Toen er nog veel grachten in Haarlem waren.... H.D.' V K TT D A G 2 APRIL 1937 HAART.F.M'S dagblad 6 Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. Voorjaarsbeurs in de Gem. Concertzaal. In ons vorig nummer is de rede van den burgemeester opgenomen, waarmee hij Don derdagmiddag twee uur de Voorjaarsbeurs "van de Nederlandsche Vereeniging van Huis- vrouwen heeft geopend. Deze openingsplech tigheid werd behalve door Burgemeester en Mevrouw Maarschalk o.a. bijgewoond door wethouder M. A. Reinalda: de heeren J J Swens en Jhr. Dr. J, C. Molllerus, resp. voor zitter en secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken; den heer E. H. Tenckinck, commis saris van politie, in zijn kwaliteit van hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, waarvan ook een stand op deze Voorjaarsbeurs (boven zaal) te vin dsn is. Veder gaven een blijk van belangstelling de heer C. J. van den Broek, commandant van de Brandweer; de heeren ir. J. A. Reus en J. A, A. Ochtman, resp. direc teur van het Gemeentelijik Electriciteits- en Gasbedrijf. De presidente, mevrouw J. L. Visser—Bru- tel de la Rivière. dankte in haar openings rede de directie der N.Z.H.T.M. voor het ver- leenen van toestemming tot het plaatsen van vlaggetjes op de tramwagens. Een speciaal woord van welkom richtte zij tot den" heer Tenckinck en tot de vertegenwoordigsters van zusterafdeelingen der Vereeniging. Spreekster dankte den secretaris, den heer J. v. d. Burg, voor zijn grooten steun; „zondei- zijn hulp zouden wij deze Voorjaarsbeurs nim- j mer tot stand hebben kunnen brengen", zei mevrouw Visser. Tenslotte dankte zij de fir- j ma Wisbrun en Liffmann, die eenige mode shows zal houden. De stands. Ook van de stands Is in ons vorige nummer een beschrijving opgenomen. Het zijn ech ter niet alleen stands van firma's, die de aan dacht vragen. Er is er o.a. ook een van het Vrouwen Vredeswerk (No. 8), die smaakvol is ingericht. Op overzichtelijke wijze ligt hier toepasselijke lectuur uitgespreid. Hier kunnen ook kinderen aan prijsvragen mee doen, namelijk voor de jongere kinderen een kruiswoordraadsel en voor de ouderen (ge splitst in twee groepen van kinderen bot en boven de zestien jaar) met maken van een opstel, dat op eenige wijze verband houdt met oorlog of vrede. Behalve een opstel mag het ook een gedicht of een spreuk zijn. Ter aan moediging zijn prijzen beschikbaar gesteld in den vorm van boeken en tochtjes naar Den Haag ter bezichtiging van het Vredespaleis en het Vredeshuis. Een pakkende en tevens fraaie reclame is die van het Centraal Genootschap voor KinderherstelJings- en Vacantiekolonies. Men ziet er levendige nabootsingen van het Bosch huis te Nunspeet: van de verpleging te Eg- mond aan Zee met duin- en strandgezichten en spelende kinderen, en tenslotte het Tuin en Rivierhuis in De Steeg. Er zijn vriende lijke dames aanwezig, die steeds bereid zijn de gewenschte inlichtingen te verschaffen en die speldjes ten verkoop aanbieden om het werk te steunen. In de bovenzaal vindt men verder nog stands van de Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden en van „Na zorg". Ook hier zal men veel vinden wat de belangstelling der bezoekers verdient. De attracties. De Voorjaarsbeurs zal opgeluisterd worden door muziek van de band The Harlem Kings, leider de heer Jan Monnikendam. Hedenavond treden de bekende humoristen Tholen en Van Lier op. Zaterdagmiddag twee uur treedt de teeke naar en kindervriend Ru Brodier op, met me dewerking van het Kinderkoor „Onderling Genoegen", directeur de heer L. Post. Zater dagavond komt de telepaath Maloïtz. Zondag is de Voorjaarsbeurs gesloten. Maandagmiddag drie uur is er een filmmid dag en 's avonds geeft het Mannenkoor „Pro za en Poëzie" een concert onder leiding