WEOLIL ZOO Zilvervossen Blauwvossen leden geëtaleerd Nieuw Veiligheidsbesluit. ^WEERBERICHT Nietigverklaring van Goudclausules. Werkers voor den vrede in Den Haag. KT 'K'A ND 'AG T M SART 1937 H AA" RE EM'S DAGBEAD 2 Vereen, voor muzikale ont wikkeling der schooljeugd. Tweede paedagogisch concert. Het tweede Paedagogisch Concert voor vol wassenen, dat op Woensdag 3 Maart om half negen zou beginnen, is op half acht gesteld. Deze beslissing diende genomen te worden om de uiterste zware taak van het orkest te verlichten, de beslissing kon genomen wor den. doordat de „Vereeniging voor muzikale ontwikkeling der schooljeugd" met haar duizend jonge toehoorders voldoende ruimte laat voor de ouderen. Frits Schuurman laat Bertus van Lier zelf zijn Eerste Symfonie dirigeeren: Roel Rip- hagen speelt de „Variations symphoniques" van Franck; tot slot „1812" van Tschai- kowsky. Zooals aangekondigd is, houdt Karei de Jong een voorbespreking in Sint Bavo. Sme- destraat. Dinsdagavond zeven uur, met solist en orkest licht Frits Schuurman het pro gramma Woensdagavond in de Concertzaal toe om kwart voor zeven. EXCURSIE- EN SINT NTCOLAAS- VEREENIGING „HAARLEM". Zaterdagavond vierde de Excursie- en Sint- Nicolaas-Vereeniging „Haarlem" haar tweeja rig bestaan in gebouw Olympia. De voorzitter der feestcommissie, de heer F. v. Musscher, bracht dank aan allen, die er aan hadden mee gewerkt om dezen avond tot stand te brengen, in het bijzonder de commissieleden. Hierna volgde de afwerking van het programma, dat afgewisseld werd door kienen. De jeugdige Greetje van Wort imiteerde „Shirley Temple" in Lollipop. Het liedje ,.'t, Gevoel, dat men van je houdt", dat werd begeleid door A Hot- singers, was een nummer dat zeer in den smaak viel. Vervolgens kwam de tooneelgroep Haar lem op het podium met het successtuk „Terug van Carnaval". De lach was niet van de lucht en de leidster, mevr. Deen, werd zeer terecht door den voorzitter gehuldigd. Het hoogtepunt van den avond werd bereikt, toen mej. Susy Steffens, een nv.mmer zong, dat speciaal voor dezen avond door den voorzitter, den heer F. v. Musscher, v/as samengesteld.Ook zij mocht bloemen in ontvangst nemen. Met een bal onder leiding van den heer Van Woerkom werd dit tweede jaarfeest besloten. SUPRA NATIONALE GEBEDSROND. Voor bovengenoemden Bond, die over ge heel Europa bidstonden organiseert voor een Geestelijke Opwekking, zal de Evangelist R. van Goethem uit Brussel, gedurende de maand Maart in verschillende plaatsen van ons land bijeenkomsten houden. Te Haarlem zullen deze van 6 tot 11 Maart plaats vinden in het lokaal Parklaan 21. Za terdagavond 6 Maart zal de eerste bijeen komst plaats hebben Zondag 7 Maart wor den drie samenkomsten gehouden. De ove rige dagen weer 's avonds. De slotsamen- komst op Donderdag 11 Maart zal in de kerk der Broedergemeente, Parklaan 34, gehouden worden. De B. E. L.-Week 1937. Jhr. Mr. Dr. A. Röell bescherm heer, de burgemeester Eere-voorzitter. Verkoopactie. De Commissie voor de Verkoopactie van de B.E.L.-week heeft een convocatie gezonden aan alle winkeliers, aangesloten bij de Mid denstands-organisaties en de buurt- en straat-vereenigingen. voor een vergadering op Dinsdag 2 Maart in café-restaurant Brinkmann, Gr. Markt. Op deze vergadering zal het Ballerospel worden besproken, welk spel zal worden gekoppeld aan een speciale verkoop-actie, waardoor het publiek dagelijks prijzen kan winnen. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat niet alleen de besturen van de vereenigingen individueel zijn uitgenoodigd, doch ook de winkeliers Beschermheer- en Eere voorzitterschap. De hoofdcommissie van uitvoering B.E1.- week 1937 bericht ons. dat zij tot haar ge noegen kan mededeelen, dat de Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Jhr Mr. Dr. A. Röell zich bereid heeft verklaard het be schermheerschap te willen aanvaarden. Voorts mocht de commissie den burge meester bereid vinden, het eere-voorzitter schap op zich te nemen. AGENDA MAANDAG 1 MAART Voorhelmstraat 25: Jaarlij ksche algemeene ledenvergadering der Haarlemsche Huishoud en Industrieschool, 4 uur. Café-Restaurant Brinkmann. Groote Markt: Algemeene vergadering der Floralia- Vereeniging voor Haarlem en Omstreken. 