Stands, Stands... Een late verrassing, n. z. h. t. m. Voorjaarsbloeiers. KENNEMER PENSION- HOUDERSBOND KAREL I \V O E N 'S D A G 10 M A A R T 193 7 HA A RE EM'S DAGBE'AD Een bezoek aan de Jaarbeurs Interessante afdeeling der uitvinders (G. P. D.-berichtgeving). „Al weer grooter dan alle vorige Jaar beurzen, 136 deelnemers meer dan op de Voorjaarsbëurs in 1936 en de expositie ruimte met 600 M2. uitgebreid". Deze feiten uit de rede van den secretaris-generaal, den heer W. Graadt van Roggen, worden over dacht door den man, die na een urenlange rondwandeling of rondslentering door het Hoofdgebouw der Utrechtsche Jaarbeurs, ook nog de 2 bijgebouwen en de openluchtstands moest „doen". Gistermorgen om 9 uur is de 36ste Voor jaarsbëurs zonder eenige ceremonie, heel gewoontjes, voor het publiek opengesteld. Tegen 9 uur namen de controleurs hun plaatsen aan de loketten bij den ingang in en precies negen uur gingen de hekken open. Meteen ook meldden zich de eerste bezoe kers, benieuwd naar de snufjes, welke deze beurs zou brengen. Die eerste bezoekersNauwelijks had den zij de deur van het Hoofdgebouw open geduwd of zij waren reeds verdwenen, op geslokt door de expositieruimte gelijkvloers De standhouders stonden nog even met elkaar te praten of legden de allerlaatste hand aan hun stand. Toen zij echter de eer ste bezoekers zagen, staakten zij hun praat je Zij begaven zich naar hun posten, de rondslenteraars met keurende blikken taxee- rend. Het is op de Jaarbeurs een feest van kleur en licht. Compact rijen zich de stands aan een. De bezoeker heeft geen oogen genoeg om alles in zich op te nemen. Indrukken bestormen hem van liniks en rechts. Ternau wernood heeft hij een stand verwerkt, of hij staat al voor de volgende. Haast automatisch bewegen zijn beenen voorwaarts. Hoe graag zou hij hier en daar even willen toeven om uit de veelheid van indrukken er enkele vast te leggen. Maar dan kijkt hij omhoog en ziet dat er nog vier verdiepingen wachten om „gedaan" te worden. Dus: voorwaarts. Als de eerste ronde is volbracht, is de be zoeker reeds ingeburgerd. Hij moet thans een trap naar de tweede verdieping op. Daar aan den voet van de trap blijft hij even toe ven, om de nieuw binnenkomenden gade te slaan. Met genoegen ziet hij hen ook even aarzelen. Ook zij moeten even wennen aan het kunstlicht, ook zij moeten zich orientee- ren alvorens de ronde te gaan doen. Ik ben op de eerste etage. Opnieuw begint de rondgang langs de stands, .die hier, even als beneden, in een compacte massa samen klonteren Langzaam, genoeglijk haast, schuift de bezoeker nu door de wandelgan gen. Slechts af en toe ziet hij een lotgenoot. Je herkent bezoekers nu nog direct, omdat zij hoed en jas bij zich hebben. De ex-posanten hebben bijna allen blik vangers in hun uitstallingen. Hier is het een apparaatje dat om de zooveel seconden te gen de ramen tikt, daar is het wisselend licht, elders de uitstalling zelve, die meteen de aandacht trekt. En m'n beenen dragen mij daar maar langs, je schuift maar door. Ik ben nog niet gedwongen het rythme van andere bezoe- kers over te nemen. Nu ik hier nog haast alleen loop, kan ik dat zelf bepalen. In enkele stands hebben proefdemonstra- ties plaats. Bijna, niet opvallend schaart de bezoeker zich aan de zijde van de stand houders, die nu nog elkaar kunnen inlich ten. Wanneer ik de tweede étage gedaan heb, sta ik voor de trap naar de derde. Maar zonder meer kom ik niet naar boven. Links is een zitje met buffet, en daar val ik even neer om bij te komen. Ik ben niet de eenige, die daar koffie drinkt en ik ben ook al lang niet meer de eenige bezoeker, als ik op de derde étage beland. Er is daar weer veel meer publiek. Overal is men thans in actie.,Hier worden de ge bruikelijke aanbevelingen en brochures uit gedeeld, elders legt een standhouder kort en duidelijk het voordeel van een nieuwe ma chine uit. En zoo zullen zij tot en met 18 Maart