Geketende" parlementsleden. Haarlem's Bloei" Amsterdam heeft te weinig water en de middenstand. ZATERDAG 13 MAART 1937 HAARDE M'S DAGECAD Engeland heeft het voorbeeld gegeven. Zal België nu volgen? Ter voorkoming van geforceerde tusschentijdsche verk iezingen. In landen, welke voor de verkiezing van de leden der volksvertegenwoordiging het dis- trioten- en meerderheidsstelsei hebben (zoo als bijv. in Engeland, en Frankrijk) in plaats van evenredige vertegenwoordiging, plegen al sinds geruimen tijd tusschentijdsche ver kiezingen tengevolge van ontstane vacatures in het Parlement meer dan eens nuttige aan wijzingen te vormen omtrent de stemming in het land. Het kan immers best wezen, dat sinds het tijdstip, waarop de algemeene verkiezingen plaats hadden, er door een of meer factoren een keer in de zienswijze en verlangens der bui-gerij is ingetreden. Dan vermag een Regeering. wanneer zij dit aan den barometer van eenige tusschentijdsche verkiezingen kan aflezen, hiermee haar voor deel doen. Vandaar zelfs, dat menigeen juist een. Van de nadeelen van het evenredigheids systeem vindt, dat daaronder eigenlijk iets dergelijks niet goed mogelijk is. Eigenlijk, d.w.z. als men zich aan dat systeem wenscht te houden. Voor deze laatste opmerking be staat alle reden, indien men let op de rege ling in België. Daar toch is, naar thans weer eens te aanschouwen valt, de mogelijkheid wèl aanwezig, dat een vacature leidt tot een stembusstrijd, die in het bedoelde geval dan niet meer volgens evenredigheid, maar louter op den grondslag van het meerderheids systeem plaats heeft. Als n.l. een Kamerzetel vrij komt en niemand van de op de lijst ver der voorkomende „invallers" bereid is, de opengekomen plaats in te nemen, volgt er in den kieskring, binnen welken aan de lijst in kwestie een of meer zetels waren toegewezen, een stemming over die eene plaats! Zooals reeds dezer dagen vermeld werd, hebben de Rexistén deze bepaling van de Belgische Kieswet aangegrepen om nog wat meer „leven in de politieke brouwerij" te brengen. Te Brussel zal het nog lukken. Maar ver moedelijk zal het plannetje om ook in overige kieskringen hetzelfde stukje uit te halen, geen doorgang meer kunnen vinden. Er lag Immers al een wetsontwerp bij het Parle ment om aan een dergelijk misbruik van de betreffende Kieswetbepaling een einde te maken. Voortaan zal men niet, zoo maar zon der eenige gegronde reden bedankend voor het Kamerlidmaatschap, tenslotte een ver kiezing kunnen, uitlokken. Want als straf op de zonde zal dan een dergelijke opengekomen plaats onbezet blijven. M.a.w. de vrijheid om op elk willekeurig oogenbiik zijn zetel prijs te gevpn zal weldra niet meer bestaan, indien het ontwerp in kwestie tenminste spoedig wetskracht krijgt. Dus zoo zal wellicht deze of gene lezer opmerken, er zou dan een soort verbod komen om uit het Parlement te treden, be halve natuurlijk in geval van een gegronde reden, zooals bijv. de werkelijke onmogelijk heid het Kamerlidmaatschap te vervullen ten gevolge van ziekte enz. Inderdaad, hier kan gesproken worden van een verbod, dat dus in zekeren zin de een maal door de kiezers tot volksvertegenwoor digers uitverkorenen tot „geketenden" maakt. Die Belgische regeling zou echter geenszins een unicum vormen. Ik denk bijv. aan het artikel in de Zweedsche Grondwet, waardoor in Zweden een afgevaardigde niet tusschen - tijds kan aftreden, behoudens wanneer hij een geldige reden hiervoor vermag aan te voeren, terwijl het dan aan de Kamer zal zijn uit te maken, of men het argument als geldig