IAAT/TE I IIULiTEN ZATERDAG 27 MAART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Ziekenhuis „St. Joannes de Deo". Viering van het gouden jubileum. Zooals reeds is gemeld zal 14 April as. het Ziekenhuis „St.-Joannes de Deo" zijn gou den bestaansjubileum vieren. Velen in Haar- dem en Omstreken kennen de „Deo", hetzij door persoonlijk of familiecontact, hetzij dooi er over te hebben gelezen of hooren spreken. Er heeft zich een commissie gevormd, die de burgerij van Haarlem en omstreken in de gelegenheid wil stellen een tastbaar bewijs van haar genegenheid voor deze stichting en haar bewoners te geven, waartoe zij een feest gave wil doen bijeen brengen door geheel de burgerij, arm en rijk, Katholiek en niet-Katho- liek, door ieder naar vermogen. Deze com missie bestaat uit de heeren: Mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten van Noord Holland, Oud-wethouder der gemeente Haar lem. J. P. H. Castricum, lid van de Gemeenteraad Haarlem. Mevrouw L. M. B. van DijkLieshout, Haarlem; H. E. Everard, Aerdenhout. Mi-, Th. P. M. de Lestrieux Hendrichs, Bloemendaal. J. H. van Oosten, penningmeester van het Comité, Emmaplein 8, Haarlem (giro 28535). Dr. J. M. A. van Schuylenburch, directeur van het ziekenhuis St. Joannes de Deo, Haarlem. Prof. dr. A. M. A. A. Steger, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, voorzit ter van het Comité, Haarlem. J. P. van Zon pr„ Rector van het Zieken huis St. Joannes de Deo, secretaris van het comité. Vragen in dezen moeilijken tijd is een on aangename taak, en het zou in tegenspraak zijn met den geest der Broeders, die gedre ven door de liefde Gods, zoo gaarne hun werk belangeloos in dienst der menschheid ver richten, zoo iemand daardoor overlast- zou worden aangedaan. Van den anderen kant, ve len zouden het euvel duiden, wanneer ver zuimd werd hun de gelegenheid te bieden van hun meeleven met een waardeering voor de Broeders blijk te geven. Dan ook; men- schelijke waardeering is voor hen een moreele steun bij hun zwaren arbeid en een aanwij zing, dat ze den goeden weg bewandelen. Gevraagd, waarmede hun een genoegen gedaan zou kunnen worden, hebben de Broe ders geantwoord, dat zij volgaarne in de ge legenheid zouden komen het instrumentarium voor de patiënten uit te breiden met enkele nieuwe kostbare toestellen. Ook hierin uitte zich weer de zelfopofferende geest, die slechts denkt aan het welzijn, van anderen. De commissie stelt ieder, die wat geven wil in de gelegenheid, hetzij per giro (J. H. van Oosten, Emmaplein 8, Haarlem, (Giro 28535), hetzij aan de administratie van de dagbladen Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93. (Postgiro 38810); Nieuwe Haarlemsche Cou rant, Nassaulaan 51 (postgiro 5970),; N.V. Oprechte Haarlemsche Courant, Klokhuisplein 1 (Postgiro 91263), die zich bereid verklaar den giften voor dit doel te ontvangen en te verantwoorden. Collecteweek voor werkloozen- steun. Waarom vraagt de Centrale voor Werkloozen- zorg anderhalven ton? Bloemenmagazijn „EXCELSIOR" v.h. Kruisstraat 12 verplaatst naar KRUISWEG 43 Tel. 15685 Haarlem ARTISTIEKE BLOEMWERKEN (Adv. lngez. Medj Distributie van margarine en bak- en braadvet. Ruimere verstrekking en wijziging. Naar aanleiding van de verschillende be zwaren welke werden geuit ten opzichte van de verslechtering voor de groote gezinnen bij de verstrekking van bak- en braadvet bij onvermengde margarine, heeft thans de mi nister van Sociale Zaken een nadere be slissing genomen en de volgende bekendma king tot de gemeentebesturen gericht: Met betrekking van de distributie