Stalin over de binnenlandsche politiek. THIJS IJS KOMT TE HULP 's Avonds voor U naar bed gaat HUURT UW PRIMO De toekomst der Duitsche vluchtelingen. r> T tfS D A c 30 MA A R f 1937 H"A AS L E M'S D A G B'L A D De maatregelen tegen de Trotzkisten Het door Stalin in de plenaire zitting van het Centrale Comité der Communistische Martij op 3 Maart j.l. uitgebrachte rapport over „gebrek aan werkzaamheid bij de partij en maatregelen tot likuidatie van Trotzkis- tische elementen'', is thans gepubliceerd. Stalin constateert, dat het „ondermijnings- werk", waarbij de Trotzkisten een actieve rol gespeeld hebben alle organisaties heeft ge raakt. Agenten van buitenlandsche staten zijn in de o'rganisa'tiès en op eenige belang rijke posten doorgedrongen. Eenige leidende partijgenooten hebben het ware gezicht dezer agenten niet ontdekt, maar zijn zorgeloos en naïef geweest, zoodat zij soms zelf hebben bijgedragen tot de benoe ming dezer agenten. Zij vergaten, dat de Sovjet-Unie zich in een kapitalistische om singeling bevindt. De kapitalistische landen, aldus Stalin, wachten op de gelegenheid de Sovjet-Unie te overvallen, te ondermijnen en te verzwakken. Uiteraard staan de kapitalis tische landen nog feller tegenover de Sovjet- Unie dan tegenover elkander. Het Trotzkis- me heeft zich ontwikkeld van een politieke richting in de arbeidersklasse tot een be- ginsellooze bende spionnen en moordenaars, die in opdracht van het buitenland handelen Stalin herinnert dan aan het program van het Trotzkistiche Centrum, dat bij het laatste proces aan het licht is gebracht en dat inhield, herstel van de uitbuiting dei- arbeidersklasse, bondgenootschap met het fascisme, oorlog, afstand van de Oekraine aan Duitschland en van het Oostelijk kust gebied aan Japan enz. Waarom is dit alles door de partijgenooten niet opgemerkt? ■vraagt Stalin. Zij gingen te veel op in het economische werk en verwaarloosden de rest. De theorie, volgens welke de klassestrijd Malaga gebombardeerd. Paniek brak onder de bevolking uit. Naar Reuter uit Gibraltar meldt, is Malaga in den nacht op Zaterdag door een oorlogsschip der regeering hevig gebombardeerd. Er vielen eenige dooden en ver scheidene gewonden. Het bombardement, dat ongeveer 20 minuten duurde, werd uitgevoerd door liet slagschip „Jaime Primero" Onder de bevolking der stad brak een paniek uit. Spaansch vrachtschip hevig bestookt. In den nacht van Zondag op Maandag is de Spaansche vrachtboot Mar Caspio, komende uit New Castle en met aan boord een lading van 2000 ton steenkool in de Fransche terri toriale wateren aangevallen.door. twee Spaan sche kleine oorlogschepen, die een vijftiental granaten op het schip afvuurden. De Mar Caspio werd getroffen ter hoogte van de wa terlijn en strandde. Een der twee aanvallende schepen loste tegelijkertijd een hevig mitrail- leurvuur op het schip, maar geen der 34 op varenden werd getroffen. Door de zorg van de autoriteiten van Le Boucau is de bemanning van de Mar Caspio in de stad onderdak gebracht. Complot tegen de rel geering te Burgos? De diplomatieke redacteur van Manchester Guardian bevestigt de geruchten, volgens welke een complot gesmeed zou zijn tegen de junta van Burgos. Hij schrijft: „De samen zwering heeft zich uitgestrekt tot verschei dene steden in het gebied der opstandelin gen en schynt bijzonder ernstig te zijn ge weest in Malaga. Het doel was de in handen der opstandelingen zijnde gevangenen te be vrijden en een revolte te organiséeren in het leger achter der frontlinies. Het schijnt, dat verscheidene officieren van het Franco-leger zijn betrokken geweest bij het complot, dat aan het licht is gebracht door den Duit- schen spionnagedienst, die reeds zeer goed georganiseerd was in Spanje, vóór zelfs de opstand was uitgebroken. Achttien leidende figuren zijn terecht gesteld". Een Reuterbericht uit Malaga heeft den volgenden inhoud: Volgens uit goede bron ontvangen berichten werd een twintigtal Cara binieri en 'n aantal onder-officieren, korporaals en manschappen