THIJS IJS KOMT TE HULP Het boerenbedrijf in Duitschland Spaansche regeering tegen het controleplan. DINSDAG 23 MAART 1937 HAARDE M'S DAGBLAD Controle door landen, die de opstandelingen steunen, ontoelaatbaar geacht. Naar het A.N.P. uit Valencia meldt heeft de Spaansche regeering in den kabinetsraad een definitieven tekst goedgekeurd der nota. die naar de Engelsche regeering zal worden gezonden ter overhandiging aan de controle commissie. Alle ministers keurden de bewoordingen van den minister van buitenlandsche zaken goed. De nota verklaart, dat de Spaan sche regeering niet kan toestaan, dat,.ten eerste: de controle der kus ten van het regeeringsgebied wordt uitgeoefend door landen, die openlijk ten gunste der opstandelingen inter- venieeren en ten tweede: schepen, •welke de Spaansche vlag voeren, door wie dan ook doorzocht zullen wor den. Over de krijgsverrichtingen meldt Havas uit Madrid: De weerstand der opstandelingen-troepen in den sector ten noorden van Guadalajara is Maandagmorgen duidelijker geworden. De bedrijvigheid van het regeeringsleger is ech ter zeer krachtig. O.m. bij den weg naar Aragon, waar het er in geslaagd is door te dringen in nieuwe linies der tegenstanders,- die gedwongen waren te wijken. Ten westen van den weg naar Guadalajara, zetten de de loyyale troepen hun opmarsch voort. Zij -zijn vanmorgen doorgedrongen in de plaatsjes Casas de San Galindo en Val Fer- mosos de Las Monjas. In dit gedeelte van 't front is meer dan de helft van het verloren terrein door de loyalen heroverd. Het optre den der gevechtswagens en tanks bleek zeer doelmatig. Vooral bij de nadering van het dorp Val Fermosos de las Monja-s, van waar uit de weg, die leidt naar Casas de San Ga lindo onder vuur kan worden gehouden. Het vaak regenachtige weer stelde de luchtmacht slechts tot een actie van geringen omvang in staat. Zij bombardeerde echter Jadraque. Madradónes, Mirabueno en een gedeelte van het uiterste noorden der provincie Guadala jara. Vliegtuigen der opstandelingen tracht ten de achterhoede der regeeringstroepen te bestoken, maar het luchtafweergeschut dwong hen rechtsomkeert te maken, voordat zij de strategische punten hadden kunnen bereiken. Ten westen van de hoofdstad is de rust gis termorgen verstoord door een kleinen aanval der rechtschen bij den heuvel Pardo, maar door convergeerend mitrailleurv-uur werden zij gedwongen naar hun verdedigingsstellingen terug te keeren. Nieuw bewind te Burgos? Generaal Franco zal volgens Havas de sa menstelling van een nieuwe regeering, die de Duitsche verdediging tegenover Pauselijke encycliek. „R.-K. Kerk en haar leerstellingen niet onderdrukt". De. apostolische brief over den toestand der Roomsch-Katholieke kerk in Duitsch- land heeft naar het D.N.B. meldt in politieke kringen te Berlijn opzien gebaard en leed wezen gewekt. Men is van meening, dat de kansel noch de pers van een niet-Duitschen staat de geschikte plaats is voor het oefenen van critiek door een partij, die met de Duit sche regeering een overeenkomst heeft ge sloten, op de wijze, waarop Duitschland zijn verplichtingen nakomt. Uit het feit, dat de Heilige Stoel dezen vorm heeft gekozen blijkt niet bepaald, aldus zegt men hier, dat een vreedzame gedachtewisseling verlangd wordt. Bovendien komt deze stap neer op een on middellijke inmenging in binnenlandsche Duitsche. aangelegenheden. De Paus, aldus zegt men hier, komt met beschuldigingen, die geen rechtvaardiging