Bond van jong-liberalen Toen er nog veel grachten in Haarlem waren. MAANDAG 5 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Twaalf en een half jarig jubileum. ,De ware orde wordt ge boren uit den geest". Zaterdagavond hield de afdeeling Haarlem van den Bond van Jong-Li- beralen een geestelijken propaganda- avond in café-restaurant Brinkmann, aan de Groote Markt, ter gelegenheid van het 12j-<-jarig bestaan der afdee ling. De voorzitter der afdeeling, mr. J. E. Goud smit uit Hoofddorp heette in zijn welkomst woord de leden van het hoofdbestuur, van de verschillende afdeelingsbesturen en enkele le den van het bestuur van de plaatselijke af deeling van den Vrijheidsbond, alsmede de le- den der afdeeling hartelijk welkom. Vervolgens memoreerde spr. enkele der be langrijkste gebeurtenissen uit de „kinderja ren" der afdeeling, die op 10 December 1924 werd opgericht en daardoor zelfs nog ouder is dan de bond zelf. Spr. citeerde enkele passages uit de oude notulen, die veel aanleiding tot vroolijkheid gaven en uitte tenslotte den wensch, dat dit koperen jubileum gevierd zou worden in een stemming, waarin men ook een koperen bruiloft pleegt te vieren. Nadat de dames Nel Houtzager en Ans Kos ter op verdienstelijke wijze enkele duettten ten gehoore hadden gebracht, was het woord aan den eersten spreker van dezen avond, dr. P. H. Ritter Jr. Het koperen feest der Haarlemsche afdee ling, aldus spr., beteekent een overwinning. De politieke geschiedenis die achter ons ligt vertoont een voortdurende afbraak van de li berale beginselen. Van links en rechts werden heftige aanvallen op de liberalen gedaan, waardoor zij opelk terrein werden terugge drongen. Deze politiek heeft echter vele ge meenten aan den rand van den ondergang ge bracht. Er is thans moed voor noodig om zich als jongere voor de liberale beginselen uit te spre ken, doch spr. verheugt er zich over, dat deze Haarlemsche jongeren geweigerd hebben, hun liberale beginselen te verloochenen. De strijd tegen het liberalisme heeft de volkseenheid verscheurd, en de volkseenheid die men ons thans wil brengen, is de eenheid van het graf. De jong-liberalen willen het volk beschermen tegen communisme en nationaal- socialisme, doch men moet de communistische kat niet knuppelen, om door den nationaal- socialistischen hond te worden gebeten. Beide moeten met liberale wapens bestreden worden. De verkiezingen, die voor de deur staan, be- teekenen een bitteren strijd voor het behoud van onze democratie, Er is slechts één keuze: voor of tegen de dictatuur. De liberalen zijn tegen alle dictatuur, want de ware orde kan alleen geboren worden uit den geest. Er zijn, aldus spr., slechts enkele waarden, waarvoor wij alles offeren. Doch als déze waarden worden aangetast, dan zullen wij er voor vechten tot onzen laatsten druppel bloed. Actie is thans dringend noodzakelijk, want een beginsel, waaraan wij vastgeklonken zijn, komt in gevaar. Het liberale beginsel wordt aange tast, overal in de wereld, en thans wordt met vernietiging bedreigd, wat door negentien eeuwen van bloed en tranen is gegroeid. De huidige menschheid zoekt naar vastheid zonder bezinning, zij schuwt het verstandelij ke onderzoek. De verheerlijking van het intel lect heeft plaats gemaakt voor de verguizing er van. Doch deze verguizing ziet spr. als een misdaad tegen den menschelijken geest. De liberalen zullen niet gedoogen, dat het intel lect wordt aangetast. Het denken komt voort uit een waarheidsdrift, die wij niet mogen verloochenen