8.45 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Verboden lading". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Fraulein Lilli". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Transatlantic", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Verdachte, sta op!" 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve s Maan dags. Toegang vrij. Zandvoort: Vergadering van den Ge meenteraad. 7-30 uur. DINSDAG 2 MAART Stadsschouwburg. WilsonspleinWedstrijd voorstelling van „Cremer": „Sonna" door de Utrechtsche Rederijkerskamer Molière, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. een geheel nieuwe collectie tegen zeer billijke prijzen BARTEUORISSTRAAT 26-28 (Adv. Ingez. Med.) Voor-ontwerp bij Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. De minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aan hangig gemaakt een nieuw veilig heidsbesluit voor fabrieken of werk plaatsen en een nieuw electro- technisch veiligheidsbesluit. De inhoud van laatstgenoemd voor ontwerp stemt nagenoeg woordelijk overeen met die artikelen 35 tot en met 75 en 194 tot en met 231 van het. veiligheidsbesluit-1916. Het eenige verschil van materieelen aard is, dat volgens de in dit voor ontwerp neergelegde regeling de be voegdheid van de districtshoofden der arbeidsinspectie om eischen te stellen; wordt uitgebreid. De Haarlemsche Financiën. Wijziging der begrooting op verlangen van Ged. Staten. Elders in dit nummer deelen wij reeds mede, dat Gedeputeerde Staten van Noord- Holland aan het Haarlemsche gemeentebe stuur, een brief gezonden hebben waarin zij verschillende wijzigingen van de ontwerp-be- grooting voor 1937 verlangen. Eenige verlan gens hebben B. en W. in voorstellen omgezet: le afschaffing van de vrije telefoon voor raadsleden (voor 1937 zou dit een besparing geven van f 1560, waarbij B. en W. blijkbaar van de meening uitgaan, dat de telefoon met 1 April zal worden opgezegd), 2e verlaging.van het presentiegeld van raadsleden tot f 4.per zitting (besparing voor 1937 f 1000.3e ver laging van de vergoeding voor de leden van stembureaux (voor 193"7 besparing f720.4e verhooging van het vergunningsrecht (op brengst voor 1937: f4000. B. en W. he'bben ook nog een nota van wij zigingen der ontwerp-begrooting aan den Raad gezonden. Naar wij vernemen zijn die veranderingen ook een gevolg van den brief van Gedeputeerde Staten. De uitkeering uit het werkloosheidssubsidie- fonds ad 70 pet. van de extra bijdrage in de kosten van steunverleening en werkverschaf fing willen Ged. Staten met f 9100 verlagen. Verder zijn enkele posten voor het schoon houden van het stadhuis en het onderhoud van pompen en riolen met enkele duizenden guldens verlaagd. Het totaal dezer verlagin gen bedraagt f9005.—. Het eindcijfer der ont werp-begrooting blijft evenwel onveranderd. Nederlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie. Lezing over Zuid-Limburg. Voor de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Jeugdbond voor Na tuurstudie hield de heer Ko Zwee- res in het gebouw van de H. J. M. V. aan de Lange Margarethastraat een lezing met lichtbeelden over „Het Zuid-Limburgsche heuvellandschap' Dit is een landschap, aldus spr., dat geheel verschilt van dat van de rest van ons* land, en ook de huizenbouw, het volkskarakter en de taal wijken sterk af. De huizenbouw ver schilt weinig van dien van het aangrenzende Duitschland en België. We vinden er nog ver schillende heel oude en dikwijls ook heel mooie gebouwen, waarvan spr. enkele fraaie lantaarnplaatjes liet zien. Ook de bodem van dit gebied is anders. Limburg is een van de oudste stukjes van ons land. wat de geologische gesteldheid be treft. en het is ook een van de weinige plaat sen waar het carboon aan de oppervlakte komt. In groote trekken schetste spr. het ontstaan