EEN STAD IN OPSTAND. NA DE BOTSINGEN TE CLICHY. THIJS IJS KOMT TE HULP ASPIRIN DONDERDAG IS MAART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Fransche vakvereenigingen kondigen een halven dag staking af. Zuivering" van het politie corps geëischt. In de vergadering van den Fransehen mi nisterraad heeft de minister van Binnen landsche Zaken Marx d' Ormoy zijn collega's op de hoogte gebracht met de droevige ge beurtenissen van Clichy. Na de bijeenkomst werd het volgend com muniqué gepubliceerd „De regeering vertolkt het gevoel van het land en buigt zich met droefheid neer voor de nagedachtenis van de slachtoffers en geeft uiting aan haar sympathie met de droefheid van hun nabestaanden, als ook aan haar sym pathie met het. te groot aantal Franschen, dat bij deze betreurenswaardige botsing werd gewond. De regeering heeft besloten onver wijld een onderzoek in te stellen en zonder zwakheid hen te straffen, die de verantwoor delijkheid dragen voor deze droeve gebeur tenissen. Ook zal de regeerinp maatregelen nemen om het. handhaven van de openbare orde te verzekeren. In dit wreede uur, dat 't land moet. doorma ken, doet de regeering een dringend be roep op alle burgers en alle partijen opdat zij zich onthouden van alle daden of demon straties. welke het. nationale leven kunnen verontrusten. De regeering stelt vertrouwen in de arbeidersklasse, die haaf gedurende tien maanden heeft gesteund, dat zij zich zal ont houden van elk provoceerend optreden. De regeering bewaart haar koelbloedigheid." De Bond van vakvereenigingen in het district. Parijs heeft het volgende communi qué gepubliceerd: „De Bond van vakvereenigingen is ten aan zien van de bloedige gebeurtenissen te Clichy, die een gevolg zijn van de voortduren de provocatie van de fascistische benden van oordeel, dat het thans genoeg is en dat reeds teveel bloed van arbeiders heeft gevloeid en met het oog op de spontane stakingsbeweging, welke Woensdag uitbrak als normale reactie op de vreeselijke provocatie van Clichy, kon digt zij voor Donderdagochtend een alge- meene staking van een halven dag af. Het werk moet overal hervat worden op het ge wone uur van aanvang van den middag werktijd. Dit neerleggen van den arbeid moet het karakter hebben van een waar schuwing, ten einde uiteindelijk te verkrijgen, dat de fascistische bonden onmiddellijk en geheel worden ont bonden en dat kolonel de la Rocque wordt gearresteerd, verder dat krach tige maatregelen worden genomen tegen hen, die verantwoordelijk zijn voor het schieten en dat het po- litieleger en de bestuursorganen ge zuiverd worden, teneinde het fepu- blikeinsch gevoel te hernieuwen en te versterken. De bond verklaart, dat de demonstratie van Donderdag verre van gericht te zijn tegen de regeering van het Volksfront, welke aan het bewind moet blijven, bedoelt de regee ring te helpen den tegenstand te overwinnen, welke zich verzet tegen de toepassing van de maatregelen, welke ten doel hebben de orde handhaven. Om dit nauwkeurig duidelijk te maken, be perkt de bond de staking tot den ochtend ge heel- vrijwillig, ten einde de interpellanten van de oppositie, die desmiddags in de Ka mer zullen trachten de regeering in moeilijk heden te brengen, onmogelijk te maken deze beweging uit te buiten tegen de regeering". De bestuurscommissie der C. G. T. heeft in den afgeloopen nacht om 2 uur een com munique uitgegeven, waarin wordt medege deeld, dat de volgende besluiten zijn geno men: 1. De afgekondigde algemeene staking zal beperkt blijven tot den ochtend van Don derdag. 2. De hervatting der werkzaamheden zal normaal om 12 uur geschieden. 3. De arbeiders der openbare diensten en functionairissen, uitsluitend der gemeen schappelijke transportdiensten, zullen blijven werken. 4. De arbeiders in het dagbladbedrijf en in de verzendingsbedrijven voor dagbladen zullen normaal aan het werk blijven. 