van on vermengde margarine en bak- en braad vet aan werkloozen en armlastigen, heb ik de eer Uw College te berichten, dat ik in over leg met mijn ambtgenoot van Landbouw en Visscherij heb kunnen goedkeuren, dat in de schaal voor de verstrekking dezer produc ten, welke bijlage aan mijn circulaire No. 50-1376, afd. W. en S. dato 23 Februari 1937 was toegevoegd, eenige wijzigingen worden aangebracht. Dientengevolge zal aan de gezinnen met zes of meer gezinsleden in totaal een gelijk kwantum onvermengde margarine en bak- èn braadvet kunnen worden verstrekt als zij voorheen, te weten vóór 14 Maart j.l., uit sluitend aan onvermengde margarine konden bekomen. Daarbij zijn de totaalkwantums voor de gezinnen met 2 tot 5 gezinsleden gehand haafd, voor wat -betreft de gezin nen met 5 gezinsleden met verhoo ging van het kwantum onvermengde marga rine en verlaging van het kwantum bak- en braadvet. De verstrekking volgens de gewijzigde schaal behoort in te gaan op 28 Maart aan staande: Recht heeft - p. week - Aantal pakjes v. e. een gezin van: half pond personen onvermengde bak- en margarine braadvet. 2 1 1 3 1 1 4 1 1 5 2 2 •VERDUISTERING. Door de Haarlemsche recherche is Vrijdag een 24-jarige kioskbediende uit Haarlem aangehouden, verdacht van verduistering van j f 180 ten nadeele van een autobus-onderne ming te IJmuiden van 41.- ten nadeele van De Vries' Hollandsche Reisvereeniging ..Samenwerking", gevestigd te Leeuwarden, en van f 5 ten nadeele van een inwoner te IJmuiden. Hij had dit geld voor plaats bewijzen en abonnementen ontvangen. De man is in verzekerde bewaring gesteld VOETBAL. BELGIë—NEDERLAND. Het Belgisch elftal samengesteld. Uit Brussel: Het Belgische elftal, dat op 4 April te Antwerpen tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: v Doel: Braet (C. S. Brugge). Achter: Paverick (Antwerp F. C.) en Joacim (Olympique Oharieroi). Midden: Dalem (Standard), Stynen (Olym pique Charleroi) en De Winter (Beerschot) Vóór: Buyle (Daring), Ceuleers (Beerschot), Voorhoof (Liersche Sportkring), Raymond Braine (Beerschot) en Van den Eynde (Beer schot) Als reserves zijn aangewezen Bad jou (Da ring), Smellinckx (Uinon St. Gilloise), Meul- dermans (Beerschot), Isenborghs (Beerschot) en Capelle (Standard). Het E. D. O.-jubileum. Als onderdeel van de feestelijkheden ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum, heeft E.D.O. op eersten Paaschdag sixes ge organiseerd waaraan deelgenomen wordt door ongeveer 170 spelers en adspiranten.. Het be gint len Paaschdag te 10 uur. Een luidspre kerinstallatie zal aanwezig zijn om de gezel ligheid te bevorderen. De sixes zullen den geheelen dag op alle E.D.O.-tereinen plaats hebben. De „Centrale" schrijft: Is het eigenlijk wel noodig deze vraag te stellen? De werkloozen hebben bijzonderen steun noodig om de steeds terugkeerende zorgen het hoodf te kunnen bieden. Jong Holland snakt naar werk. Onze meisjes, die werkloos zijn of geen plaats kunnen vinden in het beroep waarvoor ze werden opgeleid, hunkeren naar een pas senden werkkring. Onze vrouwen worstelen eiken dag weer met de permanente tekorten. Ze worden daar van zoo moede, dat men het niet kan uit spreken. We willen de moeder helpen in dien strijd, die haar naar beneden zuigt. Daarom vraagt de „Centrale" anderhalven ton. In negen werkkampen kunnen elke periode 850 jeugdige werkloozen geplaatst worden. Dat. wil zeggen, dat er in 1937 vijfmaal 850 jeugdige werkloozen, gedurende 9 weken, kunnen werken. Onze volwassen werkloozen moeten we helpen door in verschillende plaatsen wat voor hen te