AMSTERDAMSCHE BEURS De Heemsfeedsche verkeersmiddelen. WOE NS DA'G 17 MAART 1937 HASEIEM'S dagbcad 9 lAAT/Tt EIBICHTIN Voorloopige handelsovereen komst met Brazilië geteekend, Ook regeling inzake achterstallige vorderingen getroffen. RIO DE JANEIRO. 17 Maart (A.N.P.) Gis teren werden in tegenwoordigheid van het hoofd van de handelsmissie en vertegenwoor digers van het Braziliaansche departement van buitenlandsche zaken in het paleis Ita- maraty door den minister van buitenlandsche zaken en door den Nederlandschen gezant de teksten geteekend van de nieuwe voorloopige handelsovereenkomst, welke tusschen beide landen tot stand is gekomen. Tegelijkertijd werd ook de regeling ten aan zien van de afdoening' van achterstallige vor deringen geteekend. Liquidatie van deze vor deringen kan thans op zeer korten termijn worden verwacht. Algeheele afdoening binnen zeer korten tijd mogelijk worden maakt. De thans tot stand gekomen regeling is gun stiger dan eenig ander met Brazilië gesloten aceoord. Na de onderteekening der teksten werd door den chef van de handelsmissie een rede ge houden, welke door den minister van buiten landsche zaken werd beantwoord, 's Avonds werd door de handelsmissie een afscheids- soiree gegeven, waarbij tal van autoriteiten te genwoordig waren. Leden van het corps di plomatique en vooraanstaande figuren uit het economisch leven waren eveneens aanwezig. Order van de „Koninklijke". Zes tankschepen in Engeland besteld. 's-GRAVENHAGE, 17 Maart. Naar wij vernemen heeft de „Koninklijke" opdracht gegeven voor den bouw van zes tankschepen van 12.000 ton elk, bij Engelsche werven. Naar men weet heeft de Koninklijke de vorige week nog een order van drie tanksche pen geplaatst bij de Rotterdamsche Droogdok- Maatschappij. INLANDER VERMOORDT ZIJN VROUW EN DRIE KINDEREN. PADANG, 17 Maart (Aneta.'A.NP.) Een te Sabang in het krankzinnigengesticht in ob servatie geweest zijnde inlander vermoordde bij terugkomst in zijn woonplaats te Sidjoen- djoeng bij Sawahloento zijn vrouw en drie kinderen. Vervolgens verwondde hij vijf inwo ners zwaar, waarna hij zijn huis in brand stak en vluchtte. Hij meldde zich bij den con troleur. De gewonden zijn overgebracht naar het hospitaal te Sawahloento. Algemeene staking dreigt in Detroit. Stakers willen de werkplaatsen bij Chrysler niet verlaten. DETROIT, 17 Maart (Havas/A.N.P.). De 6.000 arbeiders, die de 8 werkplaatsen van de Chryslerfabriek bezet houden, bereiden zich, gewapend met stokken en ijzeren staven, voor op het plegen van verzet tegen het bevel tot ontruiming. In de geheele stad heerscht dien tengevolge spanning. De taxi- en vrachtautochauffeurs, de tram conducteurs en winkelbedienden dreigen in staking te gaan. Uit vrees voor heftige betoo gingen verdringen de huisvrouwen zich in de winkels om Voorraden in te slaan. De gouverneur van Michigan heeft een re-, geling tot stand gebracht in de staking in de vier groote hotels, maar talrijke ondernemin gen liggen stil en men houdt rekening met de mogelijkheid, dat een algemeene staking zal uitbreken. Een auto rijdt op kolen. Besparing van 70 Er reed een gewone luxe auto voorbijop het dak van dezen wagen staat: Deze auto loopt op anthraciet". Die verslaggever die op een groot plein in Utrecht den wagen te pakken kreeg hoort daar van den berijder dat ook in ons land begonnen wordt met den ombouw van een gewone auto met benzinemotor tot auto's die op anthraciet loopen. Dit gebeurt met een z.g.n. „Gohin" generator. Op den demonstratie wagen is deze generator links vooraan op t spatbord aangebracht. Hij