Van Zeeland candidaat tegenover Degrelle. Bij de tusschentijdsche verkiezing in België. .Baby De wassende stroom der bewapening. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld WDEN'SDA'G 10 MAART 1937 HAAEEEM'S DAGBLAD Premier krijgt den steun van Katholieken, Liberalen en Socialisten. De Belgische Kamer kwam gisteren bij een, nadat de ministers beraadslaagd hadden over den toestand, die ontstaan is door het ontslag van den Rexistischen afgevaardigde*" Olivier en al zijn opvolgers op de lijst in het arrondissement Brussel, waardoor de Rexis- ten een aanvullende verkiezing willen uit lokken. De voorzitter van de Kamer kondigde aan, dat de afgevaardigden zich in den namiddag zouden moeten uitspreken over een wetsont werp. waarbij in de toekomst aanvullende verkeizingen tijdens de zittingsperiode van de Kamer zullen verboden zijn ingeval de vacature niet „toevallig" is. Léon Degrelle. Het wetsontwerp zal echter niet van toe passing kunnen zijn op de door het aftreden van den afgevaardigde Olivier te Brussel noodig geworden verkiezing, die binnen veer tien dagen zal moeten worden gehouden. Minister-president Van Zeeland verklaarde, dat hij door zich candidaat te laten stellen tegenover Degrelle er slechts naar streeft een nationale oplossing te zoeken, een oplossing tot nationaal herstel. Op deze wijze zal hij den kiezers vragen zich achter hem te scharen. Hij zal niemand aanvallen en is niet van plan aan de verkie zing het constructieve karakter der nationale eenheid te ontnemen. Van Zeeland vroeg de Kamer voort te gaan met de werkzaamheden zonder zich te laten medesleepen door oproerige agitatie. Hij besloot: ..Ik ben er zeker van, dat gij u aldus het vertrouwen zult verzekeren van 9,10 der Belgen". (Aanhoudend applaus). De socialistische fractie deelde mede de can- didatuur van Van Zeeland tegenover Degrelle te zullen steunen. De Katholieke en liberale fracties legden een gelijkluidende verklaring af. Vervolgens nam de Kamer met 110 tegen 26 stemmen en één onthouding het wetsontwerp aan, waarbij voortaan gedeeltelijke verkiezin gen in geval van een niet „toevallige" vacature worden afgeschaft. In de N. R. C. lezen wij nog over het begin der Kamerzitting: Toen het vier uur was geworden stroomden de kamerleden ae vergaderzaal weer binnen. Nagenoeg alle ministers zaten in hun banken. Kamerpresident Huysmans brak de behande ling van de begrooting van transportmiddelen af om voorlezing te doen van den ontslagbrief van het rexistische kamerlid Olivier, en diens z.g. plaatsvervangers. De rexistische afgevaar digden riepen: Rex zal het winnen! en klapten luide in de handen. Dit gaf aanleiding tot protestkreten bij de liberalen en socialisten, die den rexisten verweten demagogen te zijn. Huys mans zeide zeer gevat: Indien de heeren niet Spaansche regeeringstroepen trekken terug in Guadalaraja. Nationalisten melden vorderingen. Het communiqué van den Madrileenschen verdedigingsraad van gistermiddag 12 uur luidde: „Na een dag van feilen strijd aan het front in de provincie Guadalajara waren de regeeringstroepen, die door den vijand wer den aangevallen met een grootere sterkte aan mannen en technische middelen gedwongen terug te trekken op de steunlinies tusschen Cogollos en Yega. waar de opmarsch der rechtschen gestuit werd. Geconstateerd is, dat belangrijke Italiaansche effectieven aan dit nieuwe rechtsche offensief hebben deel genomen. Verscheidene krijgsgevangenen van Italiaansche nationaliteit en twee aanvals- wagens van het merk Fiat zijn in onze handen gevallen. Van de fronten van Madrid en de Jarama valt niets te vermelden". De bladen te Burgos melden, dat het offen sief, dat in het tusschen Siguenza en Guada lajara gelegen gebied is door de Nationalisten ontketend, geleid heeft tot de bezetting van vier belangrijke dorpen en verscheidene stra tegische stellingen en