Mr. van Schaik verdedigt Justitie. Schoonmaaktijd Groentjestijd Haarlem's Dagblad Landbouwersknecht vermoord, Regeering vraagt machtiging. Haagsche verdachte blijft ontkennen. De Groote Schoonmaaktijd V R IJ C A G 5 MAART ft>37 HAARLE M'S DAGBE'AD 3 EERSTE KAMER. Men moet in rechters vertrouwen kunnen stellen. Woordentwist met zeer noodlottigen afloop. DEN HAAG Donderdag. Na een pleidooi van den heer Jansen de Limp ens (R.K.) voor wettelijke regeling van het vak van zaakwaarnemer, betoogde Mr. v. Vess em (nat. soc.), dat zijn partij het toonbeeld van orde en tucht Is. Verder scheen hij te .willen beweren deze spr. was heden weer vrijwel onverstaanbaar dat er geen reden tot klagen over nat. soc. ordeverstorin gen in vergaderingen- bestond, evenzeer als men het recht heeft zijn instemming kenbaar te maken, mag men toch ook het tegenover- gestelde doen! Uit wat den spr. nog fluiste- nend oplas, zij aangestipt, dat hij in tegenstel ling met den s. d. Moltmaker vond, dat er ten onzent veel te veel mtnaohen genaturaliseerd worden. De Minister van Justitie had het dit maal. in het algemeen, niet zwaar gehad. Zijn taak tot verdediging van z'n begrooting en z'n be leid was dus vrij gemakkelijk. Naast allerlei minder belangrijke puntjes, die Minister v. Schaik moest aanvoeren, kwam ook even het recht van antwoord ter- sprake. Het klinkt heel mooi, maar in de prak tijk zal het heel lastig zijn er iets mee te be reiken, betoogde Mr. v. Schaik, die voorts o.m. meende, dat ook het bestaan van den Regee- ringspersdiemst, welke onjuiste beweringen kan tegenspreken, een maatregel als Mr. Werker had bepleit geenszins meer noodzakelijk maakt. Deze afgevaardigde kreeg verder te hoaren, dat inwilliging van zijn wensdhen t. a. v. de administratieve rechtspraak te veel zou kosten. Wat het in. zwang zijnde systeem van naturalisatie aangaat, volgt, in de oogen van den Minister, de Regeering bij de toepas sing den judsten middenweg, dit in antwoord aan de heeren Moltmaker en v. Vessem. In verband met wat er omtrent gezagseer- biediging en -handhaving in het debat was gebracht wees de Minister er op, dat men zich bij den partijstrijd tot 't bezigen van geeste lijke wapens hoort te bepalen. En nu moet gezegd, dat de N. S. B. in de praktijk meer dan eens den tegenovergestel den weg bewandelt. De heer v. Vessem verdedigde de terreur als deel van de nat. soc. opvoeding, een opvoe dingsmethode, neerkomende op eigenrichting in wezen 'n revolutionaire daad waarvoor Mr. v. Schaik geen bewondering kan koesteren.- Overigens is er geen reden om te me enen, dat politie en justitie niet ten volle betrouwbaar zouden wezen wat aangaat hun plichtsver vulling tegen ordeverstoorders. Deze, die dik werf als „held" optreden om 'n vergadering in den war te schoppen, plegen veelal het hazen pad te kiezen en zich schuil te houden als het er om gaat te staan voor wat ze „durfden". Tegen politieke agitatie voerende vreemde lingen wordt wel degelijk krachtig opgetreden. Doordat tenslotte geen vreemdeling hier wet tig toegelaten is, kan steeds uitzetting geschie den en zoodoende is de Regeering bevoegd van de buitenlanders te eischen, dat zij zich van alle politiek gedoe onthouden, willen ze niet ons land moeten verlaten. Mr. Mendels kreeg te hooren, dat de commissie voor het vreemde lingenrecht met haar arbeid nog niet gereed is, doch vermoedelijk zal het rapport niet zoo heel lang meer op zich laten wachten. Met Mr. Knottebelt acht de Minister het on juist wanneer muziekauteurs van de omroep- vereenigingen niets ontvangen, maar deze or ganisaties willen ook wel betalen, mits men geen onredelijke eischen stelt. Over 1934 is na arbitrage betaald; over 1935 en 1936 nog niet. Men heeft hier te doen met een civielrechtelijk geschil. Tot dusverre heeft B. U. M. A. nog geen klacht ingediend over de uitzending zonder be taling. Pas wanneer dat zou gebeuren, zou 