1 AMSTERDAMSCHE BEURS - DONDERDAG'4 MXART1937 HASREEM'S DAGBE'AD 13 IAAT/TE StRIIUKN De roofmoord te Vlissingen. Wandaad moet gisterenavond gepleegd zijn. (Men zie ook pag. l) Over den dubbelen roofmoord te Vlissingen meldt het A.N.P. ons nader: De cafés te Vlissingen kunnen tot midder nacht geopend blijven, doch het café ..De Keersluis" van den heer Lauwereins dat hoe wel aan den grooten weg toch eenzaam ge legen is, sluit steeds tusschen 10 uur en half elf. Het is zeer waarschijnlijk, dat omstreeks het sluitingsuur of kort daarna de dader of daders van het misdrijf in het café zijn ge komen. De vrouw, wier lijk in het café werd gevonden, bevond zich namelijk in nachtge waad en men vermoedt, dat zij, toen zij zich boven in de slaapkamer bevond, beneden in het café iets verdachts heeft gehoord en zich toen naar beneden heeft begeven. De beide slachtoffers zijn met messteken afgemaakt. Vooral de vrouw was vreeselijk toegetakeld. Onder leiding van commissaris A. O. F. W. C. Gasinjet werd hedenochtend in het per ceel een onderzoek ingesteld. Het is geble ken dat het geheele huis is doorzocht en dat alle kasten, enz, zijn opengebroken. Zelfs de bedden zijn uit elkaar gehaald en de kussens opengesneden met het doel om ook daarin nog geld te vinden. Achter het buffet in het café werd op den grond geld gevonden, zoo dat men aanneemt, dat de bedrijvers van den roofmoord zich moesten haasten en geld hebben laten vallen. De commissaris van politie heeft zich he denochtend onmiddellijk in verbinding ge steld met den politiescheikundige, den heer Van Ledden Hulsebosch te Amsterdam, die zich zoo spoedig mogelijk naar Vlissingen zal begeven om. ter plaatse een onderzoek in te stellen. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Toen wij hedenmorgen bij café „Keersluis" kwamen was comm. Gasinjet zoo welwillend om toe te staan de plaats van het misdrijf te betreden, waarbij natuurlijk de noodige voor zichtigheid moest worden betracht om geen sporen te vernietigen. Geheel links in het café lag de 75-jarige Lauwereins. Het was op merkelijk dat dit slachtoffer geheel gekleed was, hetgeen er op schijnt te wijzen, dat de moord gisteravond heeft plaats gevonden. De man maakt namelijk absoluut niet. den indruk van iemand, die door onraad opge schrikt haastig een paar kleedingstukken heeft aangeschoten en toen overvallen werd. Links in de borst in de hartstreek was een diepe snede in de kleeding, welke wel door een messteek zal zijn veroorzaakt. Een feit, dat sterk de aandacht trok, was dat zich om den rechterenkel een breede grof linnén band bevond, welke niet tot de kleeding schijnt te behooren, zoodat men zich af vraagt of getracht is 't slachtoffer te binden. Aan de rechterzijde van het café lag het lichaam van de 63-jarige echtgenoote van den vermoorden caféhouder. Ofschoon nog niets definitief vaststaat, neemt men aan, dat zij zich reeds ter ruste had begeven en naar be neden kwam, omdat zij onraad bemerkte en toen op haar beurt door den dader of de daders werd aangevallen. Hierop wijst het feit, dat de vrouw in nachtgewaad was en slechts enkele, blijkbaar inderhaast aange trokken kleedingstukken droeg. Vooral dit slachtoffer was op vreeselijke wijze toege takeld. Op den vloer van het café lagen groote plassen bloed. Dat roof de aanleiding tot de a daad is kan niet in twijfel worden ge trokken. De geldlade in het buffet is geopend en de dader of daders is (zijn) blijkbaar zeer overhaast te werk moeten gaan, daar op den grond achter het buffet, vele geldstukken verspreid liggen. Op de bovenverdieping is alles overhoop gehaald. Het is niet uitgesloten, dat de daad door een bezoeker van het café is gepleegd, daar op een tafeltje midden in het café twee ledige glaasjes staan, hetgben er op zou kunnen wijzen, dat de