van f 45.- Anegang - Haarlem HEEREN COSTUMES GR.H0UI3TR.hcek G R MARKT HAARLEM Rotterdam heeft 600.000 inwoners. Een onderhoud met den nieuwen C. V. DON DERDAG IS MAART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 ARROND. RECHTBANK Dief en diefjesmaat. Getuige gearresteerd wegens meineed. Voor de Haarlemsche rechtbank stond een 22-jarige los arbeider uit Beverwijk terecht, die 1 Maart j.i. een rijwiel, dat bij den ingang van een R.K. kerk te Beverwijk was geplaatst, had weggenomen. Uit de verklaringen van verd. bleek, dat verd. de fiets voor f 2.50 aan een rijwielhersteller te Heemskerk verkocht. Officier: Wat heb je met dat geld gedaan?' Verdachte: „Daar heb ik een schuld bij mijn kapper van betaald. Voor de rest heb ik siga retten gekocht." Een politie-agent uit Beverwijk verklaarde, dat hij de fiets, een damesrijwiel, bij een rij wielhersteller in Heemskerk in beslag had ge nomen. Deze had de fiets gedeeltelijk gede monteerd en verschillende onderdeelen voor een ander rijwiel gebruikt. De officier van Justitie achtte dit een zeer ernstig feit. Verd. is er op uit gegaan met het plan om een fiets te stelen. Bovendien waren zijn omstandigheden zoo, dat hij het geld niet dringend noodig had. Hij kocht er sigaretten voor en „liet zijn haar pommadeeren". Spr. requireerde een gevangenisstraf van zes maan den. Als tweede verdachte in deze zaak stond de rijwielhersteller terecht, verdacht van heling. Deze, een 23-jarige inwoner van Heemskerk verklaarde, dat hij niet wist, dat het rijwiel gesloten was. De politieagent verklaarde dat de verd. bij het eerste verhoor had verklaard, dat hij wel begrepen had, dat het een ge stolen rijwiel betrof. Verd. ontkende dit nu. Het rijwiel was voor f 2.50 door verdachte gekocht, doch later zou de Beverwijker nog f 3.50 gekregen hebben. Evenwel zou er een kwitante van f 9.50 geteekend zijn. die verd. juist dezer dagen in zijn trouwboekje had ge vonden. Daar verd. echter oorspronkelijk verklaard had, de kwitantie verbrand te hebben, ver onderstelde de president, dat de kwitantie van f 9.50 gefingeerd zou zijn, om den koop in een gunstiger daglicht te stellen. De jongeman die het rijwiel gestolen had. vertelde dat hij f 2.50 voor de fiets gekregen had. Er was een kwitantie van f 6 uitge schreven. Aanvankelijk had get. aan de politie ver klaard, dat de kwitante f 9.50 had bedra gen Get. ontkende dit thans, ook toen de presi dent hem op de beteekenis van deze ver- klaring wees. De officier vroeg aanteekening van deze verklaring en gelastte de inhechtenisneming van den getuige wegens meineed. Getuige gaf toe, aanvankelijk verklaard te hebben, dat de rijwielhersteller heel goed had begrepen dat liet een gestolen rijwiel betrof. Hij had dat echter niet uitdrukkelijk gezegd. De officier meende in zijn requisitoir dat het bedrag van de kwitantie tenslotte voor deze zaak van weinig belang is. Verd. had evenwel destijds zelf verklaard, dat hij be greep dat de fiets gestolen was. Ook het ge ringe bedrag wijst daar tenslotte op. Boven dien heeft verd. de fiets geheel veranderd. Verd. staat de draaien, en spr. requireert dan ook een gevangenisstraf van 4 mnd. De verdediger, mr. Pot, was het niet met den officier eens, dat in de kwestie met de kwitanties een bewijs zit, dat verd. wist dat de fiets gestolen was. Ook voor het verande ren van het rijwiel heeft hij een logische verklaring gegeven. Spr. meende, dat verd. misschien wel een vermoeden had, dat de fiets gestolen was, doch hij wist dit niet ze ker. Spr. achtte dus de tenlastelegging onjuist en concludeerde vrijspraak. Verd.: Ik was veel te blij dat ik een fiets had. Ik heb er dus verder niet naar gevraagd en wist aanvankelijk niet dat de fiets gesto len was. Misschien ben ik een beetje on doordacht te werk gegaan." De rechtbank trok zich vervolgens in de raadkamer terug, om over de inhechtenisne ming van den getuige te beraadslagen. De rechtbank besloot tot