weet men reeds, dat op de punten KruiswegStationspleinRozenstraat en Groote Ma r ktZij lstraatBartlj orisstraat over eenige maanden automatische verkeers- seinen komen, waardoor de verkeersagenten die daar nu staan voor den gewonen politie dienst vrij komen. Het ligt verder in de bedoeling in den loop van dit jaar opnieuw gelden bij den raad aan te vragen om het aantal motoren bij de poli tie nog uit te bi-eiden. Tenslotte is reeds bij suppletoire begrooting door B. en W. een bedrag van f 15.000 aange vraagd voor het inrichten van een oproe- pingsdienst voor de politie. Het is de bedoeling op 30 verschil lende punten in de stad kastjes met telefoontoestellen op te hangen waardoor de agenten in die wijken steeds contact kunnen krijgen met den inspecteur van dienst, terwijl die inspecteur ook de agenten kan op roepen. Daartoe wordt een inrichting gemaakt (via de kabels van.de Radio-distributie) waar door de inspecteur een lichtje kan laten gloeien in een bepaald kastje. De agent die in zoo'n wijk fietst of loopt moet op regel matige tijden dat kastje passeeren. (De wij ken moeten daartoe wat veranderd worden, maar dat is geen bezwaar). Er kan dus nooit veel tijd verstrijken tusschen het oogenblik waarop de inspecteur zijn oproep uitgeeft eix het moment waarop de agent het ziet. Op deze wijze wordt dus een nauw contact tusschen agenten op straat en den inspec teur verkregen. Heeft een agent in een wijk hulp noodig. dan kan hij die gemakkelijk aanvragen. Vindt de inspecteur het ge- wenscht, dat een agent voor een poosje uit een wijk gaat om elders hulp te verleenen. dan kan hij daartoe opgex-oepen worden. Ook kunnen eventueel binnengekomen klachten over een wijk onmiddellijk door den inspec teur doorgegeven worden aan den betrokken agent. In de toekomst zullen deze oproep- kastjes ook gebruikt worden voor de luchtbeschermingsdienst. Er zullen sirenes in aangebracht worden, die loor den inspecteur op het bureau ir werking gesteld kunnen worden. Mocht de bevolking dus gewaar schuwd moeten worden voor een luchtaanval, dan gaan op 30 punten in de stad sirenes. Slachtoffer dood in auto aangetroffen. Roof het doel van de misdaad. Gisterenavond, tegen midder nacht, werd de Haagsche politie gealarmeerd door een burger, die op den Bezuidenhoutsche- weg aldaar, in een stilstaande auto het lijk van een man had gevonden. Naar zijn indruk wees alles er op, dat men hier met een mis drijf te doen had. De politiej-Mde onmiddellijk een ondr-—W-U in en constateer de f auto het lijk van een man 1a£uden heer P. Hes, uit Haarlem, dij gedood was door een revolvSp^hot jn het hoofd, Het lijk lar/tlfegedekt met een jas op de a^terbank. Omtrent dit mifeZoif vernemen wij nog de volgende bijzonde.hapen. Op den B-Jelastohoutscheweg, vlak voor de w<** «denrenbanen, zag een voorbi,\ gisteravond een auto langs -in -• staan met bran dende lichter. Uit nieuwsgierigheid keek hij ev\,a in den wagen en zag toen op de achterbank het lichaam van een man liggen, in, naar hij aanvankelijk meende, slapende hou ding. Hij vond het niet gewenscht den man in dien toestand te laten liggen en deed de portieren open om den man wakker te maken. Daarbij bemerkte hij echter tot zijn ontsteltenis, dat de man niet sliep, doch dood was. Op dat moment passeerde een auto en deze werd door den voorbijganger aangeroepen. Het bleek, dat in de pas- seerende auto een dokter zat. Samen stelden zij een voorloopig onderzoek in naar den toestand van het slacht offer en waarschuwden vervolgens onmiddellijk de politie. Het onderzoek heeft tot nu toe niet veel feiten aan het licht gebracht. Het vermoeden