MAANDAG 1 MAART 1937 HA'ARLE M'S DAGBLAD 8 OVERVEEN FILMAVOND VAN DEN HEER A. BÜRDET Zaterdag gaven de heer en mevrouw A. Bur- det in intienien kring voor een honderdtal ge- noodigden een filmavond in de garage op het buiten Lindenheuvel. Dr. Jac. P. Thijsse sprak een inleidend woord en uiithte zijn blijdschap, dat dit jaar het vorig jaar was het door omstandigheden niet mogelijk weer een filmavond kon wor den gegeven. Bet is immers heerlijk het leven van de vo gels te bestudeeren en een groot voorrecht de films van den heer Burdet te zien, die over de heeie wereld worden vertoond. De eerste film, door den heer Burdet Jr. opgenomen, was een reigerfilm van het Naar- dermeer, zij illustreerde het leven van den zeldzamen blauwen reiger op deze broedplaats. De tweede film van den heer A. Burdet schetst het intieme leven van onze weide-, moeras- en duinvogels, wulpen, kluten, kemp haantjes enz. spelen hier onbewust hun hoofd rol. Na de pauze, volgde de film over de uilen- familie en werden leuke familieitafereeltjes uit het leven van deze geheimzinnige vogels op het doek gebracht. 'Toen volgden de kristalfilm van den heer J. C. Mol. opgenomen in natuurlijke kleuren volgens een nieuw procédé en de mooie film van het ontluiken der bloemen. De familie Burdet heeft haar gasten door het aanbieden van dezen interessanten avond zeer aan zich verplicht BUI RT-COMITé „HULP AAN SPAN JE Het 'ouurt-comité Overveen van „Hulp aan Spanje" houdt een openbare vergadering op Woensdag 3 Maart in restaurant Roosendaal te Overveen. Dr. W. v. Ravestein uit Rotterdam zal een wetenschappelijke verhandeling houden over „Toestanden in Spanje", mevr. B Buising van Besouw uit Heemstede zal spreken over „Ge hoorzaamheid aan het door God gegeven ge zag.' HAARLEMMERMEER PERSONALIA. De heer R. Stouthamer, onderwijzer aan de bijzondere school te Badhoevedorp ('hoofd de heer C. A. Kat) is benoemd tot hoofd van de bijzondere school te Heer Hugo Waard. BOUW BOERDERIJ. Het bouwen van een boerderij met woonhuis voor mevr. de wed. Munsterman geb. Rijke lij khuizen op den hoek van den Venneperweg en den Leimuiderdijk ter plaatse waar kort geleden de oude boerderij door brand werd vernield, is gegund aan de firma Daudeij en Co. te Lisse«voor de som van ongeveer f 281)00. W. KAMP OVERLEDEN. In zijn woning te Hoofddorp is op 53-jari- gen leeftijd overleden de heer Willem Kamp. een bekend ingezetene van Hoofddorp, die van af zijn geboorte aldaar heeft gewoond. Benige dagen geleden was hij op den weg plotseling onwel geworden en zoodanig geval len dat hij in het water terecht kwam. Hij kon spoedig gered worden, maar hij is zijn ongesteldheid toch niet te boven gekomen. Het stoffelijk overschot wordt hedenmiddag ■op de algemeene begraafplaats te Hoofddorp ter aarde besteld. KERKBOUW IN BADHOEVEDORP. De bouw van een R.K, Kerk aan de Schuil- hoevelaan in Badhoevedorp. uitgaande van het kerkbestuur van de R.K. Parochiekerk, aan den Spaarnwouderweg bij den Hoofdweg te Vijfhuizen alhier, is opgedragen aan de firma Gebroeders Randsdorp nabij Lisse alhier, die had ingeschreven voor de som van f 4)0970. AERDENHOUT DE SCHOOL VEREENIG TNG ..AERDENHOUT BENTVELD" JUBILEERT. Op 2 Maart a.s. zal het 12V2 jaar geleden zijn! dat in Aerdenhout bovengenoemde school /werd gesticht. Zij was de eerste school in Ket zich voort durend uitbreidende Aerdenhout en nog steeds is zij bekend als „de" Aerdenhoutsehe school. De school begon in 1924 met 27 leerlingen en was. In afwachting van het totstandkomen van het definitieve schoolgebouw, aanvan kelijk gevestigd in twee ruime lokalen beven de garage van den heer Seders te Bentveld. Dit schoolgebouw werd in April 1925 in ge bruik genomen. Het. "aantal leerlingen breidde zich name lijk snel uit. zoodat het. in het jaar 1928 reeds noódzakeliik