„Kantoeng" iet gezonken. [FMm§öiW@IL Molens. W- TAXI Bel op 17031 Gevaarte boven. Haan - Cfcn. Cca^iestcaat 1Z9 Hei detoutftijkste drijft met den bodem 54e 'Jaargang No. 16475 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 9 Maart 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREROOM. COURANT-UITGAVEN EN AT.GEMF.F.NE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PELREBOOM. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand f 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post f 0.7254 Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie: 10724. 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35 Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels f 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. 0 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim ƒ100.—, één lid duim f 50.alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—. polsbreuk ƒ15.—. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN HAARLEM, 9 Maart. Land in zicht. Omder dezen titel heeft onze Haagsdhe''Cor respondent gisteren zijn indrukken weergege ven van een onderhoud met den Belg Sueitens, direoteur-generaal van de afdeeling Handel van het Belgische ministerie van Buitenland - sohe Zaken. Na zijn land vertegenwoordigd te hebben op de Haagsche conferentie-van- experts der zeven „Oslo-staten" is de heer Sue tens in kennelijk blijmoedige stemming huiistoe gegaan. Want er is dan toch maar gebleken dat de experts de mogelijkheid zien van „een of meer regelingen tusschen de Oslo-starten", die voor hen onderling vermin dering van de bestaande handelsbelemmerin gen en daardoor tevens verruiming van han delsverkeer zouden kunnen opleveren." Heit is duidelijk, als men de termen aandach tig leest, dat de heer Suetens-ons eventueele teleurstellingen besparen wil. Gouden bergen belooft hij niet. Ook niet ten aanzien van de veelzijdigheid der te treffen overeen komsten, want men moet niet zoozeer aan ta riefkwesties denken als wel aan bijzondere crisismaatregelen zooals deviezenregelingen, contingenteeringen, licenties e. d. Men hoopt de' daaruit voortvloeiende bezwaren „te kun nen opheffen, althans verminderen". Maar eerst moeiten, nu de regeeringen het rapport onderzoeken. Loopt alles naar wensch dan zal wellicht over een maand het oogenblik gunstig wezen ter belegging' van een conferentie van gevolmachtigden der zeven staten. En de heer Suetens achtte het denkbaar dat daarna lan den, die buiten de Oslo-groep staan, het goede voorbeeld zouden willen volgen. Tenslotte ging hij zoover te verklaren, dat er op het oogen blik bepaald reden tot voldoening bestaat. De toon bij internationale conferenties is in de laatste jaren wel heel wat gereserveerder geworden. Het kan ook moeilijk anders. Deze Belgische gedelegeerde laat zich niet minder voorzichtig uit dan de meest-zwaartillende Noord-Nederlander het zou doen. En onze cor respondent voegt er nog zeer terecht aan toe, dat men de- beteekenis van een verruiming van het handelsverkeer tusschen de Osio- staten onderling' niet moet overschatten. Neen. zeker niet, Want het onderlinge handelsver keer tusschen deze zeven staten is als geheel niet groot en vertegenwoordigt maar een be scheiden percentage van hun eigen gezamen- lijken buitenlandschen handel. De groote vraag is inderdaad of hun initiatief anderen zal inspire ere n r^Natuu rlij k denkt men dan meteen aan die groote mogendheden die hun heil niet in een autarkische toekomst zien: in de eerste plaats aan het Briitsche wereldrijk, welks overeenkomsten van