AGITATIE" IN MAROKKO De Volkenbond en de Volksvoeding. Hoest bij kinderen ampo lucht op en geneest! Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld V R IJ D A G 5 MAART 1937 HAAREEM'S DAGBEAD '4 Franco richt beschuldigingen tot de Fransche autoriteiten. Om een internationaal onderzoek verzocht. Radio Salamanca heeft een nota van de regeering van generaal Franco bekend ge maakt, gericht tot de mogendheden, welke het verdrag van Algeciras hebben ondertee kend. In deze nota wordt gewezen op zekere agitatie in de grensgebieden van het Spaan- sche en het Fransche protectoraat van Ma rokko. Het doel dezer agitatie zou zijn orde verstoringen in Spaansch Marokko te ver wekken. opdat de Fransche autoriteiten, on der voorwendsel de orde te herstellen en het overslaan van het gevaar naar Fransch-Ma- rokko te voorkomen, de Spaansche zóne bin nen zouden kunnen rukken. Op deze wijze zouden alle vigeerende in ternationale verdragen worden geschonden, en een toestand in het leven worden geroe pen gevaarlijk voor den vrede in Europa. De regeering-Franco heeft de mogendheden gevraagd een internationale commissie in te stellen, welke de gegrondheid van deze nota zal bestudeeren. Verder verzoekt de regee ring-Franco de niet-inmengingscommissle een einde te maken aan deze intriges. In officieele Fransche kringen bewaart men een absoluut stilzwijgen over de nota van de Junta van Burgos. De nota is er sceptisch ontvangen. Men is, naar Havas meldt, te Parijs van oordeel dat de houding van Frankrijk herhaalde ma len duidelijk uiteen is gezet en men herinnert aan de verklaringen van 11 Januari, gewis seld tusschen rijkskanselier Hitler en Fran cis Poncet. den Franschen ambassadeur te Berlijn. In welingelichte Britsche kringen verklaart men niets te weten van een nota van de junta van- Burgos aan de onderteekenaars van het verdrag van Algeciras. In parlementaire kringen te Londen is men van meening, dat indien een dergelijke démarche gedaan zou worden, zij niet ont vankelijk zou worden geacht. De mogendhe den hebben de regeering van Burgos niet erkend en alleen de regeering van Valencia kan dergelijke protesten indienen. De Parijsche bladen leveren veel commen taar op de bewuste nota. Pertinax wijst er in de Echo de Paris op, dat Franco probeert het Marokkaansohe pro bleem op internationaal terrein te brengen. Frankrijk behoudt zijn vrijheid van besluiten en plaatst zich zoodoende op het uitsluiten de standpunt van de hoogste belangen van Frankrijk, betreffende de vrijheid van zijn verbindingen over de Middellandsche Zee, die onontbeerlijk zijn voor de mobilisatie van zijn leger, de veiligheid van zijn Marokkaansch protectoraat en geheel Noord-Afrika. Wan neer men slechts het tweede punt bekijkt is het duidelijk, dat hetgeen sedert acht maan den van Spaansch Marokko gemaakt is, Frankrijk aan groote gevaren bloot stelt. De „Excelsior'' schrijft, dat men zich in Fransche diplomatieke kringen te verbaasder toont over de beweringen van Franco, daar Frank rijk bewijs gegeven heeft van uiterste lank moedigheid ten aanzen van de herhaalde inbreuken op de internationale verplichtin gen in de Spaansche invloedszone sedert den [militairen opstand. Het blad wijt de ontevre denheid der inboorlingenbevolking in de Spaansche zone aan de intensieve recru- teering waardoor het land geen arbeiders meer heeft. Mevr. Tabouis schrijft in de „Oeuvre", dat de nota van Franco algemeen uitgelegd wordt in verantwoordelijke Fransche kringen als een bewijs, dat Italië en Duitschland op grond van de in de laatste dagen door de Spaansche regeeringstroepen behaalde suc cessen tijd willen winnen om nieuwe troepen aan land te