van houten-s cacao „Onbewaakte" eischt drie dooden Reeks ernstige ongelukken VlCKS Jongens wordt levensmoed gegeven. Sportmiddag in een werkkamp. Prinses en Prins Monte Carlo. DINSDAG 30 MAART 1937 H A A R E E M'S D A G B E 'A D 3 Gewaarschuwde motorrijders stoppen niet Onvoorzichtigheid één der hoofdoorzaken De onbewaakte overweg heeft ge durende de Paaschdagen drie slacht offers geeischt. Te Kethel (Z. H.) heeft 'n botsing met 'n trein aan twee jeugdige Rotterdammers, die op een motorrijwiel waren gezeten, het leven gekost; te Rijen (N. Br.) is een drie jarig jongetje door den trein gedood. Naast deze droevige ongelukken, zijn er nog verschillende andere gebeurd, waarbij in verschillende gevallen on voorzichtigheid een groote rol heeft gespeeld. Waarschuwingen niet begrepen. Op den onbewaakten overweg te Kethel heeft zich Maandagmorgen, te ruim elf uur, een ernstig ongeluk voorgedaan, dat twee jeugdige Rotterdammers het. leven heeft ge kost. De bestuurder van het motorrijwiel, de 18- jarige W. H. van Laren, die bij den onbe waakten overweg te Kethel niet bekend was met den weg, lette niet op den trein welke Maandag om 10.59 uur uit Schiedam naar Hoek van Holland was vertrokken. Eenige jongens, die zich in de nabijheid van den over weg bevonden, maakten van L. nog attent op den naderenden trein. Hij schijnt de bedoe ling van de jongens evenwel niet te hebben begrepen, waardoor de motorfiets door den trein, die op dat moment een snelheid ont wikkelde van 95 K.M., werd gegrepen en dertig meter werd meegesleurd. Toen voorbijgangers kwamen toesnellen, was zoowel van L. als de op de duo gezeten 19-jarige P. de Waard reeds overleden. De trein kon na vijf minuten vertraging zijn reis vervolgen. Een droevige omstandigheid bij dit ongeluk is nog, dat een auto wel vlak voor het onge luk gebeurde voor den overweg stopte. De motorrijders hebben daaraan echter ook geen aandacht geschonken en zijn doorgereden, met het noodlottig gevolg, dat zij enkele se conden later door den voortrazenden trein werden gegrepen en gedood. Juffrouw tegen auto opgeloopen. Zondagavond te omstreeks half zes is op den hoek van de Albert Cuypstraat en de Van der Helststraat te Amsterdam een 22-jarige juffrouw tegen het achtergedeelte van een auto opgeloopen, welks bestuurder voor een wielrijder wilde uitwijken. Met een hoofdwonde is de juffrouw in bewusteloozen toestand over gebracht naar het Wilhelmina-gasthuis. Bocht te kort genomen. Maandagmiddag zijn te Vries (Dr.) twee auto's, resp. bestuurd door de heeren R. M. Bloem uit Onstwedde en H. Spa uit Emmen, met elkaar in botsing gekomen, doordat eerst genoemde, die met een familielid in den wa gen zat, de binnenbocht te kort nam. Beide auto's werden zoo ernstig beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. Alle drie inzittenden werden gewond, doch konden, na door een geneesheer te zijn ver bonden. naar hun woonplaatsen terugkeeren. Op een overweg gespeeld. Het ongeluk te Rijen, is Zondagmorgen om lelf uur gebeurd, op den onbewaakten overweg bij De Vijf Eik. De driejarige David Heesbeen. die dicht bij den overweg woont en bij het spel op de rails was geraakt, werd daar door een uit de richting Breda komenden trein ge grepen en vermorzeld. Plotseling overgestoken. Zondagavond omstreeks zes uur is het vier jarige dochtertje van de familie Alink in de dorpstraat te Westervoort, doordat het kind plotseling den weg overstak, overreden door een juist passeerende auto. In zorgwekkenden toestand is de kleine naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden Jongetje levensgevaarlijk gewond. Zondagochtend om half tien reed op den rijksweg Alkmaar—Den Helder nabij Stolper- vlotbrug een personenauto, waarvan de be stuurder, de officier-vlieger F. ter Horst uit Den Helder, zich plotseling tegenover een jongetje geplaatst