BENDER Felle brand in de Anegang. Inderdaad een Bijou! DINSDAG 30 MAART 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 In het schoenenmagazijn van Paanakker. Groote schoenenvoorraden verbrand. Duizenden guldens materieele schade In het schoenenmagazijn van den heer B. Paanakker, Anegang 23, heeft gistermorgen omstreeks kwart over zeven, een felle brand gewoed waarbij een groot deel van de aan wezige schoenvoorraden een prooi der vlammen werd. De schade beloopt duizenden guldens. De brand is ontstaan doordat de dienst bode de asch van den haard in een karton nen schoenendoos in den kelder gezet heeft. De doos begon te smeulen en vatte vlam. Het vuur vond in de aanwezige voorraden houtwol, emballage benoodigdheden. en schoenenvoorraden een gereede prooi en weldra begon dan ook de vloer van het schoenenmagazijn lustig te branden, ter wijl een verstikkende rook omhoog steeg. Gelukkig werd de heer Paanakker, die bo ven het magazijn sliep door den rook gewekt, hij sprong onmiddellijk zijn bed uit en waar schuwde in allerijl de brandweer. Zijn vrouw en kinderen waren reeds naar beneden gekomen en werden bij buren on dergebracht. De brandweer onder leiding van comman dant C. van den Broek arriveerde weldra met twee motorwagens en met twee slangen op de waterleiding werd het vuur kracht dadig bestreden. Het blusschingswerk vorderde echter zeer langzaam terwijl het door de dikke verstik kende rook ten zeerste bemoeilijkt werd. Eerst toen twee brandweerlieden met rook- maskers den kelder binnengedrongen waren en den vloer was ingeslagen, gelukte het de vlammen meester te worden. Zoowel door het water als door het vuur was echter zeer ernstige schade aangericht. Groote voorraden schoenen waren geheel verbrand of ten deele verkoold. Het magazijn bood een troosteloozen aan blik, overal verkoolde en half verbrande doo- zen met schoenen en laarzen; terwijl door den half verbranden vloer het gevaar van naar beneden vallen niet denkbeeldig was. Omstreeks 10 uur was men het vuur geheel meester en werd begonnen met het naar buiten brengen van de schoenenvoorraden. Zooals wij reeds schreven is de materieele schade aanzienlijk en hoewel nog niet pre cies gezegd kon worden hoeveel zij bedraagt, beloopt zij toch duizenden guldens. De heer Paanakker was verzekerd. SLOTBAL DANSINSTITUUT TH. W. VAN DER MOOLEN. Zaterdagavond had de heer Th. W. van der Moolen in zijn instituut aan de Kleine Hout straat een slotbal voor zijn leerlingen geor ganiseerd, dat uitstekend geslaagd is. De dansmuziek, die verzorgd werd door de bekende „Jazz Brothers" o. 1. v. Cor Rackwitz droeg niet weinig tot de goede stemming bij terwijl diverse aardige attracties er voor zorgden dat de aanwezigen zich geen oogen- blik behoefden te vervelen. Dat het werk van de heer van der Moolen door zijn leerlingen zeer gewaardeerd wordt, bleek .wel uit het fraaie geschenk, een klok, die hem namens zijn leerlingen werd over handigd. Aan mevrouw van der Moolen werden bloemen aangeboden. Tot laat in den nacht duurde de feestpret onverminderd voort. De heer van der Moolen kan met veel genoegen op dit geslaagde slot bal terugzien. OPMERKINGEN VAN LEZERS ONGEWENSCHTE TOESTAND. Een abonné schrijft ons o.a.: Ongeveer tegenover het Tesselschadeplein loopt van den Rijksstraatweg naar den Ver- gierdeweg een laantje. Langs dit laantje be vinden zich