zetten, waarschijnlijk ditmaal in Marokko. Voorts wijst de schrijfster in dit verband op de aankomst in Napels van den Duitschen luchtvaartgeneraal Milch. Het ge matigd radicaal socialistische blad „Ere Nou velle" vraagt, of de tijd niet gekomen is, tot Duitschland te zeggen, op den krachtigen toon die bepaald de eenige is, dien dit land kan begrijpen: '„Wat komt u doen in de wateren van de Middellandsche Zee, waar gij geen Italië perfectionneert de „volkspolitiek". Voorkeursrecht op arbeid aan vaders van groote gezinnen. Instelling van huwelijksleeningen. Stefani meldt uit Rome: De Groote Fascistische Raad heeft gisteren onder voorzitterschap van Mussolini het vraagstuk van de „Volkspolitiek des lands" besproken. Na een uiteenzetting van den duce nam de raad de volgende motie aan: „De Groote Fascistische Raad, bestu deerd hebbende den volkspolitieken toestand des lands, en gehoord hebbende het rapport van Bottai'. besluit de volkspolitiek te perfec- tionneeren langs de volgende richtlijnen: 1. Voorkeursrecht op arbeid aan vaders van groote gezinnen, omdat in moeilijke tijden voor "net vaderland, de groote gezinnen zich de zwaarste offers moeten getroosten en het grootste contingent mannen leveren, 2. Een politiek te volgen, waarbij gelet wordt op het gezinsinkomen, 3. Een herziening der aan de orde zijnde volkspolitieke maatregelen, ten einde hier aan een meer rechtstreeksch karakter te ge ven en den grooten gezinnen een stabiel be staan te verzekeren, 4. De instelling van huwelijksleeningen en bruidschat verzekeringen voor jeugdige ar beiders, 5. De vorming eener nationale vereenigmg onder de groote gezinnen, 6. Een herziening der provinciale en ge meentelijke kieskringen, waarbij als grond- sla0- genomen zullen worden de resultaten dei- volkstelling van 1941 en de kieskringen in die gemeenten en provinciën zullen worden opgeheven, waar de bevolking een bepaalde leeftijdsgrens heeft ovei-schreden en schaarsch is geworden. 7. De instelling van een centraal orgaan als controle op de volkspolitiek. enkel belang te verdedigen of te bekennen hebt?" Ook tegenover Italië is de tijd geko men een duidelijke taal te spreken: „Gij hebt u bij Duitschland aangesloten op Europeesch politiek terrein, dat is uw zaak, Maar wanneer gij uw spel tot in de Middellandsche Zee toe wilt spelen, gaat gij te ver". De spil Rome— Berlijn zal niet naar willekeur van Rome en Berlijn dwars door Europa verplaatst kun nen worden Joegoslavië Regeering tegen restauratie der Habsburgers. Minister-president Stojadinowitsj heeft in het parlement een rede over de buitenlandsche politiek gehouden. Hij stelde vast. dat Joego slavië met alle groote en kleine Europeesche staten vriendschappelijke betrekkingen onder houdt. Na de opheffing van misverstanden is de verhouding tot Italië uitstekend geworden. Tegenover de gebeurtenissen in Spanje zal het land de grootste neutraliteit in acht blijven nemen. Woordelijk lei de premier: Wij zullen geen eenzijde opzegging van verdragen toestaan en ten aanzien van de restauratie der Habsburgers is de houding der koninklijke regeering vastberaden negatief, zooals zij dat steeds was. (Enthousiaste algeheele instemming). Engeland Labourmeerderheid bij de Graaf schapsverkiezingen verwacht. Volgens de laatste uitslagen, voor den Londenschen Graafschapsraad, die gisteravond bekend werden ge maakt, veroverde de Arbeiderspartij tot dusver 56 zetels en de conserva tieven 38. Van de dertig uitslagen, die vandaag nog bekend gemaakt zullen worden, heeft Labour er nog slechts zeven noodig om de meerder heid te behalen. Bewapeningsprogram in derde lezing aangenomen. Het Britsche Lagerhuis heeft