'n strafvervolging kunnen intreden. Van de muziek kwam de Minister terecht bij de rechterlijke macht. De toeloop is nog altijd zeer groot en 'n niet te korte leertijd kan geen kwaad; de ervaring met jeugdige leden van de rechterlijke macht opgedaan, geeft aanledimg tot zeikeire voorzichtigheid in dezen. Uitbreiding- van het aantal kantonrechters zal de Minister overwegen. Hij verklaart voorts, dat Indien de rechters niet onafzetbaar warén, zeker ook voor hen het lidmaatschap van bepaalde organisaties verboden zou zijn. Het is betreurenswaardig, dat sommigen niet beseft hebben, dat zij eigener beweging hadden moeten bedanken voor dergelijke lidmaatschappen Wanneer optreden van rechterlijke ambtenaren 't ver trouwen in de rechterlijke macht ernstig zou schaden, zal 't misschien noodig wezen de mogelijkheid te scheppen tegen dergelijke functionarissen maatregelen te nemen, Dit heeft niets te maken met. onafhankelijke rechtspraak, wel met waken tegen onder mijning van het vertrouwen dat men in de rechters moet kunnen stellen! En nu de preventieve hechtenis. Natuur lijk is voorzichtige hanteering hiervan noo dig, maar veelal blijkt, dat, als men eens de gevallen precies nagaat, de genomen maat regel wel degelijk gerechtvaardigd was. Ook komt dan wel eens naar voren, dat alleen in schijn de hechtenis noodeloos lang heeft ge duurd. Meestal zijn het geen engelen, die aangehouden worden en men moet er bij voor baat rekening mee houden, dat de verdachte zal pogen de bewijzen weg te werken: dit kan mede goeden grond voor preventieve hechtenis opleveren. De Rechter-Commissaris moet natuurlijk rustig zijn werk kunnen vervullen. Daarom o.m. is er ook in tal van gevallen voor ruimere bezetting gezorgd als dat noodig bleek. Voor Rechter-commissaris is ongetwijfeld tact, talent en ambitie noodig: gaarne wil de Minister overwegen of wellicht eenige verandering dient te komen in de methode van aanwijzing voor de functie van Rechter commissaris. Mr. v. Schaik houdt vol, dat voor aanhou ding van den gewezen thesaurier-generaal wel degelijk aanleiding is geweest en voegt •hieraan toe, dat hij in de Tweede .Kamer noode, maar ter verdediging van politie en justitie tegen z.i. onbillijke aanvallen, ten slotte het gebeurde uit den ouden tijd had opgehaald. Over het onderzoek omtrent 't optreden van den Rechter-Commissaris kan de Mi nister thans nog geen inlichtingen verstrek ken; hij hoopt dit later te kunnen doen. Tenslotte deelde de Minister nog mee. dat op den duur rijks veld wacht en marechans- sée in een hoogere eenheid zullen moeten opgaan, echter met behoud van eigen ka rakter. Bij repliek waarschuwde Mr. Men dels nogmaals tegen het gevaar, dat in pre ventieve hechtenis nemen tot een sleur wordt. Verder stond hij nog lang stil bij het geval van de drie gedetineerden te lkmaar. die volgens hun familie, onder pressie van anderen! onmiddellijk na hun veroordee ling schriftelijk afstand van recht op beroep hadden gedaan. Spr. wilde precies nagegaaaix hebben, of deze lieden hiertoe inderdaad vol komen uit eigen beweging waren overge gaan. Na aanteekening dat de twee nat.-soc. leden tegen zijn ging Justitie er z.h.st. door Bij Binnenlandsehe Zaken klaagde de heer Hermans (s.-d.) over een te kort aan s.-d. burgemeesters. Den burgemeester van Velsen becritiseerde hij wegens diens onwelwillende uitlatingen over werkloozen. Spr., die ver moedelijk niet meer voor een senators-zetel in aanmex-king zal komen, was intusschen blij, dat zijn zwanenzang tevens een lofzang kon zijn op een burgervader, nl op den Haagschen burgemeester. Mr. de Moxxchy, die de democratische instellingen tegen on juiste aanvallen goed had verdedigd. Nadat de heer Kropman (R.K.) had opgemerkt, dat. alhoewel hij in het algemeen 's Ministers beleid gelukkig kon vinden, er soms wel eens een zucht naar te veel cen tralisatie merkbaar is, wat dan tot uiting komt in uitschakeling van gemeentebestu ren bij uitvoering van wetten, zwaaide prof. L oh man (c.