Edens antwoord aan VonRibbentrop. Vrouwelijke artisten exposeeren te Parijs. Nederland goed vertegenwoordigd. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld DÖNEE RDAG'4MÏSÈT 1937 HASEEE M'S DAGE CAD Duitsche critiek op de Volkenbondspolitiek. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, 3 fylaart: Over 'de door minister Eden in het Lagerhuis ge houden redevoering hoort men in Berlijnsche hij de politiek geïnteresseerde kringen de ook in de buitenlandsche pers hier en daar uit gesproken meening, dat zij geen voortgang beteekent .in het Engelsche standpunt tegen over de belangrijke problemen. Opmerkelijk voor de schemering, die over zekere problemen'is gebracht, is bijv. de be handeling der kwestie van het westelijk pact. Toen Duitschlandindertijd, aldus deze Ber lijnsche opvatting in 't Rijnland de souvereini- teit over eigen grondgebied herstelde, heeft het zich tegelijkertijd bereid verklaard op deze nieuwe basis van rechtsgelijkheid een veiligheidspact voor het westen te sluiten. Anderzijds heeft men alles vermeden, wat had kunnen leiden tot een aanvatten van de door Duitschland uitgestoken hand. Intusschen heeft men het verstaan met de kwestie van een westelijk pact zoovele voor het oude pact van Locarno nog in het ge heel niet aanwezige problemen te verbinden, dat de oorspronkelijke basis er van volkomen verplaatst is. Wat de verklaring van Eden over Spanje aangaat, wijst men er hier op, dat van Duit sche en Italiaansche zijde in de eerste plaats en wel zeer uitdrukkelijk is aangedrongen op de terugtrekking der thans in Spanje strijdende buitenlandsche onderdanen. Men mag nu ten aanzien van de verdere voor waarden voor de nietinmenging n.l. ten op zichte van het naar het buitenland over gebrachte Spaansche goud en de buitenland sche politieke propaganda in Spanje, niet in dezelfde fout vervallen, die men in de kwestie der vrijwilligers maar al te lang heeft ge maakt. n.l. dat men een opheldering dezer aangelegenheden door een politiek van de lange baan verhindert. De Duitsche Diplomatisch-politische Kor- respondenz schrijft over de redevoering van Eden o.a.: Tegenover de opsomming der tegenspoeden van den Volkenbond meent de heer Eden een reeks gevallen te moeten aanvoeren, waarbij het ingrijpen van Genève doeltref fend is gebleken. Van Duitsche zijde heeft men hem bij deze opsomming helaas niet geheel kunnen vol gen. Vooral bij de Saarkwestie heeft niet de Volkenbond, maar de Italiaansche bemidde ling de dingen nog tot een goed einde kunnen brengen. Van een geheele reeks beslissende échecs, bijv. in de kwestie der minderheden is in het overzicht van Eden in het geheel geen sprake geweest. Tenslotte heeft de Volkenbond bijv. in de kwestie van Dantzig zelfs toestanden die reeds dank zij directe overeenstemming kónden worden geregeld door zijn ingrijpen pas weer gecompliceerd en verstoord. Wat de Volkenbond onafhankelijk van zijn toekomstige taak, plichten en rechten in het bijzonder noodig heeft, is een stap Nog een candidaat voor Zaharoff's nalatenschap. Een neef van den wapenfabrikant. Het Italiaansche persbureau Stefani weet te vertellen, dat men nog een erfgenaam ont dekt heeft van den wapenfabrikant Sir Basil Zaharoff, die onlangs is overleden. Het be treft den zoon van de schoonzuster van Zaha roff, wier man eenigen tijd geleden even eens is overleden. Zij woont te Prato in Tos cane, haar zoon in Amerika. Deze heeft naar het schijnt, reeds stappen gedaan om zijn rechten op de erfenis van zijn oom te doen gelden. Nieuwe strijd aan het Madrileensche front. Regeeringstroepen in Toledo? Naar Havas uit Madrid meldt hebben de rechtschen gisteravond tegen zeven uur een aanval