bleek de school met vier lokalen te vergrooten. Niet ten onrechte werd in den gevel van den bijbouw een steen gemet seld het opschrift „Door groei tot bloei". Ook na de stichting van een openbare en twee confessioneele sc'^len behield zij een respectabel aantal leerlingen. Het schoolgebouw bevat, naast de gewone leslokalen, een prac^io- ingericht gymnas tieklokaal. een houtslöjdlobaal. een lokaal voor papier-, karton- en klei-arbeid. een lo kaal voor verkeersonderwijs en een lokaal voor voorbereidend onderwijs. Het geheel vormt, met de ruime SDeelgelegenheid gele gen in een mooie en rustige omgeving, een ideale onderwijsinrichting. Velen zullen het bestuur dat deze school schiep en tot den huidigen vorm uitbouwde, hun beste wen- schen aanbieden voor de volgende periode van 12 1/2 jaar. BLOEMENDAAL VERGADERING VOLKSONDERWIJS. De afci. Bloemendaal en omstreken van de Ver. ..Volksonderwijs" houdt een vergadering op Dinsdag 2 Maart in Rusthoek. De agenda vermeldt o.a. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, behande ling der begrooting en verkiezing van be stuursleden. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Bureau van politie, radiateurdop; P. Warmendam, Iepelaan 30, portemonnaie: J. v. d. Berg, Joh. Verhulst- laan 34. rijwlelbelastingmerkS. Reus. Kerk- laan 3. onderdeel van een autolamp: Kapteïjn, Heerenweg 135, wit konijn; Jhr. von Muhlen. Cesar Franklaan 38, kat; bureau van politie, wieldop van een auto. Afscheid inspecteur C.H. Kemper Zaterdagmorgen heeft Inspecteur C. H. Kemper, die met 1 Maart, den politiedienst met pensioen verlaat, officieel afscheid van zijn personeel genomen. Om 11 uur was vrijwel het geheele personeel op het bureau bijeen, terwijl mede aanwezig waren de heerenJelsma, inspecteur van polititie te Hoofddorp, Hem- sens, inspecteur van politie te Hillegom en de heer H. v. d. Weyer, Inspecteur van het Lager Onderwijs. Voor het laatst onder zijn personeel sprak de inspecteur woorden van afscheid. „Het is met zeer gemengde gevoelens dat ik afscheid neem van mijn werk en mijn korps, van het politiewerk in het algemeen", zoo begon spr. De laatsten tijd hebben wij allen wel eens met bezorgdheid de groote verslechtering van de materieele positie van de politie in al hare geledingen gevolgd. De arbeider is zijn loon waard. En wanneer de politieman van straks steeds moet leven op den rand der bestaans mogelijkheid, kan de liefde voor zijn vak wel eens verslappen. Ik hoop echter dat u allen met dezelfde opgewektheid zult blijven staan voor uw taak. Van mijn korps neem ik noode afscheid omdat het mij lief is geworden. Er is een band gevormd, die moeilijk te verbreken is. De goede verhouding heeft zich gelukkig ook voortgeplant in uw optreden tegenover de burgerij, en wanneer ik één wensch heb, dan is het deze, dat dit optreden geen wijzi ging mag ondergaan. Ik zeg u allen hartelijk /ank voor uw groote toewijding, voor uw liefde en vriend schap. Ik neem noode afscheid van mijn vak. omdat daarin ligt een verheven taak en een hooge roeping. Wij zijn tenslotte aller dienaars. Wanneer dit nog' meer tot de bur gerij wilde doordringen zou onze taak gemak kelijk worden. Onze preventieve taak mag dan eerst volgen. Dank bracht de heer Kemper aan de hee- ren Jelsma en Hemsens, met wie hij in vorige jaren veel heeft mogen samenwerken en die thans bij dit" afscheid hun belahgstëlling too- nen. De heer Kemper besloot met te zeggen, er van overtuigd te zijn, vrienden achter te laten, er den wensch aan toevoegend dat zijn persoon hier in aangename herinnering zou voortleven. Namens het personeel voerde daarna het woord de heer Silvis, hoofdagent-rechercheur, I11 heengaan, aldus de heer Silvis ongeveer, ligt altijd eenige tragiek. Spr. wierp een terug blik op den afgeloopen tijd. Nu 25 jaar