Politieke botsingen in Frankrijk Briefcensuur in Duitschland. Sir Austen Chamberlain overleden. Controle op deviezen. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld W D E N S D "A G17 M A" ART 1937 H A A R t E M'S DAGBt A D Vier dooden en vele gewonden bij politieke ongeregeldheden in Clichy. Uit Parijs, 16 Maart: Te Clichy zijn leden van de Parti Social Francais, die een bijeenkomst hadden belegd, in botsing gekomen met politieke tegen standers. In den afgeloopen nacht om half drie deelde de prefectuur van politie mede, dat tijdens deze ongeregeld heden vier dooden zijn gevallen. 80 be- toogers en 78 ordebewaarders zijn ge wond. 5 politiemannen zijn in het zie kenhuis opgenomen. 13 personen zijn gearresteerd wegens het dragen van wapenen. Minister d'Ormoy heeft verklaard, dat een snel onderzoek zal worden ingesteld ter vast stelling van alle verantwoordelijkheden, zonder eenig onderscheid, ,,De regeering", zoo zeide hij, „betreurt in de hoogste mate deze inciden ten en ontbloot het hoofd voor de slachtoffers. Deze gebeurtenissen zijn "buitengewoon smar telijk. De regeering vraagt een ieder zijn koelbloedigheid te bewaren". Ook te Asnières kwam het tot ongeregeld heden. Gisteravond laat, aan het einde van een ver gadering van de Parti Social Francais werden de deelnemers aan deze vergadering achter volgd door een duizendtal tegenbetoogers. Er vielen slagen. De politie kwam tusschen beide en verrichtte drie arrestaties Omtrent het verloop der gebeurtenissen te Clichy meldt Havas het volgende: De ongeregeldheden deden zich voor op het Raadhuisplein te Clichy, nabij de bioscoop „Olympia", waar een galavoorstelling gegeven werd door de Parti Social Francais. Er waren uitgebreide ordemaatregelen genomen en de tegenbetoogers, ongeveer zes tot zevenduizend man, trachtten herhaaldelijk de afzettingen te verbreken. Om 10 uur ongeveer wordt mede gedeeld. dat een dertigtal agenten of man schappen van de mobiele garde gewond waren door naar hen geworpen flesschen, brokstuk ken van kapotgeslagen hekken en verschillende andere voorwerpen. Aan den kant van de be toogers waren toen reeds ongeveer 100 perso nen getroffen. Plotseling weerklonken tijdens deze vechtpartijen schoten. Een dezer schoten heeft den kabinetschef van Blum getroffen, die zich in gezelschap van den minister van binnenlandsche zaken, d'Ormoy, en den pre fect van politie herwaarts had begeven. Als voorzorgsmaatregel had de politie de bioscoop doen ontruimen en de bezoekers een veiligen aftocht verschaft. De betoogers echter hadden het plaveisel van een deeel van het Raadhuisplein opgebroken en drie barricades opgeworpen, vanwaar zij de politie, die drie maal trachtte de manifestanten uiteen te drij ven, met steenen bekogelden. Er volgde een uiterst verwarde toestand. Sommige ooggetui gen beweren, dat burgers, staande achter de mobiele garde, schoten gelost hebben. Andere schoten weerklonken van een caféterras nabij het raadhuis. Onmiddellijk hierop liet de commandant der mobiele garde drie maal de trompet steken als sommatie, dat de ramen gesloten moesten wor den, want dat anders gevuurd zou worden. Op dit moment was het negen uur veertig. Even werd het wat kalmer, maar toen klonken op nieuw schoten, opnieuw werden projectielen naar de ordebewaarders geworpen, en feller nog dan eerst barstten de relletjes los. De be- toogei-s slaagden er echter in hun gewonden weg te dragen naar het raadhuis, van waar ze naar de ziekenhuizen werden overgebracht. Tijdens al deze verwarring kwam het bericht, dat de minister van binnenlandsche zaken en de prefect van politie gearriveerd waren. Vrij wel tegelijkertijd vernam men, dat Blumel twee verwondingen had opgeloopen en dat een officier der mobiele garde ernstig in het ge laat gewond was door een stuk gietijzer. Er waren toen in het geheel reeds zooveel gewon den gevallen, dat particuliere auto's in gebruik moesten worden