TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE ZEILEN DAMES-HOCKEY LAWNTENNIS MXXNDTTG T HïïüT 1937 HASREEM'S DXGBESD g E. D. O.De Kennemers (33) Voor de wedstrijd begon, werd het E.D.O.- bestuur gehuldigd door den voorzitter van de feestcommissie, den heer Frans Pigge we gens het 40-jarig jubileum. Het terrein was voor deze gelegenheid versierd, wat een ge- zeliigen aanblik gaf. De E.D.O.-voorzitter dankte in eenige wel gekozen woorden voor deze hulde, waarna de wedstrijd begon. De stevige bries, die schuin over het veld stond, hadden de Kennemers het eerst in hun voordeel. Toch was E.D.O. in het veld niet minder sterk, maar zij kwam voorloo- pig niet tot scoren. Kennemers wist het spel goed open te houden en speelde' tevens een tikje enthousiaster. Zeer verdiend wist zij de leiding te nemen na goed werk van Groot en Boom; de laatste schoot onhoud baar in (01). Ook de E.D.O.-voorhoede schept zich eenige kansen, maar deze gaan door slecht schieten verloren. Het is Groot, die met een mooi schot den stand op 02 brengt. Kohier krijgt een goede kans als Van Urk uit zijn doel is, maar zijn schot faalt. Als bij een hoekschop op het E.D.O.-doel de bal weggewerkt wordt krijgt Spek Sr. plotseling een vrij veld voor zich; hij heeft geen moeite met alleen Van Urk voor zich den achterstand te verkleinen (12) De tweede helft begint met een meerder heid van de thuisclub. Dinkla, die een beste partij midhalf speelt, weet steeds de E.D.O.- aanvallen te breken. Het is steeds een strijd tusschen de E.D.O.-voorhoede en de Ken nemers verdediging Het kan dan ook niet uitblijven of er moet een doelpunt komen. Een vrije trap plaatst Putten goed voor het doel; Van Urk slaat den bal tegen C. v. d. Schalie aan en zoo rolt de bal in het doel (2_2), Dezelfde speler weet even hierna aan E.D.O. de leiding te geven (32). De Kennemers zijn echter niet ontmoe digd; zij weten toch den gelijkmaker te sco ren (33). C. v. d. Schalie schiet nog eenmaal buiten bereik van Van Urk tegen den paal; in den stand komt geen verandering meer. De elftallen waren als volgt: E. D. O.: Verhagen, v. d. Born. Zandstra, J. y. d. Schalie, v. d. Putten, Oomen. S. Spek, Kohier. C. v. d. Schalie. Timmerman P. Spek. De Kennemers: Heideman, Horeman, Groot, Boom. Schipper, v. d. Wal, Dinkla. Steeman, Bos, Duivemans, Van Urk. BloemendaalH. F. C. (44) Noch voor de gastheer en, noch voor de thuisclub was er veel meer aan het resultaat van dezen wedstrijd gelegen. Nochtans be- teekende het treffen tegen de Good Old voor Bloemendaal een laatste trial voor de a.s. de gradatiewedstrijden. Welnu, indien de Bloe mendalers zoo spelen als na de rust tegen H.F.C. en er wordt niet te veel meer aan de samenstelling van het elftal veranderd, dan kunnen zij den strijd met het noodige ver trouwen aanvatten. Voor de rust beteekende het spel van den Bloem endaal-aanval niet veel. H.F.C. was voor het doel veel gevaarlijker. Binnen tien minuten gaf Hagenaar een fraaien voorzet, waarvan Twiss profiteerde door met 'n hard schot de score te openen. (0—1). Tien minuten later vergrootte Koper met een effectvol schot de score van zijn club. ('0—2). Bloemendaal Ikwam hierna meer in den aanval. Van der Togt kreeg veel werk te ver richten, doch bijzonder gevaarlijk was dit niet. Het schieten der gastheeren liet boven dien veel te wenschen over. Op onbegrijpe lijke wijze werden enkele kansen gemist, tot tenslotte Van Bragt den achterstand ver kleinde, na den bal goed van De Bock aan gegeven te hebben gekregen (12). Na de hervatting was Van Kersen bij