zag, dat zonder uit te kij ken op zijn fiets den weg overstak. Hoewel hij uit alle macht remde kon een aanrijding niet meer worden voorkomen. Bovendien kantelde Kind van acht maanden bij brand omgekomen. Heldhaftige reddingspogingen faalden. Bij een brand in een perceel in de Curacaostraat te Utrecht is een kindje van acht maanden om het le ven gekomen, ondanks vele held haftige pogingen tot redding, welke door een buurman en een agent van politie waren ondernomen. Toen de brand ontdekt was, waren de be woners, het echtpaar van Brummelen uit de woning gevlucht, waarbij zij, naar men dacht al hun kinderen hadden meegenomen. Al spoedig mistte men de baby van acht maan den, waarop verschillende pogingen in het werk zijn gesteld om het kind te redden. Vooral de heer G van Ettikhoven en de po litieagent van Weerd, hebben zich daarbij onderscheiden, doch hun pogingen zijn nelaas tevergeefsch geweest. Zij konden het kind niet in het huis vinden en tenslotte moesten zij hun reddingswerk opgeven. Toen de brand weer arriveerde, is deze met rookmaskers voor het huis ingegaan. Zij vond het kind, dat in middels door den rook bleek te zijn gestikt. de auto enkele malen en bleef met de wielen omhoog liggen. De jeugdige wielrijder, de negenjarige J. de Wit uit Stolpervlotbrug, bleek ernstig te zijn gewond. Men vreest voor het leven van het ventje. De autobestuurder kwam er met eenige wonden aan de handen af. Doordat de wagen op het rijwielpad was terecht gekomen werd bovendien nog een 19-jarig meisjes, dat op de fiets passeerde, geraakt. Zij kwam te vallen en kreeg schaafwonden aan de beenen. Zij is naar een famililied te Lutjewinkel overgebracht. Auto botst tegen tramtrein. Zaterdagavond omstreeks half twaalf is een luxe-auto, bestuurd door L. V. T. uit Haar lemmermeer, na het omverrijden van een tweetal lantaarnpalen op een vluchtheuvel in botsing gekomen met een tramtrein der N. Z. H. Tramweg-Mij., die uit de richting Haarlem naderde, en daarbij volkomen-vernield. De bestuurder en de beide passagiers, even eens afkomstig uit Haarlemmermeer, konden, hoewel zij vrij ernstige verwondingen hadden opgeloopen, met een taxi de reis naai' huis vervolgen, nadat tegen den bestuurder proces verbaal was opgemaakt. Hoewel het voorbalcon van den tramtrein eveneens beschadigd werd, kon de tram haar reis voortzetten. TRAMREIZIGERS KRIJGEN SERVICE. Tusschen de H. T. M. (gele tram) en N. Z. H. (blauwe tram) is naar de N. R. Ct. ver neemt, overeengekomen om bij stremmingen van eenigszins langeren duur op het traject Den HaagLeiden eikaars reizigers zonder bijbetaling toe te laten op vertoon van het voor de gestremde lijn geldige vervoerbewijs. Den HaagLeiden en omgekeerd. Deze regeling is geldig voor alle plaatsbe wijzen, vrijkaarten en vrij vervoerbiljetten en geldig op het traject Den HaagKonings- brugLeiden. Bezoek aan Rio Grande do Sul zeer nuttig geweest. Onze handelsmissie te Buenos Aires hartelijk ontvangen. Onze handelsmissie is Zaterdag, zooals wij reeds in 't kort hebben gemeld, behouden in Buenos Aires aangekomen, waar zij werd ver welkomd door den chef van het protocol na mens den president der republiek en voorts door den oud-ambassadeur Uriburu, voorzit ter van het ontvangstcomité, den secretaris generaal Ibarra Garcia en verdere autoritei ten. Per vliegtuig waren tevoren zes missie leden aangekomen, die met den gezant in Brazilië, mr. Schuller tot Peursum, een vier- daagsch bezoek aan den staat Rio Grande do Sul hadden afgelegd, hetgeen zeer nuttig is geweest Drama in een boerderij. Landbouwer steekt zijn huis in brand. Zelf in de vlammen omgekomen. Op Tweeden Paaschdag heeft zich in een boerderij te Vlijmen een drama afgespeeld, waarbij een 64-jarige landbouwer om het leven is gekomen. Deze had met zijn 76-jarige vrouw des morgens ruzie gekregen, waarbij hij