bestaat uit een dun plaatijzeren reservoir waarvan, het on derste gedeelte als vuurhaard dient. Door den wand van het onderste gedeelte in een gepatenteerde dubbelwandige ronde buis aangebracht die door koperen buisjes met de waterruimte van den radiator is ver- bondén. Het water circuleert hierdoor en voorkomt verbranding van de buis. Aan de generator is een gasafvoerbuis bevestigd, welke door 'n rooster beschermd is. Het in den generator ontwikkelde gas wordt door deze buis onder de auto naar den tochtkoker ge voerd. Van dezen koker loopt aan de andere zijde van den wagen een buis naar den filter die uitwendig denzelfden vorm heeft als de generator. Deze filter werkt geheel droog en reinigt het kolengas. Het gezuiverde gas komt via een afvoerbuis in den motor die dan op precies dezelfde wijze functionneert als met vergaste benzine De bediening is zeer eenvoudig. Voor het starten moet het vuur ontstoken worden; een speciaal apparaat een soort tondel wordt daartoe mede geleverd, zoodat het een kwestie van enkele minuten is. Men heeft wel eens aan deze vinding getwijfeld men dacht dat ik toch op benzine reed. aldus onze zegsman. In den motor zit aan de leiding nog een apart kraan tje dat ik ten overvloede dicht draai. Zoodat iedereen kan constateer en dat werkelijk kolen gebruikt worden. In den generator gaat een mud anthraciet waarmee ik een afstand van 300 K.M. kan rijden. Het 'geeft een besparing van circa 70 pet. Frankrijk rijden reeds meer dan 1100 vrachtauto's en luxe auto's met deze gene rator. Over de kinderziekte is men reeds heen. daar dit apparaat reeds 2 jaar ge bruikt wordt. Storing is haast onmogelijk daar geen losse deelen in het apparaat zit ten. J. F. G. HUIZING t. In den ouderdom van 66 jaar is overleden de heer J. F. G. Huizing, die in 1909, dus nu 28 jaar geleden, de bekende schoenenzaak in de Groote Houtstraat stichtte. De heer Huizing, die te Heemstede woonde, was voorzitter van het R.K. Armbestuur van de parochie van den H. Jozef in de Jansstraat. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden Zaterdag 20 Maart a.s. in de kapel van het ziekenhuis St. Joannes de Deo; de stille H. Missen te 6.45 uur en 7.15 uur en de plechtige H. Mis van Requiem te 9.30 uur, waarna de begrafenis plaats heeft op het R.K. kerkhof St. Barbara, Haarlem-Noord. W. A. J. van de Kamp 75 jaar Vandaag vierde de heer W. A. J. van de Kamp, ambtenaar van den Burgerlijken Stand en oud-raadslid van Haarlem, zijn 75sten ver jaardag. Zooals gewoonlijk op Woensdag ging hij ook op dezen ochtend naar het Stadhuis, om eenige gelukkige paren in den echt te verbin den. Na afloop daarvan werd de heer Van de Kamp, dien men zijn 75 jaar waarlijk niet zou aanzien, uitgenoodigd in de kamer van den burgemeester te komen. In tegenwoordigheid van de wethouders A. G. Boes en W, J. B. van Liemt (de heeren W. Roodenburg en M. A. Reinalda waren uitstedig) en den gemeente secretaris, Mr. Th. A. Wesstra wenschte de burgemeester hem van harte geluk en sprak daarbij de hoop uit, dat de jubilaris nog vele jaren tot tevredenheid van zichzelf en van anderen werkzaam zou mogen blijven. De heer Van de Kamp werd op het Stadhuis ook nog gecomplimenteerd door Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken. Toen de jarige thuis kwam vond hij daar een groote hoeveelheid bloemen van vrien den en organisaties, o.a. van de Haarlem- sche Handelsvereeniging (waarvan de heer Van de Kamp vroeger directeur was)van de Vereeniging van Koffiehuis- en Restaurant houders „Ons Belang"; van de Commissie van