caféhouder met een klant heeft zitten praten en toen overvallen en vermoord werd. Men stelt een onderzoek in om een in een grijze jaas gekleden man op te sporen, die men gisteravond het café heeft zien betreden. In de omgeving van café „Keersluis" dat recht tegenover de gelijknamige brug over het kanaal door Walcheren is gelegen, stonden hedenochtend zeer veel belangstellenden, die met deernis en verontwaardiging het gebeurde bespraken. Hedenavond geen Toscanini- concert. Wegens een lichte ongesteldheid van Tosca- nini is het concert, dat hij hedenavond in Den Haag zou dirigeeren, uitgesteld tot Maandag 8 Maart. Het concert, dat Toscanini op 6 Maart te Rotterdam zal geven, gaat door. KINDERBEWAARPLAATS IIAARLEM-NOORD. Het bestuur der Stichting Kinderbewaar plaats Haarlem-Noord heeft uitnoodigingen rondgezonden voor een bijeenkomst op Dins dagmiddag 9 Maart a.s. in de Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw. Op deze bijeenkomst zullen het verslag over het twee-jarig bestaan der Stichting en een financieel verslag worden uitgebracht, waar na mevr. Jo. van Ammers—Kliller een causerie zal houden. AANKOOP VAN EEN PERCEEL. B. en W. stellen aan den raad voor het ceel Oranjeboomstraat 4 aan te koopeu voor f 900. VERKOOP BOUWTERREIN. B. en W. stellen den raad voor de volgende bouwterreinen te verkoopen: 24 M2. (tegen f 9 per M2.) aan de Con- stantijn Huygenstraat aan de N.V. „Vondel kwartier". 807 M2. (tegen f 12 per M2) aan de Uranus- straat aan H. Mulder. 1500 M2 (voor f 16.110 aan de Delftlaan aan A. P. Spook en A. J. Kuiper. 596 M2. (tegen f 5600) aan de Saturnus- straat aan R. Mulder). PERSONALIA. Voor het examen voor coupeuse slaagden de dames Miep Fonville, Rika v. d. Voort, Siena v. Schootcn, Truus v. d. Valk. Annie Nijssen, Dina Uitermark. En voor costumière: Bep Sablans, Rie Roest, (Serda Nijssen, Willie Wesseling. M. A. JACOBSON t Hier ter stede is Woensdagavond overleden, op den leeftijd van 70 jaar, te zijnen huize, Kleine Houtweg, de heer Al. A. Jacobson; een zeer geziene figuur in Haarlem en elders. In 1897 richtte hij op de Nieuwe Gracht een steendrukkerij op. Spoedig bleek dat naar een grooter pand moest worden uitgezien, de heer Jacobson vestigde zich na vier jaren aan liet Donkere Spaarne, bij de Bakenessergracht. Het bedrijf nam steeds in omvang toe, zoodat na ruim twee jaren wederom naar een ander, pand moest worden uitgezien. Na verbouwing van het pand Jansweg 47 werd het bedrijf van het Spaarne daarheen overgebracht. Het be drijf werd meer naar de eischen des tijds in gericht; nieuwere machines werden aange schaft. Er kon, dank zij de groote energie en werklust van den heer Jacobson, gesproken worden van een bloeiend en welvarend bedrijf. In de latere jaren nam ook de zoon, de heer A. Jiacobsoin, actief deel in de zaak en werd la ter mede-firmant. Hij verzorgde de technische afdeeling en onder zijn leiding werden de nieuwste druikimethodes toegepast, waardoor weer spoedig een inwendige verbouwing in het pand Jansweg 47 moest plaats vinden. Hier voor was het noodzakelijk, het belendende perceel Parklaan 40 aan te koopen, dat geheel verbouwd werd. De parterre werd aan de be staande drukkerij toegevoegd, terwijl de bo- venetages van het perceel Parklaan 40 voor kantoren en archieven werd ingericht. De heer M. A. Jacobson belastte zich hoofd zakelijk met de verkoopsorganisatie, waarin hijzelf het grootste aandeel had. Op 1 Maart 1936 besloot hij, hoe ongaarne ook, op medisch advies, zich uit de door hem van den grond af opgebouwde zaak terug te trekken. Het was hem echter een groote voldoening, de zaak, die hij onder zijn leiding en later krachtdadig gesteund door zijn zoon, den heer A. Jacobson, heeft zien opgroeien tot een bedrijf, dat geteld mag worden onder de naar de eischen