Bloedige strijd bij het Escoriaal, Benatzky's nieuwste operette. __ir—-iL_ Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld M'A'ANDXG 1 MAART 1937 HA ARE EM'S DAGEEAD De Spaansche burgeroorlog. De ravitailleering van Madrid. De verslaggever van Havas meldt het vol gende van het front bij het Escoriaal: De laatste dagen legden de leden der Volks militie eenige activiteit aan den dag in den sector van het escoriaal en verrichtten zij aanvallen om zich meester te maken van het dorp en het station Robledo de Chavela. Ten getale van duizend man moesten zij daartoe De berghellingen in het zuidwesten afdalen om bij het dop te komen. Tweehonderd ca valeristen te voet van de rechtsche troepen begonnen daarop de berg te beklimmen, ge dekt. door het diepste gedeelte van het dal, teneinde de regeeringscolonne af te snijden. Dit gelukte hun en de miliciens werden aan zienlijke verliezen toegebracht, terwijl allen, die niet sneuvelden gevangen werden geno men. De bergtop ligt thans nog met lijken be zaaid. geen enkele milicien, die aan deze ge waagde onderneming heeft deelgenomen, keerde in de linies der regeeringstroepen terug. Uit Avila meldt Havas. dat de regeerings troepen, na verscheidene dagen niet tot een aanval te zijn overgegaan, in de vroegte een aanval gedaan hebben in 't osten v. d. sector Jarama, tegenover Morata de Tajuna. Vol gens de gewoonte volgden verscheidene aan vallen elkaar op, gesteund door tanks. Na een kort gevecht wei-den de aanvallers af geslagen. De troepen van generaal Varela vielen op den rechterflank de regeeringstroe pen aan, die snel terugtrokken. Een tank werd in brand geschoten en een tweede tank werd buitgemaakt. De regeeringstroepen vielen eveneens bij la Maranosa aan, doch ook hier werden zij met zware verliezen af geslagen. Een tank van de regeeringstroepen werd buitgemaakt. De hoofdstad opnieuw onder vuur. De verdedigingsraad van Madrid deelde gistermiddag mede. dat de zware artillerie van de opstandelingen wederom het centrum van de hoofdstad heeft gebombardeerd. De materieele schade is aanzienlijk en een aan tal slachtoffers onder de burgerbevolking valt te betreuren. Van militair oogpunt be schouwd, is dit bombardement geheel nutte loos. In de sectoren Guadarrama en Somosierra is aan beide zijden de artillerie actief ge weest. Van het Jaramafront viel niets te melden. Generaal Miaja, de commandant van de Madrileensche verdedigingstroepen, heeft een delegatie ontvangen, welke met hem de levering van graan voor het bakken van brood ln de hoofdstad heeft besproken. Q.a. maak- De bewaking der Spaansche kusten. Hoe de zones verdeeld zullen worden. Volgens de „Daily Telegraph" zouden de zones die onder bewaking worden gesteld van de vloten van Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië, op de volgende wijze verdeeld worden. Engelaud bewaakt de noordelijke kust van Spanje, ten westen van de Fransche grens, bijna tot Spanje's noordwestelijken hoek, verder in het zuiden van de grens van Portugal af, voorbij Gibraltar tot Cabo de Gata ten oosten van Almeria, alsmede de Canarische eilanden Majorca en Ibiza. Duitschland en Italië zullen de oostkust bewaken, dus van Cabo de Gata tot de Fransche grens. Italië krijgt bovendien Mi norca toegewezen, dat, in tegenstelling tot de andere Balearische eilanden, trouw is ge bleven .aan de regeering van Madrid. De plannen voor nauwkeurige toepassing van dit schema zullen door de vier betrok ken regeeringen vanmiddag worden bestu deerd, alvorens het subcomité der niet-in- mengingscommissie vergadert. DE NEGUS DOOR ZIJN ZOON BIJ DE ENGELSCHE KRONINGSPLECHTIGHEID VERTEGENWOORDIGD? Naar uit Londen vernomen wordt bestaat de mogelijkheid, dat de kroonprins van Ethiopië, Asfawoe Wosan, de oudste zoon van den negus, zijn vader zal vertegen- woordieren bij de kroning van koning George VI. De prins vertoeft op het oogenblik te Je rusalem, doch zal binnenkort naar Londen komen. GRAAF CAVADONGA GEOPEREERD. Uit Havanna. 