tot verovering van een aanzienlijke hoeveelheid materiaal. De correspondent van het blad „El Norte" de Castilla schrijft: „De regeeringstroepen zagen zich de laatste gelegenheid ontgaan om hun volkomen neder laag, die zeer snel nadert, uit te stellen. De meest ongeloovigen zullen weldra tot de over tuiging komen, dat slechts de vlucht hen kan redden". Een officieel communiqué van het rechtsche hoofdkwartier deelt o.m. mede: „Aan het front van Asturië is een krach tige aanval van den vijand afgeslagen in den sector 'La Catalana. De vijand werd achter volgd en wij bezetten zijn stellingen. An het front van Siguenza wordt de schit terende opmarsch der rechtschen voortgezet: wij hebben Val de Arenas bereikt en de hoog ten ten noordoosten van Brihuega, Masegoso en Argentina. Wi.i hebben drie Russische tanks en een honderdtal gevangenen in handen ge kregen. De vijand heeft taltijke dooden ach tergelaten. In den sector van de Jarama heb ben wij Casas del Torcal bezet. Zuidelijke legers sector Espiel; de opmarsch van onze troepen gaat voort en de vijand heeft zware verliezen. rustig worden, laten wij het hierbij, wat groote hilariteit verwekte. Hij verklaarde verder: de Kamer aanvaardt dus het ontslag van Olivier, er zal tot tusschentijdsche verkiezingen worden overgegaan. Op de Vlaamsche banken werd geprotesteerd tegen het feit, dat de voorlezing van den ontslagbrief alleen in de Fransche taal was gebeurd, doch minister - president van Zeeland beklom inmiddels het spreekge stoelte. Met uitzondering van Rexisten, Vlaamsch- nationalisten communisten en een paar katho lieken, onder wie oud-minister Sap, rezen de kamerleden allen van hun zitplaatsen op en brachten den minister-president een langdu rige ovatie. Hongarije Openbare meening niet gerust gesteld. De gisteravond gepubliceerde officieele mededeeling heeft de openbare meening in het land niet tevredengesteld. Alleen de Duitschgezinde pers aanvaardt het standpunt der regeering volkomen. De „Pester Lloyd", die onder invloed van het departement van buitenlandsche zaken staat, verlangt, dat de geheele aangelegenheid be kend zal worden gemaakt. Het blad schrijft: „Hoewel de autoriteiten een geruststellende verklaring hebben afgelegd, weet men nog niet, welk gevaar de regeering heeft bezworen: Da- ranyi moet het land daarvan in kennis stellen. Alle partijen zullen hem steunen, maar hij moet de geheele waarheid zeggen. De bescher ming van het land tegen een door het buiten land georganiseerden staatsgreep is een zaak, die niet alleen Hongarije, maar geheel Europa aangaat. Darayni kan zeker zijn van den steun van het geheele volk en van alle beschaafde Europeesche naties". Bela Marton, ondervoorzitter van de partij der nationale eenheid en voorzitter van de „Move" heeft verklaard, dat hij een volkomen vertrouwen in Daranyi heeft. Hij ontkende deel te hebben aan een onwettige beweging. Streng optreden tegen ordeverstoorders De minister van justitie heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de justitie opdracht krijgt alle strafbare handelingen, die de open bare orde en rust in gevaar brengen, zoo ge streng en zoo snel mogelijk te bestraffen. Tot deze strafbare handelingen behooren. hoogverraad, ophitsing en opruiing tegen an dere volksklassen, nationaliteiten en gods diensten, zoomede daden van geweld tegen le ven en eigendom. Engeland Baldwin's aftreden einde Mei of begin Juni verwacht. In parlementaire kringen te Londen ver wacht men volgens Havas, dat ministerpresi dent Stanley Baldwin einde Mei of begin Juini zijn functie zal neerleggen. Vermoedelijk wordt hij dan tot graaf verheven en krijgt zitting in het Hoogerhuis. Tevens verwacht men dat Ramsy MacDonald zijn functie van lord-president van den Raad zal neerleggen. Vermoedelijk zal hij geen titel krijgen en dus de Schotsche universiteiten blijven vertegenwoordigen