AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TEJOICUTIN - WOENSDAG 3 MAART 1937 I-I A ARE EM'S DA GEE'AD '1(5 Een droeve plechtigheid. P. Hes ten grave gedragen Groote belangstelling van het publiek. Onder een stralenden lentehemel, die in schrijnende tegenstelling was met deze droeve plechtigheid, had hedenmorgen op de alge- meene begraafplaats aan de Kleverlaan de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van het slachtoffer van den laffen moord in den Haag, den heer P. Hes. Een groot aantal belangstellenden had zich al vroeg langs de Kleverlaan opgesteld, en ook op het kerkhof was de belangsteling van de zijde van het publiek zeer groot. In de nabijheid van het graf had zich reeds zeer veel publiek opgesteld, toen de baar, ge dekt met witte seringen en gevolgd door een schare familieleden en vrienden van den overledene, waaronder wij ook den heer Jansma, die den noodlottigen tocht naar den Haag meemaakte, opmerkten, de laatste rust plaats naderde. Het was een aangrijpend oogenblik, toen de kist langzaam in het graf daalde. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. G. II. Moll van Charante uit Haarlem. Het is heel moeilijk, aldus spr., woorden van troost te vinden, voor het plotselinge en groote leed, dat over dit gezin is gekomen. Doch de groote belangstelling van het publiek, die misschien voor een deel ook uit nieuwsgierigheid voort vloeit, is voor spr. een bewijs, dat deze droeve gebeurtenis ook diepere gevoelens in de rnen- schen heeft wakker gemaakt. De overledene was een eenvoudig mensch, doch door het droeve lot. dat hem heeft getroffen, zijn wij ons bewust geworden van het vele droeve in ons eigen leven. Uit den chaos van dezen tijd komt. deze moord als een symptoom der ver wording naar voren. In de geheele wereld zien wij, hoe de menschen als wilde dieren tegen over elkaar staan. Het is niet toevallig, dat een dergelijke daad gepleegd werd. doch een teeken van de algemeene verwildering. Spr. herinnerde aan de woorden van Chris tus aan het eind van Zijn leven, op deze aarde: ..Vader, vergeeft het hun. want zij wisten niet- wat zij deden". Ook zij. die dit diepe leed over het gezin brachten, wisten niet wat zij deden. Als zij dat beseft hadden, was deze vreeselij ke daad niet gepleegd. Doch ook dit is een symptoom van dezen tijd, en van de verwildering die hand over hand toeneemt. Dit is niet de schuld van een enkeling doch deze ligt bij onszelf. Wij ma ken van .ons leven niet meer die hooge en heilige zaak, die God er mee bedoeld heeft. Wij hebben in dit korte leven een heilige taak te verrichten, en er moet weer barmhartig heid en vergevensgezindheid onder de men schen komen. Er moet weer een eerlijke, een voudige liefde zijn van mensch tot mensch, zonder groote woorden. Dan zal een daad als deze weer tot de uitzonderingen behooren. Doch daarmee moeten wij zelf een aanvang maken. Het wordt tijd dat God's boodschap aan deze wereld wordt verstaan. Zich tot de weduwe en de kinderen wendend uitte spr. woorden van troost. Er zal voor de achterblij venden een mooie herinnering zijn aan een sterk en eerlijk leven. God's liefde heeft deze wereld nog niet losgelaten, en zij zal het gezin sterken. Uit dat bittere leed zal een nieuw leven en een nieuwe liefde geboren worden. Een broer van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling en de gevoelvolle woorden, die aan de groeve zijn gesproken. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS-ONTWIK KELING. Donderdag 4 Maart organiseert het Insti tuut voor arbeiaerson twikke 1 ing te Haar lem een cursus over Spanje. De heer Paul Kiës, die gedurende den oor log eenige maanden in Spanje is geweest,, zal over zijn ervaringen een lezing houden en vertellen over den strijd tegen het fas cisme. Deze bijeenkomst heeft plaats in gebouw De Nijverheid, Jansstraat. DE FIRMA BEYNES. Wij ontvingen het bericht dat bij de firma J. J. Beynes alhier Zaterdag jJ. aan 11 man van het personeel ontslag is aangezegd. Bij informatie bij de directie werd ons de juistheid van dit bericht bevestigd. Het be treft hier een kleine schommeling, zooals die in verband met de indeeling der werkzaamhe den nu en dan onvermijdelijk zijn, niette genstaande de firma volop werk heeft. Al heel lang van te voren is een bezettings schema opgemaakt inzake de voorbereiding en betreffende de montage. De werkzaamhe den voor de voorbereiding zijn nu over het hoogste punt heen en dit wordt door de montage niet geheel opgevangen, zoodat eenige ontslagen moesten volgen. Gouden jubileum R. van 't Hof f Zaterdag 13 Maart huldiging. De heer Reynier van 't Hoff zal Zater dag 13 Maart in verband met zijn gouden jubileum als musicus gehuldigd worden. Uit de Zandvoortsche Harmoniekapel, het Tra.mfanfarecorps en het Heemsteedsche fanfarecorps „Excelsior" is een comité ge vormd, om den jubilaris op dien dag te hul digen. Des avonds zes uur zal „Excelsior" zich met vertegenwoordigers van het Leid- sche tramcorps verzamelen op de Groote Markt. De jubilaris zal dan met zijn familie per auto van zijn woning gehaald worden. Met de deputaties voorafgegaan door „Ex celsior" gaat de stoet langs een korten omweg naar de Tempeliersstraat van waar men ge zamenlijk per extra tram naar Zandvoort. rijdt. Hier zal de Zandvoortsche Harmonie het gezelschap opwachten, waarna een rondwan deling door Zandvoort naar „Monopole" volgt. Hier zullen de corpsen eerst eenige feestnummers ten gehoore brengen, o.a. bij het binnenkomen van den jubilaris den .Feestmarsch" van Sam. Vlessing. waarna gelegenheid gegeven wordt, gelukwenschen aan te bieden. Dan volgt een feestelijke bijeenkomst, die met een dansje eindigt, waartoe o.a. de beken de Zandvoortsche accordeonband zal mede werken. MARKT WOERDEN. Aanvoer 35 partijen kaas. Met rijksmerk le j-w> 2223: met rijksmerk 2e kw. 2021. Handel: matig. De overval op de postauto. Ook de vermoedelijke tweede dader gearresteerd ;-GRAVENHAGE, 3 Maart. Naar men zich zal herinneren is Den Haag eenige weken geleden in opschudding gebracht door een bru talen overval op een postauto in de Pieter Bothstraat bij de J P. Coenstraat. Enkele dagen na het gebeurde wist de politie een der beide daders, E. genaamd, te arrestee ren, de andere bleef echter voorloopig onvind baar. Naar wij vernemen is echter gisteren in Antwerpen een Belg gearresteerd, tegen wien ernstige verdenking is gerezen, dat hij den tweeden dader is. Aanvankelijk weigerde E. elke inlichting om trent zijn medeplichtigeDe eenige aandui ding, die hij kon geven was, dat zijn vriend genoemd werd: Henri, de Amerikaan. Hieruit oncludeerde de politie, dat de vluchteling een ouden kennis moest zijn van E., die naar reeds medegedeeld werd eenigen tijd gele den uit Amerika werd gezet. Dit spoor werd verder uitgewerkt en het bleek, dat E. in 1935 in Hamburg aan land werd gezet. Uit de scheepslijsten kon men nagaan, dat tegelijk met E. ook een zekere H. M. uit Amerika was gezet en dat die, na korten tijd in Hamburg te hebben vertoefd, van E. afscheid had genomen en naar Antwerpen was vertrokken. Eenige dagen geleden is een inspecteur van de Haagsche politie naar Antwerpen gegaan en het mocht hem gisteren gelukken den gezochte in zijn woning te arresteeren. Zijn portret is aan den chauffeur van de postauto getoond alsmede aan enkele andere getuigen en allen verklaarden, dat dit de man was, die dien avond in gezelschap van E. den