Dreigde een „Putsch" in Hongarije? Mededeelingen van Oostenrijkse/ie legitimistische zijde. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld D '0 N D E R D A "C, 11 MXXET 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Hongarije ontkent het bestaan van buifenlandsche agitatie. Naar Havas uit Weenen meldt, heeft de toe stand in Hongarije de legitimistische kringen te Weenen levendgi verontrust. Hun orgaan „Der Oesterreicher" stelt zich niet tevre den met de dementis der regeering te Boeda pest, maar grijpt terug naar zekere geruch ten, die de ronde hebben gedaan over de kansen op een „putsch". In eeto vandaag gepubliceerd artikel tracht het orgaan aan te toonen, dat in deze ge- heele zaak vooral Oostenrijk bedreigd is ge weest en het nog is. Het blad schrijf ft: „Zie hier wat zich heeft afgespeeld: een groep politici is door Duitsch geld opgeruid de macht in Hongarije in. handen te nemen. De 'beweging had niet- alleen Hongarije ten doel, maar vooral ook Oostenrijk. Wanneer de putsch geslaagd was tet Boedapest, zou Berlijn Oostenrijk in een schroef hebben gekregen en het hebben kunnen' bedreigen, niet alleen uit het noorden en oosten, maar ook uit het zuiden, door Stiermarken heen. Aldus is de nieuwe vorm van den „Drang nach Osten". Ondanks de mislukking van den putsch blijft het gevaar bestaan en het zal weer te voorschijn komen". Het blad beweert dan verder, dat de toe neming der agitatie in Hongarije samen viel met het oogenblik, waarop bondskanse lier Schuschnigg zich in zijn redevoering van 14 Februari losmaakte van den druk der Nazi's in Oostenrijk en dat Boedapest en Ber lijn toen het oogenblik gunstig achtten om handelend op te treden. Volgens den „Oesterreicher" was het vooral de Hongaarsche minister van oorlog, gene raal Roeder, die het eerst de opstandige po gingen zou hebben ontdekt en ze zou heb ben doen mislukken door zijn maatregelen. Het D. N. B. verneemt uit Boedapest, dat het aangekondigde debat over de politieke gebeurtenissen niet doorgegaan is. Voordat de interpellanten het woord namen, besteeg mi nister-president Daranyi het spreekge stoelte in de Kamer. Hij zeide o.a. dat het de taak der regeering is, de politieke bewe gingen in het land met aandacht gade te slaan en er zorg voor te dragen, dat die be wegingen de grens van het wettige ïxiet over schrijden. „Ik kan ter geruststelling der openbare meening zeggen" aldus ver volgde hij „dat de regeering dezen plicht De Hongaarsche minister-president Daranyi. vervuld heeft en zal vervullen. Het is duide lijk, dat wij onzen arbeid ter versteviging van de economische en sociale orde en de ontwik keling van het land in geen geval laten ver storen door het streven van welke radicale be weging ook. Estlandsch vaartuig door Spaansche schepen opgebracht. Later weer vrijgegeven. Het Estlandsche koopvaardijschip „OIev", metende 2000 ton, dat van Cadiz op weg was naar Bayonne, werd Maandagavond gepraaid door schepen der Spaansche opstandelingen ter hoogte van de Fransche kust. Het schip werd door een schip der opstan delingen opgebracht naar de Spaansche ha ven Pasajes, waar het 's nachts binnenliep. Het werd daar doorzocht. Pas Dinsdag ochtend werd het toegestaan opnieuw zee te kiezen. Het schip is thans te Bayonne aange komen. Spaanscli vrachtschip achtervolgd. In een communiqué van het Fransche mi nisterie van marine wordt mededeeling ge daan van een gevecht tusschen twee Spaan sche schepen ter hoogte van Ouessant. Volgens dit communiqué werd het Spaan sche vrachtschip „Vonde de Zubiria" op 8 mijl ten Z.W. van Ouessant door een treiler der opstandeling beschoten en tot de grens der Fransche territoriale wateren achtervolgd. De door Ouessant gewaarschuwde zeeprefectuur te Brest zond onmiddellijk een watervliegtuig en een marinevaartuig naar de opgegeven plaats. Het Spaansche vrachtschip zette koers naar Brest, geloodst door een visschersvaar- tuig. Het rechtsche vaartuig heeft