in het Lagerhuis. Roemenië Het diplomatieke incident gesloten. De minister van buitenlaindsche zaken An- tonescoe, heeft in de Kamer en den Senaat verklaard, dat de gezanten van Duitschdand en Italië slechts den kerkdienst hebben bijge woond, ter eere van de nagedachtenis van de Roemeensche leden der IJzeren Garde, die bij de gevechten in Spanje om het leven zijn ge komen. Met de verklaringen der betrokken regee ringen kan het incident als gesloten be schouwd worden. Frankrijk Kamer keurt de defensie- leening goed. Het wetsontwerp inzake de defensie- leening is volgens de gewijzigde stemcijfers aangenomen met 470 tegen 32 stemmen. 92 afgevaardigden hebben niet aan de stemming deel genomen. Zeeliedenstaking in Le Havre. Kan de Normandie heden vertrekken? Havas meldt uit Le Havre, dat alle aangeslo ten zeelieden gistermorgen een staking van 72 uur afgekondigd hebben. In tegenstelling tot zekere geruchten wordt medegedeeld, dat de Normandië" noch eenig ander schip door de stakers bezet is. Alleen de werkzaamheden, d'ie voor de veiligheid noodzakelijk zijn, worden verricht. De stakers achten de loonsverhooging van 11 procent, in arbitrage vastgesteld, te gering. De onderstaatssecretaris van de koopvaardij zal zich vandaag naar de stad begeven, ten einde daar de besprekingen met de arbeiders- afgevaardigden voort te zetten. Men hoopt dat deze besprekingen tot resultaat zullen hebben, dat de „Normandië" vandaag' op het vastgestel de uur zee kan kiezen, voor den overtocht naar de Ver. Staten FINANCIEELE BERICHTEN FIAT KEERT 15 LIRE DIVIDEND PER AANDEEL UIT. De Italiaansche automobielfabriek Fiat heeft in het boekjaar 1936 een nettowinst be paald van 41.31 millioen Lire <v.j. 39.12). Evenals het vorige jaar zal ook dit jaar een dividend worden uitgekeerd van 15 Lire per aandeel. Het huidje blijft gaaf en gezond, in dien Uhet behandeltmet PUROL<ü> en droog houdtmetPurolpoeder Purol 30 ct. Purolpoeder 60 cf. (Adv. Ingez. Med.j Spaansche opvarenden der „Mar Cantabrico" neer geschoten? De zich aan boord bevindende Italianen en Amerikanen vastgehouden. Een speciale correspondent van de Parijsche „Journal" bericht, dat de kruiser „Canarias" aan de schepen, die de brandende „Mar Cantabrico" te hulp snelden heeft medegedeeld: „Wij zijn in oorlog, we zijn Spanjaar den onder elkaar en uw plaats is ver van ons." Toen de opvarenden van de „Mar Cantabrico" voet op de „Canarias" zetten, hoorde men revolvers knallen. De Spaansche opvarenden werden neergeschoten en alleen de Ameri kanen en Italianen werden in leven ge laten. Over hun lot zal later worden beslist. Een Italiaan en een Span jaard trachtten te ontvluchten, al leen de Italiaan slaagde er ln aan boord van het schip „Comeleyre" te komen. Hij deed het volgende verhaal: „Het schip, aan boord waarvan ik mij be vond, was het 6000 ton groote motorschip „Mar Cantabrico", thuis behoorende te Bil bao. Aan boord bevonden zich een uit 150 per sonen bestaande bemanning en 17 passagiers. Het schip verliet de Vereenigde Staten met een lading van acht vliegtuigen, juist toen het congres het embargo op den uitvoer van wapentuig naar Spanje afkondigde. De „Mar Cantabrico" deed daarop Vera Cruz aan om daar nog meer oorlogsmateriaal te laden en toen het schip eenmaal naar Spanje in zee gegaan was, verwisselde het zijn naam voor dien van de „Adda" uit Newcastle, waarvan de tonnage vrijwel overeenkwam met die van de „Mar Cantabrico". Helaas, liet de kruiser „Canarias" zich niet beet nemen en begon het oorlogsschip ons te bombardeeren. Een bom veroorzaakte brand in ruim 2. Wij zon den daarop S. O. S. seinen uit met gebruik making van de roepletters van het schip, waarvan wij ons den naam hadden toege- eigend. Tenslotte werd onze bemanning dooi de „Canarias" aan boord genomen. Wat mij betreft, ik viel in zee en werd door uw schip opgepikt. Overigens ben