Graanheffingen BLUE GILLETTE ®ILÏIKËfiP Mesjes verlaagd. Over een Paaschreis. Met de DC 3 de lucht in. Prinselijk paar van Monte Carlo gister vertrokken. MAANDAG 5 'APR'IE 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 3 De beste mesjes ooit gemaakt! hebben harden snijkant sterker snijkant scherper snijkant zy zyn duurzamer en beter. .0 CENTS PER VYF GILLETTE SLEUF MESJES PASSEN OP ALLE GILLETTE APPARATEN H.G.I. (Adv. Ingez. Med.) Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat in verband met de stijging der wereldmarktprijzen voor granen met ingang van lieden het invoerprijs- verschil voor de hieronder genoemde granen is verlaagd met de daarachter genoemde bedragen. Tarwe f 1,per 100 K. G. Haver f 1— per 100 K.G. Gerst f 0.50 per 100 K.G. Rogge f 0.50 per 100 K.G. Mais f 0.50 per 100 K.G. De daarvoor in aanmerking ko mende overige invoerprijsverschillen en restitutiebedragen zijn heden dienovereenkomstig gewijzigd. In verband met bovenstaande verla ging der invoerprijsverschillen voor granen is de toeslag op den uitvoer van kippeneieren met een bedrag van f 0.10 per 100 stuks verlaagd en van eendeneieren met een bedrag van f 0.07 per 100 stuks. De bonificatie op tarwebloem b. is met ingang van heden gebracht op f 1.60 per 100 K.G. Lugano, April. Goed, laten we afspreken: om vijf uur borrelen bij Huegenin. Also, um halb sechs treffen wir uns bij Huegenin. A cinq heures chez Huegenin alors. Gaudiia. Wat het Café de La Paix is voor den Hol lander, die voor het eerst Parijs bezoekt, is Huegenin voor alle badgasten van Lugano. De dames drinken er thee en eten veel te veel van de heerlijke gebakjes; ze bekijken zich zelf met welgevallen en haar soortgenooten met veel critiek. Wie in Lugano komt om te zien, maar vooral om gezien te worden, brengt bij Huegenin eenige uren per dag door. Eir is veel rood fluweel, er zijn veel spiegels en dime dranken, er is een strijkje en een dansvloer ja, het is er heusch héél geanimeerd. En goed publiek; je kunt er gerust komen. Met mooi weer .kan je buitgn zitten, aan het meer, maar dat is toch niet je dat. „Men" zit bin nen, men laat de zon rustig ondergaan in een rooden gloed achter de bergen, men de- monstx*eert een nieuwe zilvervos en eet ge bakjes, werkelijk veel te veel gebakjes. Maar ze zijn dan ook zalig, de gebakjes van Hue genin. Hebt u al eens gedineerd bij Baggi? Ita- liaansch, maar heerlijk! Hebt U de beroemde koffie in de Argentina- Bar al eens geproefd? Mag U werkelijk niet verzuimen Ja, op die manier valt er veel te genieten in Lugano. Een uurtje loopen van al die verlokkelijk heden ligt Gandria. De autobussen en tou- ring-cars daveren er langs den grooten weg voorbij. De reizigers zien er niets van, want het ligt laag tegen de berghelling aan. Maar loop er eens heen, langs het meer. Ver geet 't niet, want Grandria is een van de mooi ste plekjes van deze streek. Het is oud en de straten zijn smal en de huizen vervallen. Maar meneer Pastoor loopt er rond in zijn wappe rende soutante en tikt de kleine, vieze Gan- driaantjes vriendelijk tegen de smoezelige smoeltjes. Uit het doprskerkje waait even een geur van wierook. Om een groote steenen waschbak staan de vrouwen met roode en' 'blauwe hoofddoeken. Haar Italiaansch klatert hoog en schel op. Aan den oever van het meer dobberen een paar roeibootjes. Een oude man, bruin en stoppelig, tuurt naar de dobber van zijn hengel. Midden in het dorpje staat een