overval pleegde. Een ander punt van belang is nog, dat onder de postauto een hoed is gevonden. M. heeft toegegeven, dat deze hoed hem toebehoord heeft. DE MOORD OP DEN GARAGEHOUDER NIJMEGEN, 3 Maart. Inzake den Nij- megenaar, die Maandagavond j.l. door de recherche werd gearresteerd, vernemen wij nader, dat het hier betreft zekeren M. van B. Zijn opsporing was verzocht door den com missaris van politie in de zesde sectie te Am sterdam als verdacht van diefstal van een costuum. M. van B. werd aangehouden in een cafétje in de oude stad. De Nijmeegsche recherche heeft den man niet aan een bijzonder verhoor onderworpen daar hij in Nijmegen alleen op het vermoeden van diefstal werd aangehou den. De gearresteerde, die in de derde Wal- straat te Nijmegen woont en handel drijft in allerlei artikelen, waarin op het moment iets te verdienen valt, is reeds herhaalde malen wegens kleine diefstallen met de poitie in aanraking geweest, echter nog nimmer wegens een ernstig vergrijp. ESPERANTO-CURSUS. Het soc.-dem. raadslid van Haarlem de heer S. N. Posthumus heeft een voorstel inge diend om aan de Esperanto-kindercursussen voor 1937 een honderd gulden subsidie toe te kennen. Twee arbeiders bedolven. Toestand van een hunner zorgwekkend. Dinsdagmiddag is bij het verrichten van rioleeringswerkzaamheden aan den Kreelsche- weg te Ede, een ernstig ongeluk gebeurd. Op een gegeven oogenblik stortte een der wanden van een twee meter diepe sleuf in, met het gevolg, dat twee arbeiders onder de aarde werden bedolven. De een tot aan het middel, de ander tot aan de borst. Een van beiden, zekere Van de Pol, bleek ernstige inwendige kleuzingen te hebben opgeloopen en is naar het Julianaziekenhuis te Ede vervoerd. Zijn toestand was gisteravond zorgwekkend'. De andere arbeider werd slechts licht gekwetst. Het gebeurde moet waarschijnlijk worden toe- jeschreven aan het feit, dat de wanden van den geul niet waren bekist, hetgeen gewoon lijk het geval is bij dit soort werk. CRICKET IN AUSTRALIë. Australië wint de 5de testmatch Met innings en 200 runs. Omtrent den laatsten dag meldt men ons nog: Door een gering aantal ballen van Fleet- wood-Smith werden hedenmorgen de laatste wickets van Voce (c. Badcock) en Fames (c Nash) genomen. Australië won de 5de testmatch met in nings en 200 runs. De in 1934 door Woodfull uit Engeland te ruggehaalde Ashes" blijven dus in het bezit van de Aussies, die na met 20 achter ge staan te hebben, deze serie testmatches met 32 wisten te winnen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 3 Maart. Ondertrouwd 3 Maart: P. Meijer en A. P. Gottschal; J. Steeman en J. Ruterink; H. Kui per en Chr. M. van den Merkenhof; F. Ph. de Vries en W. Uljee; L. Lazet en E. A. Grahs- hoff; J. Steffens en C. A. M. van der Meer M. Smit en J. A. Bruigom; E. N. Seihorst en M. van Es; D. de Jong en F. Schaart; P. Ver kerk en A. H. Raams; D. van Hoepen en W. S. Gerardu; F. Pesser en M, W. Uit den Bo gaard. Getrouwd 3 Maart: J. Noordenbos en J. Hangjas; J. Bultje en M. Hovenier; H. J. van der Reep en P. ter Horst; J. Bon en J. Smal; G. J. Crombeen en N. de Looze; W. M. Cronau en H. ten Napel; H. de Haas en A. E. Perina; J. M. Bosman en A. F. Godschalk; T. de Vries en S. R. A. Stave Gadd. Bevallen 27 Februari: J. M. Moll v. Charante v. Leeuwen Boomkamp, d.; 28 Februari: G. A. C. de Jong-v. Vliet, d.; C. C. Langeveldv. d. Kroft, z.: 1 Maart: C. BienefeltHondsmerk, z.: C. G. BeenenRoelofs, z.; A. Mozervan Dijk, d.; A. de VoogdJanken, d.: 2 Maart: G. M. Wagenaar—Schaaij. z.: G. J. Visbeen- Vermeren, z.; K. KempBesel, d.; H. A. M. Hoogd'Engelbronner, z.; 3 Maart: A. H. van Huizenv. Gastelen, d.; J. ZonneveldtSival, dochter. Overleden 1 Maart: B. SmitBraker. 