kunnen vinden in den werkelij-ken toestand der Roomsche kerk in Duitschland. Slechts met oprechte bezorgdheid en groote verwon dering kan van Duitsche zijde geconstateerd worden, dat de Paus de zaken zóó tracht voor te stellen, alsof de Katholieke kerk en haar geloovigen in Duitschland een lijdensweg hebben af te leggen. Er zijn landen, waar men terecht van een vervolging der Katho lieke kerk kan spreken: men behoeft slechts naar Spanje of Sovjet-Rusland te zien. Dat de Roomsche kerk in Duitschland voor zulke vervolgingen door het goddelooze commu nisme verschoond is gebleven, is juist te dan ken aan de overwinning der beweging, die door den Heiligen Stoel met miskenning van de feiten beschuldigd wordt van onderdruk king der kerk en haar leerstellingen. Hoe vrij en ongebonden de Roomsche kerk zich in Duitschland voelt, wordt het beste bewe zen door het feit, dat zij meent zich te kun nen veroorloven steeds weer op te ruien te gen de partij aan welke zij de voortduring van haar bestaan in Duitschland dankt. Als thans deze weinig vreedzame en ondankbare houding door de hoogste kerkautoriteiten ook nog wordt bevorderd, rijst de ernstige vraag, aldus concludeert men of men in het Vaticaan van het concordaat met Duitschland niet reeds lang genoeg heeft en het daarom doelmatig acht voor een moge lijk falen van de overeenkomst de schuld op Duitschland te schuiven. De „slachtingen van Addis Abeba". Ook de beide zoons van dr. Martin gedood. De Atoessynische legatie te Londen, heeft medegedeeld,, dat de beide zoons van den Abessynischen gezant te Londen, Joseph en Benjamin Martin gedood zijn tijdens de ge beurtenissen na den aanslag op maarschalk Graziani. Hieraan wordt toegevoegd, dat Fekade Selassie George Herouy, de zoon van den Abessynischen minister van buitenland sche zaken, eveneens gedood is. De Britsche minister Anthony Eden, heeft in het Lagerhuis ten aanzien van de nota, die de Negus aan den Volkenbond heeft ge zonden naar aanleiding van wat hij de „slachtingen van Addis Abeba" noemt, ver klaard, dat een copie van deze nota op het departement van buitenlandsche zaken is ontvangen en thans wordt bestudeerd. junta van Burgos zou moeten vervangen, overwegen. Hij zou generaal Mola de leiding- der regeering hebben aangeboden. Mola zou m beginsel geweigerd hebben, waarop Franco hem verzocht zou hebben, het aanbod nog eenige dagen in overweging te houden. Salarissen der ministers worden gewijzigd. Uit Londen: Deze week zal een wetsontwerp worden ingediend dat beoogt, het salaris van den ministerpresident te brengen op 10.000 pond per jaar en de salarissen van de overige ministers, behalve dat van den lord-kanse- lier, die op het oogenblik 10..000 ontvangt, alle op 5000 pond te stellen. Het wetsont werp voorziet ook in een pensioen van 2.000 pond voor oud-prèmiers. Koning Leopold in Londen. Koning Leopold van België is gistermid dag te Londen aangekomen in gezelschap van den Belgischen ambassadeur, die hem tot Dover tegemoet was gereisd. Aan het sta tion werd hij ontvangen door vertegenwoor digers van het departement van buitenland sche zaken en hooggeplaatste ambtenaren der ambassade. Franlkrijlk Twintig millioen van Moskou voor de Communistische Partij? Naar de „Matin" bericht, heeft de stichter van de Fransche volkspartij, Jacques Doriot, een omvangrijk dossier samengesteld waar uit blijkt, dat de Sovj et-regeering sinds de stichting van de communistische partij