weder zee gekozen. Aan de hand van de "inlichtingen, waarover ik beschik, kan ik verklaren dat die arbeid in. dei"daad niet in gevaar gebracht is. De regee^ ring heeft geen reden om aan te hemen, dat een buitenlandsche factor zelfs ook maar langs middellijken weg invloed tracht te ver krijgen op het Hongaarsche politieke leven. De regèering moet beslist protesteeren tegen het onverantwoordelijk verspreiden vaxx ge ruchten. Zij acht het te meer te betreuren, dat deze geruchten bij een deel der open- bare meening ingang hebben kunnen vin den, omdat men daarbij zelfs den verte genwoordiger van een bevriende mogendheid niet ontzien heeft." Italië Mussolini naar Libye vertrokken. Mussolini is uit Rome vertrokken om zich in te schepen aan boord van den kruiser „Pola", die hem naar Libye zal brengen. Honderdveertig journa listen maken de reis mede. De directeur van het Giornale d'Italia schrijft oa.: In het Engelsch-Italiaansche gentlemen's agreement heeft Italië uiting ge geven aan zijn wil, de reeds bestaande rech ten van alle andere naties in alle deelen van de Middellandsche Zee te erkennen en het heeft daarmede alle agressieve of reformato rische voornemens uitgesloten. De politieke en militaire actie van Italië in de Middellandsche Zee streeft derhalve slechts twee welomlijnde doeleinden na: ten eerste, de duidelijk heid der positie en der betrekkingen te verzekeren, met de tendenz, overal daar, waar deze duidelijkheid bestaat, tot sa- merking te geraken en ten tweede, de ver dediging van de Italiaansche belangen in de Middellandsche Zee te verzekeren, hetgeen ge schiedt door de uitbreiding der militaire krachten en der vlootsteunpunten, waarbij men natuurlijk ook met de maatregelen van andere landen rekening moet houden. De reis van Mussolini naar Libye heeft, in tegenstelling met alle anders luidende ver onderstellingen, texi doel, een bezoek te brengen aan een gebiedsdeel van het impe- rium, dat aan een voor Italië belangrijke zee ligt, en dat om redenen van zelfverdediging onder toezicht van Italië moet staan. De diplomatieke redacteur van het nieuws bureau Stefani schrijft, dat Mussolini een be zoek aan Libye zal brengen, om den weg langs de kust naar Syrië in te wijden. Frankrijk Ook de Senaat keurt de defensieleening goed. De senaat heeft met 258 tegen een stem het wetsontwerp aangenomen, waarbij de regeering wordt gemachtigd een leening uit te geven voor de nationale verdediging. Tevoren had de senaat met 207 tegen 62 stemmen een amendement van de minder heid verworpen, dat door Louis Marin in de Kamer aangeboden tekst bevatte en ten doel had te waarborgen, dat de leening slechts voor de nationale verdediging zal worden aangewend, te versterken.' Engel and Baldwin's verwacht aftreden. In paiiementaire en politieke kringen te Londen acht men het thans zeker, dat mi nister-president Baldwin na de kronings feesten zal aftreden en worden opgevolgd door Neville Chamberlain. Alleen weet men den juisten datum nog niet. Men vermoedt dat deze datum bekend zal worden gemaakt in de week 'olgende op de kroning, d.w.z. 16 tot 22 Mei. De nieuwe regeering zal tijdig genoeg samen gesteld worden om zich bij de opening van de nieuwe zitting van het parlement op 31 Mei voor te stellen. Het is mogelijk, dat de imperiale conferen tie, waarvan de datum nog niet is vastgesteld, geopend zal worden door Baldwin, terwijl Ne ville Chamberlain de verdere vergaderingen zal presideeren. Bom via scheepsbrug in de machinekamer. Het projectiel niet ontploft. Havas meldt uit Marseille 10 Maart: Guitard de gezagvoerder van het Fransche stoomschip Djebel Antar heeft het radiostation van de Compagnie Générale Transatlantique mede gedeeld, dat naar zijn schip vijf bommen wer den geworpen: één viel op dek, de tweede sloeg door de brug en kwam in de machinekamer terecht, doch ontplofte niet. Drie andere bom men hebben het schip niet getroffen. De Djebel Antar zou gisteravond te Marseille aankomen. Nederlandsche zeelieden te Gibraltar veroordeeld. Chryslerdirectie verlangt ontruiming der fabieken. 