voor irreëele mystiek. Strijd te gen het intellect beteekent zelfvernietiging. Hiermede wil spr. echter geenszins zeggen, dat het intellect de alleen-zaligmakende macht van ons leven; is. Het liberale ideaal van het leven, is het ideaal van den universeelen mensch Goethe: een harmonisch leven. In zijn boek ,,In de schaduwen van morgen" deed prof. Huizinga aan het slot een beroep op de jeugd. Het lijkt thans, alsof het nacht zal worden in Europa, doch spr. is er van over tuigd, dat het beroep van prof. Huizinga niet vergeefs was, dat de jeugd de wereld kan red den, en dat het liberalisme daartoe in belang rijke mate kan en zal bijdragen. Na deze enthousiaste rede van dr. Ritter, die herhaaldelijk door een warm applaus werd onderbroken, zong de Haagsche tenor Jean de Bree, aan den vleugel begeleid door Johan Broek, de romance uit „Der Liebestrank" van Donizetti en het door Johan Broek getoonzette „Liberalenlied". Deze nog jonge zanger, die over een fraai, geschoold geluid beschikt, mocht een warm applaus in ontvangst nemen. Na de pauze hield drs. J. Breedvelt uit Rot terdam een causerie over het onderwerp „Nu of nooit!" Spr. begon met de afd. Haarlem na mens het hoofdbestuur hartelijk geluk te wen- schen met dit jubileum en sprak daarbij den wensch uit, dat deze afd. nog lang zou mogen medèstrijden voor het liberale ideaal. De strijd die thans gestreden wordt, aldus spr., is een levensstrijd, want het gaat om ons vaderland. Daarom moeten wij de democratie niet alleen naar buiten verdedigen, doch bo vendien van binnen uit versterken en ver nieuwen. Daarbij moet er naar gestreefd wor den de maatschappelijke organisatie aan te passen aan de groote veranderingen, die aan het eind van de vorige eeuw op vrijwel elk ter rein plaats gegrepen. In een democratische staat heerscht het recht, dat in het volksgeweten een zuivere tolk en graadmeter vindt. Dit is onder de dictatuur niet het geval. Matteotti en von Schleicher vie len als slachtoffer van het fascisme en van een blinde, ongemotiveerde haat. Door deze daden in de fascistische landen, voelt spr. een diepe haat tegen alles wat naar fascisme of dictatuur zweemt. Deze haat gaat gepaard met medelijden voor hen, die achter den leider aan loopen. en hem blindelings vol gen. In de democratische staat zijn de regeerders gebonden aan het volksgeweten, doch de dic tator is aan niemand verantwoording schuldig. Doch het ware gezag is volgens spr. de eerbied voor de wetten en het volkseigen. Daarbij moet de democratie evenwel vooruitstrevend zijn. Want de conservatieven brengen ook een dic tatuur, nl. dien van den stilstand. Spr. is er niet zoo van overtuigd, dat het fascisme in ons land geen vasten voet zal krij gen. Wanneer dat echter zou dreigen te ge beuren. wordt men voor de keuze gesteld, te capituleeren of. desnoods met het geweld van wapenen te vechten voor de geestelijke vrijheid van ons volk, hoe verschrikkelijk en onver kwikkelijk een burgeroorlog ook zijn moge. Tot slot van den avond werd een blijspelletje ,,'t Slippertje" opgevoerd, dat veel reden tot vroolijkheid gaf, en door de toeschouwers met een hartelijk applausje beloond werd. De avond werd besloten met een geanimeerd bal, dat tot ver in den nacht voortduurde en waaraan de muzikale medewerking werd verleend door de „Rhythm Maniacs". TERAARDEBESTELLING O. F. H. SCHÖNHUTH Zaterdagmiddag had op de Algemeene Be graafplaats aan de Kleverlaan de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer O. F. II. Schönihiuth, commissaris