De „Tromp" in aanbouw. Vlammende Schoonheid Op de werf van de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam is de nieuwe flottieljeleider .Tromp" in aanbouw, die in April a.s. te water wordt gelaten en in de toekomst de .Hertog Hendrik zal vervangen. Het schip heeft een waterverplaatsing van 3350 ton en zal een snelheid van 321/2 mijl kunnen ontwikkelen De sluizen bij Katerveer moesten deze week voor alle doorvaart van en naar den IJssel gesloten worden, daar het peil van 3.85 M was bereikt De tinbaggermolen „Kantoeng", bij de werf Gusto te Schiedam voor rekening van het Ministerie van Koloniën ge bouwd, is Donderdag, gesleept door de „Humber" en de „Schelde", naar Banka vertrokken Een prachtig exemplaar van de ten toonstelling, welke deze week door de Engelsche Samojeden Club werd ge organiseerd Op het landgoed Vogelenzang, waar de a.s. Wereld-jamboree gehouden zal worden, Is men thans druk bezig met het opstapelen van brandhout, waarvan yoor het bereiden van het eten voor 25.000 padvinders een enorme hoeveelheid noodig is Reusachtige tulbanden voor de Duitsche bakkerijtentoonstel ling, welke in de expositieruimten van het „Haus des Hand wei ks" te Berlijn is geopend Goed beschut tegen de koude „langs het lijntje" tijdens den deze week gehouden traditioneelen lacrosse wedstrijd tusschen Oxford en Cambridge Hoewel de meeste rivieren in ons land hun hoogsten stand hebben bereikt, heeft men toch op vele plaatsen nog last van het overtollige water. Een snapshot van de overstrooming bij Lobith aan de Duitsche grens FEUILLETON Naar het Eugelsch van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 23) Niemand kan mij tot iets dwingen dat ik zelf niet wil. zei ze hem. En ik ga met, Tony Bleecker trouwen. Later vroeg zij zich af. waarom zij dat zoo grof had gezegd. Er was toch op dat oogen- blik niet de minste noodzaak om hem in haar kaarten te laten kijken. Maar hij was absoluut niet onder den indruk. U trouwt niet met hem. iWaarom niet? Hij is verliefd op mijn zuster Zij verkoelde. Hoe weet je dat? O, hij heeft het haar al een half dozijn keer verteld, Maar zij wil hem niet hebben. Zij wilde ook niet naar Derekdale komen, maar ik heb haar gedwongen. Waarom heb je dat gedaan? Marty had haar gewone onverschilligheid nu geheel laten varen. Maar Rickey bleef kalm. Omdat ik zelf wilde gaan. Ik wilde u •terugzien. Ik houd van u. Ik wist dat al op het oogenblik, dat ik u uit het zolderraampje zag. Marty wist niet wat ze hem est ant woorden. Je doet mij mijzelf voelen als een heldin uit een tooneelstuk, zei ze met een gedwongen glimlachje. Toen zij beneden kwamen werd de thee ge serveerd. Er waren een massa nieuwe gasten gekomen en Marty was dadelijk het middel punt van een heele groep. Rickey zat in een hoekje en waar zij ook ging, overal voelde zij, hoe zijn oogen haar volgden. Jane, zei zij tenslotte tegen de gast vrouw, die theeschonk, ik wou, dat je dien jongen Farquhar aan tafel naast mij zette. Farquhar? Waarom? Hij amuseert mij. En al de andere man nen vervelen mij. Zij liep door en ontmoette even later onver wachts den heer des huizes. Anthony! riep zij uit. Wanneer ben jij gearriveerd? Vijf minuten geleden. Hij glimlachte en stak haar zijn hand toe. Hij was groot en blond, evenals zijn zoon. maar hij had niet dat opgewekte, dat van Tony's heele wezen afstraalde. Wie is dat meisje, waannee Tony praat? vroeg hij. Marty keek. Virginia Farquhar zat in een hoogen leunigstoel, bekleed met groen brokaat, waartegen haar gouden hoofdje glanzend af stak. Tony stond naar haar overgebogen. lachend. Dat. zei Marty droogjes, dat is de toekom stige mrs. Bleecker. De oude Anthony nam het tweetal nauw keurig op. Wat bedoel je daar precies mee, Marty? O, Tony is smoor op haar en Jane is woedend. Hij lachte. Dat zal wel! Wie is zij, Marty? Marty vertelde het hem en besloot: Zij heeft nog nooit in de groote wereld verkeerd, maar ze is hier absoluut op haar ge mak. Geen wonder. Ik ken dat type. Een lange rij schoonheden is aan haar voorafgegaan, ik had een grootmoeder uit Maryland. Zij voelde zich in tegenwoordigheid van den koning van Engeland evenzeer op haar gemak als bi.i haar buren. Kom mee. dan zal ik je aan haar voorstel len, opperde Marty. Ik ben heusch edelmoedig, dat ik je aan haar doorgeef. Jij zult het wel voor Tony opnemen, denk ik, en met jullie tweeën tegen mij, Ls mijn laatste kans op Tony verkeken. Hij lachte. Dat zal je wat kunnen schelen. Marty. Je had immers heelemaal geen plan om met Tony te trouwen. Maar Marty sprak in ernst. Dat weet ik nog zoo zeker niet, antwoord de zij. Ik ben niet verliefd op hem, als je dat be doelt. Maai- Tony past zoo goed bij mij en ik vind de gedachte afschuwelijk om hem te