ettelijke „vuilnisbelten", die reeds thans een verre van aangenamen geur verspreiden. Als het warme weder komt, zul len deze vuilnishoopen broeinesten van in secten en bacteriën zijn. De toestand aldaar spot met ieder begrip van hygiëne en moet vooral in het warme jaargetijde, in dit zich meer en meer uitbreidende stadsgedeelte, een gevaar voor de omgeving worden. In dit gedeelte der gemeente Haarlem ont breekt overigens politietoezicht vrijwel ge heel, zoodat de bewoners veel last ondervin den van baldadige jeugd. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 31 MAART 1937. Programma I: Programma II: Hilversum II. Hilversum I. Programma III: 8.00 Keulen. 9.50 Deutsch- landsender; 10.20 Pauze 11.05 London Regio nal. 11,20 Danmarkt Radio. 12.20 Vlaamsch Brussel; 2.05 London Regional; 2,50 Parijs Ra dio. 4.20 Keulen. 5.00 Pauze. 5.05 Parijs Radio. 5.20 Keulen. 7.05 Diversen. 7.50 Londen Re gional. 8.20 Rome. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel. 9.20 Pauze. 10.35 Droitwich. 10.25 Weenen. 10.50 London Regional. Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Fran- sche avond. 1. Reine de Musette, Emile Va cher. 2. Ne dis pas toujours, Luciénne Boyer; 3. Un type en casquette, Emile Vacher; 4. Mon bel Amigo, Charlotte Dauvia; 5. Parle moi d'autre chase, Lucienne Boyer; 6. La Veuve. Damia; 7. J'aime tes grands yeux, Lys Gauty; 8. La petite Tonkinoise, Josephine Baker; 9. Quand tu seras dans mes bras, Lu cienne Boyer; 10. Chanson de fou, Damia; 11. J'ai deux amours, Josephine Baker; 12. Dans des bras. Charlotte Douvia13 J'ai laissé mon coeur: Lucienne Boyer; 14. Les triollets. Emile Vacher; 15. Je m'en fous, Emile Vacher; 16. Le chaland qui passe; Lys Gauty. 8.00— 12.00 Diversen Feest- en propaganda-avond Ned. Roode Hulp. Voor hulp aan Spanje. Het comité Kleverpark van de Ned. Roode Hulp gaf Zaterdagavond in de Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw een feestavond met bal, waarvan het eigenlijk doel was, de aan wezigen, die in vrij grooten getale waren op gekomen, op te wekken, mede te werken bij het verleenen van steun aan Spanje in den vorm van het zenden van levensmiddelen, in de eerste plaats zuivelproducten. Nadat de voorziter de heer P. J. Valentijn, den avond met een kort woord had geopend, was het woord aan den heer C. Winterink, die er de aandacht op vestigde, dat de strijd in Spanje nu al 9 maanden woedt. De ka nonnen van Franco beschieten thans voort durend de binnenstad van Madrid, de kwar tieren, waar de arbeiders wonen en tiendui zenden vrouwen en kinderen lijden in Span je. Toch gaat het leven in Madrid gewoon voort; er is geen moedeloosheid onder het volg; het kan zijn dat jonge menschen, die des avonds aan een feest hebben deelgeno men, den volgenden morgen hun taak weer gaan vervullen in de loopgraven. De strijd, die nu in Spanje wordt gestre den, zeide spr., is een strijd tegen het feo dale systeem, het is een strijd, niet tegen de kerken, maar tusschen fascisme en democra tie en hij is van het grootste belang voor de toekomst, niet alleen van Spanje, maar van alle democratisch geregeerde landen. Als Spanje valt, zullen Frankrijk en de an dere democratische landen volgen. Spr. wektp op tot het verleenen van hulp aan de Spaansche moeders en de Spaansche kinderen. Wie zelf niets te missen heeft kan de arbeidersbevolking, de kleine