ingezet ter herovering van het verloren terrein in de omgeving van den weg naar La Coruna en aan den rand van het Pardo. De gevechten strekten zich uit tot de sectoren van Usera en de Universiteitswij k en tot het andere uiteinde van het Madrileensche front. Na ver scheidene uren strijd werden de opstandelin gen teruggeslagen. Uit particuliere bron verneemt Havas, dat het regeeringsleger vasten voet zou hebben verkregen in Toledo. De troepen zouden zijn binnengerukt in de wijk der Capuchines, die aan den rand van een der uitloopers van het vernielde Alcazar ligt. De opstandelin gen zouden zich verschanst hebben achter het Alcazar, maar zouden niet, zooals tijdens het eerste beleg de wijk •hebben genomen in de kelders van de sterkte. Op desbetreffende vragen heeft gene raal Miaja verklaard, dat hij deze be richten niet kon bevestigen. Broodrantsoeneering te Madrid. Met ingang van 11 Maart wordt het brood- verbruik te Madrid gerantsoeneerd. Dagelijks wordt 300 gram per hoofd verstrekt. Het rant soen geit ook voor een aantal dorpen in de nabijheid der hoofdstad. Mededeelingen van het rechtsche hoofdkwartier. Het Nationalistische hoofdkwartier te Sala manca heeft gisteravond een officieel com munique uitgegeven, dat als volgt luidt: „Noordelijke legers; achtste divisie, front van Asturië. De vijand heeft zijn aanvallen met nieuwe troepen voortgezet op onze stel lingen van San Claudo. Hij werd met bloe dige verliezen teruggeslagen, eveneens hebben wij met zware verliezen voor de aanvallers een aanval afgeslagen op Buena Vista en op onze stellingen in Oviedo. Versterkte divisie voor Madridin den sector van de Jarama hebben wij in den afgeloopen nacht een poging tot een aanval op ons front afgeslagen. Dij vijand liet talrijke doo- den achter. Levendig geweer- en geschutvuur in alle sectoren. Van de zuidelijke legers valt niet te melden". in de richting van zelfbezinning en zelfkennis Want, wat de Volkenbond in de oogen van velen, die zich in het verleden het doèlwit van een vaak „geraffineerde Volkenbonds politiek" hebben gevoeld, in discrediet heeft gebracht, was de aanmatiging, waarmede men zich te Genève den mantel van een al te altruïstische en onfeilbare rechterlijke func tie-heeft omgehangen. CMna Vele dooden bij gevechten in Mandsjoerije. Stefani meldt uit Tokio: Men meldt uit Moekden, dat bij deze stad en bij Feng Tien onlangs hevige gevechten zijn geleverd tusschen Japansch-Mandsjoerij- sche troepen en bandieten, waarbij drie mili tairen en 20 bandieten werden gedood. Bij Charbin hebben bandieten onlangs 50 boschwachters aangevallen, van wie 19 wer den gedood. Engeland Singapore als vlootbasis. De civiele Lord der Admiraliteit Lindsay deelde in het Lagerhuis mede, dat de nieuwe vlootbasis Singapore vermoedelijk in 1939 gereed zal komen. De totale kosten worden op 11,211,000 pond sterling geraamd. Verzoening tusschen ex-koning Alfonso en zijn echtgenoote op komst? Geruchten over terugkeer naar Spanje. Ex-koning Alfonso. De correspondent van de „Daily Te legraph" te Rome meldt aan zijn blad, dat de bezoekers van een chic bios cooptheater te Rome Dinsdagavond ten zeerste verrast waren, toen zij don Alfonso, den vroegeren koning van Spanje, in dè stalles zagen zitten in gezelschap van zijn gemalin Victoria Eugenie. Vele jaren hebben zij geschei den van elkander geleefd. Zij waren niet samen het gebouw binnen gekomen. De vroegere koningiri trad binnen in gezelschap van haar dochter, prinses Tor-' lonia, vóór haar huwelijk infante Beatrice. De hertog van Torlonia en twee vrienden waren mede aanwezig. Don Alfonso en zijn tweede dochter, infanta Christiana, wachtten op hun aankomst. Het hooge