Ottawa dezen zo- aner afloopen en dat neiging toont een nieuwe koers in te slaan. Ook aan Frankrijk, dat juist thans pogingen doet. om het hellende vlak, waarop zijn staatsfinanciën geraakt waren,' te verlaten en een gezonder financieel beleid te gaan voeren Na de mislukking van de Economische We reldconferentie in 1933, die de groote poging was om van boven af den wereldhandel te saneeren, is deze onderneming der Oslostaten kennelijk de eerste kans om „van onder op" er te komen. Dat klinkt nu wel niet zoo pret tig, maar het feit is niet te ontkennen dat het alle zeven kleine staten zijn, die gezamenlijk maar een bescheiden deel van den wereld handel drijven. En het is logisch voor iedereen dat in een tijd als deze de methode „van onder op" de eenige kans biedt omdat van een samenwerking tus schen de groote mogendheden van Europa voorloopig toch zeker geen sprake zal zijn. Van groot belang is natuurlijk, het psy chologisch juiste moment voor zulk een po ging te kiezen. De logica der wiskunde heeft met zulke ondernemingen, in een tijd als deze, al heel weinig te maken. Het is voor namelijk een kwestie van „flair". Onze mi nister-president, die het initiatief tot de her leving der samenwerking van Oslo heeft ge nomen, heeft om zoo te zeggen zijn neus in den internationalen wind gestoken en een kansje geroken. Dat heeft hij in geen geval willen laten voorbijgaan, vandaar deze poging. Komen de Oslo-staten tot onderlinge overeenkomsten, dan is bovendien het voordeel bereikt dat een nieuwe band tusschen hen is gelegd en dat zij als groep, paraat zijn om met anderen te gaan bouwen op de gelegde fundeering. Eir is dus inderdaad land in zicht, al is het nog ver, al gaan de golven hoog, al is de kust bezaaid met klippen. R. P. WEDSTRIJD ZWALUWEN—ROODE DUIVELS UITGESTELD. De wedstrijd ZwaluwenRoode Duivels, die Woensdagavond zou worden gespeeld op het V.U.C.-terrein te 's-Gravenhage, is uitge steld tot Woensdag 17 Maart. De reeds in voorverkoop genomen biljet ten blijven geldig. (In België is thans, in navolging van ons land, een vereeniging op gericht tot behoud van windmolens en va?i Duitsche zijde wordt even eens belangstelling getoond voor de bij ons bekende nieuwe vindin gen op molengebied.) Op 't hoogtepunt van de techniek. Wordt bij het snorren der motoren, Voor 't drijven op de eigen wiek. Opnieuw belangstelling geboren. 't Herstel van molens stemt ons blij, Wie treurt niet, als men ze wil sloopen, Wat niet beduidt, dat allen wij Nu straks met molentjes gaan ioopen. Ook in den vreemde is bemerkt, Dat men, door 't practisch in te kleeden, Met molens economisch werkt En dat is al voldoende reden, Dat men weer wat in molens ziet, Door gratis windkracht voortgedreven, Ook al beteekent dat nog niet, Dat wij straks van den wind gaan leven. Waar dit nog eens toe leiden zal, Is thans natuurlijk niet te peilen, De molen heeft in elk geval, Den wind opeens weer in de zeilen; De molen wordt weer hooggeschat, Misschien viert hij wéér zegepralen, Hoewel dit niet wil zeggen, dat Het heele mensehdom zal gaan malen. Maar als 'k het zoo eens zeggen mag: Hoe ook de wind per slot mag waaien, En waar het op een toekomstdag Met molens ook op uit zal draaien, De wereld krijgt het blijkbaar door, Dat zij ook nog in onze tijden, Tenslotte heel wat beter vóór, Dan tegen windmolens kan strijden. P. GASUS. Dag en nacht geopend (Adv. Ingez. Med.) De werkloosheid te Haarlem. Deze week bracht een daling van 104. Het weer werkt tegen. Het aantal werkloozen te Haarlem daalde in de afgeloopen week van 