inhechtenisne ming van den man. Uitspraak over veertien dagen. Ons Introductie-Costuum naar maat VOOR KLEEDINC NAAR MAAT MET 100 pCf. GARANTIE geheel op Hansel vervaardigd, behoudt daar door zoolang U het draagt, dezelfde perfecte pasvorm. U probeert en de Faam garandeert. Onze maatcollectie omvat meer dan 1000 dessins. (Adv. Ingez. Med.j Leiders van zwendelbank staan terecht. Scherp requisitoir van Officier. Drie jaar gevangenisstraf geëïscht. UIT RIJDENDE AUTOBUS GESPRONGEN. Woensdagavond zes uur sprong een tien jarige jongen op het Brouwersplein uit een rijdende autobus; hij deed dit bovendien ach terwaarts. De gevolgen bleven niet uit. De jongen viel en brak zijn linkerbovenarm. Door leden van den Ongevallendienst werd hij ver bonden, waarna hij per auto naar de Maria- Stichtïng werd vervoerd. Superieur Sngefcch Kleermakers handwerk UIT VOORRAAD LEVERBAAR (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: DONDERDAG 18 MAART BroederkerkLezing J. Sevensma, 8 uur. Gem. Concertgebouw: Lezing dr. W. G. N. van der Sleen. Aanvang 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Champagne Wals". 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Zijn laatste rit" en „De pseudo Spion", 2.30. 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: „Jij bent mijn leven" met Benjamino Gigli. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Charlie Chan in de Opera". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F Boot. BÏoemendaal: Raadsvergadering Raad huis Overveen. 2 uur. VRIJDAG 19 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Gala avond Lola van der Ben. met medewerking der H. O. V. o. 1. v. W. Rettich. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 30 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen nieuw programma. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. De hoofdstedelijke rechtbank behandelde Woensdag de strafzaak tegen twee directeu ren van de effectenbank G. A. ten Hope en Co., den 41-jarigen effectenhandelaar K. en den 62-jarigen ..rechtskundige" mr. dr. Van O., verdacht van zwendelpractijken. De Amsterdamsche justitie voert reeds ge- ruimen tijd een krachtigen strijd tegen zwen- delbanken, grootere en kleinere instellingen die zoowel in Amsterdam als op het platteland en zelfs over onze grenzen slachtoffers maak ten. In goed vertrouwen stonden vele spaar ders hun goede effecten af aan deze „Beurs- koningen" om speculatieve fondsen te koo- pen. Altijd liepen deze speculaties op een mis lukking uit. De slachtoffers moesten nog bij storten en van het gestorte geld of de ge deponeerde fondsen zagen zij in de meeste gevallen niets terug. De justitie te Amsterdam heeft echter met vele van deze instellingen korte metten ge maakt. De eene inval volgde op den anderen en veelal werden de beheerders van dergelijke zwendelkantoren veilig opgeborgen in het huis van bewaring. De beide verdachten, die thans terechtstaan werden begin Januari 1930 gearresteerd. Vele klachten waren tegen dit tweetal ingekomen. De boeken werden in beslag genomen en een zeer uitvoerig onderzoek waarin een rijks accountant een belangrijike rol speelde, begon. Na geruimen tijd stelde de justitie mr. dr. Van O. o.a. om gezondheidsredenen in vrijheid. Zijn compagnon K. bleef echter in het huis van bewaring. Het vooronderzoek nam geruimen tijd in beslag, daar overal in den lande getuigen moesten worden gehoord over de wijze waarop de cliënten waren bewogen hun geld en stuk ken af te geven. Voorts moest worden onder zocht waaraan de verdachten de ingekomen gelden hadden besteed en wat er is geworden van dit geld Toen mr. dr. Van O. in vrijheid werd ge steld dagvaardde de officier hem tegen 12 December 1936. Hij teekende echter verzet tegen de dagvaarding aan. Dit bezwaarschrift werd in alle instanties behandeld. O-p 13 Februari 1937 verwees de hooge raad de zaak naar de openbare zitting. Zooals te verwach ten was hadden al de bezwaarschriften