van dit landschap, waarbij hij wees op de mergelgrotten van den St. Pietersberg, die de laatste jaren sterk lijdt onder de af gravingen ten behoeve van een cementfa briek. Na de pauze behandelde spr. den planten groei, die in een nauw verband staat met de bodemgesteldheid. Op de verschillende bo demsoorten als krijt, leisteen, en zand komen vrij sterk gescheiden plantengemeenschap pen voor. Daardoor vinden we in Zuid-Lim burg een aantal planten, die we elders in Ne derland niet of slechts zelden vinden, o.a. de Belladonna en het gele zinkviooltje. Nadat er een korte vergadering was gehou den. waarin de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd en een nieuw bestuur werd gekozen, lichtte de heer Zweeres nog een serie zeer fraaie lan taarnplaatjes van onzen stadgenoot, den heer G. A. van Schaick, over het Otterloosche zand en het nationaal park „De Hooge Veluwe" toe, waarbij hij vooral op de fotografische kwaliteiten ervan wees. De voorzitter, de heer J. van Breemen dankte den spr. voor zijn interessante cau serie en hoopte, dat deze voor de leden aan leiding zou zijn. zelf eens een kijkje in Zuid- Limburg te gaan nemen, waar voor den na tuurliefhebber nog zoo veel te genieten valt. De Bilt voorspelt: Matigen tot krachtigen Noordoostelijken tot Noordwestelijken wind. Zwaar be wolkt tot betrokken met tijdelijke op klaringen. Kans op regen en (of) hagel buien. Weinig verandering in tempera tuur. <m BAROMETERSTAND Hoogste 768,8 m.M. te Seydisfjord. Laagste 740.3 m.M. te Brussel. De depressie, welke Zaterdag met haar cen trum over de Britsche eilanden lag, trok Oost waarts. Een secundaire, welke zich tot een af zonderlijke kern ontwikkelde, lag hedenmor gen over het Zuiden van ons land. De hooge drukking over Groenland werd door een uit het Westen komende depressie aangetast. Een rug van hooge drukking loopt thans nog over IJsland naar het Noorden. Op de Britsche eilanden waait het matig tot. krachtig uit het Noordwesten, de lucht is er zwaar bewolkt met plaatselijk, voornamelijk in het Zuiden, sneeuw. Plaatselijk was de temperatuur vanmorgen onder het vriespunt. In Frankrijk en België is de wind krachtig uit het Westen, ook hier valt plaatselijk sneeqw of regen, evenals in Duitsch land, waar de wind meest Zuidwest is. In Scandinavië nam de vorst belangrijk af. in Zuid-West Duitschland en Zwitserland daalde de temperatuur hedennacht ook tot onder het vriespunt. De meeste bergstations in Duitschland en Zwitserland melden nevel of mist, met plaat selijk sneeuw. BAROMETERSTAND Vorige stand 746 m.M. Stand van heden 748 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 5.57 uur; n.m. 18.05 uur. Strand berijdbaar ;va.n 11.0016.00 uur. Voorstel door de regeering gehandhaafd. De regeering meent na zorgvuldige overweging haar voorstel tot nietig verklaring te moeten handhaven, al dus wordt in de memorie van ant woord over hety. betreffende ontwerp op de critiek der Tweede Kamer ge antwoord. Aan den wensch de werking van het ontwerp uit te breiden tot overeen komsten, welker nakoming moet plaats hebben in Ned. Oost- of West- Indië, is gevolg gegeven. JAARVERGADERING AFD. HAARLEM DER. NED. PADVINDERS Zaterdagavond was de aula van het Kenne- mer Lyceum geheel bezet met voortrekkers, leidsters, leiders en ouders, voor de bijeenkomst der afd. Haarlem N. P. V. Oübaas M. C. de Jong deele mede, dat te Haarlem op Zaterdag 13 en Zondag 14 Maart de brochure „U komt" huis aan huis zal wor den aangeboden en in de buitengemeenten een week later. Op Vrijdagavond 12 Maart heeft op de Groo te Markt pl.m. 8 uur een samenkomst plaats Daarna zal de brochure met eenig ceremonieel worden aangeboden aan den Commissaris der Koningin, den bisschop van Haarlem en B. en W. van Haarlem. Een muziekkorps zal ter opluistering aan wezig zijn. Spr. wekte allen op, om op de Groote Markt aanwezig te zijn. Hierna leidde de voorzitter der K. P.. Mr. Julius Hoog, den spreker, den heer J. Lu- berti uit Wassenaar, in, die interessante bertie uit Wassenaar, in, die