in derde lezing het herbewapenings-pro- gramma aangenomen: de door de Labourpartij ingediende resolutie, strekkende tot het verwerpen van het programma, werd met 241 tegen 147 stemmen verworpen. In antwoord op de debatten verklaarde Neville Chamberlain nog, dat de collectieve veiligheid geen vermindering, doch vermeer dering van de bewapening beteekent. Hij voegde hieraan toe. dat Engeland, overeen komstig het handvest van den Volkenbond niet verplicht is gewapender hand:1 andere landen, die het slachtoffer zijn van een aan val, te helpen. STAKERS DWINGEN POLITIE EN WERK WILLIGEN TE VLUCHTEN. In West-Warwick (Rhode Island, V. S.) zijn 250 werkwillige arbeiders en 40 politie-agenten, die een door stakers bezette fabriek wilden ont ruimen, op de vlucht gedreven. De stakers wierpen de niet ontplofte traan- en lachgas- bommen terug en dwongen de politie zoodoen de de wijk te nemen. Aan de grens tusschen Rhode Island en Massachusetts hebben stakende chauffeurs een vrachtauto in brand gestoken. De be stuurder moest met ernstige brandwonden overdekt naar het ziekenhuis worden gebracht D'ANNUNZIO'S „LAATSTE UITVINDING". Volgens berichten uit Rome heeft Gabriel d'Annunzio een zonderling schrijven gericht aan Starace, den secretaris-generaal van de fascistische partij. Hij schreef: „aangezien ik den dood in bed minacht ga ik mijn laat ste uitvinding beproeven". Het blad „Paris Midi" schrijft, dat de ver klaring hiervoor de volgende is: Wanneer d'Annunzio zal voelen, dat de dood nabij is, zal hij zich in een bad storten, dat onmid dellijk een einde zal maken aan alle leven en dat de weefsels van zijn lichaam zal ver nietigen. d'Annunzio zou zelf de formule van de vloeistof ontdekt hebben. DHet borstje inwrijven met Dampo. Pot SO. Doos 30 ct. Bij Apoih. eo Drogisten. (Adv. Ingez. MedJ Duitsche verontwaardiging over rede van La Guardia. Berlijn dient een protest in. Officieel wordt uit Berlijn medegeedeld, dat de Duitsche ambassadeur te Washington op dracht heeft ontvangen bij de regeer mg van de Vereenigde Staten te protesteeren tegen een door den burgemeester van New-York, La Guardia, gehouden rede. Het Duitsche protest slaat op een passage in de redevoering, waarin deze zou hebben ge zegd, dat op de in 1939 te New York te houden wereldtentoonstelling een „gruwelkamer" zou moeten worden ingericht, waar men, naar hij zou willen aanraden, de beeltenis geplaatst zou moeten worden van den „fanaticus in het bruine hemd, die thans den vrede in Europa en de rest van de wereld bedreigt". Duitsche kringen te Washington verklaren, dat de redevoering van La Guardia wordt be schouwd als een beleediging van de Duitsche natie. Ook in Duitschland heeft de redevoering een heftige reactie veroorzaakt. De „Angriff" antwoordt met een aanval op den burgemees ter en de „Deutsche Algemeine Zeitung" schrijft, dat indien La Guardia de onbe schaamdheid heeft den leider van een volk van zestig millioen zielen te beleedigen, hij moreel getuchtigd moet worden, omdat men het in materieeien zin niet kan doen. Het blad verwacht verder, dat Washington maatregelen zal nemen. De Amerikaansche staatsecretaris voor bui tenlandsche zaken, Buil, verklaarde aan de pers, dat hij, hoewel niet bekend met de feiten van de rede van La Guarda, alle woorden, die kunnen beschouwd worden als kwetsend voor een andere regeering, te betreuren acht." Grieksch tankschip op een mijn geloopen. Groot deel van de bemanning zou om het leven zijn gekomen. Uit Parijs wordt gemeld, dat het Grieksche tankschip .Loukia in de Middellandsche Zee, niet ver van Rossas, op een mijn is geloopen. De schok had tengevolge, dat de lading ben zine in vaten met