-h.) met het oranje-blanje- bleu. Hij kon niet inzien waarom thans 't Koninklijk besluit tot vaststelling van de rood-wit-blauwe vlag noodig was geweest. Daardoor zal men noodeloos hen, die uit tra ditie voor de oude prinsenvlag voelen, pijn doen. Er is hiermee niets gewonnen, echter wel veel verloren, E. v. R. Ir. Mussert lijstaanvoerder der N. S. B. Op een te Aalsmeer gehouden propaganda- vergadering der N.S.B. is meegedeeld, dat voor de verkiezing der Tweede Kamer ir. A. A. Mussert in alle kieskringen als eerste can- didaat op de N.S.B.-lijst zal worden ge plaatst. BAGAGEWAGEN ONTSPOORD TE ZAANDAM. Donderdagavond omstreeks half elf is op het stationsemplacement te Zaandam aan de zijde van Koog-Zaandijk een ledige bagage wagen, welke behoorde tot het rangeerdeel, uit de rails geloopen, met het gevolg dat het treinverkeer over één spoor moest worden geleid, hetgeen aanzienlijke vertraging met zich medebracht. De trein uit Haarlem, via Uitgeest, welke om 22.49 uur aan het Cen- traal-Station te Amsterdam moest arrivee- ren, kwam om tien minuten voor half twaalf binnen, terwijl de trein uit Alkmaar, welke hierop volgde in plaats van om 23.28 om 23.45 uur binnenliep. De laatste uitgaande treinen, bestemd voor Amersfoort en Rotterdam, zijn over tijd vertrokken, opdat de reizigers uit de richting Zaandam hun aansluiting niet zouden missen. Hedennacht is de wagon weer op de rails gezet. Om maatregelen in verband met den Spaanschen burger oorlog te nemen- De regeering heeft een wetsont werp ingediend, waarin zij machti ging vraagt, om, wanner dit nood zakelijk is, maatregelen te kunnen treffen in verhand met den burger oorlog in Spanje. In de Memorie van Toelichting wordt o.m. gezegd Terwijl de Uitvoerverbodenwet 1935 en de Sanctiewet 1935 voor een aantal door Ne derland te nemen maatregelen, die zoo al niet tot bevordering der beëindiging van vijandelijkheden in Spanje, dan toch tot lo- caliseering daarvan kunnen strekken, een grondslag bieden, geven het overleg in de z.g. non-interventiecommissie te Londen, en de door deze commissie gedane aanbevelin gen aanleiding tot verschillende andere maatregelen, waarvoor in onze wetgeving een grondslag ontbreekt. Gedacht wordt hier in de eerste plaats aan een verbodsbepaling met betrekking tot het dienstnemen bij de strijdkrachten in Spanje. Wel werd zulk dienstnemen. voor zoover dit niet reeds wordt belemmerd door het bestaande verbod tot aanwerving en door de sanctie van het ver lies van het Nederlanderschap, reeds zooveel mogelijk tegengegaan door de gepubliceerde maatregelen inzake de afgifte van paspoor ten voor reizen naar Spanje, doch een be paald verbod met strafbaarstelling van zoo danige dienstneming behoeft een" wettelijke basis. Nu verder de in de non-interventie commissie bereikte overeenstemming heeft geleid tot aanbeveling van effectieve maat regelen van controle op den toevoer van wa pentuig en vrijwilligers naar Spanje, kan Ne derland niet achterblijven, voor zoover in zijn vermogen ligt er aan mede te werken dat het beoogde doel wordt bereikt. Een al- gemeene maatregel van bestuur strekkende tot het tegengaan van het vervoer met Ne- derlandsche schepen van wapentuig en vrij willigers naar Spanje, gegrond op de Sanc tiewet 1935. verkeert reeds in een vergevor derd stadium van voorbereiding. Het voort durend overleg in de genoemde commissie maakt het wenschelijk en noodig. dat met bekwamen spoed onzerzijds telkens maatre gelen kunnen worden genomen, al naar mate over verschillende onderwerpen in die commissie en tusschen de regeeringen over eenstemming wordt bereikt. Het is niet wel mogelijk voor deze spoed - eischende regelingen, die somwijlen voor een onderdeel vallen op het gebied van den wet gever, telkenmale de medewerking van de wetgevende machi in te roepen. Het is om die reden, dat bij dit wetsontwerp aan de Kroon de bevoegdheid wordt verleend om bij algemeenen maatregel van bestuur die maat regelen, welke door de omstandigheden mochten worden vereischt, te nemen. Slachtoffer trok partij voor zijn baas. Donderdag omstreeks 4 uur heeft op den Hoogen Dijk te Groede (Z.