H. F. C. vervangen door Duinke. Bij Bloemen daal nam v. d. Linde de plaats van Donker voort in, waardoor in beide teams de opstel ling gewijzigd was. Vijf minuten na de hervatting besloot Hartman een snellen ren met een goed schot dat doel trof. (2—2). TTr, Hierna was het woord weer aan H.F.C Na een hoekschop op het Bloemendaal-doel werkte één der backs den bal in eigen doel. (23), Even later bracht Ten Have imet eon fraai hard schot den stand op 2—4. Bloemendaal gooide er hierna een schepje op en smaakte het genoegen H.F.C op eigen helft terug te dringen. Bij een scrimmage scoorde Van Bragt voor de thuisclub; tien minuten later bracht dezelfde speler de par tijen weer op gelijken voet. (4-4). Bloemendaal bleef tot het einde van den strijd het meest in den aanval, doch gescoord werd er niet meer. De elftallen waren als volgt: Bloemendaal: De Haas, Donbervjort. De Waard. Iimmer. H. Beijk. Leemhuis. Hartman De Bock, v. Bragt, Tuilenaar. Hartendorp. H- F- C-: m Y. d. Togt, Drijver. Langendam, v. Olphen, Kruijer,,C. ten Have, v Kersen, J. ten Have, Twiss, Koper, v. xvt-icc.u Hagenaar. BeverwijkAssendelft (72) Op overtuigende wijze heeft Beverwijk re vanche genomen voor de onfortuinlijke ne derlaag. die destijds in Assendelft haar deel werd De Beverwijksche voorhoede was de zen middag bijzonder op schot en wel zoo eoed dat men den keeper van Assendelft voor geen van de zeven doelpunten e^nig ver wijt zou kunnen maken. Aanvoerder Maenhout, die er dezen mid dag weer zin in had, opent de score Vessies voM dit goede voorbeeld en Markx doet het niet minder, zoodat de stand vrij spoedig 3 Assendelft doet talrijke pogingen, tot het Bever wij ksche doel door te dringen, maar de rood-witte achterhoede laat zich niet pas- seeren Markx zorgt er voor, dat de rust met een 40 voorsprong komt. De veronderstelling, dat de bordjes in de tweede helft wel verhangen zouden zijn. werd door aanvoerder Maenhout in een minimum van tijd te niet gedaan door een uitstekend doelpunt (5—OL Assendelft houdt nog steeds te weinig rekening met den sterken wind, zij verzuimt van de hulp van dezen machtigen bondgenoot gebruik te maken. Uit een vrijen trap weten zij den bal goed voor doel te plaat sen en Hoogewerf te passeeren (51). Ves sies maakt er spoedig 61 van. Nogmaals slaagt Assendelft er in den achterstand te verkleinen (6—21 maar toch blijven de Wij kers het spel bel"00"4chen Tien minuten voor tijd is het Kuyer Sr., die den stand op 7—2 brengt. Criticus naar R. C. H.Excelsior. Onze medewerker Criticus heeft Zondag den wedstrijd R.C.H.Excelsior bezocht. Wegens overvloed van kopij zal zijn beschouwing in ons volgend nummer worden opgenomen. Bakhu-ys (links) en Wilders liepen beiden gisteren blessures op. SchotenHillinen (03) Deze voor de competitie onbelangrijke wed strijd. is geëindigd in een overwinning voor Hillinen. Hillinen heeft den straffen wind mee, maar de Schoten-verdediging, houdt keurig stand en geeft geen gelegenheid tot schieten. Schoten doet eenige keurige aanvallen, maar de afwer king laat te wenschen over. Na een half uur, kopt Braam goed in na een voorzet van rechts (01). Goed spel is met dezen straffen wind haast niet mogelijk. Rust komt met 01. In de tweedie helft heeft Schoten een goede kans, maar hoe heel anders is het gegaan. Schoten steeds aanvallend, de spil van Hilli nen staat te backen. Een moeilijke opgaaf voor Schoten. Bijna heel Schoten komt voor het HiHegomische doel. Dan volgt een snelle aan val van Hillinen en Verkerk maakt er 02 van. Bij Schoten luikt het niet. Alles wordt