5. Buiten het gebied van Parijs zal geener lei staking ondernomen worden. Radicaal-socialist interpelleert in de Kamer. In de Kamer heeft de radicaal-socialist Campinchi over de gebeurtenissen te Clinchy geïnterpelleerd. Hij zeide o.a., dat indien de Parti Social een voortzetting is van de „Vuurkruisen", zooals de communisten be weren. den minister van binnenlandsche zaken blaam treft, dat hij in de afgeloopen tien maanden hiertegen niet is opgetreden. Is evenwel deze partij op wettige wijze tot stand gekomen, zooals de andere partijen, dan moet zij ook vergaderingen kunnen houdeii. Verder wees hij erop. dat het gevaarlijk is de ordebewaarders te straffen, zij moeten in tegendeel gesteund worden in het uitoefenen van hun plicht. Tenslotte verklaarde hij stakingen te betreuren. Ontbinding der fascistische partij verlangd. Het comité van samenwerking tusschen de communistische partij en de federaties1 van de Seine en Oise der socialistische partij in het Parijsche gebied heeft voorts een communiqué uitgegeven, waarin bevestigd wordt, dat er een hechter eenheid dan ooit bestaat tusschen de socialisten en commu nisten „in den strijd tegen hen, die in Frankrijk de methodes willen toepassen van Hitier en Franco". Het comité heeft be sloten een schrijven te richten tot den mi nister van binnenlandsche zaken om hem te vragen in den vervolge een doelmatiger verband in te stellen tusschen zijn dien sten en de leiders der organisaties van het volksfront om te vermijden, dat gebeurte nissen als te Clichy terugkeeren. Voorts vraagt het comité de regeering de leiders der partijen die slechts hervormingen zijn van de burgeroorlogsliga's, snel buiten staat te stellen schade aan te richten, deze partijen te ontwapenen en te ontbinden en de schuldi gen aan de bloedige incidenten op te spo ren en te straffen. Het secretariaat van het comité is gistermiddag door Blum ontvangen en heeft van hem verkregen, dat een verbod wordt uitgevaardigd van alle openbare vergaderingen der fascis tische partijen in het gebied van Parijs. „Parti Social" niet verantwoordelijk, zegt kolonel de la Rocque. Tegenover persvertegenwoordigers heeft kolonel de la Rocque gisteravond verklaard met betrekking tot de gebeurtenissen van Clichy. dat de deelnemers aan de filmvoor stelling omstreeks tien uur op verzoek der politie de zaal ontruimd hebben en dat pas na hun vertrek de zaak zulk een omvang heeft genomen. Hij verklaarde verder: ,De zaak werd kunstmatig opgeblazen en wij hebben er geen enkele verantwoordelijkheid voor. Engeland Austen Chamberlain herdacht. In groote stilte en met diepe bewogenheid heeft het Lagerhuis gistermiddag een lange rede van Baldwin aangehoord, waarin deze de nagedachtenis van Chamberlain eerde. Chamberlain, aldus zeide hij, was in de eer ste plaats een zeer groot lid van het parle ment, een figuur van beteekenis in de de batten, hoffelijk, ridderlijk, iemand, die harde slagen kon toebrengen en ontvangen. De leiders der liberale en arbeidersfracties brachten eveneens hulde aan de nagedach tenis van den overleden staatsman. Minister Eden heeft gisteravond voor den Britschen radio-omroep een herdenkingsrede uitgesproken. Na over de goede eigenschappen van Cham berlain te hebben gesproken, bracht Eden in herinnering, dat de overledene het voorbeeld heeft gegeven van persoonlijke aanwezigheid op de bijeenkomsten van den Volkenbonds raad en op deze wijze heeft bijgedragen tot venneerdering van het prestige van den Bond. In die jaren werden de internationale zaken gedomineerd door drie figuren: Briand, Chamberlain en Stresemann. Cham berlain vormde den schakel, die de anderen vereenigde. Levens als dat van Sir Austen Chamberlain maken het functionneeren van groote de mocratische instellingen mogelijk. Japan Minseito-partij behaalt de meeste zetels bij gemeente raadsverkiezing. De verkiezingen voor den gemeenteraad van Tokio, die gisteren gehouden zijn, heb ben tot resultaat gehad, dat de Minseito-par tij in den nieuwen raad 65 van de 160 zetels zal bezetten. De Seyoekai-partij volgt dan met 51, de sociale volkspartij met 22 en de onafhankelijken met 5 zetels. De andere