CORSETTENSHOW Instantine Toen er nog veel grachten in Haarlem waren.... 'n GERMAAN HJX* V er telling Phloxen of Herfstserlngen. WOENSDAG 7 APRIt 1937 HAARDE M'S DAGBLAD 6 „Haarlem's Bloei". De Stichting als centraal punt. Het algemeen bestuur der Stichting ..Haar lem's Bloei" vergadert Maandagavond 19 April a.s„ ten Stadhuize. De voorzitter zal een uiteenzetting geven be treffende de reeds getj&ne werkzaamheden. Verder komen o.a. aan de orde de punten: be spreking en goedkeuring van de voorloopig in gestelde commissies: bespreking en vaststel ling van het huishoudelijk reglement. Centralisatie. Het dagelijksch bestuur heeft inzake cen tralisatie en decentralisatie van initiatief en activiteit op het gebied van festiviteiten e.d. de volgende richtlijnen vastgesteld: Naar aanleiding van den door het gemeente bestuur uitgesproken wensch om alles wat be treft activiteit op het gebied van vreemdelin genverkeer. vestigings-propaganda. festivitei ten en andere doelstellingen om Haarlem aan trekkelijk te maken voor ingezetenen en vreemdelingen, in juist onderling verband te brengen, ligt het in de bedoeling, dat „Haar lems Bloei" in al deze aangelegenheden van advies dient, zoowel terzake de kans van sla gen als anderzins. Terzake plannen voor festiviteiten e.d. zal „Haarlems Bloei" de mogelijkheid van welsla gen dienen te onderzoeken en, indien gunstig, deze naar vermogen financieel steunen. De resteerende benoodigde gelden zouden dan door de betreffende initiatief-nemers in de kringen der direct belanghebbenden en belang stellenden moeten worden verworven. Aldus kan het particulier initiatief volko men tot zijn recht komen en toch een zekere centralisatie van en onderling verband tus- schen de pogingen tot het scheppen van meer aantrekkelijkheid van Haarlem worden ver wezenlijkt. OHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbestuur van den Christelijken Boeren- en Tuinders- bond, Mr. Dr. A. A. van Rhijn. Secretaris- Generaal van Handel. Nijverheid en Scheep vaart en Landbouw en Visscherij, bereid ge vonden om op de Algemeene Vergadering te spreken over het onderwerp: „De naaste eco nomische toekomst van den Nederlandschen Land- en Tuinbouw". Zooals bekend, wordt deze vergadering ge houden op 6 Juli a.s. EERSTE HULP VER. „SNELVERBAND". Op Vrijdag 9 April houdt de Eerste Hulp Vereeniging „Snelverband" in het gebouw H. J. M. V. in de Lange Mar garethastraat haar jaarlijksche algemeene vergadering. De agenda bevat o.m. bestuursverkiezing. Periodiek aftredende bestuursleden zijn de heeren: J. Hendrik Fortgens. voorzitter en N. Hartog, magazijnmeester. Beiden zijn hei-kies baar. Verder zullen besprekingen worden gevoerd over de viering van het 30-jarig bestaan. Op 27 April zal de heer A. J. Meijer ink een lezing houden over: Het Redden van Drenke lingen, ook uit auto's. 200ste OPVOERING VAN DE VREK DOOR JAN MUSCH. Op Zondag 11 April geeft het „Gezelschap Jan Musch" (directie Jan Musch en Jaap van der Poll) in den Stadsschouwburg te Haarlem een opvoering van het blijspel „De Vrek" van Molière. Waarin Jan Musch dan voor de twee honderdste maal zijn glansrol zal vervullen van den vrek Harpagon, terwijl de overige rollen gespeeld worden door de dames Lize van der PollHamakers, Mary MuschSmithuysen. Mieke FlinkVerstraete en de heeren Jaap van der Poll, Adolphe Hamburger. Emile van Stuwe, van Staalduinen, Valk van Spiegel e.a. PROGRAMMA VAN DE HAARLF.MSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 8 APRIL. Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.00 Keulen. 9.20 Pauze. 11,05 Pa rijs Radio: 12.20 Vlaamsch Brussel; 1.20 Keu len. 2.20 London Regional. 4,10 Keulen. 7.05 Parijs Radio. 7,20 Keulen. 8,20 Rome. Progr. 4: 8,00 Vlaamsch Brussel. 8,20 Di versen. 10,35 London Regional. 2,20 Droitwich. 9,00 London Regional. 9,20 Droitwich. 10,45 London Regional. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7— Eigen gramofoonplaten concert: Populaire muziek. 1. Alpine Valse, Nov. Orchestra; 2. I send my love with these roses. L. P. Acc. Band; 3. A wedding in Dingle Dell, No. Orchestra: 4. Au Revoir, L. P. Acc. Band; 5. Nicotina, idem, 6. Dacing Romany, idem; 7. A walz was born in Vienna, idem; 8. Es fiel ein Stern vom Himmel, Adalbert Lutter; 9. La LocumJba, LP- Acc. Band; 10. Vergiss mich nicht, Adal bert Lutter; 11. Kaffeeklateh, idem; 12. Leise klingt eine Melodie, idem; 13 Hier ist eine Wohnung zu mieten, idem; 14. Gute Nacht, idem. 8.0012.Diversen. bij de firma Vroom Dreesmann. De modeshows in voor- en najaar mogen zich altijd in een flinke belangstelling verheu gen. En het is ook wel genoegelijk om onder het genot van een kopje thee en wat lichte muziek de aardige japonnetjes en nieuwste creaties te bekijken. Het corset, hoewel de aankoop van een der gelijk kleedingstuk toch een nauwkeurige keuze vereisoht, leent zich niet zoozeer voor 'n dergelijke demonstratie.Toch waren er heel wat tafeltjes zij het niet zooveel als anders bezet toen een speoialiste der Twilfit- fabrieken een korte inleiding hield over het doel en de geschiedenis van het corset, waarbij zij enkele platen vertoonde. Deze geschiede nis gaat niet minder dan 3000 jaar terug, toen de vrouwen het middel inpenden met een linnen of metalen gordel. Er waren platen van de Noormannentijd en van de rijgcorsetten en keurslijven uit de zestiende eeuw. Men heeft de corsetten ook over de japonnen gedragen; zij waren dan met metaaldraad fraai gebor duurd of van juweelen voorzien. Tegenwoordig is het anders. In de laatste zestig jaar worden de Twilfitcorsetten met de grootste zorg ontworpen men streeft er naar goede lijn, comfort en gezondheid daarin te vereenigen. Miss Betty Green, een specia liste op dit gebied, is deze dagen aanwezig bij de firma Vroom en Dreesmann. De verscheidenheid van modellen trad ook veel aan den dag op de show die na deze in leiding volgde. Het letex-vermageringscorset vroeg nog speciale aandacht; het moet alle voordeelen hebben van een rubber-corset, terwijl het de nadeelen daarvan mist. We mochten nog even het effect van een oed corset onder een japonnetje in oogen- schouw nemen, zoodat deze geslaagde de monstratie toch nog als een gewone modeshow eindigde. PERSONALIA Aan de Leidsche Universiteit is bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift „De oudste intresttafels in Italië. Frankrijk en Nederland met een herdruk van Stevins „Tafelen van interest" de heer C. M. Waller Zeper, geboren te Haarlem. RIJKSARCHIEF. Bij het Rijksarchief in Noord-Holland is bevorderd tot commies de heer G. van Es, thans adjunc-commies. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare leeszaal en bibliotheek). Nieuwe aanwinsten. Natuurlijke Historie. Horreus de Haas. Strandwandelingan. Menken. Onze hormonen. Levende Natuur 1935'36. Geneeskunde, Gezondheidszorg, Sport. Mulder van de Graaf. Minderwaardig heidsgevoel en .schoonheidsoperaties". RonaKarman. lederen dag een kwar tiertje gymnastiek voor de vrouw. WibautIsebree Moens. Schadelijke die ren in huis. Technische wetenschappen. Bunge. In het schijnsel van de mijn lamp. Kerkhof. Modern grofraster televisie. Rhein. Van omroep tot televisie. Steenderen Jr. van Moderne vliegtuigen. Bouwkundig weekblad 1936. Radio-expres 1936. Geschiedenis. Huyts. Geschiedenis van de Russische revolutie 1905—1936. Politieverordening, Algemeene, voor Haar lem. Regtdoorzee GreupRoldanus. Geschiede nis der Haarlemmer bleekerijen. Nedcrl. en in het Nederl. vert. Romans, Kassak. Achterbuurt. Laatsman. Sloeberke Slob. Oven, Van Hendrickje Stoffels. Priestley. Goede kameraden. Duitsche romans. Polgar. Ich bin Zeuge: Novellen. Schenzinger. Der Hitlerjunge Quex Gogol. Der Mantel; eine Novelle. Speyer. Zweite Liebe. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 6 April 1927. 