en juridische troeven, die deze rechtskundige uit speelde hem niets geholpen. Aan de verdachten is thans ten eerste ten laste gelegd, dat zij als medebeheerders van de Hollandsche Collectief-bank de door de deelnemers aan de speculatiekassen toever trouwde gelden, in totaal plus minus 10.000 hebben verduisterd. Voorts zouden zij als beheerders der Comm. Venn. Hollandsche Collectiefbamk en de Comm. Vennn. Ten Hope en Co. toevertrouwde gelden en waardepapieren, welke zij van clienten onder zich hadden in onderpand, hebben verduisterd. In de daagvaarding wordt sugsidiair ieder der verdachten de verduistering van een aan tal effecten ten laste gelegd. Verschillende getuigen legden bezwarende verklaringen af. Bij de verdediging hiertegen liet verd. van O. het voorkomen, dat hij slechts „strooman" was. Somtijds gaven verd. elkaar de schuld. Een arts uit BÏoemendaal was bezweken voor de gladde praatjes van K. ook hij was belust op de groote winsten, die verdachte hem voor spiegelde. Zijn effecten verdwenen in de Mau wen van de heeren van ten Hope en Co's bank enook hij zag geen cent terug. De solide papieren waren weg en de speculatieve stukken waren nooit aangekocht. De heeren waren sterk in het schrijven van geruststellende brie ven: „We zullen uw belangen behartigen als waren het de onze". Verdediging: Wie bezocht U? Getuige: beide verdachten, maar mr. dr. van O. speelde een zwijgende rol. Getuige zag K. voor den bediende aan en mr. dr. van O. voor den „deftigen en wetenschappelijken leider". Op deze wijze zijn kleine beleggers met wei nig verstand van beurs en beurszaken bena deeld en bedrogen door de twee hardnekMg ontkennende „bankiers", die heel rustig uit het bankje der verdachten hun verdediging voe ren. We hooren nog, hoe K. zeer royaal was met het opnemen van „reisgeld" f 200 a f 250 per week was geen bijzonderheid. Op deze wijze leefde het tweetal royaal op kosten van de goedgeloovige clienten. De Officier van Justitie hield een zeer scherp requisitoir. De verduisteringen zijn hoogst ernstig en de wijze, waarop ze gepleegd zijn, is zeer gemeen en laag. Het heele bedrijf van verdachte is zeer minderwaardig en laakbaar. „Haaien" en „aasgieren" worden deze ver dachten genoemd in het boekje „woekerplan ten in Nederland's financieele tuinen". Hoewel verd. van O. reeds bejaard is verdient hij geen ciementie. Hij was door opleiding en studie aangewezen het recht te dienen, hij heeft het echter in omgekeerdes richting gebruikt. Spr. requireerde tegen beide verdachten drie jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht. JUBILEUM BIJ DEN ZIEKENTRANSPORT- DIENST. Zaterdag 20 Maart hoopt de heer W. A. van Tongeren, Barbarossastraat 11, den dag te herdenken dat hij 12V2 jaar werkzaam is bij den Ziekentransportdienst van de firma J. T. Mathot alhier. De twist te Hoofddorp. Naar wij thans vernemen, is de toestand van P. van D. uit Hoofddorp, zoodanig, dat hij gedurende enkele uren het bed mag verlaten. Waarschijnlijk zal Van D. zeer binnenkort het ziekenhuis kunnen verlaten. De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidelijken wind. Zwaar bewolkt met- tijdelijke opklaring. Waar schijnlijk enkele regenbuien. Weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 767.9 m.M. te Jan Mayen. Laagste 737.8 m.M. te Valentia. De depressie in het Westen bleef met de kern ten Westen van Ierland. Een daalgebid trekt over Frankrijk. De hooge druk in het Zuidoos ten nam af, die op Groenland en in Noord- Scandinavië nam weer toe. In Zuid-Scandina- vië is de vorst weer in lichten graad terugge keerd en er valt weer veel sneeuw in Midden- Scandinavië. Op IJsland daalde de tempera tuur plaatselijk tot minus 21 graden Celsius. In Duitschland is de temperatuur vrij veel boven normaal en de lucht ten deele opge klaard. Alleen in het Noordoosten valt nog regen. In Frankrijk valt in het Zuiden en Oos ten vrij veel regen bij zwakken wind. De