ver liezen. Niet dat ik hem zoozeer voor mijzelf verlang, maar ik wil niet, dat een ander hem krijgt. XTV. Achter de schermen. Veilig alleen, in haar lila-en-ivoorkleurige kamer tooide Virginia zich met de goudkanten avondjurk en bekeek zichzelf in den grooten spiegel, die haar geheel weerkaatste, van haar gouden haar tot haar gouden schoentjes. Zij kon bijna niet gelooven dat zij dit zelf was. Nooit tevoren was zij zich bewust geweest van haar eigen schoonheid, maar hier, in deze omgeving van weelde en comfort, kwam die schoonheid ook beter dan ooit tot haar recht. Zij hield haar adem in. Over een paar minuten zou Michael haar zien. Michael! Toen zij even later de breede trap afdaalde, viel er een stilte inder de gasten, die in de hall verzameld waren. Zij was alleen op de trap en achter haar op den overloop hing een purperrood Perzisch tapijt, dat haar schoon heid koninklijk deed uitkomen. Tony Bleecker. die naar haar opkeek, dacht: Zij is een dame. meer dan mijn moeder of een van de andere vrouwen hier. Maar Michael McMillan, die haar óók zag, dacht; Zij is mijn liefde. Voor Mrs. Bleecker was het algemeene np- merken van Virginia's schnonhvid op dit oogenblik als een slag. Tot nu toe had zij niet geweten hoe aantrekkelijk het meisje was. Al was zij dan arm, Tony zou in ieder geval trotsch op haar kunnen zijn als zij zijn vrouw werd. Het was Marty, die uitte wat Jana dacht: Tony is smoor op haar, Jane. Hoe heb je het in je hoofd gehaald haar hier te vragen? Hij zij, dat hij niet zou komen, als ik haar passeerde. Zoo. Je stelt zeker al je hoop op het feit dat zij absoluut niet op hem verliefd is. Mrs. Bleecker keek haar verbaasd aan. Zij niet op hem? Wat maakt dat voor verschil? Zij zal hem om zijn geld nemen. Maar Marty had een goeden kijk op anderen. Dat zal ze niet. Een vrouw als zij trouwt uit liefde of heelemaal niet. Virginia zag noch Tony, noch zijn moeder of Marty. Zij zag alleen maar Michael, Michael die haar met zijn lachende blauwe oogen aan keek en haar door ae menigte meetrok, nog voor dat Tony beslag op haar kon leggen. Ik zit naast je aan tafel vertelde Michael haar. heb je ooit van zoo'n bof gehoord? Ik heb je massa's te vertellen. Zij lachte gelukkig en was alles om haar heen vergeten. Wij hebben nog tien minuutjes. Waar is een rustig plekje? Zij nam hem mee naar de bibliotheek, waar een lage divan voor het vuur stond, aan één kant gemaskeerd door een hoog scherm, dat hen verborg voor het oog van binnenkomen den. Ben je blij me te zien, Virginia? Blij!! Hij nam haar in zijn armen en drukte zijn lippen op haar wang. Even liet zij hem be gaan, toen trok zij zich, ademloos, terug. Ik moet je nog iets over Rickey vertellen. Hij is een nieuw boek begonnen, het heet „De Zilveren Tooverfee" naar Marty van Duyne. Hij heeft er gisteren en vannacht als een bezetene.aan gewerkt. Maar hij wilde niet luisteren. Wat kan mij Rickey schelen? Michael! Wij kunnen hier niet langer blijven zitten. Het is tijd voor het diner. Hij lachte en drukte haar weer tegen zich aan. Zeg, Michael, lieveling, het is tijd voor het diner. Zij herhaalde het zachtjes: Michael, lieveling Toen zij in de hal terugkeerden kwam Tony op hen af. Je zit naast mij! zei hij tegen Virginia. Moeder had mij tusschen een weduwe en een bakvisch gezet, maar ik heb haar gezegd, dat ik hoofdpijn zou hebben en boven zou blijven als ik niet naast jou mocht zitten. In Tony's oogen smeulde nog vuur. I-Iij had hooge woorden met zijn moeder gehad en haar enkele dingen gezegd, die haar den schrik op het lijf hadden gejaagd. Zoolang zij hier is, heb je niets anders gedaan dan haar van mij gescheiden houden, had hij gezegd, als je daarmee door blijft gaan, trouw ik haar vóór je het weet! Hij had zijn zin gekregen en Virginia en Michael waren gescheiden. Maar zij hadden hun kostbaar oogenblikje toch gehad, en Tony vermoedde niet, dat de schittering in Virgi nia's oogen en haar gelukkige glimlach niet voor hém maar voor Michael waren. Maar Michael wist het en al zijn twijfel was nu verdwenen. Hij vreesde Tony niet meer als een mededinger. En Tony zei op dat oogen: blik: Trouw morgen met me. Dwaas! Ik ben geen dwaas. Alles zou Ineens ge regeld zijn zonder herrie. Midget zou natuur lijk razen, maar ze zou niets kunnen doen. Er. vader vindt je een schat. Dat heeft hij mij zelf gezegd. Hij haat moderne vrouwen. Virginia keek hem verwonderd aan. Je wilt toch niet zeggen dat hij je moeder haat? Dat niet precies. Maar de manier, waarop zij leeft, bevalt hem toch absoluut niet. Maar waarom is hij dan met haar ge trouwd? O, dat zal ze wel handig hebben weten te maskeeren vóór haar trouwen was het koele antwoo'-^ (Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9