26 Februari. De verpleegster van Graaf Cavadonga deelde mede. dat de huidige ongesteldheid van den Graaf ernsti ger is dan de vorige keeren. De Graaf werd te New-York niet goed en onmiddellijk be gaf hij zich naar Cuba, aangezien hij groot vertrouwen heeft in de doctoren aldaar De medici hebben hem onmiddellijk ge opereerd en een bloedtransfusie toegepast. De zieke is zeer zwak en een nieuwe trans fusie zal noodig zijn. Dr. Alberto Recio verklaarde, dat de ope ratie goed geslaagd is en hij verwacht, dat de zieke na de bloedtransfusie zal herstel len. HERTOGEN VAN WINDSOR EN KENT BIJ MIKLAS. De hertogen van Windsor en Kent hebben gistermorgen een bezoek aan den Oostenrijk- schen president Miklas gebracht. Mislukte recordpoging van Britsch vlieger. Llewelyn wil opnieuw voor Kaapstad starten. De Engelsche vlieger Llewelyn is naar uit Kairo gèmeld wordt Zondagmiddag op het vliegveld Almaza geland. Zijn poging het re cord EngelandKaapstad te verbeteren, is opnieuw mislukt. Reeds had hij meer dan de helft van den afstand in 33 uur afgelegd, toen een defect aan de olieleiding hem noodzaakte een noodlanding te maken. Llewyn zal vandaag naar Engeland terug vliegen en onmiddellijk daarna een nieuwe re cordpoging wagen. 1 ten de onderstaatssecretaris van het departe ment van landbouw en de gouverneur van de provincie deel uit van deze delegatie. Besloten werd de regeering voor te stellen controle uit te oefenen op al het graan in het door de regeeringstroepen bezette gebied, n.U de provincies Madrid, Toledo, Guadalaja ra en Ciudad Real. Deze controle zal worden uitgeoefend door het ministerie van land bouw, dat hierbij geholpen zal worden door vliegende militaire colonnes. Het graan, dat te Madrid noodig is, moet dan naar de hoofd stad worden gebracht. Generaal Miaja verklaarde dit verzoek aan- de regeering over te brengen. Duitsche mijnen voor Baskische kust? De persdienst van de Baskische regeering doet mededeeling van de volgende nota, die uit Bilbao gedateerd is: „De voor de haven van Bilbao opgevischte mijnen, die gelijktijdig verschenen zijn met de aanwezigheid in onze wateren van een Duitsch oorlogsschip, twee maanden geleden, zijn zorgvuldig onderzocht. De mijnen zijn van Duitsche makelij en zijn door een Duitsch schip gelegd. Binnenkort zal de Baskische re geering de pers gedocumenteerde inlichtingen verstrekken met foto's, die aantoonen, dat Duitsche schepen deelnemen aan den oorlog in Spanje". Ooste-rarijh Ongeregeldheden bij film- vertooning. De vertooning van de Duitsche propa ganda-film „Fredericus II" die den oorlog tusschen Duitschland en Oostenrijk tot on derwerp heeft, is in de arbeidersbuurt Otta- kring aanleiding geweest tot ernstig tumult. Het kwam tot betoogingen, waarop de na- tionaal-socialisten antwoordden met „Heil Hitier" en „Leve Duitschland". De politie heeft het bioscoop-theater ontruimd en de verdere vertooning van de film verboden. Verscheidene personen zijn gearresteerd. In. verband met deze incidenten verzet de Reichpost zich tegen de Duitsche infiltratie in Oostenrijk. Het blad bericht verder, dat de film in Graz door het Vaderlandsche Front werd verboden, doch op bevel van Weenen werd dit verbod opgeheven, tegen den wil van den minister van openbare op voeding. Het blad noemt het een vergissing- op deze wijze „door het prijsgeven van de nationale waardigheid de versterking van het Duitsch-Oostenrijksehe verdrag van 11 Juli te willen koopen". Tenslotte verzet het blad zich tegen het verbod van Oostenrijk- scne kranten in Duitschland Engeland Sir Arthur Salter in het Lagerhuis. De tusschen tij dsche verkiezing van een af gevaardigde van de universiteit van Oxford in het Lagerhuis, die noodig is geworden door de benoeming van lord Hugh Cecil tot pair, heeft tot resultaat gehad, dat Sir Arthur Sal ter (onafhankelijk) met 7580 stemmen is ge kozen. De conservatief Sir Farquar Buzzard behaal de 3917 stemmen en de onafhankelijke conser vatief Lindemann 3608 stemmen. België Invoerrechten op granen opgeheven. De Belgische regeering heeft de invoerrech ten opgeheven op granen (tarwe, rogge en gerst). Hierdoor zal het mogelijk worden den