- VI.), een 45-jarige landbouwer op een 30-jarigen knecht een schot gelost, dat dezen in het hart trof. De man was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer. A. W. geheeten. was ge huwd en laat een vrouw met drie kinderen achter. De man was als knecht in dienst bij den landbouwer D. Tusschen dezen en bovenbe doelden boer, die F. G. heet. bestond een veete, hetgeen reeds herhaalde malen aan leiding gaf tot oneenigheden tusschen bei den. Dondex-dagmiddag ontmoetten beide man nen elkaar op den Hoogen Dijk. Zij kregen twist, waarbij W. partij trok voor zijn pa troon en plotseling haalde G. een revolver te voorschijn, waarmede hij een schot loste op W., die even later ineenzeeg. Onmiddellijk schoten eenige voox-bijgan gers, toe, terwijl enkelen dexx rijksveldwach ter waarschuwden. Deze arresteei-de den da der en bracht hem naar de marechaussée- kazerne te Breskens. G. staat zeer ongunstig bekexxd. De dader heeft aan de politie verklaax-d, dat hij uit noodweer heeft gehaxideld, daar hij door de twee anderen, die schoppexx en ander landbouwgereedschap bij zich hadden, zou zijn bedreigd De moord te Vlissingen. Het parket uit Middelburg heeft Donder dag een onderzoek op de plaats van het mis drijf ingesteld, en zich Donderdagmiddag opnieuw naar het café ,.De Keersluis" bege ven, waar de politiescheikundige. de heer Van Ledden Hulsebosch, met zijn assistent gedurende eenige uren de situatie heeft on derzocht. Omtrent de bij dit onderzoek verkregen resultaten kunxxen itx het belang der na sporingen momexiteel geexi nadere nxede- deelingen worden gedaan. De lichamen der slachtoffers bevinden zich nog in de wo- xxing, die onder politiebewaking staat en waartoe niemand wordt toegelaten. Heden zou Dr. Hulst uit Leiden op de lij ken der slachtoffers sectie verrichten. EEN 65-JARIG HUWELIJKSFEEST. Maandag 8 Maart a.s. zal het echtpaar A. C. HebbinkJansen, te Steenderen, zijn 65-jarig huwelijksfeest vieren. Generaal Tonnet overleden. Na een korte ongesteldheid is gisteren namiddag vrij onverwacht te Vorden overle den de gep. genei-aal-majoor J. C. C. Tonnet. Generaal Tonnet. die als militair een zeei goeden naam had, is de laatste jaren vooral bekend geworden door de actie, welke hij heeft gevoerd ten bate van een landai'beider exx het daaruit voortgevloeid proces met de betreurenswaardige gevolgen van dien. Vijftienjarige schrijft een dreigbrief. Bedrag van duizend gulden werd geëischt. De slager A., worxexide op de Bloemenmarkt te Geleexx, ontving dezer dagen een dreig- brief. waarin een bedrag van dxxizend gul den werd geëischt. Dit bedrag moest op een nauwkeurig aangeduide plek op de oude brxiinkoolgroeve te Lindenheuvel worden ge deponeerd. Indien hieraan niet werd vol daan zou het oudste dochtertje van den sla ger ontvoerd worden. De familie A. was door dezen brief ten zeerste verontrust en waar schuwde de politie. Een ingesteld" ondex-zoek heeft thans tot de opsporixxg geleid van den dader. Het bleek te zijn de vijftienjarige P. N. Hij had den brief in een bus van de Limburgsche Tram weg Maatschappij gestopt en den chauffeur van deze ondernemirxg had hexxi aan het adres van den slager bezorgd. De jongen is door de politie aan een ver hoor ónderworpen en daarna op vrije voeten gesteld ZICH IN EEN VLAAG VAN VERSTANDS VERBIJSTERING DEN HALS AFGESNEDEN Een ontzettend drama heeft zich Donder dag te Rossum afgespeeld. De 55-jarige A. van E. ging naar de uiter waarden om hout te hakken. Vermoedelijk heeft hij zich daar in 'n vlaag van verstands verbijstering den hals afgesneden, waarna hij to water