van den heer Jan Booda. Dinsdag komen de modeshows v-aii'de firma Wisbrun en Liffmann. Woensdagmiddag zal de goochelaar Larette de kinderen aangenaam bezig houden, 's Avonds treedt hij op voor het groote pu bliek. Donderdagmiddag organiseert het Gemeen telijk Gasbedrijf kook- en bakdemonstraties en 's avonds treden Tholen en Van Lier nog eens voor het laatst op. Afscheidsreceptie G. vari Tienhoven. Als secretaris van den Voogdijraad. In het gebouw van den Haarlem- schen Voogdijraad aan de Oude Gracht, werd gistermiddag een druk bezochte receptie gehouden, ter ge legenheid van het afscheid van den heer G. van Tienhoven als secretaris van deze instelling. Velen maakten van deze gelegenheid ge bruik om den scheidenden functionaris de hand te komen drukken en uit de groote be langstelling bleek wel overduidelijk de ach ting en waardeering, die de -heer van Tien hoven door zijn arbeid heeft verworven. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op: de heeren P. J. van Kessel en F. J. Grimberg, resp. voorzitter en secretaris van de commissie voor kinderbescherming van de St. Vincentiusvereeniging, waarvan "de eer ste in een korte toespraak de vele verdien sten van den heer van Tienhoven memo reerde, waarbij hij in het bijzonder den na druk legde op diens stiptheid in het afdoen van zaken en zijn groote liefde voor het ongelukkige kind. Verder zagen wij den commissaris van po litie, den heer E. li. Tenckinck, vergezeld van den hoofdinpecteur der recherche, den heer M. Woud en mej. mr. C. J. Krim, inspectrice van politie. Ook de heer Tenckinck hield een korte toespraak, waarin hij den scheidenden se cretaris in het bijzonder dankte voor de prettige samenwerking die er steeds tusschen politie en voogdijraad bestaan heeft N. Reeling Brouwer, mr. W. M. Gunning, mr. A. R. Andringa, subst. Officier van Justitie, mr. C. W. Briët, vice-president van de Am- sterdamsche rechtbank en lid van den Haar- lemschen Voogdijraad. Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, voorzittei .van den Voogdijraad hield tenslotte een hartelijke toespraak, waarin hij zeide, hoe men aanvankelijk ..radeloos" was geweest, bij de tijding van het vertrek van den heer Van Tienhoven. Er is echter een troost: de heer Van Tienhoven blijft nog lid van ver schillende vereenigingsbesturen en men zal dus nog steeds gelegenheid hebben, bij hem om raad aan te kloppen en uit zijn rijke er varingen te putten. De scheidende functio naris heeft bewezen dat zijn militaire opvoe ding een goede basis was voor een goede vervulling van de sociale taak als secretaris van den Voogdijraad. Daarvoor zijn ..men- schen uit één stuk" noodig, die de ontspoor den, waarmede zij in aanraking komen, kun nen brengen naar een hooger plan. Spr. was er van overtuigd, dat de heer Van Tienhoven bij allen, met wie hij lange jaren samen werkte, een herinnering aan een prettige samenwerking achter laat. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Bij K.B, is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw de heer F. I. de Greve, directeur van de Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam, wonende te Zand- voort. CHR. F»ST. UNIE. Tn de middagvergadering van de Chr. His- inv'sche Unie werd meegedeeld dat de hoofd bestuursverkiezing den volgenden uitslag heeft gehad Herkozen is de heer W. F. C. van den Broek. In de vacature van mej. mr. C. F. Katz, die niet herkiesbaar was. werd geko zen jkvr. J. J. baronesse Mackay en in de vacature J. ter Haar Jr., die ook niet herkies baar was, werd gekozen de heer J. J. Walllen. De voorzitter dankte de afgetreden leden van het hoofdbestuur voor hetgeen zij in dat be stuur hebben gedaan De vergadering hield zich verder bezig met 't bespreken van een aantal amendementen, betrekking