ABDIJSIROOP H.D.^ VERTELLING M' WÖEN'SDAG 10 MAART 1937 HAAREEM'S DAGBEAD 8 Kinderbewaarplaats Haarlem- Noord. Rede van Mej. Mr. C. J. Krim, inspectrice van politie. De „Stichting tot oprichting en instand houding van een kinderbewaarplaats in Haar lem-Noord", die nu twee jaar bestaat, hield Dinsdagmiddag in de tuinzaal van het Ge meentelijk Concertgebouw een byeenkomst, die gepresideerd werd door de presidente Me vrouw C. S. de Veer—Blok Wijbrandi. Deze sprak een woord van welkom waarbij zij o.a. mededeelde dat aanvankelijk Mevrouw Jo van Ammers-Kiiller als spreekster zou optreden. Wegens een blessure aan het been die zij de zer dagen heeft opgeloopen kon zij echter aan haar voornemen geen gevolg geven. Het be stuur stond toen voor de moeilijkheid een plaatsvervangster op te zoeken; spreekster vond het een groot voorrecht te kunnen me- dedeelen diat mej. Mr. C. J. Krim de inspectrice van politie te Haarlem, bereid gevonden was, deze taak over te nemen. De presidente dankte haar daar hartelijk voor en deelde mede, dat de aanwezigen ook wel veel belangstelling voor de rede van mej. Krim zouden toonen. De secretaresse, Mevrouw Venema—Van Doorn, was verhinderd aanwezig te zijn. In haar plaats werd het jaarverslag door Me vrouw A. Beunders—Vroesom de Haan uitge bracht. Mej. C. J. Klim. Hieraan ontleenen we, dat het gebouw ge heel aan de gestelde eischen voldoet en dat het aantal kinderen bevredigend is. Het is ge bleken, dat een kinderbewaarplaats in dit groote stadsdeel in een groote behoefte voor ziet. In het voorjaar 1936 werd de inrichting verrijkt met een hoogtezon, door de firma Phi lips geschonken. Op 1 September 1935 is aan de crèche een opleiding in practische kinder verzorging verbonden. De lessen worden ge geven door Mevrouw Brandon, en deze hebben goede résultaten. Op 2 September 1936 werd aan 20 leerlingen een diploma uitgereikt en de nieuwe cursus is weer met 20 kinderen be gonnen. Het aantal leden en begunstigers be weegt zich gelukkig in een stijgende lijn. Ieder lid, dat vier nieuwe leden aanbrengt, krijgt als herinnering een zilveren lepeltje. De penningmeester, de heer A. J. Torley Duwel. bracht het financieel verslag uit. Hier uit blijkt, dat het bedrag aan inkomsten en uitgaven sluit met een eindcijfer van 7169.73. Ook deze functionaris hoopt, dat velen zich geroepen zullen voelen, dit mooie sociale werk financieel te steunen. De kascommissie had alles in uitstekende orde bevonden. Bij monde van de presidente werd aan den penningmeester décharge ver leend. Hierop kreeg mej. Krim het woord. Zij deelde eerst bijzonderheden van haar functie mede. De meeste menschen kijken aanvan kelijk verbaasd en zelfs verschrikt als zij ken nis met haar maken. .De ouders kunnen niet voorzichtig genoeg zijn met de keuze van li teratuur en vrienden voor hun kinderen", zei spreekster; „vooral voor de kinderen van 14-18 jaar, want dan zijn ze zeer bevattelijk voor in vloeden. Het kind heeft dan nog geen onder scheidingsvermogen en aanvaardt wat het wordt voorgezet. De moeilijkheden worden grooter als de puberteitsjaren komen. Som mige kinderen treden toe als lid van een club en wenden zich vaak van de ouders af. De kinderen zoeken gaarne naar iets of iemand, wat of wien ze kunnen vereeren. De ouders vragen zich dan angstig af: waar komen ze, wat hooren en zien ze? Het uitbeelden van stukken met bedenkelijken inhoud sticht bij kinderen veel kwaad. De gevolgen blijven niet uit. Op school worden slechte vorderingen ge maakt. Neigingen tot diefstal en andere mis drijven ontstaan, alsmede tot zwerven. Vooral dit laatste is fataal, want de kinderen, die zich daartoe aangetrokken voelen, zijn bijna niet te verbeteren. Intusschen kunnen ook de ouders schuldig zijn aan een slechte verhou ding tusschen hen en hun kinderen. Een va der mag niet. al te goed en ook