wenscht te aanvaarden! En tenslotte kan hier bovenal gewezen worden op het voorbeeld, dat het moederland van heel het parlementaire en vertegenwoor digende stelsel te zien geeft: nog altijd kan in Engeland een lid .van het Lagerhuis niet zonder meer tusschentij-ds bedanken. Om toch de mogelijkheid te krijgen van zijn zetel op te staan, zal hij zich eerst tot een bepaald Koninklijk ambt moeten laten benoemen, waarmee het lidmaatschap van het Parle ment onvereenigbaar is. Daardoor pas raakt hij van zijn plicht als afgevaardigde bevrijd. Want eenmaal tot een dergelijke functie be noemd, moet hij opstaan en moet er een nieuwe verkiezing plaats hebben ter beslis sing over de aldus opengekomen plaats. Plet ongeschreven recht in Engeland wil namelijk, dat'men de vervulling van het lid maatschap van het Parlement als een plicht heeft te beschouwen, waaraan men zich niet zoo maar willekeurig kan onttrekken. Zoo golden dan ook oorspronkelijk dood. verwijdering uit het Parlement en wettelijke onvereenigbaarheid met een andere positie als eenige omstandigheden, waaronder een vacature mocht en kon intreden. Zelfs is het meermalen voorgekomen, dat een afge vaardigde, die trachtte op grond van slech ten gezondheidstoestand van zijn zetel voor goed op te staan, de hiervoor vereischte medewerking niet verkreeg. In dit verband kan ik o.m. wijzen op een door het Lagerhuis op 2 Maart 1623 aange nomen resolutie, waarin werd opgemerkt, dat. iemand die op ge.wone, regelmatige wijze tot Lagerhuislid gekozen is, geen afstand van zijn zetel kan doen. Pas in het begin van de achttiende eeuw ontstaat het gebruik, dat men, ten einde toch niet gedoemd te wezen tegen wil en dank aan een Parlementszetel vastgeketend te blijven, zich laat benoemen tot baljuw van de Chiltern Hundreds zekere goederen van den Koning. In werkelijkheid is aan dien titel geen enkele werkkring of salarieering ver bonden. Doch dank zij een onder Koningin Anna in 1706 ingevoerde wet over de onver eenigbaarheid van bezetting van Koninklijke ambten met voortzetting van het lidmaat schap van het Parlement, is men de betref fende wetsbepaling gaan aangrijpen om, langs den zooeven geschetsten weg, van zijn zetel los te kunnen komen! Het heeft echter nog wel tot het eind van de achttiende eeuw geduurd, eer dit ge- 1 bruik zoozeer parlementair burgerrecht had verkregen, dat het middel van benoeming tot baljuw van de Ohiltern Hundreds niet slechts werd aangewend ten behoeve van aan hangers van de Regeering, welke gaarne hun zetel wenschten te verlaten, maar ook voor afgevaardigden uit het kamp der oppo sitie. Zoo is bijv. zeer vermaard het geval van een Lagerhuislid, dat in 1775 aan den Premier verzocht hem tot die functie te willen be noemen en toen te hooren kreeg, dat het niet zou gaan, aangezien hij immers niet tot de vriendjes van het bewind behoorde! Vandaag, en dat is nu al zoo sinds een kleine anderhalve eeuw, doet genoemd bal juwschap dienst voor vriend en vijand van wie aan het bewind zijn. Maar daar zonder is het, behalve dan wanneer men te iAaken heeft met enkele zeer bijzondere in wetten opgenomen bepalingen, niet mogelijk uit het Lagerhuis te treden. Zoodat men hier met recht kan spreken van 'n functielooze functie die intusschen toch een heel goede „functie" verricht, n.l. te voorkomen, dat Parlements leden op volkomen dwaze en niet verdedigbare wijze aan hun lidmaatschap vastgeketend zouden blijven. Off het dientengevolge nu ook mogelijk ware, dat men in Engeland op de zelfde wijze als de Rexisten in België wenschten. misbruik