genomen om de ziekenwagens bij te staan in het vervoeren naar de zieken huizen. Na verscheidene charges werden eindelijk de drie barricades één in de straat Villeneuve, één op den boulevard Jean Jaurès en één op de kruising van de Unionstraat en het Raad huisplein door de politie genomen en opge ruimd. Volksredenaars spraken de betoogers toe en dezen trokken zich terug onder het zin gen van de Internationale. Om 10 uur leek het dat de botsingen volko men geëindigd waren. Tegen kwart over twaalf echter, bij het aflossen der ordebewaarders, sloegen de betoogers de ruiten van een café in. Een slagerswinkel werd geplunderd en een bakkerij leeggehaald. Wederom moest de po litie tusschenbeide komen en wederom vielen gewonden. De commandant der politie, die hier dienst deed, verklaart, dat zijn mannen in het Mussolini in de woestijn. Ascari's bewaakten zijn tent. Stefani meldt uit Misurata, 16 Maart: De tent in het woestijnkamp, waarin Mussolini den nacht heeft doorgebracht, werd bewaakt door een afdeeling ascari-kameelruiters. Na de reveille werd in tegenwoordigheid van den duce de vlag geheschen met het gebruikelijk ceremonieel. Vervolgens vertrok de duce per auto naar het vliegveld Arae Philaenorum, vanwaar Mussolini met zijn gezelschap per vliegtuig- naar het vliegveld Syrte vertrok. In het toestel van den duce zaten de Britsche journalist Ward Price en de Hongaarsche diplomaat graaf Ciaky. Te Syrte werd de duce feestelijk ontvangen. Na een rit door het plaatsje te hebben ge maakt. werd verder gevlogen naar Tanorga, waar Mussolini de irrigatie werden bezich tigde. Van hier vertrok het gezelschap naar Misurata. geheel geen gebruik hebben gemaakt van de vuurwapenen. Tegen één uur des nachts kwam dr. Paul. de politiearts, in het commissariaat van Clichy aan. Hij verklaarde, dat er toen 4 dooden wa ren onder de betoogers en dat er nog twee doo den konden zijn onder de politiemannen. Om kwart voor twee rukte een deel der po litie in. Volgens inlichtingen uit gezaghebbende kringen behoort het grootste deel der gewon den bij de incidenten van Clichy tot de link- sche partijen. BmitseliIIaitiid ECHTGENOOTE VAN GEWEZEN DUITSCII AKBEIDERSLEIDER VEROORDEELD. Gisteren werd de echtgenoote van den vroegeren secretaris-generaal van de Duit sche vakvereenigingen Theodor Leipart ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, omdat zij een collectant van de Winterhilfe heeft gezegd: ..Hoe kan ik u iets geven, nu gij ons de mogelijkheid om te werken hebt ontnomen?" Mevrouw Lëipart is 55 jaar oud en haar echtgenoot is thans 70 jaar. Geen voorstellen van Hitier aan den Deenschen koning. De Deensche legatie te Berlijn spreekt for meel de berichten tegen over voorstellen, die door Hitier aan den Deenschen koning zouden zijn gedaan. Tijdens het onderhoud tusschen den koning en Hitier zijn geen toespelingen gemaakt, aldus verklaren Deensche diploma tieke kringen, op een pact tusschen Denemar ken en Duitschland. Gezien de functie van den koning, volgens de Deensche grondwet, zou het ook volstrekt abnormaal zijn geweest, wanneer de koning persoonlijk een zoo belang rijk diplomatiek probleem met Hitier zou hebben besproken. Mocht het sluiten van een verdrag later tusschen Duitschland en Dene marken onder oogen gezien worden,- dan zou het de taak zijn van de diplomatieke vertegen woordigers van Duitschland en Denemarken in Kopenhagen en Berlijn daarover te onder handelen. Uit Deensche bron wordt tenslotte bevestigd dat het bezoek van den koning slechts een beleefdheidsbezoek was en dat Hitier geen neutraliteitswet heeft aangeboden. Ook uit officieele Duitsche bron wordt bevestigd, dat Hitier geen enkel voorstel aan den koning heeft gedaan. Controle in de Pyreneeën. Veertig buitenlandsche officieren aangesteld. Uit Bayonne: De controle krachtens de toe passing van de niet-inmengingsovereenkomst zal medebrengen, dat een veertigtal officieren