een geweldigen slag ont plofte. Het schip had een bemanning van 24 koppen. Naar vernomen wordt zouden be woners van de Spaansche kust twee lijken en verscheidene gewonden aan land hebben gebracht. Verondersteld wordt, dat de overige leden der bemanning verdronken zijn. De „Loukia" was naar nader gemeld wordt geladen met Roemeensche petroleum be stemd voor Barcelona.De kapitein was den vo- rigen avond te Port Vendres aan land ge gaan, ten einde bij de haven-autoriteiten in lichtingen in te winnen aangaande het mij nenveld langs de Spaansche kust. Stakingsonlusten in Tunis. Bij botsing tusschen gendarmerie en stakers 13 personen gedood. Donderdagmiddag hebben zich ernstige in cidenten voorgedaan in een mijn te Matlawi, in het zuiden van de provincie Tunis, waar gendarmes en troepen, wier hulp was in geroepen om de orde te herstellen in een door stakers bezette opslagplaats, met revol verschoten werden ontvangen. Een kapitein der gendarmerie en drie gen darmes werden gewond. Er ontstond daarop een verwoed gevecht, dat tien minuten duurde, en na afloop waarvan 13 stakers ge dood en een twaalftal gewond bleken. De stakers trokken zich tenslotte in hun wo ningen terug, waarna de rust wederkeerde. UW SLAAP is weer rustig en Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Scheelverkniezen's bootje voer heel snel over de woeste zee naar zijn eigenaar terug. Toen deze Thijs en Slechtbedeeld weer zag, riep hij al van verre: „Wel, wel, ik ben blij dat jullie er zijn. Ik had vast gedacht dat die booze dwergen jullie gevangen zouden nemen. En hoe zijn jullie aan Ozonstralen gekomen?" „Alles is ons erg meegevallen," zei Thijs, en hij vertelde hoe hij den gouden vogel die nu met het prinsje buiten stond op het eiland had gevangen. „Wel, toovenaar," zoo zei hij, „doe nu uw mond open, dan zal ik probeeren de twee kiezen er in vast te plakken!" Een bijeenkomst der nationale raden voor voedingsvraag stukken. Het gebruik van „beschermende" voedings middelen wordt nog te zeer verwaarloosd. De school in den strijd tegen de ondervoeding. Noodzakelijkheid van volkscursussen over het voedingsvraagstuk. (Van onzen Geneefschen correspondent). Reeds meer dan eens heb ik er de aandacht op gevestigd, dat het voedingsvraagstuk te genwoordig stellig een van die onpolitieke problemen" is, die het meest de aandacht van den Volkenbond bezig houden. Sinds de ver tegenwoordiger van Australië Bruce in de Volkenbondsvergadering van September 1935 op de hygiënische, sociale, economische en financieele zijden van dit onderwerp gewe zen heeft, hebben voortdurend nieuwe Vol kenbondsbijeenkomsten zich met dit inder daad belangrijke vraagstuk bezig gehouden. De leiding bij de voedselberaadslagingen van den Volkenbond berust bij een groote gemengde commissie, waarin hygiënische, economische, financieele en sociale deskun digen bijeen zijn en die het Engelsche par lementslid Lord Astor tot voorzitter heeft. Deze commissie heeft in October 1936 een eerste voorloopig rapport aan de Volken- bondsvergadering uitgebracht, waarin vooral op grond van de door geneeskundigen onder nomen studies de hygiënische zijde van het vraagstuk 'onder oogen zijn gezien. Destijds heb ik het voornaamste uit het rapport ver teld. Het belang van dit eerste rapport is vooral hierin gelegen, dat het tabellen be vat. hoeveel voedingsmiddelen normaal-wer- kende mannen en vrouwen, extra-zwaren- arbeid-verrichtende mannen en vrouwen, aanstaande moeders en kinderen van ver schillenden leeftijd per dag noodig hebben. Hierbij was een opgave gevoegd van de ge zonde voedingsmiddelen, waarbij zij tevens in twee groepen waren verdeeld, de z.g. „be schermende" en