gezelschap bestond voorts uit don Jaime den hertog van Segovia, de hertogin van Sego via en den prins en de prinses van Asturië. Het geheele gezelschap nam op één rij plaats. Don Alfonso en zijn gemalin zaten naast elkander. Na afloop van de voorstelling reed de vroe gere koningin weg in een auto met een Britsch nummerbord. Zij is gast van koningin Helena van Italië en vertoeft te Rome, omdat prinses Torlonia een kindje verwacht. Het nieuws, dat de vroegere koninklijke familie in de bioscoop vertoefde, verspreidde zich snel over Rome en maakte een diepen indruk. Men ziet er een voorbode in voor een ver zoening. In welingelichte kringen is men van mee ning dat, indien generaal Franco Madrid zou bezetten, de vroegere koning en zijn gemalin zullen worden uitgenoodigd naar Spanje te rug te keeren. SATOII WORDT JAPANSCH MINSTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. TOKIO, 3 Maart (Havas-A.N.P.) Naotake Satoh, tot dusverre Japansch ambassadeur in Frankrijk, heeft de portefeuille van buiten landsche zaken aanvaard. WANG TSING WEI CHINEESCH MINISTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. SJANGHAI, 3 Maart (Havas-A.N.P.) De po litieke raad heeft Wang Tsjing Wei tot mi nister van buitenlandsche zaken benoemd. Mussolini's eeredoctoraat. Doctorsbul wordt begin April aangeboden. Begin April zal de senaat van de universi teit van Lausanne onder voorzitterschap van den rector der universiteit zich naar Rome begeven om den duce den doctorsbul voor het doctoraat honoris causa in de politieke en sociale wetenschappen te overhandigen. De universiteit besloot ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan Mussolini tot eeredoctor te benoemen. De senaat zal worden vergezeld van profes sor Bosinsegni, die reeds aan de universi teit doceerde toen Mussolini deze bezocht. Professoren en studenten van de univer siteit van Lausanne zijn er aldus Havas trotsch op, dat. Mussolini het eere-doctoraat heeft aanvaard, nadat hij een dergelijk aan bod van andere universiteiten van de hand heeft gewezen. Bisschoppen critiseeren de Engelsche herbewapening. Het witboek een ontmoedigend document. Uit Londen: De bisschop van Chichester heeft in zijn kerkblad een omvangrijke verklaring gepu bliceerd, waarin hij de herbewapeningsplan nen van de regeering betreurt en de regee ring aanspoort om thans, in het kronings jaar, pogingen te doen om een verzoening tot stand te brengen. Ook de bisschop van Liver pool critiseert in zijn kerkblad de herbewapening. Hij noemt het witboek een ontmoedigend document. Het feit, dat in vredestijd IV2 milliard pond wordt uitgegeven voor bewapening beteekent, dat de huidige politieke leiding het land naar een bankroet voert. Roemeensche aviatrice record vestigen. wil In sportvliegtuig over den Zuidelijken Atlantischen Oceaan. De Roemeensche aviatrice Smaranda Haescu treft, volgens Stefani, voorbereidingen voor een vliegtocht over het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan. Zij wil het ten name van de Frangaise Ma- rise Bastie staande record verbeteren. Zij zal gebruik maken van een Italiaansch sportvlieg tuig, van het type. waarmede kapitein Za- pretta onlangs den vliegtocht langs de Egyp tische oasen heeft gewonnen. 