huis, scheef en oud als alle andere. Op de tweede verdie ping hangt de wasch te drogen voor de open ramen. Maar boven de deur staat fier en trotsch, ofschoon met onbeholpen letters ge schilderd: Teatro. Even verder is een oude vrouw bezig een ar melijk stukje grond tusschen twee huizen om te spitten. Rustig, de pijp in den mond, kijkt •haar man toe. Zoo hoort het. Op een zonnig plekje bloeit de maagdepalm met groote blauwe klokken. Het meer kabbelt zachtjes tegen de stoepen, die van de woningen naar het water leiden. Verder is het stil. In het dorpsherbergje drinken we den koelen rooden landwijn. En dan klimmen we tusschen de wijnstokken omhoog naar den grooten weg Vlak voor ons stopt een touring-car. Hoog voorin staat de gids en zijn stem schalt, ter wijl hij alle toppen in de omgeving opsomt. Als op bevel draaien achtenveertig hoofden mee als zijn vinger wijst. Van Gandria zijn alleen de armelijke daken te zien. Het is niet de moeite van het bekijken waard. De motor wordt aangezet. Er mag geen tijd verloren gaan, want deze mensehen moeten vandaag nog meegesleurd worden langs tal- looze wunderbare Aussichten en herrliche Blioke. En wij loopen verder, een beetje droomerig en stil. P. H. SCHRÖDER. De Koningin heeft het terrein der Wereldjamboree bezocht. H.M. de Koningin heeft Zaterdag met klein gevolg een bezoek gebracht aan het terrein bij Vogelenzang, waar de wereld-jamboree zal worden ge houden. Op het terrein was aanwezig de ge pensioneerd gen.-maj, van het In disch leger Behrends, plaatsvervan gend voorzitter van het bestuur van de wereld-jamboree, die H.M. over het uitgestrekte terrein heeft rondge leid, en haar inlichtingen heeft ver strekt over de plaatsen, waar de ver schillende kampen zullen worden in gericht. De rondwandeing duurde ruim een uur. DR. D. W. BARON VAN HEECKEREN OVERLEDEN. Op 59-jarigen leeftijd is te 's Gravenhage overleden dr. D. W. Baron v. Heeckeren oud administrateur bij het departement van bui- tenlandsche zaken. Baron van Heeckeren is te Bergum geboren en doorliep het gymna sium te Haarlem. Te Leiden promoveerde hij in de rechten. Hij trad weldra in rijksdienst bij het de partement van buitenlandsche zaken, waar hij het bracht tot de functie van administra teur. In 1920 werd hem als zoodanig op zijn verzoek eervol ontslag verleend Baron van Heeckeren was ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. Wettelijke regeling inzake stichtingen. Bestaande toestand onbevredigend. Wetsontwerp door Regeering ingediend. Ingediend is een wetsontwerp houdende een wettelijke regeling inzake stichtingen. Aan de memorie van toelichting wordt het vol gende ontleend. Bezwaren tegen het geldende recht. Een bezwaar tegen den bestaanden toestand is, dat een instituut hetwelk in het rechtsver keer een steeds belangrijker plaats is gaan in nemen, aan geen enkelen regel zelfs van aan vullend recht is onderworpen. Bij onvolledig heid der stichtingsakte doet zich die moeilijk heid zoowel in de interne verhoudingen der stichtingen als naar buiten het meest gevoe len. Ook wanneer het doel is bereikt of vast staat, dat het onbereikbaar is, biedt het po sitieve recht geen uitkomst. Voorts kan het ontbreken van elke controle op de gestie van het bestuur tot ongewenschte gevolgen leiden. Wanbeheer en verkwisting kunnen ongemerkt plaats vinden, bestuurders kunnen zichzelf bevoordeelen. Meermalen is er niemand, die het recht heeft hiertegen op te treden. Daar