INCASSO-BANK N.V. VOORSCHOTTEN EFFECTEN SAFE-DEPOSIT Financieel-economisch Weekoverzicht. ZATERDAG 6 MAART 1937 HAARDE M'S DAGBEAD' 3 Uit Haarlem's Gemeenteraad (Vervolg van pag. 5). De hear De Braai (A.R.) had respect, voor de wijze waarop de dienst voor den Hout en Plantsoenen, met zijn beperkte middelen, zijn taak volvoert. Elke burger kan daarvan pro- fiteeren. Sommige bewoners klagen evenwel, niet geheel ten onrechte, over ihet onvoldoende snoeien van boomen die voor hun huis staan. De heer Drilsma (s.d.a.p.) zei dat de heer Klein Schiphorst het geheim der afdeelingen heeft geschonden. Dat is een gevaarlijk pre cedent. De ingang van de Dubbele Buurt naar het Slachthuiskwartier is nauw, onoogelijk en eleoht. Verbetering is dringend noodig. Er bestaan klachten over de vistiaire in het Concertgebouw. Men moet daar lang wach ten en sommige menschen trekken het goed van een ander aan. Wethouder M. A. Reinalda die de besehuldi ging van den heer Klein Schiphorst veront waardigd afwees en verlangde dat de Commissie voor Openbare „Werken de quaestie nauwgezet zal onderzoeken. De heer Reinalda (s.d.a.p.), wethouder, was erkentelijk voor de belangstelling die dit hoofdstuk heeft genoten. Een der leden heeft gewezen op den slechten toestand bij de Dubbele Buurt. Er zijn al eenige krotten gesloopt. Nu stellen B. en W. voor den aankoop goed te keuren van perceel Dubbele Buurt 54, dato in de veiling gekocht is voor f 3800. (De raad keurde dit goed) Het groote rioleeringsplan. Het rioleeringsstelsel heeft reeds jaren de aandacht van het college van B. en W.. Dit jaar is de zaak belangrijk opgeschoten, ook al is de oplossing er nog niet. B en W. zijn in onderhandeling getreden met den minister van Waterstaat om te ko men tot een regeling van de loozing van riool water voor Haarlem en omstreken. Alle rioleeringswerken die sinds 1926 worden uitgevoerd passen in het nieuwe rioleerings stelsel dat gemaakt zal worden. Alle technici zijn het er over eens, dat het rioolwater uit Haarlem en om streken geperst kan worden naar IJmuiden, waar het ten zuiden van de zuidpier in zee kan worden geloost. Enkele technici geven in overweging liever bevloeiïngsvelden ergens in Kennemerland te maken. Spreker zal de beslissing aan de tech nici overlaten. Een geheel nieuwe rioleering zal, naar indertijd geraamd is, ongeveer 2 millioen gulden kosten. De Volksgezondheid zal door de uitvoering van dit werk gebaat zijn. Achterstand bij het onderhoud. De achterstand bij het onderhoudswerk bij de bestrating is ongeveer 400 000 gulden. De gemeente kan dit geld op dit oogenblik niet opbrengen. Op de begrooting voor 1937 is een bedrag van f 326.000 uitgetrokken voor werken aan de Leidsche Vaart, Een groot deel van dit geld is bestemd voor een rioleeringswerk, dat ook past in het geheel. Het crediet moet nog met f 10.000 verhoogd worden, omdat het Bosch en Vaart- kwartier, wat de bestrating betreft, er zeer slecht bij ligt. Het geld dat nu op de begrooting voor be strating is uitgetrokken is onvoldoende om aan de bestaande klachten tegemoet te komen. De platte klinker die nu gebruikt wordt voldoet zeer goed, er is weinig onderhoud aan. Daarom willen B. en W. het denkbeeld van den heer Meyers overwegen om een andere wijze van financieren der bestrating in te voeren. Diezelfde overweging willen B. en W. ook toezeggen wat betreft het onderhoud van gebouwen, torens, enz. God. Staten hebben de gemeente aangemaand de posten voor onderhoud van gebouwen te verlagen. B. en W. hebben aan Ged. Staten ge antwoord, dat het niet verantwoord is om daaraan te voldoen Het nu voorgenomen on derhoud is zeer noodzakelijk, er is geld uitge trokken voor herstel