Vlammende Schoonheid Burgemeester Korthals-Altes (rechts met hoed) helpt de Markelosche jeugd bij het aansteken van de stroopop, waarmede het traditioneele Paaschvuur te Markelo ontstoken werd Het nieuwe Feyenoord-stadion te Rot terdam is Zaterdag officieel door den vertegenwoordiger van H. M. de Ko ningin, jhr. mr. De Beaufort, geopend. Het doorknippen van het lint Een overzicht van de geweldige drukte, die er op het vliegveld Ypen- burg heerschte tijdens de demon straties metdiverse vliegtuigen, die op den2enPaaschdag werden gegeven Mr. F. J. D. C. Egter van Wissekerke, wien op zijn verzoek eervol ontslag verleend is als burgemeester van Brielle Jeugdige charme op het mandoline-concours, dat, uitgeschreven door hei mandolinegezelschap „Aeoline", 2e Paaschdag te Rotterdam is gehouden Te Alkmaar zijn Maandag (2e Paasehdag) motorwedstrijden gehouden. Wij geven hierboven een foto van den start van de 350 c.c.-motoren Spelmoment uit den voetbalwedstrijd P.S.V. Be Quick om het kampioenschap van Neder land, welke 2e Paaschdag te Eindhoven is gespeeld, en waarin P.S.V. een 4 0 overwinning wist te behalen Op Waalsdorp te den Haag zijn gedurende de Paaschdagen hockeywedstrijden gehouden, waaraan verschillende buiten- landsche clubs deelnamen. Dat het er somstijds „heet" toeging, bewijst bovenstaande foto FEUILLETON Waar het Kngelsch van TEMPLE BAILS. (Nadruk Verboden.) 43) In zoo'n kamer zou hij hebben willen wonen als hij met Marty getrouwd was. Zij hadden er dikwijls over gepraat Even later bracht Nogi een paar blinkend gepoetste zilveren kandelaars binnen en ging weer weg. Nogi had het erg druk. De kok was ziek en nu moest Nogi het, werk voor twee doen. Vandaar zijn vergeetachtigheid. Rickey lag met gesloten oogen in zijn leu ningstoel aan Marty te denken. Een zacht Mei- windje kwam door het open raam en blies koelte over zijn voorhoofd. Ook een zonne straal viel door het open raam naar binnen en scheen juist op één van de kandelaars, die Nogi ihad binnengebracht. Toen Rickey zijn oogen opende, volgden zij den zonnestraal. Hij keek en keek weer. Toen richtte hij zich op en er ontsnapte hem een scherpe uitroep. Ginds op den schoorsteen mantel stonden de welbekende kandelaars de kandelaars, die Virginia had willen bewa ren en die hij letterlijk voor haai- neus had verkocht! En plotseling begreep Rickey, wat er was gebeurd. Hij bevond zich in het apparte ment van Michael McMillan! Die boeken wa ren Michael's boeken en het bed waarin hij zooi,-na gelegen had. was Mi-'haelV bed. Nogi kwam haastig naar binnen om zijn misstap goed te maken, maar zag dat het al te laat was. In al die jaren van conscientieuse plichtsbetrachting was dit zijn eerste fout. Hij had de instructie gekregen de kandelaars niet in de kamer te brengen, zoolang als mr. Far- quhar er was. En nu stelde de zieke mijnheer hem allerlei vragen! Toen Nogi Michael een uur later zag, zei hij Ik heb vergeten. Ik kandelaars in de ka mer brengen en zieke mijnheer het merken. Hij mij vragen of hier woont mr. McMillan. Ik zeggen niets. Zijn zuster komen en zegt hem. Toen Michael de eetkamer binnenging, die aan de bibliotheek grensde, hoorde hij Rickey's stem. Ik blijf hier geen minuut langer, Jinny. Als ik aangekleed ben, zal ik een, taxi laten roepen. Maar waar wil je heengaan? Dat kan me niet schelen. Naar de maan voor mijn part. Michael kon hen nu zien: Rickey in zijn grooten stoel, Virginia met een wanhopig ge zichtje voor den haard. Haar stem klonk ge broken Rickey, lieveling, als je weggaat ga ik met je mee. Toén trad Michael binnen. Hij hield zijn hoofd hoog opgeheven, en verontwaardiging straalde uit zijn oogen. Hij ging dadelijk naast Virginia staan. Wat heeft dit te beteekenen? vroeg hij en sloeg zijn arm om haar heen. Zij verwel komde hem met een dankbaar lachje, terwijl Rickey zei Dus je dacht, dat je me voor den gek kon houden. McMillan? Michael keek hem aan. maar zijn oogen wa ren niet hard meer. Hel ieek ons hiei beter voor je dan in het ziekennuïs, Farquhar Als ik het geweten had, dat dit jouw huis was, dan was ik nog liever ginds op het zolderkamertje gebleven Op het