is geraakt. Hij laat éen vrouw en eenige kinderen achter De „Java" komt naar het Moederland. Morgen aaxivaardt Hr. Ms. kruiser „Java", na een verblijf van elf jaren in Nederlandsch- Indië, de thuisreis naar het nxoederland, nu hij is afgelost door Hr. Ms. „De Ruyter". die eenige dagen geleden te Sabang is aange komen OVERDRACHT MONUMENT JAN TOOROP. In het Haagsche Gemeexitemuseum heeft Woensdagmiddag onder veel belangstelling van bewonderaars van wijlen Jan Toorop de overdx-acht aan het gemeentebestuur plaats gehad van het monument voor deze groote nationale figuur op het gebied van de kunst, dat tot stand is gekomen door de zorgen van het comité tot oprichting van een monument voor Jan Toorop. De voorzitter van dit comité de heer Willy Sluiter heeft het woord gevoei'd en hetb eeld aan de gemeente 's-Gravenhage overgedragen, namens welke gexxxeente bur gemeester De Monchy het heeft aanvaard. BRAND IN FABRIEK VAN JARRETELS EN BRETELS. Donderdagavond omstreeks zeven uur is brand uitgebroken in de bandweverij, tevens fabriek van jarretels en bretels der firma van Tettei-o. aan de Markkade te Breda. De brandweex- was spoedig met groot materiaal ter plaatse en door krachtig optredexx kon worden voorkomen, dat de geheele fabriek een prooi der vlaxnmen werd. Een gedeelte van het gebouw is echter uitgebrand, waarbij vele machines zijn verloren gegaan. Het dak werd vei-nield, terwijl een groote partij fabri katen en halffabx-ikaten door de vlammen werd vex'teerd. Na een half uur was de bi-andweer het vuur meester. De oorzaak van den braxxd is onbe kend Verzekering dekt de schade. Bij de fa briek waren 30 a 35 man werkzaam. De helft hiervan zal door deix brand voorloopig zon der werk komen. Opgeroepen getuige meldt zich niet. Naar wy vernemen wordt de gearresteerde L. die verdacht wordt als dader of als mede plichtige in de zaak van den moord op den garagehouder H., op den Bezuidenhoutsche- weg te 's-Gravenhage, in afwachting van het verder justitieel onderzoek in het Huis van Bewaring gehouden. De onbekende jongeman, die volgens ge tuigen Vrijdagavond op het Spui heeft ge staan bij de onderhandelingen over den ver koop van de Citi-oënauto. waarin later op den avond de moord is gepleegd en wiens aan melding door den commissaris van politie werd verzocht, heeft den oproep nog niet be antwoord. Het onderzoek wordt krachtig voortgezet. „Toon de fietsenman". Fietsendief en helers voor de rechtbank. Het was een waar massa-proces, dat Don derdag voor de Haagsche rechtbank behandeld werd. De 25-jarige slager T. G. van de P. wonende te 's-Gravenhage, meer bekend als „Toon de fietseman" had kans'gezien in een jaar tijds 127 fietsen te stelen, waarvoor hij zich thans voor de rechtbank moest verantwoorden. 18 van deze x-ijwielen waren netjes in de recht zaal neei-gezet. zoodat er haast geen ruimte meer over bleef voor de niet minder talrijke getuigen, meest eigenaars van deze voertuigen, die in deze zaak als getuigen gehcord werden. Behalve de fietsendief stonden nog 12 helers terecht, voornamelijk uit de randgemeenten van Den Haag, die in deze plaatsen de ge stolen rijwielen aan den man brachten, Uit het verhoor van de getuigen bleek, dat de rijwielen meest damesfietsen in het algemeen gestolen werden als ze onbeheerd bij een hek stonden en de eigenax-essen zich in het gebouw bevonden. Verdachte bekende grif de fietsen gestolen te hebben, had zelfs al zijn wandaden bij de politie bekend. Het was voor hem de eenige manier om aan geld te komen, beweex-de hij. De Officier vaxx Justitie mr. Rouffaer achtte het feit ernstig en eischte 2 jaar gevangenis straf. Daarna werden de twaalf helers afkomstig uit verschillende plaatsen bij Den Haag en wel vooxmamelijk uit Stompwijk, stuk voor stuk voor den rechter geleid. Van de P. moest daai*bij ixi de meeste ge vallen als getuige optreden. Alle verdachten ontkenden ten stelligste, dat