broodprijs met 10 centimes per kg. te verlagen. WATERVLIEGTUIG TEGEN WRAK GEBOTST. ROME. 27 Februari (Havas). Een water vliegtuig van de lijn TripolisRome aan boord waarvan zich tien passagiers bevonden, is te gen een wrakstuk gevaren na op gewone wijze te Syracuse op het water te zijn neergestre kenHet toestel kapseisde niet. Een passagier werd gedood. Ongerustheid over Graziani. Longontsteking als gevolg van den aanslag? Maarschalk Graziani. Volgens berichten uit Addis Abeba zou de gezondheidstoestand van den Abessynischen onderkoning maarschalk Graziani, ongerustheid wekken. Scher ven van een der bommen, die onlangs te Addis Abeba zijn geworpen, zouden in de longen zijn binnengedrongen, waardoor de maarschalk aan trauma tische longontsteking zou lijden. Een duel tusschen De Bono en minister Lessona? Mussolini zou een eercraad willen instellen. De Paris Midi bericht uit Rome. dat sedert een tiental dagen herdnekkig het gerucht de ronde doet, dat maarschalk De Bono den mi nister van koloniën Lessona tot een duel zou hebben uitgedaagd. De Duce. die niet kan toestaan, dat een der gelijk geschil twee zoo vooraanstaande perso nen scheidt, zou een eereraad hebben benoemd om de kwestie te regelen. De oorsprong van het conflict schijnt te lig gen in de critiek, die minister Lessona heeft geleverd op het commando in den veldtocht van Abessynië. Maarschalk De Bono sprak de geruchten over een duel niet tegen. Minister Lessona daarentegen verklaarde nergens van te weten. Vermist Australisch vliegtuig gevonden. Twee der inzittenden nog in leven. Reuter meldt uit Sidney, dat het vliegtuig, dat sedert 19 Febr. werd vermist, op 75 mijl ten Zuiden van Brisbane gevonden is. Het toe stel was geheel vernield. Van de zeven inzittenden zijn vijf om het leven gekomen, de beide anderen, beiden in landers, zijn op wonderbaarlijke wijze aan den dood ontsnapt. Een heeft een been gebroken, de ander heeft geen letsel bekomen. UITVAART DER SLACHTOFFERS VAN HET ONGELUK BIJ BRASSCHAET Het A. N. P. meldt uit Antwerpen 27 Febr.: Hedenmorgen hebben onder een geweldige belangstelling de uitvaartplechtigheden plaats gehad der zeven adspirant reserve-officieren, die bij de ontploffing in het kamp van Bras- schaet Donderdagmiddag j.l. zijn verongelukt. Koning Leopold, die te Stockholm vertoeft, was vertegenwoordigd door luitenant-generaal Nuyten. Verder merkte men in den lijkstoet op den minister van landsverdediging, luite nant-generaal Denis, bijna alle generaals van het leger, legaties van de verschillende leger corpsen, de militaire attachés van Frankrijk en Engeland en vele burgerlijke autoriteiten. Nederland was vertegenwoordigd door majoor D. A. Camerling Helmolt en kapitein C. L. Hollertt, van de ruiterschool te Amersfoort. In de hoofdkerk werd de plechtige dienst verricht door den hoofdaalmoezenier van het leger, geassisteerd door drie aalmoezeniers. De gebeden der stervenden werden uitgesproken door monseigneur van Roey, aartsbisschop van Mechelen. Nog een zwaar gewonde overleden Naar gemeld wordt is nog een der ernstig gewonde adspirant-officieren, die sedert het ongeluk niet meer tot bewustzijn was geko men, in het hospitaal te Antwerpen overleden, waarmede het totaal aantal dooden is geste gen tot acht. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De dwergen waren altijd gauw moe van het wandelen en ook dezen keer zochten zij een boomstam uit, waarop zij plaats konden nemen. Dit keer was het vlak bij de plek, waar Thijs stond, die alles kon zien. Tjonge, wat bofte hij! Waggelmant zoo heette de een hield het touwtje van Ozon- stralen vast en zei: „Wat een weer en wat een hitte! Je wordt er gewoon doodmoe van." De andere die Wiebelaar heette antwoordde ,,'t Is nóg heeter dan verleden jaar. Gewoon niet om uit te houden, en dan moet je nog gaan loopen ook!" „Ja," zei Waggelmant weer, „als het zoo blijft, dan doe i k het ook niet meer. 