gewaagd, maar ea- komen geen doelpunten. Hillinen doet het beter. Weer een snelle uitval; de keeper van Schoten "werkt den bal in het doel (03). Einde. KinheimSucces (31) Toen na tien minuten Kinheim en goe den aanval opzette, gaf Ellen goed over aan J. Kuilenburg, die keurig doorgaf aan v. d. Wal. Deze maakte geen fout en schoot on houdbaar in (10). In de halflinie speelde v. d. Kant een goede partij spil; O. kuilen burg was vooral ook door zijn harde werken een lastige tegenstander. Na een kwartier werd een fraaie aanval besloten met een pass van Ellen aan den vrijstaanden J. Kuilenburg, die den stand op 20 bracht. Succes gaf zich nog lang niet gewonnen; na een fraai staaltje van individueel spel maak te de Succes-middenvoor Smit een mooi te gen punt (21). Toen Kinheim na de rust den wind mee kreeg, werden de zaken kalmer aangepakt. Kalf kwam er steeds beter in, evenals J. Kuilenburg, doch ook v. d. Wal gaf enkele malen blijk, het wel te kunnen. Nadat tweemaal een goede kans verloren was ge gaan, loste J. Kuilenburg bij een volgenden aanval een onverwacht hard schot, dat doel trof (3-1 Ook hierna bleef Succes doorwerken om den achterstand te verkleinen, doch dank zij het goede werk van Druyven en de beide backs van Kinheim bleven doelpunten uit. HillegomScheveningen (17) In het eerste kwartier gaven-de ploegen elkander goed partij, maar toen gebeurde het verrassende van dezen middag; in zes minuten had Hillegom een achterstand van vijf doelpunten te incasseeren Met de regel matigheid van een klok gingen de gasten door de Hillegom-verdediging en het was telkens raak. Nadat de thuisclub zich van deze onaangename verrassing hersteld had, kwam het doel der bezoekers nog wel on der druk te staan, maar doelpunten bleven uit. Na de rust was Hillegom sterker, doch ver schillende schoten ging naast of over Na een kwartier kwam Schrama voor het Scheve- ningen-doel zoo ongelukkig met den doel man ,-n een speler in botsing, dat hij moest worden weggedragen. Scheveningen kwam weder in den aanval, een strafschop werd fraai door van Dijk ge stopt, maar als na 35 minuten de linksbui ten precies op de punt van de deklat schiet, beoordeelt hij den terugspringenden bal verkeerd en de midvoor deponeert no. 6 in het verlaten doel. Na den aftrap komt onmiddellijk de ze vende goal ter wereld. Even voor het einde weet dan de invaller Houtzager met een fraai schot de eer te redden. ZeemeeuwenHalfweg (3-4) Zeemeeuwen was in het begin overwegend sterker, na mooi samenspel tusschen C. Drayer en W. Keur. gaf de laatste zijn club de leiding (1—0). Dezelfde speler vergrootte den voor sprong tot 20. Langzamerhand komt dan Halfweg wat meer opzetten en nog voor de rust- bracht M. v As den stand op 21, waarna P v. Oort den gelijkmaker scoorde (22). Na d>e rust was Zeemeeuwen niet fortuinlijk. Bij een scrimmage voor het Zeemeeuwen-doel gelukte het P. v. Ooirt, zijn club de leiding te geven (23). Na mooi samenspel kreeg W. Terol den bal toegespeeld. Keihard schoot hij tegen de lat, waarna hij den terugspringen den bal inschoot (33). Wel zijn de Zee meeuwen hierna sterker, doch het gelukt hun niet meer, te doelpunten. Achtereenvolgens verlaten dan twee spelers van de thuisclub het veld en daar geen reserves aanwezig zijn, wordt met negen man verder gespeeld. Na een snelle doorbraak brengt E. de Kwast den eind stand op 34. Haarlem 2E. D. O. 2 (01) Met den wind in den rug zijn de roodbroe- ken voor die rust iets meer in den aanval, dan de rood-zwantenHet E. D. O -doel wordt eenige maken onder schot genomen, maar dat levert geen doelpunten op. Een uitstekend scihot van Hurkmans wordt op zeer goede wijze niet, groote moeite tot corner gewerkt. Ook de E. D. O.