in Frankrijk, meer dan 20.000.000 francs in de partijkas heeft gestort. Doriot was voornemens dit dossier, welks inhoud hij aan den minister-president be kend zal maken, ook aan de Parijsche pers voor te leggen. Hij zal beginnen met een uit een zetting te geven, welke documenten hij denkt te pubiiceeren en welk doel hij daar mede voor oogen heeft, Dmntschlaicid Joden uit den arbeidsdienst geweerd. Krachtens een decreet van den Fuehrer zullen voortaan geen Joden meer 'bot den „arbeidsdienst" worden toegelaten. Hetzelfde decreet bepaalt, dat „bastaard-Joden" bij den arbeidsdienst geen rangen zullen kun nen behalen-'(Havas). Huwelijksdwang in Grieken land. Ongehuwde ambtenaren boven de 25 jaar worden ontslagen. Binnenkort zal in Griekenland een wet in werking treden, waardoor practisch gespro ken iedere burger gedwongen zal worden om te trouwen. Een werkelijke dwang kan de staat natuurlijk slechts op zijn ambtenaren uitoefenen: iedere ambtenaar, die den leef tijd van 25 jaar bereikt heeft en nog niet ge trouwd is, wordt ontslagen. Ongetrouwde particuliere personen krijgen na hun 25ste jaar een geweldige verhooging van belastin gen. Personen, die kunnen bewijzen, dat ze door bepaalde omstandigheden niet voor het huwelijk geschikt zijn, vallen natuurlijk niet onder deze bepalingen. «to* (Adv. Ingez. Med.) Normandie in recordtijd over den Oceaan. Afstand van de Nieuwe naar de Oude Wereld in 4 dagen, 6 minuten en 23 seconden afgelegd. Uit Parijs, 22 Maart De com pagnie Générale Transatlantique, de reederij van de Normandie, heeft vanavond eën radiotelefonische me- dedeeling ontvangen, van den gezag voerder van de „Normandie", Thoreux, die mededeelt, dat zijn schip om 18 uur 42 min, 56 sec. Bishop Point is gepasseerd en daar mede den afstand van het lichtschip „Ambrose" (2.967 mijlen) heeft af gelegd in vier dagen, zes minuten, en 23 seconden, d.i. met een gemid delde uursnelheid van 30.99 knoopen en het record voor den overtocht over den Atlantischen Oceaan op zijn naam heeft gebracht. DE HERTOG VAN WINDSOR NAAR SALZKAMMERGUT. De hertog van Windsor zal na Paschen on geveer een maand doorbrengen te Sankt Wolfgang in Salzkammergut, waar hij voor dit doel een villa gehuurd heeft. In zijn om geving bevestigt men, dat de hertog na zijn verblijf te Sankt Wolfgang een bezoek aan Frankrijk zal brengen. SCHEIDING IN DE AFFAIRE SIMPSON KAN WORDEN UITGESPROKEN. Voor het Hof voor Echtscheidingen te Lon den is naar men weet het verzoek van den procureur des konings (King's Proctor) be handeld om aanwijzingen te ontvangen in de zaak Simpson. De procureur-generaal had medegedeeld, dat op 9 December 1936 een zekere mijn heer Stephenson had verzocht gehoord te mo gen worden om uiteen te zetten, dat de echt scheiding niet duurzaam mocht worden uit gesproken, daar er .geen feitelijke gegevens aan het Hof zouden zijn voorgelegd of omdat de voorloopige echtscheiding zou zijn verkre gen door heimelijk onderling overleg (collu sion) Sir Boyd Merriman, de voorzitter van het Hof, zeide bij de behandeling: „Er is geen enkele druk van welken aard ook of van wel ken kant ook uitgeoefend om te trachten een onderzoek of welke actie ook, die ik noodza kelijk zou kunnen achten, te belemmeren. De King's Proctor heeft alle gebruikelijke wegen van ondersoek bewandeld om na te gaan of er eenig bewijs was, dat aan de aandacht van het Hof moest worden onderworpen. Het re sultaat van het onderzoek van den King's