der N.V. Haas' Azijnfabrieken. Onider de vele belangstellenden waren: na mens de Ev. Luthersohe Gemeente ds. G. J. Duyvendak, ds. C. H. Brandt en de heeren: D. Scheer, voorzitter van het College van Re genten van het Ev. Luthersche Weeshuis; C. H. Jeekel, kerkrentmeester; C. Engel, secre taris van den Kerkeraad; C. B. J. Hagebout, voorzitter van het Collegecvan Kerkrentmees- ters; F. Smit, secretaris 'van genoemd Col lege en namens de Vrijwillige Haarlemsche Brandweer de heeren: C. J. van den Broek, commandant; G. Spaan, secretaris en H. Dau- dey. Ook waren aanwezig de heer G. A. van der Steur, oud-commandant van de Haarlemsche Brandweer en het personeel van Haas' Azijn fabrieken. Nadat een schat van bloemen rondom de groeve was geschikt sprak ds. Duyvendak als voorzitter van den Grooten Kerkeraad der Ev. Luthersche' Gemeente en riep in de herinnering terug, van hoeveel beteekenis de overledene voor de Gemeente is geweest. Hij was door ve len geliefd, want hij heeft in grooten kring welgedaan. Hij heeft mild en overdadig uitge deeld van wat hem was toevertrouwd. De heer Hagebout bracht den overledene dank voor de wijze waarop hij gedurende 36 jaar de belangen der Luthersche Kerk heeft gediend. Er ging van hem een groote harte lijkheid uit. Namens het College van de Haarlemsche Brandweer schetste de heer Van den Broek', hoeveel de heer Schönhuth voor de Brandweer heeft beteekend. Hij was mede-oprichter van de Vereeniging „De Tien". Spr. heeft slechts korten tijd met kapitein Schönhuth samenge werkt, maar hem in dien tijd zeer leeren waar- deeren. Ook na zijn aftreden bleef de heer Schönhuth steeds belangstellen in alles vrat de Haarlemsche Brandweer betrof. Ds. Brandt, die ook den dienst in het sterf huis had geleid, richtte zich in 't bijzonder tot de zonen van den overledene, die een groot kindervriend was. Hoe vriendelijk was hij altijd in zijn omgang met de kinderen van de Zon dagsschool. „Moge later van u, als zonen, wor den getuigd, dat gij het voetspoor van uw va der gedrukt hebt!" zoo eindigde spr., die daar na het Onze Vader bad en den zegen over het graf uitsprak. Namens de familie dankte de oudste zoon voor de belangstelling. Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur. Moeten de crisismaatregelen gehandhaafd blijven? Een buitengewone algemeene vergadering zal deze vraag moeten behandelen. Hedenmorgen werd de 183e algemeene ver gadering der Alg. Vereeniging voor Bloem bollen cultuur, in het Krelagehuis geopend met een rede van den voorzitter dr. A. J. Verhage, waaraan het volgende is ontleend. Na waardeerende woorden te hebben ge wijd aan de nagedachtenis van wijlen "de heeren G. J. Droste, in leven voorzitter der Haarlemsche Kamér van Koophandel: J. H. A. Evers, in leven inspecteur der Registratie en van verschillende leden, die door den dood aan de vereeniging zijn ontvallen, behandelde spr. uitvoerig het kort geleden door den Mi nister van Landbouw en Visscherij publiek gemaakte voorontwerp landbouw-ordenings- wet. Het voorontwerp is gebaseerd op het rapport der commissie-van Loon en nog sterker dan in dat rapport werd naar voren gebracht, wordt hier de meening geuit, dat de als tijdelijk bedoelde crisismaatregelen een meer duurzaam karakter zullen krijgen. Men zij echter met deze gedachte voorzichtig, aldus spr.. Zelfs wanneer men de overtuiging is toegedaan dat de crisismaatregelen niet kon den en kunnen worden gemist, nadat de'zeer snelle en diepe val gekomen was, zal men moe ten