uit Pavia afkomstig regiment, dat zich thans te Algeciras ophoudt, gedurende het laatste weekeinde gefusilleerd. Deze militairen werden er van verdacht samen te spannen tegen de opstan delingen. De president der Catalaansche generali teit, Companys, heeft langdurige besprekin gen gevoerd met de vertegenwoordigers van de organisaties en partijen, die vertegenwoor digd waren in den afgetreden generaliteits- raad. Gistermiddag overhandigde de president een verklaring aan de pers, waarin hij zegt op het oogenblik nog geen overeenkomst tot stand te hebben gebracht. Het is onnoodig op te merken, dat de huidige moeilijkheden moeten worden overwonnen door de toewij ding van de organisaties en de partijen. De president wil nogmaals een poging doen zich de medewerking van allen te verzekeren en hij heeft Taradellas, den eersten raadsheer van de generaliteit opgedragen een nieuw kabinet te vormen met medewerking van de leden van het vorige kabinet of van verte genwoordigers van de vakvereenigingen of politieke partijen, die hun medewerking op het oogenblik niet aan de regeering zullen willen onthouden, evenwel moet de nieuwe regeering volledige autoriteit bezitten. NIEUWE WERELDVLUCHT VAN AMELIA EARHART. Naar Stefani uit New-York meldt,, heeft de Amerikaansche aviatrice Amelia Earhart besloten op 1 Mei opnieuw op te stijgen voor een wereldvlucht. DE HERTOG VAN WINDSOR TE SANKT WOLFGANG. De hertog van Windsor is gisteren in zijn nieuwe villa Haus Appesbach te Sankt Wolf gang, waar hij eenigen tijd denkt te vertoe ven,. aangekomen steeds meer uitdooft, naarmate successen bereikt worden, moet verworpen worden. Stalin stelt vervolgens een systeem voor tot politieke scholing van leidende partij- kaders en tot het opschuiven van nieuwe leidende medewerkers. Aan het slot van zijn rapport zegt hij, dat maatregelen aangegeven zijn om de onderwijzers onschadelijk te maken en te liquideeren. ,Wij hebben alle middelen tot onze be schikking, die noodig zijn om deze maatrege len ten uitvoer leggen". Duitschland Hitier stemt in met Italiaansch- Joego Slavische overeenkomst. Ter gelegenheid van de tot standkoming van de overeenkomst van Belgrado heeft rijkskan selier Hitier zijn gelukwenschen doen toeko men aan den prins-regent van Joego Slavië en aan het hoofd der Italiaansche regeering. De Fuehrer heeft door tusschenkomst van de Duitsche diplomatieke vertegenwoordigers la ten verklaren, dat de nieuwe overeenkomst een belangrijke bijdrage levert tot de zaak van de handhaving en versterking van den Euro- peeschem vrede. Engeland Onafhankelijke Labour voor eenheidsfront. Op de conferentie vaar de Onafhankelijke Labourpartij te Glasgow is met vier stemmen tegen één resolutie aangenomen, waarin de nationale raad de pogingen tot een samen gaan met de socialistische liga en de commu nisten steunt. Britsch»Indië Congrespartij weigert provin ciale regeeringen te vormen. Vijf dagen voor het in werking treden der nieuwe Britsch-Indische grondwet is een ernstige crisis ontstaan, doordat de nationale congrespartij, wier president Pandit Jawahar- lal Nehroe is, niet bereid bleek te zijn re geeringen te vormen in die privincies, waar in zij bij de jongste provinciale verkiezingen de volstrekte meerderheid heeft behaald, ter wijl haar leden evenmin andere bestuurs functies zullen mogen aanvaarden. In verband met deze situatie hebben de gouverneurs van Bombay en Madras thans de Mohammedanen, wier vertegenwoordigers de op een na sterkste fractie in de Wet gevende Vergaderingen vormen, aangezocht zich met de formatie der regeering te be lasten. Fransch controlevaartuig in actie. Schip met Canadeesche vrijwilligers aangehouden. Schepen van de Fransche kustwacht, die deel uitmaken van de internationale controle, hebben Zaterdag- op zee het vaartuig „Sans Pareil" gesommeerd doel en bestemming van de reis mede te deelen. Het antwoord was dat het schip naar Cerbere ging om meube len in te nemen. Bij een onderzoek aan boord bleek, dat het vaartuig 25 man naar Spanje