-aanvallen leveren niets op zoo dat de rust met blanken stand komt. Na de hervatting oefent E. D. O. een hevi- gen druk op het Haarlem-doel uit. maar door haar te kort spel weet de achterhoede van Haarlem steeds in te grijpen Wederom keert De Waard op goede wijze een schot van Hurkmans De zelfde speler heeft even later geen ge.uk. als hij tegen den paal schiet EDO komt weer wat meer in den aanval I en na eendgen tijd heeft Peruke! met een ef fectvol schot -ucces (01). I Haarlem ze: nu alles op den aanvaler ko- I men dan ook *enlge gevaarlijke momenten I voor het E D -d - komen ichter geen doelpunten ui; .oort i E. D. O. wint tenslotte verdiend H. F. c. 2—w. F. C. 2 (2—4) De laatste wedstrijd van H.F.C. 2 voor de competitie is in een nederlaag geëindigd. Het H.F.C,-elftal is als volgt: Heek, Wittebol, Van Baasbank, H. Chapon, Beets, Lamp, Van Zwijndregt, Kermer. Zur Mühleh, Wepster. Guldemond. W.F.C is met den wind in den rug eerst in den aanval. Weldra echter slaagt H.F.C. er in. het initiatief over te nemen. Met schieten zijn de H.F.C.'ers niet ge lukkig; de W.F.C.-keeper krijgt dan ook niet veel moeilijk werk. Een plotselingen uitval van W.F.C. besluit de linksbuiten weer onverwacht met een hard schot, dat onhoudbaar in het net ver dwijnt (01). H.F.C. doet vergeefsche pogingen, gelijk te maken. Na de hervatting is H.F.C. met het wind- voordeel in de meerderheid. Na een kwartier loopt Kermer den bal in het doel. (L1). Guldemond geeft eenige goede voorzetten, uit een waarvan Kermer met een kopbal aan H.F.C. de leiding geeft. (21). Ofschoon H.F.C. in het veld sterker is, zijn de W.F.C.'ers productiever en mede door en kele fouten in de H.F.C.-verdediging wordt de 2—1-achterstand in een 4^-2 overwinning voor WP.C. 2 omgezet. RESERVE TWEEDE KLASSE De Kennemers 2Volewijckers 2 (2-0) Na een zwaren wedstrijd is het aan de Ken- nemers-reserves gelukt, door een 20 over winning den kampioenstitel van de reserve tweede klas te veroveren. Onder flinke belangstelling laat de heer De Jong de Kennemers aftrappen. De Am sterdammers spelen van wind af, doch de eerste aanvallen zijn voor de Kennemers. Dekker wacht eens even te lang met schie ten. Dan komen de Volewijckers opzetten; de Kennemers-achterhoede krijgt zwaar werk. Grapendaal is echter in zijn besten vorm. Aan de overzijde wordt Brethouwer zwaar bewaakt; hij krijgt hoegenaamd geen kans. De rust komt niet 00, Na de rust zijn de eerste aanvallen weer voor de Volewijckers, doch allengs krijgen de rood-zwarten de overhand. Nadat Rek- veld eens overgeschoten heeft, krijgt Gra pendaal twee keiharde schoten van den links buiten te stoppen. Eindelijk, na 15 minuten, geeft Pauw keurig den bal door aan Dekker, die onhoudbaar de score opent. (10). De Wij kers beginnen thans beter te spelen en weer krijgt Dekker, een kans, doch hij valt. Als Vessies echter goed plaatst naar Ten Wolde, brengr deze met een onhoudbaar schot den stand op 20. Na enkele Amsterdamsche tegenaanval len, ontstaat voor het Amsterdamschë doel een scrimmage. Een back maakt hands, doch het wordt niet door den arbiter geconsta teerd. Een keihard schot van Brethouwer wordt nog gestopt en dan komt met 20 het einde. De roodzwarte reserves, die voor de eerste maal in de reserve tweede klasse uit kwamen en meteen maar het kampioenschap behaalden, werden voor hun fraaie prestatie langdurig toegejuicht. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Westelijke eerste klassx KattenburgKoog Zaauxiijk Sportief—D. T. V. WesterkwartierBlauw Wit H. S. V.—Fluks Tweede klasse. Nieu.wencLaaranerha.niOlympia Blauw Wit IIWesterkwartier II OosterparkB. E. P. Derde klasse. Hercules IISport Vereent Rohda H—K. V. D. II 6—1 6—4 3- 4—1 3—2 6—2 1— 1—6 6—0 HaarlemAmstelodamum (11) Vooral de Amstelodamuni-aanval is zeer actief; goede aanvallen worden opgezet. Na een kwartier tikt een Amstelodamum-speler den bal op de achterlijn op. waarna een dame zich snel omdraaiend een fraai doelpunt scoort (0—1). J. Voetelink mist dan een kans vlak bij den paal. maar hij maakt het direct weer goed door van een strubbeling" in de Amste lodamum-verdediging te profiteeren (11) waarmee rust komt. Hoewel Haarlem na de rust den wind tegen had, bleef de verhouding in het veld onge wijzigd. Er werd aan beide zijden danig ge knoeid en het behoeft dan ook geen verwon dering te wekken, dat verdere doelpunten uit bleven HAARL. KORFBALBOND Alw. Ready 2Oosterkwartier 4 (1-4) Het eerste succes is voor Oosterkwartier: na 10 minuten weet F. Luikel door de ver dediging te slippen en te doelen (01). Als Alw. Ready na een half uur spelen weet te doelen wordt dit doelpunt door den scheids rechter wegens loopen geannuleerd. Na rust maakt F. Luikel al spoedig zijn tweede doelpunt (02). In den tweeden aanval is het G. Kuperus die Oosterkwartier's voorsprong vergroot (0—3). Na een hall uur weet H. Starpens voor Alw. Ready te doelen (13). Kort voor het einde brengt mej. Garda Starink Oosterkwartier's vierde doelpunt. Haarlemsche Jachtclub. Op de jaarlij ksche algenieene vergadering der H.J.C. werden de periodiek aftredende bestuursleden herkozen zoodat het bestuur evenals in 1936 als volgt is samenegsteld: Kol. C. W. de Visser, voorz., R. Venema secr.. Julianastraat 11, M. v. Breemen, penningm... C. M. Westermann 2e secr. H. W. de Voogt en A. P. J. Trap, commissarissen. Uit de jaarverslagen bleek, dat een groot aantal jonge, nieuwe leden tot de vereeniging was toegetreden. Dit was voor neme! ijk" te danken aan de Jollenclub die de nieuwe leden in de gelegenheid stelde, het zeilen te leeren door daartoe booten ter beschikking te geven terwijl een groot aantal oudere leden zich voor het geven van zeilles beschikbaar stel den. Besloten werd op dezelfde wijze voort te gaan: in verband hiermede werd besloten *'»t aanscbe fr:n° ,Tf>n ««éiiwe !i"e>i De zeillessen zullen reeds in April begin nen. De heer H. A van der Meij is 25 jaar Athletiek Official. De heer S. van Musseher huldigt den jubilaris namens de H. A. V. „Haarlem", waarvan de heer Van der Meij voorzitter is. NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Westelijke eerste klasse. AmsterdamH. H, Y. C. H. D. M.Gooi HilversumT. O. G. O. Promotie-afdeeling. S trawb erriesLeiden Hilversum IIBe Fair Gooi II—B. M. H. C. I PinokkioLaren B. H. V.Amsterdam n Tweede klasse VictoriaH. O. C. II H. H. Y. C. ni—Leiden III B. H. M. C. Ill—S. O. S. Amsterdam IIIGooi III B. M. H. C. IV—Famos Amsterdam IVA. M. V. J. Hilversum III—S. C. H. C. II SohaerweydeBe Fair II KameleonLaren II Derde klasse. Groen Geel—H. H. Y. C. V H. O. C. IV—Clubhuis Te Werve Beslissingswedstrijd. B. M. H. C. VI—H. B. S. II Strawberries IIAlkmaar II Vierde klasse. Harlekijn II—H. B. S. IV Strawberries IIIAmsterdam IV Zandvoort nHarlekijn I Alliance nOh Kay n 2—0 1—1 9—1 3—4 4—0 2—5 1—2 9—2 4—1 3—2 0—6 5—0 4—1 1—2 1—4 3—0 2—1 4—5 0—5 0—1 1—2 0—5 2—2 1—1 5—2 Competitiestanden. Eerste Klasse West. gesp. gew. gel. verl. prat. v.