Vlammende Schoonheid 3S Onder enorme belangstelling heeft de begrafenis der slachtoffers van de onlusten te Clichy plaats gehad. De rouwstoet op weg door de straten Op de Eerste Algemeene Begraafplaats te Utrecht is Maandag het stollelijk overschot van gep. luitenant-generaal der artillerie W. C. baron Röell van Hazerswoude ter aarde besteld y Sen, de Japansche winnaar van den Marathonloop bij de Olympische Spelen, is v professor in de 'iteratuur geworden Lentepracht van oe groote bloemententoonstelling op kasteel .Maiquette" te Heemskerk De minister van Sociale Zaken, mr. M Slingenberg, heeft Maandag de werkzaamheden voor het nieuwe Boschplan bij Amsterdam in oogen- schouw genomen .Marisa", bij de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam voor de Kon. Shell gebouwd, maakt heden op de Noordzee zijn proeftocht H K. H. Prinses Juliana zet de ski's gereed bij de auto voor het vertrek uil Zeil am See. waar het vorstelijk echtpaar gedurende eenigen tijd volop van de wintersport heeft genoten De Korenmarktpoort te Kampen be staat 600 jaar. Vroeger bezat Kampen elf poorten, thans nog drie FEUILLETON «aar het Engelsch van TEMPLE BAILS. (Nadruk Verboden.) Weenie kwispelde met zijn staart en volgde Virginia naar het aangrenzende vertrek. Het leek wel of hij zich haar beschermer voelde. Hij was wel niet groot, maar hij bezat een moe dig hartje. 't Lijkt zoo vreemd, zei Virginia, terwijl ze thee inschonk, dat Rickey juist nu trouwen W Ik hoop. dat het hagelsteenen regent in Florida was Mary Lee's wraakzuchtig ant woord. Haar opmerking zou grappig hebben ge klonken, als ze niet met zooveel ernst was gemaakt. Ik ben bang om alleen te zijn zei ze bijna ademloos. Ik wil niet denken. Ik ga na de lunch dadelijk naar de stad, maar mag ik terugkomen? Dan gaan we samen ergens eten en daarna naar het theater. Virginia stemde toe en zij kusten elkaar, toen zij afscheid namen. Virginia keerde naar de tafel terug, zich van niets anders bewust dan van de stilte om haar heen. Zii ging door met werken, aan een stuk door schrijvend, uur na uur, terwijl de gedachten aan Rickey over de bladzijden dansten. Waarom zou zij werken als Rickey speelde? En waarom zou zy zich nog om zijn schuld bezorgd maken als hij het geld van Mary zou hebben om die schuld aan Michael te betalen? Michael Michael, die haar had verge ten! O. als hij van haar had gehouden dai zou hij gekomen zijn. Iedere man. die lief heeft, vindt den weg naar de vrouw, die hij bemint. Zon hii haar niet gezocht hebben? Tony had haar toch ook gevonden! En als op dit oogenblik Tony bij haar zoo binnenkomen en met zijn charme de duisternis van haar verlatenheid verlichten, wat zou ze hem dan wel niet kunnen zeggen? Neen, néén! Zij zou Tony nooit zeggen, dat zij van hem hield. Zij hield van Michael, alleen van Michael. Het schemerde reeds, toen mrs. Barlow en Roger thuis kwamen. Zij waren een film we zen zien en Roger was in extase. Hij kwam binnen om er Virginia van te vertellen en zijn moeder kwam mee en met z'n drieën zaten zij rond de kleine kachel. Roger demonstreer de hoe de held van het stuk had gedaan. Zie je. verklaarde hij, hij hield van het meisje en droeg haar weg en zij was blij. Natuurlijk was zij dat. Roger. En toen zette hij haar op een paard en zij deed net of ze niet wilde, maar ze ging toch. Dat doen de meesten. Het kind vertelde verder van de film en mrs. Barlow, die een scherp waarneemster was. bemerkte dat Virginia iets hinderde. Er was bezorgdheid in haar stem, toen zij vroeg: Is er iets gebeurd? Mijn broer gaat trouwen Is dat slecht nieuws? Misschien. Maar misschien is het alleen maar zelfzucht van me. Ik heb hem noodig om zelf gelukkig te zijn. U kunt niet egoïstisch zijn. Daar ben ik niet zoo zeker van .Zijn hu welijk zal hem van mij afnemen en ik houd van hem. Haar stem trilde en mrs Barlow legde, haar rustige hand op Virginia's hand. U bent tot nu toe zoo dapper geweest, u moet. dit aanvaarden, zooals u al het andere hebt aanvaard. Toen mrs. Barlow en Roger waren wegge gaan. hoorde zij nog aldoor: U moe: dit aanvaarden 'ooals u aJ het andere hebt aanvaard O, het was wel heel mooi om moedig te zijn. maar zij wilde gelukkig zijn! Zij viel neer in den stoel voor haar bureau en bedekte het ge zicht met de handen. Het hondje werd weer angstig. Het drong zich tegen haar beenen en schoof zijn kop onder haar hand. Hij voelde de beweging van haar vingers, die hem streelden en achter in zijn kleine hondenhersens was hij er zich van bewust, dat zijn tegenwoordigheid haar troostte. Hij hield er niet van haar te hooren huilen en nu huilde zij. Hij huilde zacht mee. Toen hoorde hy plotseling heelemaal beneden aan de trap de