zich zoo had opgewonden, dat hij zijn vrouw vast greep en haar in een vertrek opsloot. Daarna heeft hij alles met petroleum begoten en de boel in brand gestoken. Zelf is hij daarbij om het leven gekomen. De vrouw heeft zich op het laatste moment nog weten te bevrijden en is daardoor aan de vuurzee ontkomen. De man, Duzamos geheeten, had, na zijn vrouw in het vertrek te hebben opgesloten, een rol ijzerdraad genomen en met dit draad de staldeuren en verschillende andere uitgangen afgesloten. De vrouw schreeuwde wel luide om hulp, doch niemand hoorde haar. daar de meeste omwonenden naar de kerk waren. Toen het huis al brandde, slaagde zij er tenslotte in een deur, welke niet al te stevig was, in te trappen en daardoor het huis te verlaten. Eerst 's middags heeft men het lijk van den man gevonden. Ongeveer 100 Spanjaarden naar ons land. „Ajax" heeft hen van Valencia naar Marseille overgebracht. De K.N.S.M. deelt ons mede: Het Nederlandsche s.s. „Ajax" van de K. N. S. M. is Vrijdagmiddag met 425 passagiers aan boord, welke de Nederlandsche regeering asyl verleend had. van Valencia naar Mar seille vertrokken. Het schip kwam Zondag morgen te Marseille behouden aan en het laatste tachtigtal dezer passagiers verliet daar Maandagmorgen het schip De gezagvoerder en de geheele equipage legde de moeilijke taak van het transport met de beperkte middelen, waarover zij be schikten, op voortreffelijke wijze ten uitvoer. Alleen de kwestie van voedselverzorging van dat groote aantal menschen op dit vracht schip was een moeilijke taak, doch dank zij de goede voorbereiding van alles wat aan boord gedaan kon worden, verliep alles gun stig. Naar wij hooren. blijft een groot deel der refugiés in Frankrijk. Ongeveer honderd personen zullen in Nederland met beperkte vrijheden geïnterneerd worden. GOED HELPEND GOED SMAKEND (Adv. Ingez. Med.) Er er is goedkoopere cacao en is duurdere er is Seen betere dan (Adv. ingez. Med.) Mr. L. Lietaert Peerbolte. Oud-directeur-generaal van de Volks gezondheid. De oud-directeur-generaal van de Volksge zondheid mr. L. Lietaert Peerbolte is Zaterdag op ruim 66-jarigen leeftijd te 's-Gravenhage overleden. Dit heengaan kwam vrij onver wacht, hoewel de heer Peerbolte na zijn aftre den als directeur-generaal, dat met ingang van 1 Januari 1936 geschiedde, zijn krachten geleidelijk zag verminderen, zoodat het hem al meer en meer moeilijk werd de werkzaam heden, welke hij als ambteloos burger nog op zich had genomen, te volbrengen. Als jong jurist trad mr. Peerbolte 1 Maart 1894 in functie bij het departement van Bin- nenlandsche Zaken, op uitnoodiging van mi nister Tak van Poortvliet, ter voorbereiding van een nieuwe Armenwet. Ook aan de Wo ningwetvoorbereiding heeft de heer Peerbolte verscheidene jaren gearbeid. Andere belang rijke zaken, zooals de vleeschkeuring, de Warenwet enz. hebben hem verder van den morgen tot den avond beziggehouden. In 1919 werd hij benoemd tot directeur- generaal van de Volksgezondheid. Bij zijn twaalf en een half-jarig jubileum in deze functie erkende de regeering de verdiensten van den jubilaris door hem het ridderkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw te schenken. Mr. Lietaert Peerbolte was de eerste direc teur-generaal van de Volksgezondheid en als zoodanig heeft hij verschillende commentaren geschreven, op de huurwetten, de woningwet, warenwet, Vleeschkeuringswet, drankwet en de besmettelijke ziekten-wet. Voorts verscheen van zijn hand een leerboek over de volksge zondheid. Het was hem altijd aangenaam te mogen werken voor de groote categorie van minder met aardsche goederen bedeelden, die de so ciale zorgen van de overheid noodig hebben. In 1934 is op zijn initiatief de Nationale Federatie voor geestelijke volksgezondheid tot stand gekomen. D. DE BOER Dzn. OVERLEDEN. Op tweeden Paaschdag is te Stompetoren in den leeftijd van 73 jaar overleden, de heer D. de Boer Dzn. een bekende persoonlijkheid in het landbouwvereenigingsleven. De ont slapene was vele jaren voorzitter van de Hol- Iandsche Maatschappij van Landbouw en eenige maler, voorzitter van de vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol- landsch Noorderkwartier. (Van onzen G.PD.