ge leden kwam de heer Kemper in Heemstede, nog betrekkelijk jong en met groote idealen, werkend met een voortvarendheid dat aan geen grenzen scheen gebonden. Dat gaf wel eens botsingen. Maar naarmate -het corps groeide en de jaren over ons gingen, is er veel gewijzigd en het werd steeds meer een goede samenwerking. Veel dank zijn wij, aldus spr., aan u verschuldigd, steeds stond u ons met raad en daad hij, als het betrof een strijd voor betere arbeidsvoorwaarden, en in elke salarisactie stond u steeds voor ons op de bres. Daarvoor zijn wij u dankbaar, maar ook om dat wij onze betrekking hier aan u deels te danken hebben, door uw gunstig advies, dat onze benoeming hier bevorderde. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid bood spr. den heer Kemper namens het personeel een schildersgarnituur aan, bestaande uit schildersdoos met inhoud, vouwstoeltje en standaard, waarbij hij den wensch uitte, dat de scheidende inspecteur zijn leven verder zal kunnen aanvullen met zijn geliefde schilder kunst. Vervolgens sprak de heer Van de Weyer, Inspecteur van het Lager Onderwijs woorden van erkentelijkheid voor wat de scheidende inspecteur heeft gedaan voor het verkeers onderwijs en herinnerde aan de prettige sa menwerking tusschen school en politieleiding op het gebied van onderwijs in verkeersrege ling aan de schooljeugd. Zoowel de heer Jelsma, inspecteur van politie te Hoofddorp als de heer Hemsens, inspecteur van politie te Hillegom spraken waardee- rende woorden over de prettige samenwerking die er steeds is geweest en waarbij vooral de heer Hemsens bijzonder dankte voor de vele raadgevingen, die hij als jong inspecteur van den heer Kemper mocht ontvangen. Tenslotte dankte inspecteur Kemper voor de hartelijke woorden en het aardige cadeau, er den wensch aan toevoegend dat de vriend schap blijvend moge zijn. Met een handdruk nam het personeel daar na afscheid van hun Inspecteur. BOOM DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens een kort onweder. dat hier boven Heemstede losbrak, sloeg Zaterdagmiddag de bliksem in een grooten iepeboom aan de Kerklaan. De boom werd van boven tot onder gesple ten, terwijl beneden aan den stam stukken schors werden afgerukt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BESTUURSKAADSVERGADERING R.K. VOLKSBOND. Onder leiding van den voorzitter van den R.K. Volksbond, den heer H. A. Meeuwenoord, werd Vrijdagavond een vergadering gehouden van den raad van besturen der diverse on- derafdeelingen. Allereerst werd besproken een circulaire van het R.K. Werkliedenverbond betreffende de oprichting van een R.K, Ziekenfonds, nu mogelijk worden doordat groote fondsen zoo als er in den Haag reeds een bestaat, agent schappen kunnen stichten. Deze zaak zal een nauwkeurige voorberei ding eischen. Vervolgens werd besproken de in 1941 te houden reis naar Rome, die een uiting van dankbaarheid zal zijn voor wat de Paus voor de arbeiders hééft gedaan met het uitvaardi gen der Re rum Novarum (1891) en de in 1931 uitgevaardigde Encycliek Quadragesima Anno', De Centrale Reiskas zal hiervoor een spaar systeem organiseeren. Voor Heemstede werd een commissie samen gesteld bestaande uit de heeren W. Groenland, voorzitter, C. Floras, secretaris ODrieheeren- laan 15), S. Smit, penningmeester en de heeren Jo Vester, P. Juffermans en P. Zeg- waart. - Vervolgens werd nog' besproken een brief van het Verbond, over de zorg voor zwakke kinderen en volwassenen. Algemeen was men van meening dat deze zaak hier heel goed wordt verzorgd dooi de Algemeene vereeniging tot uitzending van zwakke kinderen naai vac antieoor den, zoo dat hier alsnog geen behoefte bestaat voor het stichten van zulk een vereeniging. CONVERSIELEENINGEN. B. en W. stellen den Raad voor, te besluiten, ten laste van de gemeente een