zij wisten of zelfs maar vermoedden, dat de rijwielexi van diefstal afkomstig waren. De Officier van Justitie achtte evenwel in alle gevallen de schuldheling bewezen en eischte drie maanden hechtenis tegen alle helers, behalve tegen een, die twee maanden hechtenis tegen zich hoorde vragen. Pensioen Kon. Holl. Lloyd. Uitkeering- van 75 procent der contante waarde te verwachten. De negen organisaties, die samenwerken tot behartiging der belangen van de pensioen gerechtigden vaxx de Koninklijke Hollandsche Lloyd, hebben Donderdagmiddag in Krasxxa- polsky te Amsterdam, een vergadering belegd, teneinde de gepensionneerden voor te lichten omtrent de voorstellen tot het afsluiten van een vex-zekering, als bedoeld in een door de Benas toegezonden circulaire van 16 Febr. j.l. De secretax-is vaxx het comité der negexx samenwerkende organisaties de heer J F. van Muijlwijk, gaf een uiteenzetting van de situa tie. Op het tijdstip van de aanvrage der sur seance (15 Mei 1935) waren er 213 pensioen gerechtigden. Hiervan zijn er inmiddels 22 overleden. Zij hadden op 15 Mei 1935 gezamen lijk een vordering op de Kon. Holl. Lloyd van f 1.637.063. Dit bedrag vertegenwoordigde de contante waarde van de pensioenen op 15 Mei 1935. Van de 213 rechthebbenden hebben er 207 de com missie uit de negen samenwerkende organisa ties gemachtigd tot het indienen van hun vor- dering bij de bewindvoerders en het uitbren gen van hun stem voor het aangeboden ac- coord. Van de zes overgeblevenen zijn er drie, waaromtrent een machtiging nog zal volgen, zoodat er in het geheel drie rechthebbenden overblijven, die in het geheel niets van zich hebben laten hoox-en. Het totaal bedrag van de vorderingen van hen, die machtiging heb ben verleend, beloopt f 1.570.000. De heer C. J. P. Zaalbex-g. directeur van de Benas, zeide, dat na jarenlange moeilijkheden het einde van de debacle in zicht komt De gepensionxxeerden zullen ixxeexxs recht krijgen op eexx zeker geldsbedrag. De Benas nu stelt voor, dat de gepeixsion- xxeerden voor deze som een lijfrente zullen koopen. Het zou verkeerd zijn, als de gepen- sioxxneerdexx het geld zouden beleggen ïxx ris- kaxxte ondernemingen, door zelf te trachten een zaakje te beginnen of huxx klein vermogen aaxx slechte adviseurs toe te vertrouwen. De Benas heeft tien groote levexxsvex-zeke- ringsbanken uitgezocht, die zich ondex-ling twee a twee garaxxt willeix verklareix, zoodat menschelijkerwijze het geld der gepension neerden geen gevaar kaïx loopen, wanneer zij bij deze banken een lijfrente sluiten. De re geering heeft zich bei'eid verklaard een bedrag voor te schietexx. opdat niet gewacht behoeft te wox-den op de opeenvolgende gedeeltelijke uitkeeringen. Terstond na het onherroepelijk worden van het accoord kaxx op deze wijze door de pensioeixgerechtigden een lijfrente worden gesloten. Het is zoo goed als zeker, dat de gepensionneex-den krachtens het accoord 75 procent of iets meer van de contante waarde van hun vorderingen zullen ontvangen. De heer Zaalberg kon niets zeggen, omtrent de houding van Maatschappelijk Hulpbetoon tegenover eik afzonderlijk geval. Het is bijv. nog niet te voorspellen, of, indien f 14.— steun werd gegeven, en de lijfrente f9— zal bedra gen, Maatschappelijk Hulpbetoon f5— steun zal blijven verstrekken. Het is ook mogelijk dat Maatschappelijk Hulpbetoon, wanneer de lijfrente hoog is, de ontvangen steun geheel of gedeeltelijk zal terugvordei'eix. is vanouds Het is natuurlijk altijd wel Groentjestijd maar het is immers toch ook altijd Schoonmaakt ij d valt samen met den Grooten Groentjestijd In Maart 1936 al leen plaatste Haarlem's Dagblad 4156 aduertenties v. Vraag en Aanbod Er is plaats voor Uw Groentje en belangstelling en in dezen tijd meestal ook reden Plaats uw Groentje (Vraag en Aanbod) 1-3 regels 30 cent, elke regel meer 10 cent, in

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5