van het dak van het Stadhuis. De tuin van het Sportfondsenbad is ook voor spreker een ergernis. Spreker gelooft dat het bad het onderhoud van den tuin niet kan betalen. Misschien is het beste om aan het bestuur te vragen den tuin maar weer aan de gemeente in onderhoud over te dra gen. Dan kan er een speelplaats voor kinde ren of wandelplaats gemaakt worden. Over een rosarium wil spreker op dit oogenblik niet spreken, uit vrees dat hij wordt uitge lachen (protesten). De quaestie van de straatnamen zal door het college van B. en W. bekeken worden. Er is gebrek aan zalen. Gelukkig is de schouwburg aan den Jansweg gesloten, want daar bestond brandgevaar. Binnen enkele maanden zal een voorstel aan den raad gedaan worden om in den tuin van het Gemeente lijk Concertgebouw een nieuwe zaal te bouwen. De pachter van het Concertgebouw acht dit ook verantwoord wat de exploitatie-mo gelijkheden betreft,, Den heer van Kessel sub-burgemeester van het Ramplaan-kwartier kan spreker ant woorden. dat aan de N. Z H. T. M. gevraagd is in dat kwartier een wachthuisje te plaat sen, Het zal er nu spoedig komen. De rioleering in liet Ramplaankwartier zal zoo spoedig mogelijk uitgevoerd worden. Het grootste gedeelte zal voor den zomer gereed zijn. Met klem hebben B. en W. tegenover Ged. Staten verdedigd het behoud van de eigen kweekerij van den Hout en de Plantsoenen. Die heeft de gemeente noodig voor haar welstand, de aankleeding der gemeente moet goed zijn. De grond in de Damstraat lijdt onder de conjunctuur, maar door den tijd zal de grond zijn geld wel opbrengen. Het onbebouwde ter rein zal met een behoorlijk hek worden af gesloten. De Gravesteenenbrug kan niet afgesloten worden voor het rij wiel verkeer. Dan zou al les gaan over de Melkbrug en die kan niet meer verkeer opnemen. Bij den dienst van Openbare Werken wordt gezocht naar een betere overbrugging van het Spaarne. waarbij rekening gehouden wordt met den financieelen toestand der ge meente. De grond die open ligt tegenover de H. B. S. in de Wilhelminastraat (vroeger hebben daar kleine huisjes gestaan) zal verkocht worden voor de stichting van een flink gebouw, dat een goede aanvang zal zijn voor die straat. De kwestie van de demping van de Bake- nessergracht zal door B. en W. nauwgezet be keken worden. Spreker hoopt, dat de molen de Adriaan herbouwd kan worden. Er is gelukkig nog een postje door particulier initiatief verzameld. Er is door den heer Drilsma geklaagd over een terrein bij het Slachthuis, dat veel on der water staat. Dat terrein is bestemd er in de toekomst een zweminrichting te bouwen, maar dat moet wachten tot de financiën ver beterd zijn. (Geroep: de kinderen kunnen er nu al pootje baden.) De natrium-verlichting op den weg HaarlemAmsterdam zal doorge trokken worden tot de eerste straat der bebouwing. Verder staan er de hooge electrische lantaarns. Tenslotte de klacht van den heer Klein Schiphorst. Allereerst heeft hij iets gezegd over een ongepast antwoord op zijn vraag in de afdeelingen. B. en W. hebben de vraag objectief bekeken, zonder zich af te vragen wie de vrager was. Hier werd een verhoor op vraagpunten afgenomen over een zaak die ter uitvoering aan B. en W. is opgedragen. De heer Klein Schiphorst: het ge wone smoesje. De heer Reinalda: u luistert niet. Eenige jaren geleden hebt u gezegd, dat Openbare Werken onnoodig f 50.000 heeft uitgegeven en van die beschuldiging is na onderzoek niets overgebleven. De heer Klein Schiphorst: Ik houd het nog vol. ik zou er later op teruggekomen zijn, maar heb dit op uw verzoek niet gedaan om den heer Gerritsz te sparen, De heer Reinalda: ik heb het alleen over de feiten. Nu gaat het over de beschul diging. dat Openbare Werken f 8000 onnoo dig heeft uitgegeven voor steenen en tegels. De prijzen opgegeven bij aanbe stedingen zijn berekend van de fa briek af, die moeten dus verhoogd worden met f 2.50 a f 2.75, dus ook bij de prijzen die de heer Klein Schip horst heeft genoemd. £©n druppel op Uw zakdoek Flacon a f.1,25 en f.2.