interessante dingen van het leven der dieren vertelde. Een en ander werd met een film geïllustreerd. Hierop volgde de ledenvergadering. De voor zitter sprak zijn erkentelijkheid uit over de groote belangstelling, die vooral verheugend is met het oog op de jamboree, tot welks suc ces ook de ouders moeten bijdragen. Dr. J. Rinse bracht het jaarverslag uit. In zijn verslag wees de penningmeester er op, dat er steeds een nadeelig saldo is. Dit mag niet zoo voortgaan. De voorzitter, de secretary en de penning meester werden bij acclamatie herbenoemd. In de vacatures Dorst en Wezelman werden gekozen Ir. H. Burck en K. J. Bonnes. De aftredenden werden toegesproken door den voorzitter, de heer Dorst, ontving een swastika als blijvend aandenken. Voor het onderhoud van de instrumenten van een eventueel op te richten band van tamboers enz. wil de afd. een bedrag toestaan. Ook de ouders werden in de gelegenheid ge steld voor dit doel te offeren. DIRECTEUR VAN ONDERWIJS IN NEDERL. INDIë. BUITENZORG, 1 Maart (Aneta/A.N.P.) Naar A net a verneemt, zal de benoeming van dr. P. J. A. Idenburg, (een zoon vain wijlen den gouverneur-generaal) tot directeur van het departement van onderwijs, heden af komen* Europeesche samenwerking. Oordeel van minister Bastid. Onze Haagsche correspondent meldt ons: De nog altijd toenemende bewapenings woede, de verschillende spanningen, die nog steeds op internationaal gebied merkbaar zijn, leiden er toe, dat men nu niet bepaald altijd rustig kan slapen. Aldus merkte te recht op het Fransche Kamerlid Paul Elbel. oud-directeur der handelsaccoorden, dien we Zondag ontmoetten te midden van het gezel schap vooraanstaande Fransche politici, die als afgevaardigden van het Fransche comité voor Europeesche samenwerking een twee- daagsch bezoek aan Nederland brachten. Eenige dagen vroeger vertoefde hun land genoot Dominee Jézéquel in de stad van het Vredespaleis. Hij kwam als een van de leiders van het Rassemblement Universel pour la Paix (R.u.P.), waarvoor hij bijzondere aan dacht kwam vragen en daarbij opmerkte, dat het op een sprookje berust, dat in die massa beweging voor versterking van de Volken- bonds- en vredesidealen ook maar eenige mogelijkheid op bedenkelijke beïnvloeding van communistische zijde zou bestaan. De heeren van de Europeesche samenwer king verschenen hier om meer in het bij zonder bij eenige leidende figuren in Neder land nieuwe belangstelling voor hun organi satie te vragen. Op politiek, economisch en intellectueel gebied behooren alle krachten samen te werken om toenadering te bevor deren,, wil er niet een einde komen aan de beschaving en aan de positie van Europa, waaronder zij, in tegenstelling met wat Coudenhove-Kalergi met zijn Pan-Europee- sche gedachte voor oogen stond terecht ook een zoo belangrijk land als Engeland willen laten meetellen. Het bezoek aan den Haag was al lang voorbereid eer men wist, dat er eenige sprake zou wezen van voorbe reidende besprekingen tusschen deskundige kopstukken uit de staten, die destijds tot de economische overeenkomst van Oslo toetra den. De komst van de Fransche afvaardiging voor Europeesche samenwerking had dus niets te maken met het feit. dat op 3 Maart in den Haag het overleg der Oslo-deskundi gen zal aanvangen. Onderhoud met minister Bastid. En zeer nadrukkelijk is ons nog verzekerd, dat de aanwezigheid van minister Paul Bas tid, Frankrijk's minister van handel en in dustrie, hiermee evenmin iets had uit te staan. Wij hadden het voorrecht minister Bastid nog even te ontmoeten. Ik ben hier niet als minister, doch louter privé, zoo druk te hij ons nog eens op het hart. Straks ver trek ik naar Tsjecho-Slowakije, waar ik wèl in mijn functie zal optreden, want ik ga daar een nieuwe handelsovereenkomst met de heeren te Praag ondernemen. Intusschen wil ik u, op uw vraag, wat ik denk van de po gingen, die de Oslo-staten eventueel willen ondernemen wel zeggen, dat ik een en ander niet slechts met de belangstelling van een nieuwsgierige zal volgen. Neen, er