midden standers en de boeren in den omtrek bezoe ken, om hen te overtuigen van de noodzake lijkheid van hulp aan Spanje. Er moeten werkbrigades worden gevormd die om le vensmiddelen voor Spanje vragen. Het moet een massale organisatie worden, opdat een nieuwe Spaansche natie uit dezen strijd kan ontstaan. Op dezen avond werd verder muzikale medewerking verleend door het accordeon orkest „Energico", onder leiding van den heer J. de Smit en het dansorkest „The Four Ramblers", welke beide muziekgezelschappen zich op uitstekende wijze van hun taak kwe ten. Chr. Oranje Garde. Streekdag met défilé. Op den 2d en Paaschdag was door de Chris telijke Oranje Garde Vendel Haarlem, een streekdag georganiseerd, die uitstekend ge slaagd is. Circa 300 Oranje Gardisten verte genwoordigend de vendels Amsterdam, Alphen aan de Rijn, Den Helder, Utrecht en Delft, hadden aan de uitnoodiglng van het Vendel gehoor gegeven. 's Morgens werd een wijdingsedienst ge houden in de Bakenesserkerk, waar hopman H. Ratma sprak over: „Vreest God; eert den Koning". Hierna volgde een défilé door de stad waar bij de volgende route genomen werd. Nieuwe Gracht, Kinderhuissingel, Wilhelminastraat, Raamsingel, Gasthuissingel, Kleine Houtstraat Lange Veerstraat, Groote Markt, Zijlstraat, Nassaulaan, Nassauplein. Hier werd onder trommelgeroffel een krans gelegd aan den voet van den Wilhelmina- boom. Des middags werd een wandeling gehouden in de richting van het Brouwerskolkje. Ver volgens verzamelden de deelnemers zich in gebouw „Olympia" waar een filmvertooning plaats vond. Vertoond werd een aardige teekenfilm, een leerzame film over Zwitser land en een twee-acter die zeer bij de aan wezigen in den smaak vielen. HOOGTE DER PIANO 10 1 CM. Zóó luidt de bewonderende uitroep van allen, die deze prachtige, kleine „Bijou"-piano onder hun oogen kregen. Het is een klein doch volledig 7 octaafs instrument, uiterst modern gebouwd, prachtig van lijn en een sieraad in Uw huis. Werkelijk een unicum I Maar het meest markante in de Bijou is de gepatenteerde, dubbel ge spannen zangbodem. Deze vernuftige constructie maakt het instrument ongekend zangrijk en opvallend vol van toon! Als U de Bijou ziet en hoort, gelooft U niet, dat de prijs zoo laag is. Deze bedraagt, bij de voorname uitvoering in gepolitoerd mahonie, slechts 490.", in eiken f 475.- Vraag ons bijzonderheden door inzending van onderstaanden bon. Nog beter is, zelf het instrument eens te komen hooren. U zult er verrukt over zijnl (Adv. Ingez. Med.) Uit volle borst werd hierna het Wien Neêrland's Bloed" gezongen, waarna hopman H. Ratsma van het vendel Haarlem een slui tingswoord sprak. Spr. bracht hartelijk dank aan de afdeelingen die hier vertegenwoordigd waren en die zooveel hebben bijgedragen tot het welslagen van dezen dag. Spr. hoopte dat als het vendel Haarlem eens uitgenoodigd zou worden, dit vendel met een groot aantal deelnemers voor den dag zou komen. Hierop werd de bijeenkomst met gebed ge- gesloten. ELSE MAUHS IN DEN STADS SCHOUWBURG. ELse Maulis treedt Donderdag 1 April a.s. in den Stadsschouwburg, voor het eerst na haar herstel, op in „Elizabeth, de vrouw zon derman", bij het Masker (Dira Ko Arnoldi). Behalve Else Mauhs treden in .Elizabeth" nog op Georgette Reyewsky. John Gobau, Ko Arnoldi, Elias van Praag. Johan Fiolet, Bab Wijsman en Leo de Hartogh. HEEMSTEDE