de z.g. „energieverwekken- de'\ en aangegeven was. in welke mate de dagelijks noodzakelijke hoeveelheid „calo rieën" uit deze twee groepen gezonde voe dingsmiddelen behoorde te worden verkre gen. Het rapport wees verder er op. dat er twee hoofdoorzaken bestaan, waarom zoo vele millioenen menschen aan ondervoeding lijden. De eerste oorzaak is, zij geen voldoen de inkomen hebben, om zich de noodige voe dingsmiddelen te kunnen aanschaffen De tweede oorzaak is, dat het voor de voeding beschikbare geld zeer vaak op een verkeerde wijze voor minder noodige voedingsmiddelen wordt uitgegeven. Nadat de Volkenbondsvergadering zich in October met het rapport der Volkenbonds commissie voor het voedingsvraagstuk had vereenigd en deze commissie had uitgenoo- digd haar werkzaamheden in het belang van een verbetering der volksvoeding voort te zetten, hebben hier weer verschillende be sprekingen van voedseldeskundigen plaats gevonden. Zoo verrichtte een commissie on der voorzitterschap van onzen landgenoot prof, dr, E. Gorter een diepgaande studie naar de voedselbehoeften van kinderen in hun allereerste jaar. Een andere deskundi gen-commissie heeft de voeding der oudere schoolgaande kinderen besproken en o.a. vastgesteld, wat de beste methode is, om te onderzoeken, of de kinderen aan ondervoe ding lijden. Dezer dagen vond hier, thans onder voorzitterschap van Lord Astor zelf. een nieuwe bespreking over de voeding plaats, waaraan deel genomen werd door de vertegenwoordigers van de „Nationale Ra den voor Voedingsvraagstukken" uit België. Engeland, Frankrijk, Hongarije, Letland, Noorwegen, Sovjet Rusland. Tsjecho-Slowa- kije, de Vereenigde Staten van Amerika, Zuid Slavië en Zweden. Natuurlijk ontbraken om, de bekende politieke redenen bij de bespre kingen over dit toch zuiver onpolitieke vraagstuk wederom deskundigen uit Duitschland en Italië. Ook de Nederlandsehe organisatie voor het voedingsvraagstuk had, uit mij onbekende redenen, de uitnoodiging tot deelneming aan deze Geneefsche bespre kingen niet aangenomen. De bijeenkomsten der vertegenwoordigers dezer „Nationale Raden", die in de toekomst regelmatig zullen plaats vinden, hebben, zoo als zoovele Volkenbondsbijeenkomsten zon der een onmiddellij'k te verwezenlijken oog merk, ten doel een gemeenschappelijke ge- dachtenwisseling over 'elkanders opgedane ervaringen, waardoor gewoonlijk alle des kundigen met een verrijkte kennis en ver helderd inzicht naar hun land kunnen terug keer en. Op deze eerste bijeenkomst was het interes sant te vernemen, dat in vrijwel alle landen de ervaring was opgedaan, dat de bevolking haar voor voeding bestemde geld niet alleen voor een te groot deel voor nuttelooze of zelfs schadelijke voedingsmiddelen uitgaf, doch ook bij het koopen van gezonde voedingsmiddelen de nieuwste wetenschappelijke raadgevingen over de samenstelling der dagelijksche voe ding heel gebrekkig opvolgde. De bevolking van bijna alle landen schijnt aan de z.g. „ener- gieverwekkende" voedingsmiddelen (suiker, granen, vetten) een veel te groote plaats in haar dagelijksch menu toe te kennen, waar door de z.g. „beschermende" voedingsmiddelen (melk en melkproducten, eieren, vleesch, visch, versche groenten en vruchten) niet in die hoeveelheden gebruikt worden, die voor de volksgezondheid raadzaam zijn. Afgezien dus van de vraag, wat men doen kan om zooveel mogelijk allen menschen een voldoend inko men voor het aanschaffen van de noodzake lijke voedingsmiddelen te verzekeren, is het duidelijk, dat nog veel gedaan moet worden, om de volkeren tot een zoo goed mogelijk ge bruik van het voor voeding bestemde inkomen op te voeden. De vertegenwoordigers