des tijds ingerichte Steen- Offset/drukkerijen, mocht overlaten aan genoemden medefirmant. Het was hem echter helaas niet beschoren lang van zijn welverdiende rust te kunnen ge nieten, wamt ziemdieroogen ging zijn gezond heidstoestand achteruit. Bij zijn zeer drukke werkzaamheden heeft hij altijd nog tijd en lust gehad, zich ook aan het organisatieleven te wijden. Reeds in 1907 tot bestuurslid van de Ned. Bond van Steen drukkerijen gekozen, heeft de heer Jacobson; sinds 29 Maart 1916, gedurende een periode van 18 jaren, onafgebroken het voorzitter schap waargenomen, waaruit wel duidelijk spreekt de waar dee ring, die er in den Bond voor zijn leiding bestond. Zijn gedachten gin gen steeds uit naar het Bondsleven. De organL satie in al haar geledingen had zijn voortdu rende belangstelling. Het bleef bij hem niet bij de platonische uiting van belangstelling, hij wilde alles zooveel mogelijk in daden omzetten. Doen, „zelf doen", was steeds zijn lijfspreuk. Hij was een man met krachtige wil en groote energie. Het neerleggen, om gezondheidsrede nen van zijn functie als voorzitter van den Ned. Bond van Steendrukkerijen op 19 April 1934. Hij had ook nog zitting in tal van andere vereenigingen, waarvan wij noemen De Ver een. „Abie Jethomiem", (Vader der Weezen), waarvan hij tot zijn overlijden het penning meesterschap waarnam. Een werkzaam en be kwaam man is met den heer Jacobson heen gegaan. De crematie is bepaald op Maandag 8 Maart, na aankomst van trein 15.14 aan halte Drie huis-Wester veld. Voertuigen voor veevervoer moeten gekeurd worden. Met ingang van 1 Januari 1938. 's GRAVENHAGE. 4 Ala art Ingevolge het bepaalde bij het nieuwe, met ingang van 1 No vember 1936 van kracht geworden art. 38 onder c en art. 42 onder sub gg van het motor- en rijwielreglement zullen met ingang van 1 Januari 1938 voertuigen, bestemd voor veever voer door den dienst der inschrijving moeten zijn goedgekeurd voor dit bepaald vervoer en zal het van genoemden datum af verboden zijn, vee te vervoeren, anders dan door middel van goedgekeurde voertuigen, als hierboven bedoeld. In de voor- voertuigen, ingericht voor vee- vervoer, afgegeven inschrijvingsbewijzen zal de goedkeuring van het desbetreffend voertuig vermeld moeten zijn. Daar het noodzakelijk wordt geacht, hou ders van veewagens tijdig op de hoogte te brengen van de eischen, welke bij bovenbe doelde keuring zullen worden gesteld, heeft de dienst der inschrijving, Carel van Bijlandit- laan 3 te 's Gravenhage, een bekendmaking uitgegeven, waarin deze eischen zijn opge nomen. Ten behoeve van de keuring is het vee in drie groepen verdeeld, n.l. groot vee, klein vee en biggen. Een motorrijtuig of aanhangwagen kaai ook voor een combinatie dezer groepen worden goedgekeurd. Uit Haarlem's Gemeenteraad Begrooting voor 1937. Hedenmiddag vervolgde de raad de behande ling der begrooting voor 1937. Aam de orde was het hoofdstuk Algemeen Beheer. De heer Klein (r.k.) sloot zich aan bij het betoog van den heer Bijvoet bij de algemeene beschouwingen over het presentiegeld der raadsleden. Als B. en W. voorstellen willen doen om aan de hoofden van takken van dienst een toe lage te geven moeten zij dit niet doen, door alleen een verliooging van de bedragen op de salarisstaten uit te trekken, maar afzonderlijke voorstellen indienen. De heer Castricum (r.k.) vond het goed als B. en W. den arbeid van ambtenaren be hoorlijk willen betalen. Maar in dezen tijd moet elke uitgaaf gedekt worden door geld dat moeilijk bijeen gebracht wordt. Daarom moet het met voorzichtigheid uitgegeven worden. Als goed betaalde ambtenaren iets meer doen dan zij verplicht zijn, dan moet dit niet dade lijk in salaris verhooging of toelage worden uit gedrukt. De gemeente staat i mm ex-s bij de be grooting voor een groot tekort. De