-redacteux) Sportmiddag in een werkkamp. Met de grootste zorgvuldigheid had de kampco van het werkkamp „Eerde" te Ommen 2 maal li voetballers uitgezocht, die in een tweetal wedstrijden de eer van het kamp hoog zouden houden. Die sportmiddag was het lokaas dat mij deed besluiten een dag langer in het kamp te blijven dan oorspron kelijk mijn plan was. Ondanks zijn 36 jaar en zijn corpulentie had de leider van het kamp „Eerde" mij toevertrouwd het snoode plan te koesteren zelf een balletje mee te willen trappen. Met het tweede elftal dan (voor het eerste was hij te goed). Dat wilde ik niet missen, evenmin als het optreden van den kantoorchef als scheidsrechter in den eersten wedstrijd, welke tegen een elftal van de Quakerschool gespeeld zou worden. Alvorens hier een getrouwelijk verslag volgi over het enthousiasme binnen en buiten de onzichtbare kalklijnen van het voetbalveld, eerst nog even een terugblik op den avonc te voren, toen de padvinders uit Zwol1 (Huysman groep 3) in de tot theater omge- tooverde eetzaal (een podium met gordijnen ontbrak zelfs niet) de werkkampers van 8 tot bijna 11 uur bezig gehouden hebben. Het was echt genoegelijk. Op het podium werd gezongen en gespeeld door de „Boy-Scoutband", daar werd gede clameerd, geïmiteerd en een tooneelstukje opgevoerd, hetgeen er bij de tallooze aan wezigen inging als koek. Trouwens in hun vrijen tijd hebben de kampdeelnemers zeer veel ontspanning. Zij kunnen schaken en dammen, zij spelen met hartstocht ping-pong er is zelfs een com petitie tafeltennis op touw gezet en meestal krijgen zij 's avonds geestelijk voedsel toege diend. Daar zorgt- de kampco voor. En nu. het voetbal-drama, dat inzette met 2 invallers voor het eerste elftal en een uiterst lastig op te lossen puzzle inzake de verdeeling van voetbalbroekjes en shirts en dat eindigde, neen. het einde zult u later wel hooren. Om 2 uur was ieder, die maar eenigs zins kon, rond het voetbalveld geschaard ten einde dén wedstrijd tegen de Quakers te vol gen. Deze Quakers zijn leden van een natuur- school, d.w.z. men voedt de leerlingen op een zoodanige wijze op, dat zij gehard zijn tegen inspan ineen De 11 bovs. die in het veld kwamen droegen daar duidelijk het kenmerk van. Forsche, gespierde lichamen met een De Quakers speelden een vlot partijtje voetbal en ofschoon de kampco mij had toevertrouwd, dat het werkkamp 14 keer tegen hen had gespeeld en slechts één wed strijd had verloren bleek alras dat nu de rollen omgekeerd waren. Aanvankelijk hield de werkkampkeeper stand, maar aangezien zijn backs keer op keer gepasseerd werden, moest hij zich uiteindelijk gewonnen geven. Toen het reeds 40 voor de Quakers was, liep de kampco als een getergde leeuw langs het lijntje (neen. hij speelde zelf niet- mede, hij was niet fit). Maar zelfs dat mocht niet baten. Alleen was het een probaat middel tegen koude voeten Met 80 kwam het einde voor de Quakers. Het optimisme over 2 overwinningen op één middag sloeg om. De voetbalclub uit Zwolle uitgezocht als tegenpartij voor het eerste werkkamp-elftal werd algemeen als zeer sterk gekwalificeerd dusEilacie. ook deze wedstrijd werd een teleurstelling. Er speelde slechts één elftal: dat van het werkkamp. Laat ik u vertellen, dat na 3 aanvallen de stand reeds 30 was. De kok, die links buiten liep slaagde er 3 maal in naar vrijstaande voorhoedespelers te plaat sen. En driemaal verdween de bal prompt tusschen de paien. De spanning was er toen meteen uit. Met rust