niet al te streng zijn. En een moeder nog veel minder. Ook is het verderfelijk, als de eene ouder de kinderen tegen delni andere<n) ouder op stookt, want dan krijgen de kinderen geen goede leiding: dan zoeken ze afleiding buiten de ouderlijke woning, met alle kwade gevolgen daarvan. Wanneer de ouders slecht leven, dan worden de kinderen met ondergang bedreigd". Mej. Krim vertelde daar vele treffende staal tjes uit haar practijk van. „De ouders worden dan uit de ouderlijke macht ontzet, wat echter eer*. in het uiterste geval gebeurt, want som mige ouders voelen dit als een groote schan de en dan komen ze er tegen in verzet, na tuurlijk altijd als het te laat is. Helaas is het ontzetten uit de ouderlijke macht voor som mige vaders en moeders ook een reden tot blijdschap". De kinderpolitie bezoekt het gezin en spreekt gemoedelijk met de ouders; stelt ook een on derzoek bij de buren in, al weet zij, dat ze vooral met dit laatste zeer voorzichtig moet wezen. Ook spreekt zij met de geneesheeren en de werkgevers en dikwijls met de gewenschte resultaten. Ook zijn sommige ouders zoo ra deloos over het gedrag van hun kinderen van diversen leeftijd, dat ze om ontheffing van de voogdij over hun kinderen smeeken. Wan neer verbetering van het gedrag der ouders aanhoudt, dan gebeurt het we!, dat zij de voogdij terug krijgen. Mej. Krim vertelde vreeselijke toestanden in bijvoorbeeld van een gezin In een slopje, waarvan de vader een dronkaard is en de moe dei- en alle kinderen achterlijk. Zij allen wo- Hebt Gij hel telkens op de luchtpijpen? neem dan bjj het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hèt aangewezen middel is. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" lieelen, verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm vliezen van Uw ademhallngs-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwlngende stof: codeïnewelke snel Uw verkoudheid doet „rijpende slijm doet verdwijnen, de hoestprlk- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en Jong ,,'s Werelds béste Hoest-slroop". AKKER's verstèrkte tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Verlaagde prijzenf 0.75, f 1.25,12.-, 13.50 p. flacon (Adv. ingez. Med.) nen in één vertrekje en slapen bij elkaar in één bedstede. Velen zoeken bedwelming in bioscoopbezoek, wat voor hen hetzelfde is als opium voor een Chinees. Ook moeten de ouders heel voorzichtig zijn, als hun kinderen een betrekking willen aan vaarden, want als zij in een verkeerde omge ving mochten komen kan dat soms funeste ge volgen hebben. Wanneer de kinderpolitie een gevaar constateert, waarschuwt ze onmiddel lijk de ouders, om de kinderen onmiddellijk uit de verderfelijke omgeving weg te halen. Vele interessante bijzonderheden vertelde mej. Krim van haar vijfjarige' werkzaamheid bij de politie, waarbij zij er vooral de aan dacht op vestigde, hoe groot de liefde van woonwagenbewoners jegens hun kinderen is. In die vijf jaren heeft spreekster nog nooit een geval van kinderverwaarloozing in een woonwagen meegemaakt. Mej. Krim eindigde haar met groote aan dacht aangehoorde rede met de hoop uit te spreken, dat de aanwezigen goede nota van haar wenken zouden nemen. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door een paar dames gebruik ge maakt. Zij werden door de inleidster beant woord. De presidente dankte mejuffrouw Krim voor de pakkende wijze, waarop zij aan de aanwe zigen een kijkje in het kinderleven had ge schonken en schonk haar uit erkentelijkheid een vaasje met bloemen. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Laatste ledenconcert. Vrijdag 12 Maart wordt in de Gem. Con certzaal onder leiding van Frits Schuurman, het laatste ledenconcert gegeven, waarop de bekende pianiste Henriette Bosmans hare medewerking zal verleenen. Het bestuur der H.O.V. heeft besloten den toegangsprijs voor niet leden te stellen op 0.50, vertrouwende, dat een groot aantal van het muziekliefheb- bend Haarlemsch publiek dit laatste concert zal gaan bijwonen. Nederlandsche Zionistenbond. Poerienifeest der afd. Haarlem. Ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan had de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Zionisten Bond gisterenavond in het gebouw van den H. K. B. een Poeriem-feest georganiseerd, waarvan de opbrengst bestemd was voor het Joodsch Natio naal Fonds. De voorzitter van de afdeeling Haarlem, de heer J. Groenman, wees er in zijn openings woord op, dat Haarlem een van de oudste af- deelingen van den bond is, waarvan de ge schiedenis parallel loopt met die van den bond zelf. Er zullen, aldus spr. nog vele moeilijkheden overwonnen moeten worden, voor het ideaal van de Joodsche staat bereikt is. Doch Palesti na staat thans in het middelpunt van de be langstelling van de geheele wereld en het Joodsche volk zal zijn lot in eigen handen moeten nemen. Spr. beloot zijn rede met den wensch, dat het Joodsche volk een gelukkige toekomst tegemoet mocht gaan. Vervolgens bracht de heer Jo Juda, aan den vleugel begeleid door den heer Arnold Juda, composities voor viool en piano van Beetho ven, Kreisler, Gluck en Wieniawski ten ge- hoore, waarvoor hij een warm applaus in ont vangst moest nemen. Judith Toff zong enkele Jiddische en Fran- sche liederen, waarvan we vooral de uitste kend vertolkte „Chant de Nourrice" van Milhaud en „Caddisoh" van Ravel willen ver melden. Zij werd daarbij aan den vleugel be- begeleid door den heer Free Focke. Mr. M. L. Kan, vice-voorzitter van den Nederlandschen Zionisten Bond hield vervol gens een korte feestrede, waarin hij aller eerst de afdeeling Haarlem namens het hoofdbestuur feliciteerde met haar jubileum en zijn voldoennig uitsprak over den groei en bloei van deze afdeeling. Spr. memoreerde den tijd, waarin de af deeling werd opgericht. Er was toen veel moed noodig, zich achter de vanen van het Zionisme te scharen. De tijd was toen geheel anders, en het anti-semitisme, waarop het Zionisme min of meer een reactie is, kwam niet zoo sterk tot uiting. Wanneer we de afgeloopen 35 jaar overzien, aldus spr., blijkt wel overduidelijk, van welke beteekenis de afdeeling is geweest, en nog kan zijn. Het politieke doel, dat in Palestina wordt nagestreeft. heeft geen beteekenis, wan neer het het Joodsche volk niet. een cultuur brengt ,die het thans mist. Wij weten thans nog niet, zoo vervolgde spr., wat Joodsche cultuur is en wat deze in de toekomst zal zijn. Daarom was het juist gezien, dezen avond geen Joodsch karakter te geven, door hem te maken tot een avond, waarop werken van kunstenaars van inter nationale beteekenis worden vertolkt. Pas als het Joodsche volk een eigen lot kan bepalen en zijn eigen cultuur kan vormen, zal een werkelijk Joodsche kunst kunnen ontstaan. 9pr. hoopte, dat dit ideaal in de tokomsl eenmaal verwezenlijkt zal worden, waarvoor echter zeer vele moeilijkheden overwonnen zullen moeten worden. In de pauze was er gelegenheid de Sjoeh iPalestijnsche markt) te bezoeken, waarna verschillende attracties verbonden waren, en welke georganiseerd was door de Joodsche Vrouwenvereeniging voor practisch Palestina werk. Na de pauze werd het programma voortge zet met pianosoli van den heer Arnold Juda en zang van Judith Toff. De avond werd besloten met een gezellig bal, dat een oogenblik onderbroken werd voor de opvoering van „De Pernieieuse Vrouw". PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 11 MAART. Progr. 1: Hilversum II, K. G. Progr. 2; Hilversum I, L. G. Progr. 3: 8.00 Keulen. 9.50 Pauze. 11.20 Keulen. 12.05 Parijs Radio. 1.05 Vlaamsch Brussel. 2.20 Pauze. 2.50 Parijs Radio. 3.20 Keu len. 3.35 London Regional. 4.20 Deutschland sender. 5.20 Keulen. 6.20 Parijs Radio. 