Franco's troepen in den aanval. THIJS IJS KOMT TE HULP Wilna, de groote twistappel tusschen Polen en Litauen. MAANDAG S APRIE 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. Regeering handhaaft zich in Baskenland. Bombardement op Ceuta. Over de operaties der Spaansche Natio nalisten meldt Havas uit Vitoria: Het leger van generaal Mola werkt op het oogenblik in twee groote formaties, een ten noorden van Villareal en een in de richting van Eibar. De laatste is een sterken druk blijven uitoefenen. De opstandelingen zetten hun opmarsch naar Durango voort en heb ben sterke stellingen bezet tegenover den berg Amboto in het Zuiden en het Westen. De correspondent van Havas bij het leger van Franco deelt mede. dat de rechtsche troepen rechts van Cogolludo, dat bij de laat ste operaties in Guadalajara werd bezet, ver der zijn opgerukt. Het gebergte is op een hoogte van 12 a 1500 Meter nog met sneeuw bedekt en te midden hiervan hebben de op standelingen een stelling genomen, welke gedurende zes maanden door de regeerings- troepen was bezet. Zij zijn thans aangekomen voor het dorp El Vadohou. te midden van het gebergte. Ceuta gebombardeerd. Een onbekend oorlogsschip, vermoedelijk de .Jaime Primero" heeft in den afgeloopen nacht Ceuta gebombardeerd. Het bombar dement. duurde ongeveer veertig minuten, gedurende welke vijftig tot zestig granaten op de stad werden afgevuurd, die op ver schillende plaatsen ontploften. Alle lichten in de stad werden onmiddellijk gedoofd. De strijd in Baskenland. In den afgeloopen nacht publiceerde de regesringszender Radio-Bilbao het volgende officieele communiqué van den generalen staf van de Noordelijke regeeringslegers Santander: In den ochtend en vroeg in den middag deed de vijand tegenaanvallen in den sector Sargentes, krachtig gesteund door artillerie en luchtmacht. Alle aanvallen werden door de regeeringstroepen afgesla gen, zij handhaafden hun positie en de op standelingen trokken op hun uitdagingsstel lingen terug, vele dooden op het slagveld achterlatend. Een soldaat is met zijn bewa pening naar de regeeringstroepen overge- ioopen. Asturië: de artillerie van de regeering heeft doeltreffend de verdedigingswerken van Oviedo gebombardeerd. In den sector Escamplero werd geweer- en mitrailleurvuur onderhouden. De artillerie verstrooide con centraties van de opstandelingen bij Grado. Een oorlogsbodem van de opstandelingen bombardeerde enkele punten aan de kust. zonder evenwel schade aan te richten of slecht offers te maken. Talrijke overloopers uit de rijen der opstandelingen blijven zich aanmelden. Eukadië: Van de fronten voor Guipuzcoa. en Burgos valt niets te melden. Aan het front van Avila heeft de vijand het offensief, dat •vijf dagen geleden begonnen werd, voortge zet. hierbij wordt een krachtig, gebruik ge maakt van artilerie en luchtmacht Het he vigst wordt Ochandiano aangevallen, den geheelen dag werd de strijd voortgezet en op Ludendorff's geloofsbeweging erkend. Weerslag op de kerkelijke politiek verwacht. Felle aanval van Ludendorff op het Christendom. Blijkens een Havasbericht uit Ber lijn zal de Duitsche Staat voortaan de Duitsche geloofsbeweging als staatsgodsdienst erkennen. Generaal Ludendorff, die leider dezer be weging is heeft zijn getrouwen een mede- deeling doen toekomen, volgens welke „de Duitschers, die de Duitsche geloofsbeweging belijden" d.w.z. het nieuwe heidendom van Ludendorff een volkomen rechtsgelijkheid zullen hebben met de medeburgers die den cultus aanhangen van artikel 24 van het nationaal-soeialistische partijprogram. Deze rechtsgelijkheid dankt zij den Fuehrer". Vervolgens noodigt Ludendorff zijn volge lingen uit binnen het