heer van Boekhoven (s.d.a.p.) zei dat zijn fractie rekening houdt met de reali teit en daarom geen voorstellen zal doen om de arbeidsvoorwaarden te verbeteren. Er kan voor het personeel evenwel iets gedaan worden door het medezeggenschap te geven. Voorstellen daartoe zullen nu niet gedaan worden. Alleen wil de fractie den raad een uitspraak laten doen over de wenschelijkheid om B. en W. uit te noodigen de invoering van de medezeggen schap te willen overwegen. Overheidsbedrijven moeten in deze voorgaan. Voor een krachtige regelmatige ontwikkeling van bedrijven en diensten is medezeggenschap een factor van be- teekenis. De goede gang zal door deze erken ning van de persoonlijkheid der werkers be vorderd worden. Bij het vaststellen van de loonen en salarissen heeft de gemeente aan het personeel rechten gegeven door het Georgani seerd Overleg. Dit moet aangevuld worden met een re geling om het personeel ook te erkennen in het produeeeren. De diagelijksche leidiiing moet natuurlijk toe vertrouwd blijven aan directeur of leider, maar daarnaast kan de stem van allen die be- taxjkken zijn in het productieproces gehoord worden. Het gaat thans alleen om het pi-incipe, de uitwerking komt later, die zal eerst bestudeerd moeten worden. De wensch om medezeggenschap te krijgen leeft niet alleen bij de sociaal democraten, maai- ook bij andere democraten. Over het principe besluit diende spreker een motie in. De hee<r Noordhof f (s. d. a. p.) zei dat de raad -niet zijn kracht moet zoeken in af stemming van voorstellen die anders toch op gelegd woi-den (verlaging presentiegelden, af schaffing vrije telefoon en verlaging van de vergoeding voor de leden der stembureaux). De hoogei-e bestuurscolleges moeten evenwel weten hoe de raad daai-over denkt. Hoe zal dat geschieden? De heer Van Engelen (K. D. P.) vroeg een keer per maand een avondvergadering te houden. De heer Roodenburg (C.H.), wethouder, zei dat het in de bedoeling van B. en W. ligt aan de regeering mede te deelen, dat de raad bezwaar had tegen de opgelegde voorstellen, ook al zijn die niet verworpen. De heer R e i n a 1 d a (s.d.a.p.) zei, dat B. en W. niet de bedoeling gehad hebben het geven van enkele toelagen aan ambtenaren onge- merkt in de begrooting op te brengen. Voort aan zullen afzonderlijke voorstellen daartoe ingediend worden. Wat de medezeggenschap van het personeel aangaat, kan spreker zeggen, dat de zaak zoo belangrijk is, dat zij niet in kort bestek kan afgedaan worden. Het vraag stuk heeft ook groote belangstelling in de mo derne en R.K. vakbeweging. B. en W. hebben reeds in de memorie van antwoord verklaard, dat het college dit vraagstuk met belangstel ling volgt en diligent blijft. B. en W. zijn be reid om een onderzoek in te stellen naar de wenschelijkheid om tot invoering van medezeg genschap te komen. B. en W. kunnen dan ook de meening van het Georganiseerd Overleg vragen. Ter zijner tijd. misschien over 2 of 3 jaar, kunnen B. en W. dan hun meening aan den raad mededeelen. De heer Van Boekhoven ging daarmede accoord. De heecr B ij v o e t trok zijn vooi-stel om voor raadsleden die een minder inkomen van f 2000 een presentiegeld van f 7 te handhaven, in. Het voorstel om het presentiegeld voor de raadsleden van f 7 op f 5 te brengen werd aan genomen met' 32 tegen 5 stemmen. Met 23 tegen 14 stemmen werd het voorstel om aan de vergoeding voor leden van stembu reaux tot f 4 per dag te verlagen, verworpen. Het voor-stel om de vrije telefoon voor raads leden af te schaffen, werd verworpen met 21 tegen 17 stemmen. (De zitting duurt voort.) (Ongecorrigeerd.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Maart. Ondertrouwd 3 Maart: C. Kramer en C. F. Tientjes. 