door de vreemdemogendheden ,die deze over eenkomst hebben geteekend, af te vaardigen, in de Basses Pyrenées zullen worden gedeta cheerd. Deze officieren zullen het recht hebben aan de grensposten de paspoorten te controleeren, evenals zij dat zullen "mogen doen op de naai de grens leidende wegen. Hun toezicht zal zich eveneens uitstrekken tot de douanediensten voor de controle van het handelsverkeer met Spanje. Er zijn in dit gebied reeds strenge maat regelen genomen, waarvan de toepassing den doortocht van vrijwilligers en de smokkelarij zal verhinderen. De buitenlandsche officieren zullen eerlang te Bayonne aankomen, vanwaar zij zich naar hun standplaatsen zullen begeven. (Havas) DE TOESTAND VAN KONINGIN MARIA VAN ROEMENIë Naar Rador meldt, is dit persbureau ge machtigd met stelligheid alle geruchten tegen te spreken omtrent een verergering yan den toestand van koningin-moeder Maria, die sedert de publicatie van het laatste bulletin goed vooruitgaat. Engelsch vliegtuig in bosch gestort. Toestel vermoedelijk door sneeuwstorm verongelukt. Over het vergaan van het Britsche ver keersvliegtuig in Duitschland publiceert het Duitsche rijksministerie van luchtvaart een communiqué, dat als volgt luidt: „Het Engelsche vliegtuig G. CVZ is in den nacht van 15 op 16 Maart neergestort in de nabijheid van het houtvestershuis Elstorfer Buerge in het district Bergheim nabij Keu len. Het vliegtuig is verbrand, de drie inzit tenden zijn verkoold". Uit dit communiqué blijkt dus, dat de eer ste aanduiding van de plaats, waar het toe stel is neergevallen, onjuist was. Havas meldt nog dat het toestel omlaag is gestort in een bosch in de omgeving van Bergheim, een half uur loopen van een boschwachterswoning. Tijdens den val brak het toestel verscheidene boomen en het wrak bleef enkele meters van den grond in een pijnboom hangen. Het wrak hangt horizontaal en hieruit maakt men op. dat het toestel door een sneeuwstorm in de boomen werd gedrukt. Metalen onderdeelen van den motor werden op verscheidene meters afstand van het wrak gevonden, hetgeen er op wijst, dat een ont ploffing het toetel vernielde en dat daarna brand uitbrak. Opstandige monniken bereiken hun doel. Abt Sidarous afgetreden. De koptische patriarch. Yoannes. heeft naar Reuter uit Kairo meldt het aftreden van den abt Sidarous als hoofd van het klooster te Deir-el-Moharrak, dat zich zoo lang verzet heeft, aanvaard. In een schrijven aan den patriarch zegt Si darous: „Mijn broeders wenschen mij niet als abt en zij hebben vele booze bedoelin gen, die ik niet kan verijdelen". Voorloopig zal het klooster onder leiding van den vroe geren abt Tadros blijven. De bekende Britsche Staatsman Sir Austen Chamberlain is gister avond op 73-jarigen leeftijd in zijn woning te Londen overleden tenge volge van hartverlamming. Sir Austen was eenige dagen door een aanval van jicht gedwongen in huis te blijven en toen hij zich gis teravond om zes uur naar zijn biblio theek wilde begeven werd hij plot seling onwel en overleed in enkele minuten zonder nog tot bewustzijn te zijn gekomen. Sir Austen Chamberlain. Het bericht, dat Sir Austen Cham berlain was overleden, veroorzaakte groote ontroering in het Lagerhuis. Alle leden van het Huis, ook zijn po litieke tegenstanders, achtten Sir Austen hoog. In de wandelgangen zeide men, dat dit overlijden meer indruk heeft gemaakt dan sinds ja ren het geval is geweest bij het ster- van een der leden van het Huis. Vandaag zal minister Eden voor den Brit- schen radio-omroep een herdenkingsrede uit spreken naar aanleiding van het overlijden van Sir Austen Chamberlain. In het Lagerhuis zullen vanmiddag mi nister Baldwin en de leiders van de opposi tie Attlee (Labour) en Sinclair (Liberaal) den overledene eveneens herdenken. Als oudste lid van het Lagerhuis zal ook Lloyd George waarschijnlijk het woord voe ren. Naar uit Parijs wordt gemeld hebben de ministers Delbos