BOEKHOUDEN Te huur A. PRINS Rondgang op Boot's expositie. Vijfde Kamermuziekavond STENO TYPISTE INST. PONT W.v.d.Veen R.K. KEUKENMEISJE AANGENAME POSITIE NETTE LOOPJONGEN Qe&Meiewiitg, ZATERDAG 13 MAART 1937 HA'AREEM'S DAGBEXD 15 MUZIEK. LAATSTE LEDENCONCERT VAN DE H. O. V. Drie verken van Hollandsche componisten sierden het programma van dit concert, de „Serenade voor orkest" van Hanf, het Con certino voor orkest en piano van Henriëtte Bosnians en „In memoriam matris" van Willem Sandré. Zonder uitzondering vond deze muziek bij de hoorders een dankbaar onthaal, dat aan twee oorzaken is toe te schrijven: de muzikale waarde der composi ties, en de degelijke voorbereiding die de be- beteekenis dezer muziek in helder licht plaatste. Frits Schuurman heeft het muziek- seizoen der Haarl. Orkestvereeniging door deze daad glorieus afgesloten. Hij heeft den zin dezer drie werken muzikaal doorvoeld en een doorgaans goed beheerschte directie ge- voerd. Wat men als feilen in de directie mag aan merken. moge veilig worden gesteld op re kening van een te groote spontanëiteit, ge volg van het in eerste uitvoering gaan van twee der drie werken. Zoo kon de muziek van Landré aan innig heid winnen, wanneer de dirigent zich vrij maakt van wat in vaktaal heet: het wande len vóór het orkest. Men moge bemerken, dat deze expressieve muziek, die door een zeer eigen klankcoloriet een groot orkest- apparaat veronderstelt, tot uitbundigheid ge- reede aanleiding geeft, wanneer men met bescheiden middelen deze muziek heeft te verzinnelijken, immers: in de zooveel pre- tentieloozer muziek van Hanf, echt degelijk vakwerk en daarom ook van den techni- schen kant zeer het aanhooren en het in- studeeren waard, kon Schuurman's directie veel soberder blijven. Slechts in het tweede deel dreigden de eerste violen, als gevolg van een te zeer musiceerende directie, een on trouwe weergave van het notenbeeld te ge ven; het gevaar was spoedig genoeg gewe ken, en de beheersching in deel IV, dat sterk aan Mahler, herinnert, vaagde de herinne ring aan zooeven weer absoluut weg. De componist werd naar het podium geroepen en betuigde zeer terecht zijn ingenomenheid niet de uitvoering, waarvoor hij den dirigent zoowel als het orkest dank bracht. Gaarne had men ook Willem Landré op deze wijze gehuldigd, maar de aard van het werk „In memoriam matris"' zal voor hem reden zijn geweest om zich door de ondub belzinnige uitingen van bijval genoegzaam beloond te weten. Met het Concertino van Henriëtte Bos nians. deze sterk individueele muziek, en met de sprankelende vertolking van piano- zoowel als van orkestpartij, kwamen de Mu zen zelve naar het podium. In dit goed ge zelschap dacht men zich de muziek als op nieuw gecomponeerd; het zal wel niemand zijn ontgaan hoe de pianisten, nadat zij even is ingespeeld, zelve de leiding neemt. Daarom kon zij aan dirigent zoowel als aan orkest bij herhaling haar dank brengen, toen de laatste toon dezer muziek was uit geklonken. "Van dit zeer gecomprimeerd Concertino hebben wij evenals jaren geleden, toen Hen riëtte Bosmans het onder Eduard van Bei- num hier introduceerde, weer sterke indruk ken meegenomen. Het blijft een boeiend fragment uit de litteratuur voor piano en orkest. Tallooze vereerders van haar talent huldigden haar met bloemen, Na de pauze ging (in de plaats van de „Symphonie fantastique" van Berlioz) de Vijfde Symphonie van Tschaikowski, dit op veelvuldig verzoek. Het slotdeel moest noodwendig een inzin king vertoonen, na