Proctor nopens alle kanten van de zaak is, dat er geeherleibewijs is, dat' hem* zou rechtvaardigen tusSchenkomst te eischën. Er is niet de mih'ste waarheid in het ge rucht, dat de King's Proctor deze zaak an ders zou hebben behandeld dan andere za ken." De heer Stephenson, die op de zitting aan wezig was zei, dat hij bleef bij zijn bedoeling zijn verzoek in te trekken en dat hij zich zou neerleggen bij elk besluit, dat genomen mocht worden. Sir Boyd Merriman gaf daarop last, dat de comparitie van den heer Stephenson ge schrapt zou worden. Dit besluit beteekent, dat de scheiding rechtsgeldig zal kunnen worden. Stephenson, die eerste bediende is op een Londensch advocatenkantoor heeft aan de Londensche bladen meegedeeld, dat hij zijn bezwaren ingetrokken heeft na het hooren van prins Edwards afscheidswoorden aan de natie door de radio. De Koning zeide toen: „U moet mij gelooven, wanneer ik u zeg, dat het mij onmogelijk is gebleken den zwaren last van verantwoordelijkheid te blijven dra gen en mijn plichten als Koning te vervul len, zooals ik dat zou wenschen, zonder de hulp en den steun van de vrouw, die ik lief heb". Op het hooren van deze woorden besloot de heer Stephenson, dat hij geen actie mocht ondernemen, die hét toekomstig geluk van den gewezen Koning in den weg zou kunnen staan. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Je ziet, dat Thijs dadelijk begreep hoe de vork in den steel zat Koning Bosenkwa had Slechtbedeeld opgesloten omdat het hem ver driet deed, dat deze alle daden had verricht! Thijsje wilde direct naar het kasteel gaan om dien koning nu eens goed de waarheid te vertellen doch Dickie vroeg „Mag ik met je mee?" Thijs bedacht zich niet lang en antwoordde: „Goed, dan gaan we samen! Je bent gelukkig niet bang aangelegd en daarom zou je me waarschijnlijk wel eens kunnen helpen." Op dit plaatje zie je. dat ze elkaar een handje geven en zich dan naar het kasteel spoeden. Bezoek aan de boerenkolonie ,,Neu-Holland". Over „Hollandsche namen"... (Van onzen correspondent). BERLIJN, Maart 1937. Het landbouw-ministerie-Reichsnahrstand had de correspondenten der buitenlandsche pers uitgenoodigd tot een tocht naar de be vloeide landerijen van Berlijn, het gemeen telijk boerenbedrijf „Hobreehtsfelde" en de oude boerenkolonie „Neu-Holland". De groote keurvorst, die in Holland zijn opvoeding laad genoten en er ook een prin ses van Oranje, Louise Henriëtte, trouwde, behield zijn leven lang een groote vereerhig voor Hollandsche staatsinrichting, Holland sche kunst en wetenschap, handel en zee vaart en voor den voortreffélijken land- en tuinbouw onzer voorrouders, een vereering, die nog nawerkt in de Pruisische regeering tot in de dagen van zijn achterkleinzoon Frederik den Grooten. De uitgestrekte dorre zandvlakte om Potsdam liet hij door Hol landsche tuinbouwers bewerken en omtoo- veren in in een parklandschap van „schier Hollandsche gratie en schoonheid", zooals 't in een oude oorkonde heet. Het park van Sans-Souci is er nog het heerlijke middel punt van. Hij stichtte ook een 40 kilometer benoor den Berlijn het dorp Neu-Holland" voor de Hollandsche boeren, die hij er den drassigen grond liet draineeren en bebouwen, om zijn landvolk aanschouwelijk de resultaten te kunnen toonen, die bekwame land- en vee boeren wisten te verkrijgen zelfs op dezen grond, die in natuurlijke vruchtbaarheid zoozeer verschilde van den Hollandschen vetten bodem. Wij hebben