65000 arbeiders houden de werkplaatsen bezet. NEW YORK, 10 Maart De directie van Chrysler heeft de rechtbank verzocht te ge lasten, dat de stakers uit haar fabrieken worden verdreven. De fabrieken van Chrys ler worden door 65.000 stakers bezet gehou den. Wegens weigering naar Alicante te vertrekken Twee Engelsche en zes Nederlandsche zee lieden van het Engelsche stoomschip „Thor- pehall", dat zich naar Alicante moest bege ven. hadden zich gisteren voor den politie rechter te Gibraltar te. verantwoorden gehad wegens weigering naar zee te vertrekken. Het schip was hier uit Bilbao aangekomen met stukgoederen. De beklaagden verklaarden niet naar Ali cante te willen vertrekken, uit vrees hun le ven in gevaar te brengen, daar zich tien jonge Spanjaarden aan boord bevonden. Daar zij zich van rechtskundigen bijstand wilden voorzien, werd de zaak verdaagd. Nader wordt gemeld, dat alle beklaagden veroordeeld werden tot een boete van twee pond sterling, plus 2 shillings 2 pence iboete. Bovendien zijn zij ontslagen. Hevig offensief aan het Madrileensche front. Italiaansche vliegtuigen in den aanval. De Madrileensche verdedigingsraad heeft gistermiddag medegedeeld, dat de aanval, die door de troepen der gemotoriseerde Ita liaansche divisie bij Guadalajara is ingezet, met groote hevigheid voortduurt. De stellin gen der regeeringstroepen zijn tot vijfmaal toe aangevallen door zeer sterke afdeelingen, gesteund door een machtig geschut en vele bombardements- en jachtvliegtuigen. Tegen over deze meerderheid in getalsterkte en technische middelen, door de Italianen in het vuur gebracht, moesten de regeerings troepen terrein prijsgeven, zonder dat de vijand het verband tusschen de liniën heeft kunnen verbreken. De opstandelingen heb ben in den afgeloopen nacht in alle secto ren van het Madrileensche front een groote bedrijvigheid getoond. De plaatselijke aan vallen der opstandelingen wei-den met succes door het geschut en de infanterie der regee ringstroepen beantwoord. De Madrileensche ..Mundro Obrero" meld de gisteravond, dat de gevechten in de pro vincie Guadalajara tot het tegenhouden van den vijand worden voortgezet. Na eerst een aanval te hebben gedaan op het centrum van de regeeringstroepen. hebben de opstande lingen later een aanval gedaan op den rech tervleugel, teneinde hun troepen in den rug te beschermen. Uit deze mededeeling van het blad blijkt wel, dat de opstandelingen aanzienlijk zijn opgerukt. In het Westen zijn zij doorgedron gen tot Toba, in het centrum tot voor Al- madrones en in het Oosten tot A-banades. Het doel van de westelijke colonne is den weg van Aragon, de centrale colonne rukt op naar Brihuega en de Oostelijke naar Ci- fuentes. De gemotoriseerde eenheden, die door de opstandelingen in het vuur werden gebracht, stelden hen in staat deze beide laatste plaatsen onmiddellijk te bedreigen. Het schijnt niet, dat hun aanval gericht is tegen Guadalajara. Vermoedelijk zullen bei de colonxxes den loop van de Tajuna en de Taag volgen. Te Madrid verklaart -men, dat indien de opstandelingen geen druk uitoefenen op an dere punten van het front van Madrid, deze vooruitgang van weinig beteekenis is. De buitenlandsche strijdkrachten. Naar Havas voorts uit Madrid meldt zijn gisteren nog vijf Italiaansche krijgsgevangenen n haxxden van de regeeringstroepen gevallen in de provincie Guadalajara. Onder hen bevindt zich een sergeant, Placidi. die verklaard heeft, dat in den sector van Guadalajara de krijgsverrichtingen geleid wor den door een volledige Italiaansche divisie van minstens 7000 man, door een deel van de derde divisie en door bataljon 135. De sergeant wist niet tot welke divisie, dit laatstgenoemde ba taljon behoorde: Te Siguenza heeft men af deelingen van de derde divisie, bijgenaamd.de divisie „der zwarte veeren" aangetroffen. Men