zou kunnen maken van het instituut der tusschentijdsche verkiezin gen? Zeker, dat zou in theorie mogelijk wezen Mar in de practijk behoeft men hiervoor niet beducht te zijn. omdat, althans tot nu toe, o.m. de sportiviteit, welke den Brit ook in den staatkundigen strijd in sterke mate pleegt te beheersohen. voldoende waarborg tegen een dusdanig misbruik bleek te zijn. DR. E. VAIN RAALTE. DISTRIBUTIE VAN BAK- EN BRAADVET. Zooals wij reeds hebben medegedeeld lag het in de bedoeling om met de distributie van bak- en braadvet voor ondersteunden en arm lastigen en voor hen die bij de werkverschaf fingen zijn tewerkgesteld a.s. Maandag aan te vangen. Daar evenwel een kleine stagnatie is ontstaan in het afzenden zal het bak- en braadvet Maandag nog niet verkrijgbaar zijn, waarschijnlijk zal het Woensdag of Donderdag worden. GEREFORMEERD MANNENKOOR OPGERICHT Hier ter stede is opgericht een Geref. Man nenkoor met aanvankelijk 48 leden. Tot di recteur werd benoemd de heer Joh. Brands, te Alkmaar, dirigent van Amstels Werkman te Amsterdam en het Gemengde koor Vox Humana te Santpoort. Zij die als lid wenschen toe te treden kunnen zich vervoegen bij het voorloopig secretariaat Beukenstraat 50 bij de Pijnboomstraat alhier. Verzorgt Uw uiterlijk Beter dan U dit zelf kunt, verzorgt een schoonheidsinstituut Uw uiterlijk. U krijgt dan de juiste behandeling die U noodig hebt. Een goed schoonheidsinstituut is „BEAUTY PARLOUR", Groote Houtstraat t.o. „Cinema Palace". Gezichtsmassage „evening make up" Manicure - Pedicure* (Adv. Ingez. MedJ De Bilt voors pelt: Meest matigen, later weer toenemenden Z.O. tot Z.W. wind. zwaar bewolkt tot betrokken, met tijdelijke opklaring, tijdelijk regen, weinig A'erandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 766.1 m.M. te Vardö. Laagste 734.8 m.M. te Holyhead. BAROMETERSTAND Vorige stand 747 m.M. Stand van heden 747 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 3.13 uur; n.m. 15,29 uur. Strand berijdbaar van 8.1513.30 uur. Zondag v.m. 3.53 uur; n.m. 15.56 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.00 uur. Maandag v.m. 4.27 uur; n.m. 16.41 uur. Strand berijdbaar van 9.3014.45 uur. De distributie van margarine en bak- en braadvet. 's-GRAVENHAGE, 12 Maart. In aan sluiting aan hetgeen de minister van so ciale zaken bij de behandeling van de be- grooting van zijn departement in de Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft medege deeld met betrekking tot de levensmiddelen- distributie kan nog worden medegedeeld, dat maatregelen zijn genomen, om de groote gezinnen aan margarine en bak- en braadvet tezamen dezelfde hoeveelheid te verstrekken, welke zij voorheen ontvingen aan marga rine alleen. Vermindering van het aantal pakjes dat deze gezinn ontvangen, zal derhalve niet plaats vinden. De uitbreiding tot het oude kwantum zal plaats hebben met ingang van 28 dezer. Voorts kan worden medegedeeld, dat met de beschikbaarstelling van groenten in blik is aangevangen. ELSA MAUHS TE HAARLEM. De directie van den Stadsschouwburg deelt ons mede, dat het te verwachten is dat mevr. Elsa Mauhs na haar herstel ook te Haar lem zal optreden in haar beroemde creatie als Koningin Elisabeth, in „Elisabeth, de vrouw zonder man". Deze voorstelling zal plaats hebben Donderdag 1 April. MELKBAKFIETS OVER GEREDEN. Eierenstruif op den Schoterweg. Vrijdagmorgen elf uur had op den Scho terweg bij de Kleverlaan een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een drie wielige melkbakfiets, doordat de autobe stuurder geen voorrrang aan het