—bij apothekers en drogisten (Adv. Inqez. Med.) De heer Klein Schiphorst: dat geldt slechts voor een klein gedeelte der steenen. De heer Reinalda: Openbare Werken heeft verschillende aanbiedingen afgewezen op grond van kwaliteitsverschil. De directie van Openbare Werken koopt niet te duur, mits men maar de kwaliteit der steenen in aanmer king neemt. Er wordt steeds getracht zoo laag mogelijk te koopen. De gemeente heeft bovendien be dongen dat zij 't gesloten contract meteen kan verbreken als kwaliteit en prijs niet meer vol doen. De tegels die voor 1 cent goedkooper te koop zijn wil de directeur niet hebben omdat zij hem niet voldoen. B. en W. achten zich volkomen vrij van de aanklacht van den heer Klein Schiphorst. Zij staan er evenwel op dat de commissie van Openbare Wer ken een nauwgezet onderzoek zal in stellen en daarover aan den raad zal rapporteeren. I KRUISWEG 59 HAARLEM VERSTREKT IIN REKENING COURANT TEGEN ONDERPAND VA N (FINANCIEEL week overzicht op aanvrage gratis verkrijgbaar) LOKETTEN TE HUUR van f 5.en hooger (Adv. Ingez. Med.) De v o 0 r z i 11 e r zei dat er niet gemakkelijk een ander terrein voor de bloemenmarkt is te vinden. Wie een andere oplossing weet kan die dan aan B. en W. mededeelen. Er moet ge streefd worden naar een aan ééngesloten marktterrein. Er wordt zooveel mogelijk gestreefd dat be woners geen klachten hebben over boomen, die te weinig gesnoeid worden. De heer Klein Schiphorst ging er mee accoord dat de quaestie in de commissie voor Openbare Werken komt, maar hij zou graag repliceeren. De cijfers die hij gegeven heeft, zijn, op een uitzondering na, berekend met het vervoer. Het gaat over de prijzen van 1936. Als zijn cijfers onjuist zijn heeft de handel hem be drogen. Wat de quaestie van de 50.000 be treft heeft spieker verder gezwegen uit piëteit tegenover Mr. Gerritsz. Het rapport heeft toen niets bewezen. Zijn vroegere beschuldiging houdt hij vol. De heer Reinalda zei, dat de raad het rapport over de beschuldiging van 50.000 ge zien heeft en er geen aanleiding in zag om het nog te bespreken. De Bioscoopbelasting. De heer Roodenburg (C.H.)wethouder, zei dat nog niets naders te zeggen was over de beslissing der regeering over de gevraagde extra subsidie. Er is evenwel gebleken, dat de regeering er 'geein prijs op stoelt dia>t de belasting op de bios copen door Haarlem verhoogd wordt van 20 op 25 pOt. Het bedrag dat daardoor minder ontvan gen zal worden, kan getrokken worden bij het tekort. Daarom stellen B. en W. voor de ver hooging der bioscoopbelasting in te trekken. De regeering staat er wel op dat de vrije telefoon voor de raadsleden wordt afgeschaft. De heer Noordhoff (S.D.A.P.) deelde namens alle raadsfracties mede, dat daarmee accoord gegaan wordt. Daartoe werd dus besloten. De zitting werd doorop gesloten. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. EVANGELISCHE GEMEENTE, Berkenstr. 