6486 tot .6382. Een vermindering dus van 104. Maar verleden jaar gingen wij in dezelfde week 125 naar beneden, een ongunstig verschil dus van 21. Wij zijn nu nog slechts 485 beneden dit aan tal van verleden jaar. De statistiek wordt dus iets ongunstiger. Deze week moet een vermindering van 86 brengen. Het ziet er evenwel niet uit, dat dit aantal bereikt*wordt, want het weer werkt niet mee. De Vluchtheuvel, de Auto, de Wet. Niet „naast", maar wel „op". De nieuwe Motor- en Rijwielwet schrijft voor, dat naast een vluchtheuvel geen auto's mogen parkeeren. De K.N.A.C. heeft er het Haarlemsche gemeentebestuur op attent ge maakt. dat het daarom tegen de bedoeling van de wet is, dat de gemeente de taxi's laat parkeeren naast den vluchtheuvel op het Plein. De Politie-autoriteiten wisten dat ook wel, maar hebben het zoo gelaten, omdat er op het Plein geen andere plaats voor die wa gens is aan te wijzen. Nu evenwel de K.N.A.C. voor het handhaven van de wet is opgekomen, moet er wat gebeuren. De wet verbiedt wel, dat de auto's naast den vluchtheuvel staan, maar niet dat ze er op worden gezet. Om nu den bestaanden toestand te behouden en toch aan den letter van de wet te voldoen, zal de vluchtheuvel, die voor de voetgangers toch weinig beteekenis heeft, wat worden vergroot en aan een kant glooiend worden gemaakt, om daarna officieel te worden aangewezen als parkeerplaats voor taxi's. Het voordeel daar van is dan nog dat er meer ruimte overblijft voor den rijweg. Amerikaansch pleiziervaartuig vermist. SAN PEDRO (Californic), 9 Maart <A.N.P.) Het pleziervaartuig „Sunshine 22" waarmede regelmatig vischtochten voor liefhebbers ge maakt worden, wordt vermist. Het schip heeft veertig passagiers aan boord. Het had in den loop van Zondagnacht weer moeten binnen- loopen. Toen het echter gistermiddag nog niet aangekomen was. zijn drie kustvaarders uit gevaren om het schip op te sporen. Tot dus verre heeft men nog geen spoor gevonden. Mogelijkheid tot redding? Sleepbooten zijn bij het wrak. Men koestert nog hoop, dat de tinbaggermolen „Kantoeng" niet verloren is en dat men met eenige kans op succes den molen nog zal kunnen bergen. Gebleken is n.L, dat het ge vaarte niet is gezonken, zooals aanvankelijk door de kapiteins van de sleepbooten is aan genomen, doch drijvende is ge bleven. Het is dicht bij de Zuid kust van Engeland gesignaleerd, met den bodem boven. Het Britsche visscherij-inspectïe- vaartuig' „Colne", dat op last van de admiraliteit van Falmouth is vertrok ken om te zoeken naar het wrak van den tinbaggermolen „Kantoeng", heeft vastgesteld, dat dit ligt op een mijl van de kust van Cornish, nabij Pol- perro. Het wrak, dat niet geheel onder de oppervlakte ligt, vormt een gevaar voor de scheepvaart. De „Colne" in de nabijheid gebleven, in afwach ting van de komst van sleepbooten, die draadloos van de positie op de hoogte gesteld zijn. De Nederlandschc sleepbooten zijn na ontvangst van dit bericht terug gekeerd en den heelen nacht in de nabijheid van het wrak gebleven. Heden zou men een nader onderzoek instellen. Twee Engelsche sleepbooten zijn ook in de nabijheid. Hoe weer aan de oppervlakte gekomen Hoe het mogelijk is, dat de molen zoo on verwacht weer aan de oppervlakte is ver schenen? Men acht het zeer wel mogelijk, dat het ge vaarte, nadat het, toen de achtertank was volgeloopen, was gekapseisd, op eenige diepte, weinig of niet zichtbaar onder water is blijven drijven. Er zouden zich toen dan eenige zware öeelen van het wrak hebben losgewerkt en hierdoor lichter geworden kon