7.30 Weenen. 8.15 Berlijn. 8.15 North Regional. 9.40 Weenen. 10.50 Berlijn. 11.20 Danmarks Radio. Progr. 4: 8.00 Vlaamsch Brussel. 9.20 Pauze. 10.35 London Regional. 1.35 Droitwich. 2.20 London Regional. 3.35 Droitwich. 7.55 London Regional. 8.20 Droitwich. 9.00 Diversen. 9.20 Droitwich. 11.00 London Regional. 11.20 Droit wich. Progr. 5. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplaaten concert: Koorzang: 1. Aida, koor der Staatsopera v. Berlijn; 2. Cavaleria Rusticaria (Kerkkoor), idem: 3. Idem (Lands liedenkoor), Scala Koor v. Milaan; 4. Lohen grin, Irmler Madrigal Koor. 5. Don Pasquale, Scala koor v. Milaan. 6. Fliegende Hollander, Irmler Madrigal Koor; Duet; 7. Le Barbier de Séville, Mezzo sopraan en tenor; 8. Figaro's Hochzeit, 2 sopranen; 9. Don Juan, sopraan en bariton; Solozang: 10 Paljas, Heinrich Schluss- nuss; 11. Rigoletto, Erna Berger; 12. Ein Mas- kenball, Heinrich Schlussnuss; 13. La Tra- viata, Erna Berger. 8.0012.00 Diversen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissement door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dins dag 9 Maart 1937. W. Krijt, chauffeur en caféhouder, wonen de te Haarlem, Dubbele Buurt 76 A; Curator: Mr. H. J, M. Tonino te Haarlem. Rechter-Commissaxis in dit faillissement: Mr. L. Vliegenthart te Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief zijn de faillissementen van: Jacobus Tulp Jbzn.. bloemist, wonende te Aalsmeer. Curator: Mr. J. H. C. Slotemaker. te Haarlem. C. M. Grevenstuk. venter, wonende te Haar lemmermeer. Akerdijk 112; Curator Mr. J. O. Baron te Beverwijk. Geëindigd zijn de faillissementen wegens het verbindend worden der eenige uitdeelings lijst van: J. H. Cliteur, drukkersbediende en winke lier, wonende te Haarlem, Jansstraat 42; Cu rator: Mr. B. E. van Tijn, te Haarlem. H. J. van Zalen Sr., zonder beroep, wonende te Heemstede, Koediefslaan 22. Curator: Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. Op grond vah verzet werd vernietigd het faillissement van: G. A. Hueting, verzekeringsagent, wonende te Haarlem. Curator: Mej. Mr. M. J. Kluit man te Haarlem. SITTERS %Km Schoterweg 1 Telefoon 16659 (Adv. Ingez. Med.) Een.lot uit de loterij. door J. P. BALJé et een kleur van opwinding nam Mies in een hoekje van de tweede-klasse coupé plaats, en een gevoel van in tens geluk kwam over haar. toen ze naar het gezellige geroezemoes op het perron keek. Het was dan eindelijk zoover: ze zat in den trein, die haar naar Parijs zou brengen en aansluiting gaf op den nacht-express naar Marseille en Nice. Lang had ze geaarzeld, toen op haar lotje de vijfentwintigduizend viel, en ze ruim duizend gulden in handen kreeg. Zou ze het doen, of niet? Jarenlang had ze op een kantoorkrukje zitten tikken, brieven naar Lon den. Parijs. Weenen, Venetië, en in de stille uurtjes had ze gedroomd van al die plaatsen, waar ze nog nooit geweest was, en waar zij met haar bescheiden salarisje ook wel nooit komen zou. Zelfs de grens was ze nog nooit over geweest. En toen, als bij tooverslag, bezat ze duizend gulden, want op haar twintigje was een prijs van vijfentwintigduizend gevallen. Direct was toen bij haar het verlangen opge komen naar de Riviera te gaan, ééns in haar leven, al was het dan ook maar een week of veertien dagen, volop te genieten. Er waren ook andere gedachten bij haar opgekomen van practischer aard, maar tenslotte was de ver leiding toch te groot geweest. Ze had een rui me koffer en een paar snoezige toiletjes ge kocht, was naar een reisbureau gestapt, en al les was nu in orde, tot zelfs haar kamer in Hotel Negresco te Nice toe. Toen de trein ging rijden, zette ze zich eens extra gemakkelijk in haar hoekje, sloeg haar magazine open. keek nu en dan eens naar bui ten, en ze genoot in stilte. Haar hartewensch werd vervuld, ze was op reis naar het buiten land! In Brussel