Hensen Voor Schilderskleeding W 0H\ SDAG17MAART 1937 HAARLEM'S DAGBEAD 2 De twist te Hoofddorp. Toestand van het slachtoffer. De toestand van het slachtoffer van den noodlottigen twist te Hoofddorp Is. naar wij vernemen, nog steeds vooruitgaand. Het staat eenter nog steeds niet vast. wanneer v. D. het ziekenhuis zal kunnen verlaten. Middenstandstentoonstelling „Opbloei". Een pakkend affiche. GELIJKSTELLING PENSIOENEN VAN VóóR 1920. Het bestuur van de Vereeniging „Madjoe' heeft een circulaire verspreid onder de oud onderofficieren van het Ned.-Ind. Leger, waar in wordt medegedeeld, dat door het besluit van de Tweede Kamer van 16 Februari j.l. de gelijkstelling der pensioenen van vóór 1920 een feit is geworden. Ook wordt in de circulaire medegedeeld, waarop de gepensionneerden van voor 1920 thans recht hebben. Zoo krijgt een oud-sergeant met gagement voor 12 jaar nu bij de gelijkstelling twaalf-vijf tiende 'van 840 672; een oud-sergeant met 37 jaar (oude telling) 37 dertigste van 840 1134, Het diensttijdpensioen van een oud-ond.-luit! wordt met 9?« en dat van een oud-adj .-onder officier met 6% verminderd. Alle andere onder officiers-pensioenen zijn van korting vrijge steld. HAARLEMSCHE JOURNALISTENKRING. De Haarlemsche Journalistenkring hield Dinsdagmiddag in café „Centraal'' aan het Plein zijn jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer F. Primo. Voortge zet en geëindigd werd de behandeling van het concept statuten en huishoudelijk regle ment, dat met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Het jaarverslag van den secre taris. den heer J. H. D. Kammeijer, werd goedgekeurd, evenals dat van den penning meester. den heer J. c. Evers. Behandeld werd de agenda voor de leden vergadering van den Ned. Journalistenkring op Zaterdag 20 Maart in Den Haag. Tot af gevaardigden naar deze vergadering werden gekozen de heeren W. F. Beeremans, C. L. F. Sarlet de Soiron en Sj. Baarda. Aan deze deputatie werd opgedragen bij de verkiezing van voorzitter van den N.J.K. in de plaats van den heer D. Hans. die zich niet herkies baar stelt, te stemmen op den heer Henri M. Dekking te Rotterdam, thans penning meester van dien kring. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren F. Primo. drs. Th B. F. Hoijer en J. H. D Kammeijer herkozen. In de plaats van den heer J. C. Evers, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer J. H. Voskuil gekozen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dins dag 16 Maart 1937. 1. C. Bakker, wed. J. van der Ster, zonder beroep, wonende te IJmuiden-Oost, Plan- ciusstraat 77. Curator: Mr. J. H. van Gelderen te Haar lem. 2. F. C. C. Stroethoff, zonder beroep, wo nende te Overveen, Rollandslaan 68. Curator; Mr. K. van Giffen te Haarlem. 3. S. de Vries, smid, wonende te Beverwijk, Zeeweg 355. Curator: Mr. B. W. Stomps, te Haarlem. 4. K. Bloemraad. reiziger., wonende te Krommenie, Verlengde Weverstraat. Curator: Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaan dam. Rechter-Commissaris in deze faillisse menten is Mr. L. Viegenthart te Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief zijn de faillissementen van: 1. J. E. de Vries, bananenhandelaar, wo nende te Haarlem, Schoterweg 2a. Curator: Mr. J. H. C. Slotemaker te Haar lem. 2. J. P. Boon, vroeger caféhouder, thans zonder beroep, wonende te Haarlem. Ripper- dastraat 14 rood. Curator: Mr. B. E. van Tijn, te Haarlem. 3. E. M. van der Ploeg, zanger, wonende te Heemstede, Mesdaglaan 21. Curator: Mr. J. van der Hoeven te Haarlem. 4. B. Hemmelder, koopman in stijfsel, wo nende te Zaandam. Czarinastraat 36. Curator: Mr. L. V. Hoog te Haarlem. 5. Mevr. A. J. H. Sangster, wed. Vincent Loosjes. zonder beroep, wonende te Bloe- mendaal, Julianalaan 32. Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. Geëindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. D. Slootweg, wagenmaker, wonende te Velsen. Hoofdbuurtstraat K.4. Curator: Mr. C. Blankevoort te Haarlem. 