is meer. Zelf warm aanhanger van de vrijhandels denkbeelden, zal ik met groote sympathie acht slaan op alles wat men wellicht zou meenen te kunnen doen om tusschen een aantal landen geleidelijk te komen tot ver mindering der economische en handels-be lemmeringen. Het Kamerlid Paul Elbel gaf ons intus schen te verstaan, toen we "hem vroegen, of hij meende dat, indien het tot een nieuwe en misschien betere Oslo-overeenkomst zou komen, dan ook Frankrijk naderhand zou toetreden, dat men zich van Frankrijk's bij zondere economische structuur rekenschap moest geven. In dit verband maakte hij in het bijzonder gewag van de positie, waarin zich de Fransche landbouw bevindt. Deze zou het, aldus onze indruk van de zienswijze van den heer Elbel, geenszins gemakkelijk maken om zich zonder meer bij een Oslo-af spraak aan te sluiten. Overigens zij hier nog eens onderstreept, dat de bezoekers uit Parijs de gesprekken, die zij Zaterdag ter gelegenheid van het diner bij den Franschen gezant met verschil lende Nederlandsche politieke kopstukken, onder wie ook minister Colijn, hadden ge voerd, begrepen hadden, dat men in Den Haag aan de besprekingen der Oslo-deskun digen slechts het karakter van een bestu deering der verschillende vraagstukken toe kent. Van een peilen dus. of, en zoo ja hoe, 28 cent per uur. Voor leden van stembureaux. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben aan B. en W. van Haarlem mede gedeeld. dat de vergoeding die nu gegeven wordt aan leden van stembureaux te hoog is Die moet verlaagd worden tot f 4 per zitting, terwijl ieder lid die zich laat vervangen f 0.28 per uur moet afstaan. Wie een vollen dag „zit" begint 's morgens om V/z uur tot 's avonds ministens om streeks 7 1/2 uur. (Soms zijn de stembu reaux pas om 9 of 10 uur klaar!) Maar nie mand wil graaf een heelen dag aan één stuk op zoo'n bureau vertoeven, al is het werk dan ook niet zwaar. Heeft de arbeidsinspectie er geen bezwaar tegen, dat 12 uur achtereen ge werkt wordt? Indertijd ontvingen de leden van stem bureaux geen vergoeding, maar de gemeen te zorgde voor koffie en thee en een lunch. Toen is, om dat slechts een deel der leden en plaatsvervangende leden van die lunch ge noten bepaald, dat f 1 per uur gegeven zou worden, de voorzitter kreeg nog f 0.20 per uur extra. Bij de vorige verkiezing is de ver goeding op voorstel van B. en W. verlaagd tot f 0.50 per uur. Reeds toen werd ge vreesd, dat op den duur voor die slechte be taling geen voldoende gegadigden te vinden zouden zijn. Nu vinden Ged. Staten f 0.50 per uur nog te veel en willen het verlagen tot f 0.28. Het zal nu moeten blijken of ook in de toe komst voldoende personen bereid zullen blijken tegen die geringe vergoeding hun tijd voor de gemeenschap te willen opoffe ren. Als een overheid een vergoeding geeft moet die toch van eenige beteekenis zijn. Mis schien zou het dan beter zijn als de ge meente „vrijwilligers" zonder betaling zou vragen. eenige nadere regeling tusschen de Oslo- staten mogelijk zou wezen. In een bijeenkomst met vertegenwoordi gers van de pers gaven de heer Elbel, de senator Berthod, oud-minister van Onder wijs en de oud-minister Borel, voorzitter van de Europeesche samenwerking, een korte uiteenzetting van het doel en de werkwijze dezer organisatie, die ervan uitgaat, dat er tenslotte tusschen de politieke, economische en intellectueele toenadering een onderling verband bestaat en behoort te bestaan. Alle drie deden zij sterk op den voorgrond ko men. dat thans meer dan ooit de staatslie den alles moeten doen om weer den weg van elkaar over en weer verstaan te betreden, wil 't niet weldra op een hopelooze ruïne en op den ondergang van de Europeesche beschaving uitloopen. Op een desbetreffende vraag er kende de heer Borel nog. dat ongetweijfeld regionale afspraken, zooals bijv. die van de zgn. Oslo-staten, den weg voor zulk een toenadering kunnen banen. Dronken wielrijder rijdt tegen tram op. Met hersenschudding naar een ziekenhuis vervoerd. Zondagavond omstreeks kwart