10 ingang 2de deur. V.m. 9.15 uur: de heer Everaarts, van Be verwijk. Nam. 5 uur: Ds. P. D. v. d. Togt. Maandag Nam. 78 uur: Catechisatie. Nam. 8 uur: Bijbellezing. Woensdag nam. 7 uur: Meisjeskrans. Nam. 8 uur: Jongelingsvereeniging. Vrijdag nam. 8 uur: Zangrepetitie. VOORDRACHT DR, W. G. N. VAN DER SLEEN VOOR SCHOOL 33. Woensdagmiddag 10 Maart zal onder aus piciën der Oudercommissie aan de kinderen der 3e tot en met de 6e klasse van bovenge noemde school een prettige en leerzame mid dag worden aangeboden in het gymnastieklo kaal van de schooi aan de Karolingenstraat. Dr. W. G. N. v. d. Sleen zal spreken over het onderwerp: „De Indianen in de wildernissen van Canada". Deze voordracht zal worden toegelicht met lichtbeelden en een film. FAVORIET-KNIPPATROON. Gekleede middagjapon. De experts der Oslo-staten bijeen. Verruiming in den wereldhandel. De positie in de rubber culturen. Hoe Amerika's staalnijverheid het hoofd boog voor Lewis. De Koninklijke. „De noodzakelijkheid om tot resultaten te komen is overweldigend. Er is overvloed van goederen in de wereld en desniettemin is er zooveel armoede, welke er niet behoefde te zijn", zoo sprak met rustige forsche stem onze Eerste Minister bij de opening der Oslo-confe rentie te den Haag, die van initiatief getui gende bespreking tusschen vertegenwoordigers van een aantal kleine staten, welke geen poli tieke strijdbijlen hebben te wetten en thans een eerste poging zullen ondernemen, om „slechts wat meer welvaart en anders niet" in het leven te roepen: Colijn's woorden waren opzettelijk algemeen gehouden, doch dit be- teekent niet, dat zij nietszeggend waren. Zij gaven ten aanzien van deze toch zoo uiterst moeilijke voorloopige besprekingen een zekeren leiddraad aan: staart u niet blind op bepaalde onderwerpen, doch onderzoekt alle mogelijk heden om tot een vermindering van handels belemmeringen te geraken en schenkt daarbij vooral aan "twee belangrijke punten de aan dacht: een eventueele nieuwe interpretatie der meestbegunstigings-clausule en de noodzake lijkheid,' steun en medewerking te verkrijgen van de groote mogendheden. Zonder eenigen twijfel doelde Dr. Colijn hier speciaal op Enge land, van welks houding, wij wezen hierop reeds vroeger, het uiteindelijk succes der be sprekingen grootendeels zal afhangen. Laat ons hopen dat de eerste besprekingen inder daad het begin mogen zijn van een krachtige handelsverruiming. Het moet thans eens uit zijn met die dwaze paradox waarbij de mensch- heid. na op zoo schitterende wijze door ver betering van techniek en transportmethoden de afstanden op aarde te hebben vernietigd, haar eigen groote werk practisch weer onge daan maakt door het invoeren van reeksen handelsbelemmeringen. Laat ons in ieder geval niet wanhopen. De duidelijke verruiming van den wereldhandel, ofschoon in hooge mate gestimuleerd door den bewapeningsroes, steunt het pogen der Oslo- landen. De behoeften breiden zich uit. De toe nemende sehaarschte aan ijzer en staal in En geland bijv. heeft de Britsche regeering doen besluiten het invoerrecht op ruw gietijzer ge heel af te schaffen en dat op ijzer en staal te halveeren. De Amerikaansche staalnij verheid werkt reeds op de ongekende hooge capaciteit van over 85 pet. De Nederlandsche textiel industrie, overstelpt met orders van de zijde der blijkbaar weer welvarende bevolking van Ned.-Indië. ziet zich verplicht een deel dier orders aan Engeland te delegeeren. terwijl de Ned.-Indische regeering aanzienlijk scheutiger is dan voorheen met het verleenen van invoer- licenties voor katoentjes aan Japan en Enge land. Dit zijn slechts enkele voorbeelden doch duidelijk blijkt er uit dat stijgende goederen- prijzen. stijgende behoeften (van welken aard ook) en stijgende conjunctuur de doodsvijan den zijn van protectie. Alom zien wij pogingen de productie van grondstoffen op te voeren. In de meeste ge vallen lukt dit ook, zoo al niet op staanden voet dan toch binnen een redelijk korten ter mijn. Er ls echter één grondstof, waarbij deze pogingen vooralsnog niet met succes zijn be kroond wij doelen op rubber, aan welker sta tistische positie