PU ROL De gouden ganzen van Zlatanica Largo Caballero over Spanje's toekomst Ruwe huid Proces meteen merkwaardige voorgeschiedenis Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld VRIJDAG '12 WAART 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD Geen bolsjewisme of anarchie. j,0ver drie maanden nemen wij het initiatief". De ..Temps" publiceert een interview met den Spaanschen minister-president Largo Cabal lero, waarin deze in de eerste plaats ver klaarde er niet aan te denken zijn functies, neer. te leggen. Verder zeide hij', dat indien de regeeringstroepen winnen, een overgangstijd perk zal komen, doch nooit zal worden toege staan, dat iemand Spanje het bolsjewisme of de anarchie oplegt. Het confiskeeren of controleeren van de particuliere ondernemingen is slechts een tijdelijke maatregel, vooral omdat dikwijls het leidende personeel van de ondernemingen de vlucht heeft genomen en alles aan zijn lot heeft overgelaten. Deze periode zal voorbij gaan en de regeering zal deze evolutie econo misch en technisch leiden. Het is mogelijk, dat groote ondernemingen genationaliseerd zullen worden of grootgrondbezit in handen zal worden gegeven van een collectief arbeids- orgaan. Hetzelfde geschiedt in het buitenland. In ieder geval zullen de kleine bedrijven, hetzij in landbouw of industrie, niet onteigend wor den. Onder kleine bedrijven wordt verstaan bedrijven, die worden gedreven door een ge zin, dikwijls geholpen door enkele arbeiders. De Spaansche republiek zal vermoedelijk den politieken vorm houden, die vóór de revolutie bestond. De Baskische regeering en de Catalaansche generaliteit zullen grooter faciliteiten voor het binnenlandsch bestuur krijgen, zonder dat volledige autonomie zal worden gegeven. Evenmin zal in Spanje een statenbond worden geschapen, volgens het voorbeeld van het Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Bovendien zal slechts één Spaansch leger bestaan.. Caballero verklaarde verder, dat binnen drie maanden de regeeringstroepen op hun beurt het initiatief zullen nemen in den strijd, aangezien de regeering beschikt over men- schen, in tegenstelling, met de opstandelingen. Sprekende over Marokko ontkende Cabal lero dat er sprake van zou zijn, het mandaat prijs te geven. De regeering is voornemens na het einde van den burgeroorlog aan bevriende mogendheden, zooals Frankrijk en Engeland, hulp te vragen om dit gebied te ontginnen, doch deze hulp mag de perken van economi sche samenwerking niet overschrijden. Het spreekt vanzelf, dat Duitschland, Portugal of Italië in deze voordeelen niet zullen deelen. Tenslotte zeide Caballero, dat een overeen komst met den tegenstander onmogelijk is. „Ik weet niet, wat zal gebeuren wanneer buitenlandsche oorlogsschepen Spaansche schepen in het bijzonder militaire transpor ten, zullen aanhouden" voegde Largo Cabal lero hieraan toe. „In geen geval zullen we een onderzoek in volle zee toestaan. Ik wensch geen wereldoorlog te ontketenen, doch indien wij gedwongen zullen worden ons te verdedi gen, dan zullen wij ons verdedigen, wat hier van de gevolgen ook zullen zijn. De verantwoordelijkheid hiervoor zal dan rusten op hen, die ons hebben uitgedaagd. Anders handelen, zou verraad zijn ten op zichte van Spanje". Aan het front van Guadalaraja. Volgens een Havasbericht uit Madrid gistermiddag tegen drie uur op het hevige geweervuur van den morgen in den sector Guadalajara een plotselinge aanval van de Nationalisten gevolgd. Gesteund door zwaar spervuur rukten twee en dertig tanks op naar de regeeringslinies. Reeds in den morgen had het geschut aan beide kanten van den weg naar Aragon vuur gegeven. De regeeringstroepen boden verwoed tegen- Voor Spanje en den vrede. -Oproeping van Wereldcomité. Professor Langevin en Sir Norman Angell hebben naar Havas uit Parijs meldt, uit naam van het Wereldcomité voor den Vrede een op roeping gericht tot alle democratische regee ringen, groote vredesorganisatie en volken ten gunste van Spanje en den vrede. In dezen oproep wordt het verlangen te