was de stand 50, het einde kwam met 91 voor het werkkamp. Aan dat eene tegenpunt. kon de keeper van het werkkamp zeer weinig doen. Hij was. door de lange periodes van werkloos toezien, zoo verstijfd, dat hij bij een schot van een in buitenspel-positie staanden speler den bal langs zich heen zag vliegen. Na de doel- puntenregen zijn wij op een draf koude voeten! naar het werkkamp teruggegaan. De vlag werd niet geheschen, het Wilhelmus niet gezongen. Dat kon ook niet aangezien, één wedstrijd verloren en één gewonnen werd. De elf deelnemers aan de 80 neder laag waren in het kamp bijna niet terug te vinden wel zag ik zoo af en toe een trekke- beenende jongen voorbij hobbelen. Die had dan ietwat al te enthousiast gespeeld. Tegen zes uur kwam er een nieuwe gast in het kamp, een vriend van den kampco, die dominee te Amstelveen was. Hij at dn de eet zaal mede. Natuurlijk ontbrak de „ceremonie protocolaire" (i.e. het handgeklap) bij de entree niet. Het deed mij echt goed, te zien, dat ook dominee niet tegen de jongens op kon eten. Na 3 boterhammen gaf hij zich al gewonnen. 's Avonds hield de laatst aangekomen gast een praatje met de jongens over „De jeugd en de crisis". Er werd hier van hart tot hart gesproken en al kon ik het niet in alles met dominee eens zijn, toch deed het me goed te merken, dat de jongens zooiets op prijs stelden. Er waren na afloop vele vragenstellers. En degenen, die zich niet in het bijzijn van allen wilden uitspreken kregen daarna nog ge legenheid zich „en petit comité" met den spreker te verstaan. Het werd laat dien avond. En ik was des morgens al zoo vroeg opgeweest. Ja, die sportdag begon best. Om circa 8.10 uur cir culeerden de kampco, de chef van het kan toor en het zoontje van den kampco door m'n slaapkamer. De eerste hanteerde een tambourin, de tweede een soort triangel en kampco Jr. 2 potdeksels. De „pers" werd gewekt „Morgenochtend uiterlijk half tien star ten", beloofde ik mijzelf toen ik naar bed ging. Jawel, den volgenden margen het was droog! moest de kampco mij nog beslist den familiegrafkelder van de land goedeigenaars benevens den ijskelder laten zien. Natuurlijk ben ik met hem meegewan deld, door de laan waar men vroeger de overleden bezitters naar hun laatste rust plaats droeg. Er hing hier een sereene rust. Het was net of wij die door onze komst ver stoorden. Lang zijn we er niet gebleven: de ijskelder, een prachtig staal van ouderwetsche degelijke bouwkunst, wachtte nog. Daarna gingen wij terug naar het kamp. Het af scheid naderde nu met rassche schreden. Den vorigen avond had de kampco reeds officieel aan de jongens medegedeeld, dat ik ging vertrekken. Verschillenden waren mij toen een hand komen geven. Thans ging ik zelf rond. Afscheid in de keuken, naar enkele chefs die ziek waren, naar de familie Frens en tenslotte afscheid van de kampco-familie Precies half elf reed ik weg, juist toen de eerste boeren uit den omtrek in hun zwarte pakken zich bij den ingang van het werk kamp verzamelden voor den houtverkoop. te Prinses Juliana en Prins Bern hard zijn Maandagmiddag half vijf te Monte Carlo, waar zij eenigen tijd denken door te brengen, aangeko men. Vereeniging van Hoofden van Scholen. Algemeene vergadering te Amsterdam. Zaterdag is de Vereeniging van hoofden van scholen te Amsterdam in algemeene vergade ring onder leiding van den heer A. J. van Goethem bijeen gekomen. Het begin van opleving in alle takken van bedrijf, aldus de voorzitter, heeft ook de voor uitzichten voor het onderwijs gunstiger ge maakt en nu het wachtgeldersprobleem zijn einde begint te naderen, mag men met grond verwachten, dat- niet alleen voor hoofden, maar ook voor onderwijzers, weer spoedig de vrije sollicitatie open zal komen te staan. Hoewel de algemeene malaise ook voor het onderwijs aan het verdwijnen is, is de toestand hiervan