het niet bekend is, welke stichtingen bestaan en wie bestuurders zijn, is zelfs verduistering heel moeilijk te ontdekken. Grondslagen van het wetsontwerp. In de definitie van de stichting wordt aan sluiting gezocht aan rechtsleer en practijk. Wel is het doel der stichting minder ruim ge nomen dan met de practijk overeenkomt. Elk ontwerp erkent slechts als geldige stichting de instelling, welke niet het maken van winst ten doel heeft. Het spreekt vanzelf dat de stichting bij uitsluiting doeleinden, wel ke niet liggen op het terrein van winstbejag, en dus geen nevendoeleinden van commerciee- len aard mag nastreven. Medewerking van een notaris bij de tot standkoming van een stichting ook thans reeds gebruikelijk, is voortaan vereischt. Op straffe van nietigheid eener stichting moet het reglement bevatten: den naam, doel en aanvangskapitaal, de wijze waarop de be stuurders moeten worden benoemd en zoo mo gelijk de namen der eerste bestuurders. De wet is op alle stichtingen van toepassing, met uitzondering van kerkgenootschappen, kerkelijke instellingen en stichtingen met godsdienstig doel, en eveneens met uitzonde ring van de stichtingen, bedoeld in de Ar menwet, omdat deze reeds afdoende geregeld zijn. De eerste bestuurders, en voor de reeds be staande stichtingen de huidige bestuurders, zijn verplicht de stichtingsakte, die het regle ment moet bevatten, in een centraal openbaar register in te schrijven. Indien het doel ge richt is op het maken van winst, dan wel in strijd met de openbare orde of de goede zeden, of het reglement op anderen grond nietig is, kan iedere belanghebbende en het O.M. nietig verklaring vorderen bij de Rechtbank. De bestuurder, die iets doet of nalaat in strijd met de bepalingen van deze wet of van het reglement, dan wel zich aan wanbeheer schuldig maakt, kan door de rechtbank wor den afgezet Het ontwerp schept de mogelijk heid wanbeheer te ontdekken en tegen te gaan. Escadrille-vlucht boven ons land. K. L. M. opent haar zomerdiensten. Een speciale verslaggever meldt ons: Zondag heeft de K.L.M. haar zomerseizoen ingezet. En er was zoowel van publiek als deelnemers veel be langstelling voor de extra rondvlucht, die voor deze gelegenheid georgani seerd was, en die ons over een deel van Noord- en Zuid-Holland voerde. De zeven vliegtuigen, die in groepsverband te ruim drie uur van Schiphol vertrokken, her bergden niet minder dan 116 passagiers, verder was er nog de PH-OTO, het toestel van den phototechnischen dienst. Voorop ging de F 36 „Arend", daarachter twee Fokkers F 22, dan de nieuwe Douglas DC 3 „Ibis", vervolgens twee Douglastoestellen DC 2 en tot slot een Junkers van de Deutsche Lufthansa. Van Schiphol ging de reis in groepsverband naar Haarlem, waaromheen en waarover gecirkeld werd. Boven Amsterdam kruisten de machines vervolgens eenigen tijd, waarna men koers zette naar Leiden. Den Haag bleek zich gedeeltelijk in nevels gehuld te hebben, reden waarom sommige toestellen de reis niet geheel tot Rotterdam voortzetten. Andere kwamen nog even boven de Maasstad en aanvaardden toen ook den terugtocht. Hier bij hadden de machines zich in twee groepen gesplitst: enkele volgden tot Zandvoort de kustlijn, terwijl de overige van Rotterdam langs de Westeinderplassen rechtsreeks huis waarts keerden. Te ongeveer half vijf waren de toestellen weer aan den grond op SchiphoL zoodat de rondvlucht circa anderhalf uur ge duurd had. In de DC 3 „Ibis". Mij