verkeer van rechts verleende. Het achterspatbord van de auto kwam in aanraking met den voorkant van de bakfiets, waardoor deze laatste om sloeg. Tweehonderd eieren, zestig liter en dertien flesschen melk gingen verloren. Te gen den autobestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Lekwater naar Leiduin Hoofdstad zal dan tot 1954 geen gebrek hebben Hoewel het maximum-vermogen der Amsterdamsche waterleiding thans reeds het ontzaglijk getal van 39 millïoen kubieke meter per jaar bedraagt dit is slechts mogelijk geworden door winning op groote schaal van diep-duinwater, waardoor de duinwaterplaats meer is aange sproken dan voor een doelmatige ex ploitatie wenschelijk is te achten achten deskundigen dit nog niet vol doende. Zij hebben een nieuw plan gemaakt D. P.-plan genaamd dat beoogt de capaciteit per jaar tot 54 miüioen kubieke meter op te voe ren. Daarmede hoopt men in elk ge val tot 1954 in alle behoeften te kun nen voorzien. De kosten van uitvoe ring werden voor de devaluatie op 14 millioen gulden geraamd, waarbij nog een millioen kwam voor reeds uitgevoerde of in uitvoering zijnde werken. De werken zouden in zes jaar gereed moeten komen. .De grondgedachte, waarop het nieuwe plan is gebaseerd, is een herziening van het in 1931 voorgedragen „duinplan". Van het voor nemen om, na het in gebruik nemen van de waterleiding volgens het „duinplan", de Loosdrechtsche plassenwaterleiding buiten bedrijf te stellen, wordt thans afgezien. In tegendeel zal het vermogen der plassenwater leiding tot 22 millioen kubieken meter per jaar worden opgevoerd, waarvoor verschil lende technische voorzieningen getroffen moeten worden. Voorts zal 20 millioen ku bieke meter water per jaar van elders de Lek bij Jaarsveld naar Leiduin moeten kunnen worden vervoerd. Daartoe zijn in het plan opgenomen een pompstation met inlaat uit de Lek en een 1 meter wijde transportleiding van Jaarsveld naar de duinen bij Leiduin. Het. aldus aan te voeren ongzuiverde rivierwater zal worden gebracht in betrekkelijk ondiepe reservoirs, die zooveel mogelijk aangepast zullen worden aan het duinlandschap en zich dus als duin- meren zullen voordoen, welke de aantrekke lijkheid van dat landschap ongetwijfeld zeer zullen verhoogen. Een groot voordeel, aan het nieuwe plan verbonden, is dat de diepwatervoorraad van het duinterrein in de toekomst slechts matig aangesproken zal behoeven te worden, zoo dat deze, door verhooging van den grond waterstand, weder eenige aanvulling zal on dergaan. De duin terreinen zullen hun waar de als waterwinplaats ten volle behouden, zoo dat afschrijving daarop kan worden ge staakt. Door de uitvoering van het D. P.- Groot plan tot opvoering der capaciteit plan zal de watertoevoer naar Amsterdam op den duur van twee zijden blijven geschieden, hetgeen te verkiezen is boven den aanvoer geheel of bijna geheel 'van een zijde. Het eigenlijke voorstel, dat B. en W. van Amsterdam aan den raad gedaan hebben, gaat niet zoover als men aanvankelijk zou verwachten. B. en W. gaan ten deze uit van de omstandigheid dat de tegenwoordige direc teur zijn werkkring binnenkort gaat verlaten waardoor reeds aanstonds het contact met den ontwerper van het plan zou worden ge mist, terwijl de nieuwe functionaris gebonden- zou zijn aan een plan. waarover hij zich niet vooraf heeft kunnen uitspreken. Ter oplos sing van deze moeilijkheden, stellen B. en W. voor den aftredenen directeur na zijn ont slag te benoemen tot adviseur, voorloopig voor den tijd van een jaar, met mogelijkheid van verlenging en voorts om het D.P.