1. H. Strijbis, verzekeringsagent, wonende te Zaandam, Oostzijde 260 F. Curatrice mevr. Mi'. C. L. Vis—Sanders, wonende te Haarlem 2. B. Winkelaar, behanger en stoffeerder, wonende te Wormerveer, Oranjestraat 30. Curator Mr. W. Veniet, wonende te Haar lem. 3. A. Buis, kruidenier, wonende te Haar lemmermeer, Badhoevelaan 67. Curator Mr. J. G. Bettink, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. A. L. M. van Berckel wonende te Haarlem. Dooi- verbindend worden der eenige uit- deelingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. C. L. van Dam, kruidenier, wonende te Haarlem. Curator mr. H. J. M. Tonino. wonende te Haarlem. 2. H. Hulsebosch, zonder beroep, "wonende te Hillegom, (na verzet). Curator Mr. F. M. Hagemeijer, wonende te Haarlem. dus goed Voortreffelijk te verdragen, abso luut onschadelijk en vrij van elke nevenwerking is still en voorkomt pijnen! (Adv. Ingez. Med.) ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 8 April 1937, des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. Programma: 1. Toccata, Adagio et Fuga C.gr.t. J. S. Each. 2. a. Puer nobis nascitur N. Lebègue. b. Les cloches. (1630—1702) 3. Sonate HL Alex. Guilmant. Preludio Adagio Fuga 4.1ntermezzo Max Reger 5. 2 Fugen über den Namen B. A. C. H. R. Schumann. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. De afd. Haarlem van de Nederlandsche be weging „Eenheid door Democratie" houdt een propaganda vergadering in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw op Maandagavond 12 April a-s. Als sprekers treden op: Jeanne Fortanier de Wit, met het onderwerp: „De vrouw en de democratie"; dr. A. J. van Leusen, die spreekt over „Onze strijd" en dr. W. Banning met het onderwerp: „De democratie en de toekomst". EXAMENS. Te Rotterdam slaagden ter verkrijging van het diploma voor Ghr. Fröbelonderwijzeres akte A de dames Ans Wenke en Jetty de Wijs te Haarlem. BEROEPEN. Ds A. G. Barendregt, predikant bij de Bap- tiste Gemeente te Haarlem ontving een beroep naar Vriescheloo (Gron). BADHUIZEN „WITTE KRUIS" HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand Maart was: Baden To- Badhuis Mannen Vr. Schoolb. Werkl. taal. Koudenhorn 1006 459 175 1640 Leidscheplein 1449 680 675 233 3037 Schotersingel 1697 934 1108 238 3977 Hofdijkplein 1647 706 935 396 3684 v. Egmondstraat 1924 1037 1043 526 4530 HOLL. MAATSCHAPPIJ DER WETEN SCHAPPEN. De jaarvergadering van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen zal 22 Mei te Haarlem plaats hebben. Ir. J. A. Ringers uit Den Haag, zal een voordracht houden. Hoe mooi vroeger de Burgwal was. VOORDRACHTAVOND J. LUBERTI. De heer J. Luberti uit Wassenaar zal op Woensdagavond I' April in de aula van het Kennemer Lyceum een voordracht met filmvertooning geven over Dierenleven. Werd deze voordracht indertijd reeds gege ven voor de verkenners der Haarlemsche pad vinders, thans zullen de welpen van de hoogst interessante voordracht kunnen ge nieten. Dat zit en dat hondt. Bij een Germaan worden alle buisverbin dingen vóór hetsoldeeren geprepareerd met een soldeerpasta, waarvan de samen stelling een fabrieksgeheim is. Dit ver zekert een volmaakte aanhechting. daar heb |e wat aan N.V. RIJWIELINDUSTRIE F. J. V. WERVEN. MEPPIL (Adv. Ingez. Med.) Een goede vangst. Twee jeugdige boefjes gearresteerd. Door een samenloop van omstandigheden is het den Amsterdamsehen agent van poli tie Van der Laan, wonende aan den Rijksweg tusschen Halfweg en Sloterdijk gisternacht om streeks 12 uur, mogen gelukken twee vluch telingen uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort aan te houden. Toen de zoon van den heer Van der Laan thuis kwam, zette deze zijn rijwiel in de bij de woning staande schuur, waarin bovendien nog het rijwiel van zijn vriend stond, die in de woning op bezoek was. Na een kwartier wilde de vriend zich naar huis begeven, doch kwam tot de ontdekikng, dat