WIJZIGING ALGEMEENE POLITIE VERORDENING. Teneinde te voorkomen dat in den aan staanden verkiezingstijd misbruik wordt ge maakt van de openbare straat door het be kladden daarvan met politieke leuzen, komt het B. en W. wenschelijk voor te dier zake nadere voorschriften vast te stellen. Teneinde het optreden van de politie te ver gemakkelijken, vinden B. en W. het ge- wenscht, dat naast het bestaande artikel in de algemeene politieverordening, waarbij o.m. het bekalken van straten is verboden, in die verordening ook een artikel wordt opgeno men, waarbij het vervoeren van de daartoe benoodigde materialen eveneens wordt ver boden. tenzij kan worden aangetoond, dat dit met andere doeleinden verband houdt. B. en W. stellen den Raad voor, de Alg. Politieverordening in dien zin te wijzigen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25X zwaarder dan de meeste andere. (Adv. Ingez. Med.) H.D.-V er telling De Geveltoerist. Mijn vriend Jimmy is niet alleen een ga lante ridder, hij is tevens een uitstekend sportman. Vooral klauteren is zijn lust en zijn leven, tegen gevels dan altijd. Zoo kwam hij een dezer dagen, op een pikdonkeren avond in een stille straat langs een groot hotel, dat er van buiten reeds zóó vertrouwenwekkend uitzag, dat Jimmy zonder aarzelen besloot dit veel belovende pand eens wat nader te on derzoeken. Als een kat klauterde hij be hendig tegen den gevel omhoog. Bij de derde etage had hij geluk, want daar stond 'n raam wagenwijd open en de kamer was in duister nis gehuld. Rustig luisterde Jimmy naar mo gelijke „zaaggeluiden" doch daar het dood stil was in het vertrek, concludeerde hij, als goed vakman, dat er niemand in de kamer was. Met een eleganten zwaai wipte hij over het kozijn en landde op een dik zacht tapijt. En aangezien je nu eenmaal geen nachte lijk idauterpartijtjes tegen gevels onderneem^ om lastige vliegen het leven zuur te maken, knipte Jimmy zijn zaklantaarn aan en be gon voorzichtig zijn speurtocht. Juist was hij bezig het slot van een omvangrijken kof fer te inspecteeren, toen opeens het licht in de kamer aanflitste. „Goeden avond!" klonk een zachte aange name vrouwenstem. „Goeden avond!" antwoordde Jimmy, na eerst een vluchtigen blik naar het raam te hebben geworpen. „Ik dacht, dat het misschien prettiger voor u zou zijn om bij behoorlijk licht te werken!" vervolgde de stem, die aan een slanke, knappe blondine bleek toe te behooren. „U is erg vriendelijk!" lachte Jimmy, ge heel gerustgesteld door de prettige verschij ning, die hem zóóveel menschenkennis had hij wel dat hij dadelijk zag geen kwaad zou berokkenen, al hiéld zij voortdurend den loop van haar kleine parelmoeren brow ning op hem gericht. Jimmy had wel voor heetei vuren gestaan! „Zoudt u dat gevaarlijke speelgoed niet liever weg doen?" stélde hij gemoedelijk voor. „Knaleffecten kan ik eenvoudig niet uitstaan. Wat heb je aan de herrie!" „Ja. maarzei de blonde fee zacht, „wij kennen elkaar eigenlijk nog heelemaal niet en daarom „O, is het dat alleen! Nou. ik ben Jimmy, de geveltoerist!" „Aangenaam. Blonde Maxy. zakkenrolster!" De kleine browning verdween in een zakje van de blauwzijden pyjama, die Blonde Mary eenvoudig verrukkelijk stond. Jimmy was heelemaal niet perplex. Dat had hij da delijk begrepen, dat hij hier met een col lega te doen had. Als je ook zulke heer lijke blauw oogen