ik daar blij om, want ik vrees dat mijn kameraden aan boord van de „Canarias" gefusilleerd zijn." Appelen na twee jaar frisch. Californische kweekers doen een ontdekking. In Californië schijnt het gelukt te zijn, door een bepaald procédé appels gedurende zeer langen tijd goed te houden. De Califor nische kweekers beweren, dat het daardoor mogelijk is, de appels gedurende twee jaar voor bederf te vrijwaren. Daarbij behouden ze tevens hun frissche kleur en ook den goe den smaak. Welke middelen men daarvoor gebruikt, daarover laten de kweekers zich niet gaarne uit. Zij verklaren slechts, dat de appels, die bewaard moeten worden, met een laagje was bedekt moeten worden; daarna moeten er binnenin eenige druppels van een bepaald vocht gedruppeld worden, die er voor zorgen, dat de appel gedurende twee jaar zijn smaak behoudt. Over de samenstelling van deze vloeistof echter bewaren zij het diep ste stilzwijgen. Verkouden Kinderen Indien Uw kinderen hoesten of verkouden zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zijn ze weer spoedig beter. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Engeland wil bijklimmen op den bewapeningsladder. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Afgeloopen week zijn de begrootingen van de defensie-departementen bekend gemaakt. Ze volgden elkaar op de hielen, als in ge sloten formaties, een indrukwekkend trio, voorop de marine die altijd den voorrang der senioriteit heeft met 105 millioen dan het leger met 82 millioen, daarop de luchtmacht, het nieuwste en meest gevreesde wapen, met 82'/2 millioen. Als men er de 8 millioen voor staatswapenfabrieken en eenige diversen bij optelt, komt men tot bijna 280 millioen. De cijfers zijn, de nullen getuigen het, erg aan den ronden kant; maar wanneer ze zoo astronomisch van aanblik worden wordt een millioen een kleinigheid. De Britten hebben hun weekend kunnen gebruiken om deze sprekende getallen eens goed te bestudeeren. Zij zullen het hebben gedaan met de gedachte bij hun beurzen. Het totaal voor de defensie is voor het komend financieel jaar (het begint op 1 April) zoowat 120 millioen hooger dan verleden jaar. De defensie-leening van 400 millioen. waarvoor Neville Chamberlain pas machtiging heeft ge vraagd en verkregen, zal bijspringen met, naar het heet. 80 of 100 millioen. De rest van de 120 millioen, die de defensie meer gaat kasten in 19371938, moet dus uit de belas tingen komen. Er is hoop dat dit zal kunnen gebeuren zonder belastingverhooging. Er is wel wat reden voor ditt optimisme. Het be- wapeningsbedrijf, thans in vollen gang, ver schaft in toenemende mate aan meer men- schen hoogere loonen, hoogere salarissen, hoogere bedrijfswinsten. Dat leidt tot meer aanslagbiljetten en hoogere aanslagen. Dank zij de 80 of 100 millioen-leening de eerste wissel op de toekomst kunnen voor het oogeniblik ernstige, directe financieele opoffe ringen voor de bevolking achterwege blijven. Maar het is. indien men rekening houdt met de vaart van den tijd, een kort uitstel van betaling. Zoo de natie of liever het be lasting betalend deel vandaag nog weinig gereed geld zal verliezen, morgen zal de heele bevolking het in hevige mate doen. De poli tieke leiders leggen uit, dat „verliezen" het woord niet is en dat men moet spreken van „betaling voor veiligheid". Veiligheid is een kostbaar goed. Maar de politieke leiders zelf vinden het toch ook betreurenswaardig, dat de veiligheid zoo duur moet worden gekocht. „Ik kan de hoop niet opgeven", heeft Cham berlain zoo pas gezegd, „dat wij en de andere Europeesche naties een minder zelfvernieti gende manier zullen vinden om een einde te maken aan onze vrees en achterdocht, en vroeg genoeg om te verhoeden, dat wij door onze pogingen tot zelfverdediging worden ge ruïneerd". Engeland zal waarschijnlijk een heel eind voort kunnen gaan op den ingeslagen