-t Hilversum 14 10 0 4 20 45—19 H. D. M. 14 9 2 3 20 39—26 Amsterdam 12 7 4 1 18 31—18 H. H. Y. C. 14 8 1 5 17 37—21 Gooi 13 6 3 4 15 35—33 Togo 14 5 2 7 12 25—37 S. C. H. C. 12 1 0 11 2 22—47 H. O. C 13 0 2 11 2 15—48 PROMOTIEKLASSE B. 't Gooi 2—B. M. H. C. (2—5) B. M. H. C. kreeg door Van Gijn de leading (01)De Roos bracht uit een strafcorner den st-and op 02. De snelle rechtsbuiten van Gooi 2. ontsnapte daarna aan de niet al te strenge bewaking en scoorde (12). Na de rust liet dezelfde spe Ier van Gooi 2 nog eens aan zijn bewaker de hielen zien en maakte gelijk (22). Uit een strafcorner gaf De Roos echter weer aan B. M. H. C. de leiding. Invaller M. Oei wist het vierde doelpunt te scoren, gevolgd door Van Gijn, dde er 25 van maakte TWEEDE KLASSE B. B. M. H. C. 3—S. O. S. (0—5) De partijen wogen vrij goed tegen elkaar op S. O. S. was voor doel gevaarlijker door beter schieten. Met de rust hadden de gasten een 20 voor sprong. In de tweede helft trad S. O. S. meer aan vallend op. Toch had B. M. H. C. 3 meer kansen, doch deze werden niet benut. S. O. S. wist nog driemaal het doel van B. M. H. C. te vinden en won zoodoende verdiend, maar geflatteerd, met 50. TWEEDE KLASSE C. B. M. H. C. 4Famos (41) In de eerste hedft was het een gelijk opgaan de wedstrijd, waarin geen der partijen eenig voordeel wist te behalen. Rust 00. In de tweede helft nam Famos de leiding. Deze werd door R. Rhodius teniet gedaan (11). Een tweetal staaf corners werd door Reintjes goed benut, zoodat B. M. H. C. 4 toen reeds een 3—1 voorsprong genoot. Dezelfde speler wist echter ook zonder straf corners het doel van Famos te vinden. Zijn schot bracht het vierde en laatste doelpunt voor B. M. H. C. 4. Einde 41. Overzicht. Het is gisteren voor Rood Wit een goede dag geweest. Met 4—0 werd H. H. IJ. C. gede cideerd geslagen, waardoor Rood Wit zich in veiligheid stelde voor de laatste plaats. Voor H. H. IJ. C. is de kans om daaraan nog te ontsnappen nu wel uiterst gering, want uit de twee resteerende wedstrijden, waaronder één tegen Amsterdam, zouden de Waalsdor pers minstens nog drie punten moeten ha len om het tot een beslissingswedstrijd tegen H. D. AL te brengen, aangenomen dat deze laatste haar twee nog te spelen wedstrijden verliest. B. D H. C. zag haar kampioenskansen groo- te'ndeeis verdwijnen door een 32 nederlaag tegen Amsterdam. Blijkbaar is de ploeg der hoofdstedelingen als geheel toch wel sterker want ook te Bloemendaal bleef zij met 20 in de meerderheid. H. O C. handhaafde ia' igeMage .e cord op eigen veld en won met 2—1 van H. D. M. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Amsterdam 10 7 2 1 16 2718 1.6 Gooi 10 7 0 3 14 37—21 1.4 B. D. H. C. 10 6 2 2 14 22—9 1.4 H. O. C 10 4 3 3 11 16—20 1.1 Rood Wit 10 3 2 5 8 21—21 0.8 H. D. M. 10 2 1 7 5 17—27 0.5 H. H. IJ. C. 10 0 2 8 2 10—34 0.2 In de Overgangsklasse kwam Gooi II defi nitief onderaan door een 30 nederlaag te gen B. H. V. In klasse 2A heeft Strawberries het niet tot een gelijk spel tegen H. H. IJ. C. II kunnen brengen. Met 2—1 bleven de Hagenaars in de meerderheid. In de 3e klasse B werd de competitie be sloten met een 50 overwinning van B. D. H. C. V oo H. B. S. H. D. M. 2 12 10 1 1 21 42—10 1.75 B. D. H. C. 4 12 7 1 4 15 32—22 1.25 Rood Wit 3 12 6 1 5 13 33—30 1.08 Zandvoort 12 5 2 5 12 2419 1. H. B. S. 12 5 2 5 12 23—24 1.— B. D. H. C. 5 12 4 2 6 10 26—29 0.83 H. B. S. 2 12 0 1 11 1 12—58 0 08 In de 4e klasse D vond alleen de wedstrijd B. D. H. C. 7—de Kraaien doorgang, die uit liep op een verrassing. Met 31 bleef de thuisclub in de meerderheid De Uitslagen. Westelijke eerste klasse H. O. C.