't Is gewoon geen werk!" En al pratende, hadden de beide dwergen geen van beiden op de schaar van onzen Thijs gelet.... Herzen im Schnee" oogst succes in Zwitserland. GENèVE, 24 Februari 1937. (Van onzen correspondent). Verleden Zaterdag vond in den grooten schouwburg van Zürich de 25ste voorstelling plaats van de nieuwste revue-operette van Ralph Benatzky „Herzen im Schnee" („Har ten de sneeuw"). Het zou mij niets verwon deren, indien ook dit geesteskind van den man, wien het cperette-lievend publiek van alle landen het 'grootste wereldsucces van dezen tijd. het algemeen bekende „lm weissen Rössl" („In het witte Paard"), te danken heeft een triomftocht door het verdere Europa zou gaan beginnen. Daarom zal ook in Holland wel reeds eenige belangstelling voor deze eerste „wintersport"-revue, die op Zwitsersch grondgebied, te Zürich, het levenslicht aan schouwde, bestaan. De groote schouwburg te Zürich, waar iede- ren avond hetzij een opera, hetzij een ope rette wordt opgevoerd en dat om zijn uit stekend orkest, zijn voortreffelijke solisten op het tooneel en de zeer smaakvolle aankleeding van het op te voeren muzikale werk ook bui ten de Zwitsersche landsgrenzen een goeden naam heeft, heeft er in de laatste jaren prijs op gesteld ook eenige „Welturaufführungen" te brengen, dit wil zeggen een geheel nieuw werk voor het allereerst in de wereld op te voeren. Een zeer aanzienlijke kantonale en gemeentelijke subsidie van eenige honderd duizenden Zwitsersche franken en een regel matig zeer bevredigend schouwburgbezoek van stadgenooten en vreemdelingen maakten het de directie van den stedelijken schouwburg mogelijk tegen Weenen en Miinchen, die vroe ger tezamen het monopolie van de eerste op voeringen van nieuwe operetten van beroemde componisten schenen te hebben, te concur- reeren. Zoo hadden we hier in den laatsten tijd „Welturaufführungen" van enkele operetten van Emmerich Kalman, Eduard Künecke, Robert Stolz en Oscar Straus. Geen van dezen heeft zich echter, ondanks alle zorgen die het Ziirische theater aan de opvoering besteedde, zooveel succes met zijn jongste schepping kun nen veroveren als thans aan Ralph Benatzky te beurt is gevallen, één der vaders van het nog steeds in geheel Europa triomfantelijke „In het witte Paard", die thans aan Zürich de eerste opvoering in de wereld van zijn nieuw ste revue-operette „Herzen im Schnee" („Har ten in de sneeuw) heeft toevertrouwd. Dit nieuwe werk van Benatzky, dat enkele dagen vóór Kerstmis zijn „première" beleefde, heeft inderdaad vele en verschillende aan trekkelijkheden, die het verklaarbaar maken, dat het succes in Zürich zoo groot was, dat de leiding van den stedelijken schouwburg het thans in twee maanden tijd reeds 25 avonden op het programma heeft moeten plaatsen en dat nog steeds uiverkochte huizen de op- voerenden toejuichen. Een groote aantrekkelijkheid van deze ope rette is, dat zij een eerste groote „winter- sporf'-revue is, die natuurlijk vooral in Zwitserland, het land der wintersporten, zeer welkom is, doch die daardoor toch ook 'elders belangstelling zal ondervinden, aan gezien de wintersporten thans toch in de geheele wereld hun geestdriftige aanhangers- bezitten. Reeds aan het einde van het eerste bedrijf, wanneer eindelijk de in de Oosten - rijksche wintersportplaats St, Anton am Arlberg lang verwachte sneeuw in dichte vlokken naar beneden komt dwarrelen en op het tooneel een écht wintersch beeld ont staat, terwijl alle spelers jubelend een lof lied op de sneeuw aanheffen, op den „schoo- nen tijd" wanneer het alle dagen „schneit", is de bijval groot. Doch deze neemt den om vang van een ovatie aan, wanneer wij bij het begin van het tweede bedrijf een verlok kend sneeuwlandschap voor ons zien, waar bij zelfs een met sneeuw bedekte hoogte op het tooneel aangebracht is, waarvan de da mes van het ballet in keurige blauw-witte (de Zürichsche kleuren) ski-costuums met de lange ski-latten onder de voeten voort durend vol elegance naar beneden suizen! Een eindelooze bijval begroet steeds dit beeld van de beoefening der skisport. Latei- herhaalt zich die bijval, wanneer ook twee arren op het tooneel verschijnen en wij een flits van de vreugden van sledetochten in