van verschillende nationale voedingsraden deelden mede, wat in hun land ondernomen wordt, opdat ook zij. die thans onvermogend zijn, om voor zich voldoend gezond voedsel te koopen. zoo min mogelijk door ondervoeding verzwakt worden. De verstrekte ondersteuning heeft, zooals wel te verwachten was, voornamelijk de verbete ring van de gezondheid van het opgroeiende geslacht ten doel. Zoo deelde de gedelegeerde van den Britschen voedingsraad mede, dat in Engeland, waar niet minder dan vier millioen personen ondervoed zijn, de kinderen op school tegen zeer geringen prijs goede melk, het voornaamste „beschermende" voedingsmiddel, kunnen verkrijgen. De Engelschman moest aan deze mededeeling toevoegen, dat dit stel sel van zeer-goedkoope-melk-uitdeeling aan schoolkinderen, dat eenige jaren lang een groot succes geweest was. in den laatsten tijd plotseling minder bevredigend werkt. Meer en meer komt het voor, dat scholen de voor de kinderen gekochte melkhoeveelheden niet meer ten volle kunnen kwijt raken! De school- autoriteiten trachten thans de redenen hier toe op te speuren. Sommigen gelooven, dat de kinderen den stuiver, die hun ouders hun voor melk hebben medegegeven, voor snoeperijen uitgeven! Anderen vreezen, dat de kinderen uit valsche schaamte over de armoede van hun ouders het verbergen willen, dat zij thuis niet genoeg melk kunnen krijgen. De vertegenwoordiger uit Noorwegen deed interessante mededeelingen over het zooge naamde „Oslo-ontbijt", dat de kinderen op school gratis kunnen krijgen, indien zij een half uur voor schoolbegin aanwezig zijn. Dit ontbijt bestaat uit melk. vruchten en beschuit met boter. Het vindt veel ingang bij de school jeugd en de goede gevolgen zijn reeds o.a. ge bleken uit het feit. dat de tegenwoordige schooljeugd gemiddeld een grootere lengte heeft dan vroeger. Tracht men op dergelijke wijzen althans de kinderen zoo min mogelijk onder onvoldoende inkomsten van een groot deel der bevolking te laten lijden, aan de andere zijde wordt reeds in verschillende landen veel gedaan voor de opvoeding der burgers tot een beter inzicht over de beste voeding. Zoo is de studie van de moderne voedingsbeginselen in het Engelsche schoolprogramma opgenomen. In Zuid-Slavië worden meer en meer volkscur sussen over het voedingsvraagstuk georgani seerd, die door vrouwen en meisjes uit alle standen der bevolking druk bezocht worden. Natuurlijk bespraken de vertegenwoordigers der nationale raden voor het voedingsvraag stuk in deze eerste Geneefsche bijeenkomst ook tal van meer administratieve kwesties, die voor het groote publiek echter van minder be lang zijn, zooals de samenstelling der na tionale raden, de samenwerking met particu liere vereenigingen, de betrekkingen tot de regeering. De volijverige voorzitter der groote Volkenbondscommissie voor het voedings vraagstuk, Lord Astor, ontving na afloop der zitting de Volkenbondsjournalisten en uitte zijn groote voldoening over de toenemende be langstelling, die in alle landen voor dit groote nieuwe vraagstuk, dat voor het welzijn der vol keren zoo belangrijk is, bestaat. Op deze eer ste bijeenkomst waren slechts vertegenwoor digers der nationale raden uit Europa en uit de Vereenigde Staten van Amerika tegen woordig geweest. Van den zomer zal echter op de conferentie van Bandoeng over de volks gezondheid ten plattelande in het Verre Oosten ook het voedingsvraagstuk behandeld worden, terwijl in 1938 waarschijnlijk op een confe rentie in Mexico propaganda voor betere volksvoeding in Latijnsch-Amerika zal worden gemaakt. Zoo tracht de Volkenbond in de ge- heele wereld de volkeren van de noodzakelijk heid eener gezondere voedingswijze te over tuigen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK ZATERDAG 6 MAART 1937. HILVERSUM I, 1875 M. iVARA-uitzending. 