-plan als leidraad te doen dienen voor de aanwijzing der werken, die zonder dat daaruit de nood zakelij khed van den aanvoer van rivierwater naar de duinen voortvloeit, spoedig tot uit voering kunnen komen. In dien gedachtengang stellen B. en W. voor, de volgende credieten te verleenen: a. voor het bouwen van een reinwaterkelder met een inhoud van 10.000 M3. aan het pompstation Haarlemmerweg f 460.000; b. voor het bouwen van een reinwaterkelder c.a. met een inhoud van 12.000 M3. aan het pompstation te Weesperkarspel f 520.000; c. voor het bouwen van rond 20.000 M3. nafilter-oppervlakte aan het pompstation Weesperkarspel f 1.950.000. De overige werken zullen dan naar gelang van-de behoefte tot uitvoering gebracht kun nen worden, nadat daarvoor, onder verwij zing naar de onderhavige voordracht, hetzij bij afzonderlijke voordrachten, hetzij bij de begrooting, credieten zijn aangevraagd. Het water, dat Amsterdam uit de duinen krijgt ondergaat op Leidum, op grondgebied van Bloemendaal en Heemstede liggend, een volledige behandeling langs den weg van dub bele filtratie, eenmaal door fijn grind en eenmaal door fijn zand op overgangslagen. De geweldige filter- en pompinstallaties hebben een maximaal vermogen van honderd duizend kubieken meter per dag, de gemid delde daglevering ligt beneden zestig duizend kubieken meter. Opvallend is dat alles func tioneert met een minimum aan personeel. In ingenieus bedachte instrumenten wijzen hier en elders de geringste storing in den vereischten gang van zaken onverbiddelijk aan, welke voorzieningen uiteraard, daar stagnaties van beteekenis ernstige gevolgen na zich zouden kunnen sleepen, onmisbaar zijn. Het gefilterde water wordt naar twee rein- waterkelders gevoerd, elk ongeveer tien duizend M3. groot, waaruit de pompinstallatie aan den Haarlemmerweg te Amsterdam het het water naar behoefte ontleent met inacht neming van een gewenscht geachten druk aan het einde der stad. Watertorens zijn in de stad niet aanwezig. (Adv. Ingez. Med.) v De opbouw moet het winnen van de afbraak. Elk menschenkind maakt zich illusies en voelt bij het begin van het denkend leven een drang in zich opkomen, om iets in zijn leven te bereiken, dat niet alleen aan hem zelf, maar ook aan de gemeenschap ten goe de kan komen. Hij heeft idealen. Vaak zweven deze in de lucht, doch zij zijn ook dikwijls ontsproten aan hetgeen wij „nuchtere zakelijkheid" noe men. Het oprichten van de stichting „Haarlem's Bloei" is uit deze nuchtere zakelijkheid ge boren en de geest, die deze geboorte heeft voorbereid, is van een middenstander, die toont en in het verleden getoond heeft, dat idealen niet naar het rijk der illusies be hoeven te worden verwezen, maar ook wer kelijkheid kunnen worden. Bij het schrijven van deze woorden zou ik eiken middenstander willen toeroepen „Word gelijk deze middenstander en het on bereikbare zal u als een rijpe vrucht in den schoot worden geworpen". Het is helaas een schrikkelijke waarheid, dat wij het meest onachtzaam handelen met den zoo heel geringen aardschen tijd, welke ons is toegemeten. Als men daarbij een oogenbiik kan blijven stilstaan, dan zien wij naast opbouwenden en cultureelen arbeid tegelijkertijd de afbraak. Met angst vraagt men zich af: „Wat zal het winnen, de opbouw of de afbraak?" Een gunstig antwoord op deze bange vraag is dan alleen te geven, wanneer wij midden standers, mede-arbeiders, dus bouwlieden willen zijn van het bouwwerk dat Stichting „Haarlem's Bloei" heet, Ik ben er heilig van overtuigd, dat wan neer men stuk