2. Wijlen K. Kool, in leven café- en stalhou der, laatst gewoond hebbende te Purmerend. Curator: Mr. H. H. Riepma te Edam. naar vakkl e dingmagazvn PAARLAARSTEIG 1. TEU 1I8 43 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 17 MAART Stadsschouwburg, WilsonspleinGalavoor stelling „Schneider im Schloss" met Her mann Thimig. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Champagne Wals", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Zijn laatste rit" en „De pseudo Spion", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Jij bent mijn leven" met Benjamino Gigli. 2.30, 7 en 9 15 uur. Cinema Palace: „Charlie Chan in de Opera". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F Boot. DONDERDAG 18 MAART Broederkerk: Lezing J. Sevensma, 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avfinds. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. Bloemen da al: Raadsvergadering Raad huis Overveen. 2 uur. De Hoofdcommissie van Uitvoering Mid denstandsweek 1937 heeft opdracht gege ven aan den heer J. Prins tot het vervaar digen van een affiche voor de Midden standstentoonstelling „Opbloei" die van 30 April tot en met 8 Mei in het Veilingsgebouw aan den Kleinen Houtweg zal worden gehou den. Het is een frissche, kleurige reclameplaat geworden: de bellen luiden en het Nederland- sche dundoek wappert er op; ook is er een tulpmotief in verwerkt. Dezer dagen zal iemand namens het tentoonstelling-bestuur alle winkeliers van Haarlem bezoeken en hun verzoeken een affiche voor hun raam te hangen. Particulieren, die bereid zijn, dit biljet voor hun raam te hangen, kunnen er een aanvra gen aan het tentoonstellingsbureau Kleine Houtweg 16. WEER GEEN VOORRANG VERLEEND. Dinsdagavond had op den Heerenweg bij de Zandvoortsohelaan te Heemstede een aanrij ding plaats tusschen een auto bestuurd door H. W. uit Amsterdam, rijdende uit de Zaïnd voortschelaan den Heex-enweg op in de rich ting Haarlem en een auto bestuurd door N. D. uit Purmerend, rijdende op den- Heerenwei richting Benne-broekHaarlem, doordat de be stuurder van de uit de Zandvoortschelaan ko mende auto, aan de van rechts op den Heeren weg aankomende auto geen voorrang ver leende. Beide auto's werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. GROENTEMARKT. Lof f 0.08—0.13 per K.G. Knakpeen f 0.03—0.05 per K.G. Veldsla f 0.200.48 per K.G. Andijvie f 0.550.70 per kist. Boerekool f 0.150.25 per kist. Gele kool f 0.450.70 per kist. Spruiten f 1.401.75 per kist. Groenekool f 0.200.30 per kist. Spinazie f 0.901.10 per kist. Knolselderie f 0.050.15 per stuk. Roode kool f 0.050.08 per stuk. Prei f 0.030.08 per bos. Selderie f 0.020.05 per bos. Peterselie f 0.100.20 per bos. OUDE MAN TE WATER GELOOPEN. Dinsdagmiddag kwart voor één liep de 88-jarige heer J. v. d. R., wonende in het St.-Jacobs Godshuis alhier, in de Leeghwa terstraat. Zonder op te letten staik hij de Leidschevaart over en liep pardoes het wa ter in. hoewel daar ter waarschuwing drie witte bermpaaltjes staan. Met behulp van een stok werd hij door den 40-jargen heer P. B. v. d. E. op het droge getrokken. Na van droge kleeren voorzien te zijn werd de oude heer, die schijnbaar geen nadeelige gevolgen van het onverwachte had gekregen 'had, per taxi naar zijn woning vervoerd. R.-K. INTERNAAT VOOR DIENSTBODEN- OPLEIDING. Dinsdagmiddag werd in het gebouw van de St. Martha-Stichtïng van de R.-K. Ver eeniging tot bescherming van meisjes aan de Bloemhofstraat het R.-K. Internaat voor Dienstbodenopleiding geopend. Onder de genoodigden waren o.a.: de heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de werkverschaffing; de -heer De Graaf, con troleur van de Arbeidsinspectie; de eer waarde beer Bannenberg en de heer Van Basel, resp. secretaris en bestuurslid van het Nat. R.