't Toestel zal van extra tanks worden voor zien. EGYPTE'S KONING OP WEG NAAR ZWITSERLAND. Naar Havas uit Marseille meldt heeft koning Faroëk van Egypte zich op wég naar Zwitser land eenige oogenblikken te Marseille opge houden. Hij werd begroet door den prefect en den Egyptischen gezant te Parijs. Veie studen ten juichten hem luide toe. Vallend rotsblok doodt zeven arbeiders. Ongeluk bij bouw van stuwdam. Uit Poison in den Amerikaanschen staat Montana wordt geméld, dat bij den bouw van een stuwdam zeven arbeiders door een neer vallend rotsblok zijn gedood. Talrijke arbeiders werden gewond. Italiaansch vliegtuig in den mist verongelukt. De bemanning omgekomen. ROME. 3 Maart. Nabij het vliegveld Go- rizia Ls een militair vliegtuig verongelukt. Het vliegtuig, een verkenner, is in dichten mist tegen den grond gestooten. De bemanning is om het leven gekomen. (Stefani.) Brand eischte veertien slachtoffers. De catastrofe in de Poolsche kruitfabriek. Bij den brand, die gewoed heeft in de kruit fabriek bij Radom (Polen), nadat een ontplof fing had plaatsgehad, zijn veertien arbeiders om het leven gekomen. (Parijsche correspondentie). Voor het eerst in de kunstgeschiedenis zijn te Parijs in de .Salie du Jeu de Paume" de werken geëxposeerd van uitsluitend vrouwe lijke artisten, 'n werkelijk zeer gelukkig idee, omdat door deze tentoonstelling nog eens overduidelijk bewezen wordt indien dat nog noodig mocht zijn dat een kunstenares geen uitzondering al is het nog zoo'n char mante uitzondering in de wereld van de kunst is. De tijd van poëtische zoetelijkheid. die nog aan het einde van de vorige eeuw het summum van vrouwelijke kunstgevoelig heid scheen uit te maken, is voorbij, voor goed en gelukkig voorbij. En daarom is de eer ste indruk- dien men bij een rondwandeling- door de zalen opdoet, niet een „charmante" of een „lieve" of een „delicieuse" of welk zoet- vrouwelijke adjectieven men nog meer ver zinnen kan en die door de moderne dames- artisten zelf verre van zich geworpen wor den, maar een van kracht, van forschheid. die absoluut niet de gevoeligheid en de teerheid uitsluiten. De vrouwelijke artiste hoeft heusch niet meer met eerbiedige onder danigheid naar haar mannelijke kunstbroe ders, ook al zijn het de grootsten van dezen tijd, op te zien; haar kunst is even rijk en even diep. Toch komt in één opzicht het vrouwelijk karakter aan den dag; meer dan de mannelijke artisten blijken de vrouwen onder den invloed te staan van een meester of een school en om zich hierin eenigszins thius te gevoelgen moet men eigenlijk het kunstesperanto verstaan, dat uit de Parijsche school voortkwam. Uit de meeste werken spreekt een soms vrij heftig modernisme, dat niet altijd even rustig is, maar zeer interessant en tevens bewijst, dat de vrouwelijke Europeesche ar tisten niet erg op academische kunst gesteld zijn. Het is met groote zorg, dat het comité uit de groepsinzendingen van niet minder dan vijftien landen en uit de particuliere inzen dingen der enkelingen, wier land niet door een volledige groep vertegenwoordigd is, een keuze heeft gedaan en de ruim vijf honderd schilderijen, beeldhouwwerken en kunststuk ken van decoratie en ceramiek over de diverse zalen van de „Jeu de Paume", heeft ver spreid, vanwaar de heele inzending over eenige weken naar Amerika zal worden over gebracht om in het Metropolitan Museum te New York ook de Nieuwe Wereld met Euro pa's vrouwelijke kunst in kenniss te brengen. Het zal niemand verwonderen, dat in deze tentoonstelling te Parijs, dat altijd zooveel heeft gehouden van vrouwelijke artisten 'en een triomfalenintocht heeft bereid aan de groote voorgangster der moderne schilderessen Rosalba, een zeer groote plaats aan de Fran- sche kunstenaressen is ingeruimd. In die groote zaal, waar zusterlijk vereenigd zijn Valadon, zoo sterk en sober tegelijk in haar bloemstukken. Laurencin, fijne portretschil deres, Luka met dat teere kinderkopje tus schen bloeiende seringen, Jouclard, zoo vol beweging, Joubert specialiste van wilde bloe men, talrijke anderen nog, verschillend in stijl, maar juist hierdoor zoo representatief voor hetgeen