Bijstand Centrale Onderlinge; van de Gemeentelijke Nazorg enz. Namens de Haarlemsche Handelsvereeni ging kwam een deputatie, bestaande uit de heeren B. W. Lassehuit en H. C. Sprenger, gelukwenschen aanbieden. Ook ontving de heer Van de Kamp eenige geschenken; o.a een bijzonder goed gelij kend geschilderd portret van den jubilaris door den heer K. L. van Tilburg. Het aantal schriftelijke bewijzen van be langstelling was ook groot; er waren brie ven en telegrammen uit binnen- en buiten land; van menschen, die vroeger veel aan den heer Van de Kamp in zijn kwaliteit van lid van het Burgerlijk Armbestuur te danken hebben gehad; van Mgr. M. P. J. Möhlmann. Vicaris-Generaal van het Bisdom Haarlem; van den heer C. L. Becking, commandant van de Vrijwillige Burgerwacht, enz. En dit alles kwam reeds vóór twaalf uur. Ook later op den dag zal de heer Van de Kamp nog wel vele blijken van belangstel ling ontvangen. ZESTIGJARIG JUBILEUM. De firma J. G Noé timmerman en aanne mer, Zijlvest no. 1, bestaat Vrijdag 19 Maart zestig jaar. DE BOTSINGEN IN CLICHY. Parijs. 17 Maart (Havas A.N.P.) Tijdens de botsingen in Clichy zijn 140 agenten min of meer ernstig gewond. Tot dusverre is het aan tal manschappen der mobiele garde, die ge wond werden, nog niet bekend. 6 betoogers, die in den loop van den avond zijn gearres teerd, zijn in bewaring gesteld wegens het dra gen van messen of scheermesjes. De rechter van instructie Beitail heeft een onderzoek in geleid tegen onbekenden wegens moord, ge welddadigheid, en rebellie. „Duitschland is zijn valuta- politiek meester". In de Dinsdag gehouden algemeene ver- ;adering van de Duitsche Rijksbank is de balans voor het boekjaar 1936 met algemeene stemmen goedgekeurd. Het dividend werd wederom op 12 pet. bepaald. In een korte rede zeide de Rijksbank-pre sident Dr. Schacht o.a.: ,,Ik mag thans vaststellen, dat wij de fi- nancieele zaken der laatste vier jaren zoowel ten opzichte van het opbrengen der gelden als ook ten opzichte van de valutapolitiek meester zijn geworden. Daarmede hebben die profeten buiten onze grenzen ongelijk ge kregen, die reeds lang de ineenstorting van huishouding en valuta voorspeld hebben. Het bijzondere en moeilijke van den Duit- schen toestand ligt in de omstandigheid, dat tengevolge van oorlog, inflatie, herstelbeta lingen en wanbeheer, de kapitaalsfunda menten van de Duitsche huishouding zijn. Nu wordt ons leed over het feit dat Duitsch land niet tot de rijke landen behoort, ver zacht, wanneer wij. rondkijkende in Europa constateeren, dat ook de rijke landen niet zonder zorgen leven. Geld alleen maakt niet gelukkig, men moet het ook juist kunnen gebruiken. Het geheele geheim, waar van daan eigenlijk het .geld voor de werkver schaffing en bewapening komt, is in werke lijkheid niets anders dan een aangelegen heid van financieele discipline. Reeds in de eerste maanden na het definitief overnemen van de macht werden alle draden van het Duitsche geld- en kapitaalwezen in één hand vereenigd en daarmede werd een houvast verkregen, waardoor de geld- en kapitaal markt. beslissend versterkt werd in zijn ca paciteit. Bovenaan stond de beperking van emissies, waardoor de voorrang van de fi nancieringsbehoeften van het rijk veilig werd gesteld. Daarbij kwamen de reorgani satie van het bank-, crediet- en beurswezen, de geleidelijk tot alle credietgebieden uitge breide verlaging van rente, waardoor lang zamerhand het al te hooge rentepeil in Duitschland kon worden verlaagd. Verder de ordening der openbare, in het bijzonder dei- gemeentelijke begrootingen en tenslotte een reeks van kleinere afzonderlijke maatrege len. De prijsvorming en de ontwikkeling der loonen is een bijzonder belangrijke aange legenheid in den tegenwoordigen toestand en eischt. van ieder, die een rol speelt in het bedrijfsleven als ondernemer of verbruiker, zelfbeperking. Een constant prijspeil bege leidt noodzakelijkerwijze een rijksbankpoli- tiek waaraan het totdusverre gelukt is, geld, crediet en rente op peil te houden". WISSELKOERSEN. Amsterdam. 