menig loflied gezongen op de sehoone omgeving van Berlijn, komen we echter wat verder naar. buiten, daar waar de boeren hun akkers bebouwen en hun vee weiden,dan denken we met met grooter be wondering, zooals vooral nu op dien tocht door de Pruisische vlakten, aan het frissche, groene, lachend en heerlijk .stralende Hol landsche weidelandschap in denzelfden Maartschen zonneschijn, die hier de naar wetenschappelijk voorschrift naarstig be werkte velden maar weinig kleur vermag te geven en voor ons des te meer het gemis bij huis en stal en erf van de kristalklare pro perheid, doet uitkomen zooals die bij ons op het boerenland bestaat. Toch bewonderden wij, wat wetenschap en noeste vlijt nog aan deze magere gronden wisten te ontrukken. Hiér.staat de koe op stal, die het record houdt van alle Duitsche koeien uit de vette en magere landouwen in. het Rijk, de trots van Berlijn op de tentoonstel ling der „Grime Woche". In 1916 gaf zij 9239 liter melk. Hoeveel dit eigenlijk wel is, konden we pas waardeer en. toen we vernamen, dat het gemiddelde cijfer voor de koeien in Duitschland ver beneden de helft blijft n.l. 2409 liter. In .Hobreehts felde" staat die koe niet in het oude Neu- Holland, dat een nieuw Neu-Holland naast zich zag verrijzen. Watdoor oorlog en inflatie in verval kwam, heeft men hersteld, alleen het oude Neü-Holland met zijn 20 jaar geleden nog welverzorgde kleinere en gröÓtëre gebouwen uit de zeventiende eeuiw. heeft uien' in verval gelaten en 't staat er nu als ëeh: aanklacht tegen „een periode van verwaar- loozing" naast het nieuw verrezen dorp, dat den lof verkondigt van de periode der laatste dagen. Daar is evenwel niet op gezinspeeld voor ons internationaal gezelschap bij de interes sante mededeelingen van de leiders op onzen rondgang, welbespraakte boeren van het joviale jagertype uit het dorp. Collega's uit het verre nabije Oosten vroegen ons. of die huizen en stallen werkelijk Hc*landschen stijl hadden. Het is meer een mengsel van „Wen- disch" en Oud-Hollandsch, waarbij het Wendische overweegt. Echt waren de klom pen. die aan de muren waren vastgespijkerd en waarin de vogels al sedert onheugelijke tijden zich in de lente huiselijk inrichten. Een zoon van den grooten keurvorst, de eerste Pruisische koning Friedrich Wilhelm I. liet er- volgens een Berlijnsche oorkonde. ..den gereformeerden geloofsgenooten een kerk bouwen" die zich nog steeds in goeden staat bevindt. Het. document zegt verder nog, dat „in het vlakke broek- óf moeraslan'd met, zijn grau wen bodem van geringe natuurlijke draag-' kracht de hofsteden met hunne massieve huizen ver uit elkaar verspreid liggen, Zij zijn alle gebouwd in Oud-Hollandschen stijl. Elke hofstede draagt heden nog nu 109 jaar geleden den naam van den Holland schen kolonist, die de landbouwkunde en de vlijt van zijn bedrijvig vaderland naar hier' op den Markis.chen bodem Mark Branden burg overplantte. Melkerij is het, voor naamste bedrijf der inwoners van Neuhol- land, die met hun producten de veeleischen- de markt van Berlijn rijkelijk verzorgen". Wij vroegen naar Hollandsche namen en naar afstammelingen van de Hollandsche ko lonisten. Er werd ons een ronden Nieuw- Hollander in 't groen voorgesteld, die be weerde een Hollandschen naam te dragen, nl. „Schneider". Dat klopt wel niet. maar mocht ons toch geen aanleiding zijn onzen twijfel uit te spreken aan de voorname afkomst van Herrn Schneider en hem daardoor in zijn