doorgaan, geduldig steeds dezelfde vragen beantwoordende. Vriendelijk zullen zij iedereen die inlichtingen komt vragen te woord staan. De Jaarbeurs is nog geen uur tje geopend, of alles is druk in de weer. Kelners loopen door de gangen met een rij dend buffet. Voorloopig kunnen zij dat nog doen, maar over een paar uur zullen zij misschien met moeite één kopje koffie op de plaats van bestemming afleveren. Op de vierde verdieping is het precies als op de vorige. Stands, stands, en nog eens stands, de een klein, de ander groot, de een mooi. kleur, De beschikbare ruimte is hier wat de ander wat minder mooi, licht in velerlei kleiner, zoodat een in slentertempo afge legde ronde pl.m. 15 minuten kost. Wat de interessantste afdeeling is? Ver moedelijk die der uitvindingen, in den ca talogus vermeld onder groep 22, vierde ver dieping. Daar kan men de automatische gas kraan (tegen hét overkoken van melk en water) laten demonstreer en, daar vraagt men de aandacht voor „Everdry", de aange wezen vloerbedekking voor tennis- en wie lerbanen. De exposant giet èr rustig een gieter water op leeg. Even later is het water verdwenen, opgeslurpt. Was er ook nog stof aanwezig? Dat is mede verdwenen. Bridgers kunnen er genieten van de vin ding van een Hagenaar Misschien is het dezen uitvinder opgevallen, dat men bij het bieden zoo vaak den stand vergeet. Een een voudig apparaatje zal er voortaan voor zor gen, dat dit niet meer kan gebeuren. Over enkele maanden zal het dus uit zijn, dat iemand, die op de voorhand 2 harten biedt daaraan toevoegt ..Wij staan 400" zulks om te voorkomen, dat bij passen der tegenpartij de partner door blijft bieden Een interessante afdeeling, die der uitvin dingen. Weet u wat een laddersok is? Heel eenvoudig een middel om het uitglijden van ladders, op welk materiaal ook, tegen te gaan. En zoo wordt er gedemonstreerd, van be- vestigingsprop tot nieuwe overalls in 2 helften, van regelapparaat voor gietijzeren schuif- afsluiters tot richtingaanwijzers met inwendig verlichte pijl. De laatste met het kenmerk, dat de pijl aan de verlichte zijde is afgedekt door een klep, welke bij richtingaanwijzing zoo danig wordt bewogen, dat de pijl zichtbaar wordt. Ik hoop van harte, dat u het kunt volgen. En nu: naar beneden. Buiten sneeuwt het. Sneeuwen? Er staat een complete sneeuw jacht. Ai-me standhouders, die in de open lucht moeten verblijven. Kleumend zoeken zij beschutting. De bezoeker loopt haastig langs hen heen het op maximumgrootte gebrachte bouwmaterialengebouw binnen, daar vandaan gaat hij naar het graspaviljoen, dat ook al weer twee maal zoo groot is als het vorige. En als ik de Beurs weer verlaat dan schiet me te binnen, dat ik u iets te vertellen heb van de buitenlandsche inzendingen. Collectief nemen n.l. een Belgische, Fransche, Duitsche en Oostenrijksche groep deel. En zij slaan naast de vele Hollandsche firma's een goed fignur. En tenslotte mag ik niet onvermeld laten dat het jaar 1937 een kroonjaar is voor de jaarbeurs. Op 24 Februari 1917 was het n.l. voor den eersten keer dat zij geopend werd. Thans is dit oorlogskind 20 jaar oud, stevig en volgroeid, ondanks de vele moeilijkheden waaraan het hoofd geboden moest worden. Dat hebben we nog eens ongezouten op ons dak gekregen. En niet zoo zui nig ook. Den ganschen dag heeft het gesneeuwd, een fiksche, ouderwetsche sneeuwbui, waar we eigenlijk heele- maal niet meer op gerekend hadden. Verleden week bloeiden de sneeuw klokjes en crocussen al, en de huis moeders vierden haar schoonmaak woede bot, en nu is daar plotseüng een wintersch pak sneeuw gevallen, waar je van rilt. In den meest letter lijken zin des woords. Maar toch is het mooi. Onbeschrij felijk mooi en schilderachtig. De scheeve, rommelige huizen van de binnenstad, de besneeuwde schuiten in de grachten, een kerktoren, on wezenlijk rank en teer tegen de grijze sneeuwlucht, dat is mooi, wonder mooi, en doet je zelfs je