bons, die de komst van het avondblad meldde. Dit ging hij altyd halen om het dan. als hij terugkeerde, zóólang in zijn bek te houden tot zyn meesteresje het had aangenomen en hem met een waardeerend gestreel achter zyn ooren had bedankt. Drie lange trappen had hij af te leggen en zijn pootjes waren maar kort. Zijn nagels tik- kelden op het harde hout terwijl hy omlaag liep. Op de trappen kwam hy geen mensch tegen, totdat hij het laatste portaal had be reikt.; toen keek hy naar beneden en zag hy een man by den stijl van de trap staan. Die man was Michael. Hy had het getikkel van de pootjes op de trap gehoord en keek op: zijn hart sprong op van vreugde, want Virginia's hond stond hem met zijn schitte rende oogjes aan te staren. Weenie? zei hy onzeker en Weenie kwis pelde voorzichtig onderzoekend met z'n staart. Toen het hondje de hall had bereikt, nam het de krant in zyn bek, keek Michael schuin van terzijde aan, maakte een kleinen omweg om de hand te ontwyken die hem wilde tegen houden en schoot de trappen op. Michael volgde. De kamer was duister toen hy binnentrad. Hij stond op den drempel van de open deur en riep zacht: - Virginia! Zij antwoordde fluisterend Michael! Zy stond op en onmoètte hem in het mid den van de donkere kamer Hii sloeg zijn ar men om haar heen. Toen wist zy da^ hij he werkelijk was en niet een hersenschim welke .haar verlangen naar hem had opgeroepen Zy klemde zich aan hem vast: Michael, Michael! Het hondje, dat met de krant in zyn bek naast hen stond werd niet opgemerkt. Toen legde het de krant aan Virginia's voeten en ging er zelf met een tevreden zuchtje naast liggen. Michael en Virginia zaten by het venster en praatten. Buiten was het donker en de regen stroomde. Maar Michael zeide: Wist je dan niet, dat het mij niets kon schelen, wat Rickey deed of doen zou? Jij al leen bent voor mij van beteekenis. Wist je dat niet. lieveling? O, zii wist het. Telkens herhaalde zy het. Hoe had zij zoo dom kunnen zijn! Maar zy hield van hem en nu was alles goed. Toen Mary Lee om zes uur kwam was de lamp aangestoken en trof zy Michael aan die wachtte om met haar beiden ergens te gaan dineeren. We gaan er een feestje van maken. Ik weet een goed restaurant Mary Lee, jou mag ik het we] vertellen ik ga met Virginia trouwen. Ik geloof, dat iedereen gaat trouwen, zei Mary Lee. Sprak ze nog van Rickey? Ja. Heeft ze nog iets naders gehoord? Neen. Ik dacht, dat er nog nieuws over de trouwparty zou zyn. Maar daarover kon geen nieuws zyn, om dat er van geen trouwen sprake was geweest en ook nooit zou zyn. Want terwijl Virginia en Michael en Mary Lee ergens feestelijk di neerden. besteeg Rickey Farquhar de trappen van het oude huis in Washington Square. Toen hij de zolderkamei bad bereikt, zag hy de deur openstaan, den kleinen Schotschen herder op wacht zitten en vond hy de kleine kat vlak voor de kachel slapend. Rickey zag er verwilderd en verwaarloosd uit Hii wierp zichzelf op den divan en sloeg ziji armen voor de oogen. Twee nachten had hy niet seslapen en ook nu kon hij niei sla pen. Weenie kwam naast hem zitten en likte zyn hand. Na Virginia aanbad het hondje Rickey het meest. Eindelijk nam Rickey het op de canapé en samen lagen zy, hond en man, zwijgend in het donker. Marty aanschouwt een nieuwen dag. Het was natuurlijk Jane Bleecker, die het had gedaan. Ter elfder ure nog. Instinctief had zij geweten, dat er dien avond, toen Mar ty met een prachtige japon aan tafel was ver schenen en met een zilveren band om het haar iets gewichtigs zou gebeuren. Marty had voor haar gasten een partytje georganiseerd op een naburig jacht. En op het laatste oogen blik had zij de anderen laten gaan en was zelf thuis gebleven. En Jane was gebleven. Liefste, had ze tegen haar jonge gast vrouw gezegd, ik geloof dat het voor jou en Rickey niet goed is, om hier alleen met de bemanning achter te blijven. Marty haalde haar schouders op. Denk, wat je wilt. zy stond bij de ree ling, zoo etherisch mooi in het licht van de maan, dat zelfs Jane, toen zy haar aanzag, huiverde. Jane kwam naast haar staan. Ben je van plan vanavond te trouwen, Marty? Marty sloeg haar oogen neer. Waarom denk je dat? Ik denk het niet-, ik wéét het. Marty, ben je dwaas? Ja. Rickey noemt het een schoone dwaas heid. O, die jongen! Weet je wat je hém gaat aandoen? Het kan me niet schelen, wat ik hem aandoe ik houd van hem. Als je van hem hield, zou je hem met rust laten. Hoe bedoel je dat? Je maakt hem niet gelukkig. En hij kan jou niet gelukkig maken Het za! een ellendige vergissing blyken. En ik kan me jouw leven niet voorstellen als een vergissing, Marty. Marty luisterde. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9