zolderkamertje, waar je zus tel dagen en nachten gezwoegd heeft om het werk te doen, dat jij had behooren te doen! Ja, misschien hadden we je daar wel moeten laten, Rickey. Virginia wilde zich van hem losmaken, maar Michael liet haar niet gaan. Neen, zei hij, hij moet maar eens de waar heid hooren. Als hij gaat, dan gaat hij alleen. Jij gaat niet met hem mee. Er heerschte even stilte, toen verborg Virgi nia haar gezicht tegen zijn schouder. Dus jij geeft haar bevelen! barstte Rickey uit. Het zijn in ieder geval betere bevelen dan de jouwe, vind je niet? Michael zei het kalm en Rickey wist er niets op te antwoorden. Wat bedoel je? gooide hij er tenslotte uit. Jij hebt altijd alles van haar geëischt. Je hebt nooit aan haar geluk gedacht en ook nu denk je er niet aan. Je denkt alleen maar aan je eigen gekwetste ij delheid. Je hebt niets tegen mij als die eene grief, dat ik je de waar heid heb gezegd over „Vlammende Schoon heid" dat het je talent niet waard was. Dat wist je zelf ook, dat weet je nu zeker! De onbarmhartige stem sneed door den bol ster van Rickey's verwaandheid heen en dwong hem te luisteren. Je weet het immers, nietwaar, dat het je talent oneer aandeed? Rickey klemde zich aan het woord vast. Dus je denkt dat ik talent heb? Van een bepaald soort. ja. Wat bedoel ie met ..van een bepaald soort"? In het genre van dichterlijke fantasie. Zooiets als je nu met Mary Lee aan het maken bent. Heeft zij jou ons stuk laten zien? Ja. Hoe waagt ze het! Zijn wangen gloeiden. •—Het is prachtig, beter dan je zelf vermoedt misschien. Meen je dat? vroeg hij ademloos. Ja. Rickey leunde plotseling achterover en sloot zijn oogen. Hij had een visioen van een heele zaal vol menschen, die applaudisseerden, al len, behalve één, die haar in haar zilveren ge waad zat en op hem neerkeek. En hij lachte in haar gezicht. En het publiek riep: De schrijver! De schrijver! en wierp bloemen naar hem. Toen hij tot zichzelf kwam, lag hij weer on der den purperen hemel, en alleen de verpleeg ster was bij hem. Wat is er gebeurd? vroeg Rickey. U bent flauwgevallen, verklaarde de ver pleegster en hij voelde zich opgelucht, dat zijn zwakte hem van de noodzaak om zich met Michael te verzoenen, gered had. Hij had niet veel zin om naar het zolderkamertje terug te gaan. En wat had Michael ook weer gezegd? „Het is prachtig, beter dan je zelf ver moedt misschien". En van McMillan kon je de waarheid ver wachten. Toen Michael den volgenden morgen binnen kwam, tegen hem glimlachte en zei: Laten we maar weer goede vrienden zijn. had hij hem en Virginia een hand toegestoken. In ieder geval beteekende Michael wat in de lite raire wereld en als Jinny's man kon hij hem van veel nut zijn. Even later bekende hij: Het spijt mij, dat ik het boek heb ver brand, Maar je hebt het niet verbrand. Wel waar. Ik heb het in de kachel ge stopt. Er zijn maar een paar bladzijden vernie tigd, maar ik had er doorslagen van gemaakt. En ben je van plan het te publiceeren? Niet zonder jouw toestemming. Rickey keek naar den purperen hemel en dacht over het geval na. Hij voelde zich in alle opzichten op zijn gemak en hij was het middel punt van de situatie. Publiceer het dan onder Virginia's naam en dien van mij! riep hij tenslotte. Zij heeft het wél verdiend. Maar ik wil mijn naam er niet op heb ben Rickey. Het moet! Zij wil het heusch liever niet, kerel, zei Michael. Het is genoeg voor haar te weten, dat ze je geholpen heeft. In de dagen, die daarop volgden, werden er plannen gemaakt voor het huwelijk van Virgi nia en Michael. Hoe eerder, hoe beter, vond iedereen. Virginia zou eerst naar Annapolis gaan om het huis in orde te laten brengen voor haar vader en moeder. Daarna zou zij trouwen en met Michael naar het buitenland gaan. Rickey ging naar Tante Molly om goed aan te sterken en Mary Lee zou met hem mee gaan. Het zou een prachtige gelegenheid zijn om hun plannen voor hun artistieke toekomst samen verder uit te werken had Michael ge zegd. En jullie zult altijd het gezond verstand van tante Molly als tegenwicht hebben voor jullie artistieke extases. EINDE

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14