vervoerde. De „Sans Pareil" werd gepraaid en naar Port Vendres overgebracht, waar de autoriteiten het schip, de bemanning en de 25 vrijwilligers, die zeiden Canadeezen te zijn, onder bewaking, stelden. Voorts is aan het licht gekomen, dat de schipper van de „Sans Pareil" Goudel, die de 25 mannen clandestien vervoerde, tot de Communistische partij behoorde. De componist Szymanowsky overleden. De Poolsche componist Karol Szymanowsky is gisteren op 54-jarigen leeftijd te Bern overleden in het ziekenhuis, waar hij sedert een week werd verpleegd. Het stoffelijk over schot zal te Warschau op staatskosten ter aarde worden besteld. Szymanowsky heeft o.a. een ballet gecom poneerd, dat verleden jaar in de opera te Parijs werd opgevoerd. Kerkelijke protesten in Duitschland. Paaschpreek van bisschop Preysing. De spanning in Duitschland tussehén de nationaal-socialistische overheid en de Chris telijke kerken, zoowel de katholieke als de Protestantsehe. is naar Havas uit Berlijn meldt. Zondag tijdens verschillende kerkelijke plechtigheden aan den dag getreden. In de kathedraal te Berlijn heeft de bis schop van Berlijn mgr. graaf Preysing de ge-, loovigen uitgenoodigd schriftelijk bij de na tionaal-socialistische autoriteiten te protes teeren tegen de opheffing van de katholieke scholen. De bisschop voegde hier aan toe, dat de rijksregeering feitelijk de boodschap van den Paus heeft genegeerd. Hij deelde mede, dat de bisschop van Saar- bruecken zich tot de autoriteiten had gewend, maar dat tot nu toe alle katholieke protesten vergeefsch waren gebleven. Voorts had kardinaal Faulhaber de Paasch- mis gecelebreerd in de kathedraal van Mün- chen. De kardinaal zeide onder instemming der geloovigen, dat de katholieke kerk den strijd om het Christendom niet zal opgeven. Ds. Niemöller van de belijdende kerk heeft Zondag een lijst voorgelezen met de namen van vooraanstaande protestanten, die in concentratiekampen zijn geinterneerd. Hij noodigde de geloovigen uit hen niet in in hun gebeden te vergeten De politie heeft voorts een circulaire van de belijdénde kerk in beslag genomen, welke ter gelegenheid van het Paaschfeest moest worden gepubli ceerd. Indien U iederen avond een lepel Urodonal in weinig water j opgelost inneemt, past U een uitstekende inwendige hygiëne toe. De Urodonal-kuur ver zekert de volmaakte verwijde ring van afvalstoffen en zuivert het organisme. Goedgekeurd door Professor POUCH ET.' de Académie de Médecine te F (Adv. ingez. Med.) Britsch vrachtschip verkeerde in nood. Lek kon door de bemanning gedicht worden. Het Amerikaansche vrachtschip „Volun teer". met een bemanning van 42 personen, maar geen passagiers aan boord, seinde Za terdag op 1600 K.M. van de Japansche kust in nood te verkeer en. De Britsche mailboot „Empress of Canada" is daarop op volle kracht de „Volunteer' te hulp gesneld, evenals het Britsche vracht schip „Frisco City", dat per radio bekend maakte, dat het zich op 200 mijl afstand be vond van de „Volunteer", maar dat het dit vaartuig niet dadelijk kon bereiken, daar de zee door een orkaan werd opgezweept, die een snelheid had van 100 K.M. De „Volunteer" herhaalde later de nood seinen, en seinde o.a. „Wij maken snel water en hellen over naar bakboord. De pompen werkten niet. Haast u". Later werd gemeld, dat het Britsche vracht schip Frisco City in de nabijheid van de „Vo lunteer" was aangekomen en voorbereidingen maakte om de bemanning aan boord te kun nen nemen. De „Empress of Canada" z-ette haar reis voort, toen zij vernam, dat de Frisco City zich in de buurt van de „Volunteer" ophield. Eerst genoemd schip ving een draadlooze mededee- ling op, waarin werd medegedeeld, dat de be manning van de „Volunteer" erin geslaagd was het lek te dichten en het schip zijn weg op eigen kracht vervolgde. 