doen door ontwikkeling en ont spanning. De meisjes kunnen een korte, maar goede opleiding krijgen voor huishoudelijk werk. De aanvragen wettigen de opening van een tweede Internaat. Maar dat kan alleen, als gij medehelpt aan de inzameling van de anderhalve ton. Ook de vrouwen mogen niet vergeten wor den. Ge had die vrouwen eens moeten zien, toen ze verleden jaar een paar vacantiedagen in Oud-Leusden en Putten doorbrachten. Hoe heerlijk was het voor haar, eens even de zorg te kunnen vergeten en deze aan anderen te kunnen overlaten. Christelijk Nederland heeft een dure ver antwoordelijkheid tegen de jeugdige en vol wassen mannelijke werkloozen, de meisjes en de vrouwen, die gebukt gaan onder het leed der crisis. Ook al zijn uw inkomsten belangrijk ver minderd. gij werkt nog en daarom kunt u geven. Al is het nog zoo weinig: GEEF! De collecteweek in Haarlem valt van 5 April tot en met 10 April. Denk aan den radio-avond op 31 Maart a.s., die belooft zeer interessant te worden. Het comité te Haarlem is samengesteld als volgt: W. Roodenburg, mr. W. Briët, W. F. G. Dankbaar. G. Visser Jr., R. R. de Graaf. B. Vrugt. J. de Smalen, mevr. Ds. Hoorweg, mevr. Ds. Waardenburg, terwijl opgaven van hen. die aan de collecte willen meewerken, in wel ken vorm ook, gaarne worden ingewacht bij mevr. A. L. D. de Clercq—van Lennep, Dreef 32, Haarlem. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZFILVEREENÏGING De H.Z.V. houdt Dinsdagavond 30 Maart haar jaarvergadering in het gebouw „De Nij verheid" 10 11 12 13 14 15 16 JEUGDIGE DIEVEN. Vrijdagavond heeft een politieagent van de hondenbrigade een 17-jarigen hovenier aan getroffen op een bouwwerk, aan de Bisschop Callierstraat. Een paar andere jongens, die bij hem waren, namen ijlings de vlucht. De hovenier bekende, daar gekomen te zijn. met het doel, hout en plamuur te stelen. Een bus met plamuur en gips was gereed gezet om mee te nemen. In verband hiermee zijn later ook de twee gevluchte jongens aangehouden; zij waren resp 16 en 17 jaar oud. Ook zij bekenden, met'hetzelfde doel te zijn gekomen. Tegen de jongens is proces-verbaal opge maakt NBDERLANDSCHE GLADIOLUS VEREENIGING. Het Weekblad voor Bloembollencultuur maakt melding van de dezer dagen gehouden ledenvergadering van de Ned. Gadiolus Ver- eeniging. De statuten werden gewijzigd in verband -met de vorming van een groep van leden, die tevens lid zijn van de veüing West-Friesland. De vergadering nam vervolgens kennis van mededeelingen over propaganda tijdens de Wereldtentoonstelling te Parijs. Van een be planting op het terrein van het Nederl. Pavil joen zal niets komen; het terrein is door op stand van hooge hoornen ongeschikt en boven dien te klein. Indien financieele medewerking van de betr. regeeringsinstantie kan worden verkregen zal in plaats van de buitenbeplan ting. een collectieve uizending van bloem stukken in oen nader te bepalen week plaats vinden, welke in de zalen van het Ned. Pavil joen zal worden opgesteld. Terzake van deelneming met een collectieve inzending der N.G.V. aan de Intern, tuinbouw tentoonstelling die dezen zomer eveneens te Parijs zal plaatsvinden, zijn besprekingen gaande. Van 1522 Augustus zal in het kader van deze Internat, tuinbouwtentoonstellingen een speciale Gladiolustentoonstelling plaats vinden, waar een groote collectieve inzending van Nederlandsche gladiolen zeer op zijn plaats zou zijn. Het bestuur is bezig de daar voor benoodigde financiën o.m. uit een subsi die van het Centraal Bloembollen Comité te verkrijgen. Ook over een inzending in den vorm van een