minderheidspartijen beschikken tezamen over 1T mandaten. De groote overwinning van de Sociale Volkspartij trekt in het bijzonder de aan dacht, daar deze partij haar fractiesterkte ziet vergroot van twee tot twee-en-twintig zetels. Duitsche ambassadeur teekent opnieuw protest aan. Tijdens het onderhoud, dat hij gistermiddag met den minister van buitenlandsche zaken, Huil, heeft gehad, heeft de Duitsche ambassa deur, naar men meent, geprotesteerd tegen den nieuwen aanval van La Guardia op Hitier. Nader wordt gemeld, dat de Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken via den Duitschen ambassadeur verontschuldigingen heeft aangeboden aan de Duitsche regeering, naar aanleiding van de jongste uitlatingen van La Guardia, op Hitier. Hernieuwde actie tegen den godsdienst. De „Daily Telegraph" verneemt uit Moskou, dat de „Komsomolskaya Pravda" ernstige kri tiek oefent op de leiders van den communis- tischen jeugdbond, die naar de meening van het blad verslappen in den strijd voor ver nietiging van den godsdienst. De leiders schij nen te denken, aldus het Russische blad, dat de bolsjewistische kruistocht tegen den gods dienst niet langer noodig is, omdat de gees telijken niet meer van hun burgerlijke rech ten beroofd zijn. Dit is echter volkomen on juist: de Sovjetjeugd moet zonder uitzonde ring beschermd worden tegen godsdienstige invloeden. Als de jeugdleiders en zelfs de mi litante Bond van Godloozen de nieuwe bepa lingen der grondwet zien als een bewijs, dat de godsdienst niet meer gevaarlijk is, omdat hij reeds vernietigd is behalve onder de oude re menschen, vergissen zij zich aldus de „Komsomolskaya Pravda", „want er valt een zekere opleving in de schurkerij - van de kerk waar te nemen". Niet alleep priesters van de orthodoxe kerk, ook leden van andere richtingen toonen „de meest geraffineerde staaltjes van geestelijke verdorvenheid" en recruteeren niet alleen oudere, maar ook jonge menschen, vooral meisjes. Een van de „onbeschaamdste" voor beelden daarvan deed zich voor te Pensa waar leerlingen van de technische school in kerk koren zongen. Er waren schoolkinderen die zich aan dezelfde overtreding schuldig maak ten. VOETBALLER LLORENS NIET GEDOOD BARCELONA, 17 Maart. (Havas ANP) De doelverdediger van de F. C. Barcelona, Llo- rens, waarvan eerst was gemeld, dat hij ge dood was tijdens het laatste bombardement der stad, blijkt niet gedood, maar aan het hoofd gewond te zijn. Niemand kan het zeggen! Zeker is alleen, dat wij nog heel wat gore en natte dagen hebben te verwach ten, voor de lente komt Even zeker is, dat Aspinn U te pas zal komen, als het verradelijk weer U een verkoudheid bezorgt ccw ECHT met oranje ^BAND ÏH BAYER KRUIS (Adv. Inqez. Med.) De Spaansche burgeroorlog. Uit Salamanca wordt gemeld, dat aan het front van Huesca heftig gestreden wordt. Nadat de regeeringstroepen het offensief hadden ingezet ondernamen de troepen van Franco een tegenaanval. De vijand liet 35 dooden achter en verscheidene gevangenen werden gemaakt. Onder wie zich vier Rus sen en een Nederlander bevonden, Aan het front der achtste divisie sloegen de rechtsche troepen een vijandelijken aan val af in den sector van Guero. De vijand liet- dertig dooden achter. Front van Guadalajara: De vijand viel de stellingen ten Noord-Oosten van Hita aan. Hij werd met zware verliezen afgeslagen. Versterkte divisie van Madrid: De vijand heeft een tegenaanval ondernomen aan het front van de Jarama. Hij werd teruggesla gen en liet veel oorlogsmaterieel achter. Zuidelijke legers: Wij zijn 10 kilometer op gerukt en hebben zeer belangrijke stellingen bezet, waarbij den vijand vele verliezen toe gebracht werden. Amelia Earhart voor haar wereldvlucht gestart. Race met de beide „Clippers" over de Stille Zuidzee. Amelia Earhart. OAKLAND (Californië), 17 Maart. Amelia Earhart is hier om 16.36 uur (plaats, tijd) opgestegen voor haar vlucht om de wereld. Haar zwaar met benzine beladen toestel had een aan loop van 1.200 meter noodig voor het van den