ken nen gegeven, dat het Duitsch-Italiaansch leger uit Spanje wordt teruggetrokken, en dat de Volkenbond toepassing verzekert van ar tikel 10 van het pact, dat de territoriale on schendbaarheid en de politieke onafhankelijk heid van Spanje waarborgt. In den oproep wordt er bij alle democratische vereenigingen op aangedrongen, zoo spoedig mogelijk een breed front der pacifistische krachten der wereld tot- stand te brengen om Spanje en den vrede te redden. Indianen overvallen een dorp. Door hongersnood gedreven. Het A. N. P. meldt uit Rio de Janeiro: Na een periode van droogte in de vallei van de Amazone en het omringende oerwoud, is hon gersnood ontstaan onder de Yumuna-indiaaien In wanhoop heeft de stam dezer dagen een aanval gedaan op het dorp Alcobaca, in den staat Para en alle levensmiddelenvoorraden. die hij vond, weggesleept. Nog steeds de affaire- Lindbergh. Twee veroordeelingen. Uit New-York: Nog steeds is er geen einde gekomen aan de zaak der ontvoering van Lindbergh's baby. Thans zijn twee personen. Martin Schlossman en Harry Weiss geheeten. schuldig bevonden aan ontvoering van Paul H. Wendel, vroeger advocaat in Trenton, dien zij door martelen er toe gebracht had den te' bekennen dat hij het was geweest, die de baby van Lindbergh had ontvoerd, door welke bekentenis de terechtstelling van Bruno Richard Hauptmann drie Hagen moest worden uitgesteld. (A.N.P.) stand. Vier maal herhaalden de opstande lingen hun stormloop, telkens werden zij teruggeslagen. De artillerie der .regeering deed doeltreffend werk. Gebruik makende van een oogerublik van aarzeling onder de opstandelingen gingen de loyalen toen tot een feilen tegenaanval over aan den linker vleugel. Di de eerste uren van den nacht duurde de verbeten, bloedige strijd nog voort. Men verzekerde 'echter, dat de loyalen eenig terrein wonnen op zekere punten. Er verluidt, dat de opstandelingen gedurende de laatste 4 dagen verlie zen hebben geleden tot 3000 dooden en gewonden. Gisteren zijn negen tanks der recht- schen onbruikbaar geworden of ver hield, hetgeen het totale aantal buitengevecht gestelde tanks sedert het begin van den slag brengt op twee en twintig. Gevechten in Asturië. Generaal Queipo de Llano heeft voor radio SeviUa de communiqués der regeeringstroe pen tegengesproken en vervolgens ver klaard, dat gisteren aan het front in Asturië hevige gevechten geleverd zijn. „Wij hebben drie bataljons gedecimeerd. Aan het front van Jarama hebben wij een kleinen opmarsch tot stand gebracht. De loyalen maken veel gerucht over het feit, dat vier Italiaansche krijgsgevangenen aan het front van Guada lajara in hun handen zijn gevallen. Ik stel er prijs op te doen opmerken, dat tijdens onze opmarsch Noren en Tsjecho-Slowaken naar onze gelederen zijn overgeloopen, het geen bewijst, dat er niet alleen vreemdelin gen aan onze zijde zijn. Aan. het front van Siguenza hebben wij Gocolludo en Monasterio bezet. Er bleven vijftig dooden op het slagveld achter en talrijke krijgsgevangenen vielen in onze handen. Een gemotoriseerde colonne blijft oprukken naar den weg van Guada- lara. Denemarken Regeering niet afwijzend tegenover definitief Scandina visch verbond. De Deensche minister-president Stauning heeft gisteravond te Stockholm een rede ge houden. waarin hij o.a. zeide dat de Volken bond niet voldaan heeft aan de verwachting en dat d:e Noordelijke staten geen vijandelijke gevoelens koesteren ten aanzien van andere mogendheden. De Deensche regèering staat, volstrekt niet zoo sterk afwijzend tegenover een defensief verbond met de andere Scandi navische landen als wellicht gedacht wordt. Stauning gaf verder uiting aan. zijn tevre denheid over de pogiiv en van de Oslo-confe rentie en de onlangs door den Nederlandschen minister-president Colijn in het werk gestelde pogingen, alsmede de jongste conferentie te 's Gravenhage. Stauning verwacht hiervan evenwel geen giroot£ gevolgen. Deïtschiamdl Thans protesteert Washington te Berlijn. Huil, de staatsecretaris van buiten landsche zaken, heeft den ambassa