12 uur. Londen 8.93 7 Berlijn 73.60 Parijs 8.39 Brussel 30.81 y2 Zwitserland 41.69 Kopenhagen 39.90 Stockholm 46.10 Oslo 44.90 New-York 182 15/16 Voorbeurs te Amsterdam. Voor de buitenlandsche deviezen bestond hedenochtend een eenigszins gedrukte stem ming De koersen verschilden niet veel bij die van gisteren, doch tijdens de ochtenduren legden de toonaangevende valuta's toch geen neiging tot reageeren aan den dag. De Fran- sche francs die op 8.40 1/2 a 8.40 3/4 werden ingezet, liepen reeds spoedig terug tot 8.39 a 8.39 1/4. Hierbij dient in aanmerking te wor den genomen, dat aan de noteering" van het Fransche devies tijdens de inschrijving op de defensieleening wat meer de hand werd gehouden dan op het oogenblik noodzakelijk is. De berichten omtrent ongeregeldheden te Parijs kwamen aan de waardeering van het Fransche ruilmiddel ook niet bepaald ten goede. De Britsche ponden golden aanvanke lijk 8.94 a 8 94 1/4. doch werden na dien af gedaan tegen 8.93 7 8 a 8.94, Belga's waren 30.81 a 30.82. De Effectensperrmarken en Credietsperrmarken waren goed prijshou dend op resp. 19 en 19 3/8. Registermarken daarentegen lagen iets zwakker in de markt op 35 3/8. Tijdens het niet-officieele effectenverkeer ging de belangstelling voornamelijk uit naar enkele laag geprijsde Amerikaansche shares. Groote omzetten vonden plaats in cities ser vice waarvoor zich flinke vraag openbaarde. Voorts ontwikkelde zich nog al wat affaire in Intercontinental Rubbers en Wabash Shares. De koperwaarden en de staalaan- deelen werden slechts op kleine schaal ver handeld. Locale fondsenhadden een zeer beperkte markt. Voor Rubberfondsen bestond een zeer vaste stemming. Amsterdam Rubbers waren belangrijk hooger. Over het algemeen was de tendenz niet slecht. Koninklijken werden enkeiep unten boven 't vorige slot afgedaan. De Philipsaandeelen waren goed prijshou dend. H.V.A.'s vast. Aku's werden iets hooger afgedaan. HEEMSTEDE Doortrekking van buslijn A Nieuwe lijn naar Rivierenbuurt in overweging. Overleg tusschen het gemeentebestuur van Heemstede en de directie van de N. Z. H. T. M. heeft ertoe geleid, dat de tramdirectie zich in beginsel bereid heeft verklaard eenige uit breiding te geven aan de bestaande verkeers- mogelijkheden. In de eerste plaats acht zij het mogelijk, de bestaande buslijn A, die het station Haarlem met de spoorhalte Heem- stede-Aerdenhout verbindt en het eindpunt heeft op de Zandvoortschelaan. door te trek ken via het Bronsteepark en Leeuw en Hooft, naar het Josef Israëlsplein. De bewoners van deze omgeving zouden dan een gemakkelijke en rechtstreeksche verbinding krijgen met den trein, waarop zij zoowel in Aerdenhout als in Haarlem zouden kunnen overstappen. Bovendien is de N. Z. H. T. M. van- plan, als proef een nieuwe buslijn in te stellen van de Rijnstraat naar het Raadhuisplein, waar door de bewoners van de Rivierenbuurt een aansluiting zouden krijgen op de tram naar Haarlem. Op deze buslijn kan, naar de mee ning van de tram-directie, met een kwartiers dienst volstaan worden. De gemeente zal zich financieel garant moeten