grond loskwam. Ruim een uur nadat de aviatrice was ge start, stegen ook de beide groote Amerikaan sche vliegbooten, de American Clipper" en de „Hawaiiclipper" op. Zij zetten evenals het „vliegende laboratorium" zooals men het toe stel van miss Earhart heeft genoemd, koers naar Honoloeloe, zoodat men van een span nende oceaanrace getuige kan zijn. De route, die mevr. Earhart zal volgen, gaat over Rangoon, Calcutta, Karatsji. Aden, Khartoem, Dakar, Natal, Panama, Mexicostad en zoo naar Oakland. De „Hawaiiclipper"" vliegt in den geregelden dienst over de Stille Zuidzee, terwijl de „American Clipper" een proefvlucht naar Nieuw-Zeeland maakt. (Reuter.) De bloedige onlusten in de Parijsche voorstad Clichy. PARIJS, 18 Maart. Toen we gisteravond tegen negen uur ge waarschuwd werden, dat er te Clichy, de indu- strieele voorstad even benoorden Parijs en bolwerk der communisten, ernstige onlusten plaats hadden, hadden we niet het minste ver. moeiden van de ongelooflijke tooneelen, die we er een uurtje later aanschouwen zouden. Klop partijen tusschen communisten en leden van de „Parti Social Francais", de ex-Vuurkruisen van kolonel de la Rocque, och, dat is op slot van zaken niets bijzonders en bijna eiken morgen kan men in de ochtendbladen lezen, dat er weer een of andere bijeenkomst ver stoord is. Het was dan ook meer uit nieuws gierigheid om te zien, hoe de ordedienst, die nog niet zoo heel lang geleden opmerkelijk passief tegen de ordeverstoorders optrad, haar taak opvatte, dat wij op een autobus sprongen om naar Clichy te gaan. Maar reeds uit de gesprekken, die wij daar op het achterbalkon opvingen, konden we op maken, dat de toestand heel wat ernstiger was, dan we oorspronkelijk vermoedden. „Het eind punt bij het stadhuis? Zal niet gaan, mijn heer! Op zijn hoogst tot de grens van de stad, als we tenminste zoo ver komen," was het ant woord van den conducteur, toen wij een kaartje namen. En toen krégen we de eerste verhalen te hooren over de ongeregeldheden, die reeds geruimen tijd aan den gang waren, verhalen over vechtpartijen en revolverscho ten, over barricades en gewonden. Al bleek uit deze geruchten, dat het spande te Clichy, toch sloegen we geen geloof aan al die vertelsels van menschen, die slechts een glimp van de gebeurtenissen hadden opgevangen en moge lijk sterk overdreven. Doch de werkelijkheid bleek hen gelijk te geven, meer dan gelijk, Hoe meer we Clichy naderden, hoe duide lijker het werd, dat het een stad in opstand was. Op straat zenuwachtige menschen, groe pen, die heftig discussieerden en angstig de luid-toeteren-de en in dolle vaart voortstor mende zware autocars van de politieprefec- tuur vol agenten en zwaar-gewapende mobiele garden nakeken. Dan weer gierde een brand weerauto voorbij met luguber claxongeluid en van den tegenovergestel den kant zagen we een politie-auto terugkeeren, waarvan de inzitten den witte doeken op het hoofd droegen. De eerste gewonden! Dan een afzetting van agenten, dwars over den boulevard: niemand mag verder, auto's en autobussen moeten stoppen. Het eerste, dat we hooren, wanneer we uit de bus zijn gestapt en ons oor niet meer gehinderd wordt door het motorgeluid, is het ellendige, droefgeestige ge luid van een sirene, de waarschuwingsappa- vaten, die door de zórg van de passieve lucht verdediging op talrijke openbare gebouwen in Parijs en de voorsteden zijn aangebracht. Maar Stakers weigeren fabrieken te ontruimen. Chryslerfafrrieken dooi- zesduizend man bezet. Uit Detroit 17 Maart: De zesduizend sta kers, die de Chryslerfabrieken bezet houden, hadden de werkplaatsen hedenmiddag nog niet ontruimd. Zij lieten weten, dat zij vast besloten waren in de fabrieken te blijven. (Havas) Duel om een Frans Hals. Engelsch kunsthandelaar wordt eigenaar voor 12.705 pond. Volgens berichten in de Engelsche bladen is gisteren tijdens een veiling van kunstvoorwer pen een levendige strijd geleverd om een doek, dat in den catalogus slechts vermeld stond als „Portret van een man in zwarten jas en