hebbende op het verkiezingsmani fest. NUTS SPAARB ANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over Maart 1937-1936. Aantal behandelde posten 16943 v.j. 13692. Aantal inlagen 11631 v.j. 8808. Aantal terugbetalingen 5312, v.j. 4884. Ingelegd f 483.125.20, v.j. f 384.454.75. Terugbet. f 489.631.09, v.j. f410.665.26. Minder ingelegd f 6.505.89. v.j. minder f 26.210.51. Aantal nieuwe boekjes 286 v.j. 217. Aantal afbetaalde boekjes 145, v.j. 173. Spaarbusjes op 31 Maart 1937 in omloop: 3394, Geledigd in Maart 1937: 269 busjes met to- taal inhoud van f 4.106.01. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 Maart 1937; 587. De scheidende functionaris, de- heer - G, van Tiehhoven. Van de overige aanwezigen noemen wij nog mevr. M. Kubatz-Bruyman en mevr. Is. Droog-Deckers, namens de R.-K. Martha- vereeniging. mej, J. Wentholt, namens de afdeeling Haarlem en het hoofdbestuur van de Vereeniging tot Steun, mej. mr. dr. E. C. Lekkerkerker, van het medisch opvoed kundig bureau, den heer P. P. Hartendorï, leider der Nederlandsche Middernachtzen ding, notaris.R. C. A. van Cranenburgh, den heer E. P. Schuyt, hoofd van de nazorg bij het buitengewoon onderwijs, freule Kretsch- man, directrice van het Geref. Weeshuis, mej. Bierens de Haan en Zr. Merison, van Maatschappelijk Hulpbetoon, den heer H. Hylkema, secretaris Pro Juventute, den heer de Haas van Dors.. directeur Maatschap pelijk Hulpbetoon, mej. C. H. Goedkoop, mr. P. E. Barbas, secretaris van den armenraad, mej. Bal. secretaresse van Pro (Juventute te Amsterdam en van de rechterlijke macht de heeren jhr. mr. E. J. Strick van Linscho'ten, mede namens mr. G. Sluis, president der ar rondissementsrechtbank, mr. E. J. W. Top, vice-president, mr. Ferwerda, rechter, mr. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 3 APRIL 1937. Proigr. I. Hilversum I. Progr. n. Hilversum n. Frogr. III. 8.00 Keulen. 9.50 Deutschland sender. 10.20 Pauze. 11.05 Londen Regional. 12.35 Vlaamseh Brussel. 1.35 Keulen. 2.35 Fransoh Brussel. 3.20 Keulen. 4.20 Vlaamseh Brussel. 5.35 Fransch Brussel. 6.20 Parijs Radio. 7.20 Keulen. 9.20 Boedapest, 11.25 Berlijn. Progr. FV. 8.00 Vlaamseh Brussel. 9.20 Pauze. 10.35 Droit wlch. 3.20 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 6.50 Fransch Brussel. 7.05 Droit- wich. 9.40 Weenen. 10.20 Droitwioh. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplabenconcert: verzoek programma.. ".0012.00 Diversen MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. (Donderdag). Pluimveemarkt. Oude kippen f 0.45f 0.95. Oude kippen per kilo f 0.42—f 0.49; Oude hanen f 0.55— f 1. Jonge hanen f 0.60f 0.70; N.H. Blauwen per kilo f 0.S8f 0.98; Jonge hennen f 1.10 f 1.60; Duiven per paar f 0.30f 0.35; Tamme eenden f 0.35f 0.70; Ganzen f 2.25f 3.40; Kalkoenen per kilo f 0.65—f 0.75. Tamme konijnen f 0.75—f 1.75; Wilde konijnen f 0.40— f 0.50; Piepkuikens f 0.3Qf 0.50. Aanvoer 11.300. Handel matig. Eiermarkt. Witte eieren 3 tot 3.15; Gemengde eieren 3.10 tot 3.30; Bruine eieren 3.30 tot 3.75; Een den eieren 2.75 tot 3-25; Ganzen eieren 6 tot 10. Aanvoer 1.590.000. .Handel matig. Veemarkt. Zeugen f 45 tot f 60; Dr. Zeugen f 56 tot f 77; Schrammen f 19 tot f 28; Biggen f 14 tot f 19; Zware varkens 23 cent per pond. Zouters 22 tot 23 ets. per pond. Vette kalve ren 22 tot 29 ets. per pond- Nuchtere kalve ren f 5 tot f 9. 'Handel vlug. De Oude Gracht omstreeks 1840. HEEMSTEDE Raadsvergadering. (Adv. lngez. Med.) Melkverstrekking aan scholieren tot Pinkster. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede, op Donderdagavond, onder lei ding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. Het bekalken der straten B. en W. stellen voor, in de Politieverorde ning een bepaling op te nemen (bij het arti kel waarbij o.a. het kalken op de straten is verboden) waarbij het vervoeren van de voor het kalken benoodigde materialen in de ge meente wordt verboden, tenzij kan worden aangetoond, dat dit met andere doeleinden verband houdt. De heer De Te 11 o (S.D.A.P.) vraagt of bij de huidige redactie het euvel voldoende wordt voorkomen. Spr;;'Jneent dat het vervoer van de benoodigde materialen naar andere gemeen ten ook moet worden tegengegaan. Men kan immers door de gemeente trekken om in an dere gemeenten te gaan plakken. Spr. doet een voorstel in dezen geest. De Voorzitter zou aanneming van dit voorstel overbodig vinden. Wie met de ge noemde artikelen wordt aangetroffen in een bepaald tijdperk is „er bij". De heer Rijk es (V.B.) onderschrijft dit. De Voorzitter vindt dat men te ver zou gaan, als de Raad het denkbeeld van den heer De Tello aanvaardde, Het plakken, kal ken enz. kan misschien in een andere ge meente wél zijn toegestaan. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Uitoefenen winkelbedrijf Lindenlaan 49 B. en W. stellen voor, te handhaven hun be schikking. waarbij het niet is toegelaten, het melkwinkelbedrijf uit te oefenen in perceel Lindenlaan 49. (De heer M. L. Bakker heeft voor dit perceel ontheffing gevraagd van de betrokken verordening) De heer Meeuwenoord (R.K.) vestigt er de aandacht op, dat in de aangrenzende stra ten wèl bedrijven zijn. Wethouder Droog (R.K.) merkt op, dat deze bedrijven daar zijn gevestigd, vóórdat het betrokken besluit van kracht werd. Op het verzoek van den heer Bakker wordt afwijzend beschikt. Schoolvoeding B. en W. stellen voor, de proef met verstrek ken van melk (gratis of tegen betaling van een HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. (Adv, lngez. Med.) -M: STRIJD TEGEN DE ZWENDELBANKEN. Dr. J. van O. door de Haagsche Politie gearresteerd. De rechtskundige mr. dr. J. van O., die Woensdafif door de rechtbank wegens zwen- delDractiiken. tezamen met een bankier ge pleegd. tot twee en een half jaar gevange nisstraf werd veroordeeld en wiens onmid dellijke gevangenneming de rechtbank ge lastte. is Woensdagmiddag te drie uur door de Haagsche politie gearresteerd en gevan kelijk naar Amsterdam overgebracht. Hij zal oo de ziekenzaal van het Huis van Bewaring worden opgenomen in verband met zijn gezondheidstoestand. De Grens. Vrij naar J. H. RöSLER door E. ROGER—NORD THOMSON De D-trein naderde het grensstation. Zij keek op haar horloge. Toen stond zij op, nam haar kleinen, rood- leeren koffer uit het net en wou de coupé-deur openen om naar de gang te gaan. „Mag ik u even helpen?" Zij keek verbaasd op. Een heer stond voor haar en lachte eenigs- zins verlegen. „Ik vraag u vergiffenis voor mijn misschien wat opdringerige hulpvaardigheid", zei hij, „maar sinds Parijs wacht ik reeds op een gun stige gelegenheid om kennis met u te maken". „En de deur moet u daarbij helpen?" „Ik hoop het. mevrouw". Zij zweeg, keek uit het venster. Plotseling draaide zij zich om: „Wilt u mij een groot genoegen doen?" „Met plezier". „Neemt u dan dezen kleinen koffer en legt u hem bij uw bagage. Ik moet op het volgen de station eenige telegrammen opgeven en heb dus bij de douanen geen tijd te verliezen. Ik heb niets anders bij me dan dit koffertje, waarin eenige toiletartikelen geborgen zijn. Wilt u dus zoo vriendelijk zijn dezen koffer als den uwen aan te geven, zoodat ik in dien tijd mijn zaken kan afdoen?" Hij nam zonder iets te zeggen den koffer aan en bracht hem in zijn coupé. „Legt u hem als 't u blieft achter uw grooten koffer", verzocht zij. .Misschien hebben wij geluk en valt hij niet op. Ik vindt het nooit prettig, als vreemde mannen aan de grens mijn goed door elkaar'halen". De beer deed, wat hem gevraagd werd. „Is -iet zoo