zijn rijwiel verdwenen was. Hij maakte alarm, waarbij de zoon ont dekte, dat ook zijn rijwiel was verdwenen. Tegelijkertijd zag de heer Van der Laan, die eveneens naar buiten was gekomen, dat op den Rijksweg in de richting Halfweg een luxe auto stond geparkeerd, welke een lekke band had. Hierdoor kreeg de agent een vermoeden; hij nam zijn eigen auto en reed daarmede in de richting Haarlem. Ter hoogte van de Liede- brug ontdekte hij inderdaad twee wielrijders die in het bezit bleken te zijn van de gesto len fietsen. De beide vluchtelingen werden gearresteerd en overgebracht naar het Raadhuis te Half weg, waar zij aan een verhoor werden onder worpen. Bij dit verhoor bleek, dat men te doen had met den 18-jarigen M. T. en den 19-jarigen H. B., die waren onsnapt uit het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort. Na hun ont vluchting hadden zij te Den Dolder een luxe auto gestolen, waarmede zij hun vlucht hadden voortgezet. Toen deze auto echter tusschen Sloterdijk en Halfweg een lekke band kreeg, hadden zij deze aan den kant van den weg geplaatst en daarna in de buurt twee rijwielen gestolen, teneinde hun reis naar Den Haag te kunnen voortzetten. De jeugdige bandieten zijn voorloopig in het Raadhuis alhier in verzekerde bewaring gesteld, waar na zij later met een politie-auto uit Am sterdam naar het Bureau Admiraal de Ruy- terweg zijn overgebracht. VOORZICHTIG MET PASSEEREN! Dinsdagmiddag te omstreeks 12 uur, had op de Heemsteedsche Dreef te Heemstede een aan rijding plaats tusschen een auto, bestuurd door J. H. P. K. wonende te Haarlem, rijdende richting Haarlem—Bennebroek en een auto bestuurd door K. d. G. van Zoetermeer, die uit de Haemstedelaan de Heemsteedsche Dreef opreed in de richting Haarlem, doordat de eerste auto juist een vóór rijdende auto ter linkerzijde wilde passeeren. Beide auto's wer den beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De voorspelling door ELSA KAISER. De bankier Dr. van Dijken, stond uit zijn gebeeldhouwden stoel op en kwam eenige schreden van achter zijn vestingachtige schrijftafel vandaan. De jonge man, die tegenover hem in den lagen lederen stoel had gezeten, rees eveneens op. Hij begreep, zijn aanzoek was afgewezen! „Mijn waarde jonge vriend,,' zei de bankier vriendelijk, hij was altijd vriendelijk als hij iets weigerde. „Mijn waarde jonge vriend, hoe u zich de kwestie had voorgesteld, laat mij totaal onverschillig. Ik kan u alleen zeggen dat mijn dochter van uw inkomen niet kan leven zooals zij dat in haar vaders huis steeds ge wend is geweest „En als zij dat niet verlangt?" wierp de jonge man er tusschen en schrok zelf van zijn koen heid. .Pardon", zen dr. Dijken nog altijd vriende lijk en ging onverstoorbaar voort. „Ik heb u reeds gezegd dat mijn dochter onmogelijk van uw inkomen kan leven, zooals ik wil dat zij leeft. Overigens, wat hebt u haar nog meer aan to bieden?". „Mijn liefde, mijn leven, mijn hoop." Op dit laatste woord vatte de bankier vuur. Natuurlijk" zeide hij barsch. „Hoop. dat heeft de jeugd altijd, maar van hoop kun je niet leven, hoop is niets gedaan. Hoop op geluk dat eens met een zomerwindje binnen zal komen waaien, neen, jonge man, daar geven wij niets op". En toen was, na een buiging van de zijde van Kees van Voordenhove, het onderhoud af- geloopen. Op zijn weg door den grooten tuin ontmoet te hij Alice bij het hek. „Lieveling", zeide Kees moedeloos, „kun jij van de liefde en de hoop leven en dan nog van twee duizend gulden per jaar?" Alice keek hem verwonderd aan. „Ik begrijp je niet Kees, ik weet niet hoeveel twee duizend gulden per jaar is, en wat de liefde en de hoop betreft „Liefste, twee duizend gulden per jaar is een kleine étagewoning, geen tuin, misschien een dienstmeisje, en eens in het jaar een nieuwe jurk en zoo.de rest knap ik op." Alice keek hem met verschrikte oogen aan. „Maar laat je mij dan alleen" om