10.00—10.20 van. en 7.00—7.30 VPRO. 8.00 Graim.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gnam.pl.. declamatie en VARA-Maandrevue (op gr.pl,12.00 Gi-am.pl. 12.45 Orgelspel. 1.15 1.45 Gram.pl. 2.00 „Het internationale vraag stuk der grondstoffenvoorziening", causerie. 2.20 „Les Ménétriers", en gram.pl. 3.15 Schaak praat j e. 3.30 R'damseh Philh. Orkest en solis ten. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal", en causerie. 7.00 „Film land". 7.30 Bij b el vertel] ing en8.00 Herh. SOS- Ber. 8.03 Berichten A.N.P. VARA-Varia. 8.15 Arb. Zangvereen. „Sempre Crescendo", Ensche- désche Orkes-tvereen. en solisten. 9 00 Toe spraak. 9.10 VARA-orkest. 9.45 Radiotooneel. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Vervolg concert. 11.00 Berichten. 11.05 Damnieuws. 11.10 Ram blers. 11.4512.00 Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. KRO-uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8,00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 God.sd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest, en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 De KRO- Melodisten. en solist. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. 4.10 Theosofische causerie. 4.30 HIRO- Post. 4.35 Gram.pl. 4.40 Causerie over perso neelsorganisatie. 5.05 De KRO-Melodisten en solist. 5.30 Gram.pl. 5.45 De KRO-Nachtegaal- tjes. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing met muzik. omlijsting. 8.30 KRO-Melodisten, vo caal ensemble en solist. 10.00 Declamatie en Gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Intern, sportrevue. 10.5512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Rawlins Strijk kwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 „English Singers", vocaal kwartet en violist. 3.20 Sportreportage's. 4.55 Declamatie. 5.15 Gi-am.pl. 5.35 BBC-Dans- orkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 WeLsch Intermezzo. 7.05 Komische dialoog. 7.20 BBC-Zangers. 7.50 Radiojournaal. 8.20 BBC- Orkest, en soliste. 9.20 Berichten. 9.40 Variété programma. 10.40 Declamatie. 11.00 BBC- Theater-Orkest, en solist. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 11.20 Gnam.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 3.20 Gxam.pl. 5.20 Gevur. concert. 8.20 Zang en voordracht. 9.05 Conseirvatoriumvereenigmg, Nimes. 11.2012.50 Dansmuziek, KEULEN, 456 M. 5.50 H. Fröhlioh's orkest, en mandolinekwar- tet. 8.50 Orkestconcert. 8.50 Gram.pl. 11.20 Or- kestvereen. Gleiwitz-Beuthen. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinorkest en militair orkest. 5.25 Omroepkwintet. 7.30 Vroolijk programma. 9.50 —11.20 West-Duitsch dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gaam.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om- roepoirkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Vioolrecital. 2.50 Pianorecital. 3.20 Gram.pl. 3.35 A. Felleman's orkest. 5.20 Omroeporkest. 6.05 Graan.pl. 6.35 en 7.20 dito. 8.20 „Aïda", opera. I. d. pauze: Causerie, gram.pl. en berichten. 11.30—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 INI. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 A. Felleman's or kest. 3.20 „Johannespassion". 5.50 Radiotoo neel. 6.50 Omroeporkest en solist. 8.20 Coura Kouznetzoff's Russisch orkest. 8.50 Radiotoo- need. 10.30 Omroepdansorkest. 11.2012.20 Graan .pil. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Fluit en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek (Gr.,pl.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6