-K. Jeugxiwerkloozen-comité te 's-Her- togenbosch; Prof. Vollaerts. voorzitter van het R.-K. Comité voor Dienstbodenopleiding; Deken Sondaal; mej. Euwe en mej. Witte- veen. namens het Departement van Sociale Zaken; de heei J. Vader, directeur van den Dienst der Werkloosheidsbestrijding, verte genwoordigende het college B. en W. van Haarlem. De voorzitter. Prof. Vollaerts, sprak de ope ningsrede uit: hij herdacht dankbaar den steun vsn het Departement van Sociale Za ken en de samenwerking en het initiatief van de St. Martha-Vereeniging voor het be schikbaar stellen van het huis. Hij sprak zijn volste vertrouwen uit in het slagen van dit mooie sociale werk. De heer Meijer de Vries wees op de uit zonderlijke plaats, welke Haarlem met twee internaten inneemt, waarna de heer Vader namens B. en W.. voorts Deken Sondaal en mej. Crielaers het groote nut van de stich ting voor de meisjes en het gezin belichtten. Mevrouw Is. Droog-Deckers dankte namens de commissie en de St. Martha-Stichting voor de belangstelling en vriendelijke woor den. Vervolgens werd aan de gasten gelegen heid geboden het gebouw te bezichtigen. De architect, de heer Holt, heeft een somber gebouw waarin met de ruimte gewoekerd moest worden, in een keurig gezellig tehuis weten om te tooveren. Het dagverblijf van de meisjes, de moderne keukeninrichting, de badkamers, de smaakvol ingerichte verblij ven der leidsters, de slaapkamers, voorzien van strcomend water en centrale verwarming maakten een vcortreffelijken indruk. F. J. BERNHARD OVERLEDEN. Op 59-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden, de heer F. J. Bernhard, lid dei- firma D. W. Brand in effecten. Reeds op jeugdigen leeftijd trad de heer Bernhard in het effectenvak bij den heer D. W. Brand. De zaak welke aanvankelijk op bescheiden basis was opgericht ontwikkelde zich ge leidelijk onder den jongen Bernhard. In 1903 trok de oprichter van de firma D. W.Brand zich uit de zaken terug en zette de heer F. J. Bernhard de firma zelfstandig voort. Door zijn ruimen blik was het mogelijk de zaak op snelle wijze uit te breiden. In 1914 sticht te de heer Bernhard zijn incourante fond- senbedrijf en ten behoeve van de houders van effecten verscheen D. W. Brand's effecten blad. Populariteit verkreeg zijn wekelijksch „Dagboek van een Beursman". Ook buiten zijn zaak om toonde hij een groote activiteit. Zoo gaf hij den stoot, dat de leden van de vereeniging voor den ef fectenhandel na hun uittreden als lid der vereeniging een bedrag van f 6000 ontvangen. Op zijn initiatief is de vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam overgegaan tot schenking van de reddingboot „Neeltje Jacoba" aan de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij. De overledene was vroeger bestuurslid van de schermvereeniging ..Semper Avanti" te Amsterdam en van de Haarlemsche Jacht club. Hij was ook een groot liefhebber van zpilsport De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op Vrijdag 19 i Maart te Driehuis-Westerveld, na aankomst van trein 10.14 uur GRONDBEWERKING IN BESOEKI (JAVA) - 183 JAREN ERVARING IN PIJPTABAK (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Matigen, later wellicht krachtigen Zui delijken tot Zuidwestelijken wind, be trokken tot zwaar bewolkt, tijdelijk regen, aanvankelijk zachter, later kouder BAROMETERSTAND Hoogste 768.8 m.M. te Budapest. Laagste 734.7 m.M. te Valentia. De depressie in het Westen op den Oceaan gelegen, heeft haar invloed naar onze omge ving uitgebreid. Hedennacht trok een regen front met lichten neerslag over ons land. Tij delijk is de lucht iets opgeklaard, zoodat heden de temperatuur in de uit Zuidelijke richtingen aangevoerde tropische lucht tot nabij of boven tien graden steeg. De kern van de depressie is thans nabij Ierland gelegen. Zij zal zich wel verder in Oostelijke richting bewegen, waarbij de kans op weersverslechtering weer grooter wordt. De hooge drukrug, welke ons gisteren het fraaie weer bezorgde, is in beteekenis afne mend, Noordoostwaarts getrokken. De depres sie over Zuid-Scandinavië vulde op. De hooge drukgebieden over IJsland en Centraal-Europa veranderden weinig. Vooral over Frankrijk en ons land zijn de temperaturen sterk gestegen. Over Lapland vriest het nog matig, in het overige Scandina vië licht. Over Duitschland en Denemarken werd het iets kouder. Regen van beteekenis viel over de Britsche eilanden en Zuid-Scandinavië. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 756 m.M Neiging: Achteruit; Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 6.36 uur; n.m. 19.07 uur. Strand berijdbaar van 11.3017.00 uur. OPENING BAKKER S VISCHHANDEL. De naam Bakker heeft bij de Bloemendaal- sche visohliefhe'obers reeds een zeer goeden klank. En terecht want niet minder dan 23 jaar levert deze zaak reeds de visch waar ze zoo bekend om is geworden. Op verzoek van vele cliënten heeft de heer Bakker ook te Haarlem een zaak in versche visch, gebakken, gerookte, gezouten stokvisch zuurwaren enz. geopend. De zaak is gevestigd in de Cornelissteeg 5 en maakte een bijzonder frisschen en helde ren indruk. E>e firma Bakker heeft terecht zeer op de eischen der hygiëne gelet en draagt zorg, dat alleen versche visch verkocht wordt. De visch wordt eiken dag te IJmuiden ge kocht en de onverkochte visch wordt des avonds gebakken, zoodat de klanten altijd zeker zijn nooit oude visch te koopen. De visch wordt in de beste ingrediente ge bakken en ook de zuurwaren zijn van uit stekende kwaliteit. Deze fraaie moderne vischhal kan zeker een aanwinst voor onze stad genoemd worden en wij twijfelen niet of de firma Bakker zal zich ook hier weldra in een uitgebreide cliën- tèle mogen verheugen. „MAISON DES DAMES" VAN B. PRIJS Opening van een filiaal te Bloemendaal De bekende dameskapperszaak „Maison des Damps" van den heer B. Prijs heeft ten ge rieve van zijn vele cliënten ook te Bloemen daal een filiaal gevestigd en wel op den Bloe- mendaalscheweg no. 80. De zaken van den heer Prijs zijn reeds zoo bekend, dat een aanbeveling onzerzijds bijna onnoodig is. Ook deze nieuwe kapsalon is weer met de nieuwste snufjes uitgerust. Er is o.a. een practische centrale droog-installatie, die het hinderlijke machinegeruisch bij het haar- drogen geheel ondervangt. Behalve de bekende permanent wave kan men ook de chem. naturel permanent krijgen, die speciaal voor dames met „springend" haar een uitkomst is. Voor ontharing is een geheel nieuwe, pijn- looze diathermiebehandeling, die het moge lijk maakt de haren vlug te verwij deren. De behandeling geschiedt in keurige gese pareerde cabines. Ook voor haarverven past „Maison des Da mes" de nieuwste behandeling toe. Reeds op dezen eersten morgen toonde een druk bezoek dat „Maison des Dames" zich in de gunst der dames mag verheugen. 7-JARIG JONGETJE DOOD NAAST WAGEN GEVONDEN. Dinsdagavond omstreeks zes uur is het zeven jarig zoontje .van de familie Bosselaar te Vlis- singen levenloos gevonden naast een wagen op het terrein van de koninklijke maatschappij ,De Schelde". Vermoedelijk is het ventje bij het spelen van den wagen gevallen. De ouders van het knaap je zijn thans wel zeer zwaar getroffen want eenigen tijd geleden is een ander zoontje even eens door een ongeluk om het leven gekomen. Invoer van boter in Indië. Waarom ons product achtergesteld bij dat uit Australië? Het Tweede Kamerlid Louwes heeft aan de ministers van Koloniën en van Landbouw een aantal vragen gesteld, waarvan wij de vol gende vermelden: Is het den ministers bekend, dat door toe doen en met medewerking van het gouverne ment in Nederlandsch-Indië met ingang van 1 Maart j.l. de invoer van boter in dat ge biedsdeel zoodanig is geregeld, dat de afzet daarvan uit Nederland aan banden is