79 j„ Zijlweg; J. Koning, 62 j.. Oranjekade: 2 Maart T. Boellaardv. Til, 73 j., Merovingenstraat; 3 Maart: C. H. Baak—Brouwer, 51 j., Teslastraat. Uit Haarlem's Gemeenteraad Heden, Woensdagmiddag, vergaderde de ge- meenteraad van Haarlem. Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer Peper (communist) verzocht aan B. en W. prae-advies uit te brengen over het adres van de afdeeling Haarlem van de Bouwvakarbeidersbonden. De Voorzitter zegde dit toe PUNT 2. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot f 398.000 tegen "2 7'8 pCt. met een looptijd van 6 jaar, ter conversie van andere loopende leeningen. Goedgekeurd. PUNT 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het kohier schoolgeld voor het Voorbereidend Hooger- en Middelbaar onderwijs. Goedgekeurd. BEGROOTING VOOR 1937. Hierna begonnen de algemeene beschou wingen over de begrooting. De heer Noord hoff (S.D.A.P.) zei. dat de animo voor de behandeling der begrooting op zoo'n laat tijdstip niet groot is. Te meer om dat er nog andere omstandigheden zijn, die de animo nog kleiner maken. Daarover evenwel straks. In de afdeelingen heeft spreker aange drongen meer sociaal-democraten in de raads commissies te benoemen. Zonder succes heeft de soc. dem. fractie indertijd getracht een tweede lid benoemd te krijgen in de commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Spreker hoopt, dat de raad daarover in September, als weer de commissies zullen worden benoemd, een andere houding zal aannemen. Niet altijd worden de voorstellen van B. en W. voldoende voorbereid. Soms moeten de raadsleden in de openbare zitting inlich tingen vragen, die best van te voren schrifte lijk medegedeeld hadden kunnen worden. In September heeft de raad hals-over-kop de verhooging van de bioscoopbelasting moe ten goedkeuren. Nog steeds is dat besluit niet goedgekeurd. Pessimisten zeggen, dat de goed keuring nooit zal komen. Daardoor missen wij 25.000. Het rijk keurt de zuinige politiek van het Haarlemsche gemeentebestuur niet goed, het rijk en Ged. Staten zijn er op uit. o.a. de presentiegelden van de raadsleden te verlagen en de vrije telefoon voor raadsleden moet wor den afgeschaft. Willen B. en W. elk jaar een overzicht geven van de nog aanhangig gebleven stukken? Haarlem is niet bijzonder actief geweest wat de zorg voor de jeugdige werkloozen betreft. Registratie had reeds lang moeten plaats hebben. Spreker en zijn fractie juichten toe. dat B. en W. sympathiek staan tegenover de mond- verzorging. Voor de financieele politiek der rijksregee- ring heeft spreker geen bewondering. De gemeente heeft een extra subsidie uit het rijkswerkloosheidssubsidiefonds ge Ara a gd. Uit het antwoord van B. en W.op het afdee- lingsverslag is niet. gebleken, dat door het rijk daarvoor geen eischen gesteld worden wat toezicht op de gemeente betreft. Het college van B. en W. heeft de be grooting eerst naar Ged. Staten moeten sturen opdat het college haar eerst kon be kijken. Dat is een aanfluiting voor de auto nomie der gemeente. De rijksregeëring h^udt zich arm, maar de bevolking van Nederland is niet arm, dat bleek duidelijk bij de devaluatie. Toch legt de rij ksre geer ing een veel te groot deel van de werkloosheidslasten op de gemeenten. De positie van Haarlem is eigenaardig, gegoede ingezetenen vestigen zich buiten de gemeente, zoodat de gemeente blijft zitten met de minder-draagkrachtige bewoners. Doordat de gemeente onredelijk veel moet betalen voor de werkloosheidslasten, waar door zij, wil zij de belastingen niet al te hoog opvoeren, na 6 jaar crisis hulp aan het rijk moet vragen, is het antwoord uit Den Haag: Verlaag de presentiegelden van de raads leden en