koude, natte voeten vergeten. De sneeuw, die zoo lastig was, maar alles toch zoo heel mooi maakte. Maar in de binnenstad was het een vieze boel. Een drabbige, papperige sneeuwmassa, waarvan het smeltwater je meest solide schoe nen negeerde en het moeilijk maakte, langer in de poëzie van den winter te gélooven. Ook het verkeer ondervond veel last van de sneeuw, die door den wind op sommige plaat sen tot dikke bergen was opgeblazen, waai de fietsers in strandden en de auto's zich slechts met moeite doorwerkten. En de sneeuw bleef in stage, monotone vlokkendans uit de grauwe winterlucht dalen, zoodat het vrijwel onbegonnen werk was. met de opruiming te beginnen. Toch reden den geheelen dag de sneeuwschuivers over de hoofdwegen, die de sneeuw naar de kanten schoven en zoo deze wegen nog eenigszins begaanbaar hielden. Toen tegen den avond de sneeuwval ver minderde en tenslotte zelfs geheel ophield, rukten onmiddellijk de zoutstrooiers uit, om de binnenstad en de hoofdwegen te pekelen, waarmee men tot één uur 's nachts bezig is geweest. Vanmorgen vroeg reeds rukten de veegmachines uit, om de vieze brei naar de kanten te vegen, zoodat de binnenstad en de hoofdwegen weer vrij begaanbaar werden. Bovendien werden ongeveer vijfhonderd werk- loozen aan het werk gezet, om het reinigings- personeel te helpen, terwijl ook vijftien paard- en-wagens werden gecharterd. Met vereénde krachten heeft dit legertje den strijd tegen de sneeuw aangebonden. Tram- en treinverkeer ondervonden van den sneeuwval geen noemenswaardigen last, hoewel men natuurlijk genoodzaakt was de wissels terdege te pekelen. Ook het autobus- verkeer had slechts weinig vertraging, hoe wel er zeer veel van de voorzichtigheid en op lettendheid van de chauffeurs gevergd is. De N. Z. H.-bussen, waarvoor dit de eerste groote krachtproef was, hebben deze echter schitte rend doorstaan. Voor de jeugd was de sneeuw een even on verwachte als welkome meevaller en hoewel de koude wind de sneeuwpret niet tot een on verdeeld genoegen maakte, werd er toch druk gesleed op het Kopje en omgeving. Hoewel de baan door de zachte sneeuw niet ideaal was, werd er volop genoten, terwijl de gedachte, dat het dit jaar wellicht voor het laatst was, er nog een bizondere bekoring aan verleende. De h. o. v. Een nieuwe gift. De voorzitter der H.O.V. mocht uit Bloe- mendaal thans wederom een gift van f 100 ontvangen. Daar de bodem der schatkist op het oogen- blik helaas ongeveer nergens niet te zien is. is het bestuur voor dit blijk van medeleven wel buitengewoon dankbaar. Het beschouwt deze gift ook als een pleister op de wonde voor de teleurstelling, dat ook over 1937 het subsidie door de Gemeente weer gelaten is op het bedrag van f 15000 en dit bedrag wederom niet verhoogd is. iZou deze schenking voor anderen aan leiding zijn om ook de financieele moeilijk heden der H.O.V. te willen helpen verlichten, dan zou het bestuur zich daarover wel zeer verheugen Instelling van een Contactcommissie. Als gebruikelijk had op Dinsdagmiddag 9 Maart 1937, de driemaandelij'ksche confe rentie met de vakorganisaties in het hoofd kantoor aan de Leidschevaart te Haarlem plaats. Met beperking tot de hoofdzaken werd tot het navolgende besloten. Ingesteld zal worden, voorloopig in de werkplaats te Haarlem, een contactcommissie waarin andere onderwerpen dan de dienst- indeeling besproken kunnen worden; alsnog zal vooraf vanwege de directie worden vast gesteld. welke onderwerpen men ter sprake kan brengen. Nu er eenige vacatures van „ploegbaas" ten gevolge van bezuiniging onaangevuld zijn gebleven, zal worden nagegaan, of er ge gronde aanleiding bestaat, om de functie „voorwerker" in eenig opzicht te splitsen. Met betrekking tot de nieuw ingevoerde verlofregeling wordt het aantal toegestane z.g.n. „snipperdagen" te gering geacht; de directie zal nagaan, of het mogelijk is, om zoowel twee verlofdagen als de twee extra- velofdagen als