gezamenlijke deelname op de Gladiolus tentoonstelling in Londen 17/18 Augustus, is gesproken en zullen t.z.t. nadere mededeelin gen volgen. VOETBAL IN ENGELAND. Op Goeden Vrijdag werden de volgende wed strijden gespeeld: ArsenalStoke City 00 Bolton WanderersSheffield Wedn. 10 BrentfordPreston North End 11 ChelseaCharlton Athletic 30 Grimsby TownPortsmouth l0 LiverpoolManchester City 05 Manchester UnitedE verton 21 MiddlesbroughBirmingham 31 SunderlandWolverhampton Wand. 62 BILJARTEN. BILJARTCLUB DER SOCIËTEIT VEREENIGING. A.s. Woensdagavond houdt de Biljartclub der Sociëteit Vereeniging haar jaarlijksche algemeene vergadering. Dan worden ook de prijzen van de rooster wedstrijd op de match en kleine tafel uitgereikt. WIELRIJDEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN". A.s. Zondag wordt de tweede rit voor de competitie gereden,. 40 K.M. vóór A-, B- -en C-klassers 25 K.M. voor-dé juniores. Hiervoor wordt te 9 uur bijeen gekomen. Op tweeden Paaschdag wordt deelgenomen aan de Fede ratiewedstrijden op de Olyim-piabaan, waar voor te 1 uur wordt vertrokken van het club gebouw. De stand der competitie is: A-klasse: v. Dijk 6 p., de Best 5, Schaper 4, Th. Drost 3, Moerkerk 2, de Brey, Hessels, Scheidier, Burger. D. Drost. Groot, v. d. Hey- den en Kinkel elk 1 punut. B-klasse: S. Bos 6 p., Valkman 5, Esveld 4, Hensen 3, Terburg 2, Dalfsen, Krom. de Lange, v. d. Nes, v. Noorden, Opbroek, Schenk L. Sietsma, J. Sietsma, de Vos, v. Halst, J. Bos, Hutt, Wennink en v. d. Mark elk 1 punt. C-klasse: Bakker 6 p„ Steinman 5, Koele- meijer 4, Feye 3. Keizerswaard 2. Vonk, Hes sels, v. d. Pols, Hoogenbirk, Wolff, de Winter en Kolk elk 1 punt. Juniores: v. d. Anker 6 p., Keizer 5, Eldik 4, Bos 3, Bakker 2, Sterke, Laan en Veen elk 1 punt. Cricket in Nieuw Zeeland. WELLINGTON, 25 Maart. Op den tweeden dag sloot de 1ste innings van de M.C.C. na 3347 op 427, dank zij Allen, die Woensdag op 14 staande, zijn totaal met 74 runs wist te verhoogen. De Engelsche captain scoorde in een snel tempo. Zijn 88 bevatte 52 runs aan boundaries (13 X 4). Allen deed vervolgens ook met den bal prachtig werk en zijn eerste 3 wickets ver overde hij voor slechts 6 runs. Vivian (88) en Page (50), de twee geroutineerde Nieuw- Zeelandische testcrisketors waren van de kop stukken de eenige batsmen, die vat op den Engelschen aanval kregen en door uitste kend spel de 200 opbrachten voor het verlies van 6 wickets. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 Maart. Bevallen: 25 Maart: C. G. Michel—Verst-ra- teen, z., C. G. v. BaarenSchmitz, d., 26 Mrt. A. M. v. d. EijndeBosch, d„ C M. Wolters Dreijer, z., 27 Maart: M. v. d. Bosch—Wouden berg. d., J. v. Strien—Fortgens. d., D. Smit- Haak. z. G. DamiaansRijneveld. d. 25 Maart: A. HaldermanBarmentlo. d., H. Dirks—Waterman, z.. C. A. J. Rouwhorst—v. Gennip, d.. 26 Maart: M. Lagerweij—v. d. Stelt, d.. W. Teeuwen—v. d. Goes, z., C. de GrootSmit, d. Overleden: 25 Maart: C. Heres, 84 j. L. Raamstraat, B. Baartse, 75 j., M. v. Heems kerkstraat, W. Waalewijn, 61 j., Krelagestr., J. H. Drijver—v. Ruyven, 87 j. Velserstraat 26 Maart: W. F. Tempelman, 70 j. Plein, M. C. VeeningsSchuitemaker, 49 j., Kamperlaan B. de Moes—v. d. Laan, 22 j., Oosterstraat, B. J. v. Ake, 86 j. KI. Houtstraat, E., 1 d., d. v. D. C. Keetlaer, Borskistraat, 27 Maart: A. C. Kottenv. d. Berg, 81 j„ Brouwersstraat. M. Krombeen, 70 j„ Duvenvoordestraat. 25 Mrt.: J. M. v. Huizen. 