was een plaats toegewezen in de „Ibis", Douglas DC 3, een der laatste aanwinsten van de K.L.M. Het is een groote metalen, blinkende vogel,' die vliegt onder de letters PH-ALI, en die in zijn romp plaats heeft voor eenentwintig passagiers. Piloot was Duimelaar, telegrafist Strijkers en mecanicien Naber. Wij werden naar onze plaatsen gebracht door de Stewardess mej. Boer, die achterin de cabine haar buffetje heeft, waar zij verschillende dranken voor de passagiers kan klaarmaken. Boven de zit plaatsen zijn nog bagageruimten. Ik krijg plaats aan den rechterkant boven den vleugel. Dat maakt het uizicht wel iets be perkter, maar men kan zich daar een goed beeld vormen van de enorme breedte van zoo'n vliegtuig. En het schijnt haast onmogelijk dat dit gevaarte, bemand met vijfentwintig men- schen, zich aanstonds in de lucht zal verhef fen. Toch gebeurt het even laterna een eind taxiën over het veld stijgt de groote vogel haast ongemerkt van den grond op. Wij zitten in onze leunstoeltjes net zoo kalm als in een trein; zelfs van het dreunen der motoren voelt en hoort men hier weinig. Onder ons verglijden de steden en het blokkenpatroon van bouw en weiland, de zilveren waterslingers en kleu rige lapjes bollenveld. En op 500 M. hoogte, terwijl wij voortsnorren met een snelheid van meer dan 200 K.M. per uur, drinken wij rustig het kopje thee dat ons door de stewardess wordt gebracht. Over zwarte en grijze rechthoeken bouwland gaat de reis van Schiphol naar Haarlem, waar over en waaromheen gecirkeld wordt. Donker zijn de duinen en in de verte blinkt de zee. Van de stad zijn verschillende punten van onze 500 M. hoogte goed te herkennen. Vooral de grasvelden van parken en sportterreinen vallen bijzonder in het oog omdat ze zoo extra groen lijken. Dan komt al gauw Amsterdam in zicht met zijn volkstuintjes en gasfabriek; er rijdt juist een trein uit de stationsoverkapping. De wolkenkrabber lijkt nu niet hoog meer, maar groot is de stad wel, waarboven wij eenigen tijd rondcirkelen. Nu zet de groep koers naar het Zuiden. Onder ons liggen lange reepen weiland omgeven door lichte lijnen die de slootjes zijn; koeien en schapen rennen verschrikt weg. Dan komen de Kagerplassen in zicht, waarop kleine speelgoed-zeilbootjes varen. Over Lei den gaat het dan naar den Haag, dat onder een wolkendek ligt, hetwelk zich beneden ons als een losse schuimige massa uitstrekt en de stad voor een deel aan ons oog onttrekt. Boven het Westland wordt het weer helderder en daar vonden we ons eigen beeld schimmig weerspiegeld in de glazen der broeikassen en warenhuizen. Even zien we nog iets van Rot terdam, en dan gaat het snel terug. In mini mum van tijd zijn we bij de Westeinderplassen en Aalsmeer. Dat lijkt wel grootendeels uit water te bestaan, waarin als eilandjes de kwee- kerijen liggen. Nog even cirkelen tot eenige andere machines geland zijn; dan dalen ook wij en zijn weldra alle toestellen van de groep binnen. De rondvlucht, waarop zeer veel jeug dige Hollanders hun luchtdoop ondergingen, is volbracht; de zomerdienst der K.L.M. is ge opend. KNAAPJE VERDRONKEN Zaterdagavond is het achtjarig zoontje van de familie de Schaapmeester bij het vis- schen in de Oude Haven te Nijmegen van de kade in het water gevallen. Het knaapje was vergezeld van twee vriendjes, die eerst eeni gen tijd na het ongeluk de politie van he' gebeurde op de hoogte hebben gesteld. Deze heeft naar het lijkje gedregd, dat