26ste NEDELANDSCII NATUUR- EN GENEESKUNDIG GONGRES. Heden is te Utrecht het 26e Nederlandsch natuur- en geneeskundig congres begonnen onder voorzitterschap van prof. J. Boeke. Deze herdacht het feit dat dit jaar de ver- eeniging 50 jaren heeft bestaan en memo reerde den vooruitgang van de vereeniging in die 50 jaren. Het ledental steeg van 50 bij de oprichting tot ongeveer 1500. Naast de organisatie der congressen heeft de vereeniging tal van onderzoekingen en expedities kunnen steunen. In de 50 jaren van haar bestaan zijn meer dan f 50.000 voor dit doel door de vereeniging gevoteerd. Met de beste wenschen voor den verderen bloei van de vereeniging besloot spreker dit deel van zijn rede: voor 60 cent per week. ALLE REPARATIES VRIJ. ALLE ONDERHOUD VRIJ. ALLE SLIJTAGE VRIJ. Geen waarborgsom. De Stofzuiger Centr. HAGEMAN GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762. (Adv. Ingez. Med.j De meesten verlaten ons land weer. Waar blijven de Duitsche vluchtelingen? Bij duizenden zijn ze in alle richtingen over de grenzen gekomen, maar waar zijn ze geble ven? Hoe leven ze? Waar bestaan ze van? Dat zijn vragen die menigeen zich zal hebben voorgelegd en daarom hebben we daarnaar eens een onderzoek ingesteld voor zoover het de vluchtelingen betreft die over de Neder- landsehe grens zijn gekomen. Het overgroote deel van die vluchtelingen is hier tijdelijk, het is slechts een klein aantal dat zich hier ves tigt. We spreken van „Duitsche" vluchtelingen, maar bedoeld worden natuurlijk „vluchtelin gen uit Duitschland". want ze zijn van diverse nationaliteiten, zelfs zijn er vele zonder natio naliteit. Dat zijn zij. die zich in Duitschland lieten naturaliseeren en die hun nationaliteit nu door het Ausbürgerungsgesetz" verloren. Die statenloozen kunnen hier geen oponthoud krijgen en zij verdwijnen naar landen overzee. Duitschers krijgen wel oponthoud, indien ze middelen aan kunnen toonen. waardoor ze niet ten laste van den staat komen. In aller lei bedrijven zijn ze werkzaam en soms ves tigen ze hier de industrieën die in Duitschland door hen werden bedreven. Zoo is bij voor beeld een groot deel der Berlijnsche Confectie industrie naar hier verplaatst. Het is zeer goed mogelijk dat dit op den duur een Nederland- sche industrie wordt, daar er gewerkt wordt met voor verreweg het grootste gedeelte Hol- landsche y/erlcrachten. De ouderen onder deze Duitsche uitgeweke nen vestigen zich hier, om in een rustig gast vrij land te verteeren wat ze nog van hun ver mogen gered hebben. Soms is dat vermogen langs illegalen weg over de Duitsche grens ge bracht. Is het geld evenwel legaal meegebracht dan is den eigenaar slechts ongeveer een vijfde gedeelte van zijn bezit in goudwaarde geble ven. Vier vijfde gedeelte gaat aan belastingen naar den Duitschen staat. Het grootste ge deelte van die belasting wordt ingenomen door de „Reichsfluchtsteuer". Deze belasting be stond al voordat Hitier aan het bewind kwam. Brüning stelde deze belasting in voor diegenen die in Duitschland hun geld verdiend hadden en dit in het buitenland wilden gaan verteren. Voorwaarde was dat het kapitaal minstens RM. 200.000 moest bedragen of een jaarlijksch inkomen van minstens RM. 20.000; een vierde gedeelte moest dan aan den staat worden af gedragen als bijzondere belasting. Typisch voor deze wet was, dat hij alleen gold voor hen, die v r ij w i 11 i g het land verlieten. Nu wordt deze wet toegepast op menschen die allesbehalve vrijwillig weggaan, terwijl de grens is verlaagd tot RM 50.000. Zij die geheel zonder middelen zijn, worden geholpen door familieleden, parti culieren, of door het comité voor bijzondere Joodsche vluchtelingen te Amsterdam. Die zorgen voor onderkomen en in sommige ge vallen voor immigratie of voor reiskosten. Sinds eenigen tijd hebben die Duitschers een eigen home in Amsterdam dat eenige cultu- reele leiding geeft, opdat de menschen. die op gaan in de zorgen voor het bestaan, toch niet verstoken blijven van geestelijk voedsel. Er worden lezingen gehouden, een leerzaal is in gericht een bescheiden restaurant verstrekt goedkoope maaltijden en in een aparte kamer staan naaimachines ter beschikking van vrou wen, die op deze wijze hun eigen kleeding wil len