de te groote uitbundig heid in de directie der voorafgaande deelen, waaronder wij als hoogtepunten aanmerken den prachtig voorbereiden overgang naar de réexpositie in I; voorts in n het suggeree- ren van de klanksfeer vóór de intrede van de solo le hoorn (corno 3 weifelde even)en daarnaast als III =00 wals, die met prachtig élan werd gespeeld, en ditmaal zonder pauze overging naar het slotdeel. De goed gevulde zaal bracht een langdu rige. huldebetuiging aan het orkest en zijn leider, de groote krans die hem werd geboden, moge een blijde herinnering zijn aan dit voor Schuurman en de HO.V. zoo waarde volle muziekseizoen en een voorteeken voor een steeds groeiende belangstelling, inzon derheid bij hen, die het voortbestaan der H.O.V. in handen hebben. G. J. KALT. SCHILDERKUNST Met het prachtige licht op dezen Vrijdag, was het een genot nog eens langs Boot's werken in het Fransch Halsmuseum te gaan. Wie de tentoonstelling nog niet gezien heeft, verzuimde iets. Niet spoedig zal men weer zulk een indrukmakende collectie, met zorg en inzicht gepresteerd, van een levenden stad genoot onder de bogen krijgen. Tot en met den volgenden Zondag (den 21en) kan men nog terecht. Boot's reputatie ook bij de vakbroe ders ligt voor een deel in zijn aquarelleer kunst. Een mooi specimen daarvan is die met de rozen tegen blauw fond, die ik mij niet- herinner ooit vroeger gezien te hebben (no. 26) en die een bij Boot schaarsche sa- lonfahigkeit bezit. Ze bewijst dat, als hij dat verkiest, onze artist ook daartoe met gemak in staat zou zijn. Ze hangt in den koek, links van den ingang en van daar wan delen wij verder. We bewonderen den zoo rustig-knap geschilderden Werkjongen (8), begroeten Abraham met zijn Engelen als oude bekenden en komen geïnteresseerd voor het schot met een paar kleine aquarellen te staan, waarvan de één De Drinker (25) wel iswaar schetsmatig is, maar door de kranige techniek boeit. En daarnaast een fijn-uit voerige kleine aquarel van een interieur '41) waarin men Boot ontwaart als gedistin geerd détailschilder, die aan de kunst der Oyens'en verwant zou kunnen zijn. Trou wens, iets verder gaand zal men in het kleine olieverfstilleven (42) iets van eenzelfden aard kunnen waardeeren, nadat men met eenzelf de genoegen de Doode rat (37) als kundig schilderstukje heeft op prijs gesteld. Volgt de oude zwerver als Barre Winter (40) bekend, bekend ook in de schilderij. Misschien toch zou ik de aan de overzijde hangende, enkele kop van dien knaap (6) nog meer-waardee ren. We gaan dan langs den meneer met den werkman tegenover zich aan tafel gezeten en geflankeerd door de twee groote staande vrouwenfiguren waarop wij al herhaalde lijk (laatst nog in Amsterdam) de. aan dacht vestigden als mooie werken van onzen schilder. In het hoekje hangt dan het zeer doorwerkte, gerijpte portret van een heer (16) en daarnevens het kleine in tegenlicht ge ziene vrouwtje (34) dat ik mij van vroeger niet herinner, maar één der fijnste dingen op deze expositie vind". Een groot stilleven met doozen (53) is dan wel weer een typeerend staal van Boot's kunst. Men kan mee voelen wat hem daarin aangetrokken heeft en toch vinden dat er eigenlijk geen begin en geen eind aan deze compositie is, die eenigszins doet denken aan een vertrek in Barcelona waar zoo juist een bom ontplofte. Ik geloof echter niet dat Boot den laatsten tijd in Spanje geweest is. Als groote gave tegen stelling tot deze wanorde toont iets verder het stilleven met de Venusbuste (18) dat de schilder ook een meer simpele ordening der dingen kan liefhebben, en hier zoowaar, doet hij mij in de kleur alweer aan Oyens' tijd denken. Wij zijn dan al de fleurige tulpen in een emmer (15) voorbijgegaan evenals de groote naakte rugstudie die ik vroeger in Amsterdam besprak. De Vrouw met de anjer (46) (schilderde Jan van Eyk niet eens een heer met een an jer?) behoort in Abraham's engelengezel schap. Boot's meesterschap kan niet verhin deren dat de anjer hier voor velen aantrek kelijker zal zijn dan de vrouw, maar dat zegt picturaal natuurlijk verder niets. Een prachtig groot stilleven is dat met de Keul- sche pot (2), Velaszquez-achtig van allure en indrukwekkend. Een mooi Museumschil derij, dat Boot waardig zou vertegenwoordi gen. Aan dezen langen wand vind de beschou wer trouwens nog een tweetal importante stillevens: het levendig geschilderde no. 10, met veel blauw er in, en waarop verfrom meld papier is voorgesteld en dat met de Ita- liaansche wijnflesch en de bloempotten (14) welk doek ik almee tot Boot's beste werk re ken. Frissche schetsmatige dingen als de nar cissen (21) en de bloeiende cactus (12) vormen levende schakels tusschen deze dieper tastenae werken. Naast mijn vriendin, de Steppenjuf (13) bloeien nog eenmaal wat tulpen naast een beeldje uit Egypte (7) en wat donker-roode rozen (zonder nummer) en dan staken wij onzen rondgang, overtuigd onze lezers bewezen te hebben dat er veel, zeer veel moois hier gezien of teruggezien kan worden, Overtuigd ben ik ook dat dit een kritiek is die zelfs Hitler's raadslieden naar den zin zou zijn. Bij een jubileum-tentoonstelling mag dat zoo wel eens en er staat geen woord in dat ik niet precies zoo meen. J. H. DE BOIS. Guila Bustabo (viool) en Theo van der Pas (piano) speelden samen op den Vijfden Kamermuziekavond van „Toonkunst". Na tuurlijk was het voortreffelijk samenspel, wat we te hooren kregen, want met Van der Pas is geen ander dan voortreffelijk denk baar, al werkte hij vandaag met een ander samen. En „kamermuziek" was het ook. wat- ze gaven, althans vóór de pauze. Daarna was het solistisch werk met begeleiding van kla vier. welk instrument in Lalo's ..Symphonie espagnole" het orkest verving. Of Szyma- nowski's „Notturno e Tarentella" oorspron kelijk voor viool met orkest geschreven zijn, weet ik niet, maar ook hier is de klavierpartij trots haar moeilijkheid meer begeleidend dan gelijkwaardig met die der viool. Met voldoening zagen we, dat in het pro gram-ma ditmaal Van der Pas niet tot aan- den-vleugelist was gedégradeerd, zooals on langs, toen hij met een Hongaarschen cellist samenwerkte. Maar de violiste Guila Bustabo gedroeg zich ook bij de Sonates van Mozart en Beethoven, de echte kamermuziekwerken lus. als de soliste, door haar partij uil het hoofd te spelen, wat op zich zelf heel knap, doch. wanneer de partner het niet ook doet, ongebruikelijk is; en nog meer door in de Sonate van Mozart aan haar partij zelfs in momenten waar deze geheel ondergeschikt was, een solistische gewichtigheid te geven. Dit was nu b.v. in het Andante der Sonate K.V. 296 soms bepaald hinderlijk. Dat vi breerde er op los in een tweede stem, terwijl de piano de melodie speelde, zoodat van evenwicht of klankaanpassing geen sprake was. In zulke gevallen behoort de viool be scheiden en zonder vibrato te spelen Maar om. dat aan te voelen is artistieke rijpheid noodig. en die heeft deze jonge violiste be grijpelijkerwijze nog niet in allen deele. Ze zal die mettertijd