voor stuk den middenstan ders zou vragen „Zijt gij met ons van mee ning, dat Haarlem, zoowel voor den inwoner als voor den vreemdeling, meerdere aantrek kelijkheden moet hebben?" hij met een vol mondig „Ja" zou antwoorden. Welnu, de ge legenheid- om dit „Ja" in praktijk te brengen wordt u geboden. Steunt de mannen, die hun tijd en kennis willen geven om middelen te beramen, die kunnen medewerken tot op bloei van onze stad Haarlem. En wanneer, mede door uw steun, Haarlem een stad wordt van welvaart, zult gij, mid denstander, hiervan de eerste vruchten pluk- ken. Elke middenstander is verplicht, de Stich ting „Haarlem's Bloei" financieel en moreel te steunen. B. W. LASSCHUIT. Lid van het Algemeen Bestuur van „Haarlem's Bloei". Het reisplan van de „Java". H.Ms. kruiser „Java" zal Port Said aandoen op 21 Maart inplaats van op 26 Maart, Algiers van 25 t/m. 26 Maart, inplaats van 31 Maart tot 3 April. Als gevolg hiervan zullen de nagenoemde brievenmalen voor de „Java" worden verzon den: naar Port Said op 13 Maart met den trein van 6.31 van Rotterdam naar Utrecht, naar Algiers op 23 Maart met trein van 10.04 van Amsterdam naar Antwerpen. Aangezien het nog niet bekend is of de kruiser andere havens zal aanloopen. zal de correspondentie voor opvarenden van dit oor logsschip, welke nog wordt ontvangen na de verzending van de bri>7ënmaal op 23 Maart naar den Helder worden gezonden-. DE DUBBELE MOORD TE VLISSINGEN. De Officier van Justitie te Middelburg- heeft vijf honderd gulden uitgeloofd voor dengene. die inlichtingen kan verstrekken, welke zullen kunnen leiden tot de arrestatie van dein) dader(s) van den dubbelen moord te Vlissingen. OP STRAAT DOODGEBLEVEN. De 65-jarige heer H. A. A. is Vrijdagmid dag in de Paul Krugerstraat in elkaar ge zakt en aan een hartverlamming overleden. Hij werd per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP. Bakenes- sergracht 13. Nam. 7.15 uur: Tempeldienst met Lezing. Dienstleiding: mej. M. C. van Santen. Le zing: de heer Z. W. Leene. Onderwerp; „De Christelijke". Vrijdag nam. 7 15 uur: Genezingsdienst. HULDIGING PROF. DR. F. A. VENING MENIESZ. Op initiatief van het algemeen Nedcrlandsch comité „Onze Marine" Het algemeene Nederlandsch comité „Onze Marine" heeft naar aanleiding van het feit, dat prof. F. A. Vening Meinesz korten tijd geleden honderd duizend zeemijl per onder zeeboot heeft afgelegd voor het doen van zwaartekrachtmetingen, het plan opgevat den hoogleeraar na zijn terugkomst hier te lande een hulde te bereiden, teneinde uiting te geven aan de oprechte bewondering van velen niet alleen uit marine en we tenschappelijke kringen voor de samen werking tusschen marine en wetenschap, welke zulk een zeldzame beteekenis kreeg door de door prof. Wening Meinesz bereikte resultaten. Het ligt in het voornemen een gedenktee- ken te plaatsen en prof. Vening Meinesz bo vendien een persoonlijk geschenk aan te bieden. De reclame-optocht wordt een succes. Algemeene vergadering van deelnemers Maandag 22 Maart. Het staat nu reeds vast. dat de reclame optocht. die in de B.E.L.-week georganiseerd wordt, een succes zal zijn en dat deze een der meest attractieve punten van het B.E.L.- week programma zal worden. In de vergadering, die de Commissie voor den Reclame-optocht Donderdagavond, onder voorzitterschap.van den heer F. Duyn heeft gehouden, werd door den heer Sprenger, secretaris der hoofdcommissie, mededeeling gedaan van de hij het bureau der B.E.L.