snipperdagen aan te merken, zonder daardoor in extra uitgaven te verval len. Buitengewone werkzaamheden, als sneeuw ruimen e.d., welke worden verricht tusschen 10 uur 's avonds en 6 urn: 's morgens, zullen in de desbetreffende regeling als „nachtar beid" worden aangemerkt, terwijl eveneens wordt besloten, bij nachtarbeid gedurende twee of meer achtereenvolgende nachten den duur van den laatsten nachtarbeid even lang te doen zijn als die van den overigen nacht arbeid. Gehandhaafd zal worden de bepaling, dar voor hen, die den vrijen Zaterdagmiddag ge nieten, de Zaterdag desondanks als geheel? verlofdag geldt Carnegie-Heldenfonds. Toegekende onderscheidingen en bcloonïngen in 1936. Op 5 A u g u s t u s 1934 trachtten de Haarlem- sche sergeant J. Dauzon en zijn echtgenoote W. M. Dauzon—De Ruyter een meisje dat naar zee was afgedreven te redden. Daar Dauzon zelf in moeilijkheden geraakte kwam een vlet te hulp. Als belooning werd aan Dauzon en zijn echtgenoote een getuigschrift in lijst geschon ken. Op 24 November 1935 trachtte de Velsen- sche stationsambtenaar P. Lindeblad een rei ziger die op het laatste oogenblik nog op de treeplank sprong te hulp te komen. De reiziger viel, maar werd gelukkig niet overreden. Linde blad bekwam ernstige verwondingen aan het hoofd. Ook hem is als belooning een getuig schrift in lijst toegekend. Od7 Juni 1936 redde de 15-jarige L. J. Kint fabrieksarbeider te Velsen. een jongen uit de binnenhaven aldaar, waar een sterke stroom staat. Als belooning is hem een nieuw rijwiel geschonken. Op 11 Juni 1936 sprong de heer N. Buizert, onderwijzer te Nieuw-Vennep, gekleed in den Zuid-Buitensingel te Den Haag en redde een jongen uit het water. Als vergoeding voor de 'geleden schade is hem f 45 geschonken. In den nacht van 21 op 22 Juni hebben A. Tromp, bloemenventer en J. Smit, garagehou der, beiden te Haarlemmermeer gepoogd, een bestuurder van een auto die in het water aan de Sloterkade te Amsterdam lag, te redden. Als vergoeding van de geleden schade werd aan Tromp f 17.50 en aan Smit f 5 geschonken. Op 12 Juli 1936 redde de heer A. Visser, betonwerker te Haarlem, een kind uit het water aan den Burgwal. De redder geraakte met zijn voet in een ijzeren ledikant beklemd, waaruit hij zich met eenige moeite moest bevrijden. Als belooning en schadevergoeding is hem f 30 geschonken. DE 70e VERJAARDAG VAN IR. F. C. DUFOUR. In aansluiting aan hetgeen wij Dinsdag be richtten over den 70en verjaardag van ir. F. C. Dufour, directeur van de N.V. Haarl. Ma chinefabriek v.h. Gebrs. Figée, zij nog gemeld, dat de receptie des middags zeer druk bezocht was. Ongeveer 90 personen kwamen hun op wachting maken, onder wie vertegenwoordi gers van de Kamer van Koophandel en Fa brieken in dit district en van de Groot-Noord holiandsche Levensverzekering Mij. Ook de burgemeester van Heemstede Jhr. J. P. w. van Doorn, kwam zijn gelukwenschen aanbieden. Onder de bloemstukken waren er van Com missarissen, van de bazen en van het per soneel der N.V., de directie der Incassobank te Rotterdam, de Mij voor Electrische Centrale Stations en de Vereen. Nederland in den Vreemde. Een schilderachtig hoekje in de binnenstad. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat, uitslui tend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bijPolitiebureau, Smede straat. handschoenen en ceinturenBeijts, Harmenjansstvaat 35, autoslinger; Arink, Oranjeboomstraat 167. kinderbril; Eelman, Diepenbrockstraat 39, band met velg; Oost, KI. Heiligland 33 D, gewicht; Nijeruhuis, Zuider Buitenspaarne no. 160, gordijn; v. d. Brink. M. v. Heemskerkstraat 58, halsband; Asyl, Rid derstraat 11, hond; Spoor, Westergraoht 21 zw., hoind; Bakker, Laurierstraat 19, hond; IVoets, Overlonweg 4, portemonnaie met inh.; 1 Gordijn, Nieuwe Kerksplein 24 rd.. porteanon- noie met inhoud; Seubring, L Boogaard straat 5, ring; Bosman, Gierstraat 85, rijwiel- I plaatje; Wilshous, Amsterdamschevaart no. 190, wieldop. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Op Donderdag 11 en 18 Maart belegt dit instituut een tweetal lezingen over het on derwerp „De geestelijke situatie in dezen tijd en het verantwoordelijkheidsbesef". Inleider voor deze twee bijeenkomsten is de heer J. Jonges, uit Amsterdam, die verle den jaar met groot succes een vijftal cursus sen gehouden heeft over ..Opvoeding"' en dus geen onbekende is. De lezingen vinden plaats in het gebouw „De Nijverheid", Jansstraat. NED. ARBEIDERS SPORTBOND De afdeeling Haarlem van den Ned. Arbei ders Sportbond houdt haar jaarvergadering Dinsdagavond 16 Maart in het gebouw van de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders aan de Lange Lakenstraat. Deze afdeeling viert in September a.s. haar 10-jarig bestaan Dit feit zal met een feest avond in het gemeentelijk Concertgebouw op Zaterdag 17 of 24 September a.s. worden her dacht. waarvoor het bestuur reeds nu voor bereidingen treft. CHR. ORANJE VEREENIGING „PRINS WILLEM I". Deze vereeniging hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in het gebouw van den Chr Besturenbond aan de Bakenessergraoht. De aftredende bestuursleden Dr. W. G. Har- rensteiin, voorzitter en H. F. van Henten, wer den herkozen; in de plaats van Dr. W. Adriana, die zich door drukke bezigheden niet meer her kiesbaar kon stellen, werd gekozen Dr. J. J. Wallien. Medegedeeld werd, dat ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana een wijdingsure zal worden gehouden in de Groote Kerk, waar Ds. A. van den Bosch, Hen' Pred. den Haag. en Ds. C. Veenhof, Geref Pred. te Haarlem, zullen spreken. Er is muzi kale medewerking, orgel en bazuinen. WAARSCHUWING. In verband met de veelvuldige klachten, die de Commissaris van Politie te Tilburg ont vangt over het niet terugontvangen van foto's die ter vergrooting zijn opgezonden aan de „Superbe" en „Regina", herinnert hij be langhebbenden aan zijn reeds vroeger gepu bliceerde mededeelingen. dat daartoe zijner zijds geen tusschenkomst kan worden ver leend. omdat de „Superbe" en „Regina" niet te Tilburg, doch te Baerle Hertog (B.) ge vestigd zijn. Klachten kunnen gericht worden aan den Burgemeester van Baerle Hertog (B.) OPMERKINGEN VAN LEZERS DE AMNESTIE Onlangs is ter gelegenheid van -het huwelijk van Prinses Juliana, amnestie verleend voor verschillende kleine misdrijven Een abonné schrijft ons nu. dat voor loopen op verboden grond in Zuid-Holland wel amnestie is ver leend en in Noord-Holland niet en hij vraagt naar de ooi-zaak van dit verschil. Bij een informatie vernamen wij van zeer bevoegdezijde, dat ook in Noord-Holland voor loopen op verboden grond amnestie is verleend, echter niet aan hen, die als stroo- pers bekend staan. Stroopers toch hebben de gewoonte, wanneer zij betrapt worden, de door hen bij het stroopen gebruikte werktui gen weg te gooien, zoodat zij alleen veroor deeld kunnen worden wegens loopen op ver boden grond. Zij krijgen daarvoor dan wel de maximumstraf, maar verder kan men in de meeste gevallen niet gaan. Het is daarom, dat aan stroopers in Noord-Holland géén amnestie is verleend. Muscari en Scilla, twee voorjaarsbloeiers, het onderwerp van vandaag. Te vroég om over druifjes en blauwe klokjes te schrijven is het heusch niet: verleden week stonden de knop pen al boven den gr^nd en alles is nu eenmaal vroeger dan ooit, na dezen zachten winter. De Blauwe Druifjes zijn wonder-populair, maar het eigenaardige feit doet zich voor, dat niemand bijna de vele soorten kent die er in bestaan en dat we meestal niet anders zien dan de gewone Muscari botryoides, een soort die zich uitstekend voor forceeren leent en daarom in vele voorjaarsbouquetten wordt toegepast. Komt u nu echter op de kweekerijen dan kunt u in den loop van deze en de volgende maand nog heel wat andere Druifjes zien: ze variëeren niet alleen in bloéitijd, kleur, grootte en hoogte, maar zelfs