winterpracht aanschouwen! In het derde en laatste bedrijf is het met de wintersporten gedaan Wij zien St. Anton dan in lentezon, hetgeen ook zijn bekoring heeft en vooral in deze dagen, nu wij weder het voorjaar lang zaam tegemoet gaan, menig ongeduldig ver langen zal opwekken, dat dit slotbeeld spoe dig voor ons werkelijkheid zal mogen wor den. De handeling is niet al te ingewikkeld, eenvoudig en natuurlijk, vol vermakelijkheid. In het eerste bedrijf zien wij bij het begin van den winter den triomfantelijken terug keer van het groote „ski-kanon" van St. Anton Seppl Huber. die op een internatio naal ski-congres te Londen getoond heeft ook met het woord de Oostenrijksche kleu ren goed te kunnen verdedigen Het markt plein van St. Anton is ter eere van de terug komst van den grooten zoon van het win tersportplaatsje feestelijk versierd. Onder de vele aanwezigen, die hem jubelend begroe ten. blijft natuurlijk Seppl's verloofde Rosl, de dochter van den kleermaker varr het dorp, niet achter! Doch, o wee!, Seppl is niet al leen teruggekomen. Hij heeft in zijn propa ganda te Londen voor de Oostenrij ksche wintersport zulk een succes gehad, dat ver schillende rijke Engelschen met hem mede gekomen zijn. onder wie ook een jong knap Engelsch meisje Margret, dat voor Seppl's gezonde frissche persoonlijkheid niet onver schillig gebleven is. In het tweede bedrijf beleven wij Seppl's tweestrijd. Zal hij Rosl trouw blijven of aan de schoone rijke Engelsche, die hem het uit zicht op een geheel nieuw leven vol ongekende wereldsche genoegens biedt, zijn liefde schen ken? Seppl gevoelt zich tot beide meisjes aan getrokken en in een alleraardigst lied klaagt hij, dat hij des nachts geen oog meer dichl kan doen uit twijfel, wie hij de voorkeur zal geven. De ééne is lief, de andere is zoet. en wanneer hij eindelijk gelooft de ééne te zul len kiezen, dan mist hij terstond weder de andere! Wij zien Seppl als ski-leeraar aan de bekoorlijke Engelsche skiles geven, wij zien hem met haar op de sledetocht, doch wij zien hem ook weder onder de bekoring van de lieve Rosl in het huis van haar vader. Als Seppl den kleermaker dan een rok be stelt, omdat hij op een bal in het voornaamste hotel van het plaatsje aan den vader der schoone Engelsche Margret moet worden voor gesteld, komt Rosl op een sluwe gedachte! Bij het opnemen van de maat voor Seppl's rok geeft zij haar vader tal van valsche cijfers op, zoodat Seppl in zijn rok een allerzonderlingst figuur maakt en aan Margret de oogen open gaan, dat hij voor haar, die van het mon daine leven in de eerste kringen van Londen geen afstand wil doen ,toch niet de ware echt genoot kan worden! Het derde bedrijf brengt natuurlijk weder het gelukkige einde. Het begint met een grap pige rechtsscène, waarbij Seppl schadever goeding van den kleermaker verlangt, om dat deze door zijn slechtpassenden rok hem de hoop op een huwelijk met Margret bedorven heeft. Doch Seppl's leed duurt natuurlijk niet lang. Wanneer het voorjaar in het land is, zien wij Seppi en Rosl weder blijde vereend, nadat Margret nog tijdens een kort bezoek met haar Engelschen bruigom aan St. Anton voor goed van haar ski-leeraar Seppl afscheid genomen heeft. Deze revue-operette heeft nog tal van kos telijke liedjes, die met de eigenlijke hande ling niets te maken hebben, doch als geestige persiflages gewaardeerd worden. Zoo het spot lied op het vreemdelingenverkeer, waarbij al leen de hoeveelheid geld, die de reizenden hebben medegebracht een waardemeter is voor de hoogachting, die men in de winter sportplaatsen voor hen gevoelt. Zoo het spot lied van den kleermaker op de zwakheden der menschen, die hij in hun naaktheid het best kan beoordeelen. Daarnaast heeft men na tuurlijk ook enkele (gelukkig slechts een paar!) sentimenteele gezongen teksten, doch geestige ironie en jubelende vreugde over de wintedsport het grootste succesnummer is wel het loflied op „de schoonste Sport": „Ski! ski! ski!") vormen toch den grondtoon van deze opwekkende revue-operette, waarvoor Benatzky een muziek tot zijn eigen