liep de coupé vol, en van lezen kwam nu niets megr, want Mies gaf haar oogen en ooren den kost. Leuk. zoo'n interna tionale trein. In haar coupé zaten Belgen, Franschen en zelfs een Roemeen. En wat was je snel op je gemak tusschen al die vreem den. Ze voelde zich met de minuut zelfstan diger worden. Maar aan de grens zat ze toch even leelijk in de penarie. De Fransche douanen waren verbazend lastig, en het ergste was, dat ze in haar zenuwachtigheid niet zoo vlug haar sleu teltje kon vinden. Gelukkig, dat de aardige meneer, die in Brussel was ingestapt en zoo waar een Hollander bleek te zijn, de sleutels, die uit haar handtasehje waren gevallen, in haar hoekje zag liggen, De douane maakte ook j al bezwaren tegen haar nieuwe toiletjes, en i toen ze beteuterd stond te kijken, want ze wist niet zoo heel vlug haar antwoord in het Fransch, was die aardige jongen haar alweer te hulp gekomen, en ze had gelukkig niets hoeven te betalen. Is het een wonder, dat ze tot Parijs in een heel geanimeerd gesprek met hem gewikkeld was, en dat ze het heel aardig vond; dat hij waarschijnlijk een dag later ook toevallig met vacantie naar Nice zou komen? Mies genoot in Nice. Zóó blauw had ze de zee nog nooit gezien, bij Zandvoort was het water grauwgrijs, vooral als het stormde, maar hier leek het werkelijk blauw. Nice was in haar oogen sprookjesachtig mooi en Ne gresco was een paleis Heel erg op haar ge mak was ze niet in dat fabelachtig mooie ho tel, eigenlijk had ze liever in een wat eenvou diger gelegenheid gelogeerd, maar ze zat er nu eenmaal, en ze wilde immers eens pre cies leven als de „rijken der aarde", dat had ze den meneer van het reisbureau gezegd. Ge lukkig, dat ze in Holland geleerd had, wat „aanpassing" was, ze wist er zich toch goed doorheen te slaan met alles. Maar het werd pas „echt", toen Frans van Berkel haar in „Negresco" opzocht. Hij had nog een paar zaken in Parijs behandeld, ver telde hij, maar nu was hij ook met vacantie. Of ze er bezwaar tegen had, met hem een tochtje te maken naar Cannes? Daar had ze heelemaal geen bezwaar tegen, en het leven had haar nog nooit zoo heerlijk geschenen als nu. 's Avonds gingen ze dansen. Mlesje was nooit erg sentimenteel geweest, maar toen ze even met Frans op het terras stond, en ze keek over de Promenade des Anglais, die daar lag in het licht van de ster ke lampen, terwijl verderop, op de Baie des Anges enkele lichtjes pinkten 1 van motor bootjes, en achter haar de weeke muziek van een langoureuse tango weerklonk, toen had ze werkelijk even moeite zich goed te houden, zoo'n weemoedige stemming maakte zich van haar meester. Maar even later lachte ze al weer stralend, toen ze In Frans' armen over den dansvloer zweefde. Veel pret had ze ook, toen ze in het Casino de la Jetée aan de rou lette vijftig francs won. 't Was niet veel, maar ze was er bijna nog opgewondener door, dan ze door haar loterijprijs geweest was. Zoo brachten ze hun dagen door in zalig genieten. Soms lagen ze een heelen morgen op de kiezeltjes in hun badpakken, telkens weer als speelsche kinderen in het water plonsend, dan weer gingen ze teaën in hun hotel, of ze maakten een tocht in de omgeving. Een week was al voorbij, toen Frans haar voorstelde een autotocht te maken langs de Grande Corniche naar Monte Carlo. Frans chauffeerde zelf, en de tocht was een verrukking. In Monte Carlo had ze weer geluk aan de speeltafel, en toen ze terugreden, lag ze droomerig achterover ge leund in de auto. Halfweg liet Frans de auto plots stoppen. „Kijk, Miesje", wees hij, „zie je ginds heel wazig die bergtoppen? Dat is Cor sica!" Mies zag het, maar ze had al zooveel moois gezien deze week, dat ze alleen maar knikte. Haar oogen bleven op Frans' gezicht gevestigd en Frans' oogen 'keken recht in de hare. Even was er een moment van aarzeling, toen sloeg ze