nationaal-soeialistische kader te strijden tegen de machten, die den laatsten tijd met grooter hardnekkigheid ge tracht hebben den jongen nationaal-socia- listischen staat te ondermijnen, ten einde opnieuw het Duitsche volk te kunnen over- heerschen". Ludendorff maakt een toespeling op het conflict tusschen den nationaal-socialisti- schen staat en de Christelijke kerken, met name de katholieke na de jongste encycliek. De Roomsche kerk is voor den generaal een der gevaarlijkste krachten, welke het be staan van den nationaal-socialistischen staat bedreigen. De verzoening van Hitler met Lu dendorff zou derhalve directe gevol gen op de kerkelijke politiek heb ben aldus Havas, daar de generaal voortaan den steun van den staat zal genieten om te strijden tegen de „priesterkaste". In zijn tijdschrift ..Am Heiligen Quell Deut- scher Kraft", schrijft Ludendorff: „Wij staan voor het alternatief: ons te ontdoen van het Christelijk dogma en het mysterie der in carnatie van het Duitsche volk te verkezen- lijken of onder te gaan in het bederf van een menschheid zonder samenhang. De ge vangenneming der zielen, de knechting van het geweten, de africhting door suggestie en religieuse handelingen, moeten strenger wor den gestraft dan slagen en verwondingen en zelfs dan moord. Wij zullen een staat van werkzame mieren worden en dat ondanks de militaire weder opstanding, waarmede ik mij zoo gelukkig prijs" het oogenblik dat dit communiqué werd op gesteld, duurde de strijd nog voort. Spanjaarden in den vreemde opgeroepen. De Spaansche minister van oorlog heeft een decreet uitgevaardigd, waarin hij allen Spaan- schen onderdanen, die in het buitenland ver blijf houden en behooren tot de onder de wapenen geroepen lichtingen, doet weten, dat zij gehouden zijn zich binnen den kortst mo gelijken termijn op Spaansch regeeringsgebied aan te melden om ingelijfd te worden bij het leger. Hiermede is dus een einde gekomen aan den uitzonderingstoestand, die was ingesteld ten gunste van in den vreemde wonende Span jaarden, Journalist uit rechts Spanje uitgewezen. Een van de correspondenten van Havas be richt dat de correspondent van de „Daily Express" door de regeering van Franco is uit gewezen, omdat in dit blad onjuiste berichten over het door de rechtschen bezette gebied werden gepubliceerd. Japan Tegenslag voor de regeering. Volgens de Kokoemin Sjimboen zou de re geering-ha jasji vrij teleurgesteld zijn door het geringe succes der campagne tot vorming eener regeeringspartij. De plotselinge ontbin ding van den landdag heeft onder de be staande politieke partijen zulk een veront waardiging gewekt, dat zelfs diegenen hunner leden, die geneigd geweest zouden zijn uit de partij te treden en zich bij de nieuwe partij aan te sluiten, er de voorkeur aan schijnen te geven, toe te treden tot een gemeenschappelijk front tegen de regeering. Volkscommissaris Jagoda afgezet. Naar liet Russische persagentschap Tass meldt, heeft het presidium van het centraal uitvoerend comité dei- Sovjet Unie besloten Jagoda af te zet ten als volkscommissiaris van poste rijen, in verband met de ontdekking van plichtsverzuim van misdadigen aard, waaraan hij zich zou hebben schuldig gemaakt. Tevens werd beslo ten in deze zaak een gerechtelijk on derzoek in te stellen. Bultselhlaradl Arrestatie van Evangelische predikanten. Vier Evangelische predikanten drie hun ner hadden een vergadering georganiseerd en de vierde is leider van de Bethel-seminaria voor zendelingen te Bielefeld zijn door de politie van Darmstadt gearresteerd, toen de nationaal-soeialistische autoriteiten een bij eenkomst van de Evangelische Kerk van Hes sen schorsten. Men^vermoedt, dat de