evenwel niet werd gevonden. De Noorderschool in de Velserstraat. Uitbreiding met drie lokalen. HAARLEM Maandag. Na de Paasehvacantie zullen de nieuw bij gebouwde lokalen van de Noorderschool in gebruik worden genomen. Dat zulks een flinke verbetering is laat zich al dadelijk aanzien. De behoefte aan uitbreiding werd in den loop der jaren steeds dringender gevoeld. Aanvankelijk werd in een particuliere wo ning een klas gehuisvest; daarna in het naastgelegen wijkgebouwr aan de Molenaer- straat, maar de gestadige toeneming van het aantal leerlingen maakte de beschikking over meer ruimte noodzakelijk. Daaraan kwam de gemeente tegemoet door beschikbaarstelling van een houten hulpschool waarin 3 klassen werden onder gebracht, maar hetgeen tengevolge had, dat de ruime speelplaats als zoodanig niet meer kon worden gebruikt. Dit gaf aaonleiding tot verschillende klachten, maar nu is door bij bouw van 3 finke lokalen op de bestaande lokalen een radicale verbetering tot stand gekomen. De architect Kon-inga heeft het pan ont worpen. De uitvoering is sober gehouden, doch hier blijkt, dat soberheid gepaard kan gaan aan doelmatigheid en gezelligheid. De lokalen hebben de afmetingen welke de laatste rijksvoorschriften aangeven. Er is plaats in voor 43 leerlingen. De toetreding van licht en lucht laat niets te wenschen over; de okalen aan de Molenaerstraat heb ben ramen op het oosten; het lokaal aan de Saenredamstraat op het Zuiden. Ook in de zen bijbouw is de centrale verwarming door getrokken. Gangen en trappen zijn ruim en mét het bestaande gedeelte is hier nu een schoolgebouw met elf leslokalen en een ruime gymnastiekzaal, die aan te stellen eischen volkomen voldoet, verkregen. Het is de bedoeling, in de nieuwe lokalen de leerlingen van de school voor U. L. O. te huisvesten. Het bestuur heeft verschillende autoriteiten vereenigingen en belangstellenden uitgenoo- digd, hedenmiddag te half 5 de nieuwe loka len te komen bezichtigen. MAKELAARS. HAARLEM Maandag. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is ingeko men een verzoek van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem om advies uit te bren gen betreffende de beëediging van de navol gende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken. A. B. Steur, Zwanenburg. Lindenlaan 12. in onroerende goederen, F. Sprenger. Beverwijk. Breestraat 172, in onroerende goederen. H. Becker, Haarlem, Gierstraat 50. in roerende en onroerende goederen. A. J. Kaam, Haar lem, Cronjéstraat 129, in breigarens, W. Droo- ger, Haarlem, Indischestraat 28, in onroeren de goederen, J. A. Jaeger, Haarlem, Zaanen- straat 45, in onroerende goederen. H. Hesper, Halfweg, Min. Cort v. d. Lindenstr. 10, in ka pok, W. M. A. N. Schoonebeek, Haarlem, Mo- lukkenstraat 10, in onroerende goederen. VEREENIGING VOOR FACULT. LIJK VERBRANDING. HAARLEM Maandag. Onder voorzitterschap van den heer R. Steensma had dezer dagen de jaarvergadering van de vereeniging voor facultatieve lijkver branding plaats. Bijna 200 leden gingen voor de afdeeling verloren, door de oprichting van een afzonder lijke afdeeling te Heemstede. Wel was de versnippering van leden én door het hoofdbestuur èn door de afdeelingsvergadering ontraden, doch daar het algemeen reglement hierin niet voorzag, werd het H.B. tegen zijn zin genoodzaakt met die oprichting genoegen te nemen. In 1936 traden 82 nieuwe leden toe. Uit het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester bleek dat de afdeeling er in elk opzicht goed voorstaat. De heer H. Deinum, die aan de beurt van aftreden was, werd herkozen en met meerder heid van stemmen tot voorzitter benoemd, daar de heer Steensma om principieele re denen zijn functie meende te moeten neer leggen. In de ontstane vacature werd de heer J. Voerman gekozen. Bij monde van den secretaris werd den scheidenden voorzitter dank gebracht voor zijn 10-jarige prettige samenwerking, terwijl hem een blijvend aandenken werd aangebo den. KAMPEERVEREENIGING HYGIEA. HAARLEM Maandag. Bovengenoemde vereeniging van kampeer ders op het strand te Zandvoort houdt haar jaarvergadering op Woensdag 7 April des avonds 8 uur in de benedenzaal van gebouw Roxy, Cornelissteeg. Tot deze vergadering hebben ook toegang niet-leden-kampeerders, die zich willen laten inlichten over het kampeeren te Zandvoort, over de veranderingen en de verbeteringen die het gemeentebestuur van Zandvoort aan het kampeerterrein heeft aangebracht. OPRICHTING SFEESTAVOND „LIMBURG IA" In haar clublokaal aan het Kennemerplein 5. hield de onlangs opgerichte vereeniging van Limburgers Limburg ia" Zondagavond haar oprichtingsfeest voor leden, donateurs en ge- noodigden. De voorzitter, de heer Timmermans, heette te ongeveer 8 um- de aanwezigen hartelijk wel kom, De stemming zat er al zeer spoedig in en het duurde maar kort. of de echte Lim- burgsche jolijt vierde hoogtij. Afwisselend met dansen en eenige spelen, zooals rad van avontuur, enz., werd de avond doorgebracht en toen het klokje van gehoor zaamheid sloeg kon de voorzitter met recht een woord van dank spreken voor de waarlijk buitengewone medewerking van het ox-kest „The Harlem Serenaders" en den heer J. J. Bos, conférencier. Vele genoodigden traden als lid toe. Met het zingen van het Limburgsche volkslied werd deze avond geopend en gesloten. In aanmerking nemende het korte bestaaxi van „Limburgia" was deze avond een bui tengewoon succes. ST. LUCAS-PRIJS VOOR 1937 TOEGEKEND AAN MEJ. COBA RITSEMA. Onder zeer groote belangstelling is Zaterdag middag in het stedelijk museum te Amster dam de voorjaarstentoonstelling door den voorzitter. Bart Peizel, geopend. Spr. deelde mede. dat dit jaar de St. Lucas-prijs was toe- j gekend aan mej. Coba Ritsema voor het door haar ingezonden stilleven. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 5 April: Zaterdagmiddag om twee uur had in de Raadzaal alhier de eerste bijeen komst plaats van het bestuur voor het 40ste Landhuishoudkundig Congres, dat den 28sten, 29sten en 30sten Juni a.s. hier ter stede zal worden gehoudexx. De vergadering werd bijgewoond door de heeren Hermaxx F. Bultman, C. F. Cre- mer, A. J. C. Daamen en J. Breebaart Kzn., leden van de vaste commissie van bijstand voor de Nederlandsche Land huishoudkundige Congressen. Het be stuur voornoemd constitueerde zich als volgt: Jhr. mr. J. W. M. Schorer, Com missaris des Konings in N.-Hoiland, en mr. E. A. Jordens, burgemeester van Haax-lem, eere-voorzitters; F. Lieftinck, voorzitter, jhr. mr. A. V. Teding van Berkhout, jhr. J. W .G. Boreel van Ho- gelanden, J. T. Cremer. H. vaxx Wicke- voort Crommelin, J. Dolleman, L. E. Gerdessen, J. H. Krelage, W. Meijer, Jhr. J. W. v. d. Poll. Cornelis Prins Sz.. A. v. Rossum, mr. E. A. baron Sloet tot Oldhuis. F. W. baron van Tuyll van Serooskerken, mr. S. J. A. van Walch- ren, mr. J. de Clercq van Weel, C. J. M. de Wilde, J. R. Wüste, W. K. Loeff, 