4 Maart A. J. Zwemmer en E. M. Vissers. Getrouwd 4 Maart: A. van den Berg en J. de Hey; J. C. Zwemmer en G. A. Valbracht. Bevallen 1 Maart: J. M. Schippersvan der Matten, d.; 2 Maart: J. van der Putten Sti-aver, z.; N. Bx'assinnevan der Hart, d.; 4 Maart: C. van LaarPaape, z.; C. Bouman Aalpol, z. Overleden: J. C. van DormaelVerhaegen, 74 j., Krocht; J. M. Vreenegooi-Venings, 48 j.. Gen. Bothastraat; D. Enthoven, 69 j., Ha- zepaterslaan. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE Nationaal Crisiscomité. Slotvergadering der afd. Heemstede. Dezer dagen hield het Nationaal Crisisco mité afd. Heemstede zijn algemeeixe slotver gadering, waarop de jaarverslagen en het accountantsrapport werden uitgebracht. Aan dit rapport over 1936 opgesteld door de firma Tlx. en L. Linxpei-g te Amsterdam ontleenen wij het ondex-staande: „Wij hebben de administi-atie van den pen ningmeester van uw Comité over het jaar 1936 gecontroleerd, alsmede in vei'band met de opheffing der boekhouding, welke in het begin van 1937 heeft plaats gehad. Het vol gende overzicht over 1936 is aaxï de boekhou ding ontleend: Batig saldo per 31 Dec. 1935 f 1717,45. Ontvangsten: Periodieke giften f 1349. Giften in eens, 18. Terug ontvangen rentelooze vooi-schotten 971. Diverse baten 51.14 2389.14. Bijdragexi N. C. C. Den Haag 2000. Totaal f 6106.59 Uitgaven: Uitkeeringen in geld f 1541. Uitkeeringen in natura 3431.75 Vei-plichte uitkeering N.C.C. Den Haag Rentelooze vooi-schotten Drukwerken en kantoor behoeften Uitkeeihng van het batige saldo aan de Stichting: Com missie vaxx samenwerking voor Bijzondere Nooden te Heem stede 593.36 104.18 375.— 61,30 Totaal f 6106.59 Uit het rapport blijkt tevens dat van de oprichting in 1932 tot en met de likwiöatie in 1937 in totaal ontvangen is f 53014,71. Hier van is een batig saldo van f 593,36 overgeble ven, dat met algemeene goedkeuring is over geschreven op de rekening van de commissie van samenwerking voor Bijzondere Nooden te Heemstede, Tevens is het restant van de vorderingen wegéns de rentelooze voorschot ten aan de nieuwe Stichting overgedragen. BURGERLIJKE STAND Ondei-trouwdP. DethmersC. Glerum. Getrouwd: J. H. Geijs—H. H. Buurman. D. de Beer—Jkvr. E. Dibbets. Bevallen G. KottmanHalst z.; M. M. A. Héii—Hornstra z.; G. C. Hoekendijk—Koudijs z.; A. Ch. Thoolen—v. d. Bos z. Overleden: G. Meijer 49 j., geh. met C. Pettei-son; Th. Hofzumahaus 71 j„ A. H. Beekman 70 j., geh. met J. de Wilde. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Raaf IJM 432 75 Reiger IJM 106 85 De Hoop IJM 46 285 Logger: KW 124 f 750. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 0,72—f,56 Griet per 50 K.G. f30f 15 Tongen peir K.G. f 0,93f 0,64 Groote schol per 50 K.G. f 15f 11 Middelschol per 50 K.G. f 20f 14,50 Zetschol per 50 K.G. f 32f 19 Kleixie schol per 50 K.G. f 23f 8,50 Bot per 50 K.G. f 13—f 8.50 Schar per 50 K.G. f 15,50f4.90 Tongschar per 50 K.G. f 37f 36 Rog "per 20 stuks f 15,50 Vleet per stuk f 1,70—f 1 Kleine poon per 50 K.G. f 7 Kabeljauw per 125 K.G. f35f 15 Wijting per 50 K.G. f 11f 8 f 1530 f 1980 f 2610 OVERVEEN BUURT-COMITé „HULP AAN SPANJE". Bovengenoemd comité hield een openbare vergadering in restaurant Roozendaal te O verveen. In zijn inleidend woord wees de heer Groeneveld er op. dat er zooveel slechte inzichten bestaan omtrent de bedoelingen van „Hulp aan Spanje". Het comité beoogt in de eerste plaats liefdadig werk en in de tweede plaats hulp aan de wettige regeering. Dr. W. van Ravensteyn uit Rotterdam gaf een historisch overzicht van Spanje gedurende de laatste vier eeuwen, omdat alleen uit het verleden te verklaren is. wat er heden ten dage in Spanje gebeurt. De strijd van de wettige regeering is de zelfde als die wij tegen Spanje gevoerd hebben, zeide spr. en hij beriep zich voor deze uit spraak op den geschiedkundige, dr. Dozy, die in 1874 zijn brochure