hebt, wié let er dan op je handjes! Je zou er warempel het doel van je komst heelemaal door vergeten. „Nou ik zal u dan maar niet langer lastig vallen!" zei Jimmy een stap naar het raam doende. „Wilt u niet even plaats nemen, meneer... ehJimmy?" „Omdat u zoo aanhoudt dan!" grinnikte Jimmy een stoel nemend. Blonde Mary nam haai- gouden koker uit een laatje van de toillettafel en presenteerde een sigaret. „Die kokerehlachte Jimmy, terwijl hij een veelzeggend handge baar maakte, „die hebt ueh Dat was geen dameskoker; zooiets zag hij dadelijk. De blonde schoone knikte en lachte geheimzinnig. Even was het stil in het ver trek. Langzaam kringelden twee blauwgrijze rookspiraaltjes naar het beschilderde plafond. „U was dus van plan bij mij in te breken?" „Ik bewonder uw combinatie talent!" „En toen heb ik u gestoord." „Och dat heeft heusch niets te beteekenen. Trouwens, hier boven zijn nog drie etages. Die loopen niet weg. Of., eh..; had misschien Blonde Mary schudde het hoofd, speelde weer met haar parelmoeren browning. „Me neer Jimmy", fluisterde zij, „eerst was ik van plan u met dit dingetje, hier, te ontvan gen, maar ik merk, dat u een gentleman bent Van top tot teen!" beaamde Jimmy, galant buigend. nu had ik éen ideetje. Misschien kun nen we het eens worden en danDe proppenschieter verdween weer in het zakje van de pyama. Nieuwsgierig keek Jimmy naar Blonde Mary, die hem besluiteloos aan zag. „Hebt u den tijd?" vroeg zij daarop snel. „Ja? Prachtig! Wilt- u mij dan nog een poosje gezelschap houden? Of, hebt u daar be zwaar tegen?" „Bezwaar?" Een breede glimlach vloog over Jimmy's cleanshaven gezicht. „Bezwaar? Integendeel! Het zal mij een waar genoegen zijn „Het genoegen is geheel aan mijn kant. Maaktu het zich gemakkelijk, meneer Jim Nog een sigaret? Dus. zooals ik al zei, het zou voor mij een klein kunstje geweest zijn u met mijn browning in bedwang te houden en alarm te maken. Dat zou natuurlijk alles behalve prettig voor u geweest zijn. niet waar?" „Natuurlijk!" gaf Jimmy grif toe. „Ik had dan vliegensvlug weer langs den gevel naar beneden moeten klauteren en heb ner gens meer het land aan dan aan haasten! Bo vendien had ik makkelijk een been kunnen breken." „Of uw nek!" .Absoluut niet uitgesloten". „Juist. Ik heb dus dit alles niet gedaan, omdatBlonde Mary schoof een weinig met haar stoel naar Jimmy toe, die zich haastte hetzelfde te doen „omdat u mij een kleinen dienst kunt bewijzen. U bent jong, knap, elegant. U zult zeker indruk op hem maken!" „Op h e m?" „Ja. Kijk eens, meneer Jim, de zaak is deze. Sedert meer dan twee jaar heb ik een com pagnon. Een klein, onopvallend mannetje, maar een lastig heerschap, dat verzeker ik u! Nee, h ij is geen zakkenroller. Toch bewijst hij mij uitstekende diensten. Maar van alles wat ik „verdien", eischt hij minstens negentig procent. Dat gaat toch alle perken te buiten. Fifty-fifty, dat is m ij n devies, wat u?" „In dit geval bén ik het heelemaal niet met u eens!" protesteerde Jimmy. „Als u mijn partner was, had ik aan een kwartje voor een doosje cigaretten al meer dan genoeg!" Blonde Mary negeerde Jimmy's flauwe grapje en vervolgde rustig: „En dan is er nog iets. Den laatsten tijd wordt mijn compagnon verschrikkelijk hin derlijk. Hij verbeeldt zich, dat ik verliefd op hem ben. Stel je voor, belachelijk, eenvoudig! Toch durf ik hem niet zeggen