witten plooikraag". Er stond geen naam yan den schilder aangegeven. Het doek zelf was vuil en gescheurd. Op de een of andere wijze waren echter een aantal kunsthandelaars tot de over tuiging gekomen, dat men hier te doen had met een echten Frans Hals. Toen dan ook het doek werd afgeroepen, begonnen zij te bieden, rustig eerst en onopvallend, alsof het een doekje van weinig beteekenis betrof. Spoedig echter bleek, dat geen der bieders van zins was zijn ontdekking aan een ander te gunnen en steeds hooger steeg de prijs tot ten slotte slechts twee bieders overbleven, de bekende kunsthande laars Alfred Vicars en Arthur de Casseres. Eerstgenoemde staakte zijn strijd op twaalf duizend pond sterling, zoodat De Casseres eige naar werd van den Frans Hals voor 12.705 pond sterling. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Na een langen tijd afwezig te zijn geweest, vond Thijs het prettig om weer eens rustig thuis te blijven. Hij had immers zooveel tijd besteed om prins Slechtbedeeld te helpen met het drietal daden voor den naren koning Bosenkwa. Thijs had alles met plezier voor zijn vriendje gedaan, maar nu verheugde hij zich toch wel op een beetje rust. Ziet eens hoe fijn hij en Dickie Dons hier samen zitten te praten. Zij hebben elkaar van alles te vertellen, maar ach, je weet hoe het gaat met Thijsje's avonturen. Hij zal heusch niet zoo erg lang met rust gelaten worden. ditmaal loeit de sirene niet tot vluchten in bomvrije kelders, integendeel het roept op tot den strijd, het waarschuwt de arbeiders uit den omtrek, dat zij komen moeten naar Clichy voor den strijd tegen hun politieke tegen standers. Tegen wie waren die tegenstanders? De plaatselijke sectie van de „Parti Social Fran cais", die Maandagavond voor zijn leden, hun vrouwen en kinderen een ontspanningsavond in een der stedelijke cinema's had georgani seerd. De communisten, die te Clichy opper machtig zijn en heer en meester op het stad huis, hadden gezworen, dat die bijeenkomst niet zou plaats hebben en zij hadden hun aanhangers opgeroepen desnoods met ge weld die ontspanningsavond te verhinderen. Dagen te voren hadden zij het aangeplakt op de muren van de stad, gepubliceerd in hun krant, dat „de la Rocque niet te Clichy het woord zou mogen voeren!" De la Rocque was dit overigens niet van plan, daar hij op een andere plaats in Frankrijk moest spreken. Reeds vrij vroeg in den avond hadden de eerste ongeregeldheden plaats, toen de eerste leden van de „Parti Social Francais" zich naar de bioscoop begaven. Een 500-tal com munisten had zich in den omtrek opgesteld en toen een 150 personen in de zaal bijeen waren, trachtten eerstgenoemden op hun beurt naar binnen te dringen en het hek, dat bij wijze van voorzorgsmaatregel den ingang afsloot te forceeren. Onmiddellijk kwam de mobiele garde in actie, dreef de aanvallers zonder al te veel moeite terug en versperde op eenigen afstand van de bioscoop alle toe gangen. Doch meer en meer werden de gemoederen verhit, de sirene op het stadhuis begon te loeien en elke minuut werd de menigte op straat talrijker. Met tientallen, met honderd tallen kwamen de communisten toegestroomd uit Clichy, uit Parens, uit alle omliggende plaatsen, zoodat spoedig hun aantal ette lijke duizenden bedroeg. Tegenover die steeds meer ondringende en dreigende massa liep de toch al vrij talrijke ordedienst gevaar in de minderheid te komen en in allerijl werden telefonisch versterkingen te Parijs aange vraagd, zoodat tenslotte niet minder dan 40 peletons mobiele garden. 