hopelijk ook wel krijgen, als zij tenminste niet al te zeer over 't paard getild wordt. Misschien zal ze dan ook niet meer zoo'n ongemotiveerd gebruik van losse snaren maken als ze nu in dat- Andante deed. Maar laat ik erkennen, dat ze Beet hoven's op. 30 no. 2 veel en veel beter en zuiverder aanvoelde: voor haar leeftijd zelfs verrassend goed en zuiver. En a-1 had haar spel ook in deze sonate en kele onjuistheden ik denk b.v. aan de vol komen verkeerde accentueering van de op maat in het zangthema van het eerste Alle gro toch kregen we met deze Sonate een voor verreweg het grootste deel zeer mooie kamermuziekvertolking te genieten. Van de vijf deelen der Symphonie espag nole speelden Guila Bustabo en Theo v. d. Pas er drie. Vooral het Rondo demonstreer de de schitterende virtuositeit der jonge violiste; echter in het ha-banera-achtig alter natief, ook een neiging tot huilerig-sentimen- teele voordracht. Maar doorgaans is haar Loonvorming het prachtige instrument, dat zij bespeelt-, waardig; het werk der linker hand is zelfs in uiterst^ snelle figuraties vol komen af; octaven en flageoletten, ook dub bele, gelukken feilloos. Szymanowsky's stuk ken leverden in dat opzicht nog de proef op de som. Het Notturno bevat, met uitzondering van de leege kwintenreeksen aan 't begin en 't slot. veel bekoorlijks; de Tarantella is mu zikaal vrij dor. Theo v. d. Pas speelde de kla vierpartijen in al die werken prachtig, fijn van toets en met schier ongeloofelijke zeker heid; ook die va-n een werkje van Suk, dat als toegift geschonken werd en waarin de virtuositeit der violiste nogmaals uitblonk. Wat Guila Bustabo presteert is voor een violiste van haar leeftijd enorm en bevat ge noeg waarden om ook zonder de wonderkind aureool zeer hoog gesteld te worden. En Van der Pas wel, die is een pianistische colla borant van zeer bijzondere, in ons land ze ker unieke grootte; een. dien we steeds weer bewonderen moeten en nimmer genoeg prij zen kunnen. K. DE JONG. NATIONAAL CHRISTEN GEHEEL ONTHOUDERS VEREENIGING. Het 50-jarig bestaan der afd. Haarlem. In de maand October zal de afdeeling I-Iaarlem van de Nationale Christen Geheel- onthoudersvereeniging haar 50-jarig bestaan herdenken. Teneinde dit feit feestelijk te vieren is een feestcommissie benoemd, welke commissie tevens op zich heeft genomen on der de leden gelden in te zamelen voor een nieuw vaandel of standaardvlag. Henry van den Bergh overleden. Stichter van het groote margarineconcern. NICE, 13 Maart (A.N.P.) In den ouderdom van 86 jaar is in Nice, waar hij ten huize van zijn broer lo geerde. overleden de heer Henry van den Bergh. president-commissaris van Van den Bergh's Ltd. De heer Van den Bergh heeft- in 1871 in Londen een margarinehandel opgei'icht. welke later uitgroeide tot de machtige Van den Bergh's Ltd. Aanvankelijk was de thans ontslapene commissaris, later president-commissaris dier vennootschap. Voorts was hij commissaris van tal van groot-ondernemingen, zoowel in Nederland als in Engeland. De heer Van den Bergh woonde in Lon den. FAVORIET-KNIPPATROON Gekleede middagjapon Kant is zeer modern. Een kanten bovenstuk op een ouderwetsch geworden japon, maakt deze weer modem. Voor het aardige model op onze afbeelding hebt ge 2.50 meter kant van 90 centimeter breedte noodig. Wanneer ge geen japon hebt om te vermaken, dan is voor het onderstuk 2.25 meter zijde of stof va 90 c.M. noodig. Het patroon is gemaakt op maat 46; boven wijdte 107 c.M.; taillewijdte 90 c.M. heup