het geheel weer stijgen en vertoonde de ponton zich weer bo ven water. Niet te redden De Msb. heeft geïnformeerd, wat het gevolg hiervan kon zijn, met name of het mogelijk zou zijn den molen, zij het dan gehavend, te behouden. Een beslissend antwoord kon men het blad gisteravond op deze vraag nog niet geven; hieromtrent moet men de berichten afwach ten, welke kapitein 't Hart, de leider van de sleepexpeditie, en mogelijk andere deskundi gen, zullen geven. Zoolang er leven is, is er natuurlijk hoop, maar op het eerste gezicht, lijkt het niet mo gelijk, het wrak te redden, zoo verklaarde men. Kleine objecten kan men nog wel met een bok omkeeren, maar hier gaat het 0111 een enorm lichaam met een waterverplaatsing van onge veer 3600 ton, zoodat zulk een manoeuvre met de Kantoeng practisch onmogelijk schijnt. Den molen een haven binnensleepen zal wel even min kunnen geschieden. Immers normaal heeft hij weliswaar een diepgang van slechts 3.80 meter, doch onderstboven bedraagt die meer dan dertig meter, veel te groot dus voor de meeste havens en dan zou men voor het keeren gesteld dat dit op eenigerleiwijze mogelijk ware nog eenige speling moeten hebben. Zoo gezien dus schijnt het niet veel ver schil te maken dat de molen thans nog drijft en niet is gezonken. Maar nogmaals, het wach ten is op berichten van ginds. En vergeet u niet, wat aanvankelijk een absolute onmoge lijkheid scheen, is toch zoo dikwijls reeds des ondanks mogelijk gebleken, zoo besloot de zegsman van het blad. De zeewaardigheid. In tegenstelling met de mededeeling, als zou voor den thans vergane tin-baggermolen „Kantoeng" een bewijs van zeewaardigheid zijn verstrekt door de scheepvaartinspectie, deelt de inspecteur-generaal voor de scheep vaart ons mede, dat zijn inspectie met de uit zending van dit schip in het geheel geen be moeiing heeft gehad. L. Smit Co's Intern. Sleepdienst heeft verklaard, dat „de „Kantoeng" vóór haar ver trek tot algeheele tevredenheid van dien sleepdienst is zeeklaar gemaakt en een en ander is geschied in overleg met het Tech nisch Bureau van het Departement van Kolo niën en de werf „Gusto" v.h. firma A. F. Smulders". De „Kantoeng" is verzekerd geweest voor een gezamenlijk bedrag van f 1.500 .000; een millioen gulden daarvan is geplaatst in Lon den, 500.000 hier te lande. Het laatst genoem de bedrag is verdeeld over verschillende deel hebbers. Naar uit deze cijfers blijkt, is de baggermolen niet voor de volle waarde ver zekerd geweest, en zal het departement van Koloniën een deel van het risico dragen. Kans op berging uiterst gering ROTTERDAM, 9 Maart. De di rectie van L. Smit en Co.'s Internatio nale Sleepdienst, deelde ons vanmor gen mede dat de sleepbooten .Huunber" en „Schelde" gistermiddag om 6 uur ter hoogte van den tin-baggermolen „Kantoeng'" zijn aangekomen. Het wrak bevindt zich 2 mijlen uit de kust ter hoogte van Fowes. Naar de meening der directie zijn de bergingskansen van het vaartuig uiterst gering, omdat het wel niet mo gelijk zal zijn het wrak in een haven binnen te slepen, doordat het thans een diepgang heeft van circa 30 M. De eenige mogelijkheid, welke naar de meening van Smit en Co. nog bestaat, is het afbranden van den geheelcn bovenbouw, teneinde de ponton nog te behouden. De kosten van een dergelijk werk zijn zeer aanzienlijk en het is de vraag of of de beschadigde ponton dit nog wel waard zou zijn. Nadere berichten waren vanochtend van de kapiteins der sleepbooten nog niet ontvangen. Deze blijven voorloopig nog ter plaatse in afwachting van de beslissing van