over elf reed een fietser, die blijkbaar een paar glaasjes te veel op had, door de Kruisstraat in de richting van het Station, om zich naar zijn woning op den Kruisweg te begeven. Dit is weliswaar de kortste weg, maar het is niet alleen verboden, doch ook zeer gevaarlijk, wat de man spoedig zou ondervinden. Uit tegenovergestelde richting naderde 'n tram, waarvan de bestuurder, toen hij den wielrijder over de straat zag zwaaien, een aan rijding vreesde en zijn voertuig tot stilstand bracht. Dit bleek voor den wielrijder niet vol doende te zijn, wamt hij reed pardoes tegen het voorbalcon, waardoor hij op het trottoir viel en bloedend bleef liggen. Na in een winkel te zijn binnengedragen, waar hem de eerste hulp werd verleend, is de man naar de St. Johannes de Deo overge bracht, waai' men constateerde, dat hij een hersenschudding heeft opgeloopen, alsmede enkele hoofdwonden. Het slachtoffer verkeert niet in onmiddellijk levensgevaar. Graaf Bernadotte bezoekt hef Jamboree-terrein. Zeer ingenomen met de ligging. Zondagmiddag heeft de Zweedsche graaf Bernadotte, assistent van den chief-scout lord Baden-Powell, een bezoek gebracht aan het Jamboree-terrein in het Teylingenbosch, om het terrein in oogenschouw te nemen, waar de Zweedsche padvinders dezen zomer zullen ver blijven. Enkele heeren van het hoofdkwartier o.a. generaal Behrens en de heer M. C. de Jong, districts-commissaris te Haarlem, waren aan wezig om den bezoeker te ontvangen en rond te leiden. Graaf Bernadotte gaf zijn groote ingeno menheid te kennen met het schitterende ter rein, dat hij bizonder geschikt achtte voor een dergelijk kamp. Door de Verkenners werden ter eere van het hooge bezoek eenige spelen uitgevoerd. Ambtenaar te Schiedam gearresteerd. Poogde met valsche papieren een voetbal- „pool"-prijs te bemachtigen. (Speciale G. P. D. berichtgeving) 's-GRAVENHAGE, 27 Febr. Te Schiedam is in een sigarenwinkel K., ambtenaar aan de gemeente-secretarie te Den Haag, gearres teerd, omdat hij zich door middel van een val sche geboorte-acte poogde meester te maken van een bedrag van 1200 gulden, den prijs van een voetbal-„pool", vorige week Zondag ge houden. Wij vernemen hieromtrent o.m. dat K. door zekeren R„ controleur van de G.A.K.- voetbal pool overgehaald was om zich onder een valschen naam als winnaar van den pool voor te doen. Om zich te legitimeeren had K. zich in zijn kwaliteit van ambtenaar ter secretarie een valsch geboorte-extract op naam van De Jong verschaft. In het begin van de vorige week vervoegde K. zich in een sigarenwinkel te Schiedam, waar hij zich uitgaf voor De Jong en waar hij zich als winnaar van den pool bekend maakte. In overleg met den directeur van den pool, van G., werd bepaald, dat hem de prijs van 1202.40 Vrijdagochtend zou worden uitbe taald in den sigarenwinkel. Later bleek, dat K. voor zijn bemiddeling 100 zou ontvangen. De rest. van het geld moést hij aan R. uitbe talen. Toen K. Vrijdag in den winkel ver scheen, waar de directeur van G., waarschijn lijk geheel te goeder trouw hem wilde uitbeta len, werd K. gearresteerd. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN FEBRUARI. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 2 graden boven nor maal, in de drie decaden respectievelijk 3V2, 2 en V2 graad boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 5den en den 25sten, respectievelijk 7 graden boven en 2Vz graad beneden normaal. De ge middelde maximum temperatuur was lVz graad, het gemiddelde minimum 3 graden boven normaal. Het aantal dagen met een mi nimum temperatuur beneden het vriespunt bedroeg in De Bilt 5 tegen 15 noi-maal. De neerslag bedroeg in het Noorden van Noord-Holland ongeveer 100 pet. boven nor maal, maar overigens 130 tot 180 pet. boven normaal. In de maanden Januari en Februari tezamen is voor de hoofdstations de hoeveelheid ge middeld 92 m.M. of 100 pet. boven normaal ge weest. In DeBilt werden 48 uren zonneschijn waar genomen tegen 77 uren normaal.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2