beweert, dat al deze troepen Italiaansch zijn. Men vindt er echter ook Duitsche strijd krachten. De commandant van de tweede di- isie is generaal Coppi. De divisie bestaat uit twee of drie groepen, waarvan elke groep drie bataljons omvat, welke weer verdeeld worden in vier compagnieën: drie geweercompagnieën en een mitrailleurcompagnie. Alle bevelvoeren de instanties zijn Italiaansch en iedere divisie telt twintig gevechtswagens van het type „An- saldo". Het ooi'logsmateriaal en de over de tanks bevel voerende officieren zijn Ita liaansch. Sergeant Placidi beweert naar Spanje te zijn gekomen aan boord van de Lombardia, tezamen met 4000 man. Hij heeft ook nog an dere Italiaansche schepen te Cadiz gezien met manschappen en oorlogsmateriaal, dat naai zij meening van Italiaanschen oorsprong is. Hedenmorgen meldde Havas uit Madrid: Naar verluidt hebben de regeeringstroepen gisteren tegen het einde van den middag een egenaanval ondernomen aan het front van Guadalajara met het doel het front zooveelj mogelijk in beweging te brengen, Men zegt, dat deze tegenaanval de regeeringtroepen in staat heeft gesteld hun stellingen eenigszins te ver- beteren op verschillende punten. Verrast door het plotselinge van den aanval gingen de rechtsohen van hun kaart weer tot den aanval over, maar zonder succes. Bij het vallen vai/n den nacht, werd, nadat de regeeringstroepen den. laats-ten rechtscben aaixval weer beant- wooi-d hadden, de strijd voortgezet, dooh gelei delijk namen de gevechten in hevigheid af. Chineesche veerpont omgeslagen. Veertig opvarenden verdronken. Naar Havas meldt is een veerpont, die den dienst tusschen Tientsin en Tangkoe onder hield, in de door een voorbijvarend stoomschip veroorzaakte deining omgeslagen. Veertig op varenden zijn verdronken. Lord Nuffield stelt opnieuw een groot bedrag beschikbaar. 50.000 pond st. voor vorming van een cadettcnkorps. De lord-mayor van Londen heeft vandaag in het Mansion House medegedeeld, dat de o.a. om zijn schenkingen bekende automobiel fa brikant Lord Nuffield heeft aangeboden 50.000 pond sterling beschikbaar te stellen voor de vorming van een zee-cadettenkorps, mits door de Navy League een bedrag van 100.000 pond zou worden bijeengebracht. Reis om de wereld in 28 dagen. Pan American Aix-ways maakt haar mogelijk. Volgens de op 1 Maart van kracht geworden zijnde dienstregelingen der verschillende luchtvaartmaatschappijen kan men thans in 28 dagen een niet al te overhaaste reis om de wereld maken. Op genoemden datum is de dienst geopend tusschen San Francisco en Manilla en tus schen Manilla en Hongkong. De Pan-Ameri can Airway Company zal volgens het met de Chineesche regèering gesloten contract deze verbinding' over den Stillen Oceaan driemaal onderhouden. Met deze nieuwe lijn is de lucht lijn rondom den aardbol gesloten en kan geheel volgens die dienstregelingen den tocht binnen een maand volbracht worden. De reis om die wereld per vliegmachine kost met inbegrip van de verschillende overnach tingen in de aangewezen hotels ongeveer 3500 gulden (K. W. P.) OVERBLIJFSELEN VAN OUDE STAD DOOR TOEVAL ONTDEKT. Aan den Euphraat in Babylonië heeft men eenige vondsten gedaan uit den oud-Chris- telijken tijd. Door een toeval kwam men op de oude overblijfselen van een stad terecht, die na jarenlangen ai'beid blootgelegd werd. 0.a. werd een oude Christelijke kapel bloot gelegd, die in een particuliere woning inge licht was en wel volgens de inscripties in het jaar 232. Aan den smallen kant ziet men nog het graf van een martelaar. De wanden zijn met muurschilderingen bedekt, voorstellin gen uit de Heilige Schrift. Ook vond men e'en voorstelling van Christus, die wel de oudste is, die we kennen. Volgens den zegsman kan men aan de schilderingen zien, dat ze het product van een zeer oude cultuur zijn. dat de oudste reeds in de tweede eeuw ontstaan zijn. De vondsten voeren ons dus terug tot de oudste tijden van het Christendom. Filmvoorstelling bij den tandarts. Het laatste nieuwtje uit Amerika. Uitspraken van de Rechtbank, De verdwenen auto. Drie Haai-lemmers, die 9 October j.l. uit een garage te Bloemen daal een Ford '30 ont vreemd hadden, hadden elk een jaar gevan genisstraf met aftrek van preventief tegen zich hooren eischen. De eerste verd. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 mnd. De tweede verd. werd veroordeeld, tot 10 mnd. voorwaardelijk en de derde tot 10 mnd., waarvan 5 mnd. voorwaardelijk. Brutale inbraak. Een jeugdige IJlmuidensche kaipper was omstreeks Paschen van het vorig jaar door over een muurtje te klimmen, een kleeding- magazijn aan de Briniostraat te IJmuiden, binnengedrongen, waar hij een voorraad heerenkleeding ter waarde van f 200 had ont vreemd. De Officieer had tegen dezen verdachte een gevangenisstraf van 9 maanden met aftrek van preventieve hechtenis geëischt. Deze zaak werd uitgesteld, teneinde een reclasseeringsrapport over verd. in te win nen. Een oude bekende. De man, die al herhaaldelijk was veroor deeld wegen het stelen van rijwielen, en nu ervan beschuldigd werd dat hij 8 Januari j.l. op de trawlerkade een fiets had willen weg nemen, wat nog maar net voorkomen was, doordat iemand hem daarop betrapte, had ondanks zijn betuigingen van onschuld een jaar gevangenisstraf met aftrek van preven tief tegen zich hooren eischen. De rechtbank veroordeelde verd. conform den eisch. Onverklaarbare manoeuvre. Een 30-jarige Haagsche kellner, was in volle vaart met zijn motor tegen een auto opgereden, terwijl volgens de getuigenver klaringen kwam vast te staan, dat er ruim schoots gelegenheid tot passeeren was ge weest. De duorijder was bij de botsing zeer ernstig gewond en de officier had wegens veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel f 60 boete of 30 dagen geëischt. De rechtbank sprak verdachte vrij. De onvoorzichtige fietser.' Een I-Iaarlemsche Bakker was bij het over steken van de Heemsteedsche Dreef aange reden dooi- een auto, bestuurd door een caféhouder uit Soestdijk. Daar bij de behan deling bleek, dat de auto eerd'er het kruis punt was genaderd dan de fietser, vroeg de Officier vrijspraak. De rechtbank vonniste overeenkomstig den eisch. JAPANSCHE AFGEVAARDIGDEN LOOPEN WEG UIT HET LAGERHUIS Het Japansche Lagerhuis heeft zijn verga dering moeten onderbreken, aangezien het quorum niet meer aanwezig was, toen alle af gevaardigden met uitzondering van de leden der Sociale Partij, weggeloopen waren. Dit geschiedde op het oogenblik, waarop het wetsontwerp op de geneeskundige herverzeke ring en op de verbetering van de openbare hygiëne behandeld zou worden. De afgevaar digden van genoemde partij namen daarop een resolutie aan, waarin zij de regeering ver zochten het Lagerhuis te ontbinden op grond van de lusteloosheid van de andere partijen, die geen belangstelling toonden voor het eeni ge plan tot sociale hervorming, dat zich op het huidige zittingsprogram bevindt. Men acht het waarschijnlijk, dat de legerkringen zullen trachten gebruik te maken van den toestand voor hun antiparlementaife aanval len. RAMI) DINO GRANDI TOT GRAAF VERHEVEN. Uit Rome: Bij Koninklijke beschikking is den Italiaanschen ambassadeur te Londen, Dino Grandi, de titel van graaf toegekend. Een tandarts in Boston is op de origineele gedachte gekomen zijn kleine patiënten, die zich meestal zeer onrustig gedragen en ook niet graag bij den tandarts op bezoek gaan, af te leiden. De tandarts heeft zijn werkkamer als een filmtheater ingericht. Het plafond van de kamer is bespannen met een wit linnen doek, waarop door middel van een voor dat doel ingericht toestel zwijgende films vertoond kuninen worden. Als eerste toeschouwer fun geerde het zoontje van den tandarts zelf, Jimmy, voor wien eigenlijk het heele fïlange- bouw ingericht was, omdat hij niet door den tandarts behandeld vólde worden. Het kind keek geboeid naar het doek en liet zonder