wijdte 120 c.M. Door het al of niet aanknip pen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur Ten einde het werken met een Favoriet-. Knippatroon te vergemakkelijken is bij ieder patroon een korte handleiding ingesloten. Dit patroon is tegen den prijs van 26 ets. gedurende een week te verkrijgen bij de bu reaux van dit blad, Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantiooordelijk: Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Luchtbescherming te Haarlem. Mijnheer de Redacteur, Het zij ons vergund de aandacht van Uw le zers te vragen voor de organisatie van de luchtbesCherminig in de gemeente Haarlem. De luchitbeschermlngswet 1936 legt verplich tingen op aan het gemeentebestuur, maar een volledige en afdoende organisatie van de lucht bescherming kan a-lleen tot stand komen als daarbij de vrijwillige medewerking van de burgerij wordt verleend. Om die onontbeerlijke medewerking voor te bereiden hebben onder staande personen zich vereenigd tot een co mité. dat zich ten doel heeft- gesteld de 'op richting van een Afdeeling Haarlem en Om streken van die Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. Deze vereeniging draagt een semi-officieel karakter, omdat ze door den Minister van Bmnenlamdsohe Zaken is erkend als de eenige algemeene en landelijke vereeni- giing voor luchtbescherming in Nederland, waarin de medewerking van de geheele bur gerij georganiseerd dient- te worden. De Nederlandsche Vereeniging voor lucht bescherming kent gewone leden en begunsti gers. De gewone leden zijn individueele per sonen; voor begunstigers komen in 't bijzonder in aanmerking bedrijven, instellingen en ver- eenigingen. De contributie der gewone leden dient bij voorkeur te bedragen f 2,50 per jaar: de contributie der begunstigers bedraagt ten minste f 10 per jaar. Voor diegenen onder de gewone leden, die zich bereid verklaren om actief aan de luchtbeschei-m-ing deel te nemen, kan de contributie worden verlaagd tot f 0,25 per jaar. De vereeniging moet- om haar doel te kunnen verwezenlijken, de geheele bevolking berei ken. Daartoe kunnen bedrijven en vereenigin- gen aanzienlijk bijdragen door als begunsti gers toe te treden; het personeel en de leden dier bedrijven en vereenigingen zullen dan het recht verkrijgen alle vergaderingen en de-1 monstraties der Vereeniging voor luchtbescher ming bij te wonen en door middel van de di recties of besturen zal de Vereeniging voor luchtbescherming de kans krijgen het perso neel der bedrijven en de leden der vereenigin gen te bereiken. Teneinde te komen tot de oprichting van een Afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescher ming zal op Vrijdag 19 Maart des avonds te 8 uur 15 een openbare vergadering worden ge houden in de turnzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. In die vergadering zullen voordrachten worden gehouden door de hee- ren. E. H. Tenckinck, hoofd van den luchtbe schermingsdienst te Haarlem en P. L. de Gaay Fortman, vice-voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescherming, burge meester van Dorda-echt. Daarna zal tot de op richting van de bovenbedoelde Afdeeling wor den overgegaan. Wij doen een beroep op allen, die beseffen, dat een meer algemeene en betere organisatie van de luchtbescherming noodig is en dat daartoe een medewerking van de geheele be volking niet kan worden gemist, en hopen, dat velen daadwerkelijk blijk zullen geven van hun belangstelling door zich als lid op te geven bij den Secretaris van ons