goed?" „Ja", lachte zij. „Ik dank u". „Integendeel, ik moet u danken, mevrouw, voor uw vertrouwen". Zij ging naar haar coupé terug. De trein verminderde reeds haar vaart en liep weldra het station binnen. Nauwelijks stond hij stil of de dame opende het portier en ging over het perron naar de controle. Een beambte hield haar staande. ,Uw pas, mevrouw". Zij opende haar taschje en rijkte haar pas met een onverschillig gebaar over. De beambte keek hem zorgvuldig in, verge leek portret en handteekeningen. Toen draaide hij zich om en gaf een haast onzichtbare wenk aan een collega. „Is mijn pas niet in orde?" „Zeker, mevrouw", en hij gaf haar de pas terug. Zij ging verder, maar plotseling stonden twee heeren naast haar. „Anette Anet?" vroegen zij. „Ja. U wenscht?" „Wilt u ons volgen zonder dat het opvalt? Geheime politie". Zij probeerde te lachen. „Ik begrijp niet Zij kwamen in een klein vertrek. „Wij hebben heden een telegram uit Parijs ontvangen", zei de oudste der heeren, „dat u de gestolen juweelen van de laatste inbraak in de Rue de la Paix over de grens probeert te. brengen. Waar heeft u uw bagage?" Zij antwoordde niet. „Wij raden u in uw eigen belang ons niet te dwingen u te aiTesteeren. Waar is uw ba gage?" Zij begon te huilen. „Ik vind het meer dan erg, zooals u een alleen reizende dame behandelt. Trouwens, ik heb geen bagage. Of dacht u, dat ik zooiets waardevols als u veronderstelt, alleen in mijn coupé zou laten?" „Dat zullen wij weldra weten", zei de com missaris. „Twee onzer beambten doorzoeken den trein. Intusschen zijn wij genoodzaakt u door de daartoe aangestelde vrouw aan den lijve te laten onderzoeken. Hier is zij reeds". De heeren verlieten het vertrek. Voor de deur wachtten twee beambten. „Wij hebben den trein doorzocht den rooden koffer hebben wij echter nergens kun nen vinden". „Zijn de kussens van de eerste klasse wa gens ook verwijderd?" „Wij hebben alles gedaan". „Dan kunnen wij met zekerheid aannemen, dat het persoonlijke onderzoek alles aan het licht zal brengen". De deur werd geopend, „Nu?" „Niets gevonden", zei de vrouw. „Dan blijft ons niets anders over", zei de commissaris geërgerd, dan onze verontschul digingen aan te bieden. Wij hebben immers geen bevel tot arrestatie". De trein zette zich in beweging. Voor het raam van een coupé eerste klasse stond Anette Anet. Zij rookte een cigaret en blies den rook spottend voor zich uit. Toen ging zij naar de coupé van haar reisgenoot. Deze stond dadelijk op en bood haar zijn plaats aan het venster aan. „Had u tijd genoeg om alles te regelen?" „Dank u", lachte hij, „alles ging zooals ik verwacht had. Maar zegt u eens mijn koffers hebben zij zeker niet gevonden?" ,Neen, niettegenstaande zij twee maal hier waren en zelfs de kussens weghaalden!" „Prachtig. Waar had u hem dan verstopt?" „Ik had hem niet verstopt". .Maar?" „Ik had hem reeds voor wij het station bin nenliepen uit het raam geworpen!" Verschrikt sprong zij op. ,In hemelsnaam! De juweelen!" Hij glimlachte. „De juweelen zijn in veiligheid. Die heb ik er voor dien tijd uitgenomen, mevrouw. Ik zal ze zelf naar Parijs terugbrengen. Want ten slotte ben ik toch, in opdracht van de bestolen firma, alleen maar daarom in de coupé naast u met u meegereisd. En u persoonlijk, me vrouw, zal het wel aangenam*/ zijn met leege handen naar Parijs teru$ te dar met gebondenel" gering bedrag) aan de daarvoor in aanmer king komende leerlingen van de O. L. school aan den Voorweg, voort te zetten tot Pinkster. De heer Van Unen (V.B.) acht het onjuist dat ook melk wordt verstrekt tegen betaling. De Voorzitter merkt op, dat het mooi is dat geen stempel van armlastigheid op de kin deren wordt gedrukt. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met de stem van den heer Meyenfeldt (AR.) tegen. Een duiventil voor Groenendaal. De voorzitter deelt bij de rondvraag mede, dat de werklooze cursisten aan de ge meente een duiventil hebben aangeboden met de bedoeling dat deze in Groenendaal zal worden geplaatst. Dit geschenk wordt in dank aanvaard, on der applaus van den Raad. Hierna gaat de Raad in besloten zitting. Zij nog vermeld, dat in den loop der zitting zonder hoofdelijke stemming werden aange nomen de voorstellen betreffende: schoolgeld verordeningen: voorschotten voor vergoeding vakonderwijs bijzondere scholen en voor in standhouding bijzondere scholen, beide voor 1937; derde wijziging ambtenarenreglement; 2e wijziging georganiseerd overleg; verkoop van grond van terrein Heemsteedsche Dreef; goedkeuring onteigening van gronden (op kosten van de N.V. Grond- en Bouwbedrijf ge vestigd te Heemstede) in het belang der volks huisvesting, ten einde uitvoering te kunnen geven aan de bij Raadsbesluit van 27 Maart 1930 vastgestelde herziening L van het uit breidingsplan. Centrale Tandheelk. Kliniek KENAUPARK 26 A TELEF. 12644. KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF Spreekuren 9—11 en 1—2, Dinsdagsavonds 6.308.30 uur. (Adv. lngez. Med.) JUBILEUM BIJ DE POLITIE. Donderdag herdachten de heeren B. Silvis en H. Mulder den dag dat zij 26 jaar geleden bij de pol tie in dienst kwamen. Te half één werden de jubilarissen met hun echtgenooten in de feestelijk versierde in specteurskamer ontvangen door het voltallige politiecorps, waarbij ook Burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn aanwezig was. alsmede vertegenwoordigers van den A.N.P.B. en den Chr. Politiebond „Sursum Corda". De Burgemeester zei, dat nog nimmer zulk een dag in Heemstede bij. het corps was ge weest. Twee jubilarissen tegelijk bij het politiecorps. Ze zijn geen vreemden voor el kander; eerst waren zij in Haarlem en nu een kwarteeuw samenwerkend in deze plaats, en nog steeds broederlijk met elkander. Een voorrecht is het voor mij, zei de bur gemeester, hier woorden van erkentelijkheid te kunnen spreken. „Gij zijt twee verschil lende menschen met uiteenloopende meenin gen, maar één ding hebt gij gemeen, ge hebt een trouw hart voor de politie en een warm hart voor de gemeente. Het is voor mij dan ook een aangenamen taak, u behalve de ge- lukwenschen van het gemeentebestuur, ook het gebruikelijke geschenk onder enveloppe aan te bieden, als blijk van waardeering voor uw arbeid". Namens het personeel sprak brigadier W. Schoo woorden van gelukwensch; de heer Silvis kreeg een fraaie vruchtenmand en de heer Mulder een zilveren horlogeketting. Vervolgens complimenteerde de heer Van Dijk namens „Sursum Corda" den heer Sil vis en den heer Cranenburg de heer Mulder namens de afdeeling Kennemerland van den A.NP.B., welke gelukwenschen van een bloe menhulde gepaard gingen. Beide jubilarissen dankten voor de huldi ging. JUBILEUM TH. BOS. Donderdag herdacht de heer Th. Bos den dag dat hij 25 jaar geleden bij de wasscherij en chemisch-wasscherij Peeperkorn in dienst trad. In gezelschap van zijn echtsenoote werd de jubilaris ontvangen door de directie waarna hij in bijzijn van het geheele personeel door den directeur op hartelijke wijze werd toege sproken. Elk bedrijf heeft behoefte aan menschen die in hun arbeid het beste geven en daarom was het spreker een genoegen aan dit ju bileum een aandenken te verbinden in den vorm van een goud horloge. Namens het personeel sprak de heer B Grijmans. Een fraaie pendule alsmede bloemen en a garen werden overhandigd.' De heer Bos sprak een kort dankwoord. Na een „Lang zal hij leven", verliet de Jubilaris het gezelschap om den verderen daa lt. hutoelijken kring door te brengen

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10