autori teiten aldus zijn opgtereden omdat buiten- landsche geestelijken en predikanten uit andere deelen van Duitschland aan deze bij eenkomst hebben deelgenomen. Officieel protest bij de Unie van Zuid-Afrika. De Duitsche regeering zal, naar Ha vas verneemt, bij de regeering der Unie van Zuid-Afrika een protest in dienen tegen de maatregelen, vervat in de onlangs te Pretoria gepubli ceerde proclamatie tegen de Nazi beweging in Zuid-Afrika. Staking bij Ford geëindigd. Arbeid zou heden hervat worden. Havas meldt uit Kansas City: De president van den automobielarbei- deirsbond, Hall, heeft bekend gemaakt, dat de staking in de Fordfabrieken is geëindigd. De arbeiders zouden van daag het werk hervatten. Er zal geen discriminatie worden toegepast tegen arbeidex-s, die bij het conflict betrokken waren. De verzoenende houding van de maatschap pij wordt beschouwd als een goed voox-teeken voor den afloop der loon sondex-han delingen, welke de volgende week te Detroit zullen wor den gevoerd. TIEN DOODEN BIJ HET SPOORWEG ONGELUK NABIJ LONDEN. Een der reizigers, die ernstig gewond wer den bij het spoorwegongeluk te Londen, is ovei-leden. waardoor het aantal dooden tot tien gestegen is NOG TWEE SLACHTOFFERS VAN HET ONTPLOFFINGSONGELUK TE MOURMELON. Uit Reims: Nog twee bij het ontploffings ongeluk in het kamp van Mourmelon gewonde soldaten zijn overleden, waarmede het totaal aantal dooden tot acht is gestegen. Nog drie gewonden bevinden zich in ernstigen toestand. OOK DE OUDSTE ZOON VAN DR. MARTIN OMGEKOMEN. Le Londen wordt bevestigd, dat ook de oudste zoon van den Abessynischen gezant te Londen, dr. Martin, Theodoor geheetèn. is ge dood. Dit is dus de derde zoon van den gezant, die bij de „slachting te Addis Abeba" ls om gekomen. Trouwt ex-koning Edward in Normandië? Tegenspraak uit de omgeving van mevr. Simpson. Uit Rouaan 3 April: Sedert eenigen tijd gaat het gerucht, dat de hertog van Windsor en mevrouw Simpson in Normandië in het huwe lijk zullen treden. De Koningin-moeder zou de verre reis naar Oostenrijk niet kunnen maken om het huwelijk bij te wonen. De hertog van Westminster zou den ex-koning zijn kasteel te Saint Saens ter beschikking hebben gesteld. Het „Journal de Rouen" berichtte: „Naar wij vernemen is het aanbod van den hertog van Westminster aangenomen. De hertog van Windsor zal vermoedelijk 10 April a.s. te Parijs zijn. hij zal dan eerst op mevrouw Simpson wachten en samen zullen zij zich vervolgens naar Saint S&ens begeven. Het burgerlijk hu welijk zou op net gemeentehuis van dit plaats je worden voltrokken, terwijl de kerkelijke in zegening in het kasteel zal geschieden. Konin gin Mary zou dan met den veerdienst Dieppe Newhaven naar Saint Saens komen. De plech tigheid zou verder worden bijgewoond door den hertog van Westminster, den heer en mevrouw Rogers en een tante van mevrouw Simpson uit New York. Officieele personen zouden niet worden uitgenoodigd. Het blad meent evenwel te weten, dat op het Britsche consulaat te Rouaan een verga dering van de Britsche kolonie is gehouden, waarop verscheidenen hebben gevraagd een delegatie naar Saint Saens te zenden. Een tegenspraak. TOURS, 3 April (Havas). In de omgeving van mevrouw Simpson op het kasteel van Cande. wordt formeel tegengesproken, dat de hertog van Windsor binnenkort naar Frankrijk zou komen om te Saint Saens (dep. Seine In férieure) in het huwelijk te treden. Aan den journalist, die hem hierover ondervroeg, ver klaarde de heer Rogers, dat de desbetreffende berichten geen woord waarheid bevatten. Het Engelsche consulaat te Rouaan ver klaarde niets te weten van een mogelijke hu welijksvoltrekking te Saint Saens. Ook aan het raadhuis