dat ik van hem af wil. Hij zou er nooit in toestemmen. Tenzij hij u hier bij mij vindt. Dat zou hem razend jaloersch maken, dat weet ik zeker, en dan zou hij voorgoed verdwijnen, daar ben ik van overtuigd." „U kunt op mij rekenen!" zei Jimmy op beslisten toon. „Ik blijf hier." „Schitterend. Hij kan elk oogenblik ko men. Wij moeten nog afrekenen, begrijpt u?" „Juist. Enneals het niet onbescheiden is, wat voert die compagnon van u eigenlijk uit?" „Mijn compagnon is Op dit moment vloog de deur van de kamer open en een breedgeschouderde, rijzige heer, stoof, als een wervelwind de kamer binnen „Mijn compagnon is BOKSKAM PIOEN!!" was alles wat Jimmy nog verstond... Naar ik hoor wordt Jimmy de volgende week uit het ziekenhuis ontslagen. Dat de parelmoeren browning waarmede Blonde Mary alias Lady White, hem zoo lang had opge houden, slechts een doodgewone sigaretten koker was, kon hij toch ook niet weten! JACOB STEBLER. Schoolvoeding. Voortzetting der proef tot Pinkster. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij uw besluit van 29 Januari j.l. werd een crediet verleend groot 300.— voor het nemen van een proef tot de Paaschvacantie, met het gratis verstrekken van melk aan daarvoor in aanmerking komende leerlingen van de open bare lagere school aan den Voorweg. Deze verstrekking werd begonnen 8 Februari j.l. en voortgezet tot en met 24 Maart d.a.v. In totaal werden in deze periode van 6l/2 week 5885 fleschjes van 1/4 Liter nelk, waarvan 3678 gratis en 2207 tegen vergoeding der kosten verstrekt. Aan 65 kinderen werd de melk gratis ver strekt, terwijl 45 kinderen tegen vergoeding der kosten melk gebruikten. Voor aankoop der melk werd besteed 147. Van de Zuivelcentrale en van de ouders van kinderen, die tegen vergoeding der kosten melk ontvangen, wordt terug ontvangen 72.—, zoo dat ten laste van de gemeente blijft een be drag van 75.—. Het Hoofd der school is van meening, dat de verstrekking van melk tijdens de school tijden gunstige gevolgen oplevert en dat voort zetting daarvan aanbeveling verdient. Over het resultaat van deze proef, welke laat is begonnen en derhalve loopt over een periode van nog slechts 6yz week, kan uiter aard weinig met zekerheid worden gezegd. Wij zijn derhalve van meening, dat de proef dient te worden voortgezet tot de Pinkstervacantie, dus nog gedurende 6 weken. Na afloop daarvan kan worden onderzocht, of er aanleiding bestaat om na de zomermaan den, welke zich voor voortzetting der school voeding minder goed leenen. weer met melk- verstrekking, ook op andere scholen, te begin nen. Onder mededeeling dat het in Januari j.l. beschikbaar gestelde bedrag van 300 vol doende zal zijn voor voortzetting der proefne ming, noodigen wij u uit ons te machtigen op den bestaanden voet voort te gaan, tot de Pinkstervacantie. met het gratis verstrekken van melk. VERKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen voor den gemeente te verkoopen op den grondslag van de bepalingen en voor- waaredn, genoemd in de desbetreffende voor- loopige koopakte, aan de heeren G. J. Smit en E. Honderdos, makelaars, te Heemstede, 4 per- ceelen bouwterrein, gelegen respect, aan de naardzijde van het Richard Holplein, hoek Franz Schubertlaan, aan de oostzijde van de Franz Schubertlaan, aan de zuidzijde van het Sweelinckplein en aan de westzijde van de Beethovenlaan. anderscheidelijk groot 1048 M2 en pl.m. 904 M2, tegen den prijs van f 40.300. ONTEIGENING IN HET BELANG DER VOLKSHUISVESTING. Ten einde uitvoering te kunnen geven aan de bij Raadsbesluit van 27 Maart. 