en Flandin onmiddellijk na het bekend worden van het overlijden van Sir Austen Chamberlain uitdrukking gegexen aan de deelneming van Frankrijk in de En gelsche rouw en tevens in herinnering ge bracht. dat deze een zeer groot vriend van Frankrijk was Austen Chamberlain werd den 16en Octo ber 1863 geboren als zoon van den Britschen staatsman Joseph Chamberlain, die minister van oorlog was tijdens den Boerenoorlog. Hij genoot zijn opleiding te Rugby en Cambridge (Trinity College). Van 1892—1914 was hij Lagerhuislid voor het district East Worcestershire en sinds 1914 voor West Bir mingham. Van 18951900 was hij Civiel Lord der Admiraliteit en van 1900—1902 financieel secretaris van het ministerie van Financiën. Chamberlain was van 1903—1906 en van 1919—1921 minister van Financiën, van 1915.—1917 minister van Indië en van 1918 1919 lid van het Oorlogskabinet. Van 1921 1922 was hij Lord Privy Seal en leider van het Lagerhuis. Van 19241929 heeft hij zijn land gediend aLs minister van Buitenland sche Zaken. Na de totstandkoming van het verdrag van Locarno, dat hij voor Enge land onderteekende, werd Austen Chamber lain tot ridder in de orde van den kouseband benoemd. In de eerste „nationale regeering" (1931) werd Sir Austen minister van Ma rine. Wegens zijn hoogen leeftijd wenschte hij echter geen deel uit te maken van de tweede nationale regeering. Op internationaal gebied is Chamberlain's naam bovenal aan het verdrag van Locarno verbonden. Met Briand en Stresemann is hij een der geestelijke vaders van dit verdrag ge weest. In 1926 werd hem en Briand hiervoor de Nobelprijs toegekend. Veel bekendheid verwierven de opstellen over politieke onderwerpen, die van zijn hand verschenen. In het voorjaar van 1928 vertoefde Cham berlain korten tijd in ons land, waar hij o.a. een bezoek bracht aan de bollenvelden. Ervaringen van Nederlanders. Een Berlijnsche correspondent schrijft dd. 14 Maart: Censuur! Zooals voor de volksverbeelding de dictatuur 'n ding is, hetwelk in donkere, vochtige kelders huist en met de meest ver fijnde folterinstrumenten werkt, zoo kan zich de man van de straat ook de censuur niet anders denken dan als een enorme witte vlek in krant, boek en brief. De huidige geschie denis leert, dat de dictatuur aan kostbare paleizen en dure automobielen verreweg de voorkeur geeft boven alles, wat aan donkere en vochtige verblijven herinnert. En ook de moderne censuur houdt er heel andere mid delen op na, dan het opensnijden van brie ven en het besmeren van den tekst met lood wit. Vooropgesteld, dat er een groot verschil be staat tusschen de censuur „an sich" en de preventieve censuur, welke in den totalen staat de journalisten tot kettinggangers maakt, zou men eigenlijk moeten concludee- ren, dat er in vredestijd geen censuur be staat. Wat Duitschland betrefthet nationaal-socialisme heeft weliswaar den Jood Einstein over de grens ge dreven, maar daarmede werd zijn ..Relativiteitstheorie" niet „erledigt". Waarmede wij maar willen zeggen, dat 't niet bestaan der censuur in vredestijd voor het Derder Rijk slechts 'n uiterst „betrekkelijke" waarheid is. Brieven worden geopend. Wie in Duitschland regelmatig brieven uit 't buitenland ontvangt, trouwens, wie in het buitenland brieven uit Duitschland ontvangt, doet, zij 't wel in mindere mate, dezelfde er varing op zal dikwijls moeten constatee- ren, dat de staat reeds zoo vrij was, om het couvert te openen. De Duitsche staat doet zulks niet stilletjes. Hij opent de brieven zonder een schim van geheimzinnigheid en plakt ze vervolgens weer dicht met een bree- de strook van etiketten, die het opschrift dragen: „Zur Devisen-überwachung zollamt- lich geöffnet." Uit het feit, dat een brief „ter deviezen- controle douane-rechtelijk geopend" werd, vloeit natuurlijk voort, dat de betreffende be ambte geen schijn van recht heeft, om ook van den inhoud eener enveloppe, voorzoover die dan niet