en van de onderwijzers nog verre van bevredigend. Zeer urgent is ook een verlaging van de leer- llngenschaal en uitbreiding van den leerplicht. Voorts bepleitte spr. vermindering van het aantal leerlingen per klasse en uitbreiding van den leertijd. Dit zou de werkgelegenheid ver- grooten; met kracht moet een einde worden gemaakt aan het misbruik van jonge leer krachten. Na deze inleiding kwamen verschillende voorstellen aan de orde. Het voorstel Arnhem: Het hoofdbestuur trachte in verbinding met de andere organi saties op onderwijsgebied bij de regeering te verkrijgen een verhooging van de pensioenen voor de weduwen werd aangenomen. Voorts nam de vergadering een voorstel aan, waarin wordt aangedrongen op het verkrijgen van een betere regeling van de uitkeering van salaris bij langdurige ziekte. Ook besloot de vergade ring bij de regeering aan te dringen op de ver lenging van den leerplicht tot het 14e jaar. De vertegenwoordiger van de afdeeling Utrecht bracht nog eens ter sprake het vraag stuk van den kweékeling met acte. Over het algemeen, zoo zeide hij, aanvaarden wij diens hulp in de school gaarne, maar sterk weegt ook bij ons het bezwaar van zijn slechte salariee- ring. Spr. drong aan op opheffing van de be perkende bepalingen, dat ze niet langer dan drie jaar dienst mogen doen en dat ze niet ouder mogen zijn dan 25 jaar. De voorzitter merkte op. dat het te waardee- ren valt, dat deze jongelieden werkgelegenheid krijgen, maar dat er het gevaar in schuilt van het drukken van de salarissen der volledige leerkrachten. Het gaat niet aan dat zij het volle werk doen tegen een zooveel lagere be looning. Het beste lijkt het het hoofdbestuur om het aan de prudentie van inspectie en ge meentebesturen over te laten om den zeer be gaafden in dienst gestelden kweekelingen een kans op spoedige promotie te geven. N.V. VAN SLOOTEN LEEUWARDEN. (Adv. Ingez. Med.) Weer een oud huis te Nijmegen ingestort. Zondagnamiddag omstreeks vier uur is in Nijmegen, in de oude stad tusschen Vleesch- houwerstraat en Steenstraat, wederom een oud huis plotseling ingestort. Het huis, be staande uit een gelijkvloersch gedeelte en een verdieping met dak werd nog als paar denstal gebruikt door den voerman Kloos terman. De instorting is veroorzaakt door het naar binnen werken van een der buiten muren. Het dak dat dientengevolge onvol doende werd gesteund, stortte plotseling in. Voor de drie paarden, welke op stal stonden, is het goed afgeloopen. Zij kregen geen let sel en konden naar buiten worden gebracht. De autoriteiten hebben maatregelen ge troffen om het huis verder te doen afbreken. De ingang van het Werkkamp „Eerde te Ommen. BOND VAN VEREENÏGINGEN VAN LEDEN VAN TRANSPORTCOLONNES De bond van vereeniging van leden van transportcolonnes van het Nederlandsche Roode Kruis heeft op tweeden Paaschdag te Zeist zijn elfde algemeene jaarvergadering gehouden, waaraan voorafgingen een propa- gandamarsch der afgevaardigden, gevolgd door een officieele ontvangst ten gemeente huize. De secretaris, de heer M. Stoel, rapporteer de uitvoering betreffende de vorige in Nij megen gehouden bondsdagen, om vervolgens het jaarverslag uit te brengen, waaruit o.m. bleek, dat het hoofdbestuur zeer actief was en dat ongeveer honderd vijf tig nieuwe leden werden geboekt, zoodat de bond thans ruim luizend leden omvat, verdeeld over vijf en win tig afdeelingen. De penningmeester, de leer J Polak uit Amsterdam, wiens beheer in u-de was bevonden deelde mede. dat van de ondsinkomsten ad f 640.83 nog f 20.02 in kas Leef. Als nieuw hoofdbestuurslid werd de eer J. P. H. Cordewener uit Heerlen begroet. Nadat de aftredende bestuursleden waren ïerbenoemd, w.o. de voorzitter in functie, werden tenslotte nog eenige voorstellen van huishoudelijken aard behandeld.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5