Maartsche sneeuwbuien. Vlammende Schoonheid Het regiment Wielrijders uit den Bosch houdt tot 13 Maart in Midden- en West-Brabant belangrijke manoeuvres. Een Op het .Kopje" te Bloemendaal werd Dinsdagavond na den dichten sneeuwval druk gesleed en ski-geloopen. snapshot van den .strijd aan het Wilhelminakanaal bij Oosterhout Een snapshot, dat meer aan Zwitserland dan aan de lage landen bij de zee doet denken Het beeld aanqeboden door leden en ongeil van den tinbaggermolen .Kantoeng" donateurs van Feijenoord dat in de Bij het ernstig auto-ongeluk onder de gemeente Schardam (N.-H.) kwamen Dinsdag cfrie personen, inwoners uit Volendam, om hel vestigt de aandacht op de zeer bijzondere moeilijk bal van het nieuwe Feijenoord stadion leven. De plaats waar de autw te water reed. Inzet: de drie slachtoffers. Links: de heer C. Tol; rechts: de broeders De Boer heden, die zich met zulk een sleep kunnen voordoen, te Rotterdam onthuld is waarvan hierboven een interessante opname Generaal Franco (links) in gesprek met den Duitschen gezant -Menschen" kijken U aan! - Een typische stand op de Jaar- Faupel, die te Salamanca zijn geloofsbrieven kwam over- beurs, die Dinsdag te Utrecht geopend is handigen Te Schaick bij Oss is een kapitale boerderij door brand geheel verwoest. Vijf koeien, een paard en kleinvee kwamen in de vlammen om. Daar de brandweer niet over voldoende water kon beschikken, kon niets gered worden FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 27) Ik ben niet wreed, maar ik wilde je laten denken. Waarom wil je een man met geld trouwen? Je hebt genoeg van jezelf en ik kan meer voor je zijn dan Tony Bleecker. Hij kan alleen een paar millioenen aan jouw millioenen toevoegen. Ik kan je onsterfelijk maken in een boek! Zij probeerde hem uit te lachen. Wat ben je daar zeker van! Waarom zou ik e\ niet zeker van zijn? Niemand weet wat hij kan voordat hij het eerst bewezen heeft. Hij wierp zijn hoofd in zijn nek, zijn oogen schitterden. Met jou als mijn inspiratie. Haar stem trilde. O. Rickey, Rickey Zij stond erop om naar beneden te gaan, daarna. Als ik nog langer blijf, zal ik dmgen zeggen, die ik niet meen, zei ze. Eens zul je ze meenen, had hij met zeker heid gezegd. Je bent voor altijd de mijne. Marty, maar je beseft het zelf nog niet XIV. „Ik ben mijn eigen baas". Na de bekentenis van Rickey te hebben ge hoord, was Virginia naar haai- kamer gev ,c.ht en had zich op het bed' geworpen. Niets kon meer zijn zooals het geweest was. Het gevoel yan schaamte oyer de wijze waarop Rickey Michael behandeld had, overweldigde haar. Zij voelde zich zelf er door besmeurd en verlaagd. Tenslotte had zij Rickey laten roepen. Wat bedoelde je, toen je zei dat je Michael McMillan duizend dollar schuldig was? vroeg zij, toen hij bij haar in de kamer was. Wie heeft je dat verteld? vroeg hij scherp. Ik hoorde je met Mc Millan praten. Ik zat achter het scehrm in de bibliotheek. Luistervink te spelen? Je weet heel goed, dat het dat niet was. Vertel mij alles, Rickey. Je hoeft niet zoo'n toon aan te slaan: maar hij vertelde haar toch van het spel met Lute Carney en zijn vrienden, de ontmoeting bij de rivier en het aanbod, dat Michael hem had gedaan. En jij beloofde hem je manuscript? Ja- En nu ben je niet meer van plan het hem te geven? Hij wil het immers niet eens meer. Zelfs al wilde hij het niet meer dan had jij hem nog niet de dingen mogen zeggen, die jë gezegd hebt, Rickey. Waarom zou ik niet mogen zeggen, wat ik denk? Ik ben toch zijn lakei niet, ik hoef zijn schoenen toch niet te likken Rickey stond tegen den voet van het bed ge leund, verhit en opgewonden, lichtelijk aange schoten en het leek Virginia, alsof zij hem nu voor het eerst zag zooals hij werkelijk was: een zelfzuchtige zwakkeling, bezeten door het abnormale gevoel van zijn eigen belangrijk heid. Ik vind dat je mr. McMillan een excuus schuldig bent. zei ze langzaam. Zoo, vind je dat? viel hij uit. Waar houd ie me voor? Voor een gentleman, Rickey. Iets in Rickey's gezicht, nadat zij dat ge zegd had, maakte haar bang. Zij schoof een stoel tusschen hem en haar in. Ik ben een gentleman, riep hij razend uit. en ik daag ieder uit. die het tegendeel durft beweren. Maai wat Michae; McMillan betreft hij maakt een gebaar met hem heb ik afgedaan. En jij hoeft niet te denken dat je de baas over me kunt spelen, Jinny. Ik ben mijn eigen heer en meester en ik zal pre cies doen wat mij belieft. En één van de din gen, waar ik mee zal beginnen, is de invita tie van Marty van Duyne aannemen om met haar vader's jacht naar Florida te gaan. Zij neemt een stel vrienden mee. En ik zal er een boek