toegeven, dat er in deze maatregelen ook veel is. dat een economische bedrijfs voering niet ten goede komt, althans niet ten goede zou komen, wanneer de huidige maat regelen een permanent karakter zouden krij gen. Verondersteld is de oprichting van bijv. een bloembollenraad, waarin de organisaties een aantal leden benoemen, terwijl daarnaast de handel, de nijverheid en de landarbeiders erin vertegenwoordigd moeten zijn. Voorts benoemt de Ministers evt. nog andere leden en in elk geval een voorzitter, die met groote bevoegdheden zou worden bekleed en die min of meer als ambtelijke instantie zelfs tegen de stem van alle andere leden in, een verordening zou kunnen tegenhouden! Ook bij het aanvaarden vair de gedachte van Overheidstoezicht is dit voor spr. niet een constructie, waarbij men kan zeggen, dat het vak zelf door dat vak noodig geoordeelde maatregelen uitvoert. Naar zijn meening ver andert er dan in wezen niet veel in den nu bestaanden toestand en rijst de vraag, waarom verandering noodig ls. De voorzitter kwam tot deze conclusie: Laten wij er voor waken dat we bij ver- BRIDGEN. De kwartfinale van de AVRO. Honderd vier en negentig paren waren Za terdagmiddag in de groote zaal van Krasna- polsky te Amsterdam bijeengekomen om daar de kwart finale te spelen voor Noord-Holland van de door de A. V. R. O. uitgeschreven bridge-drive". Het spelpeil liep Zaterdag uit den aard dei- zaak niet zoo sterk uiteen als op de vorige drive, daar hier de uit de eerste wedstrijden geselecteerde winnaars tegen elkaar uitkwa men. Toch was het ook hier duidelijk merk baar, dat er nog nieuwelingen op glad ijs bij waren; biedingen en spel gaven tenminste nogal eens aanleiding tot getheoretiseer, waarbij aan de theorie niet altijd recht we dervoer! De leiding was, zooals bij deze wed- stijden traditioneel is geworden, uitstekend, en zóó goed werd er door de assistenten voor gewaakt dat er geen toeschouwers binnen kwamen, dat zelfs de pers bijna er uit werd gezet. Maar hoe vlot het verloop ook was, het werd een latertje, zoodat men met knorrende magen verder speelde. Gelukkig konden de uitslagen vlug bekend worden gemaakt; kwie ke jongens in Avro-livrei draafden heen en weer met de wapperende papieren, waarop de namen vermeld waren van de gelukkigen die op Zondag a.s. de demi-finale zullen gaan spe len. Direct daarna zal dan 's avonds de finale worden uitgestreden, wat een vermoeiende dag beteekent voor de „keien". Evenals bij de eerste wedstrijden het geval was, zijn ook bij deze kwart finale alleen' zij aangewezen voor de demhflnale, die een maximum van vier en twintig matchpoints hebben, of een eersten prijs in hun groep. De namen van de demi-finalisten laten wij hier onder volgen: Groep A. Mevr. Spruyt m. d. heer Schalken heer en mevr. Brouwer, heer en mevr. Goud smit en mevr. Brinkhuis m. d. heer Sesseler. Groep B. Dames Rïcardo en Warendorf, hee ren Dekker en De Leeuw en de heeren Koo- pen en Jansen. Groep C. Heeren Schoonebout en Stibbe, heeren Stumpel en mr. v. Oppen, mevrouw Jochems m. d. heer Mulder. Groep D. Heer en mevr. Ziemer en heer en mevr. Wittpen. Groep E. Heeren Pelt en Bernoski, heeren Wielaert en Siemons en heer en mevrouw De Looze. Groep H.: Mr. S. Groen m. d. heer Bloch (Haarlem) en de heeren Koster en Prins. Groep K.: Mevr. Witteveen m. d. heer Mr. Groote. heeren Stoker en Vos, mej. Spaander met mevr. Dr. Spaander, heeren Schleper en Kohlman. Groep J. Heer en mevr. Arpeau, dames Ne- lissen en Rausch. dames van Dijk en De