deur der Vereenigde Staten te Berlijn, Dodd, opdracht gegeven krachtig bij den rijksminister van buitenlandsche zaken te -protesteeren naar aanleiding van de onlangs in de Duitsche pers gepubliceerde artikelen. Nader meldt Havas uit- WashingtonZooals men weet, heeft Huil Onlangs uit- naam van de regeering der Vereenigde Staten zijn leed wezen betuigd over de door La Guardia, den burgemeester van,New York, gesproken woor den ten aanzien van Hitier. Mevrouw Stephen Wise, de echtgenoote van den bekenden New Yorkschen rabbijn en pre sidente van de vrouwengroep van het Ameri- kaansch-joodsche congres, waar La Guardia hiet woord had gevoerd, heeft den staatssecre taris in kennis gesteld van de Campagne, die in de Duitsche pers tegen de Vereenigde Sta ten werd gevoerd. HUM heeft den ambassadeur der Vereenigde Staten te Berlijn, Dodd, direct opdracht ge geven zeer krachtig te protesteeren en der rijksregeering te laten weten, dat de Vereenigde Staten verontwaardigd zijn over de heftigheid van den aanval in de Duitsche pers. Ecuador. Politiek complot verijdeld. De militaire politie heeft een revolution- naire samenzwering, de tweede in den tijd van veertien dagen, verijdeld. Het lag in de be doeling der samenzweerders den dictator Fede- rigo Paez af te zetten. Verscheidene soldaten en burgers zijn gevangen genomen. Italië Mussolini's reis naar Lybië. Maarschalk Italo Balbo is gisterochtend per watervliegtuig te Tobrouk aangekomen. Hij zal Mussolini ontvangen, die vandaag met den kruiser Pola wordt verwacht. Het eerste eskader zal langs de kust van Tripoli worden gestationeerd. De Pola wordt geëscorteerd door de krui sers Gorizia, Zara en Fiume. Voor Syracuse ontmoette het schip de kruisers Trento, Triëst en Bolzano. APOLLO STANDBEELD GEVONDEN Uit den tijd van Julius Caesar Straatarbeiders bij Anzio in Italië hebben ternauwernood 50 cM. onder de aarde een standbeeld van Apollo uitgegraven, dat uit den tijd van Caesar stamt. Het marmeren beeld is meer dan levensgroot en stelt een biddenden Apollo voor. Krullende haren, door een lint vluchtig bij elkaar gebonden, omlijsten het expressieve gelaat. Ofschoon handen en voe ten van het standbeeld ontbreken, verliest het daardoor niets aan waarde. Schrale lippen Gesprongen handen verzacht-geneest Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. ingez. Medj De buitenlanders in den Spaanschen burgeroorlog. Spaansche regeering bereid de buitenlandsche vrijwilligers terug te trekken? Op het congres van het Internationaal Vakverbond, dat dezer dagen te Londen bij een is, zou de Spaansche delegatie volgens Reuter hebben medegedeeld bereid te zijn de buitenlandsche vrijwilligers, die in de rijen der regeeringstroepen strijden, terug te trekken op voorwaarde, dat een overeen komst tot stand zou komen, die wederzijds zou imoeten worden ten uitvoer gelegd. Belgische ambulances voor de Spaansche opstandelingen. Gisteravond zijn te Antwerpen 14 automo bielen aan boord van het Duitsche stoom schip „Hercules" gebracht, dat hier in de haven ligt en dat naar Spanje zal vertrek ken. Dit zouden de eerste ambulances zijn. die door de vereeniging „Actie en Bescha ving" aan de Spaansche opstandelingen zijn aangeboden. Zij moeten naar Salamanca worden overgebracht om aldaar door majoor Launoy aan generaal Franco te worden aan geboden. Elk der auto's draagt den naam van een in Spanje gevallen Belg. Eén heeft den naam ontvangen „Baron Jacque de Borchgrave". Bulgaarsche boeren voelen zich bedrogen Hevig tumult in den Belgischen Senaat. Rexistisclie Senator diende een oorvijg toe. De Belgische senaat heeft gistermiddag beraadslaagd over het wetsontwerp, waarbij tusschentijdsche verkiezingen worden verbo den in geval het niet „toevallige" vacatures betreft. Senator Gillon bracht rapport uit. waarbij hij concludeerde, dat het wenschelijk is het wetsontwerp aan te nemen. De Rexistische senatoren interrumpeerden onophoudelijk. Hun systematisch obstructie bracht eenige opwinding teweeg. Aan het eind van zijn uiteenzetting werd Gillon