—H. D. M. AmsterdamB. D. H. C. Rood WitH. H. Y. C. Overgangsklasse. B. H. V.—Gooi II Tweede klasse. H. H. Y. C. II—Strawberries Be FairHilversum II Derde klasse. B. D. H- C. V—H. B. S. Vierde klasse. H. H. Y. C. V—H .H. Y. C. IV B. D. H. C. VIIKraaien 2—1 3—2 4—0 2—1 4—1 1—2 3—1 Rood Wit—H. H. IJ. C. (4—0) Rood Wit heeft zich zonder veel moeite vei lig weten te stellen door den wedstrijd tegen de hekkensluiters, die met vier invalsters ver schenen, te winnen. H. H. IJ. C., dat den toss won, begon tegen den straffen wind in. Reeds enkele minuten na het begin kreeg Rood Wit een strafcorner toe gewezen, die door mej. Leeuwenberg met een hard schot benut werd (10). Ongeveer een kwartier daarna werd de voorsprong op de zelfde wijze vergroot. Rood Wit was door het goede spel van de halflinie voortdurend in de meerderheid. In de Haagsche voorhoede zat weinig verband. De Rood Witte achterhoede had weinig moeite om de aanvallen der Haag- schen af te slaan. Ook na de rust bleef de thuisclub, behoudens enkele meest door mej. E. Exalto geleide uit vallen, sterker. Een opgelegde kans voor H H. IJ. C. om deai achterstand in te loopen, bleef onbenut. Geregeld zal de Rood Witte voorhoede voor het Haagsche doel, doch het binnentrio wist de fraaie voorzetten van mej. Leeuwenberg niet te benutten. Na een doelworstellng scoor de mej. L. Jongeneel het derde doelpunt en na keurig solospel wist dezelfde speelster nog maals het net te vinden. AmsterdamB. D. H. C. (32) In een op niet zeer hoog peil staanden wed strijd heeft B.D.H.C. twee kostbare punten aan haar concurrente Amsterdam verloren, zoodat de hoofdstedelingen nu een mooie kans op het kampioenschap hebben. Na eenig heen en weer spelen op het mid denveld scoorde B.D.H.C. het eerst; mej. v. d. Brandeler weet na goed doorzetten bij een strafcorner den bal in het Amsterdamsche doel te werken. B.D.H.C. moest zich krachtig tegen de aanvallen der thuisclub verdedigen; dit gebeurde met succes, zoodat met rust de stand 01 was. Na de pauze kwam Amsterdam sterker op zetten; mej. Terwlndt, die zeer bewegelijk speelde, maakte al spoedig gelijk. Daarna scoorde mej. v. Grinsven uit een voorzet van rechts, maar thans maakte mej. Meevers bij een corner opnieuw een doelpunt voor B.D. H.C. (2—2). Tenslotte ontstond bij een straf corner een scrimmage voor het doel van Bloe mendaal, waarbij scheidsrechter Broese van Groenau van meening bleek, dat de bal de doellijn gepasseerd was (32). Nu de overwinning toch behaald was. be sloot Amsterdam af te zien van een protest tegen het niet toekennen van een strafbully. De keepster van B.D.H.C. had n.l. een bal weg gewerkt zonder in het bezit van haar stick te zijn, hetgeen scheidsrechter Simmers aan vankelijk over het hoofd had gezien. Zoo behaalde Amsterdam na spannenden strijd een overigens welverdiende 3—2 over winning. De match PerryVines. Uit New York: Naar men weet werken Perry en Vines momenteel een contract af van veertig wedstrijden, waarvan er thans 23 ge speeld zijn. De stand is op het oogenblik 12—11 m het voordeel van Vines, heteeen een toe vallige omstandigheid mag worden genoemd. In ieder geval is de spanning .wie tenslotte het irootste aantal partiien zal vinden, nog voloo aanwezig en dat zal wel van Invloed zijn op het bezoek van de nog resteerende wedstrij den Inmiddels moeten de verdiensten niet onaanzienlijk zijn.Men noemt na deze 23 wed strijden zelfs een bedrag van 175.000 dollar.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 15