die twee dui zend gulden en die étage zonder tuin?" vroeg zij angstig. „Neen, liefste, natuurlijk niet. Maar wij mo gen elkander niet meer zien, totdat mijn om standigheden beter zijn geworden, heeft je vader gezegd. Als hij dan intusschen een ander voor je heeft gevonden Alice richtte zich op, haar tenger figuurtje reikte hem nauwelijks tot zijn schouwer. „Neen ik wil geen ander", zeide zij ongewoon ernstig. „Dan lieveling, moeten wij hopen" zeide Kee6 met een zucht, kuste haar en ging heen. Adèle, douairière van Voordenhove tot Ele- naer, zat in het tuinhuis dat midden in het park van haar kasteel stond. Zij keek peinzend rond, alles hier was oud en eerbiedwaardig, zij ook. De machtige bladerkronen der eeuwenoude boomen ruischten zacht en de tuinman, die de paden harkte, was oud en gebogen. Douairière Adèle keek weemoedig voor zich uit. Lang had zij hier geleefd, lang en zeer ge lukkig, nu was zij alleen achter gebleven en kon het verlangen naar haar gestorven echt- jenoot niet te boven komen. Een gentleman was hij geweest, zijn geheele leven lang en voor haar, ach, hoe had hij haar op zijn handen gedragen! Baronesse Adèle zuchtte en keek op naar de boomkruinen. Maar zij beheerschte zich en zeide tot den ouden bediende, die bezig was de theetafel te verzorgen; „Willem, haal even mijn schrijf cassette?" Toen zij alleen was gebleven verviel de oude dame opnieuw in gepeins. Gisteren had zij een gesprek met haar notaris gehad over haar tes tament. Zij had geen kinderen, wien moest zij haar bezittingen nalaten. ,U moogt uw goederen niet in kleine stukjes verdeelen, mevrouw", had de oude notaris ge zegd. „Als u geen testament achter laat, zullen uw familieleden onder elkaar een proces be ginnen. Neen, dat zou niet mooi zijn, niet Mevrouw van Voordenhove staarde naar de breede laan tusschen de eeuwenoude hooge eiken. Plekken zonlicht lagen op den grond en maakten het mos onder de boomen van een fijn teeder groen. „Ja. dacht de oude dame, „hij heeft gelijk, mijnheer Jansma, het zou jammer zijn, heel jammer, misschien zouden zij alles verkoopen en de boomen zouden omgehakt worden De oude Willem zette haar schrijftcasette voor haar neer. Langzaam nam de oude dame een vel papier en sneed dit in reepjes. Toch dacht zij opnieuw na. Er waren vele familieleden. Zij kende er echter slechts weinigen van, en die dan nog zeer oppervlakkig. Doch eensklaps besloten, nam zij haar pen en schreef met haar puntig handschrift vijf namen op vijf verschillende stukjes papier. Toen rolde zij deze zorgvuldig op en legde ze op de tafel voor haar. Wie moest nu een rolletje trekken? De oude tuinman? Neen, hij zou er misschien iets ach ter zoeken. Zou zij het zelf doen? Haar oogen sluiten en dus. ongezien, een rolletje uit het stafeltje nemen? Juist toen zij het hier over met zichzelf eens was, ging een plotseling ruischen door de boombladeren, enkele witte bloesems dwarrel den neer en in mevrouw Adèle's schoot lag een klein papieren rolletjeHet lot had inge grepen! Ongeveer een jaar later ontving Kees van Voordenhove een brief van notaris Jansma waarin hem werd medegedeeld dat wijlen douairière van Voordenhove tot Elenaer, zijn oud tante, hem tot haar universeel erfgenaam had benoemd. En de gelukkige Kees, die» met dezen brief een hartelijke ontvangst genoot bij Dr. van Dijken, vermoedde niet, evenmin als zijn gast heer, dat hij zijn geluk werkelijk aan een zo merwindje te danken had. Het duurt nog wel een paar maanden voor dat de Phloxen ploeien; maar nu het plant en verplanttijd is, mogen we op deze gemak kelijke en dankbare, en o zoo mooie tuinplan ten nog wel even de aandacht vestigen. We moeten over de Phloxen werkelijk niet te ge ring denken. Al zijn het algemeen verbreide planten, daarom hoeven ze niet banaal of on beduidend te zijn! En wie de nieuwere soor ten kent. weet ook wel hoe prachtig de kleur- schakeering