Groot, heeren v. d. Ben en De Klerck. Groep L. Heeren Rijnders en Jhr. Drs. von Weiier, en de heeren Van Dijk. Groep M. Heeren Surig en De Mee, heeren Dr. Bodemeijer en Hombrach en dames Den Blanken en Staats. Groep N. Heeren Ir. De Lange en Mr. v. d. Waarden en de heeren De Fresne en De Wit. Groep O. Heeren Pol en Westerveld, heeren Jansen en Van Seenus heeren Schoor! en Buers en de heeren Bonn en Verdoner. Groep P. Heer en mevr. Hoepermans, mevr. v. d. Berg m. d. heer Wijchers. HELEN. Geslaagde „Bonte Avond". Ver. voor Personeel der Ned. Spoorwegen tot bestrijding der tuberculose. De Vereeniging voor Personeel in dienst der Nedérlandsche Spoorwe gen tot bestrijding der tuberculose -had Zaterdagavond in gebouw „St. Bavo" een bonte avond georganiseerd waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de kas der vereeniging. Zooals de heer P. Mes, voorzitter van het comité Haarlem zeer terecht in zijn openings rede opmerkte was de matige opkomst zeer te betreuren. Het is te hopen dat de spoor- wegmenschen volgende avonden in grooter getale zullen bijwonen. Het sympathieke en menschlievende doel der vereeniging, de be strijding van de tuberculose, zou dat zeker rechtvaardigen. Ondanks de geringe opkomst was de stem ming onder de aanwezigen uitstekend. En dat was ook niet te verwonderen, want de .be kende conferencier en humorist Bartoes had met zijn gezelschap een zeer aardig variété programma opgesteld. Bijgestaan door de de cabaretière Beppy Murray had hij al spoe dig contact mét het publiek, dat den geheélen verderen avond bestaan bleef en dat een der beste waarborgen is voor een vollere zaal bij volgende avonden. Ook Johnny Crawford die voor een uitste kende piano-begeleiding zorgde, ontpopte zich als een eerste rangs artist met zijn accor- deon-soli. Na afloop van het cabaret-programma was er gelegenheid om te dansen. Laten we dit maal besluiten met de hoop uit te spreken dat volgende propaganda-avonden van deze vereeniging drukker bezocht worden èn haar doel èn haar programma verdienen dit zeer zeker. NED. VEREENIGING TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN Verschenen is het jaarverslag over 1936 van de bovengenoemde vereeniging, waaraan wij het volgende ontleenen: Ook in het afgeloopen jaar daalde het le dental en wel met 646 leden. Het bedroeg aan het eind van 1936 17.109 leden, verdeelt over 322 af deelingen. In de samenstelling van het hoofdbestuur en den vereenigingsraad kwam geen wijziging. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Deze bond houdt -zijn jaarvergadering op Zondag 11 April in Hotel Noord-Brabant Vreeburg te Utrecht. De Ned. Centrale Reddingsbrigade heeft zich tot het bestuur van den Bond gewend met het verzoek, zoo mogelijk, tot samenwer king te komen. Het district Noord-Holland- stelt een wij ziging voor: Alle bondsexamens moeten in open en natuurlijk water worden afgelegd in bassins of op plaatsen waar de bodem od 2 a 2.50 M. niet meer zichtbaar is, teneinde ieder examen zoo veel mogelijk in overeen stemming te brengen met de werkelijkheid. Voor de Haarlemsche brigade zijn de heeren Joh. M. Schmidt en P. Wapstra tot afge vaardigden benoemd. Tot vertegenwoordigers der Bloemenclaalsche brigade zijn aangewezen de heeren W. Buddingh en E. de Graaf. De Raamgracht in 175 anderingen zelf kunnen uitmaken of en wel ke maatregelen wij behoeven, en laten wij er naar streven die eveiitueele maatregelen zelf te kunnen uitvoeren. Zij het onder toe zicht van de Overheid, waarvoor een