van Saint Saens was hierover niets bekend. Builenpestepidemie in Chineesche provincie. Reeds 130 slachtoffers. Volgens de Chineesche bladen heerscht te Weian, in de provincie Foekien, een builen pestepidemie, die reeds 130 dooden heeft ge- eischt. Men vreest, dat de epidemie zich nog zal uitbreiden. Onoplettendheid kost een jong leven. Zestienjarige bij botsine met tram doodelijk gewond. Zaterdagavond tegen half negen is de zes tienjarige A. Hardeböon wonende aan de Oud- Diemerlaan op den Hartveldschen weg. ter hoogte van de slijterij „De Kroon" te Diemen door eigen onoplettendheid met zijn fiets tegen de Gooische tram. welke om acht uur van de Weesnerooort was vertrokken, gei-eden. Hij werd een tiental meters voortgeduwd en bleef met een schedelfractuur, een zware hersen schudding en verschillende inwendige kneu zingen liggen. De jongen is later aan zijn ver wondingen overleden. TEGEN ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Op initiatief van het voorloopig comité voor modellenbeschei-ming is te Amsterdam een vergadering van industrieelen en andere be langhebbenden gehouden, waarbij besloten werd tot het oprichten van een vereeniging, genaamd „Vereeniging Industrieel Initiatief". Blijkens toelichting van den vooi-zitter der vergadering mr. M. L. Kan, ligt het in de be doeling van deze vereeniging om in het bij zonder te strijden tegen de uitwassen en mis bruiken in het handelsverkeer, die niet of nog niet voldoende wettelijk geregeld zijn. Daar onder valt in de eerste plaats het tegengaan van namaak van modellen, dessins, verpak kingen en opmaak, doch ook misbruiken op andere gebieden zuilen onder de bemoeiingen der vereeniging vallen. In het voorloopig bestuur werd o.m. gekozen de heer J. de Meza, directeur der N.V- Bijen stand Melloha, Santpoort Onverkwikkelijke toestanden aan de ..administratieve zone". Wilna's befeekenis voor Polen en Litauen. (Van onzen Baltischen correspondent). KAUNAS (KOWNO), 1 April. Als een sleepend conflict, dat wel haast zeventien jaar verlammend werkt op de natuurlijke betrekkin gen tusschen twee landen, die econo misch geroepen zijn samen te wer ken als zoodanig diene men het Wilna-probleem te beschouwen. Vele verzoeningspogingen hebben schip breuk geleden door de onverzette lijke houding van de Poolsche en Li- tausche regeering, die beide haar aanspraken op de stad Wilna en het omliggende gebied handhaven. En het is met gerechtvaardigden twijfel, dat men zich mag afvragen of de niet-officieele besprekingen tusschen den Poolsclien en den Litauschen minister van Buitenlandsche zaken, die op het oogenblik beiden aan de Rivïèra vertoeven, aangaande de Wilna-kwestie eenig positief resul taat zullen afwerpen. Nadat Wilna na de bevrijding van de Rus sische overheersching voorloopig aan Li tauen was gelaten, deed de Poolsche gene raal Zeligovski in 1920 een inval in het Wil- nagebied en bezette met zijn troepen de stad, die sedert dien ongeacht alle protesten vaxx Litausche zijde aan Polen is gebleven. De Poolsche regeering desavoueerde aan vankelijk den „rebellen-generaal", maar ver gat ten slotte Wilna en omgeving terug te geven aan de Litauers, die historisch en ju ridisch hun recht op dit gebied aantoonen. Moe van alle na-oorlogsche perikelen kende de Ambassaderus-conferentie van 15 Maart 1923 Vilnius (Wilna) aan Polen toe. Een uit spraak, die groote verbittering wekte onder de Litauers en in veler oogen zeer aanvecht baar is. De Litauers hebben dan ook een Wilna-fonds gesticht, dat actief steun ver leent aan alle propaganda voor „de bevrij ding van de hoofdstad Wilna uit de klau wen van den Poolsehen adelaar" gelijk het hier drastisch heet. De