is, hoe mooi de vorm. Dat zulke mooie planten dan daarbij nog gemakkelijk zijn, genoegen nemen met ieder licht plekje en iederen grond, die niet al te droog is, dan is dat tenslotte alleen maar een groote aan beveling. Daarom moesten we de Phloxen de nieu were soorten eigenlijk nog veel meer zien. De ouderwetsche, hoog, met hun 'n beetje ver waterde kleuren flets en bleek en kleine bloempjes hebben afgedaan. Toch staan ze nog in menigen tuin. Laten we het daarom nu eens met de nieuwere probeeren. Het best voorkomen we een te hoog opschieten door de planten eens per twee of drie jaar in Maart eens te verzetten en te scheuren. Verder zijn ze al even gemakkelijk als de soorten van vroeger: volkomen winterhard. Willen we ze nu eens echt geven wat ze graag hebben, dan is dat een vette bodem met veel humus er door. In gewonen tuingrond doen ze het in tusschen ook. De kleuren zijn de laatste jaren enorm ver beterd. De oranje-roode Phloxen hebben nei ging tot verkleuren, vooral wanneer het lang droog blijft en de zon ongenadig brandt. De nieuwe, prachtige Erntefeuer een Septem- berbloeier is echter volkomen zon-echt. En mettertijd zal het wel zoover komen, dat al onze Ploxen tegen een tropisch zonnetje be stand zijn gesteld dan altijd dat we nog eens zonnige zomers krijgen in Holland. De geur van Phloxen is mét de kleur hun groote charme. Want de zware bloemtrossen laten zich eigenlijk alleen in groote vazen goed schikken en binnenshuis verliest die geur heel veel. Phloxen moeten we ruiken onder den blooten hemel en dan liefst tegen den avond, als de zon aanstalten maakt om weg té zakken. Is het dan een heldere, windstille avond, dan is de geur van de Phloxen ver in den omtrek te ruiken. En wie dan de gelegen heid heeft tusschen de velden van een kweeker te wandelen, waar de Phloxen in groote vak ken kleur staan oranje en rood, rose en zalm, wit, blauw en violet, van licht tot heel donker die zal én die kleuren én die prik kelende aromatische geur nooit vergeten. Voor mij en voor menig bloemenliefhebber is de Phloxenbloei een van de hoogtepunten van den zomer. Als we nu uit de lange, lange lijst van nieu were Phloxen enkele zouden moeten opnoe men, dan is er Nelkendom, lila rose met een zilverachtigen glans; Mia Ruys, de beste en laagste witte; G. V. Llewellyn, donker kers rood met een oranje schaduw; Royal Purple, die overdag purperblauw is en bij het licht van de avondzon zuiver blauw. Het is maar een greep: er zijn er nog meer, die volop de moeite waard zijn. De bloei valt van eind Juli tot eind September, de hoogte van de nieuwe re soorten varieert van 50 c.m. tot 1 Meter. Dit zijn allemaal vormen van Phlox Decus- sata: er zijn nog meer Phloxen. de eenjarige Phlox Drummondi, de overblijvende lage Phloxen voor den rotstuine kruipend of laag blijvend, zooals Phlox adsurgens of divaricata, amoena of Arendsi. Maar daar gaat het dit maal niet om. L. S. Centrale Tandheelk. Kliniek KENAUPARK 26 A TELEF. 12644. KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF Spreekuren 9—11 en 12, Dinsdagsavonds 6.30—8.30 uur. (Adv. Ingez. Med.) NATIONAAL HERSTEL IN DEN HAAGSCHEN GEMEENTERAAD. De heeren F. J. Paans en A. van Kesteren, leden van den Haagschen gemeenteraad, dee- len het volgende mede: als gevolg van een meeningsverschil in den boezem van het ver bond voor Nationaal Herstel met betrekking tot de doelstelling en organisatie der beweging, hebben de heeren F. J. Paans en A. van Kes teren gemeend als deelnemers van het verbond te moeten bedanken. Zij zullen echter het program, waarop zij tezamen met mr. dr. W. M. Westerman in den Haagschen gemeenteraad zijn verkozen, onver zwakt handhaven en stellen zich voor om nu de formeele band met het Verbond voor Nationaal Herstel is verbroken als „on afhankelijke nationalen" een eigen fractie in den raad te vormen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10