langdurig toegejuicht door de meerderheid van den sen- naat, hetgeen den Rexistischen sena tor Graaf Degrunne dermate ont stemde. dat hij den liberalen sena tor Catteau, die naast de bank der Rexistische senatoren zijn plaats heeft, een oorvijg gaf. Dit was het sein tot een vechtpar tij, zooals men in den senaat nog nimmer heeft aanschouwd. De liberale en socialistische sena toren schaarden zich om Catteau. Sommige senatoren sprongen op de lessenaars. Er werden vuistslagen ge wisseld. De deurwaarders konden niets uitrichten. De president was de situatie niet meer meester en schorste de vergadering. Desondanks hield het kabaal aan. Men hoorde Graaf Degrunne de woorden toeroe pen: „noble crapule" („edele schob bejak De openbare -én perstribune wer den- vervolgens ontruimd. Aan het tumult scheen geen einde te komen. Toen de vergadering tenslotte werd her vat,. deelde de president mede. dat de inci denten zijn bijgelegd, daar de liberale sena toren hun voorstellen hadden ingetrokken en Graaf Degrunne zijn spijt betuigd had over zijn optreden. De senaat zette toen zijn beraadslagingen over het wetsontwerp voort en bracht mi nister-president Van Zeelanci bij diens bin nenkomst in de.zaal een langdurige en har telijke ovatie-. De premier nam daarop het woord en ver zekerde dat hij zich bij de tusschentijdsche verkiezing te Brussel candidaat zou laten WEENEN, 7 Maart. (Van onzen correspondent). Het is geen sprookje en geen uit den duim gezogen verzinsel, dat verhaal van de Gouden Ganzen, dat ik U nu vertellen ga, maar het is een lieusch gebeurde en dientengevolge abso luut ware geschiedenis, zóó waar. dat zich zelfs een rechtbank met het geval van die ganzen heeft moeten bemoeien. En wel -de rechtbank in de stad Pleven, die ook wel Plewna genoemd wordt, in het Noordelijke gedeelte van Bulga rije, ten Zuiden van den Donau, die hier in de richting van de Zwarte Zee stroomt. Het ge meentebestuur van Zlatanica voert een proces tegen den juwelier Ivan Pernov en wil van hem het stuk grond terughebben, dat hij een poos geleden gekocht heeft, óf wil een bedrag van twee millioen lewa van hem ontvangen als „schadevergoeding"! Het proces baart veel op zien en wordt door allen het „Proces van de Gouden Ganzen" genoemd. De voorgeschiede nis van het proces heeft zich in een tijdsbestek van slechts enkele maanden afgespeeld. Zij begon in Mei 1936, toen de echtgenoote van den juwelier Ivan Pernov te Pleven ter markt was geweest. Zij had daar een gans gekocht er kwam opgewonden bij haar man binnenstor men om hem te vertellen, dat die gans van binnen van goud wasIn de maag van de gans bevonden zich goudkorreltjes! De juwelier, aanvankelijk ongeloovig, onderzocht het geval en moest weldra vaststellen, dat zijn vrouw gelijk had. De korreltjes waren van goud en zij wogen tezamen elf gram. Het was dus een aardige vondst. Hij verbood zijn vrouw ook maai- met iemand over die ontdekking te spre ken en hij ging nu zelf eens op onderzoek uit. Eerst ging hij aan het stalletje op de markt, waar zijn vrouw de gans gekocht had, eens informeeren waar dat beest oor spronkelijk vandaan kwam. Hij hoorde nu, dat het een gans van den boer Georgij Be- linov uit Zlatanica was, een dorp in de buurt van Pleven. De juwelier kocht nog twee ganzen van dien boer en het bleek, dat deze beide ook weer goud in hun maag had den zitten. In de maag van de eene gans lagen korreltjes van een gewicht van vier gram. De 'andere gans leverde iets meer dan zeven gram goud op. De juwelier begreep heel goed. dat de gan zen dat goud niet zelf gemaakt hadden, Goudproductie is wat anders dan eieren leg gen! Het goud moest dus ergens vandaan komen en men moest dus nu het stuk grond opsporen, waarop de ganzen geweid hadden. Hij ging als een detective naspeuren, waar de ganzen van boer Belinov zich doorgaans pleegden op te houden en hij kwam er ach ter, dat de ganzenjongen hen altijd naar een klein stukje gemeenteweiland dreef, dat niet aan de groote gemeentewei grensde. Pernov stapte onder het een of andere