gelegd, teneinde het Australisch product de kans te geven om het in Indiê verloren gegane terrein te herwinnen, en dat deze regeling voorloopig een fixeering van den aanvoer van Nederland- sche boter op 24'/2% van den totalen boter- import inhoudt, doch dat daarnevens de te verwachten stijging van den invoer geheel voor rekening van Australië komt? Achten de ministers deze achterstelling van een product uit het moederland bij dat uit een vreemd land wel juist en geen inbreuk op het tot nu toe erkende en ook in het wezen van een verhouding, zooals tusschen Nederland en zijn overzeesche gebieden, gelegen recht op minstens gelijke behandeling van de Neder- landsche producten met die uit een vreemd land? Zijn de ministers zich tevens bewust, dat het afsnijden van toenemende afzetkansen, zooals deze zich hier voor onzen zuivel-export voordoen, ernstige gevolgen zal hebben, gezien vooral de bijzondere positie, welke deze handel in onzen zuivelexport inneemt? Zijn de ministers bereid om, in overleg met de bij deze aangelegenheid in het moederland betrokken instanties, te bevorderen, dat naar middelen wordt gezocht om in dezen alsnog tot een meer bevredigende oplossing te komen? Geen verhooging van salarissen Op de vragen van het Tweede Kamerlid De Visser betreffende herziening van loonen en salarissen van rijkswerklieden en ambtenaren in verband met de prijsstijging van levensmid delen en verbruiksartikelen heeft de minister van Binnenlandsche Zaken het volgende ge antwoord: De regeering acht de prijsstijging van levens middelen en verbruiksartikelen voorshands nog niet van dien aard, dat bijzondere maatrege len ten aanzien van de salarissen en loonen van het personeel in 's rijks dienst noodzakelijk en gerechtvaardigd zouden zijn. De bezoldiging van het overheidspersoneel heeft, vooral in deze tijden, haar volle aan dacht. Mocht het treffen van bijzondere voorzienin gen noodig zijn, dan zal daartoe worden over gegaan. Nieuw Fokkertoestel vliegt proef. Dinsdagmiddag heeft het nieuwe Fokker vliegtuig G 1, waarmede Zondagmiddag reeds als proef getaxied is, gedurende een kwartier proef gevlogen boven het vliegveld Welschap bij Eindhoven. Het toestel werd bestuurd door den heer Marec, in vlieger van de Tsjechische Avia- fabrieken. Om 15.40 uur begon het taxiën. Tien mi nuten later zakte het toestel aan de Noord zijde van het terrein in de modder weg. Kabels en een sleepauto brachten echter uit komst, zoodat om 16 20 uur het toestel uit zijn hachelijke positie kon worden verlost. Eenige minuten later steeg het toestel, na een korten start vlot op. tiet bleef gedurende veertien minuten in de lucht-en landde ver volgens vlot. De piloot toonde zich uiterst tevreden over het vliegtuig. Eert halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 17 Maart: De door Burg. en Weth. vastgestelde kiezerslijsten bevatten 2098 kiezers voor den gemeenteraad, 1362 voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en 1358 voor de Provinciale Staten. WANDELSPORT. De sinds eenigen tijd tusschen het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond (K.N.G.V.) en de Nederlandsche Wandelsport Federatie (N.W.F.) gevoerde besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat het K.N.G.V. afdeeling Wandelsport als lid tot de N.W.F. is toege treden. Met een aantal wandelsport-organisaties zijn de onderhandelingen nog gaande, doch te verwachten is dat ook deze organisaties tot de N.W.F. zullen toetreden, waardoor binnenkort de verdeeldheid welke op wan delsportgebied heerschte tot het verleden zal behooren. KEGELEN. AMSTERDAM—HAARLEM. In ons vorig nummer hebben we uitvoerige mededeelingen gepubliceerd over den steden- kegelwedstrijd AmsterdamHaarlem, die j.l.' Zondag heeft plaats gehad. Hieronder volgt het aantal houten, door de Haarlemmers geworpen (het tusschen haakjes geplaatste aantal 'geeft het totaal