wij ditmaal, zooals beloofd een korte beschouwing zullen wijden Inderdaad staat rubber op het oogenblik in het centrum der beursbelangstelling. De aan- deelkoersen ter beurze van Amsterdam hebben nagenoeg alle een peil bereikt dat ongeëven aard is sinds den aanvang der crisis en de vraag duurt haast onverminderd voort, de koersen van courante zoowel als incourante fondsen naar boven jagende. Het feit dat een aandeelenemissie ad 470.000 gulden aan de Tjoeroeg (een onderneming, die voorheen vrij wel een onbekende was) 26 maal is overtee- kend, spreekt reeds boekdeelen. Wat is de oor zaak van dezen koopdrang, welke overigens ook op de Londensche beurs valt waar te nemen? Kort en bondig deze. dat de statistische po sitie van rubber in twee jaren tijds van bijna hopeloos nagenoeg normaal is geworden. De samenloop van zeer drastische productiebeper king en zeer snelle verbruikstoeneming heeft dit wonder in zoo korten tijd tot stand ge bracht. Zoo konden de wereldvoorraden van 580.000 ton eind 1934 dalen tot ruim 400.000 ton op het oogenblik. En nog steeds blijft de productie achter het verbruik aanhinken, zoo als blijkt uit de jongste officieele statistieken, die ons verkondigen dat in Januari de we- relduitvoer 14.444 ton lager was dan het ver bruik en de uitvoer der restrictielanden niet minder dan 15 pet. bij de toegestane quota is achtergebleven. Geen wonder dus, dat de rub- berprijs een bijna aanhoudende stijging ver toont. Thans bedraagt hij ca. 10)4 d. per lb. tegen een gemiddelde van 7}4 in 1936. van 6 in 1S35 en een laagterecord van 15 8 in 1932. Op den huidigen prijs kunnen alle eenigszins be hoorlijk geleide ondernemingen een ruime winst afwerpen. Er is evenwel meer dat bij de beoordeeling der rubberpositie de aandacht vraagt. Zooals gezegd worden tot dusver de pogingen van het Int. Rubber Comité om de productie omhoog te drijven niet met succes bekroond. Het Co mité heeft de uitvoerquota voor de eerste drie kwartalen van dit jaar vastgesteld op resp. 75%, 80% en 85%, doch er zijn aanwijzingen, dat noch Malakka, noch Ceylon, noch Ned.- Indië dit contingent zullen kunnen producee- ren. Grootendeels is de schuld hiervan te zoe ken in het feit, dat bij de invoering der restric tie, toen men uit hoofde van de ontzaglijke overproductie niet zoo nauw keek, men de standaard-quota vrijwel overal op een te hoog peil heeft gefixeerd. Daarvan ondervindt men thans de naweeën. In de tweede plaats is er het arbeidsvraagstuk, dat speciaal in Malakka en de Ned.-Indische Buitengewesten nijpend is. Voor Sumatra stelt men thans ijverig pogingen in het werk om in dit gebrek aan arbeidskrach ten zoo spoedig mogelijk te voorzien, doch hiermede zijn toch zeker ettelijke maanden gemoeid. Bovendien moet men niet vergeten dat ook de capaciteit der aanwezige fabrieken niet geheel is ingesteld op de toenemende productie, terwijl de bevolkingsproducenten ernstig gebrek hebben aan voldoende hand persen. Dan is er ook nog steeds den gebrek aan scheepsruimte, waardoor de regelmatig heid der verschepingen in het gedrang komt. Nog een factor dient in dit verband gememo reerd te worden. De rubberrestrictie sluit in een verbod van nieuwen aanplant en een aan zienlijke beperking van het areaal, waarop be planting mag plaats vinden. Aangezien een rubberboom eerst na ruim zes jaren in het. produceerend stadium komt zal de productie der ondernemingen zich over een vrij lang durige periode niet boven een zeker peil kun nen verheffen. Onze Ned.-Indische onderne mingen hebben gelukkig ruimschoots gebruik gemaakt van de gelegenheid tot herbeplanting, doch in Malakka is men in dit opzicht uiter mate roekeloos geweest, met het gevolg dat men daar in de onmogelijkheid verkeert, de productie vee] verder te vergrooten, terwijl overigens ook in Ned.