Heldencultus. Vergelijking. De bloembollenvelden. Zondagssluiting voor de melkzaken. Het belangrijkste 54e JAARGANG No. 1650® Verschijnt 3agelijks, behalve óp 7.on- en Feestdagen. DONDERDAG 8 APRIL 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Uitgave Lourens Coster Maatschappij voor Courant-Uitgave en Algemeene Drukkerij N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN per week f 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post 0.72Vï. BureauxGroote Houtstraat 93 DrukkerijZuider Buiten Spaame 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantooi: Soendaplein 37, Haar 1 em-Noord, Telefoon 12230 ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.16. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid f 2000.overlijden 400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk ƒ30enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.P\PT\TA'C Nog afzonderlijke verzekering voor afoonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. xlÜJJll.N 14 I AtjilNA o. De heldencultus is een verschijnsel van dezen tijd dat nog maar steeds geen teekenen van genezing vertoont. Heeft iemand zich werke lijk als een held gedragen, dan verdient dat bewondering en wij zullen daar niet in achter blijven. Maar waarlijke heldenfeiten doen zich niet vaak in de menschenwereld voor en het aantal waarlijke helden is altijd een zeer kleine minderheid geweest, evenals dat der genieën. In dezen tijd zou men evenwel, als men al de opgeblazen onzin leest die van verschillende zijden ten beste wordt gegeven, kunnen gaan wanen dat het wemelt van helden. Iemand die erg hard op een fiets kan rijden wordt van het epitheton ornans voorzien evenals de jonge man wiens vaardige voetbalbeenen hem een plaats in het Nederlandsch Elftal hebben be zorgd. De sport is wel een der ergste broed plaatsen van den heldencultus geworden, het geen behalve mal ook nog slecht is voor de op voeding der jeugd. Die moet wel, voorzoover zij zelf sport beoefent en dat doet verreweg het grootste deel gaan meenen dat een Leo Halle en een Bep Bakhuys inderdaad helden zijn, wier prestaties op het voetbalveld gren- zenlooze vereering verdienen. Dit nu is klinkklare onzin. Halle en Bakhuys ejjn groote, stevig gebouwde jonge kerels, evenals vele andere voetballers. Het verschil met die anderen is dat zij meer aanleg voor het spel bezitten en dien aanleg door oefening productief hebben ge maakt. Dat is alles. Met heldendom staat het zelfs niet in de verst verwijderde betrekking. Dat zij zich in een wedstrijd niet bang too- nen voor een stootje bewijst een mate van lichamelijken durf, die duizenden andere sportsmen ook bezitten en die derhalve hee- lemaal niets bijzonders is. Daarom vind ik de verrukte adjectieven, waarmee de heer Han Hollander zijn radio-verslagen door spekt, grootendeels rondweg belachelijk en een ontvangst zooals Bakhuys ten deel is gevallen te Venlo waar hij een sigaren winkel zal beheer en en in het plaatselijke clubje V.V.V. spelen vooral niet minder dwaas. Er is nimmer een tijd geweest, waar in zooveel litteratuur verscheen over opvoe ding der jeugd als thans, waarin zooveel aandacht aan de moeilijke levensperioden van het kind werd besteed en waarin tege lijkertijd de politici zooveel moeite deden om het vol te gieten met ideologieën, waarvan het de waarden niet wegen kan en waarvan het naar mijn meening bevrijd hoorde te blij ven tot het rijp is om zich een eigen oordeel te beginnen te vormen. Vroeger of later zal men tot het inzicht ko men dat het werkelijke belang der jeugd mee brengt haar zooveel mogelijk" onbezorgde le vensvreugde te laten en zoo weinig mogelijk met haar te experimenteeren. Misschien zal men dan