stellen voor de exploitatiekosten ge durende een nader vast te stellen termijn, die als proef zal gelden. Het valt hog niet te zeggen, of het ge meentebestuur bereid zal zijn, deze voor waarde in te willigen. Waarschijnlijk zal een en ander in de eerstvolgende gemeenteraads zitting aan de orde komen. Zou dit leiden tot een tenuitvoerlegging van deze plannen, dan zal voor de Rivierenbuurt en in mindere mate ook voor het Bronsteepark een. verbetering in den bestaanden toestand verkregen wor den. maar voor andere wijken blijft het te kort aan verkeersmiddelen dan nog voortbe staan. Vooral voor de Indische buurt blijft de afstand naar de tram te groot. Vandaar, dat ook stemmen zijn opgegaan om de tram lijn door te trekken door de Sportparklaan naar de Javalaan. Of dit mogelijk is. en voor al ook, of de N. Z. H. T M. hiertoe bereid zal blijken, valt nog niet te voorspellen, evenmin of ook daarvoor financieele offers van de gemeente gevergd zouden worden. In ieder geval zal de beslissing van den ge meenteraad over deze aangelegenheid door tal van inwoners van Heemstede met groote belangstelling worden tegemoet gezien. BEVERWIJK De schietwedstrijden van „Westerhout". De Politieschietvereeniging „Westerhout" zal in den a.s. zomer ter herdenking van haar 20-jarig bestaan groote schietwedstrijden houden in het Badhotel te Wijk aan Zee. Het Eere-comité. Aan de uitnoodiging om in het Eere-comité zitting te nemen hebben reeds gevolg gegeven de heeren: Mr. A. Baron van Harinxma thoe Slooten, procureur-generaal bij het gerechtshof te Am sterdam; mr. L. H. Roeters van Lennep, offi cier van justitie te Haarlem; mr. A. R. An- dringa, substituut-officier van justitie te Haarlem; mr. W. M. Paardekooper Overman, substituut-officier van justitie te Haarlem; mr. C. G. Bijleveld, rechter van Instructie te Haarlem; mr. P. II. F. Bijl de Vroe, kanton rechter te Haarlem: mr. Th. Semeyns, amb tenaar van het O.M. bij het kantongerecht te Haarlem; mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk; W. M. J. A. Vreugde, burge meester van Heemskerk; J. van Selm, inspec teur der Kon. Marechaussee te 's-Gravenhage; jhr. A. D. Laman Trip, divisie-commandant der Kon. Marechaussee te Arnhem; kapitein E. M. A. van Suylen. districtscommandant der Kon. Marechaussee te Amsterdam; C. D. H. den Hartogh, oud-inspecteur van politie te Beverwijk, thans districtscommandant der Rijksveldwacht, 2e district te Arnhem; H. Rothe, oud-burgemeester van Wijk aan Zee en Duin; jhr. G. S. Boreel van Westerhout, oud-burgemeester van Beverwijk; J. P. Wey- burg, commissiaris van politie te Velsen. IJMUIDEN .MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.000.90. Griet per 50 K.G, 3215. Tongen per K.G. 1.550 75. Groote schol per 50 K.G. 10.508.50. Middelschol per 50 K.G. 13.5011. Ze#Sschol per 50 K.G. 1915.50. Kleine schol per 50 K.G. 1711. Bot per 50 KG. 11.004.66. Schar per 50 K.G. 106. Tongschar per 50 K.G. 3721. Rog per 20 stuks f 12.509.50. Vleet per stuk 3.501.80. Groote poon per 50 K.G. 14.90. Groote schelvisch per 50 K.G. 2014. Middelschelvisch per 50 K.G. 2114. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 16— 10. Kleine schelvisch per 50 K.G. 13—7.50. Kabeljauw per 125 K.G. 4412.50. Groote gullen per 50 K.G. 10.505.70. Kleine gullen per 50 K.G. 117.50 Wijting per 50 K.G. 6.40—2.75. Makreel per 50 K.G. 7. Heilbot per K.G. 0.84—0.52. Leng per stuk 2.100.75. BESOMMINGEN. Trawlers: Derika IJM. 417. 160 manden f 2390. Henriette Jacoba. IJM. 190, 330 m. f 2360. Olympia. IJM. 111, 120 manden f 1910. IJselmondt IJM. 78. 