teniggave van het Wilna-gebied te be werkstelligen is een der grootste zorgen van de Litausche regeex-ing, een strijd die kapi talen verslindt, welke de arme. om niet te zeggen berooide boeren-republiek Litauen ternauwernood kan opbrengen. Maar hard nekkigheid en ook eigenzinnigheid zijn eigenschappen, die altoos den echten Li- tauer hebben gekenmerkt, ook toen het tsa ristische juk zwaar op hen drukte. De aantrekkingskracht van Wilna. Wilna, een arme en verwaarloosde stad met een vroeger hoofdzakelijk Joodsche be volking. waarin het Poolsche element eerst later kon overheerschen, bezit niettemin voor beide landen een groote aantrekkings kracht. Voornamelijk spelen historische ban den hierbij een rol. De Litauers eischen Wilna als hoofdstad, op. omdat deze stad reeds die beteekenis in de dertiende eeuw had in het hertogdom Li tauen. Hier heeft verder de wieg gestaan van de tegenwoordige republiek, immers de eerste Litauschen Sejm proclameerde er de vrijheid en onafhankelijkheid van den jon gen staat na den wereldoorlog. Tenslotte be vinden zich in Wilna het graf van den Groot hertog Vytautas, den nationalen held der Li tauers en het monument voor Dr. Jonas Ba- sanavicius, een der voorvechters en den „Grand old man" van Litauen. Voor de Polen is Wilna de stad, waar Etienne Bathory de gi'oote universiteit van de contra-refoiunatie stichtte, de stad, waar vele Poolsche schrijvers en denkers hebben gearbeid. De Polen weigerden deze stad aan Litauen af te staan, omadt zij een bevolking heeft, die thans in meerderheid Poolsch is. Het Litausche element is er op het oogen blik zeer miniem, ongeveer 2V2 procent der totale bevolking, maar dat neemt niet weg, dat het rondom gelegen gebied weer groo- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Schrielkop en de koning verdwenen weldra uit het gezicht en Dickie Dons en Thijs vonden dat natuurlijk prachtig. Niemand, zelfs geen van de bedienden van Bosenkwa, hield van hem en iedereen vond deze draafpartij dan ook een rechtvaardige belooning voor alles wat deze booze koning in zijn leven misdreven had. Het eerste wat Thijs nu ging doen was natuurlijk het zoeken naai de sleutelbos van de gevangenissen. Dat viel niet mee, want de koning had ze verstopt in een kast. Eindelijk vond hij ze daar en nu liep hij natuurlijk zoo gauw mogelijk naar den kerker van Slechtbedeeld, om deze vrij te laten. tendeels door Litausche boeien woi'dt be volkt. In de afgeloopen maanden hebben de Poolsche autoriteiten strenge maatregelen genomen om paal en perk te stellen aan den Litauschen invloed in het Wilna-gebied. Een groot aantal vereenigingen van Litauers werd ontbonden, Litausche lectuur in beslag genomen en vernietigd, terwijl voorts ver- verscheidene leeszalen werden gesloten en arrestaties verricht onder de leiders van de Litausche minderheid. Al deze maatregelen lokten bittere protesten onder de Litauers uit, die het Wilna-probleem thans voor het forum van den Volkenbond wenschen te brengen. Alle officieele betrekkingen tusschen Polen en Litauen zijn nog steeds vei'broken. Een bezoek aan de „administratieve zone', de primitieve grens tusschen beide landen, die men met behulp van zandhoopen en bezem stelen heeft aangebracht, leert, dat er zoo goed als geen grensverkeer is. Dit is al te ge vaarlijk voor beide partijen. Zoowel de Pool sche als de Litauschen gendarmen hebben wat men noemt een losse hand van schieten en schermutselingen aan weerszijden zijn aan de orde van den dag. Ook de grensinci denten in de omgeving van Soevalki, waarbij de Polen onlangs een grenspaal een meter of twintig verplaatsten, hebben de verhou dingen er niet beter op gemaakt. Primitieve toestanden, zooals men die alleen in Oost- Europa of in den Balkan pleegt aan te treffen. Intusschen kan men slechts hopen in het belang van den vrede in Oost-Europa waarop juist de laatste maanden aller oogen zijn gericht dat ook de jarenlange kunst matig gekweekte spanning tusschen Polen en Litauen spoedig haar einde moge vinden en het „eeuwige" Wilna-probleem, alle obsta kels ten spijt, tenslotte een behoorlijke op lossing krijgt, die twee nabuurstaten nader tot elkander zal brengen. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand. RIJKSSTRAATWEG 25 HAARLEM-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit 35.-. Trekken inbegr. <AcLv. inqez. Mea.j RADIO PROGRAMMA DINSDAG 6 APRIL 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Berichten. 12.15 De KRO-Melo- disten, solist en gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3.— Modecursus. 4.— Gram.pl. 4.10 KRO- Kamerorkest. 5.— Gram.pl. 5.10 KRO-orkest Melodisten en solist. 6.40 Esperantocursus. 7. 5.4)56.00 Felicitatie-bezoek. 6.00 De KRO- Berichten. 7.15 Causerie: „Publiek en spelen". 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en solist. 9.— Causerie: „Fransiscus' Liefde in Px-aktijk". 9.15 KRO-Symphonie-ox'kest. 9.45 Gram.pl. 10.— De KRO-Melodisten. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Revue-uitzending. 11.40 Grampl. HILVERSUM H, 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Vervolg Jetty Cantor's en semble. 11.Wenkexi voor de huishouding. 11.30 Vervolg Jetty Cantor's ensemble. 12.30 Het Tipca-orkest. 2.Cabaret-programma. 3.Kniples. 4.— Pianovoordracht. 4.30 Radio- kinderkoorzang. 5.— Voor de kinderen 5.30 5.30 Aeolian-orkest. 6.20 Avro-Dansorkest. 7. Voor de kinderen. 7.05 Zang. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 ANP. hierna AVRO-Dansorkest 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Concert voor de kinderen. 12.45 BBC- Northern-Ireland-orkest en damestrio. 1.35 Gram.pl. 2.20 Het Rugby Town orkest en solist. 3.05 Walter Collins en zijn Band. 3.50 Dansmuziek (Gr.pl.) 4.20 Juridische causerie 4.40 Het Hungaria Zigeuner-orkest. 5.10 Gx-am.pl. 5.35 Fr. Boffo's blaaskwintet. 6.20 Berichten. 6.45 De BBC-zangers. 7.20 Cem- balo-recital. 7.50 „Summer Birds", causerie. 8.10 Schotsche voordracht. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.40 „Taking stock", causerie. 10.Het „New London"-trio en soliste. 11.05 Declamatie. 11.20 Harry Roy en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram.pl. 10.50 Gx-am.pl. 11.20 Pascal-orkest en zang. 1.50 en 3.50 Gram.pl. 4.50 Pianoconcert. 5.05 Celloconcert. 5.50 Ver volg pianoconcert. 6.05 Vexwolg celloconcert. 6.20 Gram.pl. 7.35 Vioolconcert. 7.50 Zang. 8.20 Orkestconcert. 9.50 Gram.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Westduitsch-Kamer orkest. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroeporkest en schrammelensemble. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Omroeporkest. 4.40 Gevar. concert. 5.20 Gram.pl. 6.20 Pianovoordracht. 7.30 Omroep- kleinorkest en solisten. 9.5011.20 M. Iseglio's orkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.p. 11.50 Kleinorkest. 12.30 Salon orkest. 12.501.20 Gram.pl. 4.20 Omroep- dansorkest. 5.50 en 6.20 Gram.pl. 7.20 „Die Fledermaus", operette. 9.3010.20 Gram.- platen. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Salonorkest. 12.30 Klein orkest. 12.501.20 Gram.pl 4.20 Salonorkest. 5.35 Gram.pl. 6.35 Dito. 7.2" ^nve-^rkest. 83.5 Raöiotoonee1. 9.3010.1" DEUTSG'HLANDSENDEF f.30 tl Kcsmbac"- iet hun dsnsorkesten. 9.20 Bc .>.50 Cello en piano. 10.05 Weerberich. .20—11.20 Gram.- platen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6