Comité en door de vergadering op 19 Maart bij te wonen. Met- dank voor ae afgestane plaatsruimte, Het Comité. C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, eere-voorzittea*. Ir. C. Wolter beek. voorzitter. Mr. H. J. Pot, secretaris-penningmeester, (Ged. Oude Gracht 63). H. J. M. Bartels, Mr. A. Bruch, Mr. Dr. F. A Bijvoet, J. P. H. Castricum. A. L. Hen- geveld, Jac. Kierk, Ir. A. G. de Koningh, Dr. F. C. Kuipers, Dr. A. A. G. Land. J. J. Lasschuit, A. Mars. M. A. Roinalda. Dr. J. Roorda, Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema— Conradi: Prof. Dr. A. A. van Schelven. L. Silvis, J. J. Swens. Jhr. F. Teding van Berk hout Jr., G. H. Weustimk. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze in nig geliefde Zoon en Broeder Johan Groesz in den leeftijd van 20 jaar J. G. GROESZ C. C. GROESZ— YOUNG TRUUS Aerdenhout 12 Maart 1937 Leeuwerikenlaan 11 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 16 Maart a.s. op de Nieu we Algemeene Begraaf plaats te Bloemendaal, des namiddags 2 uur. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze lie ve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Maria Cabina Kampman Weduwe van George Lodewijk Smit in den leeftijd van ruim 77 jaren. Overveen: M. C. G. LIJSEN—SMIT H. J. LIJSEN RIE Adriaan Stoopplein 11 Overveen: C.J.T.C. WTJNBERGH— SMIT H. J. WIJN BERGH Julianalaan 106 Den Haag: Wed. THEO D. SMIT— MEIJER Laan van Meerder voort 568 Overveen, 11 Maart 1937 Adriaan Stoopplein 11 Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 15 Maart e.k. te 12 uur op de Algemeene Be graafplaats te Haarlem aan de Kleverlaan. Ver trek van Adriaan Stoop- plein 11 te 11.15 uur. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele bewijzen van medeleven bij het verlies van onze lieve DIEN. FAMILIE DE JONG Lombokstraat 7, Heemstede H. T. BöTTCHER, Wagenweg 42 Tel. 14175 Terug van het Internationale Congres te Berlijn met de NIEUWSTE HAARMODES J. H. A. M. Prinz Arts AFWEZIG TOT 24 MAART. Waarneming door de doctoren: van der Aa, van Beers, van der Eist, Tervooren (alleen parti culier) en de Voogd. Kantoren, Fair., Winkels, enz. Gloeilamp 50 k. 27, 100 k. 53, 200 k. 66. Neemt proef. Prima. Al leen bij Rozenheek, t. 14450, Srhagchelstraat 6. I STENO, aanv. 18 Maart lesg. ƒ3.50 p. m. TYPEN, aanv. 16 en 18 Maart lesg. 10 totaal Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Schriftverbetering voor Volwassenen. Een slechte liantl wekt ontegen zeggelijk den Indruk niet met 'n ontwikkelde te doen te heb ben. Inlichtingen en aanmel den dagelijks. Telefoon 14504 Inst. INST. REIBER-NAN Kl. Houtweg 8. Kcnlg adres sinds IS!)». Leeraar Piano en Theorie Dipl. A'damsch Conservat. Tempeliersstraat 20 LEZING met Lichtbeelden MAANDAG AVOND 15 MAART, in de Bloe- mendaalsche Montessorischool, Vijverweg 27, Bloemendaal, te houden door den Heer J. VINKENBORG Hoofd van de Eerste Nederl. Montessorischool te Den Haag, over: „HET LEVEN IN DE MONTESSORISCHOOL". Aanvang 8.15 uur. Toegang vrij. Onafhankelijke Religieuse Gemeenschap Zondagmorgen 10.30 u. de „Nij verheid". Jansstraat 85 Ds. A. R. DE JONG. Onderw.: ..ALS HET TE LAAT IS" FRANS - DUITS - ENGELS Conv. en Berlitz Meth. in zeer korten tijd correct spr., lezen en schr. Privaatles f 4.50 p.m. Twee pers. ƒ3. Mej.N.GROOTENBOER RIVIERVISCHMARKT 11 rd. Leert Boekhouden Met ingang van Maart begint de nieuwe cursus voor begin ners en afgewezenen. Praktijk diploma boekhouden. Clubjes 3 a 4 personen, 3 p. m. Privé les 5 p. m. Inlichtingen 's av. 8—10 uur Kleverparkweg 80, Telefoon 16107 Spraakleraar Diploma der Ver. v. Log. en Phoniatrie Stotteren, neusspraak, lispelen, vertraagde spraakontwikkeling: stemstoornissen liplezen voor slechthorenden. Heemstede Sportparklaan 11 Telef. 