schaf de vrije telefoon af. Blijkbaar zijn dit verlangens van het rijk en zijn Ged. Staten in deze quaestie alleen als brieven bestellers opgetreden. Moet Haarlem die twee voorstellen nu maar zonder meer aanvaarden. In andere gemeenten, die er veel slechter bij staan dan Haarlem, o.a. Rotterdam, hebben de raads leden nog steeds meer presentiegeld, terwijl zij ook een vrije telefoon en een vrije tram kaart hebben. -Laten B. en W. deze zaak eens nader on derzoeken. Dan kunnen de raadsleden in een volgende zitting een besluit nemen. Spreker vreest dat er ook te Haarlem onder voeding bestaat in de gezinnen van de werk loozen. La verschillende gezinnen gaat het er zeer zorgelijk uitzien. Den laatsten tijd zijn de prijzen van voedingsmiddelen gestegen. Dat treft vooral de werkloozen. Warm eten is een uitzondering geworden. Bijzondere waakzaamheid op dit gebied blijft voor het college van B. en W. geboden. Onder voeding beteekent tuberculose en een zwak ge slacht. De gemeente geeft per jaar zeker een mil- lioen gulden uit voor werkloozenzorg. De ge meente zal in de toekomst met de.helft van deze uitgaven opgescheept blijven zitten, want in het gunstigste geval komt slechts de helft van het aantal werkloozen aan het werk. Het wordt zelfs wei mogelijk geacht, dat de ge meente met bijna het geheele aantal werk loozen zal blijven zitten. Het rijk kan veel meer doen ter bestrijding van de werkloosheid. Spreker wijst daarvoor op het Plan van den Arbeid. Slechts in die richting kan de oplossing gezocht worden. Dan behoeft het rijk niet met honderdduizen den werkloozen te blijven zitten. Geld voor het uitvoeren van groote werken is er in ons land genoeg. Een partijgenoot van Colijn heeft gezegd als wij geen groote wer ken gaan aanpakken stikken wij in ons geld. Nederland moet de handen uit de mouwen steken, niet bij de pakken neerzitten. De gemeente Haarlem kan ook meer doen. Voor het onderhoudswerk, waarbij veel ach terstand is, kan toch geleend worden op den kapitaaldienst. Ook kunnen meer openbare werken aangevat worden. Kan het college van B. en W. in deze aan gelegenheid geen samenwerking zoeken met andere gemeentebesturen door tusschenkomst van de Vereeniging van Nederlandsche ge meenten? Wat de mogelijkheid van een nieuwe an nexatie betreft, gelooft spreker, dat men nu zoo ver is, dat B. en W. wel wat nadere mededeelingen kunnen doen. B. en W. heb ben geschreven, dat bij de nieuwe annexatie de financieele overwegingen niet in het ge drang gebracht mogen worden. Maar is dit wel juist? Wat Haarlem en de omliggende gemeenten betreft, kan meer gedaan worden wat ordening betreft. Zonder ordening ko men wij er niet. Kunnen B. en W. al zeggen wat in deze aangelegenheid nader gedaan kan worden en wat gedaan i- n'^ook wat ver der van den raad in deze verwacht wordt. (De zitting duurt voort.) Het aantal werkloozen was dus 467 minder dan verleden jaar. Sedert de vorige week steeg het echter met 29. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0,74—f 0,57 Griet per 50 K.G. f 36f 18 Tongen per K.G. f 0,84f 0,66 Groote schol per 50 K.G. f 12,50f 8 Middelschol per 50 K.G. f 19—f 12,50 Zetschol per 50 K.G. f 28f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 23f 8 Bot per 50 K.G. f 14—f 6 Schart pea- 50 K.G. f 14f 5,50 Tongschar per 50 K.G. f 40f 23 Rog per 20 stuks f 18,50f 6.50 Vleet per stuk f 4f 1,20 Kleine poon per 50 K.G. f 6,50f 4 Groote schelvisch per 50 K.G. f 22f 16 Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 17 KJ. middelschelvisch p. 50 K.G. f 19f 15 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 8,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 31f 12 IJMUIDEN De werkloosheid in onze gemeente. Een geringe stijging. 