-Indië bij een productie van 8590% de standaard-quota onze onder nemingen waarschijnlijk reeds op volle capaci teit werken. Zij die een tweetal jaren geleden hebben voorspeld, dat de bevolkingsproducen ten nog eens in een periode van ernstige sehaarschte de red-engelen der rubberindus trie zouden worden, zouden waarlijk wel pens gelijk kunnen krijgen. Over de gevaren van de staking met ge kruiste armen spraken wij reeds eerder. De wereld kan nu constateeren dat de pure drei ging van zulk een staking, gepaard met een lijdelijk-goedgunstige houding der regeering. in de Ver. Staten iets heeft teweeggebracht, dat gevoegelijk met den naam sociale omwenteling kan worden betiteld. Na de halve overwinning die het Comittee for Industrial Organization onder leiding van den arbeidersdictator Lewis op de General Motors had behaald, keerde Lewis zich tegen de andere industrieën, in de allereerste plaats tegen de staalnij verheid, die met haar ontzaglijken invloed op 's lands con junctuur en haar den laatsten tijd zeer sterk toegenomen bedrijvigheid het kwetsbaarst was. En ziet, wat gebeurt? De staalnijverheid, be vreesd voor een ernstig conflict, dat het geheele wereldherstel feitelijk op losse schroeven zou zetten, boog het hoofd. Nog vóór Lewis met definitieve eischen kwam aanzetten, kondigde zij een belangrijke loonsverhooging aan, voer de zij de veertigurige werkweek in ener kende zij feitelijk Lewis' organisatie als vol waardige vertegenwoordigster der arbeiders. Hierdoor heeft men dus tevens practisch de macht van de ,sit down strike" erkend, doch tegelijk een hoogst ernstig conflict vermeden De concessie der staalnijverheid komt haar te staan op een extra 150.000.000 per jaar, waar door de kostprijs van staal ca. 4 per ton zal worden verhoogd. De overweldigende vraag naar staalproducten zal het echter ongetwij feld mogelijk maken dat deze kostprijsverhoo- ging op de consumenten is af te wentelen. Wat èr zal geschieden, zoodra die sterke vraag naar staal vermindert, daarover zullen wij ons thans het hoofd maar niet breken. Het voorkómen van een conflict op zichzelf reeds heeft een machtige hausse-beweging in het leven ge roepen die zich verder zal uitbreiden, naar gelang ook de kans op conflicten in andere industrieën vermindert. De toekomst zal moe ten leeren of de prijs voor deze hausse niet te duur is geweest. De Amsterdamsche beurs ondervindt, zooals gewoonlijk, den onmiddellijken invloed van de gebeurtenissen in Amerika. Ook hier storten publiek en speculanten zich weer met frisschen moed op de aandeelenmarkt na een periode van aarzeling en de obligatiemarkt moet weer het loodje leggen. De conversiestroom is bij gevolg tot een heel klein beekje ingeslonken, omdat men, terecht of ten onrechte (hierover zijn de meeningen nog scherp verdeeld) meent, dat aandeelen en goederen in dezen tijd veel rrootere winstkansen bieden dan een laagren- tende obligatie of pandbrief. „De Koninklijke" heeft een volledig succes kunnen boeken met haar aanbod tot omruil harer dollarobligaties in guldenohligaties plus een warrant: 97% der uitstaande obligaties is ter ruiling aangeboden. Hierdoor is de maat schappij practisch van haar dollarverplichtin gen bevrijd en heeft zij de kans gezien, het jaren traineerende goudclausule-conflict ein delijk voor goed te begraven. Wij meenen, dat het- thans ook tijd ls voor de Vereeniglng voor den Effectenhandel om haar halsstarrige hou ding te laten varen en. gezien het resultaat der transactie, de nieuwe guldenobligaties en war rants in de officieele noteering op