tevens ontdekken dat het zijn nut heeft haar de waarde der dingen in juiste verhoudingen te laten zien en haar niet te verblinden met een zotten heldencultus. De voetballerij, die ook mij overigens be- j langstelling inboezemt, want ik heb altijd veel van sport gehouden, lijdt al sinds tientallen jaren aan het schijn-heldendom. In die jaren is het ongelukkigerwijze steeds erger geworden. Vroeger verwonderde men zich over wat men als sportoverdrijving in Engeland zag. Tegenwoordig heeft de sporthelden-cultus in een land als Nederland de Engelsche ideeën op dit gebied al ver achter zich gela ten. De Engelsche mentaliteit is nu heel wat rustiger, verstandiger, gezonder dan de Nederlandsche. Zulke malle persoonsver- eering als hier ten beste wordt gegeven hoort of leest men in Engeland nooit. Toch is Engeland de bakermat der sport, ook van de voetbalsport. Men toont in zijn ijver tot navolging van de Engelschen dus wel een zonderling gebrek aan zelfbeheer- sching en bewijst daarmee zoowel de jeugd als de sport een ondienst. Waarbij dan nog komt, dat het winnen als hoofdzaak wordt beschouwd op een wijze, die in Engeland nimmer ingang heeft kunnen vinden. In vei-scheidene andere landen is het kennelijk niet minder erg dan bij ons, maar dat is geen excuus. Wij beroemen ons immers zoo graag op oude Hollandsche nuchterheid en gezond verstand.! Zelfs in een tijd als déze en zelfs op sport gebied (ook als het zwemmende „heldinnen" geldt) kan men evenwichtige menschen blij ven. En daarmee de jeugd een buitengewoon nuttig voorbeeld geven! R. P. DE LA ROCQUE C.S. PROTESTEEREN TEGEN DE STRAFVERVOLGING. PARIJS, 8 April (D.N.B.) Kolonel de la Roeque en de leiders der Parti Social Francais hebben een protest ingediend tegen de straf vervolging, waaraan zij worden blootgesteld. Zij verklaren, dat de regeering, onder den druk der socialistische vakorganisatie en der com munistische partij, die de schuld dragen voor de gebeurtenissen te Clichy, zich niet ontzien heeft de strafrechtelijke orde te schenden. Deze kwestie zal in het proces, dat in het protest genoemd wordt „proces der vrijheid" ter sprake gebracht worden. (Een Engelsche courant heeft be cijferd, dat de beroepstennisspeler Perry ISO .000, de revue-actrice Grade Fields 90.000 en de eerste minister Baldwin 45.000 gulden jaarinkomen hebben.) Vijfenveertig duizend gulden, Is, als ik zoo zeggen mag, Om te leven zonder schulden, Zachtgezegd, een ruim bedrag. Het is zelfs voor een minister Van het Britsche wereldrijk, Als belooning niet van gister, Als 'k het nuchter zoo bekijk Maar men wil slechts vergelijken En dat is ook intressant, Zooals uit 't bericht kan blijken Van die Engelsche courant. Baldwin heeft een groote kennis Van het politieke spel, Maar hij is een kruk in tennis En dat kan nu Perry wel. Baldwin moet den bal verwachten, Als hij telkens weder kaatst, En men mag er hem om achten. Hoe hij dikwijls tactisch plaatst. Netten moet hij ook vermijden, Slagen geven zonder tal. Maai-, nou ja, hij kan niet strijden Met een racquet en een bal. Tevens moet hij kunnen boeien Met zijn woorden en zijn stem, En dit dagelijksch bemoeien Geldt voor Gracie Fields en hem, Maar als een revuester zingen En voortdurend grappig zijn Tja, de waarheid is, die dingen Zijn niet in de Baldwin-lijn. En revue- en sportkunst gelden, Ook voor 't Engelsche publiek, In belooning van de helden, Hooger dan de politiek P. GASUS. Zondag 18 April de bollendag? Nu bloeien de narcissen! Het groeizame, milde weer van de laatste dagen heeft er toe hijgedragen, dat de ver schillende bolgewassen zich al aardig begin nen te ontwikkelen. De crooussen zijn nu overal vrijwel uitge bloeid, maar nu zijn het de