voorwendsel naar dat stukje grond toe, dat twee kilometer van het dorp verwijderd laL en schonk er vooral veel aandacht aan het beekje, waarin de ganzen naar hartelust rond ploeter den. Hij nam wat zand uit het water mee en ging dat thuis zorgvuldig on derzoeken. Het resultaat was. overweldigend: het zand bevatte goud! Pernov schreef nu aan een zakenvriend in Londen en vroeg hem naar Pleven te komen, daar hij iets kolossaals ontdekt had, waar mede veel geld te verdienen was. De Engelsch stellen buiten iedere partij en buiten iedere beïnvloeding. In antwoord op de vraag der Vlaamsch- Nationalisten, de bondgenooten der Rexisten. of Degrelle gebruik zal kunnen maken van den radio-omroep, zeide Van Zeeland, dat hij tijdens de verkiezingscampagne niet voor de radio zal spreken en dat geen enkele can- didaat voor de radio zal spreken. „In den strijd, die nu zal beginnen, zal ik slechts de hoffeïijkheid en het beginsel van „fair play" in acht nemen. Ik wensch, dat mijn tegenstanders hetzelfde zullen doen. Dit zal des te beter zijn voor het land en zijn goeden naam(Langdurige toejuichin gen) De Senaat nam met 114 tegen 16 stemmen, bij twee onthoudingen, het wetsontwerp aan, krachtens hetwek tusschentijdsche verkiezingen in ge nval de vacature „niet toevallig" is, verboden zullen zijn. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING man kwam naar Pleven en tezamen trokken de juwelier en hij nu naar Zlatanica. De Engelsche vriend maakte óók een analyse van het zand uit de beek. Hij constateerde, dat Pernov niet te veel gezegd had en Pernov en hij kochten nu samen het stuk igrond van de gemeente. Zij gaven voor, dat zij van plan waren er een sanatorium te bouwen en er een park omheen te laten aanleggen. In Zlatanica had niémand ook maar een flauw vermoeden, dat de beiden er op uit waren goud te winnen. De juwelier wendde zich intusschen tot de de autoriteiten in de hoofdstad om een con cessie aan te vragen voor zijn goudzoekerij. Hij kreeg deze concessie al heel spoedig en binnen zes weken stonden de eerste machines op den vroegeren gemeentegrond. Het was- schen van het zand van de beek kon nu be ginnen. Nu pas bemerkten de boeren van Zlatanica, waarom de juwelier en zijn vriend het stuk grond gekocht hadden. Zlatanica heette niet voor niets Zlatanica, hetgeen Gouddorp be- teekent. En de verhalen, die men wel eens hoorde en die wilden weten, dat men wel eens lang vervlogen tijden naar goud gezocht had, konden wel eens op waarheid berusten. De boeren ergerden zich gruwelijk, zij hadden het onaangename gevoel voor de gek te zijn ge houden, daar zij een wie-weet-hoe-groote schat voor slechts een paar duizend lewa weg gegeven hadden. Eerst probeerden zij, of zij niet goedschiks van Pernov en zijn vriend een toeslag op de koopsom konden krijgen of dat zij niet aan- deelen konden krijgen aan de winst van de goudwasscherij, maar toen dit niet gelukte be gonnen zij een proces. De boeren beweren, dat Pernov niet fair gehandeld heeft, hij had hen eerlijk moeten zeggen, waarom hij dat stuk grond wilde hebben en Pernov van zijn kant houdt vol, dat hij in dat geval een gek geweest zou zijn. De avocaten aan beide kan te komen voortdurend met nieuwe argumen ten te voorschijn en de rechtbank van Pleven schijnt een heele kluif aan dit „Proces van de Gouden Ganzen" te krijgen. Intusschen bren gen de waschmachines eiken dag groote hoe veelheden goud te voorschijn. De prijzen van de ganzen op de markt zijn gestegen, want elke huisvrouw hoopt dat zij óók nog eens zulk een gans met goud in haar maag zal kunnen machtig worden. Sommige sluwe boe ren laten hun ganzen stukjes geelkoper slik kenDe huisvrouwen doen dan de ervaring op, dat het spreekwoord, dat niet alles goud is wat blinkt, ook op den inhoud van een gan- zemnaag' toepasselijk is! W. M. B'EIKIAAR. KALI® PROGRAMMA Toen Thijs en Slechtbedeeld den boozen Schrielkop stevig vast wilden maken, hoorden zij plotseling wielengekraak en weet je wat zij daar ontdekten? Daar kwam een houthakker aan met een vreese- lijk