93 j„ M. v. Heemskerkstraat, A. E. Freni--Maas, 80 j., Schotersingel, C. Adams—v. Velzen, 58 j., Kamperlaan, B. v. d. Putten—Endeman, 68 j„ Rijksstraatweg. Wat Artis met Paschen te zien geeft. Artis staat weer „in het toeken" van de Lente. Niettegenstaande de gure buien der laatste dagen lachen er overal de paarse en gele crocussen in de gazons, bloeien er de goudbestikte kornoeljes, bungelen er de bronzen katjes aan de elzen en toonen de vogels er overal allerlei voorj aars-activiteit. Een genot, nu de bonte eenden bezig te zien, het opgewonden roepen van smienten en pijlstaarten, het ratelen van zomer- en flui ten van wintertalingen te hooren, het kner pen van krak- en wilde eenden-woerden en het. vergeleken bij het geluid van tamme eenden, bescheiden gekwaak van de gewone wilde eenden-wijfjes op te vangen, van de eenige eend dus. die werkelijk kwaakt. Het sierlijk buigen en verder pronken van dit op gewonden waterwild laat de verrassende schoonheid van kleurenteekening goed tot haar recht komen en daarmee ook tot haar biologische bedoeling of beteekenis. het her kennen van soort en sexe. Hier en daar za gen we al eendenmoertjes op zoek naar een nestplaats de holle boomstammen en lis- schenbeplanting „inspecteeren". De zwanen in hun imponeerhouding, de aalscholvers in hun zonderling zelfvertoon, de klepperende ooievaars en krassende reigers, de water hoentjes, keffend, kwetterend en vechtend op de broed-terreinen, de meeuwenkolonie, waarbij nu ook een burgemeester uit het hooge Noorden, geven zooveel moois en merk waardigs te zien, dat zich alleen nu en in Artis bovendien zoo overvloedig laat waarne men, dat daarom alleen al een Paaschbe- zoek aan Artis .volkomen „gewettigd" is. Maar er is meer! In het apenhuis klautert een leuke baby, bij de roofdieren stoeien al weer verschillende jongen, er is ook een nijlpaar- denjong en bij de herten en runderen staan ons nog verdere verrassingen eerstdaags te wachten. De jonge gorilla is al in gewicht en postuur verdubbeld, de jonge Wisenten, thans van de ouders gescheiden, ontwikkelen zich naar wensch en in het nijlpaardenhuis zijn voorloopig een paar mooie, jonge exempla ren van den Zuidelijken of Patagonischen zeeleeuw ondergebracht, waarvan het man netje tot 4 M. lang kan worden. Deze soort is nimmer tevoren in Artis te zien geweest. Een bijzonderheid is ook de koppel zaagbek- eenden in de slotgracht van de uilenruïne, vischjagers uit het Noorden, wier „zeefsna- vel" het karakter van grijp- of vang-sneb vertoont en aan een gavialen-bek doet den ken. Het Aquarium komt met verschillende broedsels van visschen voor den dag. Een paar Tilapia nilotica (bekbroeders!) geeft er nu territoor verdedigen en kuitschieten te zien. Gedurende de Paaschvacantie en wel tot en met 31 dezer zal het aquarium nog des avonds van 810 uur verlicht en voor het publiek toeganklijk zijn tegen den geredu- ceerden entrée-prijs van f 0.25 per persoon. Op de beide Paaschdagen zal de tegenwoor dig reeds dagelijks gereduceerden entrée-prijs tot den tuin nog verder verminderd worden tot slechts f 0.50 per persoon. Voor Centrale Verwarming: BREOHCOKES, WALES ANTHRACIET 5p/80. WALES ANTHRACIET NOOTJES VIER. „DE SPAARNESTAD" FRIESCHE VARKENSMARKT 6—10, TELEFOON 14164 (Adv. lngez. Med.) IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: manden Utrecht IJM 73 735 f 3380 Voorwaarts IJM 83 100 f 1470 De Hoop IJM 46 140 f 1790 Loggers: SCH 69 f70; KW 3 f580; KW 76 f1510; KW 69 f590; KW 45 f200; KW 110 f610; KW 132 f220; KW 33 f410; KW 65 f700; KW 27 f430; KW 59 f 220; KW 14 f170; KW 158 f270; KW 22 f99; KW 178 f370. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmorkt; Witte Zee, IJM 167. Vangst 80 m. schelvisch, 110 m. braadschelvisch, 100 m. wijting, 60 m. gul, 220 m. koolvisch, 15 m. radio, 15 varia. Totaal 600 manden benevens 165 stuk stijve kabeljauw en 160 stuks stijve leng. Rotterdam, IJM. 112. Vangst 100 m. schel visch, 120 m. braadschelvisch, 100 m. kabel jauw, gul en blanke koolvisch, 360 m.. kool visch, 70 m. wijting, 30 m. radio, 20 m. varia, 10 m. platvisch. Totaal 810 manden, benevens 100 stuks stijve leng en 200 stuks stijve kabel jauw. Caroline, IJM. 26. Vangst: 65 m. schelvisch, 130 m. braadschelvisch, 100 m. kabeljauw en gul, 250 m. koolvisch, 100 m. wijting, 30 m. radio, 25 m. makreel, 15 m. varia. Totaal 715 manden benevens 425 stuks stijve kabeljauw. Clasina Luther, IJM 59. Vangst: 90 m. schel visch, 160 m. braadschelvisch, 170 m. koolvisch, 50 m. gul, 90 m. wijting en radio, 10 m. ma kreel. Totaal 570 manden benevens 150 stuks stijve kabeljauw en 20 stuks stijve leng. Maria R. Ommering, IJM 7. Vangst: 55 m. schelvisch, 115 m. braadschelvisch, 70 m. gul, 55 m. wijting, 155 m. koolvisch, 10 mi varia. Totaal 460 m. benevens 170 stuks stijve ka beljauw. Catharina Duivis, IJm. 60. Vangst: 25 m. tong, 5 m. tarbot, 15 in', groote schol, 25 m. kl. schol, 25 m. pufschol, 45 m. wijting. 10 m. varia. Totaal 150 m. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.15—0.86. Griet per 50 K.G. 32—15. Tongen per K.G. 1.05—0.63. Groote schol per 50 K.G. 11. Middelschol per 50 K.G. 14.5014. Zetschol per 50 K.G. 21.50—18. Kleine schol per 50 K.G. 16.50—7. Bot per 50 K.G. 7—3.66. Schar per 50 K.G. 7.50—3.70. Tongschar per 50 K.G. 2931. Rug per 20 stuks 3611. Vleet per stuk 1.851. Kleine poon per 50 K.G. 83.90. Groote schelvisch per 50. K.G. 1412. Middelvisch per 50 K.G. 13-—10. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 12 .60. Kleine schelvisch per 50 K.G. 95. Kabeljauw per 125 K.G. 33—16. Groote gullen per 50 K.G. 9—7.50: Kleine gullen per 50 K.G. f 8—4.60. Wijting per 50 K.G. 3.60—1. Makreel per 50 K.G. 3.30—3. Heilbot per K.G. 0.93—0.70. Leng per stuk 1.651.25. Koolvisch per stuk 0.500.10. Meest matigen Westelijken tot Noorde lijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, buiïg, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 766.0 m.M. te Vestmanoer. Laagste 744.6 m.M. te Kopenhagen. De depressiekern welke eergisteren over de noordelijke Noordzee was gelegen heeft zich een weinig oostwaarts verplaatst. Een daalge- bied van den luchtdruk trok gisteren zuid waarts van ons land langs en heeft den de pressietoestand over de Oostzee nog ver sterkt. De kern van het lagedrukgebied ligt nu over Zuid-Zweden, zij veroorzaakt krach- tigen zuidwestelijken tot zuidelijken wind over Noord-Duitschland en Polen, waar bo vendien talrijke stations sneeuwbuien melden. Over de Noordzee is de wind west tot noord met buiig weer in onze omgeving. De hoogedruk in het zuidwesten maakte plaats voor een vrij omvangrijke depressie, welke waarschijnlijk stationnair is en op de weersontwikkeling ten onzent geen invloed zal uitoefenen. Over IJsland houdt de hooge- drukking stand, al heeft deze iets minder te betoekenen dan de voorafgaande dagen. Zuid waarts van IJsland strekt zich een rug van hoogedruk over de Britsche eilanden tot over West-Frankrijk uit. De stijging van den lucht druk, welke over de Britsche eilanden aan houdt, geeft weinig hoop op een algeheele verbetering van het weer voor den eersten Paaschdag. De toevoer van polaire lucht blijft aanhouden zoodat de kans op buien nog vrij groot is, terwijl geen temperatuurstijging van beteekenis verwacht mag worden. Wel zullen tusschen de buien perioden van zonneschijn bij gebroken lucht optreden. "Voor den tweeden Paaschdag is eenige ver mindering van de buiigheid, met een iets hoogere temperatuur, echter waarschijnlijk. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 38 F. Laagste hedennacht 34 F. Hoogste heden 38 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 754 m.M, Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 3.17 uur; n.m. 15.29 uur. Strand berijdbaar van 8.1513.30 uur. Zondag v.m. 3.48 uur; n.m. 16.01 uux\ Strand berijdbaar van 8.4514.00 uur. Maandag v.m. 4.23 uur; n.m. 16.38 uur. Strand berijdbaar van 9.30—14.30 uur. Dinsdag v.m. 4.46 uur; n.m. 17.05 uur. Strand berijdbaar van 10.00—15.00 uur. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver 23 van Champerico. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 24 van Liver pool. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 25 v. Rott. n. Hamburg. Jaarstroom, 26 v. W.-Afrika te Amst. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, vertr. 27 v. Port Natal n. Beira en Rott. Randfontein (thuisr.) pass. 26 Ouessant. Boschfontein, 26 v. Hamburg te IJmuiden. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, 26 v. Amst. n. B.-Ayres. Montferland, (thuisr.) 26 v. Santos. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitr.) pass. 25 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, 26 v. Hamburg te Antwerpen. Aurora, Lissabon n. Amst. p. 26 Finisterre. Crijnssen, Amst. n. W.-Indië p. 25 Flores. Hermes, 26 v. Bourgas te Amst. Irene, Amst. n. W.-Indië p. 25 St. Michaels. Mars, 25 v. Venetië n. Fiume. Orion, 25 v. Genua n. Malta. Orpheus, Amst. n. Kopenhagen p. 26 Holte- nau. Stuyvesant, 26 v. Paramaribo te Amste. Orestes, 26 v. Hamburg te Amst. Rhea, 26, van Rott. n. Lissabon. Triton, 26 v. Amst. n. Rott. Theseus. Amst. n. Lissabon 26 te Velsen. Titus, 26, v. Livorno n. Napels. Venus, 26 v. Amsterdam te Hamburg. Vulcanus, Portimao n. Genua p. 26 Gibraltar ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisr.) 25 v. Singapore. Sibajak (thuisr.) p, 26 Sagres. Baloeran (uitr.) 26 v. Colombo. Ameland (thuisr.) 25 te Marseille. Garoet, 25 v. Rott. te Hamburg. Indrapoera (uitr.) 26 v. Southamptoi Kota Tjandi (thuisr.) 26 te Suez, llitar (thuisr.) pass. 26 Pt. de Galle. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 26 van Genua. Poelau Tello, 26 v. Hamburg te Bremen, De Bilt voorspelt: ONS KNIPPATROON. Nr. 832, maat 44. Een zomermantel is wel een der moeilijkste keuzen van de zomergarderobe. Wantmen moet er alle japonnen onder dragen kunnen en dat niet alleen, de mantel moet ook met alle japonnen een smaakvol geheel vormen. Het spreekt dus vanzelf, dat de mantel gekozen wordt in een tint, die in alle japonnen voor komt. Donderblauw of donkerbruin zijn tin ten, die overal bij gedragen kunnen worden. Het is op het oogenblik modern de zomerman tels niet te voeren; het spreekt wel vanzelf, dat de binnenkant dan netjes afgewerkt moet worden. Het model op onze illustratie kan echter ook heel goed van linnen gemaakt worden. Wit of écrukleurig linnen zullen bijzonder vol doen. Benoodigd materiaal: 3 M. van 130 c.M. breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 44: bovenwijdte 102 c.M. taillewijdte 86 c.M., heupwijdte 110 c.M. Door het al of niet aan knippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Dit patroon is van heden af gedurende een week te verkrijgen voor 26 ets. bij de bureaux van dit blad, Groote Houtstraat 93 en Soenda- plein 37.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2