gele narcissen, die in hun vele fraaie variëteiten de aan dacht van de bloemenliefhebbers vragen. Hier in de omgeving is een groot aantal nar- cissenvelden te vinden, bijvoorbeeld tusschen Bennebroek en Hillegom en ook hier en daar ten noorden van Haarlem, o.a tusschen Cas- tricum en Limmen. Maar de grootste narcis- senpracht kan men toch aanschouwen te Noordwijkerhout in de richting van Noord- wijk. Wie daarvan genieten wil, moet niet speciaal de groote wegen volgen, maar het meer naar binnen zoeken. Het beste is via den Vogelenzangschenweg langs de Leidsche- vaart te gaan. Bij de Zilk gaat men niet rechts den weg naar Noordwijk, maar links de brug over en dan direct weer langs den waterkant naar het zuiden. Daar zijn de schitterendste narcissen velden, die men zich denken kan. Ook zijn er fraaie velden nabij Warmond exx Lisserbroek bij de Ringvaart. Maar, nog eens, men zoeke het niet uitsluitend langs de groote wegen. Zaterdag en Zondag is een bezoek aan de narcissenvelden ten zeerste aan te bevelen. Een tocht langs de hyacintenvelden loont nog niet de moeite. Hier en daar beginnen ze te kleuren. Wanneer het zachte weer aanhoudt, kan men Zondag over acht dagen den jaarlijk- schen bollendag verwachten. Laten we het hopen! Haarlemsche Voorjaarsbeurs. Hedenavond sluiting. De belangstelling voor deze Voorjaars beurs, welke in het Gemeentelijk Concertge bouw wordt gehouden en georganiseerd is door de Nederlandsche Vereeniging van Huis vrouwen, alfdeeling Haarlem en Omstreken, is dit jaar wel bijzonder groot en zoo was Woensdagmiddag den 5en dag, het bezoekers aantal reeds grooter dan vei-leden jaar in 7 dagen. Gisteren brachten 2327 personen een be zoek aan de Voorjaarsbeurs. Mej. Van der Loos te Zandvoort, ontving gisteravond de schemerlamp, welke door de firma Kaasenbrood beschikbaar was gesteld op nummer 10938, terwijl aan mevr. Kuyken alhier, een Epedamatras van de fii-ma Kors ontving, als bezoekster 11938. Het bestuur verzoekt ons verder nog te vermelden, dat op de Voorjaarsbeurs Woens dag een portemonnaie is gevonden inhouden de een belangrijk bedrag. Hierover kan de verliezer inlichtingen krijgen bij het be stuur. Hedenavond om 11 uur wordt de Voor- jaarsbeursbeurs gesloten. Vanavond treden weder op Tholen en Van Lier tot 11 uur, ter wijl na de sluiting het bestuur en de stand houders nog eenige uren gezellig bij elkaar blijven. Slechts een gering aantal voldoet aan den eisch. Principieel vonnis geveld. De Zondagssluitingswet is door velen met zeer gemengde gevoelens ontvangen en men heeft getracht op alle mogeüjke manieren door de ma zen van deze wet te kruipen. Soms op slinksche wijze, een andermaal openlijk, zij het gebruik makend van een al dan niet vermeende leemte in de wet. Ook zijn er enkele uitzonderingsbepalingen, waardoor bepaalde winkels wel geopend mo gen zijn, op door de wet vastgestelde uren. Hieronder vallen ook die winkels, waarin uit sluitend of hoofdzakelijk zuivelproducten verkocht worden. Was het aantal van deze zaken vroeger zeer groot, thans hebben deze winkels vrij wel alle het karakter van speciaal-zaak ver loren en de melkhandelaren hebben zich, voor een niet onbelangrijk deel onder den druk der tijden, genoodzaakt gezien ook al lerlei andere producten als comestibles- en grutterswaren te gaan verkoopen. Het is evenwel de vraag, of deze winkels nog wel onder de in art. 4, sub c genoemde categorie gerekend mogen worden. Bij een door inspecteur Adriaanse ingesteld onderzoek is nl. gebleken, dat van de ruim driehonderd „melkzaken" in Haarlem, hoog stens 10 pet. uitsluitend of hoofdzakelijk melkproducten verkoopen. Zoodat eigenlijk alleen deze winkels onder de uitzonderings bepalingen