langen, lagen wagen, waarop hij anders boomstammen ver voerde. „Aha!" riep Thijs, nog voordat hij den kobold vastsnoerde, „vraag vlug die kar van hem te leen, dan vervoeren wij Schrielkop daarop naar den koning!" De houthakker stond dadelijk den wagen af, toen hij hoorde wat de twee knapen van plan waren. Hij zei,3indt hem maar stevig vast, want dezen kobold is een dief, en iedereen haat hem." Nu waren zij dus aan het werk. De boeien waren erg sterk, doch véél en véél te groot, zoodat het boeien weinig moeilijkheden gaf. ZATERDAG 13 MAART 1937. HILVERSUM I. 1875 M. VARA-Uilzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 .00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 VARA-Groot-orkest (gr.pl.) en Gramofoonmu- ziek. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Ge var. programma (gr.pl.) 3.00 Gram.pl. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Het Nieuwe Boeda-pester Strijkkwartet. 4.30 Gram.pl. 5.40 Literaire cau- i. 6.00 Orgelspel mm.v. soliste. 6.30 „Film land". 7.00 Terschellingsche uitzending. 7.30 Bijtoelverbellingen8.00 Herh. SOS-Ber. Nieuws- ber. A.N.P., VARA-Varia. 8.15 Accordeonmu- ziek. 8.30 VARA-Groot-orkest m.m.v. solisten. 9.00 Declamatie. 9.15 Vervolg concert. 9.50 Toe spraak. 10.00 Berichten'. A.N.P. 10.05 Vervolg concert. 11.00 Berichten. 11.05 Orgelspel. 11.20 12.00 De Ramblers. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. half uur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en yram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 De KRO-Me- odisben, 3.00' Ktoderuur. 4,00 Vervolg KRO- Melödsisten.4.45 Gram.pl. 5.05 Vervolg KRO- Melodisten. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 15 Kath. RVU. 7.35 ActueeleAelherfll'tsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Over peinzing met muzik. omlijsting. 8.30 Russisch orkest „Slawa" m.m.v. solist 9.10 Gram.pl. 10.00 Declamatie en concert. 10.30 Berichten A.NP. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „Listening to music", causerie. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Philharmonac-Strijkkwar- tet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand- orkest. 2.20 Gram.pl. 3.10 Sportreporbage. 4.55 Gram.pl. 5.35 Jack Harris en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 WeLsch inter mezzo. 7.05 Staf muziek v. d. Marine. 7.50 Ra diojournaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Be lichten. 9.40 Relais uit Amerika. 10.10 BBC- Theater-orkest m.m.v. solist. 11.20 Henry Hall's hour. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Henry Hail's Music Makers en solisten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 12.20 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en ;.20 Gram pi. 5.50 Pascal-Dansorkest. 8.20 Piano-recital. 9.05 Omroeporkest en solisten. 11.2012.50 Bouillon-diansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 H. Raue's orkest, mandoline-orkest en solist. 7.50 Saarbrücker Amusementsorkest. ;.50 Gra-m.pl. 11.20 Landes-symphonie-orkest Saarpfaiz. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinor- kest en solisten. 5.25 Omroepkwintet. 6.20 Zang en orgel. 7.30 Vroolijk programma. 10.0011.20 Omroepdansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon- orkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 A. Felleman's orkest. 3.05 Zang. 3.20 A. Felleman's orkest. 4.20, 5.05 en 5.20 Gram.pl. 5.35 Omroeporkest. 6.20 Gra- mofoonpl. 7.05 Piano-recital. 8.20 Cabaret. 9.20 Graan.pl. 9.35 Kleinorkest. 10.30 Gram.pl. 11.20 Zie Hilversum I. 12.0012.20 Gram.pl. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Klein orkest. 1.50 Gram.pl. 2.22 Zangvoordracht. 2.50 „Parsifal", opera (gr.pl.) 4.20 Omroeporkest en solist. 5.35 Kamermuziek. 6.35 en 7.45 Gram.pl. 8.20 Kleinorkest. 9.20 Salonorkest. 10.30 BBC- Theater-orkest. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma uit Hildesheim. 9.20 Berichten. 9.50 Kwintet-concert. 10.05 Weer bericht. .10.2012.15 Rob Gaden's dansorkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6