bewa- peningsweg. voordat het er het spook van zijn nationalen ondergang tegen zal komen. Maar de toekomstige premier erkent en her kent het gevaar. Men zou hem echter willen vragen of hij er zeker van is, dat de bewa peningsmanier werkelijk zooals hij schijnt te willen zeggen een einde zal maken aan nationale vrees en achterdocht. De Britsche regeering' is met deze bewape ning begonnen, omdat ze meent, dat een ontzagwekkend sterk Engeland beter in staat zal zijn de andere landen te bewegen tot al gemeen e wapenbeperking samengaande met een politiek vergelijk in de wereld. In White hall zag men de andere naties zoo energiek den bewapeningsladder beklimmen, dat Enge land op zijn ladder achter bleef. Daarom moet Engeland bijklimmen om de vereischte hoogte te bereiken. Als dat geschiedt is en allen op de vereischte of noodig geachte hoog te zijn, zal men beseffen, dat men even ver is wat nationale veiligheid en nationaal gezag betreft, als toen de klauterpartij stond te beginnen. En dan kan men gezamenlijk om laag klauteren. Zoo gezien dan en zoo wil de Engelsche regeering, dat het zal worden gezien is de zware bewapening van het Vereenigd Koninkrijk de inleiding tot wapen- beperking. Men moet nog afwachten of het zoo zal loopen. De mogelijkheid moet worden voor zien dat de mate van veiligheid, die de nieuwe slagschepen, de gemechaniseerde legerscharen de afweerbatterijen, de ballonschermen, de gasmaskers, de extra brandweermannen en de nieuwe hoofdmannen in de civiele organisatie voor bescherming tegen gas. alsmede de ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De smid greep naar zijn materiaal en toog aan het werk. Hij hamerde zOó hard op de vormlooze bonken van het harde staal, dat de vonken in het rond spatten, terwijl Thijs en Slechtbedeeld met open mond toekeken. Tjonge; tjonge, wat ging dat vlug. Hij had nu reeds een stel mooie ketens klaar; en dan de smid was verschrikkelijk knap ver vormde hij deze weer tot boeien. Thijs had alles aandachtig gevolgd en zei tenslotte: „Ze zijn geweldig mooi! Maar wat kost dit nu wel?" „Nu." sprak de smid, „omdat ik zoo hartelijk hoop. dat deze onder neming je gelukt, heb ik dit werk voor niets gedaan!" Dat vonden de jongens natuurlijk prachtig en zij bedankten hem dan ook hartelijk vechtende aviatiek zullen verschaffen, door andere naties op de proef zal worden gesteld. Als dat gebeurt en de oorlog komt, zullen de burgers nog minder in de kosten van veilig heid en strijd kunnen voorzien. Dan zullen wissels op de toekomst worden getrokken, waarbij die van den grooten oorlog in de schaduw worden gesteld. De Kanselier van de Schatkist ziet in de verte al nationalen on dergang in de kosten van verzekering tegen oorlogsontbranding. Hij heeft van oorlogskos ten als zoodanig niet durven reppen. Hij is thans nog bezig schulden van den oorlog van 1914—1918 af te lossen, uiteraard met het geld, dat de bevolking moet blijven op brengen. Het bedrag, waarmede toen de over winning werd gekocht, was zoo enorm, dat de afbetaling in termijnen na 20 jaar nog lang niet voltooid is. Nu komt er de betaling van de nieuwe veiligheidspolis bij. die den duur van afbetaling op termijnen tot St. Juttemis dreigt te verlengen. De belastingbetalers van 19371938 kunnen slechts schralen troost vinden in het feit, dat zij nog niet geroepen zullen worden veel extra geld af te staan voor de bewapening. Zij zullen beseffen, dat het straks zal moeten gebeuren. Daarenboven zijn de eerste teekenen van inkrimping van loonende productie reeds merkbaar. Ze moet wijken voor de eischen van de landsverdedi ging. En toch kan alleen loonende productie werkelijk nationale welvaart brengen. 