uit bankpapier, chèque's, wissels, aandeelen en andere geldswaardige papie ren bestaat, kennis te nemen. Zoodra zulks gebeurt, treedt natuurlijk de doodgewone oor- logsche censuur in werking. Niettemin gebeurde er te Berlijn onlangs het volgende: een Nederlander, die reeds ge- ruimen tijd in de Rijkshoofdstad woonach tig is, kreeg bezoek van twee ambtenaren der directe belastingen, die hem pardoes ervan beschuldigden, den Caesar niet te ge ven, wat des Caesars is. Onze landgenoot, die er sinds jaren een gewoonte van had ge maakt, om kost wat kost, goede maatjes te blijven met den fiscus, die ook in Duitschland altijd aan het langste einde trekt, keek vreemd op. Doch de ambtenaren wisten, wat ze wilden. Had de Nederlander in kwestie soms niet toen-en-toen-en-toen brieven ont vangen van een Amsterdamsche bank, waarin sprake was van een tegoed en stortingen, die zooveel-en-zooveel bedroegen? Onze landgenoot, die al heel lang te Berlijn woon achtig is, nam zijn toevlucht tot het bekende Pruisische wapen, dat „die grosse Schnauze" heet. Hij nam zelfs de moeite niet, om zijn ondervragers ervan te overtuigen, dat hij er geen buitenlandsche bankrekening op na hield wat volgens de geldende wetten ook voor buitenlanders die „Deviseninlander" zijn, verboden is doch vroeg op hoogen toon, sinds wanneer er in Duitschland cen suur bestaat en welk college gemachtigd is om die uit te oefenen? De dienaren van den machtigen fiscus hadden van dit argument niet terug en de zaak bleef verder blauw- blauw Bittere gastvrijheid. Dat wil zeggen: in feite gebeurde er verder niets meer. Want 't behoeft geen betoog, dat er over dergelijke gebeurtenissen onder buitenlanders veel gesproken wordt en dat ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs ging langzaam naar huis, want hij maakte zich ongerust over Dickie Dons. Gelukkig had deze hem niet gemist, want hij was al dien tijd bij Sim de Vos geweest. Bij het weerzien waren beiden erg blij en Thijs moest natuurlijk alles vertellen wat hij beleefd had. Dickie vond het een pracht- verhaal, maar toen hij alles gehoord had, zei hij „Je had zoo beloofd dat ik eens op zoo'n reis met je mee mocht en nu ben je weer alleen gegaan." „Komaan," sprak Thijs, „daar zou ik nu maar niet om treuren, want dat zal heusch nog wel eens meer voorkomen! En trouwens, ik ben erg bang, dat dit het einde nog niet is geweest van Slecht- bedeeldje's avontuur. Zijn oom. de koning Bosenkwa. is erg kwaad en humeurig en zijn woede tegen het prinsje is nog niet gesust vrees ik; hij zal wel weer wat bedenken om Slechtbedeeld te plagen en dan zal het me niet verbazen als deze mij om hulp vraagt!" de gastvrijheid, welke men in Duitschland geniet, wel een eenigszins bittere bijsmaak krijgt En intusschen konden wij er ons persoon lijk van overtuigen, dat de „Devisen-über wachung" er niet voor terugschrikt, om nog verder te gaan. Het is alweer een Nederlan der, die ons een brief liet zien, welke hij aan- geteekend uit Nederland ontvangen had en waarvan beide enveloppen opengesneden en vervolgens weer met de bekende witte etiket ten waren dichtgeplakt. Aan de zending, die uit een aantal Nederlandsche bankbiljetten bestond, ontbrak niets, integendeel, de devie zen-controle had er nog iets bijgedaan. Geen deviezen natuuurlijk, maar wel een stuk groen papier, waarop de ontvanger in weinig dubbelzinnige termen gewaarschuwd werd, dat hij niet alleen de in-beslagneming van zijn wettig eigendom, maar boven dien nog hooge boete en langdurige gevangenisstraf riskeerde, wanneer hij niet binnen drie dagen de schuld bekentenissen des heeren Trip uitle verde aan diens collega Hjalmar Schacht! Heeft men thans ook het adres genoteerd van den man. die een zoo begeerenswaardige kluif als een aantal gedeprecieerde, maar daarom niet minder geliefde Hollandsche guldentjes ontving? Komt nu de deviezen- controle er zich van overtuigen, dat hij zich