geworpen houten houten aan): 1. H. Frantzen 278 (567), 2. G. Schouten 283 (555), 3. H. v. Duijnen 276 (548), 4. N. P. Vis ser 283 (539), 5. A. ter Horst 262 (533), 6. J. A. van Kessel 236 (532), 7. H. B. Denkers Sr. 272 (520), 8. L. Dost 286 (518), 9. L. J. v. Leeuwen 246 (518), 10. W. F. de Dood 261 (513), 11. J C. W. de Paus 253 (510), 12. H. v. Rigteren 279 (507), 13. M. J. A. v. d. Storm 240 (502), 14. M. F. v. Orden 223 (497), 15. C. J. Landman 251 f494), 16. Y. Faber 234 (493), 17. H. P. Spoor 255 (484), 18. J. Schipper 252 (482), 19. A. M. Benraadt 219 (481), 20. T. Timmer 256 (497), 21. H. Loerakker 244 (474), 22. H. N. Verdel 245 (460), 23. B. A. Cassée 215 (440). EEN VREEMDE DRENKELING. Maandagavond laat ontdekten voonbijgan- _yers in den mond van de Rijnhaven te Rotter dam op ongeveer 10 Meter van den kant het lichaam van een man. De 24-jarige A. W. Goudriaan van den 's Gravenweg is toen ge kleed te water gesprongen. Hij slaagde er in den man, den 44-jarigen N. Blans, wonende in de Fuchsiastraat te 's Gravenhage, op het droge te brengen. De man is naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Toen hij weer bijgekomen was, kon hij voor zijn aan wezigheid in het water geen verklaring geven. GYMNASTIEK. DAMES GYMNASTIEKCLUB „HYGIëA". Te Haarlem (Noord) werd opgericht de dames-gymnastiekclub „Hygiëa", welke zich ten doel stelt dames boven de 25 jaar, die vroeger wel eens of weinig geturnd hebben, in gezellige sfeer de voor haar geschikte gymnas tiek te beoefenen. De lessen hebben voorloopig op Maandagavond in een van de gymnastiek lokalen van Haarlem-Noord plaats. Als lei der is aangewezen de heer M. C. Pal. Het secretariaat is gevestigd bij mej. R. Wilders, Jan Haringstraat 58, Haarlem (N.). VOETBAL. In de samenstelling der elftallen voor de districtswedstrijden, welke Zondag a.s. op het Be Quick-terrein te Groningen worden ge houden, zijn nog verschillende wijzigingen ge komen. De definitieve opstellingen zijn als volgt: Westelijk elftal: Doel: Dijkstra (Z.F.C.) Achter: Walhain (H.B.S.) en Caldenhove (D.W.S.) Midden: Van Gooi (Haarlem), Wallaard (U. V.S.) en Bool (H.V.V.) Voor: Wels (Unitas), Van de Vegte (H.B.S.), Lungen (A.F.C.), Van der Vaart (Xerxes) en Van Nellen (D.H.C.) Reserves: Hollenberg (Stormvogels), Slot (D.W.S.), De la Mar (Haarlem), Sluyck (Velox), Van Asten (Velox) en Van Vliet (H. B. S.) Oostelijk elftal: Doel: Meylink (Tubantia). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Koldewijn (Heracles) Midden: Beynvoort (Quick, Nijmegen), Ga- briëls (A.G.O.V.V.) en Tauscli (P.E.C.) Voor: Nagels (Enschedé), Visser (Tuban tia), Ten Duys (Enschedé), Iieetjans (P.E.C. en Gerritsen (Enschedé). Reserves: Dekker (Heracles), Janssen (Wa- geningen), Hey (S.C.H.) en Wiecherink (En schedé). Zuidelijk elftal: Doel: Verwijmeren (N.A.C.) Achter: R Pijpers (Roermond) en Van der Hoven (Longaj. Midden: Pellikaan (Longa), Kools (N.A.C.) en H. Pi.jpers (Roermond). Voor: Vondenhoff (Juliana), Visschers (N. A.C.), Krijgh (B.V.V.), Holthuyzen (M.V.V.) en Van Beek (B.V.V.) Reserves: Mes (Willem II). Trunbach (N.O. A.D.). Vroomen (Miranda). Drouen (Hel mond) en Schlangen (Willem II). Noordelijk elftal: Doel: Haan (G.V.A.V.) Achter: Heideveld (Velocitas) en Tap (G. V.A.V.) Midden: Hogenbirk (Be Quick), Janssen (G. V.A.V.) en Huizeling (Velocitas». Voor: Van Zant (Achilles). Hazeweijer Jr., (Be Quick), Blijham Jr. (Be Quick). Hazëveld Jr. (G.V.A.V.) en De Leeuw (Steenwijk). Reserves: Dijkstra (Frisia). Ten Wolde (Be Quick), Hazewijer Sr., (Be Quick). Van Sta veren (Achilles) en Woltjes (Veendam). Het K.N.V.B.-bestuur, de technische- en keuze-commissie, zullen de wedstrijden bij wonen: het K.N V B.-bestuur zal Zaterdag avond in Groningen vergaderen De finale van deze wedstrijden wordt geleid door den ^eer Bopkman.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2