1930 vast gestelde herziening L. van het uitbreidings plan heeft de N. V. Grond- en Bouwbedrijf, gevestigd alhier de medewerking van B. en W. verzocht, om, ter verkrijging van de beschik king over in dat plan begrepen eigendom men tot onteigening daarvan op hare kosten over te gaan. Aangezien B. en W. tot deze medewerking bereid zijn, stellen zij voor, te besluiten tot voorloopige goedkeuring van het plan tot onteigening. VERORDENING SCHOOLGELD LAGER EN U. L. O. Door Ged. Staten werden aan B. en W. met eenige opmerkingen teruggezonden de in de Raadsvergadering van 3 December 1936 vast gestelde verordeningen op de heffing en in vordering van schoolgeld voor het Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs. B. en W. stellen voor, aan de gemaakte op merkingen tegemoet te komen door het Raadsbesluit van 3 December 1936 in te trekken en de verordeningen opnieuw vast te stellen, met inachtneming van bedoelde op merkingen. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Heemstede gehouden op Don derdag 1 April a.s. des avonds om 8 uur. De agenda luidt: 1 Vaststelling van de notulen der verga dering van 4 Maart 1937. 2 Ingekomen stukken. 3. Schoolgeldverordeningen. 4. Voorschot vergoeding vakonderwijs bij zondere scholen, voor 1937. 5 Voorschot kosten instandhouding bijzon dere scholen voor 1937. 6. 3e Wijziging Ambtenaren-Reglement. 7. 2e Wijziging verordening Georganiseerd Overleg. 8. Xe Wijziging Algemeene Politieverorde ning. 9. Uitoefening winkelbedrijf in perceel Lin- denlaan 49. 10 Verkoop van grond van .terrein Heem- steedsche Dreef. 11. Onteigening in het belang der volks huisvesting. 12. Schoolvoeding. 13. Begrootingswijzigingen. GEEN UITOEFENING WINKELBEDRIJF IN PERCEEL LINDENLAAN 49? B. en W. schrijven o.a. aan den Raad Door M. L. Bakker, alhier, is ons ontheffing verzocht van de bij Uw besluit van 2 Mei 1935, vastgestelde verordening, teneinde het melk- winkelbedrijf te kunnen uitoefenen in het per ceel Lindenlaan 49. Op dit verzoek is door ons afwijzend beschikt, omdat dit perceel is ge legen in een gedeelte der gemeente waarvoor het uitbreidingsplan geldt, terwijl volgens dit plan bedoeld perceel niet is aangewezen voor de uitoefening van het winkelbedrijf. Adressant is van deze afwijzende beschikking bij U in beroep gekomen. In dit verband vestigen wij er Uwe aandacht op, dat in dit gedeelte der gemeente de Bin- enweg is aangewezen voor de uitoefening .van het winkelbedrijf. Vooralsnog achten wij geen aanieiding aanwezig om het uitbreidings plan in dien zin te wijzigen, dat ook in de aan grenzende straten de gelegenheid wordt ge geven, het winkelbedrijf uit te oefenen. Zoo lang die aanleiding niet aanwezig tó, achten wij het ongewenscht het karakter van deze woonstraten te verstoren, door hier en daar de uitoefening van het winkelbedrijf toe te staan. Bovendien verzet zich de Bouw- en Woning verordening in dit speciale geval ook nog tegen het verleenen van de gevraagde ontheffing, zulks in verband m»' An ^es^hikbarp woon ruimte. Op grond van hei vorenstaande geven wij in overweging de beschikking van ons college te handhaven.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13