assura- deuren omtrent de verdere te nemen maat regelen. Er is een licht geplaatst op den romp, ten einde de scheepvaart te waarschuwen voor het opstakel. De opstand boven dek is n.l. 27 meter, ter wijl de ponton waarschijnlijk 2 a 3 meter in het water steekt. Ook al zou het vaartuig in een haven worden binnengesleept, dan zou liet toch niet in zijn geheel te bergen zijn. Onze Stadskweektuin. Een pleidooi voor behoud. De heer A. Meilink, leeraar in plant- en dierkunde te Haarlem, schrijft ons: Tot mijn groote verwondering las ik, dat Gedeputeerde Staten er bij B. en W. onzer gemeente op hebben aangedrongen, de Stadskweekerij op te heffen. Gelukkig voor Haarlem in 't algemeen en het onderwijs in het bijzonder, dat ons gemeentebestuur zich daartegen heeft verzet. Vóórop stel ik dus hierbij het belang, dat Haarlem in 't algemeen heeft bij het blijven voortbestaan van de Stadskweekerij. Tus schen de oudere stad en de nieuwe huizenzee, die daar in het geheele noorden is verrezen, vormt de Stadskweekerij met den School- werktuïn. het molentje en het weiland een heerlijke onderbreking. Er zal later vast een tijd komen, dat de veelomstreden „groen strook" en het „weiland met koetjes" buiten gewoon zullen worden gewaardeerd als een oase tusschen steenmassa's. Verder heeft een plaats, die met bloemen stad wordt betiteld een reputatie hoog te houden, zoo mogelijk te versterken. Nu eischt een goed onderhoud van parken en bloembedden veel en goed. materiaal. Het moge waar zijn, dat men bij de tegenwoor dige lage prijzen het pootgoed even goed of goedkooper op de vrije markt kan krijgen, daar staat tegenover, dat er ook andere tij den zijn geweest men denke aan het mo tief bij de oprichting! Wie weet, of die tij den niet spoedig terugkeeren. En dan nog, plantmateriaal moet van betrouwbare kwali teit zijn en dat waarborgt eigen kweek het beste. Bovendien moet men in een groote stad. die prijs stelt op haar uiterlijk, ter stond kunnen inboeten en dat gaat bij be stelling nooit zoo vlug. Ook voor tuinbouw en plantkunde in 't al gemeen heeft de Stadskweekerij beteekenis voor geheel Kennemerland. Groot is het aan tal excursies, dat door tuinbouwers, leerlin gen in den tuinbouw, liefhebbers en gewone vereenigingen, wordt gemaakt naar het klassieke stuk grond bij de Kleverlaan. Om de oude ruïne van het Huis ter Cleef ligt daar vooreerst de mooie rotspartij met vijver en verder een groot aantal boomen, struiken en vaste planten, die men uren in den om trek niet vindt. Tenslotte het onderwijs. Ik veronderstel, dat al mijn collega's bij het lager, middel baar en voorbereidend hooger onderwijs bij hun lessen in de botanie dankbaar zullen zijn voor alles, wat de Stadskweekerij hun geeft. Nu overal om Haarlem óf bebouwd óf afgesloten te .ein ligt, blijft het beschikbare planten-materiaal beperkt tot niet veel meer dan brandnetel, distel en smeerwortel. Zon- der onzen Plantentuin gaat het in Haarlem evenmin als in Amsterdam zonder Franken- dael. Waar zouden de massa-lessen gegeven moeten worden, die de directeur gaf aan honderden leerlingen? Bij een excursie naar de kweekerij zien de leerlingen eens de gewassen, waar ze in de Het woord is aan M. Herbert: Wie trotsch is moet kunnen ontberen. Botanie of Aardrijkskunde van hoorden: de rubberboom, rijst op een sawah in zakfor maat, koffie, bananen, papyrus, eucalyptus, grondnoten, suikerriet, enz. Allerlei werkzaamheden als enten, afleg gen. marcotteeren en stekken kan men daar laten zien of ze worden vertoond, als men dat maar vraagt aan de steeds