te nemen. P. C. 789 m.48 Voor deze zeer elegante japon lean men zeer verschillend materiaal kiezen. Mousse line, zijde, soepele wollen stof of crêpe komen in aanmerking om gebruikt te worden. Ook kan men naar verkiezing effen of bedrukt ma teriaal nemen. De garneering is van piqué of satijn. Een plooi in den voor- en achterbaan van de rok verleenen de draagster de noodige bewegingsvrijheid. Benoodigd materiaal: 5 meter van 90 cen timeter breedte. Het patroon Ls te verkrijgen in maat 48: bovenwijdte: 112 centimeter; taillewijdte: 96 centimeter; heupwijdte: 128 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend ma ken voor het eigen figuur. Knippatronen zijn altijd zonder naden; ko men de maten van het patroon dus overeen met de eigen maten, dan moeten de naden altijd nog aangeknipt worden. Ten einde de lezeressen te vergemakkelijken met een Favoriet-knippatroon te werken, is bij ieder patroon een korte handleiding inge sloten. Prijs van het patroon f 0.26. Het patroon is gedurende een week te verkrijgen bij de Bureaux van dit blad, Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37. VERBOUWING N.V. WONINGINRICHTING J. CHRISTIAANS. Gistermiddag is in het Julianapark 53—60 de verbouwde zaak van de N.V. Woningin richting J. Christiaans heropend. De zaak is van den grond af opnieuw op gebouwd. waardoor veel meer ruimte ter be schikking is gekomen Een af deeling tapijten kon dan ook aan het bedrijf worden toege voegd Boven bevinden zioh eenige smaakvol inge richte toonkamers waar een groote sortee ring meubels uitgestald zijn. De firma Christiaans heeft zich ook ter dege aan dezen tijd aangepast, zoodat ook menschen met smallere beurzen hier iets van hun gading- kunnen vinden. Zeer vele bloemstukken getuigden bij de opening van den goeden naaim waarin de heer J. Christiaans zich mag verheugen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 7 MAART. Progr. 1 Hilversum II. Progr. 2 Hilversum I. Progr. 3. 8.35 Keulen. 9.05 Fransch Brussel, 9.20 Keulen, 12.20 Vlaamsch Brussel. 2.20 Fransch Brussel. 2.35 Deutschlandsender, 3.20 Keulen. 5.20 Parijs Radio, 7.20 Keulen. 9.20 Parijs P.T.T.. 10.50 Berlijn. Progr. 4. 8.30 Vlaamsch Brussel. 11.20 Parijs Radio. 1.10 Droitwich. 4.20 London Regional, 4.40 Droitwich, 5.20 London Regional. 8.20 Droitwich, 9.05 Diversen. 9.25 London Regional, 10.05 Boedapest, 11.24 Fransch Bi-ussel. Progr. 5. Van 8.30 v.m. tot 12.00 n.m. Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE op Maandag 8 Maart 1937. Progr. I Hilversum II K.G. Progr. II Hilversum I L.G. Program. III 8,00 Keulen. 8.20 Parijs Radio, 8.50 Keulen. 10.00 Pauze, 11.20 Danmarks Ra dio; 12.20 Vlaamsch Brussel; 2,20 Keulen; 2.50 Parijs Radio; 3 20 Keulen: 420 Parijs Radio, 5.20 Keulen; 7.05 Parijs Radio; 7.35 Weenen; 8.20 Berlijn; 10.35 Keulen; 11.20 Danmarks Radio Progr. IV 8.00 Vlaamsch Brussel; 9.20 Pauze, 10.35 Droitwich, 11.50 London Regional; 12.50 Droitwich; 1.35 London Regional; 4.20 Droitwich; 4.50 London Regional; 5.20 Fransch Brussel; 5.50 Droitwich; 6 40 Fransch Brussel; 7.15 Droitwich; 8 20 Boeda pest; 8.50 London Regional; 9.20 Droitwich. Progr. V 8.007 00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten concert: Ope rette: 1 Der Zarewit-ch, Ilja Livschakoff: 2 Komm Zigany, George Boulanger; 3 Grafin Ma- rïtza. Odeon orkest; 4 Die Czardasfiirstin, George Boulanger; 5 Dreimaderlhaus. Paul Godwin's orkest; 6 Der Vogelhandier, So praan, tenor, koor en orkest; 7 Kaizerwalzer, Kapel van Eugen John; 8 Zigeunerbaron, Solisten, koor en orkest; 9 Obersteiger. Koor en Symph. orkest; 10 Dollarwalzer, Dajos Bela. 8.00—12.00 Diverse»

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10