315 manden f 2960. Bergen IJM. 16. 700 manden, f 3630. Ita. IJM. 22 100 manden f 1790. Limburgia IJM. 54 375 manden f 2240. Noma Marie IJM. 6, 930 manden, f 3990. Raaf IJM. 432 IJM. 140 manden f 1940. Loggers: KW. 89 f 530, KW. 3 f 980. KW. 105 f 480; KW. 70 f 620. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. Israël-Mantje z. Kortenaerstr. 36 J. IsraëlMantje z„ Kortenaerstraat 36, IJmuiden. W. SeijsenerMeeuwenoord z., Wil- lemsbeekweg 27 IJmuiden; A. Haasnoot Wijker. z„ Kanaalstraat 76, IJmuiden. G. OtteVeldman d.. Groeneweg 46. IJmuiden. M. J. Verdikt—Bos d„ Fr. Halsstraat 51, IJmuiden. C. G. Meinema—v. Leeuwen z.. Bontekoestraat 3. IJmuiden. E. M. van Roon- Böhm z.. Kruisstraat 11. Velsen-N. Overleden: H. J. Smit. 17 jaren, ongehuwd, J. P. Coenstraat 19. IJmuiden; T. Wuis. 60 jaren, echtgenoot van R. Kooger, J. van Heemskerkstraat 65 rood, IJmuiden: J. Vis ser 72 jaren, echtgenoot van S, Lustig, Ken- nemerlaan 96, IJmuiden. H. P. v. d. Hoff 78 jaren weduwnaar van A. P. S. v. d. Meer. Pels straat 35, Velsen-N.. H. M. Sleutel 72 jaren, echtgenoot van A. A. Munter, v. Speijkstraat 47 IJmuiden: B. G. Schuitenmaker 69 ja ren. echtgenoot van E. Kaan, Trompstraat 84 IJmuiden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 17 Maart. Ondertrouwd: W- Freijmuth en T. Verhulst; Th. H. J. Albracht en A. C. Stevens: F. H. J. Koers en A. Ruiter: B. Chr. van der Meer en M. G. Rijneveld; M. P. van Eijk en J. Eikema. Getrouwd 17 Maart: J. Steeman en J. Rute rink; E. N. Selhorst en M. van Es; D, van Hoe pen en W. S. Gerardu: L. Lazet en E. A. Grahshoff; M. A. Koelemeijer en B. Teeuwen; F. Ph. de Vries en W. UI jee; D. Koster en C. van Schaik: P. Verkerk en A. H. Raams; M. Smit en J. A. Bruigom. D. de Jong en F. Schaart: F. Pesser en M. W. Uit den Bogaard. Bevallen 13 Maart: H W BakkerNieuwen- dijk, z.; 15 Maart: M. M. SouvereinSchwe- dowski, d.; F. M. E. LehmanKosegarten, z.; A. HoekVerhoef, d.; A M. BeekelaarSlot boom, z.; W. Bantzde Vries. z. Overleden 15 Maart: M. Schoutev. d. Bergh, 48 j„ Middenweg: D. HubachSteune- brink 67 j.. Ooievaarstraat; 16 Maart: C. F. tqn Have, 58 j., M. van Heemskerkstraat; H. J.. 7 j., d. v. P. van Norden, Barendsestraat; .17 Maart: C. L.. 1 mnd., z. v. P. J. Schaut. de Genestetstraat; L. F. Uijtdebroek, 80 j., Saen- redamstraat. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 61/2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-IN STELLING EN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie., v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel. and Tel. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam Tapanoell Bandar Rubber PreangeT RubbeT Java Caoutch Sumatra Rubber AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg. Explor Mij Redjang Lebong Biiliton ri PROLONGATIE. VORIGE KOERS 101V 100% 95 23% 30% 163/ <05i. 851» 173% i38 72 65% 92/ 286 4614 169% 309-311 349-353 135%, 123 121 I3S 42 24% 33 KOERS VAN HEDEN pl.ni. 1.30 347 171 318 354 368% 141» 137% 126 142 pl.m. 1.45 pl.:n. 2.00 347 170/ 31* 357 i(8% 141 |37 126 141 73H 347 171 315 374 137 194/ 49% 430% 24% 1% pl.ni. 2.15 /3% 347/ 171% 315 3' 373% 125/ 141 430 24% 15% 531 538 537%. 537 576 260%, 164 184/ 189 189 188/ 187 36 37/ 6% 36% j7 10% 11 10% 49% 49» 49% 9v. 49Uu 74% 85/ 75/ 75% 75% 3% 3% 35i, 3 3% 91% 91% - L.0% - 91% 91% 91 ;SÓ 49 V, 9% 50% 50% - 50jfc 318/ 349/ 394 48%, 34S/ 278/ yo 89 29z 28 493 294 266 - - ',08'-. 219 219 221 21 I3s/ 248 328 329 - 228 48% 6% 1% 1% 7?f. 9% 9% 6% - 7% 73* 176% 200 - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7