vernie tigingsrecht van den minister toch wel vol doende is. Men denke hierbij niet alleen aan wat nu in onzen kring onder „saneeringsmaat- regelen" verstaan wordt, maar ook aan maat regelen tot kwaliteitsverbetering, ter bevor dering van den afzet e.d. Na de aanwezigen te hebben opgewekt tot éénheid, ook bij meeningsverschillen en tot het zoo sterk mogelijk maken van de organi satie (samenwerking heeft goed gewerkt in zake de moeilijkheden met Amerika, ook al is het resultaat van de besprekingen in Ame rika niet zóó geweest als de vakgenooten had den gehoopt) ging spr. voort: Ons vak zal zich moeten beraden over de vraag, of de huidige crisis maatregelen nog gehandhaafd moe ten blijven. Hiervoor zal tijdig een buitengewone algemeene vergadering onzer vereeniging worden gehouden. Ik spreek de hoop uit, dat de argu menten, die er voor en er tegen zullen worden aangevoerd, met een koel hoofd tegen elkaar zullen worden af gewogen. Maar dat men ook begrip en waardeering voor elkaaris stand punt zal toonen, want dat is noodza kelijk wil een sfeer geschapen worden, waarin dit vraagstuk de zakelijke be handeling verkrijgt, die er voor noo dig is. Hieraan heeft naar mijn meening in het verleden wel een en ander gemankeerd. Over de verhooging van den aftrek voor tul pen tot ten hoogste 24 pet. zeide dr. Verhage: Voordien was deze aftrek 15 pet, maar wan neer dit niet toereikend was om de over schotten te financieren, moest leverbaar in geleverd worden om het overschot zóóveel te verkleinen, dit dit met een aftrek van 15 pet. kon worden •- .financierd. Deze inlevering gaf naast onbillijkheden groote moeilijkheden, waarom het kortingpercentage verhoogd is. Voor zoover nu het overschot tussGhen 15 pet. en 24 pet. zal liggen, zal dus geen inlevering meer noodig zijn. Maar het resultaat blijft hetzelfde; vroeger moest elkeen in die om standigheden bewilligen in een aftrek van 15 pet., terwijl daarnaast leverbaar moest wor den ingeleverd, terwijl nu voorzoover noo dig de aftrek grooter zal zijn. Het stelt ons alleen scherper voor oogen, hoe groot het bedrag is, dat noodig is om de overschotten op te koopen. Het nadeel, dat er aan verbonden is, is dat de binnenlandsche trekkers wellicht een nog wat grooteren voorsprong krijgen op de bui- tenlandsche broeiers, dan voorheen het ge val was. Ook aan de oude regeling was echter zij het in geringeren omvang dit be zwaar reeds verbonden en onze vereeniging heeft reeds in het begin van het vorige jaar getracht dit te doen ondervangen. Het is te hopen, dat men nu eindelijk zal gaan inzien, dat onze afzetmogelijkheid in gevaar gebracht wordt, wanneer twee catego rieën van afnemers ongelijk behandeld wor den. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 6 APRIL 1937. Progr. I Hilversum I. Progr. II. Hilversum n. Progr. III. 8.— Keulen. 9.50 Deutschland- sender, 10.20 Pauze. 10.50 Parijs Radio. 12.20 Vlaamsch Brussel. 2.05 Danmarks Radio. 3.05 Droitwich. 4.20 Vlaamsch Brussel. 5.50 Parijs Radio. 6.20 Londen Regional. 7.20 Weenen 8.20 Rome. Progr. TV. 8.— Vlaamsch Brussel. 8.20 Di versen. 10.35 London Regional. 1.35 Droitwich 2.35 London Regional. 4.50 Droitwich. 7.50 London Regional. 9.20 Droitwich. 9.40 London Regional. 10.20 Boedapest. 11.25 Droitwich. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.— Eigen ^ramofoonplatenconcert: Klassiek. 1. Peer Gynt, Suite. New Light Svmph, orkest. 2. Sla vische dansen 1 en 2 Staatsopera-orkest. 3. Sarabande en Tambourin, Yehudi Menuhin. 