strikt hield aan de deviezen-bepalingen, waarvan hij, na het ontvangen van 't ge noemde groene briefje, niet meer kan be weren, dat hij niet wist. wat ze inhielden? Misschien wel, misschien niet! Maar wij Ne derlanders zijn sentimenteel. Wanneer ons een brief wordt toegezonden, dan verlangen wij dien zélf open te maken. (Als bezwa rende omstandigheid mag in dezen gelden, dat de Nederlander in kwestie vrijgezel is!) En wij „lusten het niet", dat de staat als briefopener fungeert. Zeker, Duitschland heeft deviezen noo- dig. En hard noodig zelfs. Maar wanneer de buitenlanders in Duitschland bereid zijn, om voor deze moeilijkheden een ruim begrip te toonen. dan kan het Derde Rijk deze sym pathie alleen vernietigen door een bedrag van vier-honderd-duizend dollars, dat wil zeggen, een millioen gouden marken, ter be schikking te stellen voor een bokswedstrijd tusschen Max Schmeling en den Ameri- kaanschen wereldkampioen Jimmy Brad- dock! Hoofdpijn, Kiespijn. deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per st. 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist (Adv. ingez. Med.j RADIO. PROGRAMMA DONDERDAG 18 MAART. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO - uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Omroeporkest. In de pauze; Declamatie. 12.30 Gram. pl. 1.30 Orgelspel, en zang. 2.15 Lyra-Trio. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. pl. 4.50 voor de kinderen. 5.35 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Vioolvoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen, Gram. pl. 8.15 Concertgebouw-orkest en so liste (In de pauze: Causerie). 10.30 Gram. pl. 10.45 Interview. 11.00 Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest en Gram. pl. HILVERSUM n, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkles. 3.00 Gram. pl. 3.454.45 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Cello en orgel. 6:45 CNV.-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 NCRV-orkest en solist. 9.00 „Hoe lezen wij de psalmen", cau serie. 9.30 Vervolg concert (Om 10.00'Berichten ANP). 10.3011.30 Gram. pl. Hierna schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.15—11.50 Gram. pl. 12.10 BBC-Welsch- orkest. 1.05 Sopraan en bariton. 1.352.20 Het Elman-Sextet. 3.103.30 „Men talking" causerie. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en solist. 5.05 Gram. pl. 5.35 Brian Lawrance's orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Het Orchestre Raymonde en soliste. 7.50 Pianovoordracht. 8.30 Reportage. 9.00 Causerie over Shakespeare. 9.20 Berichten. 9.40 G. Potter in zijn repertoire. 9.50 Uit Amerika: Tommy Dorsey's Band. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Viool en piano. 11.35 BBC-Dansorkest. 11.50 12.20 Gram. pl. (dansmuziek). RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 9.50 Orgelspel. 12.35 Omroeporkest en zang. 2.50 Zang. 3.05 Gram. pl. 8.20 Zang. 9.05 Amati-kwartet en zang. 10.05 De Cobla „Corte Mattes". KEULEN, 456 M. 5.50 Sachsen-kwintet. 7.50 Gram. pl. 11.20 Politiemuziekkorps. 12.35 Omroeporkest. 1.35 Omroep-Amusementsorkest. 4.35 Gram. pl. 5.20 Militair concert. 6.20 Omroepkleinorkest en solisten. 7.30 Omroepkleinorkest. 8.05 Om roeporkest, -koor en solisten. 9.5011.20 Man doline-orkest boerenkapel en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Cabaret. 1.00 Salon orkest. 1.30 Omroeporkest. 1.50 Cabaret. 2.00 —2.20 Gram. pl. 5.20 Gram. pl. en vioolrecital. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Bonte Avond. 10.30 11.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Omroep orkest. 6.35 Kamermuziek. 7.007.35 Gram. pl. 8.20 La Bohème, opera. In de pauze's en na afloop tot 11.20 Gram. pl. DEl'TSCIILANDSENDER. 1571 M. 7.30 Omroeporkest en solist. 8.30 Radiotoo- neel. 9.20 Berichten. 9.50 Concert. 10.05 Weer bericht. 10.2011.20 Gram. pl.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6