heiligste gevoelens te kwetsen. Er is ook in U. S. A. niets voornamer dan den Holland schen naam te dragen en af te stammen van een der Hollandsche kolonisten, die New-Am sterdam, dat later New-Yorkgenoemd werd. gesticht hebben. Herr Schneider geldt als een afstammeling in rechte lijn van den Hol landschen kolonist Schneider, en is daar trotsch op en er in de gemeente hoogelijk om geacht. Andere kogelronde Nieuw-Hollanders in 't groen beweerden, dat ook de naam „Ca- lisch" van een hunner nog levende mede burgers zuiver Hollandsch is. Om hun ge heugen wat op te frisschen, moesten we ech te Hollandsche boerennamen noemen, waar van enkele misschien in de dorpshistorie een rol spelen Wij noemden een aantal namen van afmetingen en kleuren, die bij ons op het land zooveel voorkomen. Dik, Groot, Klein, de Wit, Zwart, Bruin, Groen, maar konden tot geen ander resultaat komen, dan te berusten in de Hollandsche echtheid der namen Schneider en Calisch, als eenige na men, die volgens de dorpsautoriteiten boven allen twijfel zijn verheven. Wij vernamen nog, dat er in de kolonie 58 veeboeren wonen. Een en vijftig hofsteden hebben een grootte van 50 Hectare. Er zijn 235 paarden. 1293 koeien, 712 varkens. Het heele gemeentegebied Neu-Holland is 2530 1 H.A. groot, waarvan '1500 H.A. uit akkergrond I bestaat, het overige uit weiland. Het "oed „Hobreehtsfelde" is eigendom van de ge meente Berlijn, een der 59 landbouwbedrij ven der Hoofdstad met een grondgebied van 25.000 H.A. De gronden danken hun vruchtbaarheid aan de bevloeiïng met het Berlijnsche afval water. Van hoeveel nut dit afwalwater is, blijkt uit den groentenoogst van natuurland en bevloeid land. Het eerste geeft één oogst te gen het tweede drie oogsten. Alleen deze vel den stellen de gemeente Berlijn in staat, de stedelijke marlet te verzorgen, met 94 millioen liter melk, 60 millioen K.G. groente, vijf millioen K.G.'graan, 15 millioen K.G. aardap pelen, een aardappeltje, waarvan we onmo gelijk verzwijgen kunnen, dat wij en alle Ber- lijners het liever gereserveerd zagen voor de varkens. Voor de andere producten kunnen we slechts waardeering hebben. Voor de slachterij levert het gemeentelijk boerenbe drijf per jaar volgens de statistiek van 1916 15.000 koeien, 2000 kalveren, 7000 varkens, 3000 schapen. Het heel bijzondere hiervan is, dat deze oogst komt van gronden met uiterst weinig natuurlijke vruchtbaarheid en dat hierdoor systematisch werken veel meer bereikt is dan elders in Duitschland op vruchtbaren grond. Behalve den drievoudigen groente-oogst, is ook de melkproductie in de Berlijnsche boerderijen per koe belangrijk grooter. Het gemiddelde per jaar en per koe is voor het Rijk 2400 liter, voor het geheele boerenbedrijf der stad Berlijn 3500 liter en voor het be drijf Hobreehtsfelde bij de bevoelde vel den 4557 liter melk. Daar is Berlijn trotsch op en ook het Rijks- ministerie voor landbouw, dat ons een kijkje gaf op dit groot boerenbedrijf en op de re sultaten van een der belangrijkste onderdee- len van het vierjarenplan den „Erzeugungs- schlacbt" den veldslag voor'de productie. H. L. Scheepsramp in Japansche haven. Mailschip gezonken, 55 opvarenden verdronken. Het mailschip „Meijoe Maru" is naar Stefani uit Tokio meldt in de haven van Reisni in Korea gezonken. Vijf en twintig opvarenden konden worden gered, 55 passagiers verdron ken. RAEE0. PROGRAMMA WOENSDAG 24 MAART 1937. HILVERSUM I 1875 M. VARA-üi'tzending. 