zouden vallen, een aantal dat voor een stad als Haarlem zeker veel te klein is. slotte tot een massale wetsovertreding leidt, terwijl bovendien de winkels die uitsluitend comestibles- en kruidenierswaren verkoopen, in een minder gunstige positie zijn gekomen. De organisatie van winkeliers in de zuivel- branche heeft zich tot het gemeentebestuur gewend, ten einde een zoodanige regeling te bereiken, dat de betrokken zaken wel geopend zouden mogen zijn. Het gemeentebestuur heeft echter gemeend, hiertoe niet bevoegd te zijn, zoodat de politie tenslotte een der win keliers verbaliseerd heeft, om een juridische beslissing uit te lokken. Zoo had een 35-jarige Haaiiemsche melk handelaar zich gisteren voor den kantonrech ter te verantwoorden wegens overtreding van de winkelsluitingswet. Verd. verkocht inderdaad melkproducten, doch de inspec teur die als getuige gehoord werd. was van meening, dat de verkoop van melk in deze zaak van ondergeschikt belang was. Naar zijn meening betrof het hier meer eeix comesti bles- en kruidenierswinkel, waar ook melk verkocht werd. De ambtenaar van het O. M. was van mee ning, dat hier inderdaad van overtreding van de wet sprake is, doch vond het aantal van 35 melkzaken, die volgens de wet ge opend zouden mogen zijn, toch ook veel te gering: Het gaat hier echter om de handha ving van de wet, zoodat spr. een boete van drie gulden subs, twee dagen hechtenis re- quireerde. De verdediger, mr. dr. A. F. N. Schreurs toonde aan, dat de omzet van verd. hoofdza kelijk uit melkproducten bestond en meen de. dat hier inderdaad gesproken mocht worden van „hoofdzakelijk zuivelproducten" Er is evenwel een arrest van den Hoogen Raad, waarin wordt gezegd dat bij de bepa ling hiervan niet zoozeer op den omzet, doch meer op h^t quantum artikelen gelet moet wordeix. Zoo bezien, beantwoorden in Haar lem hoogstens 35 winkels aaxx de door de wet gestelde eischen. Dit is. vooral ook met het oog op de bederfelijkheid van melk en an dere zuivelproducten een onhoudbaren toe stand. De kantonrechter meende evenwel, dat de bedoelde zaak niet onder art. 4 sub c valt en veroordeelde conform den eisch. Het Goederenstation. Aan verplaatsing wordt door de Spoorwegen niet gedacht. Reeds eenige jaren geleden zijn er plannen geopperd het Goderenstation aan de Wester gracht te verplaatsen. Als nieuwe plaats voor vestiging werd genoemd het industrie- en haventerrein dat de gemeente gaat maken aan het Noorder BuitenSpaarne. Aan die ver verplaatsing zou dan vastzitten het dempen van de Wester xracht, want die heeft als vaar water alleen beteekenis voor het Goederen station. De Westergracht is eigendom der ge meente, de haven behoort aan de Nederland sche Spoorwegen. Nu de plannen voor de verder verhooging van de spoorbaan HaarlemLeiden uitge- werkt worden vraagt de quaestie van het Goederenstation weer nieuwe aandacht. Bij informatie bij de Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht werd ons medegedeeld, dat er van een verplaatsing van het Goederen station geen sprake is. Wel zal, in verband met de plannen tot verhooging van de spooi'baan (als die plannen tenminste doorgaan) iets met het Goederenstation moeten gebeui'en, maar wat kon men ons nog niet verklaren. In elk geval geen verplaatsing. Vereeniging „De Haarlemsche Manége". Gymkhana-spelen op Woestduin. Naar aanleiding van het 25-jarig jubileum van de Vereeniging „De Haarlemsche Manege" heeft het bestuur gemeend, ook een special en middag voor de juniores-klasse te moeten or- ganiseeren. Daarom zullen Zaterdag 10 dezer, des middags 2 uur, op het mooie Woestduin- terrein verschillende spelen worden gehouden, als: eier-dans, stangrijden, ringsteken, tally - how. enz. De