over schrijven. Zij staarde hem niet-begrijpend aan, en zei toen: Je bent jezelf niet, Rickey. Je bedoelt dat ik gedronken heb? Wat zou dat? Mijn hoofd is heel helder. Dus dus je bent van plan om mij al leen achter te laten? Waarom niet? Het is mijn groote kans, Jinny. En jou hebben ze niet gevraagd. Neenzei ze langzaam. Mij hebben ze niet gevraagd. Ik kan het onmogelijk voorbij laten gaan. En ik ben dat ook heelemaal niet van plan. Ik zou Marty van Duyne tot het eind van de wereld willen volgen Rickeyben je verliefd op haar? Hij hief fier zijn hoofd op. Ik zou het zoo niet willen zeggen. Zij is een ster voor mij V'rginia wist, dat het hopeloos was om er op door te gaan. Als Rickey één van zijn ge- exalteerde buien had, was hij voor geen reden vatbaar. Hoelang blijf je weg? Zes weken. Maar hoe kun je het betalen? Dat moet maar. Het zal in zekeren zin later tot kapitaal worden, ik zal het terugver dienen door erover te schrijven. Een lange stilte. Toen: Wanneer ga je? Den dag na Nieuwjaar. En wat moet ik doen? Je kunt immers gewoon op onze kamers blijven? Vraag Mary Lee of ze bij je komt. dat zal ze met plezier doen. Zijn onverschilligheid over haar welzijn deed haar pijn. Zij had altijd gedacht dat hü van haar hield.-... Ik zal het haar niet vragen en ik ga hier morgen vroeg weg, Rickey. Weg? Waarom? Ik wil hier niet langer blijven, na dit alles Na wat alles? Niemand weet er toch iets van, behalve McMillan. En Tony zal woe dend zijn Laat hem. Ik ben niet van plan met hem te trouwen. Hij weet het. en ik zeg het jou nu ook, voor het laatst, Rickey. Je hoeft niet zoo theatraal te doen. Het zou heel goed voor je zijn. Het zou niet goed voor me zijn. Haar zelfbedwang liet haar opeens in den steek. Ik kan geen man trouwen om zijn geld, en ik ben het ook niet van plan en daarmee uit. Jij doet je eigen zin door met Marty naar Florida te gaan, nu, ik doe hierin mijn eigen zin. Ik ben óók mijn eigen baas, Rickey, net zoo goed als jij. Haar heftigheid maakte indruk op hem. Je hoeft het zóó toch niet op te nemen? Hoe kan ik het anders opnemen? Plotseling begin zij te snikken en Rickey boog zich over haar heen en smeekte- Niet doen, Jinny. Ik ben een bruut, zei hij even later, ik weet het wel. Jinny, maar ik kan niet anders, ik moet gaan Toen hij weg was, deed Virginia haar avondjurk uit en sloeg een eenvoudig, blauw peignoirtje om. dat zij zelf gemaakt had. Zij wist wat haar te doen stond. Uit het secre- taire-tje in den hoek nam zij pen en papier prachtig dik geschept papier, met het Bleecker wapen in den hoek. Haar briefje aan Michael schreef zij zonder aarzelen, verzegelde het daarna en legde het opzij. Morgenochtend zou zii het hem laten brengen. In bed dacht zij nog eens over alles na. Het kon niet anders. Michael kon niet langer voor haar zijn. Zij had haar besluit genomen, haar trots had haar daartoe gedreven. Haar keuze was tusschen Rickey en Michael, want hen beiden vereenigen ging niet langer. En zij kon Rickey niet in den steek laten, hij had haar noodig, en zeker als hij uit Florida terug kwam. Want dat de heele geschiedenis met Marty op veel verdriet voor hem zou uit draaien, daar was Virginia zeker van. Tenslotte viel zij in slaap en toen zij wakker werd. aanschouwde zij een grauwen Kerstmor gen. Zij kleedde zich haastig aan, schreef het briefje aan Tony en vroeg toen den weg naar de naaste kerk. Veel kalmer en zeker van den weg, dien zij gaan moest, was zij op Derekdale teruggeko men. Zij vroeg of zij mrs. Bleecker kon spre ken en haar gastvrouw had haar op bed ont vangen. Jane zag er jonger dan ooit uit in een roze ochtendjasje en de haren in een breede, rose bandeau. Zij had thee en toast voor ontbijt. Het liefste zou zij met chocolade en versche broodjes ontbeten hebben, maar zij moest om haar figuur denken. Maar lieve kind. hoe kom je zoo vroeg op? riep zij uit, toen Virginia binnentrad. Ik ben naar de kerk geweest. Heusch? Ja. en ik kom u goedendag zeggen, want ik ga vanmorgen weg, mrs. Bleecker. Er was een lichtje in Jane's oogen gekomen. Waarom ga je weg? Er hebben zich onverwachte omstandig heden voorgedaan, die mij noodzaken het to doen. Gaat je broer met je mee? Neen. Wat zegt Tony ervan? Ik heb het hem niet verteld. Het bleek duidelijk, dat Jane voor een raad sel stond. j Dus je loopt van hem weg? vroeg zij koel. O neen. ik heb hem een briefje geschre ven. Toen had Jane een plotseling besluit geno- men. Ga zitten, zei ze. en laat ons eerlijk over de dingen spreken. Ik weet, dat Tony met je wil trouwen en ik zou graag willen weten, hoe jij erover denkt. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9