4 Adagio in G. Major idem. 5. Les Preludes, W. Mengelberg 8.0012.00 Diversen. HERSTEL DER WELVAART Verhooging der STAALPRI.TZEN en verdere grondstoffen. Kortere arbeidsduur en hooger ARBEIDSLOON zijn allé feymptonen van een beginnend herstel der wereldconjuctuur. Maar de PRODUCTEN worden duurder, dat kan niet anders en is ook noodzakelijk om dè diverse bedrijven weer rendabel te maken. De CONSUMENT moet echter ,deze hoogere •prijzen uiteindelijk betalen.'het is immers niet mogelijk alle voorzieningen te treffen. Doch wel oo één punt DE AUTOMOBIEL want die koopt U niet iedere week. Wanneer U plannen heeft üw automobiel tegen een nieuwe te ruilen, of er een wenscht aan te schaffen DOE HET DAN NU en natuurlijk een OPEL Dan profiteert U direct van het lage benzine verbruik met de huidige op loop en de prijzen van deze brandstof, terwijl Uw verdere be sparingen uit hoofde van lagere belastingen, geringere onderhoudskosten, enz., enz., kun nen dienen als compensatie voor Uwe onver mijdelijk hoogere uitgaven op ander gebied. OPEL vanaf 1075.- Vraagt catalogus of/en demonstratie bij de OFFICIAL DEALER AUTOMOBIELBEDRIJF Gebr: H. F. KIMMAN N.V. WAGENWEG 8—10 TELEFOON 13850 PLEIN 23—25 TELEFOON 11578 (Adv. Ingez. Med.) N.O.G. Wegens zijn vertrek uit Haarlem met 1 April jJ. heeft de heer D. Klees eervol ontslag aangevraagd als secretaris-penningmeester der afdeeling Haarlem van het N.O.G. WANDELWEDSTRIJD BLOEMENDAALSCHE POLITIE-SPORTCLUB. Bovengenoemde sportclub had Zaterdag een wedstrijd uitgeschreven over 30 K.M. Te half drie had bij café Van Schooten de afmarsch plaats. Het aantal deelnemers bedroeg ver over de 200. Van de politie waren groepen uit Zand- voort (11), Velsen (9), Enschedé (10), Haar lem (10) en Bloemendaal (10) Verder liepen in groepsverband de korf bal ver. „Zwaluw" uit Hilelgom (11), Haar lemsche Padvinders (11), Jougensgroep Nat Jeugdstorm (25). Meisjesgroep N.T.S. (16). N.Z.H. Tramweg Mij. (16). Kennemer Wan delclub (14), BI. Gymn. Ver. (11), Wandel club Haarlem (13). Burgerwacht Bloemen daal (13) en vele particulieren. Het traject ging via de Kolk naar den Zee weg. Bloemendaal aan Zee. Zandvoort Bent- velt. Aerdenhout, Overveen (20 K.M.) Bij café Van Schooten werd een half uur gerust voor de tweede helft van het par cours van 10 K.M. door de wijk Bloemendaal. Bij de Ned. Herv. kerk werd de groep op gewacht door Sursurh en via den Bloemen- daalschenweg werd het laatste stuk van den marsch afgelegd. De jury bestond uit den burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, den Commissaris van Politie, den heer A. Hiemstra en overste A. M. M. van Loon, Commandant van den Mo- tordienst. In hotel Van Schooten werd door den heer A. Hiemstra aan allen, die den marsch bin nen den vastgestelden tijd hadden afgelegd, een herinneringsmedaille met het Pannen koekenhuisje er op, uitgereikt. Afd. A: Groote beker, eereprijs. Zandvoort- sche Politie: kleine beker: Politie Velsen, 2de prijs: Politie Haarlem, idem: Politie En schedé. Afd. C: Eenige groep BI. Burgerwacht, beker. Afd. D: Burgergroepen: Nat. Jeugdstorm, Heeren: beker; idem Dames: beker; Tram personeel N.Z.H.T.M, plaquette; Wandelgroep Haarlem: plaquette. Extra prijs voor verst-afkomende groep: Politie Enschedé, met waardeering der jury. Extra prijs voor oudsten deelnemer: de heer Mook. (73 j.) Alle intact teruggekomen groepen ontvin gen een groepsprijs (tak). De E.H.B.O. dienst werd verzorgd door do BI. Red. Brig.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13