28742 STENO „GROOTE' TYPEN. Nieuwste Opleid. V' MODERNE TALEN. Boeken gratisI Vraagt prospectus Inst. MERCATOR Kleverparkweg 80 OPLEIDING PRAKTIJK EXAMENS Fransch - Duitsch - Engelsch en Zweedsch. Conversatieles en bijwerken van leerlingen Telefoon 16107 Duitsch. Fransch, Eng. Opl. voor AKTE L. O. en alle Prak tijk-Examens 4.per maand Dr. OTTO KLIPP Kleverparkweg 142 Tel. 13269 Mercurlus- en Praktijkdipl. Grondige opleiding, privaatles 6 p. tt\., voor 2 pers. 4 p. m. p. p. 5 van de 7 mijner leerlingen slaagden in December j.l. X. J. TH, SCHMIDT leer. M.O. Boekh.. Accountant Wilhelminalaan 4 Hrl. Tel. 145UU UW BOEKHOUDING ingericht en wekel. of maandel, bijgehouden door erv. Boek houder. Jarenl. refer. Telefoon 17170 Haarlemsche TANDARTSEN KLINIEK GED. OUDE GRACHT 11 t.o. Postkantoor Tel. 15935 Spreekuren: dagelijks 3-5, bo vendien Ma., Wo„ Vr. 9-11 v.m, en 7-9 n.m, en volgens afspraak. Behandeling tegen matige vast gestelde tarieven. UITSLUI TEND door TANDARTSEN. v one HOUR - ronvuuTion Ged. Oudegracht 11 zw. Telefoon 15935. Per 1 April gevraagd zelfst. niet beneden 25 jaar, katoen en zwart dragend. Br. no. 6408 bur. van dit blad Gevraagd in klein gezin tegen eind Maart een v. g. g. v. FLINKE DIENSTBODE P.G.. voor heele dagen, geheel zelfstandig kunnende werken en - koken. Leeftijd 20—30 jaar. Aanmelden 19 Maart van 9.15 tot 10 uur v.m. Iordensstr. 77 Banketbakkerij. Gevraagd JUFFROUW voor direct, bekend met choco laterie en gebak. Br. met opg. v. laatsten werkkring en leeft, no. 6406 bur. van dit blad LEERLINGE GEVRAAGD voor atelier Het Amerikaansche Huis Barteljorisstraat 24 NETTE WERKSTER gevraagd, vast werk. 9—5 uur. Woensdag en Vrijdag. Aanm. alleen m. pr. getuigen aan de keuken Berliozlaan 7. zijlaan Bachlaan, Heemstede voor ontw. jongm., bekend met mach.schr. enz., en inbreng van 750.— in eigen beheer. Uitv. soil, letter A a h. Plaatsingbur. v h Ned Inst. van 1917, Zijl- weg 22. direct gevr. GEBRs. v. RIESSEN Bl'd.weg 261, Overveen. nette jongen gevraagd. Zwarter's Hygiënisch en Modern Levensmiddelenbedr. Raadhuisstraat 67, Heemstede, Tel. 28043 nette jongen gevr. voor expeditiewerk. 16 a 17 jaar. Voorhelmstraat 46 WEGGELOOPEN Iersche setter, reu. Tegen be looning ter. te brengen Oranje plein 3. Echtp. m. k. zoekt p. 1 Mei KLEINE MOD. WONING bev. 3 kamers m. keuken op netten stand, eventueel inwo nend b. tram of bushalte. Huur prijs billijk. Br. no. 6407 bur. van dit blad HEEMSTEDE nabij Blauwbrug PENSION aangeboden in rust., dei't. mi lieu, suite of zit-sl.k. Mod. comf. Bill, tarief. Br. no. 6402 bur van dit blad WINKELHUIS TE HUUR 14— p. w. Centrum, drukke passage. Bevr. Mak.Kan- toor J. W. G. DROSTE, G. O. Gracht 67 moderne ruime garage of werk plaats met pracht bovenhuis, centrum stad. Huurprijs matig, Br. no. 6403 bur. van dit blad prima Winkelhuis Kruisstr. 17 waarin gevestigd „HET VOLK" Br. no. 6405 bur. v. d. blad WIJ OVERTREKKEN uw stoelen met prima leerdoek naar keuze vanaf 1.50, met moquette 2.00, alle rep. aan uw meubelen net en billijk. Ons 10-jarig bestaan in Haarlem N. garand, u prima kwaliteit voor lagen prijs. Schrijf een brief kaart, wij komen. J. ZEEGERS, Julianapark 36 r. Haarl. Xrd,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3