spontaan haar armen om zijn hals.... Toen ze weer verder reden was er een- ge lukkige schittering in haar oogen. Maar te gelijkertijd kwelde haar een beetje zelfverwijt. Ze had Frans in den waan gelaten, dat ze rijk was, en dat moest nog hersteld worden. Het viel niet mee, want Frans zat zoo star voor zich uit te kijken, 't was net, of hem iets kwelde. „Frans", zei ze zacht, „Frans ik moet je iets ergs bekennen Even maakte de wagen een rare zwenking, toen stopte Frans voor de tweede maal. Nóg ernstiger stond zijn gezicht. „Ik weet alles, Mies!" zei hij somber, „zeg me verder maar niets". Miesje verwachtte, dat hij haar nu weer wel in zijn armen zou nemen, maar hij deed het niet en reed weer verder. Al het zonnige viel van haar af. Frans hield dus niet echt van haar, als hij zóó was. Frans had alleen maar gehoopt, dat ze rijk was, en nu ze dat niet was, nu was ze alleen goed voor een dagje uit, een verstrooiing Voor Hotel Negresco stapte ze uit. Als uit de verte hoorde ze Frans' stem. „Dag Mies, je begrijpt, we moeten uit elkaar, onder deze omstandigheden kan je niets voor me zijn", Ze negeerde zijn hand, en toen ze Negresco binnenliep had ze liet hoofd hoogopgericht, maar binnenin haar was er iets aan het stuk gaan. Twee weken later kreeg ze een hevigen schok, toen ze in bus A stapte, en Frans' ge zicht voor zich zag. Ze wilde direct rechtsom keert maken, maar d.e wagen reed al, en dus moest ze mee. Frans wilde haar aanspreken, maar ze keek niet naar hem om. Bij de vol gende halte stapte ze direct af. Haar hart klopte, toen ze Frans' haastige voetstappen achter zich hoorde. „Miesje", hijgde hij, „Miesje Ze stond stil. .Laat me met rust", zei ze ijs koud, „en val me verder niet lastig". Toen liep ze snel weer door. Zijn hand was als een schroef om haar arm. „Mies", zei hij nijdig, „je zult naar me luis teren". Er was iets in zijn stem, dat haar op nieuw deed stilstaan. Maar ze keek hem niet aan. ,Ik ben een ezel geweest", bekende hij, „ik ben bij de Recherche, en ik dacht, dat jij een oplichtster was, waarvan ik de opsporing op me genomen had. Alles wees in die richting: signalement, bruin haar, bruine oogen, knap gezichtjeEn je had een nieuwe koffer, je was zenuwachtig bij de douanen, je gaf grof geld uit, dat doen ze allemaal, die er met geld van een ander vandoor gaan Toen jij me op de Grande Corniche die bekentenis wilde doen liet ik je niet uitspreken, want ik wilde je niet arresteer en. Snap je nu alles? Toen ik hier terugkwam scheelde het maar weinig, of ik was er uit gegooid. De oplichtster hadden ze al lang te pakken, ze was het land niet eens uit geweest Miesje was heel rood geworden. Hij had zelfs z'n plicht voor haar willen verzaken. Zoo veel hield de lieve jongen van haar. De voorbijgangers keken verbaasd en ge amuseerd naar het paartje, dat elkaar zoo midden op den weg spontaan omhelsde. Die jeugd van tegenwoordig Mr. A. Klein verlaat Haarlem. Benoemd tot ambtenaar van het O. M. te Utrecht. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Kanton gerechten in het arrondissement Utrecht ter standplaats Utrecht: mr. A. Klein, waar nemend ambtenaar van het Openbaar Minis terie bij de kantongerechten in het arrondis sement Haarlem. De heer Klein studeerde te Leiden, waar hij in 1931 promoveerde. Haarlem is zijn eerste standplaats. Doordat de heer Klein de stad verlaat, komt er een vacature in het bestuur der Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden al hier. DE N. Z. H. T. M. IN FEBRUARI. De vervoersopbrengsten van de N. Z. H. T. M. over Februari 1937 (ongecontroleerd) bedragen in totaal f 213.620. Dit beteekent een verminde ring van f 2.635 tegenover een totaalopbrengst van f 216.255 in 1936. NEDERLANDSCHE BOND VAN GEPENSIONNEERDEN. Onder voorzitterschap van den heer J. D. H. van Uden werd in het café „Spoorzicht" door