bestaat, dat het slacht offer, die naar in den loop van den nacht gebleken is, de 45-jarige garage houder P. H. uit Haarlem is, zich met zijn auto naar Haarlem wilde begeven en onderweg aangevallen en ver moord is. Volgens voorloopige inlichtingen zou de heer H. ongeveer 100 gulden bij zich gehad moeten hebben, doch deze wa ren niet meer te vinden. Alles wees er op, dat de man beroofd is. Hoe dit misdrijf zich heeft toegedra gen staat nog niet vast. Wel schijnt hierbij gedacht te moeten worden aan de mogelijkheid dat H. iemand heeft laten meerijden en op deze manier het slachtoffer is geworden van zijn be reidwilligheid om een ander te helpen. Ook was de politie van meening dat H. zelf achter heit stuur moet hebben ge- zetexx en door den moordenaar over de voorbank heen is getrokken en op de achterbank is neergelegd. Het nummer van de auto van den heer H. is G 25332. Den geheelen nacht is de politie bezig geweest om eenig licht in deze duistere zaak te brengen. Nadere bijzonderheden. Wij vernemen nog de volgende bijzonder heden. Te kwart over elf ontving de politie bericht, dat men op het Bezuidenhout, even voorbij het voormalige „Kleine Loo", tegenover het windhondenterrein, een stilstaanden auto met brandende lampen had aangetroffen, in wel ken wagen iemand lag, die vermoedelijk reeds was overleden. Onmiddellijk reed de recherche van het hoofdbureau er heen en zij trof daar toen bij den auto twee mannen aan, die verklaar den op weg naar huis het geval te hebben waargenomen. Een hunner interesseei-de zich voor het merk en was toen tot de ontdekking gekomen, dat in den wagen iemand in de kussens weg gedoken zat. Een van de beide mannen had toen veronderstellende met een beschonkene te doen te hebben, het portier geopend en ontdekt, dat de passagier of bewusteloo dood was. Intusschen passeerde toevallig een dokter met zijn auto en deze genees heer wiens hulp werd ingeroepen moest den dood constateeren. Het bleek, dat de passagier met een revol verschot was gedood. Het verdere onderzoek heeft uitgewezen, dat de eigenaar van den wagen, iemand uit Haarlem, aan twee personen had opgedragen, te trachten de auto op de Vrijdagavond auto- beurs bij het Spui ln Den Haag te ver- koopen. De wagen verkeerde nog in zeer goe den staat. De twee personen, die zich daarop met den auto naar Den Haag hebben begeven, waren de 45-jarige P. H. en zekere J. Eenigen tijd nadat men op de autobeurs was aangekomen meldden zich twee gegadig den voor den wagen aan. Na eenig onderhan delen werd te half elf tot een proefrit be sloten. Hieraan namen P. H. en de beide ge gadigden deel. Inmiddels zou J. in de om geving van de autobeurs achterblijven tot men den proefrit zou hebben volbracht. Het duurde evenwel een half uur, drie kwartier en langer, doch J. vernam niets meer van den auto en de inzittenden. Totdat hij bij de politie inlichtingen verkreeg over hetgeen was geschied. De metgezel J. kon slechts een vaag signa lement van de beide gegadigden opgeven. Het onderzoek naar de daders is evenwel zeer uitgebreid. Natuurlijk heeft ook de eigenaar van den wagen reeds inlichtingen aan de politie te Haarlem verstrekt Vast staat, dat P. H. geld bij zich had al weet men niet precies hoeveel. Het lijk van het slachtoffer is naar het gemeentelijk ziekenhuis Zuidwal overgebracht waar een sectie definitief moet aantoonen met welk soort voorwerp de moord is ge pleegd. De Haarlemsche politie werd hedennacht te half vier opgebeld door de Haagsche po litie met het verzoek om aan de familie mede te deelen, dar- de garagehouder P. Hes, wonende Kleverlaan 236 C. dood in een