geldleening aan te gaan met De Stichting Nutsspaarbank te Amersfoort, tot een nominaal bedrag van f 157.400, tegen een jaarlijksehe rente van 3 pet., koers 100 pet. De gelden zijn be stemd voor conversie van een gedeelte der 4 pet. geldleening. oorspronkelijk groot f 875.000. Voorts stellen B. en W. voor, ten laste van de gemeente een geldleening aan te gaan met de Levensverzekering Mij. van het N. O. G.. tot een nominaal bedrag van f 197.244, tegen een rente van 3 1.2 pet., koers 100 pet. Ook deze gelden eijn bestemd voor con- 1 versie van een deel der genoemde leening van f 875.000, tot een bedrag van f 148.600 en voor dekking van kosten voor afkoop van gebruiksvergoeding van bijzondere scholen tot een bedrag van f 48.644. EEN ONVOORZICHTIGE VOETGANGSTER. Zaterdag had op den Bronstee weg een onge luk plaats dat nog betrekkelijk goed afliep. De heer E. P. uit Heemstede reed met een auto uit de richting Haarlem, toen een voetgang ster mej. A. K., eveneens wonende te Heem stede den weg dwars overstak. Toen zij hal verwege was. keerde zij op haar schi-edein terug. De autobestuurder probeerde nog uit te wij ken, doch kon een aanrijding niet voorkomen. Mej. K. werd door de auto gegrepen en tegen den grond geworpen, waarbij zij een hoofd wonde kreeg, benevens een snij wonde aan een pols, terwijl zij ook over inwendige pijn in haal been klaagde. Per auto werd zij naar het St. Elisabeths Gasthuis gebracht, waar zij, na verbonden te zijn, naar haar woning werd vervoerd. VERGADERINGEN. De afdeeling Heemstede van de Noord- hollandsehe Vereeniging Het Witte Kruis houdt haar jaarvergadering a.s. Woensdag 3 Maart des namiddags half vijf in Het Hof van Heemstede. De agenda vermeldt o.a. de jaarverslagen van den secretaris en pen ningmeester over 1936. De Vereeniging voor Wijkverpleging te Heemstede zal op Dinsdag 2 Maart des na middags om vijf uur haar jaarvergadering houden in het Gemeentelijke Gezondheids huis. Behalve de jaarverslagen van den voorzitter en de penningmeesteresse zal ook de verkiezing van enkele bestuursleden aan de orde komen. UITBREIDING RIOLEERITjG. Als geschikt, object voor uitvoering door werkloozen komt naar het oordeel van B. en W. in aanmerking de aanleg van het hoofd stamriool van de Haven door de Heemsteed- sche Dreef af. langs den Cruquiusweg en de Molenwerfslaan tot het terrein van den Rei nigingsdienst, met een zijtak in de Java- laan. Na uitvoering dezer werkzaamheden kan worden overgegaan tot geleidelijke ver betering van het rioolstelsel in de Indische Buurt. De kosten van deze rioleeringswerken wor den geraamd op rond f 128.100, waarin is be grepen een bedrag van f 71.000 aan arbeids loon. Bij deze berekening is er van uitge gaan dat de werkzaamheden worden uit gevoerd door tewerkstelling van werkloozen als hier thans gebruikelijk is. Uitvoering van het werk op normale wijze zou een bedrag vorderen van rond f 99.600. waarin dan is opgenomen een bedrag aan arbeidsloon van f 47.000. Het verschil van f 28 500 zal derhalve dienen te worden ge bracht ten laste van den post „werkverschaf fing". B. en W. doen dan Raad een desbetref fend voorstel. Voorts deelen zij mede. dat Ged. Staten dezer provincie zich bereid hebben verklaard aan deze gemeente in de kosten van het uit breiden van de rioleering met zuiveringsin richting, een bijdrage te verleenen van een derde gedeelte van de aan dat werk verbon den 'bijkomende kosten, materialen e.d., tot en maximum van f 10.000. JUBILEUM BIJ DE N. Z. H. T. M. Vandaag was het 40 jaar geleden dat can- diucteuir S. P. Tames bij die N. Z. H. T. M. in dienst kwam. Dat deze dag voor den jubilaris niet ongemerkt voorbij gegaan is spreekt wel van-zelf. Namens de directie kwam Lr. W. Nug- teiren chef van de exploitatie hem feliciteer en en reikte hean de gebruikelijke enveloppe met. inhoud over. Verder kwamen nog de heer. W. Gieske chef van de algeanieenen, dienst en af gevaardigde vain het jubileuanfonds. Van het personeel kreeg hij eenige fraaie meubelstukken. De heer Tames bracht den ver deren dag- in den huiselijken kring door. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 12 uur. Londen 8.92 1/2. Berlijn 73.43 1/2. Parijs 8.48 3/4. Brussel 30.75. Zwitserland 41.65 1/4. Kopenhagen 39.85. Stockholm 46.00. Oslo 44.85. New-York 1.82 5/8. Praag 6.371/2. KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen: Zoe- testraat 1388 porties, Overbonstraat 1540, By- zantiumstraat 838, Eemstraat 1158, Kamper- straat 901 porties.- Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon. L. O. 110 porties verstrekt. „EEN VROUW IN HAAR BOEI". Donderdag 4 Maart geeft de Amsterdam- sche Tooneelvereeniging (Dir. Alb. v. Dal- sum en A. Defresne) een reprise van „Een Vrouw in Haar Bloei" (Le Femme En Fleur) comedie van den Franschen auteur Denys Amiel, hetwelk een zoo groot succes hier ter stede heeft behaald bij d'e vorige voor stellingen. De hoofdrollen worden wederom vertolkt door: Loudy Nijhoff, Tatia Wijma, Paul Huf en Paul Storm. BAL-MASQUE „DE OOSTHOEK". Hoeveel „Oosthoeken" onze Spaarnestad wel niet herbergt, wij weten het werkelijk niet, wél weten we dat Zaterdagavond in „Dreefzicht" een van de vele „Oosthoeken" een uitstekend geslaagd bal-masqué gehouden heeft. Drentsche boeren. Russische vorsten, Bar meisjes Pierrettes, ja zeifs de Rattenvanger van Ilameln dansten met een lust en een élan alsof hun leven er van af hing. The Tunny Players onder lediing van D. Vrugt zorgden voor het muzikale gedeelte, daarbij geassisteerd door een Harmony Loop orkest. De jury die bestond uit de heeren J. van Maris, A. van Hemert en J. G. Noé kende de prijzen als volgt toe: Groepen: I. Schoolkinderen, n. Leve de Oosthoek. III. Tirolers. Paren: I. Oud Engelsch edelpaar. II. Fan tasievliegers. III. Drentsch boerenpaar. IV. Zee verkeersagenten. V. Blauwe enveloppen. VI. Russisch vorstenpaar. VII. Flik en Flak. VIII. Terug uit Monte Carlo. IX. Weensch wasch- meisje. X. Kienspel. XI. Barmeisjes. Dames: 1. Sneeuwklokje. 2. Drentsche boerin. 3. Propaganda-dame Oosthoek. 4. Spaanse danseres. 5. -Medinette. 6. Japansche dame. 7. Roodkapje. 8. Pierette. 9. Marken- tènster. Heeren: 1. Filmoperateur, 2. Rattenvanger van Hameln. 3. Gedevalueerde gulden. 4. Charly Chaplin. 5. Sheik. De publieksprijs kreeg het Sneeuwklokje. Dat de stemming na de prijsuitreiking niet daalde behoeft wel geen betoog. De „Oost hoek" kan weer op een geslaagd bal-masqué terugzien. BEVORDERING DER BELANGEN VAN T.B.C. -PATIëNTEN. De afdeeling Haarlem van de Vereeni ging tot Bevordering der Belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland gaf Zaterdag avond in het gebouw Caecilia, Jansstraat, een cabaret- en propaganda-avond. De voorzitter der afdeeling, de heer J. A. Bergh, herinnerde er in zijn openingswoord aan dat 15 jaar geleden de algemeene ver eeniging tot Bevordering der Belangen van t.b.c.-patiënten werd opgericht en hoe de overheid zich door de crisis gedwongen heeft gezien tot bezuinigen ook op de bestrijding der zoo gevreesde volksziekte. Meer dan ooit is het dan ook noodig, de schouders onder het werk der t.b.c.-bestrijding te zetten. Vooral ook de nazorg is van het allergroot ste belang; de vereeniging heeft daar steeds propaganda voor gemaakt en door haar Steunfonds is „beroepsomvorming" moge lijk geworden. De heer B. Schijvenschuurder, lid van het hoofdbestuur, vestigde op een en ander ook nog eens met nadruk de aandacht en zette in bijzonderheden uiteen, dat de ver eeniging in de afgeloopen 15 jaar heeft ge daan. „De Nazorg van t.b.c.