Britsche eilanden zijn geheel onder in vloed van de Westelijke depressie. In Schot land is de wind Oost en de temperatuur vrij laag. In Engeland en Ierland valt regen bij Zuidelijke winden. Bij het Kanaal is de wind krachtig uit Zuidwest. Achter de depressie waaien op den oceaan overal Noordenwinden, zoodat in verband met de koude in Groenland en IJsland op den duur weer eenige daling- van temperatuur waarschijnlijk is. Voorloopig is no^ weinig verandering te wachten en blijft het nog zacht met af en toe regen. BAROMETERSTAND Vorige stand 756 m.M. Stand van heden 756 m.M, Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 7.40 uur; n.m. 20.09 uur. Strand berijdbaar van 12.4018.00 uur. Voor Centrale Verwarming: BRECHCOKES, WALES ANTHRACIET 50/80, WALES ANTHRACIET NOOTJES VIER. „DE SP AARNEST AD" FRIESCHE VARKENSMARKT 6—10, TELEFOON 14164. (Adv. ingez. Med.) Hedenochtend is ten stadhuize te Rotter dam de 600.000e inwoner ingeschreven. Hij heet Theodoor Limpens. De burgemeester heeft, nadat hij den vader had gefeliciteerd, een spaarbankboekje met 250 overhandigd. Daarover zal het kind op zijn 21en verjaardag kunnen beschikken. DS. M. G. BLAUW VERLAAT HET DIACONESSENHUIS. Ds. M. G. Blauw, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente in Haarlem-Noord, die geruimen tijd ziek is geweest, is in zooverre hersteld, dat hij Vrijdag het Diaconessenhuis mag ver laten. Het zal echter nog wel eenige weken duren, voordat de predikant zijn werk kan hervatten. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.93 5/8. Berlijn 73.55 1/2. Parijs 8.38 1/2. Brussel 30.81. Zwitserland 41.66. New-York 1.82 7/8. 12 uur: Londen 8.95 5/8. Berlijn 73.57 1/2. Parijs 8.38 5/8. Brussel 30.81. Zwitserland 41.66. Kopenhagen 39.90. Stockholm 46.05. Oslo 44.90 New-York 1.82 15/16. Praag 6.38 1/2. Aan verschillende ontwapenings conferenties deelgenomen. (Speciale berichtgeving.) Ondanks zijn drukke, zeer drukkebezig heden heeft generaal-majoor J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst toch nog tijd gevonden om den reporter, die hem een paar woorden wil ontfutselen naar aanleiding van zijn be noeming tot Commandant van het Veldleger, te woord te staan. „Een oogenblikje, de generaal zal u zoo dadelijk ontvangen". De sergeant loodst den bezoeker van het sinds eind Februari betrok ken nieuwe stafkwartier aan de Koninginne- laan 24 te Amersfoort, in de wachtkamer. Zoo juist zijn de laatste klanken van de muzikale hulde welke het 5de Regiment Infanterie den nieuw benoemden Commandant van het Veld leger, bracht, verklonken. In Amersfoort weet men het nu al, dat de Commandant van de vierde Divisie, met ingang van 31 Maart, zijn standplaats, na een driejarig verblijf zal ver laten. In het nieuwe stafkwartier is het één va-et-vient van hooge officieren. Het is licht te raden, wat zij hier komen doen. Daarom stelt de bezoeker het nog meer dan anders op prijs toch bij den generaal toegelaten te wor den. „Gaat u zitten!" Uitei-st beminlijk heeft generaal-majoor mij ontvangen, ik mag wel zeggen: beminnelijk als altijd. Want wanneer wij in de 3 jaar dat de huidige Commandant- der vierde Divisie in Amersfoort zetelt, bij hem aanklopten en hij kon ons helpen, dan kwam dat altijd in orde. Uitnoodigend wijst de hand van den gene raal op een gemakkelijke leeren clubfauteuil. „Gaat u zitten". De bezoeker gaat zitten. Het interview kan beginnen. „Aardige herinneringen aan mijn loop baan?" Er trekken rimpels in het voorhoofd. Dan lichten de bruine oogen óp. „Ja zeker heb ik die. En m'n aardigste is wel, dat ik als jong luitenant de eer heb gehad ordonnans officier van H.M. de Koningin te zijn. Voor een jong luitenant is dat eèn hooge onder scheiding. Verder heb ik het voorrecht gehad tweemaal examen voor de Krijsschool te mogen doen. Reeds als ordonnansofficier had ik dit exa men gedaan. Later in 1913 deed ik het nog eens. Op internationaal gebied heb ik behalve het bezoek