maken. De meesten van hen verdwijnen overzee. Een groep met Zionistische neigingen wil naar Palestina, maar de immigratie is be perkt door de Engelsche regeering. Men kan er nu nog altijd binnenkomen op kapitalisten certificaat, daarvoor moet men over duizend pond of meer beschikken. Zij die dit niet heb ben, zijn aangewezen op een arbeiderscertifi- caat. Hiervan bestaan vele soorten, maar al die soorten samen voldoen, wat qiiotum be treft, op geen stukken na aan de behoefte. Deze kwestie van immigratie in Palestina vormt een belangrijk punt in den strijd Joden- Arabieren. Zooals men zal weten beschouwen de Joden Palestina als een Jewish national home, terwijl de Arabieren het standpunt ver dedigen dat Palestina bij Arabië behoort én dat zij niet gesteld zijn op een dergelijke uit breiding der bevolking. De emigratie naar overzee ging voor een groot deel naar Zuid-Afrika. Daarvoor was eerst honderd pond noodig, later twee hon derd vijftig, terwijl de emigratie nu gesloten is. Een groot percentage gaat naai- Brazilië. Argentinië, Columbia, Chili en andere Zuid- Amerikaansche staten. Men zegt dat er groote mogelijkheden tot kolonisatie zijn in Australië en Nieuw Zeeland, maar de trek is zeer gering. Groote vraag is er voor Noorcl-Amerika, maar- dat is niet eenvoudig, omdat men naast een behoorlijk eigen inkomen ook nog een borg tocht moet kunnen overleggen van Amerikaan sche familieleden. De immigratievoorwaarden zijn in verschil lende landen niet voor alle nationaliteiten ge lijk, zooals men allicht zou aannemen. Zoo kan men bij voorbeeld als Duitscher in Colum bia volstaan met honderd gulden, terwijl een Pool duizend gulden moet toonen. Het moeilijkste is de emigratie voor staten loozen. In vele gevallen zijn de consulaten daartoe ni<?t bevoegd, maar moeten de betrok ken regeeringen zelf beslissen. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat het voor hen die zijn uitgeweken zonder het bezit van eigen middelen, een bijna hopelooze strijd is. Daarbij komt nog. dat zij er pas in uitersten nood. dus na het ondergaan van eindelooze ellende toe overgaan hun land te verlaten, daar zij in den vorm van een winkeltje of be drijfje een bestaan hadden. Velen zijn er na tuurlijk ook bij, die uit hun betrekking werden ontslagen en die in het buitenland geen werk zullen kunnen vinden. Hoeveel geloop en ge praat, hoeveel geschrijf, hoeveel gemaakte en weer onmogelijk geworden plannen moeten daar geweest zijn, voor er een plaatsje voor hen is gevonden, voor ze weer met een vleugje moed vooruit zullen durven kijken! HELEN DE BALBIAN VERSTER. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Toen Thijs bij Schrielkop's celdeur kwam, dacht hij heel snel na. Toen zei hij: „Dickie Dons, jij kan nu eens mooi helpen. Die Schriel- kop moet weer klein gemaakt worden, opdat wij zijn boeien af kunnen doen. Wij moeten hem bevrijden, opdat hij mét ons tegen den koning kan vechten. Klim nu vlug in zijn cel en begin een leuk gesprek met hem, zoodat hij afgeleid wordt en daardoor zijn kwade bui vergeet." Dat was nu net iets naar Dick's zin. Hij klom vlug in den kerker en zooals je op het plaatje ziet, begon hij meteen een praatje met den kobold. Paus geeft den zegen „Urbi et Orbi". Uit Vaticaanstad: Zestigduizend geloovigen waaronder talrijke vreemdelingen, afkomstig uit alle deelen der wereld, hebben Zondagmor gen in den Sint Pieter de plechtige mis bij gewoond, die den Paus de gelegenheid bood om voor het eerst sedert zijn langdurige ziekte weer in het openbaar te verschijnen. Toen de Paus de sedia gestatoria besteeg brak een ware storm van toejuichingen los, en in alle talen werd geroepen: „Leve de Paus". Om half één verscheen de paus op het mid- denbalcon van de Vaticaansche basiliek om voor een menigte van bijna 200.000 personen de zegen „Urbi et Orbi" uit te spreken. De plechtigheid werd bijgewoond door alle buitenlandsche diplomaten, die bij den H. Stoel zijn geaccrediteerd, behalve door de leden van de Duitsche ambassade. Het deelnemen aan de Paaschplechtigheden heeft geen nadeelige gevolgen gehad voor den Paus, hoewel zeer veel van zijn krachten werd gevergd. In vaticaansche kringen beschouwt men dit als een bewijs voor het voortduren van de verbetering in zijn gezondheidstoe stand. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand. RIJKSSTRAATWEG 25 HAARLEM-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit 35.-. Trekken inbegr. (Adv. ingez. Med.) PROGRAMMA WOENSDAG 31 MAART 1937. HILVERSUM I 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de. VARA. 10.00—10.20 v,m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. platen. 10.00 'Morgenwijding. 10.20 Declamatie en gram. platen. 11.20 Or gelspel. 12.00 Gram. platen. 12,151.45 De Flierefluiters, solist en gram. platen. 2.00 „Me lody Circle", en Gram. platen. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 Gram. platen. 5,30 Orgel, harp en gram. pl., 6.30 „Individu en gemeenschap" 7.00 Zang. 7.30 Litteraire causerie. 8.00 Herh. S.O.S.-Ber. 8.03 Berichten ANP. 8.10 Zang. 8.40 Gram. platen. 9.00 Morgen is het 1 April, gevar. programma. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Theaterorkest en solisten. 11,10 12.00 Dansmuziek (Gr. platen). HILVERSUM II 301 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (Gr. platen). 8.30 Gram. platen. 9.30 Gelukwenschen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. Gr. platen, 12.30 Vervólg concert. 1.30 Gram.- platen. 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Het Arnhemsche Trio. 4.00 Gram. platen. 4.254.45 Vervolg trio. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Causerie over het binnenaanvaringsreglement en stoommachi nes. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking.. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, en, herh. SOS-ber„ 8.15 Uitzending van den Centrale voor werkloozenzorg. 9.45 Gram. pl., 10.00 Berichten ANP. 10.05 Schaakles. 10.2011,30 Gram. nlaten. Hierna Schriftlezing. DROITWICH. 11.05 Orgelspel. 11.35 Dansmuziek (gr pla ten). 12.05 „Morocco", causerie. 12.20 Het BBC-Welsch orkest m.m.v. soliste. 1.20 Het Birminghamseh Hippodrome-orkest. 2.20 Gram. platen. 3.05 Het Friary Brewery or kest. 3.50 Piano-recital. 4.20 Vesper. 5.10 Het MacArthur kwintet. 5.35 Billy Cotton en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche de clamatie. 7.00 Orgelspel. 7.35 BBC-dansor- lcest, 8.20 BBC-symphonie-orkest. 9.05 Be richten. 9.25 Vervolg concert. 10.25 Het Bridge water kwintet m.m.v. soliste. 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.5012.20 Jazz muziek (gr. platen) RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8,20 Gram. platen. 12,20 Parijsch Kamerorkest en solisten. 2.50 Orkestconcert. 4.50 Zang. 5.05 Piano-concert. 5.50 Zang. 6.05 Pianoconcert. 6.50 Vervolg zang. 7.05 Vervolg pianoconcert. 7.20. Gram. platen, 8.20 Opera uitzending. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 SS-or- kest. 8.50 Gram. platen. 11,20 Orkest-con cert. 12,35 Omroepkleinorkest. 3.50 Omroep- Amusementsorkest. 5.20 Omroeporkest. 7.35 Rijksuitzending: Zie Deutschlandsender. 8.05 Gramofoonplatenconcert. 9.5011.20 Om roepkleinorkest en mandolinekwartet. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gram. platen; 12,50 Om- roepdansorkest. 1,30 Kleinorkest. 1.50—2.20 en 6.20 Gram. platen. 6.50 Kleinorkest. 7.35 Gram. platen. 8.20 Radiotooneel. 8.50 In tern. Eugène Ysaye-Concert. Hierna tot 11,20 Gram. platen. 484 M.: 12.20 Gram. pl. 12.50 Kleinorkest. 1,30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gram. pl., 5.25 Radio-tooneel. 6.10 en 6.35 Gram. pl., 6.50 Vioolvoordracht. 7.20 Zang. 8.20 Om roeporkest en Gram. platen 10.3011,20 Om roepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 „Wer kennt den Dienst der HJ." rijks uitzending. 8.05 Berl. Philh. Orkest. 9.20 Be richten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Scheeps- weerbericht. 10.2011.20 R. Gaden's dans- orke-st-

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6