10.0019.20 -vm. en 7.30 8.00 VPRO. 11.0011,39 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. platen. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Causerie over de ge schiedenis der New. Arb. Beweging (Gr. pl.), accordeon en piano. 11.00 De juiste vor men in onze woning. 11.30 Causerie voor de werkloozen 12,001.45 VARA-orkest en gram. pl. 2.00 Orgelspel. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 „De Flierefluiters" zang en 'gram. platen. 6.30 Causerie: „In dividu en gemeenschap". 7.00 Zang. 7.30 Humanisme en mystiek. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 ANP., VARA-varia. 8.15 VARA-groot-or- kest. 9.00 Radio-tooneel. 9.30 Vervolg con cert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Ramblers. 10.40 Orgelspel. 11.00 Huwelijksverhoudingen. 11.30—12.00 Gram. pl. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie en gewijde muziek (Gr. .pl.) 8.30 Gram. platen, 9.30 Gelukwenschen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Het Haagsche Trio. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. platen. 12.30 De Gooüanders. 2.00 Gram. platen. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Alt en piano. •3.45—4.45 Orgelspel. 5.00 Kinderuur. 6.00 Pianorecital. 7.00 Berichten. 7.15 Literair halfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Oratorium-uitzending. (Om 9.00 Gram. pl.) 10.15 Berichten ANP. 10.20—11.30 Gram. platen. Hiem aSchriftlezing DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35 Sportreportage. 12.20 Het BBC-Schotsch orkest. 1.20—2,20 Het Birmingham Hippodrome Orkest. 3.10 Het Northern Ireland Blaasorkest. 3.50 Piano recital. 4.20 Vesper. 5.05 Het John Mac Ar thur Kwintet. 5.35 Het BBC-dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 „Le tricentenaire du Cid". 7.00 Radiotooneel. 8.20 BBC-variété-orkest, orgel en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Het Orchestre Raymcnde. 10.30 Kamermuziek. 11.45 Alec Freer en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek. (Gr. pl.) RADIO- PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 12.20 Lainou- reux komerorkest en zang. 2,50 Symphonie- concert. 4,50 Zang.. 5.05 Gram. platen. 5.50 Zang. 6.05 Pianoconcert. 6.50 Vervolg zang. 7.05 Vervolg piano. 7.20 Gram. pl., 8.20 Zang en piano. 8.50 „Wilhelm Teil", opera. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Om- roe pkwlntet en solisten. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroepkleimorkest. 3,50 Westmark- orkest. 5.20 Kamermuziek. 6.20 F. Hauck's orkest, Frankforter Beroepsmusici en so listen. 7.35. Uitzending gewijd aan de HJ. 8.05 Voordracht met muziek. 9.50 Cembalo- concert en causerie. 10.3011.20 Omroep- kleinorkest en Schrammelensemble. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. pl., 12.50 Omroep orkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20, 6.20 en 6.50 Gram. platen. 7.20 Kleinorkest. 8.20 Om- roepsymphonie-orkest. 9.20 Gram. platen. 9.35 Vervolg concert, 10.0510.20 en 10.30 Vioolvoordracht. 10.4511,20 Gram. platen. 484 M.: 12.20 Gram. pl. 12,50 Kleinorkest. I.30 Omroeporkest. 1.50-2.20 Gr. platen. 7.05 Omroeporkest. 8 '0 Radiotooneel. 10.30 II.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Solistencon'cert. 8.05 Uitzending ge wijd aan de HJ. 8.35 Militair concert. 9.20 Berichten. 9.40 Politiek overzicht. 10.05 Weerbericht. 10.2911.20 Rob. Gaden's or kest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6