leeft bij de Fransche vrouwelijke artisten. kan men het duidelijk bewijs vin den. dat de vrouwelijke Fransche schilder school van hooge kwaliteit is. Zij houden van een stoutmoedig penseel, er zit iets aantrekkelijks in, dat echter verre van zwak is en bijna overal ziet men een zeker instinctief persoonlijk streekje, dat verleidelijk aandoet. Zeer uitgebreid is ook haar inzending decoratieve kunst, die met veel smaak er ons aan herinnert dat het een zeer voorname taak van de vrouw is, ons „home" te versieren en te verfraaien. Het zou te ver voeren de verschillende lands- inzendingen één voor één te bespreken: Hongarije, waar de folklore en cerebralitëit het meest tot uiting komen, Italië, waar de vrouwen niet de mannelijke artisten schijnen te willen volgen op den terugweg naar het menschelijke, Zwitserland, met de harde en felle kleuren, België, waar in scherpe tegen stellingen de kleuren juist vaag zijn, als op gelost in de nevels van het lage land. De twee best geslaagde inzendingen zijn zeker die van Polen en Nederland. Bij de Poolsche artisten vondt men dikwijls zeer ge ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING 't Was Thijs dus prachtig gelukt om den vogel Ozonstralen uit handen te krijgen van de booze dwergen. En de vogel? Al was hij niet vrij, toch vond hij het fijn, dat hij niet meer bij de dwergen was, want die plaagden hem eiken dag. Nu moesten onze vrienden dus maken, dat zij van het eiland Foetsjieborg wegkwamen, want verbeeld je eens, dat Waggelmant en Wiebelaar het hadden bemerkt! In dat geval zouden zij vast en zeker met tooverkrachten gaan werken en dan was de heele tocht ver geefs geweest! Maar gelukkig liep alles mee en spoedig kwamen Thijsje, Slecht bedeeld en Ozonstralen bij het bootje van den toovenaar. Ze stapten vlug in en Thijs riep: „Boeréboeleblaren! Bootje, jij moet nu naar Scheelverkniezen varen!" Deze woorden hadden succes, want het bootje gleed dadelijk weer «seewaarts. Fijn, nu kon hen tenminste niets meer gebeuren. lukkig vereenigd enkele kenmerken van ex pressief surrealisme met een populaire tradi tie, die herinnert aan de kunst van Chagall, terwijl de Hollandsche inzending misschien de minst-vrouwelijke is van alle en zeer aantrekkelijk expressionistisch is door de sterke kracht, die er van uitgaat. In de eer ste plaats zouden wij hier willen noemen het rustige en toch zoo forsche portret van den bekenden Hollandschen kunstschilder Conrad Kiekert door mevr. ReuchlinLu- cardie en dan het stilleven met de visschen van mevrouw Surie. En die zou niet even in bewondering blijven staan voor die paar camelia's, zoo fijn opbloeiend tegen den don keren achtergrond van A. C. van der Berg? Charley Toorop met haar groot stuk „Boe ren In het café" vormt eigenlijk eèn klasse óp zichzelf: die forsche doorgroefde koppen zijn welsprekend van kracht en sterk van lijn. Eigenlijk zouden we al die zestien Neder- landsche schilderessen de revue moeten la ten passeefénElse Berg met haar „zieken boer", bijna angstig van realiteit, het zelf portret van Vieruma Oosting, de stillevens van Vlielander Hein en Iterson, van de Jon ge en Hóóft, het beeldhouwwerk ook van Rueb en van Defais van Dijck en de cera miek van Halpern, maar uit het enkele feit, dat de Hollandsche inzending geroemd wordt als een der beste van deze waarlijk Europeesche tentoonstelling volgt duidelijk, dat alle Hollandsche dames-artisten werken hebben ingezonden, die ware kunstwerken zijn en daarmede de artistieke faam van ons vaderland opnieuw hoog. zeer hoog heb ben gehouden. J. W. KOLKMAN. ONBETROUWBAAR BESTUURSLID. De officier van justitie bij de Alkmaarsche rechtbank heeft vier maanden onvoorwaar