- week ingekomen aanmeldingen. Deze me de deelingen, waren alleszins bevre digend. Het staat thans reeds vast, dat min stens 60 voertuigen aan den optocht zullen deelnemen. Dit aantal zal echter stellig veel grooter worden, daar tal van firfma's hebben ge vraagd. den inschrijvings-termijn nog wat te verlengen, waartoe de commissie inmiddels besloten heeft. Er zijn n.l. firma's die auto's willen huren om daarmede nadat deze van een pas sende reclame zijn voorzien in den stoet uit te komen en dit vordert uit den aard der zaak eenigen tijd. Alle middenstands-zaken worden dus als nog in de gelegenheid gesteld zich aan te mel den bij 't bureau voor de B.E.L.-week, Lange Begijnestraat no. 20, telefoon no. 10403, onder opgave van het aantal en de soort voertuigen, waarmede men deelneemt. De voertuigen die reeds zijn ingescreven, zijn alerlei. Er komen uit: bestel- en vrachtauto's, par ticuliere auto's (voor reclame ingericht), car riers, touring-cars, trailers, bierwagens, rij wielen, enz. Het behoeft wel geen betoog, dat de on derscheiden aard der voertuigen, aan het at tractieve van den stoet ten zeerste ten goede komt. Aan belanghebbenden wordt voorts nog medegedeeld dat de algemeene vergadering van de deelnemers niet, zooals aanvankelijk het olan was, a.s. Maandag wordt gehouden, doch Maandag 22 Maart, des avonds 8.30 uur in een der zalen van café-restaurant Brink- mann, Groote Markt, alhier. Men onthoude dezen datum goed! STOOKT steeds „SEVEN SISTERS" WALES vanaf 1.95 per H.L. „DE SPAARNESTAD" FR. VARKENSMARKT 6—10, Telef. 14164 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden,: ZATERDAG 13 MAART Stadsschouwburg: Ned. Indisch Tooneel. „Jantje in Indië". 8.15 uur. Palace Filmae: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Champagne Wals", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Zijn laatste rit" en „De pseudo Spion", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Jij bent mijn leven" met Benjamino Gigli. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Charlie Chan in de Opera". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. ZONDAG 14 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Cor Ruys in „Jantje uit Indië", 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Op reis door Zuid- Afrika" en „Die Wereldse grootste Wildpark',' 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Hei eiland der De monen", 11.30 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: het Fran- sche blijspel „Liefdeen gros!" 8.15 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond: Zondag morgenvoordracht Psycho-Synthese, 10.30 u. Frans Hals Museum: Jubileum tentoonstel ling H. F. Boot. Bioscoopvoorstellingen' 's middags en des avonds. - MAANDAG 15 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Des Dui vels Prentenboek" door Ver. Rott. Hofstad Tooneel, 8.15 uur. Gebouw Protestantenbond: „Dwars door Zuid-Amerika" door Mr. Th. Regout te Maas tricht, voor de Volksuniversiteit, 8.15 uur. Palace Filmae: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling II. F. B'oot. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, oni 's avonds en "s nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 13 Maart 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 19 Maart zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des naphts geopend. J. M. A. Hegland, firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596. C. J. Fischer, firma Grijseels en van Hees, Lange Veerstraat 14. Tel. 11000. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek. Frana Halsplein 1. Tel. 11180.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2