jeugd is op dergelijke spelen bijzonder gesteld, zoodat men reeds thans mag veronder, stellen, dat deze middag met succes zal worden bekroond. Aan de beste ruiters en amazones worden toepasselijke prijzen uitgereikt. Bouwtoezicht. Het betaalde permanente toezicht bij heien. In dit nummer plaatsen wij een ingezon den stuk van Ir. H. T. Zwiers. voorzitter van den Kring Haarlem van den Bond van Ne derlandsche Architecten, waarin hij er te gen op komt, dat de gemeente een extra da gelij ksch opzichter van Bouwtoezicht aan stelt bij het uitvoeren van alle paalfundee- ringen. waarvoor de opdrachtgever f 8 per dag moet betalen. Die bepaling wordt door gevoerd ook als het een zoogenaamd directie- werk geldt, dat wil zeggen een werk uitge voerd onder leiding van een deskundig inge nieur of architect en onder voortdurend toe zicht van een of meer bouw- of waterbouw kundige opzichters. Dit vindt hij onbillijk, want nu worden die gelijk gesteld met de on bevoegde uitvoerders van bouwwerken waar voor dit extra toezicht der gemeente blijk baar noodig is. Wij hebben over deze aangelegenheid een onderhoud gehad met den directeur van Bouw- en Woningtoezicht te Haarlem Ir. D. Kruijf. Deze deelde ons mede, dat de be doelde bepaling eenige jaren geleden door het college van B. en W. is ingevoerd (het geldt hier een uitvoeringsquaestie waartoe B. en W. de bevoegdheid hebben zonder dat daartoe een raadsbesluit genomen wordt). In enkele andere steden, o.a. te Amsterdam, bestaat dezelfde bepaling. Zij is indertijd in gevoerd omdat dit toezicht vanwege de ge meente dringend noodig bleek. Nu ben ik zoo vervolgde de directeur overtuigd, dat dit extra toezicht der ge meente niet noodig is op werken die Ir. Zwiers uitvoert, evenmin als op werken die onder leiding staan van verschillende an dere bekwame ingenieurs en architecten, maar de moeilijkheid is: Wie moet uitma ken wie van het extra-toezieht uitgeschakeld zullen worden? Het zou heel anders worden als het architecten beroep beschermd was en de overheid zekerheid had. dat een bouwer krachtens die erkenning voldoende waarbor gen gaf. Over die erkenning is men al jaren hier te lande bezig, maar een oplossing is voor het vraagstuk nog niet gevonden. Er zijn ook veel grensgevallen die liggen tusschen den bekwamen boxxwer voor wien het toezicht ovei'bodig geacht moet worden en den onbevoegden bouwer die deze over heidsbemoeiing absoluut noodig heeft. Moet ik nu als directeur gaan uitmaken wie een bekwaam architect is? Ronduit wil ik verklaren dat ik den tegen - woordigen toestand ook geenszins bewonder, want er zit een onbillijkheid in. Het is ab soluut overbodig dat bij het paalfundeerings- werk twee opzichters voor controle naast elkaar staan. Kan de moeilijkheid niet on dervangen worden doordat de architect zijn eigen opzichter in die dagen ander werk laat doen? Meestal duurt dit extra toezicht niet lang. bij kleine bouwwerken is het in 1, 2 of 3 dagen al bekeken. Bij werken van betee kenis duurt het natuurlijk langer. Als zoo besloot de directeur de be trokken ingenieurs en architecten mij een middel aan de hand kunnen doen om de on billijkheid uit de bestaande regeling weg te nemen zonder daar weer andere onbillijk heden en consequenties tegenover te stellen dan zal ik die voorgestelde oplossing zeer gaarne in overweging nemen. Het woord is aan La Rochefoucauld: Het is noodiger de men schen te bestudeeren dan de boeken. De verzekering tegen Werkloosheid. De directeur van den Wei-kloosheidsdienst te Haarlem heeft een circulaire aan de bijna 100 te Haarlem gevestigde werkloozenkassen gestuurd waax*in hij o.a. zegt, dat het een noodzakelijke vereischte is, dat tegen werk loosheid