bovengenoemden bond een vergadering ge houden om te komen tot de oprichting van een afdeeling Haarlem. In een inleidende rede van den voorzitter waarbij hij wees op de groote onbillijkheid van de voorgestelde herberekening der pen sioenen memoreerde spreker in groote trekken de normale loopbaan van den amibtenaar en beambte waarin dikwijls gestreden moet wor den voor lotsverbetering en een behoorlijke, meestal karige, salarisregeling. Thans gaat het echter niet om lotsverbete ring niaar om te behouden hetgeen wij heb ben en waarvoor wij hebben gewerkt en dik wijls groote bedragen hebben betaald. Nu de regeering haar hand naar ons, zoo zuur verdiende, zoogenaamd onaantastbaar, pensioen uitstrekt, is het voor de betrokkenen zaak schouder aan schouder te staan en het bestuur te steunen in haar taak tot behoud der bestaande pensioenen. Verder wees spreker op den voorgenomen bouw van een nieuw gebouw voor den pen sioenraad waarmede ettelijke tonnen gemoeid zijn en op de onzekere geivolgen van de maat regelen der regeering op monetair gebied. Na deze, zeer toegejuichte rede en na toe lichting van den heer Wouters, lid van het hoofdbestuur, traden een flink aantal leden toe en werd een afdeelingsreglement vastge steld, waarna de contributie werd bepaald op f 1 per jaar. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. D. H. van Uden, voorzitter; H. Bunt, secretaris, Molenaerstraat 41 te Haarlem, L. Aling, R. Jansen, B. den Haan, T. J. G. v. d. Kort en H. Plant. ENGELSCHE SCHOLIEREN NAAR NEDERLAND. Wie wil hen herbergen? Men schrijft ons: Gezien het groote enthousiasme dat zoowel in Engeland als in Nederland voor de Paasch- tour der scholieren van Engelsche Middelbare scholen bestaat, is het aantal naar Nederland komende scholieren thans uitgebreid tot 350. Hiervan komen naar Haarlem 120 kinderen met 8 docenten. Aangezien de termijn van aanmelding om een of meerdere kinderen van 29 Maart tot 3 April te logeeren te krijgen en als dank voor dit logies in Juli a.s. een week in Engeland te kunnen verblijven sluit op Maandag 15 Maart a.s., verzoekt de organisa tor voor Haarlem en omgeving, de heer J. A. de Klerk, Bloemendaalscheweg 203 te Over- veen, telef. 2.3.7.2.8., diegenen, die zich reeds opgaven, doch hun formulier nog niet opzon den, dit zoo spoedig mogelijk te doen en even- tueele nieuwe aanvragen aan het genoemde adres te doen toekomen. Er wordt nog op ge wezen dat niet slechts voor de kinderen doch ook voor de hen begeleidende docenten, een plaatsje gezocht wordt. Het Breviarium Grimani. Te bezichtigen in het Kennemer Lyceum. Een exemplaar van het Breviarium Grimani, het beroemde Middeleeuwsche Gebedenboek, in het begin van de 20e eeuw in driekleuren druk photografisch gereproduceerd door de firma A. W. Sijthoff te Leiden, is door de Erven Stoop ter beschikking gesteld van de Stichting „Floreat Lyceum" te Bloemendaal. De illustraties uit het prachtwerk zullen in de bovenzaal van het Kennemer Lyceum, Adri- aan Stoopplein, tentoongesteld zijn van 8 tot 20 Maart, tijdens de schooluren van 8.305 uur en voor belangstellenden te zijn op 11, 14, 16, 18, 21 Maart. Men melde zich aan bij de administratie van het Kennemer Lyceum. Op Woensdag. 10 Maart zal dr. H. W. C. van Es- veld voor de hoogere klassen van het Lyceum een korte voordracht houden over het boek. De schoolklassen van het Lyceum zullen ieder cp de beurt onder geleide van de leeraren de tentoonstelling bezoeken; klassen van andere Middelbare scholen zullen eventueel ook wel kom zijn. Voor particuliere bezoekers is de in gang tot het gebouw aan de Prins Man rits- laan, 2e hek. Loia v. u. Ben, ilie op 19 Maart a.s. in clen Stadsschouwburg een gala-avond zal geven. Zij zal begeleid worden door het H. O. V.-orkest onder leiding van Wim Rettich

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10