aan Parijs waar ik de groote revue Satory medemaakte, verschillende missies uit gevoerd. Zoo was ik o.m. met generaal Röell indertijd aanwezig bij het Amerikaansche be zoek in Coblenz, waarbij wij de manoeuvres der Fransche aanschouwden. Bij verschillende Britsche instellingen ben ik tijdelijke militair attaché geweest. Als zoo danig bezichtigde ik o.m. de rij- en schiet school. Interessant was voor mij verder de taak in het Saargebied. Ik had daar voor Genève de leiding bij de tijdelijke bezetting door mari niers en detachementen van de motorvoer tuigen van het Saargebied. En dan het werk bij de voorbereiding van de Ontwapenings conferentie. In 1926 begon de voorbereiding. In 1932 nam ik als gedelegeerde, eerst onder lei-ding van onzen gezant te Parijs jhr. Loudon, daaraan deel. Later onder leiding van onze ministers van buitenlandsche zaken. Van 1926 tot 1934 heb ik in verschillende commissies in Genève zitting gehad ter bestudeering van het Ontwapeningsvraagstuk. De Nederland- sohe delegatie heeft krachtig gestreden vóór gelijktijdige vermindering in de bewapening en tegen eenzijdige ontwapening. Eingelijk heb ik zoovele herinneringen aan mijn loopbaan. Zoo ben ik ook van 2 Mei 1932 tot 2 Mei 1934 commandant geweest vaar de le infanterie brigade, gevormd, door de regimenten grenadiers en jagers. Mijn vader heeft dezelfde functie vervuld. Die was n.l. commandant van wat toen nog het regi ment brigadiers en jagers was. Daarna be noemde de Koningin mij tot adjudant in buitengewonen dienst. En thans, na 3 jaar commandant te zijn geweest van de vierde Divisie, ga ik Amersfoort verlaten". De nieuwe huisvesting van Maatschappelijk Hulpbetoon. Geen combinatie van de steunafdeelingen. In ons vorig nummer deelden wij mede. dat overwogen wordt Maatschappelijk Hulpbe toon te huisvesten in het gebouw der vroe gere Ambachtsschool in de Kamperstraat, terwijl tevens bekeken zal worden of het ge- wenscht is de steun-afdeeling van den Werk- loosheidsdienst dan ook over te brengen naar dit gebouw. De zinsnede „Voor de be zoekers van die afdeeling zal een afzonder lijke ingang ge-maakt worden, zoodat alleen de interne dienst gecombineerd zal worden" kan misverstand wekken. Het is namelijk de bedoeling als tot de overbrenging besloten wordt beide steunafdeelingen (van den Werkloosheidsdienst en van Maatschappe lijk Hulpbetoon) in de toekomst ook wat het interne aangaat gescheiden te houden, al leen kunnen beide diensten omdat de ar- chiefgegevens waarover beschikt moet wor den in één gebouw aanwezig zijn, economi scher werken. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 18 Maart: UIT DEN GEMEENTERAAD. Aan de orde kwamen de bepalingen betreffende besloten water bij vorst. Art. 70 verbiedt, bij besloten water zon der vergunning der politie het ijs te breken, anders dan tot het hakken van bijten of losmaken van het ijs rondom de schepen. Het belang en de veiligheid der schaatsenrijders kwamen hier in botsing met de belangen der scheep vaart. Om in deze laatsten te voorzien zonder de eersten te schaden, werd op voorstel van den voorzitter bepaald, dat men bovendien het ijs zal mogen bre ken tot het openhouden (niet dus „open maken") van geulen voor de scheep vaart. Bij het volgende artikel werd de maximum-boete voor hen, die zonder vergunning der politie planken op het ijs uitleggen, banen vegen of stoelen enz. op het ijs plaatsen, van één tot vijf gulden verhoogd. Een voorstel van den heer Krol, om aan de politie de bevoegd heid te geven, het ijs te doen ontrui men, vond bij de sprekers algemeenen bijval, maar werd niettemin door de ver gadering verworpen. Hiermede was het hoofdstuk over de straatpolitie afgeloo- pen en kwam hoofdstuk IV, „politie op de herbergen", aan de orde, dat ongéwij- zigd werd aangenomen, evenwel niet zonder discussie. De Spoorbaan Haarlem-Zandvoort Plannen voor een verdere verhooging. Haarlem maakt bezwaar tegen de kosten. Op de