verzekerde werknemers lid zijn vaix eexx kas, waarin zij krachtens hun huidigen (laatsten) werkkring of hun huidige (laatste) beroep thuisbehooren. Veel te weinig wordt daarop gelet ten aanzien van diegenen, die tijdens hun lidmaatschap van beroep veran deren. Zoo gebeurt het nog telkenmale, dat werknemers geruimen tijd lid blijven van een werkloozenkas, waaruit zij vanwege hun gewijzigden werkkring reeds lang hadden moeten zijn afgevoerd. Dit leidt ertoe, dat betrokkenen, wanneer zij werkloos worden, geen recht op uitkeering hebben, of omdat zij verkeerd zijn georganiseerd, of omdat de re glementaire bepalingen zich ertegen verzet ten. Temeer klemt dit, omdat juist in de laatste jaren de meeste kasreglementen bepalingen zijn gaan bevatten volgens welke men, na één of meermalen uitgetrokken te zijn geweest, een aantal dagen in het bedrijf, waaruit de bond zijn leden recruteert, moet hebben ge werkt om weder kasgerechtigd te wordexx. Het behoeft wel geen betoog, dat slechts diegenen als georganiseerd, resp. als togen werkloosheid verzekerd kunnen worden be schouwd, die op zoodanige wijze lid eener werkloozenkas zijn, dat zij aan dit lidmaat schap ook werkelijk uitkeeringsrechten kun nen ontleenen. Reeds een aantal malen is het voorgeko men dat de Werkloosheidsdienst leden als ongeorganiseerd heeft moeten doen aanmer- ken. omdat aan de mogelijkheid tot over schrijving naar een andere geexx tijdig gevolg was gegeven. Slechts de functie of werkkring dient maat staf te zijn voor het lidmaatschap. Andere factoren, als traditie, gehechtheid aan de or ganisatie, mogen geen rol spelen, indien men zichzelf geen ernstige schade wil berokkenen. Intocht van het Prinselijk Paar in Baarn en Soest. Op 14 en 15 April. 's GRAVENHAGE 8 April. Naar wij vernemen, staat thans vast, dat de intocht van Prinses Juliana en Pirns Bernhard in de gemeente Baarn zal plaats hebben op 14 April en in de ge meente Soest op 15 April as. Ontheffing Winkelsluiting. Winkels gedurende B.E.L.-week na 8 uur n.m. geopend. De Hoofdcommissie van Uitvoering van de B.E.L.-week 1937, heeft van het College van B. en W. bericth ontvangen dat dit colleee besloten heeft, om gedurende de BE-L.-week van 30 April tot- en met 8 Mei a.s., algemeene ontheffing te verleenen van alle verbodsbepalingen der Winkelsluitings wet 1930. De winkels zullen derhalve gedurende de B.E.L.-week na 8 uur n.m. geopend mogen zijn. Zooals op deze afbeelding te ziexx is, is een begin gemaakt met het afbreken van de huizen in de Jacobijnestraat, om plaats te maken voor het bouwen van een nieuwen vleugel bij het stadhuis. pag. Zondag 18 April bollendag? 1 Betaald permanent toezicht bij lieien. 1 De „Nieuw-Amsterdam" wordt Zaterdag te water gelaten. 3 De Grondwetsherziening wordt door vele Eerste Kamerleden niet belangrijk ge acht. 3 In de Mijdrechtsche millioenenzaak is thans anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. 3 De Spaansche burgeroorlog: Franco's troepen vorderen in het nooi'den. 4 Engeland protesteert tegen het bombar dement van de „Gallant". 4 Op het in den grond geboorde schip „An- dra" zouden zich 17 Nederlanders be vinden. 4 Nieuws uit Zandvoort: komt er een Luna park? 6 Van Nellen wil de voetbalschoenen op bergen. 8 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Heldencultus. 1 Speciale correspondentie: De kroning van George VI. 4 H. D. Vertelling: Illusies. 6 Ludendorff's sterke positie in het derde rijk. 7 Onze Indische Luchtpostbrief. 7 Langs de Straat: De hoed'n gracht drama 7 Voor de Vrouw. 12 Ilelen: De Bridge-OIympiade van Cul- bertson. 13 De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op g

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1