5 peletons republi- keinsche garden en 500 politie-agenten en ruiters tegenover de woedende menigte ston den. Opgezweept door linksehe gemeente raadsleden en Kamerleden, die de menigte van de Pui van het stadhuis toespraken, werden weldra verschillende optochten ge vormd, die onder het zingen van de Interna tionale, onder het uitroepen van revolution- naire kreten als „de Sovjet overal" en met gebolde vuist den ordedienst tegemoet trok ken. En intusschen bleef de sirene builen, huilen Op dat oogenblik kwamen wij te Clichy aan en zelden hebben wij ons angstiger gevoeld. Het was werkelijk benauwend die opge wonden, woedende menigte over de boule vards, door de straten en steegjes te zien gol ven. Fataal moest dit uitloopen op noodlot tige botsingen en moesten die botsingen ont aarden in een algemeenen opstand. Terwijl op het-gehuil van de sirene heele vrachtwa gens vol roode versterkingen kwamen aan zetten uit de omliggende gemeenten, waar van "wat later de toegangswegen tot Clichy werden afgesloten, stórmden tegelijkertijd overvalwagens van de politie uit Parijs aan, maar nauwelijks waren zij de eerste straten van de stad binnengereden of uit de ramen, van af de daken werden zij bekogeld door een hagelbui van glasscherven, van steenen, van dakpannen. In den omtrek van het stadhuis waren de meeste straatlantaarns uit den grond getrokken en heerschte bijna volledige duisternis. Niet lang kon deze toe stand nog voortduren en weldra trok dan ook de mobiele garde op tot een eerste ern stige charge. De eerste revolverschoten knal den in de duisternis, de paarden van de re- publikeinsche garde, die met de blanke sabel op de manifestanten inreed, steigerden, met de koilf van de karabijn werd er op in gesla gen. En steeds maar huilde, huilde de sirene. Aan beide zijden vielen gewonden, eerst enkelen, later met tientallen tegelijk. Hier en daar werden barricades opgeworpen: van de naburige markt werden planken en kisten aangesleept, de steenen werden uit het pla veisel getrokken, de hekken om de boomen uit den grond gelicht en als gevaarlijke hinder nissen voor de paarden over de straat ge slingerd. Op het dak van het stadhuis zijn enkele schutters geposteerd en van daar uit bestoken zij met hun revolvers de politie, terwijl anderen steenen naar boven slepen. Het is een onbeschrijvelijk tooneel, angst kreten veimengen zich met de Internatio nale. revolverschoten knallen voortdurend en steeds maar die sirene, die helsche sirene. Vrouwen zijn boven op de barricades ge klommen en sporen van daar uit de mannen aan tot steeds grooter felheid. Het is alsof de burgeroorlog in volle angst is uitgebro ken. Eindelijk slaagt de ordedienst er in de me nigte wat terug te doen wijken. Pogingen tot kalmte worden beantwoord met kreten van haat en zelfs de kabinet-chef van minister president Blum, die de manifestanten tot rede trachtte te brengen, moest door twee revolverschoten getroffen gewond naar het hospitaal Beaujon worden vervoerd. Op zijn beurt trachtte nu de minister van Binnen landsche Zaken, de socialist Dormoy die uit Parijs was toegesneld, den razenden troep van .vele duizenden sterk tot matiging over te halen. Doch met een laaiende '-.reet van: „Weg met Dormoy! Ontslag! Ontslag!" werd zijn stem overschreeuw en zoo bleek als een laken zocht hij weer een toevlucht in het stadhuis. Doch kort hierop vernam men dat hij be^el had gegeven, dat een deel der mo biele garde zou worden teruggetrokken, een vreemd bevel, daar de manifestanten nog lang liiet tot rust waren weergekeerd, maar dat toch in zekeren zin goeden invloed had, daar het zichtbaar de gemoederen kalmeer de. ofschoon het toch ook een wijken voor de roode aandrang beteekende. Onder hoonend gejoel, nog steeds bekogeld met alles wat maar onder de hand viel, ver dween nu de eene wagon met mobiele garde na de andere in de donkere straten, terwijl agenten en republikeinsche garde de me nigte. die nu niet meer de bioscoop van waar de leden der „Parti Social Francais" sinds lang onder de bescherming der politie naar huis waren weergekeerd, tot doelwit had, in bedwang hield. Uren lang, tot diep in den nacht duurde het nog, voordat de rust, vol komen was weergekeerd, doch ernstige on lusten bi-aken niet meer uit. En intusschen reden ambulancewagens af en aan: meer dan 200 gewonden, van wie er vier in het ziekenhuis weldra overleden, wer den weggebracht. Balans van een treurigen nacht J. W. KOLKMAN.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6