auto gevonden was aan den Bezuidenhoutschen weg. De inspecteur van dienst voldeed aan dit verzoek. Het bleek dat Hes Vrijdagmiddag in ge zelschap van een monteur naar Den Haag was vertrokken om daar te trachten een auto van een ingezetene van Haarlem op de automarkt te verkoopen. Deze monteur kwam juist aan de garage terug toen de in specteur daar was. Hij verklaarde, dat des avonds om half 10 zich twee gegadigden hadden aangemeld die zin hadden om de auto te koopen. De heer Hes verklaarde zich bereid om een proefrit met hen te maken. De monteur bleef wachten, maar toen Hes niet kwam opdagen is hij na lang wachten met een andere atuo naar Haarlem terugge reden. Zooals wij reeds schreven kwam hij juist te Haarlem terug toen de Haarlemsche inspecteur de familie kwam inlichten over den dood van den heer Hes. De monteur wist van den dood van den garagehouder niets af. Met de vrouw van den heer Hes, diens zoon en dochter, is hij onmiddellijk naar Den Haag vertrokken om nadere inlichtingen in te winnen. De heer Hes woonde eenige jaren te Haar lem. Hij had toen aan den Schalkwijkerweg een verffabriek eix reisde zelf met verfwaren, in dien tijd woonde hij in de Allard Pierson- straat. Ongeveer een jaar geleden is de heer Hes een garage aan de Kleverlaan begonnen. De Haarlemsche monteur werd hedenmorgen door de Haagsche politie aan een uitvoerig verhoor onderworpen. Naar wij vernemen is heden bij de sectie pp het lijk van het slachtoffer gebleken dat de heer Hes is doodgeschoten met een klein mo del vuurwapen. Hij was door een kogel in het achterhoofd getroffen. De auto, die de heer Hes en zijn metgezel op de autobeurs op het Spui hebben trachten te verkoopen, was een lichtgrijze vierpersoons vierdeurs Citroën, conduite-interieur van het nieuwste model. Signalement der verdachte. Hier volgt het signalement van de beide verdachte personen: De eene is ongeveer 1.75 lang, een forsche, doch niet zware figuur. Hij droeg een zwarten lap voor het rechteroog. Was gekleed in don kere winterjas en blootshoofd. Hij heeft don ker achterovergekamd haar (dik haar. waarin een slag ligt). Zijn leeftijd wordt geschat op 27 a 28 jaar. Hij was glad geschoren. De tweede persoon was gekleed in donker grijze win ter-jas met slappe hoed. Hij was eveneens glad geschoren. Is iets jonger en tengerder en ook kleiner dan de eerstbedoelde verdachte. De commissaris van politie van den justitio- neelen dienst A verzoekt ieder, die inlichtin gen kan geven zich te vervoegen aan zijn bureau Laan Copes van Cattenburg 13, Den Haag. BRIDGE-DRIVE. De Kinabu, Centrale Commissie voor Uitzen ding van Nederlandsche kinderen naar buiten organiseert een groote weldadigheids Bridge drive in de Sociëteit „Vereeniging", Zijlweg,; op Zaterdag 6 Maart a.s. Het inleggeld is onbe- paald minimum f 1 per deelnemer. De leiding berust bij de heeren F. H. R. van Willigen en L. Germeraad. Aanmelding tot deelname tot en met 5 Maart bij den heer L. Germeraad. Dr. Bakkerlaan 50, Bloemendaal. OUDERAVOND SCHOOL 44. Vrijdag kwamen een groot aantal ouders van schoolgaande kinderen van school 44 bijeen in een ouderavond. Deze school bezat geen oudercommissie meer. Allereerst werd daarom een nieuwe oudercommissie geko zen. Daarna was het woord aan den heer E. Geerts Wzn. die in 'een uitvoerig betoog uiteenzette het karakter der openbare school 1 in het algemeen. Waar school 44 in eeir over gangsperiode verkeert, wees spreker er nog eens duidelijk op, dat men juist nu de school getrouw moest blijven; binnenkort zal de school niet meer gehuisvest zijn in twee gebouwen maar zal een nieuw schoolge bouw aan