-patiënten Is even noodig als de zorg"; deze gedachte heeft de vereeniging met medewerking van anderen onder het Nederlandsche volk ver breid in woord en geschrift. In de sanatoria werd meer en meer de arbeidstherapie toe gepast; naar het oordeel der medici is arbeid een der beste geneesmiddelen. Zes jaar gele den werd het Steunfonds opgericht voor de nazorg in de ruimste beteekenis van heb woord, in inrichtingen en huishoudens. In 119 gevallen werd in het afgeloopen jaar door de organisatie steun verstrekt; naar religie of politieke overtuiging wordt daarbij niet gevraagd. De aanvragen zijn nog legio. Spr. deed een beroep op den steun van de groote massa en wekte op, le den te weiwen voor de vereeniging. De avond was verder aan de vrooldjkheid gewijd. De „Kennèmer Boys" zorgden voor goede muziek (ook bij het bal dat de bij eenkomst besloot) en een uit twee dames en een heer bestaand Amsterdamseh cabaret- gezelschapje zorgde verder met succes voor de gezelligheid met liedjes en voordrach ten. Ten voordeel© van het Steunfonds werd' een tombola gehouden. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING VAN 1 T/M. 7 MAART 1937. Nederlandseh Indië, zeepost via Rotterdam per m.s. Baloeran 3 Maart gewone stukken 2.15; mail via Genua per m.s. J. v. Oldenbarne- velt 4 Maart gew. st. 11.40; vliegdienst Am sterdam—Bandoeng 3, 6 Maart gew. st. 3.25. Suriname, mail via Amsterdam/Trinidad 5 Maart gew. st, 3.25; vliegdienst New York- Paramaribo 2, 4 Maart gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curacao, mail via Antwer pen 2 Maart gew. st. 8.55; mail en zeepost via Amsterdam 5 Maart gew. st. 3.25; vliegdienst vanaf New York 4 Maart gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, Mexico, Cuba. Ecuador, via Cherbourg 2. 4 Maart gew. st. 19.10. Canada, als Amerika 2. 4 Maart gew. st. via Glasgow 5 Maart gew, st. 8.40. Argentinië, Brazilië, Chili. Uruguay, via Ge nua 2 Maart gew. st. 13.15: via Southampton 5 Maart gew. st. 6.—: vliegdienst Duitschland Zuid Amerika 3 Maart gew. st. 11.40; vlieg dienst FrankrijkZuid Amerika 6 Maart gew. st. 8.50. China, Japan, Hongkong, via Siberië 1, 4 Maart gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Philippijnsche Eilanden en Mantsjoerije, via Siberië 4 Maart gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië) via Instanbul/Damas- kus 2, 5 Maart gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina, via Piraeus. 28 Februari, gew. st. 22.30; via Genua 4 Maart gew. st. 11.40; via Piraeus 5 Maart gew. st. 22.30; via Piraeus/ Alexandrië 7 Maart gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Napels 4 aMart gew. st. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. Ceylon, via Genua 4 Maart gew. st. 11.40; via Napels 5 Maart gew. st.. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang, Siam, via Genua 4 aMart gew. st. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 4 Maart gew. st. 11.40. Vliegdienst als Ned. Indië. gypte, via Piraeus 1 Maart gew st. 22.30; via Genua 4 Maart gew. st. 11.40; via Piraeus 5 Maart gew. st. 22.30: vliegdienst als Ned. Indië 3, 6 Maart gew. st. 3.25: vliegdienst Londen CaïroKaapstad 1, 4 Maart gew. st. 17 30. Oost Afrika, via Marseille/Aden 4 Maart gew. st. 10.—; via Genua 6 Maart gew. st. 22.30; vliegdienst LondenCaïroKaapstad 1. 4 Maart gew. st. 17.30. Unie van Zuid Afrika, via Southampton 4 Maart gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost Afrika. Australische Statenbond, via Toulon/Napels 5 Maart- gew. st. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw Zeeland, via Southampton/Cherbourg 4 Maart gew. st. 19.10: via Napels 5 Maart gew. st. 8.55. Vliegdienst als Ned. Indië. De Zweedsche g-aaf Bernadotte, assistent van lord Baden Powell, bracht gisterenmiddag een bezoek aan het Jamboree-terrein.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10