1ste secretaris, mr. L. C. Kx-onenberg, 2de secretaris. LANCS DE STRAAT. De oude bedelaar. De regen valt in stroomen neer. Hoewel het nog lang geen herfst is, waait er toch reeds een tamelijk koude wind. De wegen staan vol met plassen. De boomen bieden geen schuilplaats meer tegen den gutsenden re gen. Geen wonder, dat er slechts weinig men- schen op straat zijn. Een ieder, die niet uit hoeft, blijft thuis, en zij, die niet in dat ge val verkeeren, loopen in een stevigen regen mantel gehuld en hebben meestal een para- pluie boven het hoofd. Maar de oude bede laar heeft geen parapluie, noch een regen mantel. Zijn oud colbertjasje glimt in den regen en de gerafelde broek floddert hem om de beenen. Droevig sjokt hij voort, een pakje lucifersdoosjes zoo goed mogelijk onder zijn jasje verbergend. Zoo nu en dan belt hij bij een huis aan, maar meer dan een snauw krijgt hij niet. Ook de enkele menschen, die hem haastig voorbijloopen en wien hij met een smeekend gebaar de hand, waarin een lucifersdoosje ligt, toesteekt, gaan met een onverschillig gezicht door. Dan schudt hij zijn hoofd en loopt weer in treurige gedachten verzonken verder. Een passeerende auto doet een stx-aal modderig water tegen hem aanspatten. Maar hij merkt het niet eens op. Zijn oude, trage hersenen denken slechts aan één ding: „Hoe krijg ik vannacht een dak boven mijn hoofd?" Weer loopt hem een heer voorbij, maar ook deze schenkt hem geen aandacht. Weer sjokt hij voort. En langzaam verdwijnt de moede, gebogen gestalte van den ouden bede laar in het vage van de opkomende scheme ring. N. de L. Prinses Juliana en prins Bernhard zijn Zondag om half negen per auto van Monte Carlo naar Parijs vertrok ken, waar zij heden werdexx verwacht. Brandkast meegenomen. Brutale inbrekers hebben slechts gering succes. Dieven hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een bezoek gebracht aan het druk kerijgebouw van de „Nieuwe Meerbode" te Aalsmeer. Zij hebben de heele brandkast, welke vrij zwaar was. maar meegenomen, doch hun moeite zal geen belooning vinden, want in de kast zaten slechts kantoorboeken en adminis tratieve bescheiden. Jongeman door messteken ernstig gewond. Twist om een meisje. Sedert eenigen tijd had een zekere Vossel- man te Nunspeet, connectie aangeknoopt met een meisje, dat in Vierhouten logeerde. Dit wekte de afgunst van een troepje opge schoten jongens uit dit doxp, met het ge volg dat V. op een avond, toen hij van zijn meisje kwam, lastig gevallen werd. Toen hij nu Zaterdagavond zekeren P. uit Vierhou ten, die ook tot dit troepje behoorde, tegen kwam, ontstond er een twistgesprek tusschen beiden, die ten slotte zoo hoop liep. dat zij besloten de oneenigheid op een afgelegen plaats achter de Hervormde pastorie uit te vechten. Broederlijk liepen zij xxaast elkander naar de afgesproken plek, maar eenmaal daar aan gekomen gingen ze elkaar met messen te lijf. Het einde van dit droevig drama was, dat beide vechtersbazen door messteken wer den gewond. Vooral P. bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Met verschillende diepe won den aan het hoofd en den pols werd hij in hoogst ernstigen toestand naar het zieken huis „Salem" te Ermelo vervoerd. Ook zijn te genstander. wiens pees van de linkerhand werd doorgesneden, moest in het ziekenhuis opgenomen worden, maar kon dit echter, na behandeld te zijn, Zondagmorgen weer ver laten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5