teksten ge schreven heeft, die natuurlijk geheel met dezen grondtoon in overeenstemming is en die, vrij van al het sentimenteel-zwoele van de laatste werken van een Kalman en Le- har, den geheelen avond een frisch-blijde stemming weet aan te kweeken. Van ganscher harte wensch ik het Hollandsche publiek toe, dat ook dit zich weldra van de voortreffelijk heid dezer wintersport-revue, die een wereld succes verdient te worden, zal kunnen over tuigen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Bandieten maken een grooten buit. Postauto te Aix en Provence overvallen. AIX EN PROVENCE, 27 Februari. Gister avond is midden in de stad een brutale over val gepleegd op eeivpostauto. Met de revolver in de hand hielden eenige mannen de auto aan en stalen den inhoud; zij voerden den chauffeur tot op tien k.m. buiten de stad mee. De post bestond uit 15 zakken, waaronder voor meer dan een millioen francs aan waardevolle stukken (Havas). RAEIC PROGRAMMA DINSDAG 2 MAART 1937. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Orgelspel. 11.Lezing. 11.30 Kovacs Lajos' Orkest. 12.15 Gram.pl. I.Omroeporkest. 1.45 Gram.pl. 2.— Omroep orkest en solisten. 3.Kniples. 4.Zang en piano. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.05 Kinder halfuur. 5.35 Omroeporkest. 6.30 Psycholo gische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8. Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10 Gram.pl. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Renova-kwintet. 11.Berichten A.NT. AVRO Dansorkest. 11.4512.00 Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-Melodis- ten. 1.— Gram.pl. 1.15 KRO-Orkest. 2— Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.KRO-Orkest. 4.50 Gram.pl. 5.05 De KRO-Melodisten. (Om 5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.— Berichten. 7.15 „Aanpassing bij het mis- sioneeren", causerie. 7.35 Sportpraatje. 8. Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 KRO-Symphonie- orkest en solisten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gram.pl. 10.45 KRO-Symphonieorkest. II.15—12.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 BBC-Empire- orkest m.m.v. solisten. 1.10 Gram.pl. 1.20 Sportreportage. 1.402.20 Het Brighouse en Rastrick Orkest. 4.20 „Mutiny in Japan", causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest 5.10 Sportreportage. 5.35 Het Grish Septet. 6.20 Berichten. 6.35 De BBC-Zangers. 7.20 Pianorecital. 7.50 „A nation of shoppers", dis cussie. 8.35 BBC-Dansorkest. 9.20 Berichten 9.40 Dialoog. 10.Solisten, BBC-Revue-koor en Theater-orkest. 11.— Declamatie. 11.20 Roy Fox en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20. 8.20 en 12.20 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 2.50 Gram.pl. 4.50 Zang. 5.50 dito. 6.05 Pianovoordracht. 6.50 Vervolg zang. 7.05 Ver volg piano. 7.20 Gram.pl. 9.05 „Le médécin malgré lui", opera. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert. 7.50 Westduitsch Kamer orkest. 11.20 Politiemuziekkorps. 12.35 Theaterorkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Om- roep-Amusementsorkest. 4.40 Keulsch Kamer duo en piano. 5.10 Gram.pl. 6.— dito. 7.30 Vocaal sextet, Keulsch painoduo en solisten. 8.20 „Anni, die Kellnerin" operette. 10.0511.20 H. Heinemann's orkest en solisten. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest I.30 Kleinorkest 1.502.20 Gram.pl. 6.20 Kleinorkest en Gram.pl. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en Gram.pl. 8.50 Radio- tooneel met muziek. 9.50 Gram.pl. 10.Om roeporkest. 10.3011.20 Cabaretprogramma (Gr.pl). 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest 1.30 Salonorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroep orkest. 6.25 Grieg-programma. 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroel-symphonie-orkest en solist. 10.50—11.20 Gram.pl. OEDTSCIILANDSENDER 1571 M. 7 30 Rob. Gaden en C Woitschach's dans- orkesten 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano 10.05 Werbericht. 10.20—1).20 Gram.pl,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6