108-jarige sterft voor de rechtbank. Na een voetreis van 31 mijl. Isma-el Tcbavouche, die in een klein plaats je in Turkije leefde, werd als getuige voor de rechtbank in Smyrna geroepen. De oude man, die 108 jaar oud was. legde de 31 mijl, die hem van Smyrna scheidden te voet af, omdat hij niet over voldoende geld beschikte, om den trein te nemen. Ofschoon er onderweg heel wat menschen waren, die hem hun hulp aan boden, wees hij alles af en kwam juist op tijd in Smyrna aan. Uitgeput en trillend van op winding' door de ongewone omgeving wachtte hij op het ©ogenblik, dat hij opgeroepen zou worden. Toen men den naam Ismael Tcba vouche oplas, zag de rechtbank verbaasd een ouden grijsaard in de zaal komen, die met de uiterste inspanning van zijn krachten riep: „Hier oen ik". Voor men echter een vraag aan hem richten kon, zonk de man op den grond en overleed. Een hartverlamming' had een ein de aan zijn leven gemaakt. RAEi® PROGRAMMA DONDERDAG 11 MAART. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl.. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Omroeporkest en soliste. In de pauze: Declamatie. 12.30 J. Kroon's Ensem ble, 2.00 Voor devrouw. 2.30 Gram. pl. 3.30 Naaicursus. 3.45 Orgelspel. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. pl. 4.50 Radiotoo- neel voor de kinderen. 5.35 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 7.05 Het AVRO Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Mededee- lingen. Gram. pl. 8.15 Reportage luchtbe- schermingsoefeningen boven de Veluwe. 9.30 Concertgebouw-orkest en solist. 10.45 Gram. pl. óf: 8.15 Concertgebouw-orkest en solist. In de pauze Gram. pl. 10.45 Gram. pl. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dans- orkest. HILVERSUM n. 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 7.15 Ned. Evang. Vereen. .8.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsd. Halfuur. 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkles. 2.55 Gram. pl. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gram. pl. 3.454.45 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d- Jeugd. 5.30 Viool en orgel. 7.00 Berichten. 7.15 „Wat is toch Evan gelisch", causerie. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Bachkoor Den Haag, de Wassenaarsche Or- kestvereeniging en solisten. 10.25 Berichten A. N. P. 10.30—11.30 Gram. pl. Hierna: Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gram. pl. 12.10 BBC-Welsch orkest rnrnv. soliste. 1.05 De BBC-Zangers. 1.352.20 Het Hallis-kwintet. 3.103.30 „Men talking", causerie. 3.35 Sted Orkest Bournemouth en soliste. 5.05 Gram. pl. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 „This way out", lezing. 7.00 BBC-orkest en solist. 7.55 Radiontooneel. 8.20 BBC-Dansorkest 9.20 Berichten. 9.40 Orgel spel. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-zangers en solistè. 11.00 Declamatie. 11.20 Harry Roy's dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 2.315 Omroeporkest en zang. 2.50 Gram. pl. 3.05 Zang 8.20 Litërair- muziekaal programma. 8.50 „Les contes d'Hoffmann", opera. KEULEN, 456 M. 5.50 en 7.50 Omroeporkest 11.20 Fabrieks- orkestconcert. 12.35 Omroepkleinorkest. 3.20 R. Gaden's en E. Rambour's orkest. 5.20 Blaas- concert. 6.20 Gram. pl. 7.30 Omroeporkest. 10.00 1120 F. Weber's orkest. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Cabaret. 10.00 Amroep- orkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Cabaret. 2.00 2.20 Gram. pl. 5.20 Kleinorkest en soliste. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30— 11.20 Gram. pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Kleineorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Salon orkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroepsymphonie- orkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. )'Vi""'9Ti| ANDSFNDFR r~~ 1 Tl. 7.30 Omroeporkest. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Viola en piano. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.20 Dans muziek (Gr. ol.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6