delijke en zes maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van drie jaar geëischt tegen den 33-jarigen J. Th. van D., thans gedetineerd, die in Heilo be stuurslid van diverse vereenigingen was en van een tweetal vereenigingen de door hem geïnde contributies tot een bedrag van on geveer f 1100 a f 1200 niet had afgedragen. Verdachte was o.a. besturuslid van de V.V.V. te Heiloo en secretaris van de Alkmaarsche Makelaarsvereniging. De grootste schade had door zijn optreden de afd. Heiloo van het Witte Kruis geleden. RAÜÏS) PROGRAMMA VRIJDAG 5 MAART HILVERSUM I, 1875 M. 3.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11—12 VARA 8.— Gram.pl. 10— Morgenwijding 10.20 Gramp.l. 10.40 Declamatie 11.— Gram.pl. 11.15 Declamatie 11.30—12.— Gram.pl. 2.15 Ko- vacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.15 Declama tie en Gram.pl. 3.15 Het AVRO-Dansorkest 4.Gram.pl. 4.30 Voor de kinderen. 5.— De Flierefluiters en solist. 5.30 Melody Circle en solist. 6.— De Ramblers. 6.30 Politiek radio journaal. 6.50 Orgelspel 7.— Causerie over het Ziekenfondswezen 7.20 Vervolg Orgelspel 7.30 Berichten VGP 7.35 Bijbelsche causerie 8.— Getuigenisavond voor geestelijke vrij heid. 9.15 VARA-Grootorkest, De Ramblers Mannenkoor „G. E. W. A." en solisten 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.00 12.Gevar. programma (Vervolg). HILVERSUM II, 301 M. Algem. progr. verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10— Gram.pl. 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 KRO-Melodis- ten mmv. solist en Gram.pl. 2.Orgelconcert 3.KRO-Kamerorkest en Gram.pl. 4.45 Gram.pl. 5.15 KRO-Orkest 6.— Land- en tuin- buw halfuur. 6.20 De KRO-Melodisten en so list. 7.— Berichten 7.15 Causerie „Suggestie en Suggestibiliteit" 7.35 Bedrijfsreportage. 3. Berichten ANP. 8.10 Gram.pl. 8.20 Paul God win's orkest 9.„De Schipbreuk", komische cantate. 10.Gram.pl. 10.30 Berichten ANP 10.4012.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.0511.20 Medische causerie 11.4011.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert 12.50 BBC-Dans- orkest 1.352.20 Het Philh. Strijktrio 4.20 BBC-Midland orkest en solist 5.35 Fr. Biffo's Blaaskwintet en solist 6.20 Berichten. 6.45 Zangvoordracht 7.20 Muzikale causerie 7.40 Reportage uit een tinmijn. 8.20 De „Fol-de- Rols". 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over de Krakat-au-uitbarsting in 1893. 10.Orgelspel 10.30 Het Busch strijkkwartet. 11.20 Het Gros- venor House dansorkest 11.5012.20 Dansmu ziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Visciano-orkest en solist 4.20 Parijscli Saxofoonkwartet 5.50 Zang. 6.05 Pianorecital 6.50 Vervolg zang 7.05 Vervolg pianorecital 7.20 Gram.pl. 8.20 Con cert 9.05 „La Gazette de Montmartre" 11.20— I.05 Orkestconcert. KEULEN 456 UI. 5.50 Orkestconcert 6.30 Gram.pl. 7.50 Om- roep-Amusements-orkest 8.50 Gram.pl. 11.20 Omroepkleinorkest 1.35 Gram.pl. 3.35 Omroep koor en solisten. 5.20 H. Donath's orkest en solisten 8.05 Koorconcert 9.50 Zang 10.20 II.20 Omroeporkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Klein- orkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroepdans- orkest 6.20 Gram.pl. 6.50 Mandolineconcert 3.20 Klemorkest 8.40 Radiotooneel 9.20 Klein- orkest 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest 1.30 Sa lonorkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest en solist 10.30 11.20 Accordeonmuziek, DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Zang en piano 8— Gevarieerd pro gramma 9.20 Berichten 9.40 Nieuws uit Ame rika 9.5011.20 Het Omroep-Amusements- orkest (Van 10.05—10.20 Weerbericht).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6