de Gijsbrecht van Amstelstraat betrokken kunnen worden. Oudercommis sie en personeel der school kunnen in onder linge samenwerking veel doen om de school tot grooter bloei te brengen. Het woord is aan Montesquieu Om de menschen te kunnen beoordeelen moet men hun de voor oor deelen van hun tijd vergeven. De extra Rijksbijdrage aan Haarlem. Een telegram van HORECAF. Het volgende telegram is door het bestuur van de afdeeling Haarlem van HORECAF aan den minister van Financiën gezonden: „Afdeeling Haarlem HORECAF. met be langstelling en dankbaarheid kennis geno men hebbende van het feit, dat het verlee nen van een extra rijksuitkeering aan de ge meente Haarlem bij de Regeering in over weging is verzoekt uwe Excellentie eerbie dig doch dringend deze niet afhankelijk te stellen van een verhooging van de opcenten op de Personeele Belasting, daar zulks voor de reeds overbelaste HORECAF-bedrijven, rampspoedige gevolgen met zich mede brengt." Regeering Blum in de meerderheid. Motie van vertrouwen in de Ka mei- aangenomen. PARIJS. 27 Febr. (Havas A.N.P.) Nadat de Kamer met 361 tegen 211 stemmen een motie had verworpen, waarin de Kamer besloot over te gaan tot de orde van den dag, heeft zij een motie van vertrouwen, die ondertee kend was door de voorzitters der meer derheidsfracties, aangenomen met 361 tegen 209 stemmen. Om één uur veertig is de vergade ring uiteengegaan. Wie vóór 7 Maart bij BAKKER zijn behang koopt, krijgt bij elke 3 rollen die hij koopt, één rol cadeau. Als U dus 12 rollen noodig hebt, betaalt U er maar negen. Ook zonder deze tijdelijke korting zijn onze prijzen reeds extra laag. Het is dus Uw voordeel Uw behang steeds te koopen bij H.M. Bakker, Gen. Cronjestr.135, Tel. 11651 (Adv. ingez. Med.) door GEMEENTELIJK goedgekeurde bank. Tarieven WETTELIJK vastgesteld. Rente op so.— is 3.80. Af 1. is 5.— p. maand. Andere bedr. n. evenredigheid. Vr. prosp. (zegel v. antw.). Kant. SCHNEEVOOGTSTR. 7. Geop. van 9V2—8 uur. Zaterd. gesl N.V. CREDIET- BANK „AMSTERDAM-HAARLEM", Tel. 17081 (Adv. Ingez. Med.) De Spaansche premier Caballero heeft met aftreden gedreigd. pag. 4 In de Fransche Kamer leverde Flandin cri- tiek op het beleid van Blum. pag. 4 De Fransche vliegers Denis en Libert blij ken ongedeerd te zijn. pag. 4 Rusland en Portugal willen niet deelnemen aan de internationale controle op de Spaansche kusten. pag. 4 Hedennacht is in den Haag een Haarlemsclx garagehouder vermoord. pag. 1 Een luchthaven voor watervliegtuigen in de omgeving van Aalsmeer? pag. 1 De Haarlemsche politie krijgt een oproep dienst, die ook gebruikt zal worden bij eventueele luchtaanvallen. pag. 1 Drinkwater uit het IJselmeer? Een bericht van beteekenis voor beteelers van gronden in de duinstreek. pag, Bioscopen. pag. 8 Australië scoort in de vijfde testmatch 593 voor 9. pag. 2 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Openbare vijand nr. 1. pag. 1 Mr. E. Elias: In de Stilte. pag. Z P. v. d. Hem: De aanstaande Kroning in En geland. pag. Financiecl-economisch weekoverzicht: De hausse der onedele metalen. pag. 5 Th. S. J. Hooy: Haarlem's Bloei. pag. 5 K. de Jong: Kerkconcert. pag. 5 J. B. Schuil over: „Zoek de Zon op" pag. 5 J. H. de Bois: Litteraire Kantteekeningen. pag. 8 Van een bijzonderen medewerker: De Engel- sche traditie herleeft. pag. 7 W. V.: Wat Mark Twain van de Mississippi ze'- pag. 7 Blinde passagiers op den scheepswand. pag. 7 Jules Kammeijer: Blijft Fit. pag. 7 Dr. M. Euwe: Uitslag EngelandNederland onzeker. pag g Damrubriek. pag 5 H. D. Vertelling: Frans wordt een man. pag. 1

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1