even bereid willige directie, inspectie of tuinpersoneel. Eigenlijk zou men, in plaats van af te breken, juist nu moeten voortgaan en een mooie 'kas bouwen voor Lotos. Victoria Re- gia e.d.m. De trek naar onze stad zou er door gebaat zijn. De Stadskweekerij opheffen nu „Haarlem's Bloei" juist is opgericht dat blijve de bloemenstad bespaard. Dr. H. J. Calkoen. t Maandag is te Dieren in den ouderdom van 81 jaar overleden onze vroegere stadge noot Dr. H. J. Calkoen, vroeger leeraar in de plant- en dierkunde aan de H.B.S. met 5-j. c. alhier. De heer Calkoen was leerling en jaren lang vriend van wijlen Prof. Dr. Hugo de Vries. Voordat de heer Calkoen als leeraar naar Haarlem kwam was hij leeraar aan het Gymnasium te Amsterdam. Hij was van on telbare vereenigingen bestuurslid of lid, o.a. van de Nederlandsche Phy-fcpathologische Ver eeniging, waarvan hij ook eerelid was; één der oprichters van de Nederlandsche Mycolo- gische Vereeniging; van de Nederlandsche Bo tanische Vereeniging; van de Remonstrant- sche Broederschap en van de Evangelische Maatschappij te Haarlem. Ook was hij leeraar aan de Rijkstuinbouw-winterschool te Aalsmeer. De laatste zeventien jaar woonde hij te Dieren, maar ook hier bracht hij zijn tijd niet in ledigheid door. Hij werd er door vele vereenigingen aangezocht, een bestuurs functie op" zich te nemen, en deed dit o.a. aan het Streekmuseum op den Veluwezoom: bij „Floralia" en bij de afdeeling Dieren van den Ned. Protestantenbond. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdagmiddag twaalf uur op het oude Kerk hof van Schoten (aan den Vergierdeweg) BOUTEN'S RIJMPRENT. 's-GRAVENHAGE, 9 Maart. De reegering heeft besloten de rijmprent uitgegeven ter ge legenheid van het huwelijk van H. K. H. Prin ses Juliana ook voor het publiek verkrijgbaar te stellen. Exemplaren kunnen worden aan gevraagd bij de Rijksuitgever ij. Een partij waschechte Moderne tinten 39 en 25 cent per 50 gram (Adv. Ingez. Med.) De non-interventiecommissie aanvaardt het controleplan. pag- 4 I11 de Amerikaansche automobielindustrie zijn opnieuw stakingen uitgebroken. pag. 4 Een kruiser der Spaansche Nationalisten heeft een Spaansch schip in brand gestoken. pag. 4 De regeering heeft een staatscommissie inge steld tot bestudeering van het bankwezen. pag. 3 Het onderzoek naar den roofmoord te \Tis- singen vordert slechts langzaam. pag. 3 De Kantoeng blijkt niet gezonken te zijn; over berging is echter heel weinig te zeggen pag. 1 Het aantal werkloozen te Haarlem is vorige week met 104 verminderd. pag. I De film „Golgotha" is Dinsdagavond te Haar lem in beslag genomen. pag. 2 De mecning van deskundigen over demping- van de Bakenessergracht. pag. 2 Het Welvaart Comité te Haarlem heeft zijn slotvergadering gehouden; er zijn niet on bevredigende resultaten bereikt. pag. 6 ARTIKELENENZ. R. P.: Land in zicht. pag. 1 Parijsche correspondentie: Nederland's cul tureel vlagvertoon te Parijs. pag. 4 Van onzen Weenschen correspondent: Her mann Thimig met een Weensch ensemble naar Nederland. pag. 2 M. V.: Wetenschap in den strijd tegen de misdaad. pag. 11 Jongens wordt levensmoed gegeven. pag. 3 v. d. L.: Om 6000 K.M. tertiaire wegen. pag. 3 De Reisgenoote. pag. 3 J. H. dc'Boïs: Albert Verwey overleden. pag. 7 K. de Jong: Toscanini. pag. 7 J. B. Schuil over Nathan de Wijze. oag. 7 P. A. Lammerts van BuerenDe nieuwe l.b.w.- regel. pag 9 H. D. Vertelling: Het mysterie der 50.000 pag. 6 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 10.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1