in bloemvorm en ik weet zeker, dat in Muscari plumosum, die in Mei bloeit, nooit een familielid van de gewone botryoides zou herkennen. Plumosum is wel een heel wonderlijke gast. De Franschen noe men deze plant de „Aardsering", inderdaad is de naam typeerend. Want lila zijn de pluim- vormige- trossen die uit de aarde opstaken en op een afstand werkelijk aan seringentrossen herinneren. De bloemen zijn vergroeid tot in elkander gegroeide, glasachtige draden, die glimmen alsof ze gevernist zijn. Haast even wonderlijk is het donkerrose Druifje, een zeldzame import uit Klein-Azië: M. Massaya- num is de naam. De „Muskus-hyacinth" is een grijs-purper gekleurde Muscari, M. moschatum en nog sprekender is de kleur (purper met geel) van de st-erkgeurende vorm flavum. Ik weet niet of u die eigenaardige twee kleurige trossen hebt gezien van M. latifolium, donker van onderen, zachtblauw aan den top: en van de Cilicische M Pinardi. grijs met lichth'" ve toppen. Kent u de witte soorten? Ze b' op verschillende tijdstippen en zijn daan o goed te combineeren met andere voor ja.bloeiers. Weinigen weten, dat een van de eerste bloeiers van het jaar een Druifje is, de hemelsblauwe M. azureum. En naast als die ongewone en zonderlinge soorten staan de echte „blauwe" Druifjes, van zacht tot zwartblauw toe, met grootere of kleinere bloempjes, De mogelijkheden, om Muscari in den tuin toe te passen, worden nog altijd niet genoeg benut. Er is zeker veel en veel meer van te maken. Laten we daarom nu en in de komende weken onze oogen eens den kost geven en zien. wat zich zou leenen voor aan planting in eigen tuin. Muscaribolletjes wor den 68 c.M. diep gezet en 6 tot 10 c.M. uit een en groeien in de volle zon zoowel als onder lichte of halfschaduw. Ze zijn tevreden met gewonen tuingrond en kunnen jaren lang vast blijven staan. En nu de Scilla's. Minder bekend zijn ze dan Muscari, en nog minder kent men over 't algemeen de verschillende soorten. „Blauwe Sneeuwklokjes" noemt men ze wel eens. Nu, met Galanthus, het Sneeuwklokje, hebben ze niets uit te staan en 't kan nog verwarrend werken als we weten dat er ook witte Scilla's bestaan De nu-bloeiende Scilla's zijn allemaal S. sibirica. Later komen er nog andere, de z.g. Mei-bloeiende Scilla's. maar die hebben met sibirica niets uit te staan. Op den vorm af gaand zou men ze althans nooit kunnen verwarren Scilla sibirica komt voor In kleuren van wit tot donkerblauw op zwart af, via zacht- en helderblauw. Samen met Winter- aconiet of Crocus geplant zorgen ze voor een mooi kleurenspel. Wie eens de gelegenheid krijgt, de verschillende soorten op hét veld van den kweeker in bloei te zien, bemerkt wel hoe prachtig dit materiaal voor lederen tuin is, temeer omdat ze jaren lang kunnen blijven vaststaan. We zetten de bolletjes 56 c.M. uit een en 8 tot 10 c.M, diep en planten ze net als de Druifjes natuurlijk in het najaar. Maar 't is nu de bloeitijd en dus de tijd, om ze in volle glorie te zien en te keuren voor eigen gebruik. L. S. De Heer en Mevrouw STEENSMA—KEESER geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon REÏNDER Alkmaar, 10 Maart 1937 Oudegracht 186 De Heer en Mevrouw J. MENALDA VAN SCHOUWEN BURG—VAN PANHUYS geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter EVELINE Perlanaan, Nijkerk Aanplant Sumatra Oostkust 9 Maart 1937 Kerseneitjes De vulling is dezelfde als van de heerlijke Kersenbonbons van Waar zoek ik Kamers Z'i°! Pension? Natuurlijk bij den KONINKL. GOEDGEKEURDEN voor Haarlem en Omstreken Zijlweg S3, Tel. 11712 Omdat Ait cU Bona ia voor goede en beschaafde adr. nieuwe 6 cents b o 1 k n a k van de eersle dag af een formidabel succes. In boite nature van 25 en 50 stuks. Thans ook in blik - 10 stuks a 60 cent. J Er is maar één karel i Tandarts Bouman ADR. PAUWLAAN 20 DONDERDAG geen spreekuur Dr. A. Melchior Vrouwenarts AFWEZIG tot 21 Maart,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3