uitbreidingsplannen van Haarlem en BÏoemendaal is een nieuwe weg Noord-Zuid ontworpen, die zou beginnen op het kruis punt Oosterd-uinweg-Bovenweg en Wester laan ha Aerdenhout, zou loopen ten Oosten van de Elswoudslaan en den Zijlweg zou kruisen in de nabijheid van het Parkherstel lingsoord van het Roode Kruis. Voor het verder doortrekken naar het Noorden zou de spoorbaan Haarlem—Zandvoort gekruist moeten worden door een viaduct, waarmede dan een verdere verhooging van deze spoor baan gepaard zou gaan. De Nederlandsche Spoorwegen hebben over deze verhooging van de baan ondex-handelingen gevoerd met de gemeentebesturen van Haarlem en BÏoe mendaal. Wij vernemen dat het gemeente bestuur van Haarlem van de uitvoe ring van dit plan in dezen vorm heeft moeten afzien, omdat de door de spoorwegen aan Haarlem gestelde financieele eischen te bezwarend zijn. In BÏoemendaal wist men nog niet van dit Haarlemsche standpunt. Ons kon daarom geen antwoord gegeven worden op de vraag of daardoor de onderhandelingen over het verhoogen van de spoorbaan reeds als mis lukt moeten worden beschouwd. In BÏoemen daal heeft men den indruk, dat het ging over een verhooging van de spoorbaan over een korten afstand, zoodat daaronder niet begrepen zou zijn verhooging van de baan to-t voorbij het station Overveen, waardoor de overweg bij den Bloemendaalschen weg zou komen te vervallen. Het a.s. badseizoen. De verwachtingen van Zandvoort. In een onderhoud dat wij met den burge meester van Zandvoort, den heer H. van Alphen, hadden, deelde hij arts mede, dat de verwachtingen die Zandvoort voor het aan staande badseizoen heeft, niet ongunstig zijn. In het vroege voorjaar teekenen zich meestal de eerste verschijnselen af waaruit een voor- loopige conclusie is te trekken over hetgeen den zomer zal brengen. Dan komen de eerste aanvragen binnen, worden inlichtingen inge wonnen, enzoovoort. Als nu vergelijkingen met vorge jaren gemaakt worden blijken er aanwijzingen te zijn, die de voorboden kun nen worden van een beter seizoen als Zand voort in de afgeloopen jaren gehad heeft. De burgemeester ging in deze natuurlijk ge deeltelijk af op de inlichtingen die hij van pension- en hotelhouders en van de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer ontvan gen had. Maar zoo vervolgde de burgemeester alles hangt voor Zandvoort af van het weer. Want al zijn de voorteekenen voor een sei zoen gunstig dan kan er toch nog veel teleur stelling komen als het weer ons in den steek laat Zandvoorrt moet zon en warmte hebben. Als die er zijn komen de badgasten en de dagjesmenschen. Nu wij die allervoonrnaam- ste omstandigheden niet in onze hand heb ben, blijft het altijd afwachten, zoodat er natuurlijk voor optimisme wat het seizoen 1937 ons brengen zal, nog geen reden is. Na tuurlijk hopen wij. dat ook Zandvoort zal meedeelen in het vreemdelingenbezoek dat tijdens de Jamboree te verwachten is. De gemeente Zandvoort was financieel helaas niet in tsaat om de Jamboree te steunen, maar wel willen zij alles doen om haar wel slagen te bevorderen. MUSSOLINI IN LIBYE. Een Arabisch dorpshoofd spreekt den Duce toe. Naast Mussolini maarschalk Balbo. Ned. Herv. Gemeente. Verkiezing ouderlingen en diakenen. Woensdag heeft het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Haarlem een bijeenkomst gehouden voor het verkiezen van ouderlingen en diakenen. De aftredende ouderlingen S. Boonzaayer, C. van Dulleman, P. den Hartog, A. J. van Leeu wen en J. C. Uithoven werden herkozen. In de plaats van de heeren J. G. Hoffmann, S. Piso en dr. Tj. Sterringa werden gekozen resp. de heeren J. P. van Eijsden, J. J. A. Sandee en F. van Diggelen. Herkozen werden de aftredende diakenen S. de Clercq, F. Nijenhuis, A. H. de Vries en C. de Wijman. Bedankt hadden de heeren F. Boone en Sj. de Vries. In hun plaats werden gekozen de heeren A. Koster en J. C. Rave- stein.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2