schreef over de Carlisten. Deze waarheid moeten wij verstaan, omdat wij andei-s niet weten aan welken kant het recht is. In vele kranten komt tot uiting, dat er niet zooveel verschil tusschen beide partijen is en dat men zich dus maar moet onthouden. Spr. vindt dat het zijn taak is, de groote massa te overtuigen, dat het hier den histo- rischen strijd van het recht betreft en dat in Spanje wordt gestreden een historische strijd voor een nieuwe en betere maatschappij Om dit aan te toonen schetste spr. den bloeitijd in de 16de eeuw met overheersching van feodaliteit en geestelijkheid en daax-na de nationale opleving in de 19de eeuw. Alle opstanden sinds 1808 zijn pogingen om een nieuwe en betere orde te scheppexx. Bij de reactionnaire groepen voegden zich de offi cieren. In 1931 schijnt een nieuw Spanje geboren te worden maar dis mislukt door de conspiraties der oude vertegenwoordigers tegen de repu bliek. In 1936 wint het Volksfront en nu zou de grond aan de boeren kunnen komen. De op stand der generaals volgde en het verschx-ik- kelijke is, dat hierachter het internationale fascisme staat, zonder hetwelk de strijd in weinig weken zou zijn beëindigd. Spr. geeft dan zijn meening te kennen, dat de overwinning van Franco een Europeesche oorlog beteekent met den' ondergang van Europa en wekt op om het Comité te steunen, moi-eel en materieel, om de helden te helpen die strijden voor de toekomst van Europa. Mevr. Buising van Besouw uit Heemstede sprak over „Gehoorzaamheid aan het door God gegeven gezag" en getuigde hoe mensche- lijk en Christelijk gevoel in opstand komen tegen wat in Spanje gebeurt. VORIGE KOERS VAN HEDEN KOERS pl.m. 1.30 plan. 1.45 pl .31. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt. Nederland 100% 100% 95% 95% 100% 95% 95% 1 1 1 STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver- 30% - 30 - 31% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Baxxk Handel Mpij. Cert, van Koloniale Bank Ned, Ind. Handelsbank Rotterd. Bank 163 205 81 17U - - - - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie.. v. Bex'kels Patent Calvé Delft Cert Ned. Fox-d ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit 72 t9 9/ 284% '36 176% 69% 331% 176% 69% 331 l7o% ?o 331% 175% 69 331% 175% TABAKKEN. Deli Batavia 293 292 292% 2 0% 2>8% Deli Maatschappij 335 331 3)1 SU 3i Senembah 350% 34S SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1373/4 136 136 137 1 63/4 Scheepvaart Unie 125% 125% 125% 1 5 124% Koninkl. Paketvaart lb9 - Rotterdamsche Lloyd 1193, 119% '9 18» 118% Maatschappij Nederland 119% 118% 119% 118% 1 S'., Holland—Amerika lijn 131 .31 •31% 131% 13 PETROLEUM. 444 444 43' 14 ^42% Perlak Petr 34% 133' - l>3 13' Shell Union 25% 5% 25% 25% Continental Oil 30% 'Sr - - 31% 15 16% 16% 16% 16% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 5323/. 525% 527 525 S Java Cultuur 253 lei 2 0 - 248 Ned. Ind. Suiker Unie 178 ITS 178 177 1 '6% Vorstenlanden 427/,; - - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel. and Tel. '0% p - 10% 48*,, 49 49 48% Bethleh. Steel 73% 7S 713/, 7 /i e 7*% Cities Service 3% Gew. Steel 91% 9\% - U. S. Steel p- 91% 91% 91% Kennec Copper 49 ■9% 49% 49% 49% Radio Corp 9 RUBBERS Amsterd. Rubber 3.7% J25 323 326 325 32t% Deli Bat. Rubber 254 252 25) 25 Indische Rubber - 257 Kendeng Lemboe - Sex-badjadi 194% 192 Rotterdam Tapanoell - 74% Bandar Rubber 95% - 299 2 7 Preanger Rubber 137 Java Caoutch 20C 02 Sumatra Rubber - - 308 AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 43% Wabash Railroad 3^5 3% 4 4V. Union Pacific - - - Chic Milwaukee 47/8 - Missouri Kansas Texas 6^ - MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij 178 - - Redjang Lebong 204% Billiton n - - - PROLONGATIE. - - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7