27 Febr. '37 29 Febr. 36 Bouwvakarbeiders 503 665 Metaa lbewerkers 260 371 Houtbewerkers 42 47 Landarbeiders 59 58 Havenarbeiders 110 126 Visschers 198 278 Kantoorbedienden 44 48 Losse arbeiders 795 789 Overige beroepen 318 338 Mannen bov. de 18 j. 2329 2720 Mannen ond. de 18 j. 128 171 Vrouwen bov. de 18 j. 20 44 Vrouwen ond. de 18 j. 26 35 Totale werkloosheid 2503 2970 Groote gullen per 50 K.G. f 8f 7 Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 6 Wijting per 50 K.G. f 8,50f 5,60 Makreel per 50 K.G. f 12—f 9,50 Heilbot per K.G. f 0,76—f 0,43 Leng per stuk f2,20f 0,75 Koolviseh per stuk f 1,25f 0.28 Versche haring per kist f 7,50f 6,50 BESOMMINGEN Trawlers manden Caroline IJM 26 550 f 3860 Henriette Jacoba IJM 190 270 f 2000 Derika 7 IJM 417 135 f 2020 Protinus IJM 85 275 f 1880 Voorwaarts IJM 83 100 f 1760 Suibra IJM 98 300 f 2470 Alkmaar IJM 31 615 f 4700 Bergen IJM 16 275 f 1930 Ita IJM 22 100 f 1950 Olympia IJM 111 95 f 1730 Norma Marie IJM 6 700 f 4650 Maria Elizabeth IJM 114 80 f 1790 Zeeleeuw IJM 29 90 f 1980 Kotter: E 503 f 1910. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. van LieshoutHopman, d., Marconistraat 118, IJmuiden; T. Engelhart Vriendjes, d., Sluisplein 12, IJmuiden; J. M. Uijtendaalvan Schooten, d., Hagelingerweg 60, Santpoort; D. BoumaKoning, z., Froger- straat 37rd„ IJmuiden; J. Gomes—Slootmans, z., van Linschotenstraat 3, IJmuiden; M. de ReusBleijendaal, d., Hagelingerweg 218, Santpoort; D. van LeeuwenHorsman, z., Napierdwarsstraat 15, IJmuiden; A. Post—van Balen, z., Groeneweg 64, IJmuiden; G. K. GroeneveldGroen, z., Walravenstraat 15, Velsen N.; G. Tabernalvan Ham. z„ Hage lingerweg 30, Santpoort; IJ. G. de Goede van der Vossen, z., Napierdwarsstraat 1, IJmuiden. Overleden: C. van Riel, 73 j., weduwe van J. F. Smit, Wijkerstraatweg 203, Velsen N.; J. Kaldenbach, 66 j., echtgenoot van A. Stoe- linga, le Mairestraat 6, IJmuiden; P. Woud stra, 62 j., echtgenoot van R. G. Debets, Ter- rasweg 2, Santpoort; M. Croese, 73 j., weduwn. vna G. H. Lindeman. Wijk aan Zeeërweg 49, IJmuiden. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 33 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) B AN K-INSTELLIN GEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzij de Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland HollandAmerika lijn PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater VORIGE KOERS 1003; IOO,1?^ 26 J4 164 204s/i 801/4 169 142 730/8 651/4 284% J39% 174% 3543/, 146 123 186 116^ 446 132 J4 25 153/4 KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 23 H 29 731/4 97 337J4 17614 294 336H 353 124K 119 118 130 445 2% 15% pl.ni. 1.45 m 733/, 338 1763/a pLm. 2.00 125J4 119% 119 X> '3014 145 251/8 15% 73s/t 971/4 337H 1763/, 293J4 351 138 1 514 119% 251/4 15% pl.m. 2.15 7314 97% 1763/, 2931^ 35014 119 130K 445% 25% 307/8 15% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 5113' "iP 519 IIS34 520 523 Java Cultuur 250 252 253 252 Ned.' Ind. Suiker Unie 177 177 178 178s/, Vorstenlanden 427/8 INDUSTR. OND. BUITENL. Intem. Tel. and Tel. 10% 10J4 10% 48% 487/, 487/, 487/8 B'ethleh. Steel 70% 73i4 7 7314 7314 Cities Service 3% 3% 3% Gew. Steel 27% - U. S. Steel 86% 89% 89% 89%, Kennec Copper 48%, "18% 48% 49% 49Vs RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam Tapanoell Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 40% Wabash Railroad 3% Union Pacific Chic Milwaukee 4% Missouri Kansas Texas 6% NBOUW Alg. Explor. Mij löO Redjang Lebong 203 PROLONGATIE, 333 247J4 265% 117V* 303 13814 207 12114 333J4 116% 3)1!4 255 3% 330^ 254 265 195% 125 93 206% 331J4 255

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8