moeilijkheden te veroorzaken, tegelijk twee tanden trekken. Deze d-ure inrichting .van den tandarts is echter zeer voordeeldg geworden, omdat de kinderen nu zeer graag bij hem op bezoek gaan, waar ze in zijn kamer genoeg af leiding vinden. Daardoor vergeten ze de pijn of het plomibeeren van de kies. PPOEPAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs en Slechtbedeeld gingen nu weer verder, al pratende over de manier, waarop zij Schrielkop gevangen zouden kunnen nemen. Op dit plaatje loopen zij al op het grondgebied van den kobold, en wij zullen maar hopen, dat Schrielkop hen daar niet zal vinden. Maar neen kijk, daar ligt hij in een diepen slaap verzonken! Toen de jongens dit bemerkten, waren zij ook niet meer bang voor hem. „Ziezoo," zegt Thijs, „we boffen alweer. Ik doe hem meteen de boeien om." Doch Slechtbedeeld riep: „Nee, niet doen. Als je hem boeit, wordt hij natuurlijk razend van nijd; dan groeit hij weer en is hij vreeselïjk gevaarlijk. Laten we maar liever een beetje voorzichtig zijn." VRIJDAG 12 MAART HILVERSUM I. 1875 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding 10.20 De clamatie 10.40 Gram.pl. 11.10 Vervolg decla matie 11.30 Orgelspel 12.— De Palladians I.30 Gram.pl. 2.30 Lyra-Trio 3.15 AVRO- Dansorkest 4.Gram pl. 5.05 Voor kinderen 5.30 Orgelspel en gram.pl. 6.30 Politiek radio journaal 6.50 Gram.pl. 7.Causerie over de Nederlandsche Arbeidersbeweging 7.20 Gra- mofoonpl. 7.30 Berichten V. G. P. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.— Zang en piano. 8.30 Muzi kale lezing. 9.Radiotooneel met muziek 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.— Jazzmuziek (gr. pl.) 11.30 12.Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. Alig'. progT. verzorgd door de NCRV 8.— Schriftlezing, meditatie. Gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.30 Gram.pl. 9.30 Gelukwenschen 10.30 Morgendienst 11.— Viool en piano 12. Berichten. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble Van der Horst 2.Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur 3. Orgelspel 3.454.45 Sopraan en piano 5. Gram.pl. 5.30 Declamatie 6.05 Gram.pl. 6.30 Tuinbouwpraatje 7.Berichten 7.15 Literaire causerie 7.45 Reportage 8.Berichten 8.15 Arahemsche Orkestvereen. 9.„Uit het werk van een krantendirecteur", causerie. 9.30 Ver volg concert 10.25 Berichten ANP 10.3011.30 Gram.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Medische causerie. 11.40 Pianorecital 12.10 Orgelconcert 12.50 BBC-Dansorkest 1.35 2.20 Kamermuziek 4.20 BBC-Midland-orkest 5.35 D. Hogben's Vocaal en Instrumentaal Ensemble 6.20 Berichten 645 BBC-Zangers mmv. solist 7.20 Muzikale causerie 7.40 BBC- orkest 8.20 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 Actueele causerie 10.Het Kolisch Strijk kwartet en solisten 11.20 Maurice Winnick en zijn Band 11.5012.20 Louis Levy en zijn Symph. dansorkest RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Parijsch Kamer orkest en zang 3,20 Orkestconcert en soliste 6.50 Maillard-Verger-Tiïo 8.20 Pianorecital 9.05 Zang 10.2011.20 Parijsch Philh. Orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Politie-Muziekkorps 7.50 Omroepklein- orkest. 11.20 Westduitsch Kamerorkest. 1.35 Gevar. concert 3.20 Omroepkleinorkest 5.20 Dito 6.20 Omroepdansorkest en solisten 7.30 Voor Soldaten 10.— Prisca-kwartet 10.30 II.20 Omroep-Amusementsorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Grampl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Salonor kest en soliste 6.20 Pianorecital 6.45 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Operette „Die Vielgeliebte". Hierna tot 11.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Om roeporkest 1.50 Fluitreeital 2 002.20 Gram.p.l 5.20 Piano-recital 5.50 Accordeonmuziek 6.35 Grampl. 6.50 Piano-recital 7.35 Zang 8.20 Voor Oud-Strijders. 10.30 Gram.pl. 10.4511.20 Omroepdansorkest en solist.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6